<8 PZC Liberia: niet om aan te zien Sluit je ogen niet. Geef. Giro 999 Mededelingen van het waterschap Het vervolg van de familie berichten van pagina 12 Wc zijn verdrietig om haar heengaan, maar blij dat haar lijden voorbij is. Dag MAMA EN OMA Annemarie Leonie en Tom Tot het laatst bezorgd om hen die bij hem hoorden, is tot onze diepe droefheid plotseling van ons heen gegaan mijn lieve man, onze liefhebbende vader en opa ^o/o/mes oa/i/$ere- in de leeftijd van bijna 82 jaar Kapelle: G. C. van Liere-de Rooij Kapelle: Nelleke en Wolf Tessen-van Liere Almere: Santino en Esther Goes: Roberto Middelburg: Corry van Liere Peter Goovers Kapelle, 13 mei 2004 Correspondentieadres: Familie Tessen. Ooststraat 63, 4421 EA Kapelle De crematieplechtigheid zal dinsdag 18 mei om 13.00 uur plaatsvinden in het crematorium Weste lijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Hierna is er gelegenheid om de familie te condole ren in de aula van het crematorium. Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van mijn broer, zwager en oom ^oAcwnes/ oa/v^ere- echtgenoot van G. C. van Liere-de Rooij Kapelle: A. van Liere I. f. van Liere-Poley van Liere-Komejan H. van Liere-Lepoeter neven en nichten Kapelle, 13 mei 2004 Als het leven pijn doet en niet meer leefbaar is, dan is de dood je allerbeste vriend. Langs deze weg stellen wij u ervan in kennis dat na een kortstondige ziekte, op 85-jarige.leeftijd is over leden mijn lieve man, vader, schoonvader en onze opa en overgrootvader PIET VAN DEN BROECKE echtgenoot van Octavia van den Broeeke-Martens Breskens, t Oostburg, 20 augustus 1920 11 mei 2004 Breskens: Mevrouw O. van den Broeeke- Martens Breskens: Lucien van den Broecke Brigitta van den Broecke- Danckaert kinderen en kleinkinderen Adm. de Ruy terlaan 11 4511 XT Breskens De crematieplechtigheid heeft donderdag 13 mei in besloten kring plaatsgevonden. Heer, ik hoor van rijke zegen. Verdrietig om haar sterven, met dankbare her innering aan de liefde die zij ons gaf en vol bewonde ring voor haar wilskracht, laten wij u weten dat onze moeder, oma en ouwe-oma is overleden. FRANC1NA MARINUSSEN-FRANCKE weduwe van Jan Hendrik Marinussen Geboren: 3 februari 1921 te Grijpskerke Overleden: 12 mei 2004 te Emmeloord Zwolle: Anke en Peter Hendrik-lan en Marjet Hilde en Jonrte Christineen Leen Rianne en Arend Bant: lan en Annemiek Simon en Alda Francie Evelien Utrecht: Loes en los Emmeloord: Aart en jettie Marloes Sarah Erik Utrecht: Elina en Wilfred Rosa Chris Freek Mama is opgebaard op de boerderij waar ze met papa met veel liefde heeft gewoond: Oosterringweg 61-1 8314 PT Bant Dit is tevens het correspondentieadres. De afscheidsdienst. die geleid zal worden door ds. Erna Lensink. zal gehouden worden op maandag 17 mei om 15.50 uur in de "Samen onder één dak" kerk te Bant. Aansluitend zal de begrafenis in Bant plaatsvinden. Vóór de kerkdienst is er vanaf 13.00 uur gelegenheid de familie te condoleren in de kerk. "Zij is verlost Na een moeizame levensavond is toch nog onver wacht van ons heengegaan op de leeftijd van 85 jaar, onze oudste zus, schoonzus en tante FRANCINA FRANCKE sinds 11 februari 1990 weduwe van Jan Hendrik Marinussen Wij wensen de kinderen, klein- en achterkleinkinde ren troost en sterkte toe bij het verlies van hun moe der en oma. Grijpskerke: Bert en |o Francke-de Wolf Koudekerke: Stien en Adrie Aamoutse- Francke Grijpskerke: (aap Francke (in herinnering) Koos Francke-Geschiere Grijpskerke: |an Francke (in herinnering) Riek Francke-Roelse Neven en nichten Grijpskerke, 12 mei 2004 Condoleanceadres: Familie Marinussen Oosterringweg 61 -1 8314 PT Bant Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze lieve schoonzus CENTINA LEIJNTJE WESTSTRATE weduwe van Jan Kole 's-Heer Arendskerke: Mientje Nieuwenhuijze-Kole 's-Heer Arendskerke: Jaap Kole Tijd Of wij de jaren in getallen tellen, je kunt wat komen moet vertragen noch versnellen. Na een zorgzaam, maar ook kleurrijk leven, is van ons heengegaan onze lieve moeder, oma en over- grootoma MARTINA JANNETJE BORSJE-KLOOSTERMAN sinds 1973 weduwe van Piet Borsje in de leeftijd van 96 jaar. Assen: Aat en Ada Jeanne (in herinnering) Smilde: Astrid. Leo en Lenn Appelscha: Nicole Lewedorp, 12 mei 2004 Correspondentieadres: A. L. P. Borsje, Steigermesschen 16.9403 ZS Assen Maandag 17 mei is er van 11.45 uur gelegenheid om afscheid te nemen in het mortuarium van 'De Kraay- ert'. Deltastraat 2 te Lewedorp. waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de R.K. Begraaf plaats aldaar. Na de begrafenis is er in het Verenigingsgebouw, Zandkreekstraat 33 te Lewedorp, gelegenheid tot condoleren. Konden we nog maar even met je praten, konden we nog maar even bij je zijn. Jou te moeten missen doet ons heel veel pijn. Bedroefd zijn wij dat onze lieve mama MATTANJA DEES is overleden. Mama, we zullen je missen. Itvan en Valeska Schrier Intens verdrietig, maar met een onuitwisbare her innering aan haar liefde en zorg voor óns. delen wij mede dat uit haar zo dapper gedragen lijden is verlost onze allerliefste dochter, zus, schoonzus en tante MATTANJA DEES Middelburg: Bram en Maatje Dees-Grpotjans Krabbendijke: Janneke en Jan Neels Dennis en Ciska Melissa en Theo Oost-Souburg: Rita en Theo Alewijnse Vivian en Patric Ingmar en Bianca Jeffrey, Justin en Rowena Middelburg: Corine en Ando den Engelsman Yara en Lee-Roy Yardin Amsterdam: Christian Dees en Suzanne Hiddinga Hansweert, 12 mei 2004 Correspondentieadres: Molenwater 18,4421 BJ Kapelle Onze dank gaat uit naar de medewerkers van 'Het Clarahofje' voor hun liefdevolle verzorging. Mattanja is in 'Het Clarahofje', Maartenbroersweg 82 te Hansweert, waar u afscheid van haar kunt nemen op zaterdag 15 mei van 16.00 tot 17.30 uur. Tijdens de viering op maandag 17 mei 2004 om 14.30 uur in de Nederlands Hervormde Kerk te Kapelle, ne men wij afscheid van Mattanja. Aansluitend begeleiden we haar naar haar laatste rust plaats op de Algemene Begraafplaats te Kapelle. Hierna bent u opnieuw welkom in de kerk om de fa milie te condoleren. Mattanja hield van bloemen Geen zwarte kleding c5hine ffour light through me Bedroefd zijn wij door het overlijden van MATTANJA de moeder van llvan en Valeska opa en oma Schrier tante Ria tante Ella en ome Jos Jurrian en Robin Waarom al dat vechten Waarom al die pijn ]e wilde hier niet weg. Je wilde bij je kinderen zijn. De strijd was oneerlijk En geheel niet terecht. Je wilde nog graag verder, Maar verloor dit gevecht. Met grote droefheid en verslagenheid hebben we ken nisgenomen van het veel te vroeg overlijden van MATTANJA DEES de moeder van Jan zijn kinderen Uvan en Valeska Jan Schrier en Marian Fontei ne Nooit alleen. ook jij hebt vrienden om je heen Verdrietig zijn wij omdat onze lieve vriendin MATTANJA overleden is. Je stem, je lach, we zullen je missen. Erica en Adri Ans en Reijer Cobi en Quinten Stoffelien en Kees Christien en Peter Ineke en Paul LenieenTes Els en Rien Lizette en Jan Jacqueline en Hans en kinderen Kapelle, 12 mei 2004 vrijdag 14 mei 2004 Familieberichten "Je hoeft niet bang te zijn al gaan de lichten uil God is eren Hij blijft Als jij je ogen sluit Verdrietig zijn wij omdat onze lieve oppasmoeder MATTANJA er niet meer is. Kooit meer B6t) bftfifkun met pi/Jtebjeskaa JUt imejm. v A/n/ Aiu Xjjis Hooi meer kroeV, met matton^ <0 Lotte, <3 'VrieNden blijven vrienden, als de Heer hen samen bindt Verdrietig geven wij kennis van het overlijden van ons koorlid MATTANJA DEES We zullen haar vrolijkheid en enthousiasme missen. Koor en combo Nova Melodica Koor en combo Nova Musica Heden bereikte ons het droevige bericht dat is overle den de moeder van llvan MATTANJA DEES Wij wensen llvan en verdere familie veel sterkte toe. Spelers en begeleiders V.V. Kapelle C2 Bedroefd zijn we door het -toch nog plotselinge- over lijden van MATTANJA DEES moeder van onze leerling Valeska en oud-leerling llvan We wensen hen en iedereen om hen heen veel sterkte om dit verlies te verwerken. Team. bestuur, mr, or en leerlingen van openbare basisschool "De Moolhoek" Kapelle Wat geven we Kaar terug voor alles wat ze is kwijtgeraakt Geef om een oorlogskind Dankbetuiging Voor uw belangstelling en deelneming ons betoond na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma C. VAN DER HAGE-ZEGERS betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. Leny en Rinus Bram en Gerda Klein- en achterkleinkinderen Zaamslag. mei 2004 Word nu lid van Ui*, en bel 0800 -1133 "...mijn dochter en haar san zijn toen vermoord. Eu zit ik met hun baby. Hoe moet ik die in leven houden? "We hebben al twee dagen niks gegeten..." "...en toen zeiden ze tegen mijn vader dat hij bij ons op schoot moest liggen. Ze sneden zijn hoofd eraf. We zijn drie dagen blijven zitten met dat hoofd..." Tineke Ceelen, Stichting Vluchteil^ "Ik bespaar u de foto'o van d»j» mensen. Hun gezichten spoken •„■ei i, hele dag door mijn hoofd. Mijn fctó springt zowat van woede. *e laarfs wat doen. Stichting Vluchteling, Den Haag www.vluchteling.org WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt het volgende bekend: Verkeersbesluiten 1. Het op Zuid-Beveland in het gebied tussen Goes, Kapelle en 's-Gravenpolder zonaal invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de Gasjesweg, Abbekinderse Zandweg, Groeweg (4260), Groeweg (4395), Wrangeweg, Pietersweg, Zaaidijk (deel vanaf de Goesestraatweg tot viaduct Nieuwe Vierwegen), Daniëlsweg, Stadhoekweg, Spaanweg en de Kasteelweg, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en E11 (A1) 60 van bijlage 1 van het RVV 1990; 2. Het op Zuid-Beveland bij Kattendijke: a. op de Kattendijksedijk invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur; b. aanwijzen van het nieuwe fietspad langs de Kattendijksedijk als verplicht fietspad; c. zodanig regelen van de voorrang bij de kruisingen van het fietspad langs de Kattendijksedijk bij Kattendijke-oost, Kattendijke-west, de Monnikendijk, het aan te leggen uitkijkpunt en de Schellemoerswegeling, dat het verkeer op het fietspad voorrang moet verlenen aan het verkeer op de hoofdrijbaan; d. zodanig regelen van de voorrang bij de aanslui tingen van de Kattendijksedijk en de Oude Zeedijk met Kattendijke-oost, Kattendijke-west, de Zeedijkweg en het parkeerterrein aan de Oude Zeedijk dat aan het verkeer op de hoofdrijbaan (Kattendijksedijk en Oude Zeedijk) voorrang moet worden verleend; e. zodanig regelen van de voorrang bij de aansluiting van het parkeerterrein op de Oude Zeedijk en de aansluiting van de Zeedijkweg op de Kattendijkse dijk, dat aan de fietsers op het fietspad voorrang moet worden verleend, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en El 1 (A1) 60, G11, B4, B5 en B6 van bijlage 1 van het RW 1990 en het aanbrengen van haaientanden. 3. Het op Schouwen-Duiveland tussen Schuddebeurs en Dreischor op de Roterijdijk en een deel van de Zuiddijk zonaal invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en Ell (A1) 60 van bijlage 1 van het RW 1990. 4. Het op Tholen: a. zonaal invoeren van een maximum snelheid van 60 km per uur op de Ceciliaweg, Oostweg, Kleinedijk, Priesterweg, Sluisweg, Weihoekweg, Boneputteweg, Essendijkweg, Pelleweg, Zwarteweg, Roolandsedijk, Bartelmeetweg, Flierweg, Turkseweg, Kadïjk (gedeelte Roolandse- dijk-Hogeweg), Groenhoven, Schapenweg, Hogeweg (gedeelte Paasdijkweg-Kadijk), Zoeten- dijk, Kruisweg, Roolandseweg, Molendijk, Boshoeveweg, Rijkebuurtseweg, Tichelaarsweg, Puitsedijk, Watervlietsedijk, Vrouwendijk, Langeweg, Nieuwlandsedijk, Peukseweg, Nieuw- landseweg, Nieuwlandsekruisweg en de Groene- of Hokseweg, door de plaatsing van de ver keerstekens E10 (A1) 60 en El 1 (A1) 60 van bijlage 1 van het RW 1990; b. voor vrachtwagens gesloten verklaren van de Ceciliaweg, Oostweg, Kleinedijk, Priesterweg, Sluisweg, Weihoekweg, Essendijkweg, Roolandsedijk (gedeelte Kadijk-Molendijk), Flierweg, Turkseweg, Groenhoven, Zoetendijk, Kruisweg, Roolandseweg, Molendijk, Boshoeveweg,- Rijkebuurtseweg, Tichelaarsweg, Puitsedijk, Watervlietsedijk, Vrouwendijk, Langeweg, Nieuwlandsedijk, Peukseweg, Nieuwlandseweg, Nieuwlandsekruisweg en de Groene- of Hokseweg, met uitzondering van bestemmingsverkeer, door de plaatsing van de verkeerstekens C7 van bijlage 1 van het RW 1990, met onderborden; c. gesloten verklaren van de Boneputteweg, Essendijkweg, Kadijk (gedeelte Roolandsedijk- Hogeweg), Schapenweg en de Hogeweg (gedeelte Paasdijkweg-Kadijk) voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzondering van bestemmings- en landbouwverkeer, door de plaat sing van de verkeerstekens C6 van bijlage 1 van het RW 1990, met onderborden; d. zodanig regelen van de voorrang bij de kruisingen van de doorgaande wegen Zwarteweg, Roolandsedijk en de Bartelmeetweg met de krui sende wegen Roolandsedijk, Pelleweg, Essendijk weg en de Flierweg, dat het verkeer op de kruisen de wegen voorrang dient te verlenen aan het verkeer op de doorgaande wegen, door de plaat sing van de verkeerstekens B3, B4, B5 en B6 van bijlage 1 van het RW 1990 en het aanbrengen van haaientanden. Ter inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen vanaf 17 mei tot en met 27 juni 2004 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes. Voor een monde linge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan iedere belanghebbende vanaf 17 mei tot en met 27 juni 2004 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet in ieder geval een datum en een motivering bevatten en gezonden worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, postbus 114, 4460 AC Goes. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Zo'n verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Van kracht De besluiten zijn van kracht vanaf 28 juni 2004, tenzij met toepassing van artikel 8:81 Awb een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening en hierop positief is beschikt. Flora- en Faunawet van invloed op maaitijdstip Het waterschap heeft afspraken met pachters over het maaien van wegbermen voor de opbrengst van het gras. Deze afspraken geven mensen in beginsel de vrijheid ten aanzien van het tijdstip en de wijze van uitvoering van het maaiwerk. Sinds enige tijd is de Flora- en Faunawet van kracht en die is wel van invloed op het tijdstip van maaien. Deze wet heeft tot doel de in het wild levende dieren in Nederland te beschermen. Dat betekent dat bij het uitvoeren van onder andere maaiwerkzaéfmheden het zogenaamde zorgvuldigheidsbeginsel in acht moet worden geno men. Dit zorgvuldigheidsbeginsel houdt in dat werk zaamheden zo moeten worden uitgevoerd dat het verstoren, verwonden of doden van planten en dieren zo veel en zo goed mogelijk moet worden voorkomen. Deze regel geldt uiteraard voor het waterschap, maar ook voor anderen die in opdracht van het waterschap maaiwerkzaamheden uitvoeren. Het waterschap geeft invulling aan het zorgvuldig heidsbeginsel door niet te maaien in het broedseizoen (15 maart tot 15 juli). Indien vanwege andere belangen (bijvoorbeeld verkeersveiligheid of efficiënte inzet van maaimachines) in deze periode toch moet worden gemaaid, zorgt het waterschap ervoor dat vóór het maaien de berm wordt gecontroleerd op de aanwezig heid van vogelnesten of schuilplaatsen van jong wild. Als deze worden gevonden, treft het waterschap passende matregelen. Het zorgvuldigheidsbeginsel geldt ook voor de maai werkzaamheden die pachters uitvoeren. Zij zijn zelf verantwoordelijk voor het opvolgen van deze verplidv ting. Dit kan bijvoorbeeld door het hanteren van dezelfde richtlijnen als het waterschap. Het niet nakomen van de wet kan leiden tot strafvervolging door de provincie of het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en tot hoge boetes. Parkeerkaart voor drie Walcherse terreinen Waterschap Zeeuwse Eilanden beheert en onderhoudt een aantal parkeerterreinen langs de Walcherse kust en langs de Veerse Dam en Banjaardweg. Voor de laatste twee genoemde terreinen bestaat reeds de mogelijkheid een parkeerkaart te kopen. Vanaf 18mei kunt u nu ook een parkeerkaart kopen die te gebrui ken is op de terreinen De Vier Hoogten (Duinweg, Oostkapelle), Oranjezon (Vrouwenpolder) en de Galge- weg (Koudekerke). Momenteel wordt bij Westhove (Oostkapelle) een nieuwe parkeerplaats aangelegd. Als deze locatie gereed is, dan kan de parkeerkaart ook voor deze locatie worden gebruikt. De periode van betaald parkeren geldt dagelijks van 7.00 tot 19.00 uur in de maanden april tot en met oktober (voor de Galgeweg van mei tot en met september). Als u vaak van deze terreinen gebruikt maakt, is een kaart al snel voordeliger. Hoe komt u aan een parkeerkaart? 1. Vul onderstaande bon in en stuur deze in een gefrankeerde envelop naar: Waterschap Zeeuwse Eilanden, t.a.v. mevrouw W.NJ. Coppoolse, Postbus 114, 4460 AC Goes. Per 1 juli. Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Maak gelijktijdig €45,- over op gironummer 258333 onder vermelding van "Parkeerkaart Walcheren". Zodra het bedrag bijhs waterschap binnen is, wordt de kaart naar u opge stuurd. 2. Een snellere methode is de kaart tegen contante betaling afhalen bij het hoofdkantoor van het waterschap, Piet Heinstraat 77 in Goes (per 1 juli: Kanaalweg 1 in Middelburg) of bij de VW's in Vrouwenpolder, Domburg, Oostkapelle, Zoutelande en Vlissingen nlichtingen: mevrouw W.NJ. Coppoolse, 0113 - 241000 of info@wze.nl. Jr Postcode/woonplaats: Telefoonnummer: Q Stuur mij een parkeerkaart voor de parkeer terreinen De Vier Hoogten, Oranjezon en Galgeweg (en binnenkort ook Westhove). Ik heb het bedrag (€45,-) overgemaakt op gironummer 258333. De parkeerkaart wordt mij dan op bovenstaand adres toegezonden. Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon 0113-241000 Fax 0113-227528 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 54