rotere terrassen ip Bellamypark Vlissinger vecht vonnis aan Tunnel zorgt niet voor veel drukkere noord-zuidroute feestje?? HUURSUBSIDIE Oosterland is koersbalkampioen Sir""" 19 flog geen akkoord schaduwkant [oor Cantate lomino viert O-jarig bestaan 0118-419367 Kraanvogels uit tuin verdwenen piaiiai Veere verplaatst speeltoestellen Korte stroomstoring Oost-Souburg Bekeuringen bij verkeerscontrole Onderhoud aan Walcherse wegen k zeeuwse almanak Verhuizing factie: 0113-315649 ^redacties-pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Uvertentie-exploitatie: Md-en Midden-Zeeland: 0113-315520; luws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. |HKr editie Walcheren Klopstra enige lichtpuntje op EK judo to-RonMagnée aiSSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat nog voor de zo- pervakantie de terrassen aan de jonkant van het Bellamypark tergroten. De enige voorwaarde fedat de gemeente ook overeen stemming bereikt met de onder- lemers aan de schaduwzijde. U langer dringen partijen er bij egemeente op aan haast te ma- DDDELBURG - Het RK ge lengd koor Cantate Domino iert morgen het veertigjarig be- laan met een feestelijke eucha- istieviering in de Petrus en Pau- askerk aan de Lombardstraat Middelburg. De viering be- intom 10 uur. let koor werd werd opgericht oor pastoor Snel, aanvankelijk k dameskoor dat de zang ver- orgde bij rouw- en trouwdien- ten Dirigent René de Smet, ok koorleider van het Grego- taans mannenkoor, voegde kor- later beide koren samen het gemengd koor Cantate lomino. ijf dames, Yvonne Helmich, Ro- adeCock, Paula Clarijs en Cor- e Kort en Tiny de Kam zingen 1 sinds de oprichting mee. ken met de tijdelijke voorzie ning voor het Bellamypark. Plet Vlissingse park staat op de nomi natie om compleet nieuw te wor den ingericht, maar waarschijn lijk zal het nog tot 2008 duren voordat het park daadwerkelijk onder handen wordt genomen. Om de'ondernemers van het Bel lamypark in de tussentijd te gemoet te komen, heeft de ge meente Vlissingen al eerder het idee geopperd de stoepen aan de zonzijde van het park te verbre den. Om druk op de ketel te zetten, stelde de Lokale Partij Vlissingen (LPV) onlangs nog vragen over het lot van de ter rassen. Fractievoorzitter W. Hir- des herinnerde B en W eraan dat er eind april een begin zou worden gemaakt met de opknap beurt en de uitbreiding van de trottoirs. Onderhandelingen Wat wethouder L. Poppe-de Looff betreft gaat die uitbrei ding van de terrassen aan de zonzijde door. De enige voor waarde is dat ook met de onder nemers aan de schaduwzijde van het park, aan de Smalle Ka de, overeenstemming wordt be- (Advertentie) www.rederii-diikhuizen.nl reikt. De snelle uitbreiding van de trottoirs kan alleen plaatsvin den als er geen bezwaar wordt aangetekend door belangheb benden. Daarom wordt de ko mende tijd nog onderhandeld om alle partijen, aan zon- en aan schaduwzijde van het park, op één lijn te krijgen. Wanneer overeenstemming is ge vonden, kunnen de werkzaamhe den beginnen. En wat Poppe-de Looff betreft is dat zo snel moge lijk. „We proberen er voor het begin van het zomerseizoen mee klaar te zijn, dus binnen vier a zes weken." De uitbreiding betreft de strook terrassen vanaf het pand van ca fé-restaurant Pare Central tot en met de aansluiting met de ter rassen op de Nieuwendijk. De parkeerplaatsen langs deze strook worden opgeofferd voor de bredere stoepen. Deze week werd ook bekend dat de gemeente de Ballastkade on der handen wil nemen, het stuk kade tegenover het Arsenaal. In de praktijk is het een donkere doorgang, die veelal door junks wordt gebruikt om te urineren en te spuiten. „Het kan een prachtige plek worden met allu re en uitstraling", aldus Pop pe-de Looff. Met goede terras voorzieningen moet het volgens de wethouder mogelijk zijn om de Ballastkade een aantrekke lijk gebied te maken. Binnen kort treedt Poppe-de Looff in ge sprek met bewoners en onderne mers over de plannen voor de Ballastkade. oor Jan-Jaap Broekhuizen IEN HAAG - 'Een erfenis uit e! verleden', zo omschreef Middelburgse strafpleiter Smit gisteren de reeks mis- rijven waarvoor zijn cliënt in oger beroep bij het Haagse ge- Itchtshof terechtstond. lie misdrijven waren door de 2-jarige Vlissinger gepleegd in DOL Hij was op 10 september 002 door de politierechter in liddelburg berecht. Die had iem vier maanden celstraf opge- egd en hem bovendien veroor deeld tot betaling van enkele luizenden euro's schadevergoe ding aan een bedrijf waar de Kssinger een auto van had ge it Vooral dat laatste vond de fcrdachte oneerlijk en daarom mg hij in beroep. Hij had die utoop 19 oktober 2001 in Vlis- ngen gestolen uit een loods in eCruquiusstraat. „Ik had hem leen even geleend voor een ver eng, daarna heb ik hem een ®ar straten verderop weer te- ■ggazet. Omdat de sleuteltjes Tnog inzaten toen ik hem weg- laalde, heb ik niks hoeven open E breken, ook verder heb ik Kn schade gereden, die bak 'as trouwens stokoud, hij viel aa ellende al zowat uit el- aar," De Vlissinger dacht dat 'e eigenaar een slaatje uit het oorval wilde slaan; „Best een "ame actie eigenlijk." Verder ontkende de jongeman dat hij een spelcomputer had ge stolen bij een kennis, wel erken de hij dat hij dat ding later had gekocht van iemand, terwijl hij had kunnen weten dat het appa raat was gestolen. Ook gaf hij toe dat hij een bierglas in het ge zicht van een meisje had ge gooid nadat hij ruzie met haar had gemaakt in een café. Een ex-vriendin - zo erkende hij eveneens - had hij bedreigd van uit de cel, maar de terminologie die hij daarbij had gebruikt, na menlij k 'dat hij haar zou afma ken', moest niet zo serieus wor den genomen. „Kom op", zo sprak hij tegenover zijn drie vrouwelijke rechters, „ze was al vijf jaar mijn vriendin, dan zeg je in een ruzie toch dingen die je niet altijd meent..." Hofaanklager J. Groen vond dat de politierechter in Middelburg met zijn vier maanden cel een OOSTKAPELLE - Uit een tuin bij een woning aan de Dunoweg in Oostkapelle zijn twee bron zen kraanvogels gestolen. De beelden verdwenen in de afgelo pen twee weken. De kraan vogels zijn twee meter hoog en hebben een waarde van enkele honderden euro's per stuk. (advertentie) «voor meer informatie op '■'W VR0M.NL/huursubSIDIE -> Op vrom.nl kunt u nu op een eenvoudige manier uitrekenen of u voor huursubsidie in aanmerking komt of, als u al huursubsidie hebt, wat er is veranderd. Hebt u geen inter net? Dan kunt u terecht bij het Huursubsidie InformatiePunt van uw verhuurder of gemeente. U kunt ook (gratis) bellen met Postbus 51 -> 0800-8051 Meer informatie over huursubsidie en het Huursubsidie InformatiePunt vindt u op wvAv.vrom.nl VIND HETOPVROM.NL Ministerie van VRQM staat voor ruimte, wonen, milieu en rijksgebouwen. Beleid maken, uitvoeren en handhaven. Nederland is klein. Oenk groot. In het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland speelden de beste koersbalduo's uit de provincie tegen elkaar. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder NW - EN ST JOOSLAND - Oos terland is Zeeuws kampioen koersbal geworden. Het team versloeg Ouwerkerk en Koude- kerke op punten. De finale werd gisteren ge speeld in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland. Van el ke regio waren de twee beste duo's afgevaardigd. „Eigenlijk is Oosterland ook meteen kam pioen van Nederland", zei Ko de Visser van de organiserende vereniging. „Want in de rest van Nederland is koersbal geen wed strijdsport, daar is het meer iets voor in bejaardensozen." Toch zijn de deelnemers ook niet meer de jongsten. Koersbal is dan ook een sport die bij uit stek geschikt is voor ouderen. „Het heeft een beetje een doffe klank", aldus Ludo Talman van de Zeeuwse Koersbalbond. „Maar we proberen wat gerin kel te krijgen, we willen wat meer jongeren bereiken. Tijdens de kampioenschappen werd geconcentreerd gespeeld, maar de meeste mensen koers- ballen voor de gezelligheid, de sociale kant van het spel is be langrijk. In Zeeland zijn meer dan 200 koersbalverenigingen, dat betekent dat er duizenden beoefenaars zijn van de sport. goede straf had opgelegd en vroeg het hof daarom tot dezelf de conclusie te komen. Maar wat betreft de schadevergoe ding van de auto scoorde de ver dachte wel alvast een punt, want de aanklager vroeg het hof om de vordering van het bedrijf niet-ontvankelijk te verklaren vanwege de 'ingewikkelde aard' ervan. Als het bedrijf nog iets wil vangen, zal het alsnog een aparte civiele procedure moeten opstarten. De Vlissinger heeft zich volgens zijn raadsman in de gevangenis opgegeven voor een resocialisatieprogramma dat hem weer op de rails zou moeten krijgen. Op dit moment zit hij oude straffen uit, pas in november zou hij vrijkomen. Zijn raadsman vroeg het hof om een voorwaardelijke straf op te leggen voor de reeks feiten uit 2001. Zijn cliënt zat voor die fei ten al een maand in voorarrest uit. Hij moet ook nog een in ja nuari opgelegde werkstraf ver richten van honderd uur. Vol gens de raadsman is van het be lang dat zijn cliënt daar zo snel mogelijk mee gaat beginnen, en dat er geen straffen voor oude feiten meer bijkomen. De ver dachte was bijvoorbeeld aan een sportleraaropleiding begon nen, maar moest die staken om oude straffen uit te zitten. „En .daar is zowel mijn cliënt als de maatschappij niet mee gebaat." Uitspraak op 28 mei. door Maurits Sep MIDDELBURG - De vrees voor veel meer (vracht)verkeer op de Dammenroute en de Mid den-Zeelandroute na de ope ning van de Westerscheldetun- nel is niet uitgekomen. Het is daar wel iets drukker geworden, maar dat past in de jaarlijkse groei. De echte drukte is ontstaan op de wegen van Middelburg, Goes, Oostburg en Temeuzen naar de tunnel. De Midden-Zee landroute is de drukste van de twee noord-zuid verbindingen. Uit onderzoek van de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat Zee land blijkt dat de verkeersdruk te daar met zeven procent is toe genomen. Dit komt overeen met de groei die op die route al enke le jaren te zien is. Hetzelfde gaat op voor de Dam menroute. De toename van vier procent past in het beeld van de laatste jaren. De angst voor meer vrachtauto's op Walcheren blijkt helemaal ongegrond. Sinds de opening van de Wester- scheldetunnel rijden er juist twee procent minder vrachtwa gens over de Dammenroute. Op de wegen naar de Westerschelde- tunnel is het wel veel drukker geworden. Het verkeer- op de Sloeweg tussen Heinkenszand en de tunnel is verdubbeld tot 14.000 voertuigen per werkdag: 10.000 auto's (+110 procent) en 4000 vrachtauto's (+91 procent). Op de weg van Middelburg langs Vlissingen-Oost naar de tunnel rijden op een werkdag 10.000 voertuigen, waaronder 1000 vrachtauto's. In Zeeuws-Vlaanderen moeten de N61 van Oostburg en het slui- zencomplex in Temeuzen veel meer tunnelverkeer verwerken. Op de N61 ter hoogte van de Braakman rijden op werkdagen 12.000 voertuigen, waaronder 2000 vrachtwagens. Vooral het vrachtverkeer is daar toegeno men, met 56 procent. Bij de Terneuzense sluizen is het 27 procent drukker gewor den. Op de N61 tussen Hoek en de brug bij Sluiskil is de ver- WESTKAPELLE - De gemeente Veere verplaatst twee speeltoestellen van de zeedijk in Westkapelle naar de Vi- rulystraat. Dat gebeurt op verzoek van de bewoners. Het grasveldje in de straat krijgt één nieuw toestel, een glij baan. Bewoners van de Virulystraat stuurden vorig jaar septem ber een brief naar het gemeentebestuur met het verzoek een aantal speeltoestellen op het grasveld te plaatsen. Bur gemeester en wethouders vinden het belangrijk dat juist jonge kinderen vlakbij hun huis moeten kunnen spelen. Het grasveldje is daarvoor prima geschikt. Alternatieve plekken zijn er niet. OOST-SOUBURG - Ongeveer vijfhonderd woningen in Oost-Souburg hebben gisterochtend korte tijd zonder stroom gezeten. Bij graafwerkzaamheden in de Kanaal straat, die momenteel wordt heringericht, werd een kabel kapot getrokken. Na drie kwartier was het euvel verhol pen. De stroomstoidng duurde van kwart voor acht tot half negen. OOST-SOUBURG - Bij een controle in de Burgemeester .Stemerdinglaan in Oost-Souburg werden gisteren zeven bekeuringen uitgedeeld. Vijf bromfietsers kregen een boe te omdat hun voertuig teveel vermogen had en twee auto mobilisten ontvingen een prent voor het niet dragen van de autogordel. In de President Roosveltlaan in Vlissingen werd gisterochtend een 18-jarige Middelburgse bromfiet ser aagehouden. Hij kreeg drie bekeuringen. Hij had geen bromfietscertificaat en geen geldige verzekering. Boven dien droeg hij geen helm. MIDDELBURG - Het waterschap Zeeuwse eilanden is de ze week begonnen met werkzaamheden aan een aantal plattelandswegen. Tijdens het werk zijn de wegen afgeslo ten, variërend van een halve dag tot een paar weken. Het gaat om Slobberduins fietspad, Prelaatweg, Walekots- weg, Golsteinseweg, Weg van Middelburg naar Klevers- kerke, Kanaalweg, Houtenburgseweg, Pekelingseweg Loodholseweg, Grijpskerkseweg/Oostkapelseweg en de Hogelandseweg. (Advertentie) KANTOOR TERNEUZEN OP 21 MEI GESLOTEN Het kantoor van de Kamer van Koophandel in Terneuzen is op vrijdag 21 mei, de dag na Hemelvaart, de gehele dag gesloten. Het kantoor in Middelburg is op deze dag www.zeeland.kvk.nl van 08.30 uur tot 17.00 uur geopend. (Advertentie) Op de blauwe wegen is het verkeer afgenomen sinds de openstelling van de Westerscheldetunnel. We gen waar het verkeer met 0 tot 5 procent is toegenomen zijn groen aangeduid; op de oranje wegen is sprake van een toename van 5 tot 10 procent en op de rode wegen is het verkeer met meer dan 10 pro cent toegenomen. keersdrukte met 54 procent ge groeid. Op de Tractaatweg rich ting Belgische grens is het vrachtverkeer met 22 procent toegenomen (390 extra per dag). In Oost- en West-Zeeuws-Vlaan deren is het door het verdwijnen van de veerdiensten juist veel rustiger geworden. Hoe dichter bij de voormalige veerpleinen, hoe groter de afname van het verkeer. Aan de overkant is het zelfde waar te nemen op de A58 tussen Heinkenszand en Vlissin gen. Sinds de boot naar Bres- kens niet meer vaart, rijden over dat stuk snelweg drie pro cent minder auto's. Op werkda gen zijn dat er nu 30.000. Op de A58 tussen Heinkenszand en Bergen op Zoom rijden juist meer auto's op werkdagen; 34.500 auto's en 6500 vrachtau to's. Dat is een toename van ze ven procent. De Westerschelde tunnel verwerkt vijftig procent meer voertuigen dan de PSD-bo- ten deden. Op een werkdag ma ken 13.000 voertuigen gebruik van de tunnel: 10.500 auto's en 2500 vrachtauto's. KRANT VOOR ZEELAND Neem nu een proefabonnement Vi|f weken voor 14,50 voorletters. m straat. nr. plaats. telefoon: e-mail: Voor automatische incasso slem ik toe in afschnjving van mgn (postlbankrekeningnummer' 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Handtekening. PZC bv gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens Ir treft u nadere inlormatie aan 711688"555547" Noteer mij voor een proef- abonnement van 5 weken voor 14,50 Ik gooi daarbij éénmalig toestem- j ming voor automatische incasso i van onderstaand rekeningnummer j (proel geldt eenmalig binnen zes j maandenl Noteer mi| voor een abonne- ment De eerste twee weken omvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati- i sche incasso 19,45). O per kwartaal met automa- tische incasso 56,60). j O per |aar met automatische j incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice j Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis. S i Men mag hem een heuse archi- j varis noemen. Nee, niet ie mand die in het verleden leeft, maar wel een man met een onbedioingbare hang naar al wat achter ons ligt. i En hij mag dat gaarne op- I slaan voor het nageslacht. j Dat iemand, die als geen an- der lering zou kunnen trek- I ken uit het verleden, toch rondloopt met een permanen te lach, wekt soms verbazing. Maar ach, een heemkundige vindt nu eenmaal een grote be vrediging in zijn spitwerk naar de 'roots' van alleman. Deze week echter was zijn glimlach helemaal verdwe nen. Met pijn in het hart zag hij hoe ruwe verhuizers zijn le venswerk zonder veel eerbied in dozen en plastic bakken laadden teneinde zijn hele handel te verhuizen naar het nieuwe havenschapskantoor in Temeuzen. En plots, toen één van zijn collega's hem dringend nodig had, was hij van de aardbodem verdwe nen. Nergens te vinden. Een vrouwelijke collega wist met zekerheid waar hij was. Kijk eens in een archiefdoos: daar is hij dol op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11