PZC Martelfoto's Irak in Iritse krant zijn nep Koninklijk huis pakt SBS6 aan Man op klaarlichte dag doodgeschoten Reizen sc°ot Voor bijna niets GAAT DE ZON OP! Reizen I Daar moetje naar toe. JAGUAR ERA hoofdredacteur Daily Mirror ontslagen Mehdi-strijders slaags met Amerikanen in Najaf Criminaliteit oopt terug Formatie in India Heukelom bevestigt Zeeuws imago Den Bosch kampioen eerste divisie der varkens erdrinken gierkelder Extreem tegen extreem Meer zon Enkele wolkenvelden, maar meer zon dan de afgelopen dagen. Matige noordwesten wind. Maxima rond 18 graden. 46e jaargang no. 115 iterdag 15 mei 2004 nummer €1,70 Auto Vermeulen Pearyweg 6 Goes t: 0113 56 18 12 Advertentie Elke week in de zaterdagkrant (advertentie) Uw Regionaal Jaguar Centrum: Bogaers Jaguar Breda B.V. Mincrvum 7118 4817 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 www.bogaers-jaguar nl advertentie Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 2e katern pagina 22 (advertentie) (advertentie) OPEN HUIZEN ROUTE LMJJU PARTNERS 0118 - 616617 (Advertentie) 8"711688 555547 nonze redactie buitenland ONDEN - Hoofdredac- Piers Morgan van het rilse boulevardblad The lily Mirror is per direct itsiagen. Zijn positie was awelijk nog houdbaar, uit onderzoek is geble- dat foto's in zijn krant j mishandelingen van ikezen door Britse militai- mep zijn. Street wilde gisteravond niet in houdelijk reageren. Blair liet verklaren het ontslag als een zaak van de krant te zien. Een van de Amerikaanse militai ren die is aangeklaagd wegens de mishandeling van gevange nen heeft in een getuigenis ge zegd dat bewakers zichtbaar ple zier hadden in het martelen en vernederen van gevangenen. De inhoud van de getuigenis van Je remy Sivits verscheen gisteren in de Amerikaanse media. Sivits zei ook dat de militairen op ei gen gezag handelden. De hardhandige ondervragings methoden waren schendingen van de Conventies van Genève, zo gaf de Amerikaanse ondermi nister van Buitenlandse Zaken Wolfowitz donderdag schoorvoe tend toe. De Amerikaanse minis ter van Defensie Rumsfeld ver klaarde eerder deze week dat al le procedures vallen binnen de grenzen van het internationaal recht. De Amerikaanse bestuur-- der in Irak Paul Bremer opper de gisteren overigens de moge lijkheid van een snel vertrek van de VS uit Irak. Bremer zei dat als de voorlopige Iraakse re gering 'ons vraagt te vertrek ken, wij dat zullen doen'. Hij voegde daar echter aan toe dat hij dat niet verwacht. ANP/DPA pagina 3 Zalm pleit voor verlengen Irak-missie pagina 4 D66 speelt hoog spel van onze redactie binnenland DEN HELDER - Voor het Centraal Station in Den Hel der is gistermiddag een twin tigjarige man met twee pis toolschoten in de borst geli quideerd. Het slachtoffer stond met zijn fiets voor het station. De dader, van wie een vrij dui delijk signalement bestaat, was gisteravond laat nog steeds voortvluchtig. Volgens leden van de Antilli aanse gemeenschap in Den Helder heeft de moord te ma ken met een steekpartij in sep tember vorig jaar, waarbij de 17-jarige Nishmael Dorothea om het leven kwam. Het hui dige slachtoffer zou de broer zijn van de jongen die Dor othea neerstak. „Het is eigen lijk een familievete", zegt ie mand die goed ingevoerd is in de Antilliaanse gemeenschap. Het enige dat de politie kwijt wil is dat er een recherche team van zeventien mensen op de zaak is gezet. Het omringende publiek rea geerde ontzet op de schietpar tij. Een jong zwanger meisje brak kort daarna door de af zetting van de politie en boog zich huilend over het slachtof fer, haar vriend, de vader van haar kind. GPD De wereld van Kikker is klein en overzichtelijk raad van bestuur van de int stelde in een gisteravond spreide verklaring dat het [gepast' zou zijn als Morgan ig langer aanblijft, aldus be- ihtte de BBC. De hoofdredac- ur hield tot donderdag staan- dat de foto's echt zijn. The ailv Mirror zegt het slachtof- r te zijn geweest van 'kwaad- rdig bedrog'. iterne zaak direct na de publicatie, enke- dagen nadat de eerste foto's d Amerikaanse misdragingen ar buiten kwamen, stelden ikundigen de authenticiteit d de Britse foto's ter discus- Premier Blair liet woensdag ïten dat de foto's 'vrijwel ze- r nep zijn' en donderdag zei Britse onderminister van De- isie, Adam Ingram, dat ze ze- r niet echt zijn. Downing Drinken uit een domoor Portugal altijd Sonia Gandhi, de Indiase premier in spe, is hard be zig een regeringscoalitie te smeden. Haar Congrespar tij zoekt daarvoor steun bij linkse groeperingen. Om hen over te halen zal Gan dhi forse concessies moeten doen op onder meer het ge bied van econo mische hervor mingen. De weigering van gedeputeerde G. van Heukelom (SGP) een prijs uit te reiken voor een foto van twee zoenende mannen zou de imagocampagne 'Welkom in Zeeland' heb ben geschaad. Volgens Statenlid H. Smits van Zeeuws Be lang bevestigt hij het beeld waar Zeeland zo graag vanaf wü: dat van de Zeeuw als kerkelij- >-; ke, conservatieve, ouderwetse man. FC Den Bosch keert na twee jaar afwezigheid terug in de eredivisie. De ploeg won gisteravond nipt (3-2) van Veen- dam. De Brabanders bogen in de slotfase een achterstand van 1-2 om in een zege. Koploper Excelsior uit Rotterdam speelde gelijk bij Helmond Sport. Daardoor eindigden FC Den Bosch en Excelsior in de eerste divisie met een gelijk puntenaantal. De Bosschenaren zijn nu kampioen op basis van het betere doel- '5 saldo. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Zeeland: 1112, 13, 15 en 17; Sport: 19, 20 en 21Reportage: 23, 24, 25, 26 en 27; Wonen: W1, W3 en W5; Reizen: W7. W9 en W11Trends: W13, W14 en W15; Jong: W16 en W17. HAAG - Het kabinet is op goede weg met het terugdrin- d van criminaliteit. Dat blijkt een voortgangsrapportage I gisteren in het kabinet be roken is. Het totale aantal ge- jistreerde delicten is gedaald i5,l naar 4,8 miljoen, oral het aantal diefstallen en imnginbraken is fors minder worden: een afname met bijna procent. Een uitzonde- igvormen de geweldsdelicten, it aantal is met 1,1 miljoen sta ll gebleven. Overigens gaat t hier alleen om de misdrijven larvan aangifte is gedaan.De litie heeft zijn werk beter ge- an, luidt de conclusie van het >inet. Het aantal zogeheten aandehoudingen' is met 30 went gestegen, en er zijn Kr zaken bij het Openbaar Mi slede aangeleverd. Vooral de Splegers zijn het afgelopen ir harder aangepakt, erdoor is het aantal inbraken a 132.000 naar 86.000 ge lid. GPD PORDGOUWE - Op een boe kbedrijf aan de Heereweg in oordgouwe zijn gisteren vijf in de gierkelder geval- ji van de dieren kon met be- 'P van de brandweer nog wor- j gered, vier anderen raakten velmd door de gasvorming verdronken, aldus officier öaienst, J. Juffermans. hvee maanden oude dieren Wen volgens varkenshouder van der Wekken het betonnen aster over de mestput in hun bsgewrikt, waarna ze in 'gat vielen. boer wist de andere dieren J'g naar een ander gedeelte 1 'e brengen en daarmee er- te voorkomen. Ook nam hij poi'gsmaatregelen om herha- 1 te voorkomen. NAJAF - Sjiitische Mehdi-strijders tonen vernietigd Amerikaans legermaterieel in Najaf. Amerikaanse tanks reden gisteren de voor Irakezen heilige stad binnen, waar hevig gevochten werd tussen Amerikanen en Mehdi-milities. Daarnaast mochten in totaal 293 gevangenen de Abu Ghraib gevangenis vrijdag ver laten. Een van de vrijgelaten Irakezen verklaarde tegen de pers hoe hij moest toezien hoe twee Amerikaanse militairen voor zijn ogen seks hadden. Een ander zei dat hij had gezien hoe bij een familielid van hem bewakers elektrische draden bevestigden aan diens tong en genitalieën. foto Hadi Mizban/AP van onze redactie binnenland DEN HAAG - De advocaat van prinses Maxima en kroonprins Willcm-Alexander onderneemt juridische stappen tegen televi siezender SBS6 en enkele Neder landse internetsites. Zij hebben privé-beelden laten zien van het paar en het prinsesje Amalia, die afkomstig zijn van de in Ar gentinië gestolen digitale came ra van Maxima. De Nederlandse ambassade in Buenos Aires gaat enkele Argentijnse media aan klagen, die beelden hebben la ten zien. SBS6 zond in het programma Shownieuws donderdagavond laat beelden uit van het paar en hun dochter. De Rijksvoorlich tingsdienst (RVD) had SBS6 ge sommeerd de opnamen niet te gebruiken. De advocaat beticht de zender van 'inbreuk op de persoonlijke levenssfeer', zo ver klaarde een woordvoerder van de RVD gisteren. De zender zegt de zaak 'vol vertrouwen' af te wachten. Volgens een woord voerder mag SBS6 de kijkex-s best laten zien wat zich op inter net afspeelt. Ook een website in Argentinië wordt aangepakt. Een woord voerder van de Argentijnse tele visiezender América2 heeft gis teren toegegeven dat de zender privé-beelden heeft verspreid via zijn internetpagina. Vervol gens namen enkele kranten de opnamen over. De Nederlandse ambassade wil ook tegen de (Advertentie) Van Jole Partners BV Organisatieadvies, Project- en Interimmanagement Breda - Hulst telefoon 076 5302344 - www.vanjole.com LONDEN - Een aanhanger van het Britse ul tra-rechtse National Front demonstreert zijn on genoegen bij de plaats in Noord-Londen waar de radicale moslim-geestelijke Abu Hamza voorgaat in het vrijdaggebed. De geestelijke, die zijn mos kee gesloten zag worden, noemde de militairen die gevangenen in Irak mishandelen 'duivels'. foto Kirsty Wigglesworth/EPA kranten juridische stappen on dernemen. Op de betreffende Ar gentijnse website zijn video-op namen van het koninklijk paar te bewonderen en te downloa den. In het filmpje praat prinses Maxima tegen baby Amalia. Moeder en dochter Zitten voor een spiegel en klappen in hun handen. Onder meer is te horen hoe Maxima in het Spaans te gen Amalia brabbelt. Het film pje duurt ongeveer vijf minuten. Ook de kroonprins komt twee maal in beeld. Vliegtuig Argentijnse kranten meldden gisteren dat er verder filmpjes zijn met beelden van het gezin aan boord van het vliegtuig op weg naar Argentinië. Ook zou er een filmpje zijn van een dansen de prinses Maxima op een huwe lijksfeest. De privé-opnamen zijn inmiddels de wereld overge gaan. De site waarop het film pje kan worden gedownload, was gisteren soms onbereikbaar vanwege de drukte. De camera van Maxima is ont vreemd tijdens het bezoek van het paar aan Argentinië. Ze wa ren daar voor familiebezoek en om het huwelijk van een goede vriendin van de prinses bij te wonen. De bruidegom, de Neder landse baron Frederik Rengers, is weer een goede vriend van Willem-Alexander. Ze leerden elkaar kennen op het huwelijks feest van de Nederlandse kroon prins en prinses. GPD Muisarm of fantoompijn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1