PvdA'er wil munitie toch afdekken Jongeren oefenen voor Nicaragua SONYSHOW! PZC 'En dan krijg ik zeker weer zo'n studentje aan de lijn...' VERSCHOORE Brede school opent deur in Hoedekenskerke 'Energienota's? Mijn belasting aangifte is makkelijker...' 'Het wordt vast een zootje met die liberalisering...' FOTO VERSCHOORE Blom zoekt goedkopere oplossingen voor stort in Oosterschelde Drankrijder moet 900 euro boete betalen Parkeergeld voor bestrijden van drugs Gestolen auto in brand gestoken 'Moet ik zeker weer een hele dag vrij nemen...' Een grote stapel bouwmateria len werd aangeleverd door één van de drie volwassen begelei ders van het project. De jonge ren hoefden zelf alleen nog maar een hamer en wat spijkers mee te nemen - en slaapspullen natuurlijk. Van wat afgedankt hout, oude platen en dozen moesten ze een hutje zien te bou wen om de nacht in door te brengen. Niet iedereen hoefde zijn eigen bouwsel te maken, want ze sliepen met meer perso nen in één krot. En het mocht best gezellig worden, maar om 12 uur moest het licht uit: „We willen zoveel mogelijk de situa tie in de krottenwijken naboot sen", vertelt Arnold Filius (17) uit Kortgene. Het doel van de actie was geld ophalen voor de reis naar Nica ragua. De groep, die bestaat uit Jongeren timmeren hun eigen onderkomen waarin ze de nacht zullen doorbrengen. zeventien jongeren tussen de 16 en 24 jaar en drie begeleiders, heeft als doel minstens 44.000 (advertentie) PRESENTEERT ALS ENIGE DE: sonyshow-vlissingen@fotoverschoore.nl juni a.s. Churchill Hotel Terneuzenl sonyshow-terneuzen@fotoverschoore.nl SCHRIJF JE NU IN VIA E-MAIL. Zaal open om 19.30 uur. Start presentatie om 20.00 uur. euro mee te nemen naar Cen traal-Amerika. Daarvoor hoe ven ze maar de helft in te zame len: de overige 22 mille krijgen ze van de overheid. De kans is groot dat ze dat gaat lukken. Ze hebben al ruim 10.000 euro bij elkaar en de op brengst van de Nica-night, zoals ze de krottenactie noemen, komt daar nog eens bovenop. Si- mone van Streijl (17) uit Goes: „We hebben zelf sponsors ge zocht. Mijn broertje heeft vol gens mij wel honderd euro bin nengehaald." Ook het geld dat ze binnen hebben gehaald met een stroopwafelactie is nog niet meegeteld: ruim vierduizend eu ro. Frietkraam Ook vandaag nog houden de jongeren tussen 10.00 en 13.00 uur actie op het parkeerterrein van De Levensbron. Er is een rommelmarkt, een frietkraam, mensen kunnen t-shirts laten drukken en er is een veiling, waar onder andere spulletjes uit Nicaragua worden verkocht, zoals hangmatten en rugzakken. De spullen zijn meegenomen door dominee Minderhoud, die al zo'n zeventien jaar zendelings- werk in Nicaragua verricht. Hij heeft zelfs een kerkje opgericht, de Iglesia Reformada. Via de do minee zijn de jongeren op het idee gekomen naar Nicaragua te gaan. William van Zweeden (17) uit Goes: „We slapen in een vereni gingsgebouwtje bij het huis van de dominee in Masaya." In dat stadje gaan ze ook huisjes bou wen. Het is de bedoeling dat de inwoners van de sloppenwijken een stuk betere woning krijgen dan ze nu hebben: „Ze wonen in hutjes van vier bij vier meter en slapen vaak met zijn zessen in één bed. De muren en daken zit ten vol met gaten, waar het dool tocht en regent." De bouwmaterialen kopen de jongeren ter plekke. Arnold: „Al het geld dat we inzamelen, wordt daarvoor gebruikt." De reis betalen ze zelf. De hutjes worden gebouwd met een stalen karkas, met eromheen een beton nen constructie. Het dak wordt gemaakt van golfplaten. Binnen in moeten de jongeren een gat graven van rijf tien meter diep. Inderdaad, voor het toilet. Ten slotte krijgen de huisjes ook een zaterdag 15 mei 2004 wHarmen van der Werf DEN* HAAG - De Tweede Ka mer praat 9 juni over de munitie- stort in de Oosterschelde bij Zie- rikzee. Het Zeeuwse PvdA-Ka- merlid L. Blom heeft het overleg aangevraagd. Hij wil dat er als nog geld komt om de munitie- stort af te dekken. Staatssecretaris Van der Knaap van Defensie heeft dit eerder af gewezen. De tussen 1945 en 1967 gestorte munitie, in totaal dertigduizend ton, vormt vol gens hem (nog) geen bedreiging voor het milieu en de volksge- rondheid. Het afdekken van de teventig hectare grote stort plaats met een laag zand en jrind kost vrij veel geld: bijna teven miljoen euro. De provin ce, de gemeente Schouwen-Dui- H1DDELBURG - De Middel burgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een hard leerse drankrijder uit Rilland ne gen maanden rijontzegging en 990 euro boete opgelegd. „Het is al de vierde keer dat u wordt gepakt. En dit keer met een gigantische score van 815 microgram", aldus de politie rechter. De man werd 11 janua ri in Krabbendijke met te veel drank op gepakt en had bijna vier keer zoveel alcohol gedron ken als is toegestaan. De verdachte gaf toe stom te ïjn geweest door met teveel al cohol op in de auto van zijn rerkgever te rijden. Met de be drijfsauto veroorzaakte hij een aanrijding. De schade bleef be perkt tot blikschade, maar hij moest wel voor de kosten, 2.600 euro, opdraaien. De Rillander was door een alcoholmisdrijf eerder zijn huis en zijn baan kwijtgeraakt. Dat hing hem nu weer boven het hoofd. „Ik ben fout geweest. Dit is heel stom." TERNEUZEN - De opbrengst van een nieuw parkeerterrein bij de Terpeuzense koffieshop Checkpoint kan worden ge- bruikt voor financiering van het I gemeentelijk aandeel in Houd greep. i Het samenwerkingsverband met politie en Openbaar Ministerie dat de overlast van drugshandel c en -gebruik moet tegengaan, i lost de gemeente zodoende geen geld, stelt de VVD. ,De administratieve kracht voor Houdgreep kunnen we ruimschoots betalen van de par- leeropbrengsten van de koffies- i hopbezoekers", aldus de Temeu- I zense WD-woordvoerder W. Broekhuysen. REDACTIE bevelaimdeinvtholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen RobPaardekam i Koen de Vries (sport) centrale redactie j Stationspark 28 Postbus 31 lü 4460 aa goes Tel: (0113)315500 I Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET I www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 i °p maandag t/m vrijdag ge- Arende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Freek Janssen GOES - Ze kregen gisteren even de gelegenheid om te oefenen voor het grote werk. Ruim twintig jongeren sliepen afgelo pen nacht in zelfgebouwde krotjes op het parkeerterrein van de Nederlandse hervormde kerk De Levensbron in Goes. De ze zomer gaat een aantal van hen naar Nicaragua, om daar in de sloppenwijken oude krotten op te knappen en nieuwe een voudige onderkomens te bou wen. veland .en het nationaal park Oosterschelde vinden dat het Rijk het zekere voor het onzeke re moet nemen. „Zelfs het klein ste risico moet naar ons idee worden uitgesloten", liet provin ciaal bestuurder M. Kramer eer der weten. De grootste zorg be staat over enkele tienduizenden fosforgranaten op de dump plaats. PvdA'er Blom deelt die ongerustheid. De Zeeuwse Kamerleden S. Buijs (CDA) en J. Ghluk (WD) reageren terughoudend. Ze laten weten dat hun fracties nog geen standpunt hebben inge nomen. „Ik verwacht zeker van Geluk en Buijs steun", rekent Blom zich alvast rijk, „want zij zijn toch ook begaan met het lot van de Oosterschelde?" Zonder steun van WD of CDA, allebei regeringspartijen, staat Blom met lege handen. Vooral geld lijkt een obstakel. Blom vraagt zich af of per se de vrij dure oplossing van 6,8 mil joen euro moet worden gekozen. „Wie weet is er een goedkoper plan dat hetzelfde effect heeft." Hij denkt daarbij met name aan het voorstel van de Yersekse mosselvisser S. Schot om Japan se oesters in de Oosterschelde uit te dunnen en vervolgens te vermalen. Schot wil de verma len oesterschelpen onder meer gebruiken om de munitiesstort af te dekken. „Je slaat daarmee twee vliegen in één klap", aldus de mosselvisser. „Je doet iets aan die stortplaats én aan de oes- terplaag in de Oosterschelde." KORTGENE - Uit een bedrijfs- loods aan de Torendijk in Kort gene werd tussen donderdaga vond en vrijdagochtend een be stelbus gestolen. De bus werd later brandend aan getroffen in de Weststraat in Kortgene. De brand werd ge blust door de brandweer. Het is niet bekend of er nog meer uit de loods is gestolen. foto Willem Mieras betonnen vloer, een luxe die de meeste inwoners van Masaya zich niet kunnen veroorloven. Het plan is een hele straat aan te leggen, met ongeveer acht huisjes. Onhygiënisch Behalve het bouwen van nieuwe huisjes, knappen de jongeren ook bestaande krotten op in de hoofdstad Managua. „Het is daar heel onhygiënisch. Kinde ren spelen in het open riool dat achter de huizen langs loopt. In 1998 is de situatie van de bevol king verder verslechterd, toen de orkaan Mitch over het land trok. Er zijn veel kinderen die al leen nog maar een moeder heb ben." In totaal duurt het project drie weken, van 30 juli tot 21 augus tus. Maar de twintig jongeren gaan er niet alleen maar huisjes bouwen. William: *„Het is te heet om constant te werken, met veertig graden. Bovendien wil len we ook graag iets zien van het prachtige land, dat heel veel vulkanen en meren heeft. Wie meer wil weten over het pro ject of geld wil geven, kan kij ken op www.goes4nicaragua.tk. door Mieke van der Jagt HOEDEKENSKERKE - De kin deren van Hoedekenskerke zul len een groot deel van hun jeugd doorbrengen aan de Haven straat. Daar staat immers de nieuwe brede school van de christelijke basisschool De Re genboog, die aan de peuterspeel zaal, het speeltuintje en dorps huis De Griend vastzit. De Borselse wethouder, F. Tolle naar, die al in 1999 begon met het duw- en trekwerk om tot een brede school in Hoedekens kerke te komen, opende het com plex gisterenmiddag Net toen de gemeente Borsele in het nieuwe fenomeen brede school kansen zag voor een voortzetting van het kleine ker- nen-beleid, deed zich de nood zaak voor om wat aan het ge bouw van de Regenboog in de Vinninghestraat in Hoedekens kerke te doen. Ook de peuterspeelzaal moest beter onderdak krijgen en aan de Griend mankeerde ook het één en ander. Bovendien lag het speeltuintje bij De Griend er een beetje verloren bij. Het idee ontstond om de ruimte rondom de Griend te benutten voor een nieuwe, brede school. De inwoners van Hoedekensker ke waren niet meteen overtuigd, maar veelvuldig overleg resul teerde erin dat een groot deel van hen de voordelen van een complex aan de Havenstraat wel zag zitten. Het verouderde schooltje aan de Vinninghestraat zou een pracht- plek zijn voor woningbouw, iets waar de Hoedekenskerkenaren ook wel oren naar hadden. Over het ontwerp was vervol gens ook nog wat gesteggel. Kie zen tussen modern-strak en nos talgisch bleek moeilijk. Het werd modern golvend, met veel glas. De school heeft nu een cen trale hal, drie leslokalen, alle be nodigde ruimten voor remedial teaching, bibliotheek en perso neel en een mooie ruimte voor de peuterspeelzaal. De hele nieuwbouw is met een gang aan De Griend vastge maakt en het terrein is ingericht met een nieuwe speeltuin, be-, staand en nieuw groen dat qua vorm aansluit bij de golvende ge vel van de brede school. Tijdens een officiële bijeen komst toonde iedereen, van de wethouder tot de ouders, zich zeer gelukkig met de resultaten. Voor de schoolkinderen was het 's ochtends al feest. Er was voor allerlei grappigs gezorgd, waar onder een show van goochelaar Mister Diamond. Mister Diamond betovert leerlinge Mirthe tijdens de opening van de brede school in Hoedekenskerke. foto Willem Mieras (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 55