Axel sneller terug dan verwacht PZC Jeugdtoernooi Philippine met Ajax en Feyenoord RIA-doelman vreest fysieke voetbal van Grenswachters sa Zeeuws-Vlaamse club staat op de drempel van de vierde klasse agenda uitslagen Dolf Roks legt aanbieding RBC naast zich neer vrijdag 14 mei 2004 door Peter van Kouteren AXEL - Een sportieve teloor gang resulteerde vorig jaar voor voetbalvereniging Axel in degra datie naar de vijfde klasse. Het oranje bolwerk leek op sterven na dood. zag een voorgenomen fusie niet AZW afketsen tijdens de ledenvergadering en maakte nooit eerder in de historie zo'n dieptepunt mee. Met een piep jonge selectie sloeg de club een nieuwe weg in. De eerste vruch ten van de koerswijziging wor den zo goed als zeker zondag op eigen veld geplukt. Axel ontvangt Graauw voor de laatste wedstrijd in een drie kamp met Vogelwaarde en kan promotie nauwelijks nog ont gaan. In de reguliere competitie leverden de wedstrijden tegen Graauw twee overwinningen op. Zelfs een nederlaag met twee doelpunten verschil is zon dag nog toereikend, omdat Axel dan op basis van het doelsaldo van de nacompetitie ten opzich te van beide concurrenten in de plus blijft. ..Als je het nu nog weggeeft, ver dien je het niet", vindt Job Zwe- gers, die volgend seizoen de rechterhand wordt van trainer Eric Rijckaert. „Dat wil niet zeg gen dat we als groep denken dat we er al zijn. Iedereen wil win nen en op een mooie manier pro moveren." Ontspannen Ook Eric Rijckaert rekent erop dat zijn ploeg na de 3-0-zege te gen Vogelwaarde (dat in de com petitie twee keer te sterk bleek) geen misstap zal maken. „Ik was bang dat de kaars een beet je op was, toen de nacompetitie begon", bekent hij. „We hebben heel ontspannen getraind en ge probeerd de druk eraf te halen. Ik proefde in de groep voor de wedstrijd tegen Vogelwaarde al dat ze nooit voor een derde keer van Vogelwaarde zouden verlie zen. Als je een volwaardige vier deklasser wilt worden, moet je zondag gewoon winnen." De revival van Axel is opval lend, omdat de club een jaar ge leden in meer dan één opzicht in zwaar weer zat. Een voorgeno men fusie met AZW werd weg gestemd. In sportief opzicht lag de ploeg na de degradatie naar de kelder van het voetbal aan de beademing. Ronnie van de Vel de werd voorzitter en gaf de oranjehemden een bestuurlijke injectie. Eric Rijckaert tekende op het veld voor de uitvoering van het nieuwe beleidsplan. „Er loopt hier veel goede jeugd", zegt de trainer. „We wil den met jongens uit Axel ver der. Het bestuur heeft me de kans gegeven te bouwen." Ron nie van de Velde: „Het is een beetje buiten verwachting dat we nu al zo ver zijn, want we hadden er twee jaar voor uitge trokken." Eric Rijckaert: „Ik vond dat we binnen een jaar te rug moesten naar de vierde klas se. Elk jaar dat het langer duurt, is niet goed. Dan raak je de talenten kwijt. Dat heb ik al leen nooit in de groep gezegd." Ronnie van de Velde: „Dit jeug dig Axel wijst de vereniging de weg en zet ons een hele stap ver der." Axel kende een moeizame start met een rond de oude rotten Car lo de Deckere en Fonny Ver- straaeten gebouwd zeer jong elf tal. Job Zwegers haakte met een aanhoudende nekhernia defini tief af, maar wierp zich op als begeleider van de jonkies. „Het deed heel veel pijn dat ik niet meer kon spelen", geeft hij toe. „Daar moet je in berusten. We zijn het seizoen niet best begon nen, maar hebben wel altijd in de topvijf gespeeld. Dat is niet zo moeilijk, als je ziet wat daar onder staat. We zijn één van de weinige ploegen die proberen te voetballen. Met een opbouw van achteruit. De meeste ploegen hanteren de lange bal. We heb ben een jonge ploeg, met veel en thousiasme. Ik vind het hartstik ke leuk om erbij te zijn. Ik wil er volgend seizoen graag met Eric verder aan sleutelen." Eric Rijckaert: „Het grootste deel van de groep was nog A-ju nior. Ik had voor Job een centra le rol op het middenveld in ge dachten. Je weet vooraf niet wat je te wachten staat in de vijfde klasse, vooral omdat je fysiek in principe nog minder bent. Als ik zie hoe ver we nu zijn, dan zit er heel veel progressie in.De trai ner kreeg daarvoor begin deze week nog maar eens een bevesti ging. In Hulst hield zijn forma tie gelijke tred met derdeklasser HW'24 (1-1). Job Zwegers: „HW'24 was wel beter, maar we hebben toch ook een paar kansjes gehad." Eric Rijckaert: „We hebben tijdens de winter stop met 3-2 van Zaamslag ver loren. Tegen zulke tegenstan ders kun je met een jong elftal gigantisch op je bek gaan. We hebben het moeilijk tegen ploe gen die met zijn tienen voor de goal gaan liggen en de bal een eind wegtrappen. Maar tegen ploegen die willen voetballen, doen we het goed." Eigen gezicht Het succes en de aanstaande pro motie hebben ook buiten het veld hun uitwerking niet ge mist. Ene Rijckaert: „Axel heeft weer een eigen gezicht gekregen en dat zie je terug langs de lijn. Pa en man. opa en oma, ze ko men allemaal kijken. Toen we naar Terhole gingen, stond er bijna honderd man uit Axel. Daar moet je trots op zijn. Als ik zie wat de sponsorgroep on der leiding van Willy van Grem- berghe doet, dat kan niet beter. En bestuurlijk staat het goed op de rails." Ronnie van de Velde: „Er is vo rig jaar besloten dat het onder ling in elk geval moet klikken, vooral als het voetballend wat minder gaat. Natuurlijk zijn er wel eens discussies, maar die houden je scherp. Als er dingen gedaan moeten worden, zijn er voldoende vrijwilligers. De spon sorstichting doet verschrikke lijk veel om die groep bij elkaar te houden. Ze zijn met twee bus sen vol sponsors naar PSV-NAC geweest, er is een nieuwsbrief voor sponsors, een sponsor van de week en binnenkort gaat er honderd man mee met een bal lonvaart. Je merkt aan alles dat voetbal weer leeft in Axel. Ik heb begrepen dat we binnenkort acht tot tien sponsors aan de groep kunnen toevoegen." Die nieuwkomers zijn volgend sei zoen normaal gesproken geld schieters van een kersverse vier deklasser. Fonny Verstraeten en Joep van de Broeke haken af. Ralph Zegers en Marco Vael (beiden Temeuzense Boys) ko men de gelederen versterken. „Ik wil in de as een jongen die vierde klasse gespeeld heeft, of nog hoger. Er komt waarschijn lijk ook nog een spits bij", zegt Eric Rijckaert. Ronnie van de Velde: „We zijn nog wat te jong om met deze ploeg in de vierde klasse mee te draaien, maar veel meer. dan drie nieuwe spelers zullen er niet komen. Dat is een keuze die we gemaakt hebben en daar houden we aan vast." Eric Rijckaert: „Als je een volwaardige vierdeklasser wilt worden, moet je zondag gewoon winnen." foto Wim Kooyman door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Na de eerste speelronde van de nacompetitie zijn Terneuzense Boys en RIA W nog altijd in de race voor promo tie. Waar de Temeuzenaren vori ge week vrij vlot afrekenden met Almkerk (3-1), kon RIA W zich in de uitwedstrijd tegen HSC'28 na de 4-0-thuiszege van één week eerder een 2-0-neder- laag permitteren. Morgen spe len de Temeuzenaren uit tegen Arnemuiden. Voor RIA W staat zondag een bezoek aan Grens wachters op het programma. Temeuzense Boys bereidde zich deze week op het eerste duel van de tweestrijd met Arnemui den voor met een tevreden ge voel over de dubbele confronta tie met Almkerk. Na de 0-0 in de uitwedstrijd was de ploeg van trainer Henk Ottens op ei gen veld vooral na de rust sterk op dreef. „Zeker na de 2-1 heb ben we de wedstrijd onder con trole gehad", keek doelman Gui- do Vinke eerder deze week te rug. „Achterin hebben we vrij wel niets weggeven en voorin hebben we heel wat kansen ge creëerd." Uit de uiteindelijke 3-1-zege kan Terneuzense Boys in elk ge val moed putten voor de twee duels met Arnemuiden, hoewel de tegenstander van morgen vol gens Guido Vinke niet onder schat mag worden. „Arnemui den mag dan wel een aantal be langrijke krachten missen", waarschuwt hij, „maar dat neemt niet weg dat er nog altijd een goede ploeg staat. Dat heb ben we in de competitie wel ge zien." Stugge verdediging De sluitpost verwacht hoe dan ook dat de krachtsverhoudingen niet ver uiteen zullen liggen. „We hebben vaak genoeg tegen Arnemuiden gespeeld om te we ten dat ze een stugge verdedi ging hebben. Tegen Arnemui den is het vrijwel altijd 1-1, 1-0 of 0-1. Wat mij betreft liggen de kansen daarom fifty-fifty." In de selectie van Terneu^ Boys keert morgen Jordi Goj, sen na een schorsing van wedstrijd terug. Robbie Jo^ man (die nog twee wedstnid moet toekijken) en Areo Hd bout zijn zodoende de en^ die ontbreken. Zondag-vierdeklasser RIA i staat zondag een bezoek wachten aan GrenswachtenJ nummer tien van de derde se A die tot de nacompetitieiJ oordeeld werd nadat BSC 15 j beslissingsduel met 3-0 te sa bleek. Zoals dat ook HSC'28 het geval was, gaa: J Westdorpenaren de twees.-] aan zonder de druk van het ad ten winnen. Promotie is d must, zei trainer Rudy Ried eerder al. Bovendien wordtj ploeg op dit moment gepi^ door tal van blessures. Zo 2 voor het duel met Grensvc ters Bert Dutree, Steve Re, lijn en Darryl Rawidjan nietit schikbaar en zijn er senea twijfels over het meespelent Geert-Jan de Smet en ArnoT? linde. Resultaten „We moeten roeien met der- men die we hebben", zegtd>» man Erwin de Roover Q „Meer dan hopen op eengoe-::; sultaat kunnen we niet." De Roover van Grenswacht! moet verwachten weet h „De één zegt: het valt wel es de ander zegt: ze zijn stei dan HSC'28. De waarheid: wel ergens in het midden lig Als ik naar hun resultaten m slotfase van de competitie lei denk ik dat het toch wel eengj de ploeg moet zijn." De Roover hoopt wel dat Gre wachters het meer van 'hetw bal' moet hebben dan van bra fysiek kracht, want dat Ie ligt Ria niet, zegt hij. „Tea voetballende ploegen kuia we over het algemeen g de kant, maar met fysiek stek ploegen hebben we mc leen maar problemen. Wat c betreft stemmen de berichK over Grenswachters niet echt» timistisch." t Vrijdag Atletiek Sportpunt Zeelandloop. Aanvang: 19.30 uur. Wedstrijd: 10 km. Trimloop: 2.5 km, 5 km 7.5 km en 10 km. Locatie: Sportpunt Zeeland, Goes. I Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: BV Hoofddorp-Akrides, Baros-Cangeroes Overgangsklasse: Pendragon-East- wood Tigers. Mannen. Tweede klasse: Mara- thon-Scheldesport 2 (20.00 uur). Biljarten Play-offs eredivisie driebanden, hal ve finale. Crystal Kelly-Delta/Ocken- burgh. Locatie: Castle City, Waalwijk Aanvang: 17.00 uur. Kampioenschap van Clinge. Organi satie: HBC/De Troubadour en CBC. Spel- soort: bandstoten op handicapbasis. Lo catie. café De Troubadour Aanvang 19.00 uur. Paardensport Horses by the Sea. 10.00 uur: Sprin gen L klassiek 12.45 uur: Springen M klassiek, 12.00-18 00 uur- Postkoetsrit- ten, 14 00 uur: Springen L progressief. 16.00-17.15 uur Polowedstrijd, 16.30 uur: Springen M jacht. 17.30 uur: Ope ning, 17.45 uur: Vierspanshow IJsbran- nd Chardon, 18.15-19.15 uur Polowed strijd, 19.15uur: Show pas de deux met Thamar Zweistra en Raz Niizam, 19.30 uur: Polo op Zeeuwse trekpaarden Voetbal Eerste divisie. Fortuna Sittard - Eind hoven, Helmond Sport - Excelsior, GA Eagles - Heracles, Haarlem - Cambuur Leeuwarden. Dordrecht - TOP. Den Bosch - Veendam, Emmen - Stormvo gels Telstar, De Graafschap-MVV. VVV - AGOVV. Vriendschappelijk: HW'24-Steen (19.30 uur) Zaterdag l Atletiek Ir. Knaap pupillencompetitie. Aan vang 11 30 uur. Locatie: Piet Vonck At letiekbaan te Hulst. Badminton Demonstratie. Verzorgd door Stan de Lange en Jurgen van Dijk, spelers uit de Nederlandse topliga. Locatie: de Halve Maan te Oostkapelle, van 10.00 uur tot 12.00 uur. Organiusatie sportvereniging DOK. Basketbal Vrouwen. Promotiedivisie: DAS Delft-BC Vlissingen, The Jumpers-Rot terdam. Black Eagles-Jugglers, Or- ca's-WSC Eerste klasse: Schelde- sport-Marathon (18 00 uur). Mannen. Tweede klasse: Schelde- sport 2-Marathon (19.30 uur) Jongens junioren: Scheldesport-Blauw-Wit (19.30 uur). I Biljarten Districtsdag Schouwen Duiveland. Organisatie District SD. Locatie: sport centrum Westenschouwen, Burgh-Haamstede. Aanvang: 13.00 uur koppeltoernooi kampioenen. 14.00 uur bekerfinale OKK-DOS. Prijsuitreiking en huldiging kampioenen 17.00 uur. Gewestelijk kampioenschap libre voor teams. Locatie: Café Reseda te Sas van Gent. Aanvang: 10,00 uur (C2-klasse). Kampioenschap van Clinge. Organi satie HBC/De Troubadour en CBC. Spel- soorf bandstoten op handicapbasis. Lo catie: café De Troubadour. Aanvang: 12.00 uur. j Motorsport 10.00, aanvang wedstrijden 12.00 uur. Circuit Oude Polderweg Wemeldinge. Klassen: 65 cc mini; 85 cc kleine en gro te wielen: 125 cc (2-takten 100 t/m 125 cc en 4-takten 175 t/m 250 cc); Open klasse (2-takten 175 -500 cc en 4-takten 290 t/m 650 cc); Veteranen. Paardensport Horses by the sea. 10.00 uur: sprin gen paarden klasse Z klassiek. 11.00 uur: polowedstrijd. 11.30 uur: springen paarden klasse ZZ klassiek. 12.30 uur: springen paarden klasse ZZ jacht. 12.00 tot 18.00 uur: postkoetsritten, 13.15 uur: springen paarden klasse Z jacht. 13.15 uur: finale polo. 15.00 uur: show Frie zen caroussel. 15.15 uur: trekpaarden 1e manche 15.30 uur: dressuur paar den klasse Z1 en Z2. 15.30 uur: finale springen paarden klasse L. 16.45 uur: Ri de Race. 16.15 uur: finale springen paarden klasse M. 17.00 uur: finale springen paarden klasse Z. 18.00 uur: fi nale springen paarden klasse ZZ. 17.45 uur: show mennen door Christiaan Pro voost 18.30 uur: trekpaarden 2e man che. 19.00 uur- finale dressuur Kür op muziek. 19.30 uur: Verrassingsshow. Lo catie- hippisch sportterrein, aan de Zui- verseweg te Domburg. Mennen. Eerste wedstrijd buitensei zoen. Locatie: Stal de Windhoek, Oude Rijkweg 's-Heer Arendskerke. Aanvang 12.30 uur. 16.00 instructie aan kinderen, slot 17.00 uur. 1 Schaken Tafeltennis Vroco Sport Toptwaalf. Invitatietoer- nooi voor twaalf sterkste spelers van Zeeland en omgeving. Aanvang 10.00 uur. Slot 18.00 uur. Locatie: Match- point'82, Korenmbloemlaan Arnemui den. Tennisl District. Mannen hoofdklasse: Wes- terschouwen-Sjef, Yerseke-Smash, Sluiskil-Zierikzee, Vogelvlucht-Schelde. Triatlon Turnen Regiofinale LOS. Alle categorieën in het niveau 9 t/m 2. Eerste wedstrijd. 8.00 uur; tweede wedstrijd: 13,00 uur Locatie: Sportpunt Zeeland, Goes. Veldkorfbal vogels. Res.4A: Argento-Olympia W (15.30). Res.Ov.kl.B: Fortis 2-KVS 3 (14.15), PKC 3-Tjoba 2 (12.30). Jeugd. Ov.kl.D: Swift-Die Haghe (11.30), Rust Roest-Tjoba (12.30). Voetbal Zaterdagvoetbal Klasseperiodekampioenschap eer ste klasse C: Roda Boys-Rijsoord. Na competitie tweede klassen E/F: VVGZ-Kapelle, Arnemuiden-Terneuzen- se Boys. Nacompetitie derde klas sen A/B: Seolto-SKNWK (17.00 uur), Zwaluwe-JPS. Klasseperiodekampioenschap vier de klasse A: Wolfaartsdijk-Bevelan- ders. Klasseperiodekampioenschap vierde klasse B: Chrislandia-Klundert. Aanvang: 14.30 uur. Zestiende IZV/IBS-toernooi. Interna tionaal Vijf-tegen-vijftoernooi. Locatie: voetbalvelden vv Graauw. Aanvang: 9.15 uur. Abab-jeugdtoernooi. B-junioren. Lo catie: voetbalveld Philippine. Aanvang: 9.30 uur. Veteranendag voetbalvereniging Corn Boys. Locatie: sportpark 't Sas in Sas van Gent. Aanvang: 14.30 uur. Wielrennen KNSB-competitie, negende ronde. Klasse 2C: HWP Sas van Gent 2-CSV, Middelburg-Messemaker 1847. Klasse 3F: S Landau Axel-Terneuzen, Stukken- jagers 2-Souburg, HWP Sas van Gent 3-Bergen op Zoom. ZSB-competitie, negende ronde (ge zamenlijk in het Palet in Middel burg). Hoofdklasse: Landau 2-Terneu- zen 2, Vlissingen-Souburg 2. SVW- ZV-De Zwarte Dame, Denk en Zet-Zierik- zee. Middelburg 2-Goes. Ajax, hier in een poulewedstrijd t Feyenoord. Anderlecht, verloor vorig jaar de finale bij de B-junioren van foto Peter Nicolai Den Inkeltriatlon. Eerste wedstrijd voor het Zuidwest Nederland triatloncir cuit. Programma: 9.00 uur. serie 1 EMD (2,5 km zwemmen, 80 km fietsen, 20 km lopen. 10.10 uur: serie 2 EMD, 11.20 uur: OD (1,5 km zwemmen, 40 km fiet sen, 10 km lopen) 12.05 uur: Sprint (0,75 km zwemmen, 20 km fietsen, 5 km lopen. Locatie: Camping Den Inkel, Pol derweg 12 te Kruiningen Mc de Sproeier Club/ozk-wedstrijd. Inschrijving 8.30. Aanvang training Overgangsklasse B: Fortis-Avanti (16.00), SDO-Oranje Wit, KCC-Vrienden- schaar H, Excelsior-Maassluis. Eerste klasse G: Swift-Nieuwerkerk (1600), RWA-Albatros, GKV-Ondo G, Kinder- di|k-Tjoba (15 30). Tweede klasse G: Korbis-ADO, Oranje Zwart-Fortissimo, Ventura Sport-TOP (16.00), ODO-Mer- wede Derde klasse B: All Ready-DSO (16.00), Ondo M-Good Luck (16.00), BKC-De Voltreffers (14.30), Togo-Vios W (15.30) Vierde klasse A: Zaam slag-Seolto (16.00), Luctor-Blauw Wit (16.30), Stormvogels-KVK (17.00). Vier de klasse B: Nikantes-Spirit, Volhar ding-'! Capproen (16.00), Thor-Schelde- door Aector Dooms PHILIPPINE - Wesley Sneijder. John Heitinga, Thomas Buffel en Olivier Desehacht behoorden afgelopen jaren tot de smaakma kers van het internationaal jeugdtoernooi in Philippine. De voetballers van Ajax. Feye noord en Anderlecht zijn inmid dels uitgegroeid tot volwaardige Nederlandse en Belgische inter nationals. In dit rijtje passen ook Youssouf Hersi (NEC), Kristof Snelders (Germinal Beerschot) en Leonar do Santiago (Feyenoord). Zij werden tot de beste speler van het toernooi uitgeroepen. De or ganisatoren Hans Lauret en Peter-Jan Verstelle zijn ervan overtuigd dat er op de twaalfde editie van het jeugdtoernooi op nieuw talenten zullen bovendrij ven. Daarvoor staat morgen de kwaliteit van Feyenoord en Ajax garant. „Het is de absolute top van Nederland. Er heerst ge lukkig een gezonde rivaliteit tus sen deze clubs. Het interessante is dat ze willen weten hoe ze er voor staan. Dat kan alleen door tegen elkaar te spelen", zegt Lauret. De Philippinenaar is ontzettend blij de toppers te hebben vastge legd. „Ajax en Feyenoord krij gen veel uitnodigingen voor Eu ropese toernooien, maar ze heb ben dit weekeinde toch voor ons gekozen." Het is volgens Lauret de beoogde B-finale, maar daar voor zullen de ploegen eerste moeten worden in hun poule. Wat dat betreft laat Ajax niets aan het toeval over. Vandaag ar riveert de Amsterdamse jeugd al in Biervliet. Daar verblijft de de legatie van Ajax in hotel De Gentse Poort. Feyenoord kiest ervoor om op de dag van het Ronde van 's-Heerenhoek. 14.00 uur: amateurs B. 14.01 uur: S/P-categorie. 15.30 uur: amateurs A. 15.31 uur: vetera nen. Inschrijven: bar Walk Inn, 's-Hee- renhoek. Zwemmen Zeeuws zomerkampioenschappen. Aanvang: 10.30 uur tot 13.00 uur en van af 18.00 uur. Locatie: zwembad Sas van Gent. I Zondag Biljarten Grand Prix Loontjens Biljarts B-ran- king. Locatie: Brasserie Ockenburgh, Goes. Aanvang: 11.00 uur. Gewestelijke finales teams. C5. VEGABV Oost Souburg. Locatie: Sportcentrum Westenschouwen, Burgh Haemstede. Aanvang: 10.00 uur. Damesbeker. Districtsteam Walcheren/De Bevelanden. Locatie: Sporthal van Duyvenvoorde, Oost-Sou burg. Aanvang: 10.00 uur. Kampioenschap van Clinge. Organi satie: HBC/De Troubadour en CBC. Spel- soort: bandstoten op handicapbasis. Lo catie: café De Troubadour. Aanvang: 19.00 uur. Hockey Vrouwen. Derde klasse D: Vlissin- gen-Rosmalen (sportpark Bonedijke in Vlissingen), Rapide-Pelikaan (sportpark Grote Kreekweg in Hulst). Vierde klas se D: Grave-Middelburg. Aanvang wed strijden: 12.45 uur Vierde klasse D: Oudenbosch-Olym- pia, Rapide-Teteringen (sportpark Grote Kreekweg Hulst), Vlissingen-Gilze-Rijen (sportpark Bonedijke in Vlissingen), DDHC-Middelburg. Aanvang wedstrij den: 14.30 uur. Tennis Landelijk. Gemengd. Tweede klas se: De Schelde-Oud-Beijerland. Derde klasse 19: Dash'35-Souburg. Derde klasse 21: Middelburg-Oude Eik. Vier de klasse 39: Middelburg 2-DOS, Ga- me'78-Schelde 2. De Zoom-Souburg, Halve Maan-Tiola 2. Vierde klasse 45: Oudenbosch-Tïola. Veldhandbal Vrouwenjunioren: Orion-Dios 2. Loca tie: Sportvelden te Heinkenszand. Aan vang: 13.30 uur. toernooi naar Philippine af te reizen. De favorieten moeten in de pou les onder meer afrekenen met Fortuna Sittard, RBC en de Bel gische clubs AA Gent, FC Brus sels, SC Charleroi en FC Dender leeuw. De A-junioren van Ter- neuzen zijn ingedeeld bij Feye noord. Zondag is het toernooi bij de A-junioren Belgisch getint met Club Brugge, SK Lokeren, FC Brussels en SC Charleroi. Twee Zeeuws-Vlaamse beloftenploe- gen (spelers tot en met 23 jaar) maken het deelnemersveld com pleet. Club Brugge is de onbe twiste favoriet. De ploeg telt vier jeugdinternationals en van de kern maken acht spelers dit jaar de overstap naar de B-selec- tie van Club Brugge. De twaalfde edtie van het jeugd toernooi begint beide dagen om 9.30 uur. Voetbal Eredivisie. Groningen - Roda JC, FC Twente - Heerenveen, Vitesse - FC Utrecht, Willem II - Ajax, AZ - PSV, NAC - RKC, ADO Den Haag - NEC. Volendam - RBC. Feyenoord - FC Zwolle. Zondagvoetbal Nacompetitie vierde klassen A/B: Grenswachters-RIA W., Meto-Dom- burg. Klasseperiodekampioenschap vijfde klasse A: Axel-Graauw. Klasse periodekampioenschap vijfde klas se B: Nieuw Borgvliet-Luctor'88. Aanvang: 14.30 uur. Abab-jeugdtoernooi. A-junioren. Lo catie: voetbalveld Philippine. Aanvang: 9.30 uur. Leo de Munnik-toernooi. Deelnemen de verenigingen: Dirksland, Dreischor, Flakkee 2, Zonnemaire en Zonnemaire Old Stars. Aanvang: 11.00 uur; prijsuit reiking: omstreeks 17.00 uur. Locatie: voetbalveld Zonnemaire. Vrouwentoernooi Steen. Locatie: voetbalvelden vv Steen. Aanvang: 12.00 uur. Deelname van: Steen, Ter- neuzen, Axel, Hulsterloo, Nieuw-Sta- broek, Wachtebeke, Merelbeke en Sint-Gillis-Waas. Zwemmen Zeeuws zomerkampioenschappen. Aanvang: 10.30 uur tot 13.00 uur en van af 18.00 uur. Locatie: zwembad Sas van Gent. BC Lamswaarde. Competitie 4, zit ting 2. A-lijn: 1. Miek van Belle-Miep Huijskes 60,27%; 2, Gerarda Goossen- Ria Kint 55,36; 3. Camiel de Schrijver-Le- nie van Waterschoot 54,46. B-lijn: 1. Jo Lossie-Marij van Puyvelde 71,74%; 2. Linda Brock-José Colman 61,16; 3. Luc Allaerts-G. de Vijlder 55,80. C-lijn: 1Ce cile de Waal-Els de Waal 60,12%; 2. Fred Kerckhaert-Celina de Kort 54,76; 3. Anneke Kint-Janny Wendels 52,38. Amstelveen. Oefenwedstrijd vrou wen: Nederland - Engeland 7-0 (6-0). Van As 1-0, Mulder 2-0, Van Löben Seis 3-0, Moreira de Melo 4-0 en 5-0, Van Geenhuizen 6-0 en 7-0. Lucky Day 3401: 1-4-10-12-13-27-30- 31-34-40-44-53-54-55-58-69-72-74-75-78 (onder voorbehoud). Rome. Vrouwen, 1 miljoen euro. Tweede ronde: Farina Elia (lta/10) - DREISCHOR - Dolf Roks heeft een aanbieding van RBC Roosen daal laten schieten. De oefen- meester uit Dreischor kon vol gend voetbalseizoen bij de eredi visieclub de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Jan van Dijk worden, maar bedankte voor de eer. „Ik heb destijds aan Kloetïnge mijn woord gegeven", aldus Roks. De 41-jarige trainer nam in januari van dit jaar bij de Be- velandse club het roer over van Karl Vergouwen. Enkele maan den geleden al besloot hij door te gaan bij Kloetinge en sloot hij een eenjarig contract af. „Ik wil met die club iets neerzetten. Bo vendien heb ik het er heel goed naar mijn zin", legt Roks uit. Daar kwam nog bij dat Roks in september samen met de gebroe ders De Nooijer een voetbalop leiding voor talentvolle spelers uit de regio begint. „Ik had ook aan de jongens van De Nooijer mijn woord gegeven en dan moet je dat houden", vindt Roks. De oefenmeester moet het vol gend seizoen bij Kloetinge doen zonder de inbreng van John Bentschap Knook. De verdedi ger heeft alsnog besloten te ver trekken. Hij komt volgend sei zoen voor zondag-derdeklasser RCS in zijn woonplaats Oost-Souburg uit. Volgens Roks werd de belasting voor Bent schap Knook, mede door een drukke baan, te groot. Kloetin ge hoopt de komende weken nog een vervanger voor Bentschap Knook te kunnen strikken. Shaughnessy (VSt) 6-2 7-5. Derdera de: Mauresmo (Fra/2) - Maröf (Spa/13) 6-3 6-4, Smashnova-Pistw (lsr/16) - Pennetta (Ita) 6-2 6-2, Fan Elia - Sharapova (Rus) 7-6 6-0,Zvo« va (Rus/8) - Bovina (Rus) 6-3 6-0,Ko! netsova (Rus/9) - Sugiyama (Japfljl 3-6 7-6, Schiavone (lta/14) - LikhovM (Rus) 6-1 6-3, Capriati (VSt/5) - Sua (Arg/12) 6-2 6-2. Hamburg. Mannen, Masters Sari 2,4 miljoen euro. Derde ronde - snji (Rus) - Mayer (Dui) 6-0 7-6, Mi (Oos) - Safin (Rus) 6-4 6-4, FerreriS; - Costa (Spa) 5-7 6-4 6-3, Fe« (Zwi/1- Gonzalez (Chl) 7-5 6-1, l|i (Kro) - Pavel (Roe) 4-6 6-4 6-3, He» (Aus/17) - Saretta (Bra) 6-4 2-6f Moya (Spa/7) - Verdasco (Spa) ft 6-4. Nacompetitie hoofdklasse zond»! Turkiyemspor-HSC'21 1-2. Stand; - '21 1-3, Turkiyemspor 2-3, Barome't Ronde van Italië. Vijfde etappe.0 tella - Spoleto: 1 McEwen (4 km in 4.24.57, 2. Pollack (Dui),3.Za* (Ita), 4. Oesov (WRu), 5. D'Amors! 6. Eddy Mazzolem (Ita), 7. N (Let), 8. Cadamuro (Ita), 9. Rodnj (VSt), 10. Borrajo (Arg), 73. Viertal 0.27, 131. Van Velzen 3.19. Algemeen klassement: (Ita) 23.34.35, 2. Cunego (Ita)0.13,3 povitsj (Oek) 0.21, 4. Pellizotti Uta 5. Trampusch (Oos) 0.41, 6 F>W (Ita) 0.45, 7. Cioni (Ita) 0.52,8 G«a (Oek) 0.58, 9. Garzelli (Ita) 1.05, KLE Mazzoleni 1 06, 103. Vierhouten 2/ 144. Van Velzen 36.32. Ronde van Asturië. Tweede et*» Llanes - Gijon: 1. David Herrero 153 km in 3.51.32 (39,64 km/uurl.i tin Perdiguero (Spa) 0.02, 3 (Spa), 4. Andrade Oliveira iP? Mayo (Spa), 6. Botsjarov (Rust meen klassement: 1. Leon Sr-* (Spa) 7.40.36. 2. Navas (Spa) 0.04,:: dio Jimenez (Spa) 011, 4. Zute (Spa) 0.16, 5. Nozal (Spa), 6. Marcf» (Spa). La Rochelle. EK Finn. Stand na! ces: 1Kusznierewicz (Pol) 10 pe 2. Ainslie (GBr) 26. 3. Godefroio - 28. 17. Zielhuis 82, 28. De Vriesl3S: Willems 238. Madrid. EK langebaan, final*»* de dag. Mannen 50 rug: 1 "r3. (Dui) 25,61, 2. Grigalionis (Lit) Ortega (Spa) 25,69, 4. Grigonafc» 25,71, 5. Viatsjanin (Rus) Sjïrsjov (Oek) 26,23, 7. Aschwmd; boer (Spa) 26,37, 8. Kozul) (Krol? 200 school: 1, Bossmi (lta|2''_: Komornikov (Rus) 2.12,02, 3 ej (Hon) 2.13,27, 4. Gerasimov 2.13,78, 5. Gustavsson (Zwe) 213= Perrot (Fra) 2.15,81. 200 vlinder lantjev (Oek) 1.56,71, 2. Gherghel i" 1.56,92, 3 Anatoli Poljakov I» 1.57,45, 4. Skvortsov (Rus) 1% Cseh (Hon) 1.58,33, 6. Advena^1 1.58,53, 7. Drymonakos (Gri) 1.»» Ulacia (Spa) 2.01,51. Vrouwen 200 wissel: 1- K,0®L (Oek) 2.12,56, 2. Sjtsjerba F 2.15,03, 3 Caslaru (Roe) 2.15,70. vacs (Hon) 2.16,11, 5. Rouba 2.17,31,6. Jakobos (Hon) 2.17.69.7U tiaux (Fra) 2.17,77, 8. Klinar 2.18,06. EK open water. Vrouwen, Kamrau (Dui) 1.54.24,0, 2. Nogu»» 1.54.25,6, 3. Maurer (Dui) 154.Z&» Van der Weijden (Ned) 1.54.29,1 Mannen, 5 km: 1. Ventun™ 51.41,4, 2. Bircher (GBr) 51.55,4,4™ baudo (Ita) 52.11,8. Schoonspringen. Finale 3 plank. Vrouwen: 1. Pachahna 575,94, 2. Ilina (Rus) 573,99,3 va (Oek) 524,31, 4. Lindberg h 515,82, 5, Cagnotto (Ita) 511,08,»"' (Hon) 505,11,11. Planken (Nedl4"- 10 kw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 56