PZC Aanpak gevaarlijke wegen in Vlissingen Opnieuw tekort Stationsgebied MIE UW Waslijst aan milieuovertredingen drieënhalf miljoen euro extra nodig door tegenvallers Wethouder wil meer popmuziek op Markt zeeuwse almanak Stroom Opknapbeurt voor molen Zorgen over veiligheid binnenstad Toeloop bij onbemande pomp Arnemuidse beroofd in Middelburg "W j/3n caf>fai« Iglo vrijdag 14 mei 2004 editie Walcheren Redactie: 0113-315649 jMW.pzc.nl F.m3il:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. McEwen heeft zege te pakken door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg moeten vaker popconcerten worden gehou den. Dat vindt wethouder A van 't Westeinde. Dit jaar zijn er twee concerten geweest, die allebei veel publiek trokken. „Er is kennelijk behoefte aan dit soort evenementen", zegt Van 't Westeinde. „Middelburg moet niet alleen klassieke concerten ondersteu nen, maar ook de popmuziek. We hadden dat nog nooit ge daan op de Markt, maar je ziet dat de belangstelling groot is. Vonge week waren er bij Van Dik Hout weer vier- tot vijfdui zend man." De gemeente voelt er echter weinig voor om een nieuw concert van Blof te subsidiëren. Het gemeentebestuur stelde dit jaar 25.000 euro beschikbaar voor het Koninginnedagconcert, met Beef, Copycat en Blof. „Als net aan mij ligt, was het de laat ste keer. Op een gegeven mo ment wordt het wat afgezaagd, hoewel ik begrijp dat ze deze zo mer ook nog een keer optreden hi] het Zeeland Nazomer Festi val Het liefst zou Van 't Westeinde wnevenmentencoördinator aan stellen, zoals in de gemeente Vlissingen. „Maar daar ont weekt het geld voor, daar is jaarlijks honderdduizend euro extra voor nodig." BUj H van de Berge van de stichting het koninginnedagconcert heeft georganiseerd, is blij met uitlatingen van de wethou- er- "Als Middelburger begint jjujn hart daar sneller van te Moppen. Het is een uniek zicht, ®eer dan drieduizend man op de Markt. Wij willen zonder moer meedenken over de moge lijkheden. Op Koninginnedag moet het con- cert eigenlijk toch gratis zijn, vmdt hij. «Dat is een feest uit het volk en °°i' het volk. Maar als je pop muziek op de Markt wilt en je kwaliteit neerzetten, dan moet je entree heffen om uit de osten te komen." Dit jaar kost- c een kaartje op Koninginne- *8 vijf euro. „Vorig jaar heeft zo goed als gratis gespeeld, 't jaar wilden ze komen voor e 0Pbrengst van de kaartver- NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Molen Buiten Verwachting in Nieuwland krijgt een opknapbeurt. Schilders van de gemeente Middelburg zijn nog zeker tot volgende week bezig om het monument van een nieuw verfje te voorzien. Tegelijkertijd worden kleine reparaties uitgevoerd. De storm van 20 maart jongstleden veroorzaakte schade aan de wieken van Ons Ge noegen. Bij inspectie werden ook rottingsverschijnselen geconstateerd. De hele romp van de Nieuwlandse molen krijgt een nieuwe laag verf. Molens in de gemeente Mid delburg krijgen om de drie jaar een tussenbeurt. Éénmaal in de zes jaar krijgen ze een grote opknapbeurt. Het was de bedoeling om Buiten Verwachting later dit jaar te ver ven, maar de gemeente besloot de opknapbeurt tegelijkertijd uit te voeren met de re paraties aan de wieken en een rot kozijn. foto Lex de Meester door Rinus Antonisse GOES - Een waslijst aan mi lieu-overtredingen, van grote tot kleinere. Dat is het resultaat van een grootscheepse milieu controle, die gisteren en eergiste ren in heel Zeeland werd gehou den. Er zijn dertig proces sen-verbaal uitgedeeld en in vijf tien gevallen is bestuursdwang opgelegd. Er is één agrarisch bedrijf aan getroffen waar volgens de con troleurs 'werkelijk niks klopte'. De vergunningen deugden niet, er lagen verboden bestrijdings middelen en die werden nog op een verkeerde manier gebruikt ook. Bij één middelgroot bedrijf mochten de controleurs niet naar binnen, ook niet toen de po litie erbij kwam. Nadat pro ces-verbaal was opgemaakt, ver schaften de controleurs zich on der politiebegeleiding toch toe gang. Provinciaal medewerker A. Schipper noemt het opmerke lijk dat in diverse tankstations de brandblusmiddelen niet in or de bleken te zijn. Gelet op de aandacht voor grotere veilig heid had hij dit niet verwacht. In de natuursfeer stuitten de handhavers op opzettelijke ver nieling van negen honderdjarige eiken. De stammen waren met de zaag bewerkt en in de ontsta ne gleuven was landbouwgif ge deponeerd. De boosdoener kan het openbaar ministerie tege moet zien. Een boete van dui zend euro per boom hoort tot de mogelijkheden. Andere overtredingen van de mi lieuregels betroffen onder meer; olielozingen op oppervlaktewa ter, verboden afvalstortingen, il legaal bouwen (ondanks een op gelegd bouwverbod), te veel ge luid, onjuiste opslag van gevaar lijke stoffen en het niet voldoen aan de boom-herplantplicht. De definitieve resultaten van de controle worden in de loop van volgende week verwacht. De controles door speciaal samenge stelde teams begonnen woens dagmiddag en liepen 24 uur door. De zogeheten 'handhavingsesta- fette' vond in het hele land plaats. In Zeeland kwamen cir ca honderdvijftig opsporings ambtenaren, toezichthouders en laboranten van een reeks instan ties in actie. Gemeenten, provin cie, politie, justitie, de inspectie diensten van de ministeries van Landbouw en Milieu, rijkswater staat en staatsbosbeheer deden mee. Volgens Schipper is de actie goed verlopen. Dat er veel over tredingen van verschillende aard zijn opgespoord, acht hij een succes. Hij prijst de samenwerking tus sen de mensen van de instanties. De politie hield enkele reserve teams achter de hand om bij te springen. Het is de bedoeling met enige re gelmaat dergelijke controle-esta fettes te lopen. Schipper bena drukt dat er los daarvan ge woon gecontroleerd wordt. „De handhavers kunnen in hun nor male werkzaamheden juist reke ning houden met de ervaringen die zij tijdens de estafette heb ben opgedaan." door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen moet kruispunten of wegen waar regelmatig ongeluk ken gebeuren met voorrang aan pakken. De meeste van deze zo geheten 'black spots' zijn te vin den op de President Roosevelt- laan. Op de kruising met de Gil- deweg komen de meeste ongeval len voor. Dat staat in het gemeentelijk Verkeers- en Ver voersplan (GWP). Hoogste prioriteit voor het ge meentebestuur heeft de ver keersveiligheid. Ongevallen veroorzaken veel leed en kosten. Het totaal aantal ongevallen daalt weliswaar in Vlissingen, maar er is een aantal knelpunten waar juist sprake is van een stijging. Tot 2010 wil het gemeentebestuur dertig pro cent minder verkeersdoden en een kwart minder ziekenhuisop names ten opzichte van het ge middelde aan het eind van de ja ren negentig. De gemeente Vlissingen heeft een nieuw verkeersplan laten op stellen, omdat er de komende ja ren veel op stapel staat. Het Scheldeterrein - wordt ontwik keld, de tweede binnenstadsont- sluitingsweg wordt aangelegd én Vllissingers hebben steeds meer auto's. De stad is daar niet op voorzien. Bijkomend pro bleem zijn de twee bruggen en de spoorwegovergangen, die met name in de zomermaanden en in de spits voor files zorgen. Daarnaast kent Vlissingen een. aantal sluiproutes, zoals de Bloe- menlaan, de Bonedijkestraat, de Coosje Buskenstraat, de Edison- weg en de Industrieweg. In het plan heeft de gemeente een aantal doelstellingen op een rijtje gezet: een goed bereikba re, maar autoluwe binnenstad, goed openbaar vervoer en goede fiets- en voetgangers voorzienin gen. Allerlei maatregelen moe ten ertoe leiden dat het aantal ongevallen naar beneden gaat, dat er minder geluidsoverlast komt en dat aan de rand van de binnenstad meer parkeerplaat sen komen. Als de gemeente geen maatrege len neemt, bestaat het gevaar dat er structureel files zijn in Vlissingen. Een tweede binnen- stadsontsluitingsweg neemt een deel van de problematiek weg, maar dan nog kunnen er op de langere termijn problemen ko men op de route Sloeweg, Bos- senburghweg, Koudekerkseweg, President Rooseveltlaan, rich ting Keersluisbrug, de wegen die aansluiten op de Nieuwe Vli- singseweg richting Sloeweg en de route Ritthemsestraat, Burge meester Stemerdinglaan, Lek straat in Oost-Souburg. Kanaalkruising Onderzoek is nodig naar de aan leg van een vierde kanaalkrui sing tussen Middelburg en Vlis singen. Gedacht wordt aan brug of aquaduct ter hoogte van de Stromenweg. De gemeente be studeert ook de herinrichting van de President Rooseveltlaan. Ook moet er een beter verwijs systeem komen voor automobi listen richting binnenstad vanaf de S14/S15, de Nieuwe Vlissing- seweg en de A58 naar de binnen stad en het strand van Vlissin gen. De komende weken houdt de gemeente nog twee informa tie-avonden over het plan. Woensdag 19 mei is er voor Groot-Lammerenburg, inclusief het Middengebied een informa tie-avond in de aula van scholen gemeenschap Scheldemond om 19.30 uur. De laatste bijeen komst vindt plaats op woensdag 26 mei voor de bewoners van de binnenstad in het Arsenaalthea ter om 19.30 uur. Op beide avonden geeft wethou der P. van de Maden een toelich ting, waarna belangstellenden vragen kunnen stellen aan hem en verkeersdeskundigen. Het verkeersplan ligt tot 20 juni ter inzage in de openbare biblio theek van Vlissingen en Oost-Souburg, de wijkwinkel Middengebied en de informatie- hoek van de gemeente in de Coosje Buskenstraat 200. En ja hoor, na lang wachten vallen de rekeningen op de mat. Eindelijk is de admini stratie van de grote energiele verancier van Zuidwest-Ne derland op orde. „Wat een bedrag", zei een van de geadresseerden toen zij las hoe groot de schade was. „Dat kost mij een heel maand salaris!" Waarop haar echtgenoot rea geerde: Maar goed dat jij bij Zorgstroom werkt. (advertentie) Hnnr Nadia Berkelder MIDDELBURG - De ontwikke ling van het Stationsgebied in Middelburg kost opnieuw meer geld. Het college van B en W vraagt de gemeenteraad om een extra investering van 3,5 mil joen. Het tekort wordt veroor zaakt door een lange lijst tegen vallers. De tekorten worden voor het grootste deel betaald uit de re serve voor de strategische pro jecten. Er werd al langere tijd re kening gehouden met een tegen valler. In het najaar van 2002 schatte het college de risico's die aan het project waren ver bonden nog op een bedrag tus sen de één en vierenhalf miljoen euro. In september van datzelf de jaar werd bekend dat er een tekort was van bijna vier mil joen. Dat werd veroorzaakt door de hogere kosten van de aanvaarbeveiliging voor de nieu we kantoren. Die moet voorko men dat schepen het stadskan toor binnenvaren. „Alles wat we nu weten, is ver werkt". aldus wethouder H. Kool. Dat wil niet zeggen dat er in de toekomst niet nog eens geld bij het project moet. Zo is er nog onduidelijkheid over wie er aansprakelijk is voor het ver zakken van een damwand bij de parkeergarage. Bovendien staat de verkoopprijs van de grond ten westen van het station nog niet vast. De gemeente houdt re kening met het slechtste scena rio In dat geval moet er nog eens 4,5 miljoen euro bij het pro ject. Het huidige tekort wordt veroor zaakt door een lange lijst tegen vallers. Zo is er extra geld uitge geven aan archeologisch onder zoek, aan sanering van de grond, aan maatregelen voor de verbetering van de veiligheid voor het verkeer op de Kanaal- weg. Voor de inrichting van de ruimte bovenop de parkeergara ge is extra geld nodig; er was ge rekend op subsidie die niet is uit gekeerd en door vertraging zijn de rentekosten gestegen. De nog uit te voeren werkzaam heden aan de Kanaalweg ten westen van het station zijn duur der dan geschat en er is geen re kening mee gehouden dat de bo venleiding van het spoor ver plaatst moet worden. Verder zijn er in de omgeving een aan tal extra werkzaamheden ver richt. Er is een hek geplaatst langs het kanaal, de bomen op de Loskade zijn duurder dan verwacht en er zijn maatregelen genomen om de verkeersveilig heid rond de Stationsbrug te ver beteren. Kantoren Het eerste deel van het Stations gebied is nu bijna klaar. Binnen kort beginnen de voorbereidin gen voor het tweede stuk, tussen de Stationsbrug en de Schroe- brug. De gemeente onderhan delt nog met een projectontwik kelaar over de verkoopprijs van de grond. Het was altijd de be doeling dat er naast het station kantoren gebouwd zouden wor den, maar dat is nu onzeker. De markt voor kantoren is door de economische situatie zo goed als ingestort. „Maar in Veldzigt loopt het enorm goed", zegt Kool. „Het is nog niet helemaal vol, maar er zijn verschillende partijen geïnteresseerd. In Veld zigt zijn de kantoren relatief klein, die in het Stationsgebied zijn groter, wat de mogelijkhe den voor verhuurbaarheid niet bevordert. Het is mogelijk dat de ontwikkeling iets vertraagd wordt, maar een andere bestem ming wordt ook niet uitgeslo ten." Kool wil niet zeggen of er al concrete plannen zijn. „Dat willen we eerst met de gemeente raad bespreken.", VLISSINGEN - De CD A-fractie in Vlissingen maakt zich zorgen over de veiligheid van de binnenstad. Aan het ein de van dit jaar verhuizen de stadsgewestelijke brandweer en de ambulancedienst van de Van Dishoeckstraat naar de nieuwe kazerne aan de Middelburgse Stromenweg. De christen-democraten zijn bang dat de aanrijtijden van de hulpdiensten te lang worden. Het CDA heeft schriftelijke vragen gesteld aan het colle ge van B en W over het vertrek van de brandweer en de ambulancediensten uit het centrum van Vlissingen. De fractie wil onder meer weten of het juist is dat met het ver trek van de hulpdiensten de afgesproken aanrijtijden in gevaar komen en of de noodontsluiting via het KSG-ter- rein voldoende is om snel de binnenstad te bereiken. Ook vraagt de partij of er een kans is de post aan de Van Dis hoeckstraat open te houden als de aanrijtijden in gevaar komen. VLISSINGEN - Nu de benzineprijs opnieuw is gestegen, zien onbemande tankstations zoals Tinq en Tango hun klandizie stijgen. Naarmate het prijsverschil toeneemt, zijn meer mensen bereid een omweg te maken om goedko per te tanken. Anders rijden is ook een manier om op brandstofkosten te besparen, betoogt de ANWB. pagina 10: Besparen op dure benzine MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw uit Arnemuiden is gisterochtend rond half elf het slachtoffer geworden van een zakkenroller. De vrouw werd op de Markt in Middel burg beroofd van haar portemonnee. Daarin zat behalve persoonlijke papieren ook een bedrag van meer dan hon derd euro. De portemonnee werd op een onbewaakt ogen blik uit haar tas gestolen. captain IGLO Calve burger Druk in de weer? Toe aan een time-out? Zin in een lekker warm, hartig tussendoortje? Ze kunnen zó in de magnetron- de i-.ur-r meteen milde mosterdsaus en de met een licht pikante saus Twee bekende topsnacks van Mora nu ook op een broodje. Vliegensvlug te bereiden en onweerstaandbaar lekker. mora Gangmaker sinds I960 Nieuw! Mora Kroketbur Mora

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9