Voor jongeren is geen potje PZC Theo Middelkamp fietst voor Palazzolihuizen Arsenaal en Ten Tije kopen oude zwembad vl4 Bezoekers Midgard overwegen hardere acties tegen sluiting centrum Snel duidelijkheid voor garnalensector KEUKENS, TEGELS SANITAIR 'ONDER DE TOREN' Parkeergeld voor drugsbestrijding Mededelingen van het waterschap <=V zaterdag 15 mei 2004 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De vorige handtekeningenactie is mislukt, maar de bezoekers van Midgard zijn niet van plan om de sluiting van hun centrum stilletjes voor bij te laten gaan. Ze hebben alle politieke partijen benaderd en bereiden acties voor. Ze zijn lang genoeg beleefd geweest, vindt Ivo Pape. „In zeker zin is het jongerencen trum ook een strategisch pro ject", zegt Ivo „Net als het sta tionsgebied. Ze zijn er al twin tig jaar over bezig. Voor grote projecten is altijd een potje, zie de tekorten in het stationsge bied, maar voor jongeren blijk baar niet." Hij denkt dat het nieuwe jongerencentrum een grote groep jongeren kan aan spreken. „Als er wordt gespro ken over een podium, gaat het niet alleen over een podium voor bandjes, maar ook om DJ's, om R&B feesten." Niels ('Nous') Davidse heeft zich gestoord aan de uitlatingen van wethouder A. de Vries dat in Midgard maar een beperkte groep jongeren komt. „De vaste groep is misschien zo groot, maar op feesten zijn er vaak veel meer. Van de brandweer mogen er maar 150 mensen bin nen, het gebeurt vaak genoeg dat we mensen moeten weige ren." Ivo: „Het beeld dat wordt neergezet, is dat Midgard voor alto's is, maar er wordt van aller lei muziek gedraaid. Het is moei lijk om eiwoor te vechten als er zo'n verkeerd beeld wordt ge creëerd." Midgard is onvervangbaar, vin den ze. En een nieuw jongeren centrum had nog meer mogelijk heden kunnen bieden. Ivo: „Midgard is een centrum waar mensen de kans krijgen. Je moet die kans nemen, maar dan heb je de mogelijkheid om je te ont wikkelen. Dat is ook een functie die verloren gaat. De gemeente heeft het nu over de Blauwe Ruis. maar ik geloof niet dat ze daar beginnende bandjes gaan neerzetten. Dat is een commer ciële tent. Bovendien is het een tent voor achttien jaar of ouder, terwijl m Midgard jongeren ko men tussen de veertien en 24." Dat de wethouder nog weinig ge merkt heeft van protest kan kloppen. Tijdens Koninginne dag zijn een paar honderd kaart jes ondertekend. Alleen zijn ze zonder postzegel in de brieven bus gegooid. Die kwamen dus weer terug. Ivo en Nous zijn een nieuwe handtekeningenactie be gonnen. Die willen ze bij de eerstvolgende gemeenteraads vergadering aanbieden. „We krijgen veel steun", vertelt Ivo. „Ook van ondernemers. We had den vier spandoeken op Konin ginnedag. We hadden ze wel bij tien café's kunnen ophangen." De vaste bezoekers van Midgard leggen zich niet neer bij sluiting van het Middelburgse jongerencentrum. Tot nu toe hebben ze zich stil ge houden. Nous heeft meegepraat over de inrichting van het nieu we centrum. Volgens Ivo is de tijd van stil overleg voorbij. Ze overwegen hardere acties. „In Nieuw Middelburg hebben ze de gymzaal bezet. Wij bukken en worden genomen." „Het gaat er nu om dat we de ge meenteraad ervan overtuigen door Mieke van der Jagt GOES - De oudste is 66 en de jongste 34. Ze zijn met zijn derti gen en ze fietsen 380 kilometer op één dag. Is dat niet erg veel? „Dat valt wel mee", vinden Thierry Vanderwyncel en Lau de Jonge van de toerclub Theo Middelkamp. De Zeeuwse Ren en Toerclub Theo Middelkamp bestaat 50 jaar, dus in de benen van de leden zitten al miljoenen kilometers. „Wij zijn natuurlijk wel getraind", zegt Vandewyn- ckel. „En we doen het voor een heel goed doel: de Zeeuwse Pa lazzolihuizen." Al maanden zijn ze met de voor bereidingen bezig. Het parcours moest lang genoeg zijn om een mooie prestatie neer te kunnen zetten, het eindstuk moest over Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Beve land en Walcheren voeren en wielrenners hebben natuurlijk iets met Frankrijk. Daarom be gint de tocht in Beauvais, net bo ven Parijs. Daar maakte De Jon ge vorig jaar tijdens zijn vakan tie al een beetje kwartier. Er is een hotel waar de renners kun nen overnachten, het parcours begint niet meteen met kasseien en het ligt op precies de goed af stand van Hulst, waar de fiet sers het eerste Palazzolihuis be zoeken. Zinvol Vandewynckel: „We hebben ge zocht naar een Zeeuws goed doel voor onze jubileumsponsor- tocht. We wilden iets wat nog niet zo erg bekend is, maar wel heel zinvol. De Palazzolihuizen bieden mensen die in hun omge- tor bezwaar gemaakt bij de NMa. In september diende daar over al een rechtszaak, maar tot een uitspraak is de NMa nog steeds niet gekomen. Buijs en Atsma vinden dat minister Brinkhorst van Economische Za ken de NMa achter de broek moet worden gezeten. En ze plei ten ervoor dat de Europese Unie snel met nieuwe regelgeving komt, waardoor het voor garna len vissers weer mogelijk wordt samen te werken en een redelij ke boterham te verdienen. DEN HAAG - CDA-Kamerle- den S. Buijs en J. Atsma hebben de ministers van Landbouw en Economische Zaken gisteren schriftelijk gevraagd wanneer er eens duidelijkheid komt voor de garnalensector. Die zit sinds begin vorig jaar in zwaar weer, nadat de Nederlandse Mededin gingsautoriteit (NMa) de sector een boete van 13,8 miljoen euro oplegde voor aanvoer- en prijsaf spraken. Tegen die beslissing heeft de sec- INS In het hartje van Middelburg kunt u nu ook inspiratie opdoen Logus is een intensief samenwerkingsverband tussen een groot voor uw eigen woning. Onder De Toren (Onder de Lange Jan) aantal ondernemingen in bouw- en afbouwproducten. Imabo vindt u onze unieke showroom met een mooie presentatie van Anker Desein is als LOGUS bedrijf als geen ander in staat u tot de keukens en sanitair Verder vindt u er het basispakket vloer- en volle tevredenheid van dienst te zijn, van exterieur tot interieur, wandtegels Samen met onze adviseuse bedenkt u de optimale indeling en inrichting voor uw keuken of badkamer. Een afspraak is niet nodig- loop vrijblijvend bij ons binnen. Imabo Anker Desein 'Onder de Toren'. Nieuwe Kerkgang 1, 4331 BE Middelburg Openingstijden: dinsdag-vrijdag: 08.30 - 17.00 uur, zaterdag: 10.00 - 16.00 uur LOGUS: BOUWMATERIALEN I BADKAMERS I TEGELS EN NATUURSTEEN I VERWARMING I KEUKENS IINTERIEURAFBOUW dat het een domme zet is om de plannen voor een nieuw jonge rencentrum af te blazen. Denk maar niet dat jongeren in buiten wijken naar een jeugdhonk gaan. Iedereen komt naar het centrum, om zijn zaken te doen, om te winkelen of een terrasje te pakken." Nous: „Je kunt in zo'n jeugdhonk ook geen grotere acti viteit neerzetten." Elke zichzelf respecterende stad heeft een jongerencentrum, vin den ze. Ivo: „Het moet minimaal het formaat zijn van 't Beest in Goes. Met een internetcafé en foto Ruben Oreel een oefenruimte zodat iedere dag een band kan oefenen. Voor beginnende bands moet ruimte zijn om te repeteren. We willen een nieuw jongerencentrum, maar in ieder geval willen we dat Midgard open blijft. Dat is echt het minimum." door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Het oude Vlis- singse zwembad wordt een cir cusspeeltuin. De eigenaren van het Arsenaal en Miniatuur Wal cheren hebben met de gemeente Vlissingen overeenstemming be reikt over verkoop. Daarnaast wordt het pand gebruikt voor uitbreiding van fitnesscentrum Ten Tije. Het was eigenlijk de bedoeling dat kinderdagverblijf Baloe ook zou participeren in het nieuwe plan. Volgens E Angelini van het Arsenaal is het dagverblijf om financiële redenen afge haakt. Het college van burge meester en wethouders is ak koord met de verkoop, volgens Angelini kan de afspraak alleen nog worden afgezegd als blijkt dat de bodem vervuild is. De speeltuin is bedoeld voor kin deren tot twaalf jaar. Voor de al lerjongsten komt een ^peelvoor- ziening in het oude recratiebad. Voor de oudere kinderen wordt een speelconstructie van dui zend vierkante meter in het voormalige wedstrijdbad ge maakt. Het is de bedoeling dat de attractie het hele jaar geo pend is. Volgend jaar moet het speelparadijs open. Fitnesscentrum Ten Tije verdub belt in oppervlakte door de uit breiding. De sportruimten, kleedkamers en horeca worden uitgebreid, net als de paramei sche voorzieningen. Er wordt dacht aan cesartherapie 5 osteopathie. Bovendien heeft^ sportschool plannen om beautycentrum te beginnen TERNEUZEN - De opbreng, van een nieuw parkeerternj bij de Terneuzense koffieshti Checkpoint kan worden 9. bruikt voor financiering vanh gemeentelijk aandeel in Honi- greep. Het samenwerking^, band met politie en Openba- Ministerie dat de overlast «j drugshandel en -gebruik tegengaan, kost de gemeente» doende geen geld, stelt de WD. Het idee van TOP-voorman; Baart om koffieshopbezoei® te plukken door ze de onde- grondse parkeergarage Theate- plein in te jagen, leek iets te 00:- mistisch. Baart ging er in zijns- rekeningen vanuit dat eikei?, zoeker apart in een auto zi: s een uurtje in een koffieshops blijft. „Acht ton is geenreëdi*. drag", weet WD'er W. Bn* huysen. „Maar de administrate ve kracht voor Houdgreep ke- nen we ruimschoots betalen \t de parkeeropbrengsten vans koffieshopbezoekers." ving met kanker te maken heb ben een plaats om met lotgeno ten en deskundigen contact te hebben. Een prima doel dus voor een stel fietsers die het ge luk hebben nog gezond te zijn." Dat hun intitiatief in goed aar de viel, bleek op verschillende manieren. Gemeenten bleken be reid het verblijf te betalen, be drijven leveren bezem wagens, materiaalwagens en een vracht wagen voor op de kop van het peloton. Vanuit het bedrijfsle ven kwam al veel geld binnen en ook particulieren sponsoren via de website www.theomiddel- kamp.nl. De bedoeling is natuur lijk om in alle Palazollihuizen in Zeeland, in Hulst, Temeuzen, Goes en Vlissingen, een substan tieel bedrag te overhandigen. Tunnel De hele tocht gaat over kleine wegen, al wordt de Hel van het Noorden, de kasseiwegen, ver meden. Vanuit Beauvais gaat het richting Gent, dwars door Vlaanderen naar Hulst. Door de tunnel mogen de renners niet, zodat die paar kilometers met de bus worden afgelegd. Van El- lewoutsdijk fietsen de renners naar Goes en dan naar Vlissin gen. Burgemeester J. Schouwenaar van Middelburg geeft vrijdag. 11 juni het startschot op de Markt voor de bustocht naar Frank rijk. Daar vertrekken de fietsers om drie uur 's ochtends om aan het einde van de middag tot het begin van de avond hun sponsor bijdragen in de Zeeuwse Palaz zolihuizen af te dragen. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt het volgende bekend: Verkeersbesluiten 1. Het op Zuid-Beveland in het gebied tussen Goes, Kapelle en 's-Gravenpolder zonaal invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de Gasjesweg, Abbekinderse Zandweg, Groeweg (4260), Groeweg (4395), Wrangeweg, Pietersweg, Zaaidijk (deel vanaf de Goesestraatweg tot viaduct Nieuwe Vierwegen), Daniëlsweg, Stadhoekweg, Spaanweg en de Kasteelweg, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en E11 (A1) 60 van bijlage 1 van het RW 1990; 2. Het op Zuid-Beveland bij Kattendijke: a. op de Kattendijksedijk invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur; b. aanwijzen van het nieuwe fietspad langs de Kattendijksedijk als verplicht fietspad; c. zodanig regelen van de voorrang bij de kruisingen van het fietspad langs de Kattendijksedijk bij Kattendijke-oost, Kattendijke-west, de Monnikendijk, het aan te leggen uitkijkpunt en de Schellemoerswegeling, dat het verkeer op het fietspad voorrang moet verlenen aan het verkeer op de hoofdrijbaan; d. zodanig regelen van de voorrang bij de aanslui tingen van de Kattendijksedijk en de Oude Zeedijk met Kattendijke-oost, Kattendijke-west, de Zeedijkweg en het parkeerterrein aan de Oude Zeedijk dat aan het verkeer op de hoofdrijbaan (Kattendijksedijk en Oude Zeedijk) voorrang moet worden verleend; e. zodanig regelen van de voorrang bij de aansluiting van het parkeerterrein op de Oude Zeedijk en de aansluiting van de Zeedijkweg op de Kattendijkse dijk, dat aan de fietsers op het fietspad voorrang moet worden verleend, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en El 1 (A1) 60, G11, B4, B5 en B6 van bijlage 1 van het RW 1990 en het aanbrengen van haaientanden. 3. Het op Schouwen-Duiveland tussen Schuddebeurs en Dreischor op de Roterijdijk en een deel van de Zuiddijk zonaal invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en El 1 (A1) 60 van bijlage 1 van het RW 1990. 4. Het op Tholen: a. zonaal invoeren van een maximum snelheid van 60 km per uur op de Ceciliaweg, Oostweg, Kleinedijk, Priesterweg, Sluisweg, Weihoekweg, Boneputteweg, Essendijkweg, Pelleweg, Zwarteweg, Roolandsedijk, Bartelmeetweg, Flierweg, Turkseweg, Kadijk (gedeelte Roolandse- dijk-Hogeweg), Groenhoven, Schapenweg, Hocjeweg (gedeelte Paasdijkweg-Kadijk), Zoeten- dijk, Kruisweg, Roolandseweg, Molendijk, Boshoeveweg, Rijkebuurtseweg, Tichelaarsweg, Puitsedijk, Watervlietsedijk, Vrouwendijk, Langeweg, Nieuwlandsedijk, Peukseweg, Nieuw- landseweg, Nieuwlandsekruisweg en de Groene- of Hokseweg, door de plaatsing van de ver keerstekens E10 (A1) 60 en E11 (A1) 60 van bijlage 1 van het RW 1990; b. voor vrachtwagens gesloten verklaren van de Ceciliaweg, Oostweg, Kleinedijk, Priesterweg, Sluisweg, Weihoekweg, Essendijkweg, Roolandsedijk (gedeelte Kadijk-Molendijk), Flierweg, Turkseweg, Groenhoven, Zoetendijk, Kruisweg, Roolandseweg, Molendijk, Boshoeveweg, Rijkebuurtseweg, Tichelaarsweg, Puitsedijk, Watervlietsedijk, Vrouwendijk, Langeweg, Nieuwlandsedijk, Peukseweg, Nieuwlandseweg, Nieuwlandsekruisweg en de Groene- of Hokseweg, met uitzondering van bestemmingsverkeer, door de plaatsing van de verkeerstekens C7 van bijlage 1 van het RW 1990, met onderborden; c. gesloten verklaren van de Boneputteweg, Essendijkweg, Kadijk (gedeelte Roolandsedijk- Hogeweg), Schapenweg en de Hogeweg (gedeelte Paasdijkweg-Kadijk) voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzondering van bestemmings- en landbouwverkeer, door de plaat sing van de verkeerstekens C6 van bijlage 1 van het RW 1990, met onderborden; d. zodanig regelen van de voorrang bij de kruisingen van de doorgaande wegen Zwarteweg, Roolandsedijk en de Bartelmeetweg met de krui sende wegen Roolandsedijk, Pelleweg, Essendijk weg en de Flierweg, dat het verkeer op de kruisen de wegen voorrang dient te verlenen aan het verkeer op de doorgaande wegen, door de plaat sing van de verkeerstekens B3, B4, B5 en B6 van bijlage 1 van het RVV 1990 en het'aanbrengen van haaientanden. Ter inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen vanaf 17 mei tot en met 27 juni 2004 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes. Voor een monde linge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan iedere belanghebbende vanaf 17 mei tot en met 27 juni 2004 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet in ieder geval een datum en een motivering bevatten en gezonden worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, postbus 114, 4460 AC Goes. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Zo'n verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Van kracht De besluiten zijn van kracht vanaf 28 juni 2004, tenzij met toepassing van artikel 8:81 Awb een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening en hierop positief is beschikt. Flora- en Faunawet van invloed op maaitijdstip Het waterschap heeft afspraken met pachters over het maaien van wegbermen voor de opbrengst van het gras. Deze afspraken geven mensen in beginsel de vrijheid ten aanzien van het tijdstip en de wijze van uitvoering van het maaiwerk. Sinds enige tijd is de Flora- en Faunawet van kracht en die is wel van invloed op het tijdstip van maaien. Deze wet heeft tot doel de in het wild levende dieren in Nederland te beschermen. Dat betekent dat bij het uitvoeren van onder andere maaiwerkzaamheden het zogenaamde zorgvuldigheidsbeginsel in acht moet worden geno men. Dit zorgvuldigheidsbeginsel houdt in dat werk zaamheden zo moeten worden uitgevoerd dat het verstoren, verwonden of doden van planten en dieren zo veel en zo goed mogelijk moet worden voorkomen. Deze regel geldt uiteraard voor het waterschap, maar ook voor anderen die in opdracht van het waterschap maaiwerkzaamheden uitvoeren. Het waterschap geeft invulling aan het zorgvuldig heidsbeginsel door niet te maaien in het broedseizoen (15 maart tot 15 juli). Indien vanwege andere belangen (bijvoorbeeld verkeersveiligheid of efficiënte inzet van maaimachines) in deze periode toch moet worden gemaaid, zorgt het waterschap ervoor dat vóór het maaien de berm wordt gecontroleerd op de aanwezig heid van vogelnesten of schuilplaatsen van jong wild. Als deze worden gevonden, treft het waterschap passende matregelen. Het zorgvuldigheidsbeginsel geldt ook voor de maai werkzaamheden die pachters uitvoeren. Zij zijn zelf verantwoordelijk voor het opvolgen van deze verplich ting. Dit kan bijvoorbeeld door het hanteren van dezelfde richtlijnen als het waterschap. Het niet nakomen van de wet kan leiden tot strafvervolging door de provincie of het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en tot hoge boetes. Parkeerkaart voor drie Walcherse terreinen Waterschap Zeeuwse Eilanden beheert en onderhoudt een aantal parkeerterreinen langs de Walcherse kust en langs de Veerse Dam en Banjaardweg. Voor de laatste twee genoemde terreinen bestaat reeds de mogelijkheid een parkeerkaart te kopen. Vanaf 18 mei kunt u nu ook een parkeerkaart kopen die te gebrui ken is op de terreinen De Vier Hoogten (Duinweg, Oostkapelle), Oranjezon (Vrouwenpolder) en de Galge- weg (Koudekerke). Momenteel wordt bij Westhove (Oostkapelle) een nieuwe parkeerplaats aangelegd. Als deze locatie gereed is, dan kan de parkeerkaart ook voor deze locatie worden gebruikt. De periode van betaald parkeren geldt dagelijks van 7.00 tot 19.00 uur in de .maanden april tot en met oktober (voor de Galgeweg van mei tot en met september). Als u vaak van deze terreinen gebruikt maakt, is een kaart al snel voordeliger. Hoe komt u aan een parkeerkaart? 1. Vul onderstaande bon in en stuur deze in een gefrankeerde envelop naar: Waterschap Zeeuwse Eilanden, t.a.v. mevrouw W.N.J. Coppoolse, Postbus 114, 4460 AC Goes. Per 1 juli: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Maak gelijktijdig €45,- over op gironummer 258333 onder vermelding van "Parkeerkaart Walcheren". Zodra het bedrag bij het waterschap binnen is, wordt de kaart naar u opge stuurd. 2. Een snellere methode is de kaart tegen contante betaling afhalen bij het hoofdkantoor van het waterschap. Piet Heinstraat 77 in Goes (per 1 juli: Kanaalweg 1 in Middelburg) of bij de VW's in Vrouwenpolder, Domburg, Oostkapelle, Zoutelande en Vlissingen. Inlichtingen: mevrouw W.N.J. Coppoolse, 0113 - 241000 of info@wze.nl. Postcode/woonplaats: Telefoonnummer: Q Stuur mij een parkeerkaart voor de parkeer terreinen De Vier Hoogten, Oranjezon en Galgeweg (en binnenkort ook Westhove). Ik heb het bedrag (€45,-) overgemaakt op gironummer 258333. De parkeerkaart wordt mij dan op bovenstaand adres toegezonden. Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon 0113-241000 Fax 0113-227528 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14