Hoofdrol voor Zeeuwse jongeren PZC Dromen van eretreffer tegen Feyenoord Ajax-fan Van Dijk niet tegen Feyenoord 21 De Haan ziet af van overgang naar Hoek kennis Evertse dwingt respect afin klasse M bij Horses by the Sea Van Persie ontbreekt FM Sranang blijft in hoofdklasse Onno Doeland naar Capelle Twee aanwinsten Oostkapelle Hardloper onwel tijdens wedstrijd Jesus Gil y Gil (71) overleden uitslagen Voetbalsters Smerdiek krijgen prijs HnnrLucien Roelandt zaterdag 15 mei 2004 wb ijnprRarry van der Hooft TERNEUZEN - David de Haan jpeelt komend seizoen niet voor Hoek. l)e verdediger van Zaam- s|ag maakte begin april bekend over te zullen stappen naar de zaterdag-hoofdklasser, maar heeft de club inmiddels laten we ten af te zien van een overgang. Hi] zegt dat het door zijn werk dag. komt", reageerde Hoek-voorzit ter Kees de Feijter. „Maar ik heb zijn baas gesproken en er was best een mouw aan te pas sen." „In eerste instantie had ik zoiets van: ik ga gewoon naar Hoek", zei David de Haan gistermid- Maar ik heb deze week een telefoongesprek gehad met de trainer (Johan Ballegeer) en daar kreeg ik geen goed gevoel bij. De communicatie was door al het gerommel bij Hoek al niet zo best geweest en ik wilde graag weten wat hij van mij als voetballer vond. Ballegeer ver telde me dat hij me nog nooit had zien spelen en zei eraan te twijfelen of Patrick Naudts (voormalig manager) me wel eens aan het werk had gezien. Ik zou de afgelopen weken nog een paar keer hebben meegetraind, maar daar is'ook niets van te rechtgekomen. Ballegeer vertel de me dat hij helemaal niet van die afspraak af wist." De Haan begon daardoor te twijfelen of hij wel de juiste keuze had ge maakt en trad daarop nogmaals in overleg met zijn baas bij een sportschool in Terneuzen. De Haan: „Hij legde me een aan trekkelijk plan voor. Ik mag ver der studeren om zo door te kun nen groeien in het bedrijf. Dat verhaal was duidelijk, terwijl het verhaal van Hoek nogal erg algemeen was. 'Je bent jong, wilt graag, bent linksbenig, dus kunnen we je wel gebruiken. Als je wilt, ben je welkom.' Ze kennen me amper, dan vind ik zo'n stap een beetje gevaarlijk. Moet ik het proberen of kies ik voor zekerheid op mijn werk? Het is het laatste geworden." [DOMBURG - Met sport van niveau, de Zeeuwse jon- n de hoofdrol, grote publie ke belangstelling en een grandio ze show van vierspanrijder MarkWeusthof, lid van het gou den EK-team, lijkt de tweede e van Horses by the Sea nu al geslaagd. Reden voor de or ganisatie om de slotdag met ver- irouwen tegemoet te zien. Bestuurslid Wim de Loof: „De publieke belangstelling is bui ten verwachting. Een leuke bij komstigheid is dat de Zeeuwse ruiters zich in dit sterke deelne mersveld onderscheiden." In het klassiek parcours van de tlasse M ging op deze tweede I van het hippisch evenement Domburg de overwinning ,r de prof Pieter Rutten met Riddle. In de openingsru briek van de klasse L ging de ze ge naar de jongste deelnemer van Horses by the Sea, de twaalfjarige Wilma Stouten met Stouten's High Society. Met An- nelore Willeboer met Noorder glas Noble Girl op de eerste en Wilma Stouten met Stouten's Kantinka op de tweede plaats de Zeeuwse jeugd in het progressief parcours van de klas- seL de hoofdrol op. )ennis Evertse was één van de Éeeuwse jonkies die in de barra- e van de klasse M de knuppel het kippenhok gooide. Het ze- entienjarig talent uit Nieuw- land stuurde als tweede starter n de beslissende ronde de vos Buil foutloos in 40.74 over iet parcours en dwong daarmee de concurrenten tot het nemen GOES - Feyenoord komt' dinsdag met een reeks be kende namen naar Goes voor een oefenwedstrijd te gen zaterdag-eersteklasser SSV'65. Maar Kees van Wonderen zal op het hoofd- veld van sportpark Het Schenge niet te bewonde ren zijn. De Zeistenaar heeft nog last van de blessure waar hij de laatste maanden mee worstelde, speelt morgen misschien nog wel enkele minuten met Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen FC Zwolle, maar wil verder geen enkel risico nemen met het oog op zijn af- scheidsduel. Van Wonde ren besluit namelijk zijn carrière en wordt op dins dag 25 mei uitgeluid in een oefenduel met hoofdklas ser Bennekom, de club waar hij ooit met voetbal len begon. Ook Robin van Persie doet met mee tegen SSV, maar ondermeer Gérard de Nooijer, Dirk Kuijt, Thomas Buffel, Shinji Ono, Patrick Paauwe en Al- fred Schreuder geven dins- dag wel acte de presence. De wedstrijd op sportpark het Schenge begint om 19 00 uur en wordt vooraf gegaan door een duel tus sen de F2-pupillen van SSV'65 en Robur (17.30 uur). Van de beschikbare 2500 kaarten, die voor kinderen i°t en met dertien jaar vijf euro en voor volwassenen twaalf euro kosten, zijn er inmiddels zo'n 900 aan de man/vrouw gebracht. In de voorverkoop zijn nog kaar- ton verkrijgbaar bij Krij ger Tabak en Sportpunt Zeeland. Op de wedstrijd dag zelf gaat de kassa op sportpark Het Schenge om 15.00 uur open. van risico's. Zijn tijd zou uitein delijk goed zijn voor een fraaie derde plaats. Krista van Oers toonde zich met Personality als eerste een fractie sneller dan het Zeeuwse jeugdtalent. Maar ook voor de professional uit Heerle bleek dit niet voldoende voor het oranje erelint. Die eer ging naar Pieter Rutten, één van de vele in Domburg aanwezige profs, die de schimmel hengst Riddle als een raket in 39.24 door het parcours stuurde. ..Red Buil beschikt over gewel dig veel power, daardoor springt hij met wat veel ruimte over de hindernissen en dat kost tijd", gaf Dennis Evertse als ver klaring voor zijn gemiste kans op de overwinning. „Maar beter zo, dan dat hij er maar net over kan. Ik heb veel verwachtingen van dit paard en die lijkt hij met die geweldige sprongen waar te gaan maken." Piet Huige stuur de Ruige Robbie naar de vierde en Stefan Meijers Paradiso naar de vijfde plaats. Wilma Stouten kon gisteren op een uitstekend debuut in de klas se L terugkijken. Nadat Stouten op de openingsdag van het hip pisch evenement in Domburg een dag eerder alle rubrieken in de klasse B op haar naam had geschreven, stelde de amazone uit Serooskerke: „Ik denk dat ik klaar ben voor de overstap." Met haar overwinning met Stou ten's High Society in de klassie ke rubriek A bewees Wilma Stouten haar gelijk. Ook de wijze waarop de leerlin ge van de Middelburgse Christe lijke Scholengemeenschap haar eerste overwinning in de klasse L in de wacht sleepte, dwong be wondering af. In een zinderende barrage stuurde Wilma Stouten Renville-zoon Stouten's High Society in 40.97 foutloos naar de finish en liet ze de profs Pie ter Rutten en Jan de Visser en jeugdinternational Tim Fransen achter zich. „Ik wéét dat mijn paarden er over kunnen, maar in de wedstrijd moet je het wel samen waarmaken. Maar High Society sprong super." Met de overwinning in het pro gressief parcours kwam voor An- nelore Willeboer een einde aan een periode van pech. „De laat ste weken viel ik door pechfout- jes telkens juist buiten de prij zen. Ook in het klassiek par cours kreeg ik weer zo'n pech- balkje aan mijn broek. Maar in de progressieve omloop lukte ge woon alles. Dat had ik weer eens nodig." De polospelers ruilden gisteravond bij Horses by the Sea in Domburg hun eigen polopaarden in voor Zeeuwse knollen. Daarop gaven ze een demonstratie van hun sport. foto Ruben Oreel Yuri Baart speelt dinsdag met SSV'65 voor de tweede keer tegen zijn grote liefde Feyenoord, dat staat toch vooral voor hard werken. Geen opsmuk, geen franje, geen kapsones. Gewoon, de mouwen op stropen. Doe maar normaal. Precies zo als fervent Feyenoord-supporter Yuri Baart, die dinsdag met SSV'65 een oefen wedstrijd tegen de Rotterdammers speelt, zelf eigenlijk ook is. door Bauke Boersma GOES - Nee, zo belangrijk als die van twee weken geleden kan-ic natuurlijk nooit worden. Toen stelde Yuri Baart im mers hoogstpersoonlijk het eersteklasser schap van SSV'65 veilig door te scoren in de blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Altena. Maar, zo geeft de 26-jarige Goese- naar grif toe als hij op de zonovergoten Grote Markt in Goes in een koud biertje hapt, het ideale scenario voor de oefen wedstrijd van dinsdag tegen Feyenoord, kan hij zo uittekenen. „Al vanaf het moment dat bekend werd dat we tegen Feyenoord spelen, leef ik naar die wedstrijd toe", zegt Baart met een grote grijns. „Ik heb er zelfs al een paar keer van gedroomd dat ik de eretref fer ga scoren. Hoe? Nou, net als tegen Al tena. Weer een kopbal dus." Belangrijk of niet, daarmee zou hij dus wél een foutje van vijf jaar geleden voor eens en voor altijd wegpoetsen. Toen speelde Baart met SSV ook tegen de Rot terdamse eredivisionist (0-6) en miste hij dé kans om tegen zijn grote liefde te doel punten. „Destijds was ik nog spits", ver telt de huidige (linker)verdediger. „Op een gegeven moment kwam ik helemaal alleen voor Edwin Zoetebier, maar hij tikte mijn schot net naast het doel." Dinsdag krijgt Baart, die dan een verge lijkbaar kleine nederlaag als vijf jaar te rug verwacht, een herkansing. Maar ook al scoort hij niet, het oefenduel wordt hoe dan ook één groot feest voor de Goe- senaar. Vanwege het simpele feit dat Feyenoord de tegenstander is. „Ik hoop dat de spelers van Feyenoord na afloop wel blijven hangen, zodat ik nog wat met ze kan drinken en kletsen. Vijf jaar gele den zijn we de avond vóór de wedstrijd met een aantal van hen doorgezakt. Hart stikke leuk, toen heb ik heel lang met Pa trick Paauwe staan kletsen. Ik denk dat hij me dinsdag nog wel zal herkennen." „Ik ben al vanaf mijn zevende supporter Yuri Baart kijkt allang uit naar de wedstrijd van SSV'65 tegen Feyenoord, waarin hij toch één keer hoopt te scoren. foto Willem Mieras van Feyenoord", vervolgt Baart, die nog steeds een roodwit dekbed heeft, maar er tegenwoordig niet meer onder slaapt. „Mijn vader nam me destijds mee en zei: zo, vanaf nu ben jij ook fan van Feye noord. Nee, ik heb later nooit de behoef te gevoeld om voor een andere club te kie zen. Feyenoord heeft me gegrepen en daarna nooit meer losgelaten." De verklaring daarvoor is eenvoudig, stelt Yuri Baart. „Feyenoord past bij mij. Het spel is allemaal niet even fraai, maai er wordt door iedereen keihard gewerkt. En het Legioen, hè. Feyenoord is in mijn ogen de enige voetbalclub in Nederland met echte supporters. Fans die de club al tijd steunen, zowel in goede als in slechte tijden. Bij heel veel andere clubs zie je al lemaal van die succes-fans. Als het goed gaat, zijn ze er bij, als het slecht gaat, zie en hoor je ze niet meer.Zo zit de gemid delde Feyenoord-fan dus niet in elkaar. Ook seizoenkaarthouder Baart niet. Al valt er doorgaans genoeg te mopperen op de club uit Rotterdam-Zuid. „Soms be grijp ik het beleid niet, hoor. Hoe kunnen ze nu bijvoorbeeld zo'n Said Boutahar la ten gaan? En waarom is Johan Elmander zo makkelijk afgeserveerd? Dat is echt een geweldige voetballer." Middelmaat Het Feyenoord van nu is feitelijk niet veel meer dan grauwe middelmaat. „Er steekt eigenlijk niemand bovenuit. Al leen Shinji Ono, die gaat tezijnertijd naar een echte topclub, dat weet ik ze ker. Maar verder zijn er helaas geen echt aansprekende voetballers meer bij." Ook Ebi Smolarek niet. Al lijkt het Yuri Baart wel heel erg leuk om dinsdag uitge rekend tegenover de zoon van Wlodi Smolarek te staan. „Ik heb deze competi tie nog tegenover zijn broer gestaan, die speelt bij Rijsoord dat bij ons in de klas se voetbalde. Het zou dus heel erg aardig zijn als ik nu tegen Ebi zou mogen spe len. Maar het kan ook Dirk Kuijt wor den, het ligt er maar aan of ik linksback sta of in het centrum." Als het maar niet Anthony Lulling wordt, zegt Baart. „Ik vind hem een naar, arrogant mannetje. Voor hem heb ik echt geen enkele sympathie. De oor zaak daarvan ligt in zijn periode bij Hee renveen, toen hij naam maakte met die bekende schwalbe tegen Feyenoord. En sinds hij in Rotterdam speelt, heeft hij mij er niet van kunnen overtuigen dat ik het mis heb." ^°L|auke Boersma J0ES - Hij is geboren in Zaan- J, Pn opgegroeid in Amster- am- Jan-Willem van Dijk is aarom Ajax-fan. Dus zal hij nsdag ongetwijfeld met ge ogde gevoelens het veld betre- n voor de oefenwedstrijd van M togen Feyenoord. Niet dus! Gemengde gevoelens zijn er wel degelijk. Maar niet omdat hij tegen Feyenoord, de erfvijand van 'zijn' club Ajax, speelt. Want Van Dijk (21) voet balt dinsdag helemaal niet. Om dat een bovenbeenblessure hem al het hele seizoen parten speelt. „Ik heb afgelopen seizoen alles bij elkaar maar vier wedstrijden gespeeld", legt Van Dijk uit. „Momenteel is het ook weer goed mis. Op 25 mei moet ik een mri-scan ondergaan en ik vrees dat daar uit gaat komen dat ik onder het mes moet." Dat is uitermate frustrerend, zegt de voetballer. Net zoals het Van Dijk treurig stemt dat hij dinsdag niet kan spelen. Ook al heet de tegenstander dan Feye noord. „Maar ook al is dat mijn club niet, het is natuurlijk fan tastisch mooi als je zo'n wed strijd tegen profs mag spelen." Bovendien, Van Dijk mag dan een Ajax-supporter in hart en nieren zijn, dat betekent niet dat hij de Rotterdamse club ver afschuwt. „Sterker, ik zie, als het om internationale wedstrij den gaat, altijd liever Feye noord spelen dan PSV. Juist met die club heb ik niet zoveel op." OUDENBOSCH - FM Sranang speelt ook volgend jaar nog in de hoofdklasse. De Goesenaren wonnen gistera vond op neutraal terrein het beslissingsduel tegen IFVC Zwarthoed uit Valkenswaard met 5-3. Sranang begon voortvarend aan de laatste kans op lijfsbe houd in de hoofdklasse. Zwarthoed, waar de verdediging onder leiding stond van oud-PSV'er Stan Valckx, werd snel op 3-0-achterstand gezet door twee goals van Claren ce Pahlad en één treffer van Ramon Dahoe. De Braban ders, die vorig jaar degradeerden uit de hoofdklasse, kwa men voor rust terug tot 3-2 en scoorden kort daarna de ge lijkmaker. Weng Tran zette de Goesenaren weer op voor sprong en vijf minuten voor tijd besliste Pearl Doesburg de wedstrijd, 5-3. Met de winst kwam er een einde aan een moeilijk seizoen voor Sranang. GOES - Onno Doeland verruilt voetbalclub ASWH* vol gend seizoen voor zaterdag-hoofdklasser Capelle. De aan valler uit Oost-Souburg, die al enkele jaren in Rotterdam woont, kon bij de club uit Hendrik-Ido-Ambacht een spit- senkoppel gaan vormen met Hoek-spits Arjan Iiuman, maar was na drie seizoenen ASWH toe aan een nieuwe uit daging. Doeland speelde in het verleden onder meer voor Kloetinge, Hoek en Achilles Veen. OOSTKAPELLE - De voetballers Paul Constandse (Zee- landia Middelburg) en Angelo Schaalje (FC Dauwendae- le) spelen volgend seizoen voor zaterdag-eersteklasser Oostkapelle. Schaalje kwam al eerder voor die club uit. Hij voetbalde tot de zomer van 2001 bij de toenmalige hoofdklasser. GOES - Na de eerste ronde van de negende editie van de Sportpunt Zeelandloop stapte Jaap Constant uitkomend in de categorie H50 afkomstig uit Goes, uit de wedstrijd met de medeling dat het niet lekker ging. Enige ogenblik ken later viel hij op het asfalt, waarop een paar omstan ders meteen begonnen te reanimeren. Na de telefonische melding naar 112 waren er snel een twee ambulances ter plaatse. Na een kwartier reanimeren slaagde het ambulan cepersoneel er in om zijn levensgeesten weer op te wek ken, waarna het slachtoffer werd vervoerd naar het zie kenhuis. De organisatie van AV'56 besloot daarop meteen de wedstrijd stil te leggen. MADRID - Op 71-jarige leeftijd is gisteren de Spanjaard Jesus Gil y Gü overleden. De excentrieke eigenaar van de Spaanse voetbalclub Atletico Madrid werd zondag na een beroerte opgenomen in het ziekenhuis. Aanvankelijk lag hij in zorgwekkende toestand in Talavera de la Reina, la ter werd hij overgebracht naar Madrid. Gil y Gil. in het verleden ook nog enige tijd burgemeester van Marbella, nam vorig jaar mei afscheid als voorzitter van Atletico Madrid. Daar was de bouwtycoon toen zestien jaar aan het bewind. Gil y Gil raakte in de afgelopen jaren gere geld in opspraak. ANP/EFE ES3SSS35332 Domburg. Springen Horses by the Sea. Klassiek klasse m: 1. Pieter Rut ten, GB Riddle (Bavel) 0/0/39.24; 2. Kris ta van Oers, Personality (Heerle) 0/0/40.59; 3. Dennis Evertse, Red Buil (Weelr) 0/40.74; 4 Piet Huige, Ruige Robbie (Weelr.) 0/41.92; 5. Stephan Me- ijers.Paradiso lEenhoornr.) 0/0/43.85. Jacht klasse M: 1. Tim Franssen, Sal vador (Roosendaal) 66.53; 2. Pieter Rut ten, GB Riddle, 67.71; 3. Ellen Briquet. Now or Never, Eenhoornr.) 70.98; 4. Tim Franssen, Remember, 71 04; 5. Pa tricia Greeve, Revanche BB (Berschen- hoek) 73.25. Klassiek klasse L groep A; 1. Wilma Stouten, Stouten's High Society, 0/0/40.97; 2. Pieter Rutten, Agrovorm's Perpetua (Dinteloord) 0/0/41.30; 3. Jan de Visser, Cartaday (Hoogerheide) 0/0/41.45, 4. Tim Fransen, Sementa (Roosendaal) 0/4/40.10; 5. Caron Com- mers, Shining Star (Oud Gastel) 0/4/40.73. Klassiek klasse L (groep B): 1. Patri cia Greeve, Parma, 0/0/39.70; 2. Jaap Moerland, Moerland's Colorado (St An- naland) 0/40.42; 3. Wilma Stouten, Stou ten's Katinka, 0/40.54; 4. Tim Fransen, Sefana, 0/0/42.47, 5. Sjoerd de Bot. Roxy (Roosendaal) 0/0/42.79 Progressief klasse L: 1 Annelore Wil leboer, Noorderglas Noble Girl (Weelr.) 36/48.63; 2 Wilma Stouten, Stouten's Katinka, 36/49.57; 3. Patricia Greeve, Parma, 49.92; 4. Bram Klaasse, Ratina MD (Walcheren) 36'50 16; 5. Jan de Vis ser, Carthaday. 36/51.23. EZSESHHBHiiMÜ Gouden Gids Divisie Helmond Sport-Excelsior 1-1 (O-O). 77. Schulp 1-0, 90. Kalou 1-1. Scheids rechter: Vink. Gele kaart: Oomens, Wau, Linssen (Helmond Sport), Gommans, Loovens, Breuer (Excelsior). Aantal toe schouwers: 3976 FC Den Bosch-Veendam 3-2 (0-1). 43. Kolder 0-1, 50. Van den Ouweland 1-1. 73. Hamming 1-2, 76. Uneken 2-2, 82. Powel 3-2. Scheidsrechter: Wiede- meijer. Gele kaart: Van de Laak (Den Bosch), Slor, De Vries (Veendam). Aan tal toeschouwers; 7500. Fortuna Sittard-Eindhoven 3-4 (1-3). 8. El Gaaouiri 1-0, 29. Van Kou wen 1-1, 37. Van Kouwen 1-2, 45. San- ou 1-3, 58. ÈOzkaya 1-4, 76. Kazlauskas 2-4, 81. Van Barneveld 3-4. Scheidsrech ter: Nijhuis. Gele kaart: De Boer, Prom- mayon, Smits (Eindhoven). Aantal toe schouwers: 2487. De Graafschap-MVV 1-0 (O-O). 52. Van der Kruis 1-0 Scheidsrechter. Bos sen. Gele kaart: Bakens IGraafschap), Miceli (MW). Aantal toeschouwers: 9125. FC Dordrecht-TOP Oss 2-2 (O-O). 53. Martinez 1-0, 59. Bezzai 1-1, 60. Guyt 1-2, 89. Rossen 2-2. Scheidsrechter; Van Boekei. Aantal toeschouwers: 1000. Haarlem-Cambuur Leeuwarden 1-0 (O-O). 60. Ketting 1-0. Scheidsrechter: Smit. Aantal toeschouwers: 2010. Emmen-Stormvogels/Telstar 3-4 (1-1). 23 Kantelberg 0-1, 40. Blaauw 1-1, 48. Ommel 1-2, 50. Junqeira 2-2, 63. Furfaro 3-2, 75. Furfaro 4-2, 84. Om mel 4-3. Scheidsrechter: Olde Olthof. Rode kaart: 82. Reijs (Emmen). Aantal toeschouwers: 4900. Go Ahead Eagles-Heracles Almelo 0-2 (0-2). 27. Rose 0-1, 33. Stegeman 0-2. Scheidsrechter; Blom. Gele kaart: Kahya (GA Eagles), Looms (Heracles). Aantal toeschouwers: 4200. VVV Venlo-AGOVV Apeldoorn 2-4 (1-1). 22 Jans 1-0, 40. Huntelaar 1-1, 63. Van Galen 2-1. 69. Juliana 2-2, 78. Kalezic 2-3, 88. Huntelaar 2-4. Scheids rechter Van Meenen. Gele kaart: Verdel len (VW). Aantal toeschouwers: 3031. Eindstand. 36 22 36 22 Emmen GA Eagles AGOW TOP Stormv. Haarlem Veendam Dordrecht Eindhoven Cambuur L MW Fortuna S. i 9 61 65- 54 13 53 79- 63 14 50 63- 54 i 15 45 57- 60 16 44 55 - 62 17 39 41 - 63 14 36 46- 71 i 16 30 33- 60 18 30 40 - 69 i 20 28 35- 65 I 20 28 32- 70 i 23 19 38 - 81 Den Bosch Excelsior Sparta Heracles Helmond Sp Graafschap WV 21 6 36 19 10 36 19 .8 36 18 10 36 19 4 6 74 85 - 48 6 74 70-39 9 69 76 - 43 7 67 71- 42 9 65 66- 42 8 64 63 - 43 13 61 76- 62 C3SS33S3HMMMBB Valmontone. Ronde van Italië. Zesde etappe, Spoleto - Valmonto ne: 1Petacchi (Ita) 159 km in 4.00.55, 2. Pollack (Dui), 3. Borrajo (Arg), 4. Mazzo- leni (Ita), 5. Naudusz (Let). Algemeen klassement: 1. Simoni 27.35.30, 2. Cu- nego (Ita) 0.13,3. Popovitsj (Oek) 0.21 Madrid. EK langebaan, finales vijf de dag. Mannen 200 vrij: 1. Van den Hoogenband (Ned) 1.47,05, 2. Kapralov (Rus) 1.48,28, 3. Magnini (Ita) 1.48,69. 1500 vrij: 1. Priloekov (Rus) 15.04,35, 2. Tsjervinskij (Oek) 15.11,94, 3. Coman (Roe) 15.15,42. 50 m school: 1. Lis- ogor (Oek) 27,55, 2. Duboscq (Fra) 28,23,3. Markic (Slv) 28,24. Vrouwen 50 school: 1. Ostling (Zwe) 31,68, 2. Bogomazova (Rus) 31,90, 3. Thorup (Den) 32,05, 4. Nijhuis (Ned) 32,09 (NR), 6. Baans (Ned) 32,42. THOLEN - Het eerste vrouwen voetbalteam van sportvereni ging Smerdiek is gisteravond tot sportteam van de gemeente Tholen uitgeroepen. Dat gebeur de tijdens het sportgala in sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet. De ploeg behaalde in het seizoen 2002-2003 het kam pioenschap in de derde klasse. Tijdens de bijeenkomst werden ook twee aanmoedigingsprijzen aan talentvolle sporters uitge reikt. De eerste ging naar de achtjarige turnster Melissa Scherpenisse. Zij komt uit voor de Turn Combinatie Zuid-West Nederland. Ze behaalde in 2003 bij regionale wedstrijden een gouden medaille en brak later ook op landelijk niveau door Tijdens de Gymnastic Cup in Woerden eiste zij in de categorie instap op de onderdelen sprong en brug respectievelijk een twee de en derde plaats yoor zich op. Ook darter Danny Steijn (19) kreeg een aanmoedigingsprijs. Hij haalde in 2003 met zijn 'tVossehol uit Willemstad de landelijke bekerfinale en ver sloeg daarin het team de Vlucht- heuveltjes, met cracks als Co Stompé en Arjan Moen. De werkgroep Sportgala besloot geen sportman of sportvrouw te kiezen. Dit vanwege de weinig aansprekende resultaten die in 2003 werden behaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21