>zc Veiligheid fietsers staat voorop i\ K ruistocht tegen thuiskwekers Hulst Tunnel zorgt niet voor veel drukkere noord-zuidroute 19 Gemeente Goes komt met ambitieus verkeersplan feestje?? ixcelsior speelt in Manhuistuin Bedreiging HUURSUBSIDIE VIND HET0PVR0M.NL w:wai»l Snel duidelijkheid garnalensector Klapband bijzonder transport Hennepkwekerij ontmanteld Taakstraf voor bezit cocaïne 1 i zeeuwse almanak Verhuizing Lctie: 0113-315649 Spzc.nl US31( 4460 AA G°es entie-exploitatie: .enMidden-Zeeland: 0113-315520; ys.VIaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. Lterdag 15 mei 2004 Klopstra enige lichtpuntje op EK judo ed:tie Bevelanden-Tholen yirMieke van derJaqt $ES - Een extra brug over het avenkanaal. rotondes op elke ruising met de Ringbaan, fiets- mnels op de gvaarlijkste krui singen. een parkachtige functie wilder auto's voor het Poelbos, ren weg recht naar het zuiden mei een hoek naar het oosten, zo dat je vanuit het industrieter- in De Poel in een keer naar s Gravenpolderseweg kunt lijden. De gemeente Goes vindt Jat bescheidenheid niet past als kei erom gaat het verkeer in de toekomst veilig af te wikkelen. leefbaar moet het ook blijven, u plaats van twintig parkeerter- eitjes rondom de binnenstad, ni Goes er nog eens een paar rote parkeergarages bijbou- en. Het geld ontbreekt voor al lat fraais, maar dat heeft Goes liet tegengehouden om het ide aal op papier te zetten. Regeren i per slot vooruitzien en ook een beetje achteruit. Gebleken namelijk dat Goes veel meer verkeersdoden onder de fietsers geteld dan omliggende en ^gelijkbare gemeenten. Al die Egelukken, waarbij ook nog ens behoorlijk wat gewonden ielen, vonden plaats op kruism an. met name die met de Ring baan. )e gemeenteraad krijgt een door het college onderschreven Advertentie ww.rederij-dijkhuizen.nl 0118-419367 Gemeentelijk Verkeer en Ver voersplan (GVVP) 2004 komen de weken ter behandeling. On derzocht is wie op welke manier en met wat voor doel gebruik maken van de Goese wegen. Veel Goesenaren werken in Goes, veel mensen uit de omlig gende dorpen ook. Er zijn wel klachten over de ver- keerafwikkeling: bottlenecks bij spoorwegovergangen, verkeers lichten en rotondes in de stad, maar die problemen vallen in het niet bij de onveiligheid van fietsers. Daar moet dus vooral wat aan gebeuren. Niet alleen fietstunnels en rotondes in de Ringbaan kunnen het overste ken veiliger maken, ook een an dere afwikkeling van het auto verkeer kan soelaas bieden. Goes wil in ieder geval de ver schillende soorten autoverkeer scheiden. Doorgaand verkeer zou van andere routes gebruik moeten maken dan autoverkeer dat Goes inrijdt om te gaan wer ken of mensen die met de auto naar de stad komen om te winke len. Al die functies wil Goes graag in ere houden, maar dan wel beter geregeld. Plan Alles blijft ook niet zoals het is, heeft de gemeente becijferd. Een plan dat tien jaar geleden als ambitieus werd afgeschil derd, de stedelijke ontwikkeling van het havengebied, lijkt met rasse schreden dichterbij te ko men. Goes wil, ter hoogte van de Kattendijksedijk een nieuwe brug bouwen over het Havenka naal. Daarmee zou het sluipver- keer over het bruggetje in Wil- helminadorp, in één klap kun nen worden opgelost. Voorwaar de is wel dat er eerst een rand- Het kruispunt Ringbaan West - Troelstralaan zou door een fietstunnel een stuk veiliger worden. weg langs Wilhelminadorp wordt gelegd en dat dé Westha- vendijk wordt opgewaardeerd. Alle verkeer van en naar het Goese Meer en het nieuwe woon gebied in de haven zou over de Westhavendijk de Ringbaan op komen. Nu is er nog plaats op die lokatie omdat het terrein van de afgebroken gasfabriek nog niet is ingevuld. Ook ingrij pend is het plan om het Poelbos van functie te doen veranderen. Van de aansluiting van de Drie weg bij Heinkenszand op de Rijksweg A58, verwacht Goes niet al teveel als het gaat om het tegengaan van sluipverkeer door het Poelbos. Daar rijden auto's veel te hard en spelen met het leven van de vele schoolkin deren die erlangs naar school fietsen. Het roadblock in de Verbartel- weg heeft de snelle sluipers nog niet op betere gedachten ge bracht. Een functieverandering voor het Poelbos zou kunnen hel pen. Als het een park wordt waar alleen nog fietsers mogen foto Willem Mieras komen, moeten de auto's wel om rijden. Mocht dat niet lukken dan overweegt de gemeente toch maar een vrijliggend fietspad aan te leggen. Een oude wens die tenslotte ook een hoge prioriteit krijgt in het plan, is de ongelijkvloerse krui sing van de Van Hertemweg met het spoor. loor René Hoonhorst IERNEUZEN - De politie »erkt aan een plan van aanpak uor hel terugdringen van de huiskweek van hennep in Dost-Zeeuws-Vlaanderen. Vóór ie zomer begint de politie een campagne ter bestrijding van de oftdrugsplantages op zolder en achterkamers in vooral het Land van Hulst. De Terneuzense brigadecom- nandant P. Coppens van de Ko- ïnklijke Marechaussee meldde onderdagavond tijdens de ver gadering van de commissie Be tuuren Middelen dat het toene- 30ES - De brassband Excelsior uit 's Heer Arendskerke treedt I op in de reeks Manhuis- mnconcerten in Goes. Wie wil »men luisteren, stapt tussen 230 en 13.30 uur door het Poortje aan de Zusterstaat naast nimmer 11, dat toegang geeft de Manhuistuin. Bij slecht Keer verhuist het programma nor de katholieke kerk. mende aantal thuiskwekerijen hem zorgen baarde. Nieuwe methoden stellen wiette- lers in staat vier keer per jaar te oogsten, waardoor het ook lucra tief wordt om in een kamer of zolder van een woonhuis enkele tientallen plantjes te kweken, meldde Coppens na.de vergade ring. Marechaussee De marechaussee zal zeker mee werken aan bestrijding van de huiskwekerijtjes als het militai re politiekorps daar om wordt gevraagd, beloofde brigadecom mandant Coppens. Woordvoerder J. van Mourick van de Zeeuwse politie beves tigt dat het aantal huiskweke rijen in vooral Oost-Zeeuws- Vlaanderen de laatste tijd sterk stijgt. De politie bekijkt samen met het Openbaar Ministerie en de gemeente Hulst bezig op welke wijze de particuliere hennep kwekerijen projectmatig kun nen worden aangepakt. Van Mourick: „Op het grondge bied van de gemeente Terneu- zen ontmantelt het team van Houdgreep thuiskwekerijtjes. Houdgreep is niet zo sterk ge bonden aan de gemeentegrens, maar het aantal hennepkweke rijen in Hulst neemt zodanig toe dat we er speciale aandacht aan willen besteden." Volgens Van Mourick zal er zo snel mogelijk een plan van aan pak worden gepresenteerd. „De fijnafstemming tussen verschil lende instellingen en instanties moet nog plaatsvinden", aldus de politiewoordvoerder. Tot nu toe pakte de politie in Zeeuws-Vlaanderen alleen thuis kwekers aan als het Openbaar Ministerie hiervoor opdracht gaf of er van een burgemeester een verzoek kwam om in te grij pen. Dat gebeurde dan alleen nog als er daadwerkelijk klach ten van overlast waren gemeld bij de instanties of wanneer er sprake was van uitkeringsfrau de door de telers. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 31-jarige inwoner van Aardenburg tachtig uur werk straf opgelegd. De verdachte was 7 november in Aardenburg dreigend met een mes voor een aantal jongeren gaan staan en had hen bedreigd. advertentie Huursubsidie berekenen JKV00R meer informatie op 'WW.VR0M.nl/HUURSUBSIDIE Op vrom.nl kunt u nu op een eenvoudige manier uitrekenen of u voor huursubsidie in aanmerking komt of, als u al huursubsidie hebt, wat er is veranderd Hebt u geen inter- net? Dan kunt u terecht bij het Huursubsidie InformatiePunt van uw verhuurder of gemeente. U kunt ook (gratis) bellen met Postbus 51 -> 08GD-8Q51 Meer informatie over huursubsidie en het Huursubsidie InformatiePunt vindt u op -> www.vrom.nl Ministerie van VROM staat voor ruimte, wonen, milieu en rijksgebouwen Beleid maken, uitvoeren en handhaven. door Maurits Sep MIDDELBURG - De vrees voor veel meer (vracht)verkeer op de Dammenroute en de Mid den-Zeelandroute na de ope ning van de Westerscheldetun- nel is niet uitgekomen. Het is daar wel iets drukker geworden, maar dat past in de jaarlijkse groei. De echte drukte is ontstaan op de wegen van Middelburg, Goes, Oostburg en Terneuzen naar de tunnel. De Midden-Zee landroute is de drukste van de twee noord-zuidverbindingen. Uit onderzoek van de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat Zee land blijkt dat de verkeersdruk te daar met zeven procent is toe genomen. Dit komt overeen met de groei die op die route al enke le jaren te zien is. Hetzelfde gaat op voor de Dam menroute. De toename van vier procent past in het beeld van de laatste jaren. De angst voor meer vrachtauto's op Walcheren blijkt helemaal ongegrond. Sinds de opening van de Wester- scheldetunnel rijden er juist twee procent minder vrachtwa gens over de Dammenroute. Op de wegen naar de Westerschelde- tunnel is het wel veel drukker geworden. Het verkeer op de Sloeweg tussen Heinkenszand en de tunnel is verdubbeld tot 14.000 voertuigen per werkdag: 10.000 auto's (+110 procent) en 4000 vrachtauto's (+91 procent). Op de weg van Middelburg langs Vlissingen-Oost naar de tunnel rijden op een werkdag 10.000 voertuigen, waaronder 1000 vrachtauto's. In Zeeuws-Vlaanderen moeten de N61 van Oostburg en het slui- zencomplex in Terneuzen veel meer tunnelverkeer verwerken. Op de N61 ter hoogte van de Braakman rijden op werkdagen 12.000 voertuigen, waaronder 2000 vrachtwagens. Vooral het vrachtverkeer is daar toegeno men, met 56 procent. Bij de Terneuzense sluizen is het 27 procent drukker gewor den. Op de N61 tussen Hoek en de brug bij Sluiskil is de ver- DEN HAAG - CDA-Kamerleden S. Buijs en J. Atsma heb ben de ministers van Landbouw en Economische Zaken gisteren schriftelijk gevraagd wanneer er eens duidelijk heid komt voor de garnalensector. Die zit sinds begin vorig jaar in zwaar weer, nadat de Ne derlandse Mededingingsautoriteit (NMa) de sector een boete van 13,8 miljoen euro oplegde voor aanvoer- en prijsafspraken. Tegen die beslissing heeft de sector bezwaar gemaakt bij de NMa. In september diende daarover al een rechtszaak, maar tot een uitspraak is de NMa nog steeds niet geko men. Buijs en Atsma vinden dat minister Brinkhorst van Economische Zaken de NMa achter de broek moet wor den gezeten. En ze pleiten ex-voor dat de Europese Unie snel met nieuwe regelgeving komt, waardoor het voor gar- nalenvissers weer mogelijk wordt samen te werken en een redelijke boterham te verdienen. WAARDE - Een oplegger die deel uitmaakte van een bij zonder transport over de A58 kreeg in de nacht van don derdag op vrijdag een klapband. Het dertig meter lange transport bestond uit twee trekkers met oplegger en reed in de richting van Middelburg. Toen een band van de voor- ste oplegger klapte, kwam het voertuig vast te zitten in de berm en kon daar niet op eigen kracht uitkomen. De rech ter rijstrook werd daardoor gedeeltelijk geblokkeerd. Rijkswatei'staat wist de oplegger ter plekke te repareren, maar de berm raakte zwaar beschadigd. GOES - De politie heeft dondex-dagavond in een woning aan de Van Dusseldorpstx-aat in Goes een hennepkwekerij ontmanteld. Alle apparatuur en 180 planten werden in be slag genomen. De 30-jarige bewoner werd aangehouden en is na verhoor weer vrijgelaten. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 21-jarige inwoner van Ziex-ikzee voor het bezit van een wapen en harddrugs conform de eis tot dertig uur taakstraf. De man had op 12 november vorig jaar in Zierikzee een mes en een halve gram cocaïne op zak toen hij door de politie werd aangehouden. kame"van zeeland (Advertentie) KANTOOR TERNEUZEN OP 21 MEI GESLOTEN Het kantoor van de Kamer van Koophandel in Terneuzen is op vrijdag 21 mei, de dag na Hemelvaart, de gehele dag gesloten. Het kantoor in Middelburg is op deze dag www.zeeland.kvk.nl van 08.30 uur tot 17.00 uur geopend. Op de blauwe wegen is het verkeer afgenomen sinds de openstelling van de Westerscheldetunnel. We gen waar het verkeer met 0 tot 5 procent is toegenomen zijn groen aangeduid; op de oranje wegen is sprake van een toename van 5 tot 10 procent en op de rode wegen is het verkeer met meer dan 10 pro cent toegenomen. keersdrukte met 54 procent ge groeid. Op de Tractaatweg rich ting Belgische grens is het vrachtverkeer met 22 procent toegenomen (390 extra per dag). In Oost- en West-Zeeuws-Vlaan deren is het door het verdwijnen van de veerdiensten juist veel rustiger geworden. Hoe dichter bij de voormalige veerpleinen, hoe groter de afname van het verkeer. Aan de overkant is het zelfde waar te nemen op de A58 tussen Heinkenszand en Vlissin- gen. Sinds de boot naar Bres- kens niet meer vaart, rijden over dat stuk snelweg drie pro cent minder auto's. Op werkda gen zijn dat er nu 30.000. Op de A58 tussen Heinkenszand en Bergen op Zoom x*ijden juist meer auto's op werkdagen: 34.500 auto's en 6500 vrachtau to's. Dat is een toename van ze ven procent. De Westerschelde tunnel verwerkt vijftig procent meer voertuigen dan de PSD-bo- ten deden. Op een werkdag ma ken 13.000 voertuigen gebruik van de tunnel: 10.500 auto's en 2500 vrachtauto'^. 'imu/inumui KRANT VOOR ZEELAND Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 Voor automatische mi toe in afscliri|vmg van mijn (postjbankiekenmgnummer PZC bv gaat roigvuldig om met persoonsgegevens In de colofon treft u nadere informatie aan. J Noteer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati sche incasso 19,45) per kwartaal met automa tische incasso 56,60) D per jaar met automatische incasso (€217,00). Stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis F. 0800 - 0 231 231 Men mag hem een heuse archi varis noemen. Nee, niet ie mand die in het verleden leeft, maar wel een man met een onbedwingbare hang naar al wat achter ons ligt. En hij mag dat gaarne op slaan voor het nageslacht. Dat iemand, die als geen an der lering zou kunnen trek ken uit het verleden, toch rondloopt met een permanen te lach, wekt soms verbazing. Maar ach, een heemkundige vindt nu eenmaal een grote be vrediging in zijn spitwerk naar de 'roots' van alleman. Deze week echter was zijn glimlach helemaal verdwe nen. Met pijii in het hart zag hij hoe ruwe verhuizers zijn le venswerk zonder veel eerbied in dozen en plastic bakken laadden teneinde zijn hele handel te verhuizen naar het nieuwe havenschapskantoor in Terneuzen. En plots, toen één van zijn collega's hem dringend nodig had, was hij van de aardbodem verdwe nen. Nergens te vinden. Een vrouwelijke collega wist met. zekerheid waar hij was. „Kijk eens in een archiefdoos; daar is hij dol op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 53