Parkeerverbod geeft hulpdienst ruim baan PZC PZC Pontes bouwt aan nieuwe ingang liver a Permanent wonen vakantiepark wordt individueel gelegaliseerd Lindessa 11 Natuurclub tegen gebruik van gaskanonnen Eén foutparkeerder al funest in smalle straatjes Cadzand-Bad op televisie Excursie naar broedkolonie Trekkertrek Im *-• *v t-r- v :r' v s Bromfietser vernielt auto Verkeer gaat langs Wolphaartsdijk Zorgen over veiligheid Vlissingen Arnemuidse beroofd in Middelburg weekenddiensten Koormuziek Rommelmarkt vrijdag 14 mei 2004 rinnrRsn van den Aarssen THOLEN - De Natuurvereni ging Tholen komt in het geweer legen het gebruik van gaskanon nen ter verjaging van ganzen en eenden in het landelijk gebied. Het akoestisch verjagen leidt volgens voorzitter Rob van der Laan ook tot verstoord gedrag bij foeragerende trekvogels in natuurgebieden als de Scherpe- nissepolder. Van der Laan roept in het verenigingsblad de over heid op om deze vorm van verja ging te staken. Boeren moeten de kanonnen op last van de over heid verplicht installeren, alvo rens een schadevergoeding kan worden toegekend voor vraat- schade door de vogels. Van der Laan noemt het akoestisch verja gen zinloos. „Het effect van de apparatuur is zeer beperkt en van korte duur. Bovendien werkt de regeling voor boeren al leen kostenverhogend en is er sprake van onaanvaardbare mi lieuschade. Zelfs in natuurgebie den is het geknal duidelijk te ho ren en van invloed op foerage rende trekvogels." De Thoolse natuurvereniging is door Het Zeeuws Landschap ge vraagd om een insectenwerk groep op te zetten. Tholen is wat insecten betreft een witte vlek op de kaart. Er is nog nauwe lijks gekeken wat voor soorten er zoal voorkomen. Een nieuw landelijk meetnet voor libellen is op Tholen nog niet ingevuld. Bij voldoende belangstelling overweegt de natuurvereniging de werkgroep in het leven te roe pen. Het percentage actieve le den (circa 35) bij de vereniging ligt boven het landelijk gemid delde. De bestaande werkgroe pen draaien volgens Van der Laan prima. Wel is er de wens om op termijn een eigen onder komen te krijgen. „Momenteel moeten wij dure ruimte huren voor vergaderingen en activitei ten. Materialen liggen verspreid bij mensen thuis en samenwer ken met andere organisaties wordt bemoeilijkt door gebrek aan eigen ruimte." HnorPiet Kleemans BRUINISSE - Smalle straatjes, j geparkeerde auto's die in de I weg staan, en snelheidsremmen- j de verkeersdrempels. Stuk voor sink zaken waar hulpverleners niet vrolijk van worden als de nood aan de man komt. In Brui- nisse wordt een parkeerverbod ingesteld op een deel van de Dr. De' Kockstraat om vrije door voor hulpverleners te ga randeren. Goede zaak. vindt F. Wiersma van Ambulancevervoer Boven de Westerschelde. „Wij zijn als ambulancedienst gebonden aan een wettelijke aanrijtijd van maximaal vijftien minuten. En dan heb ik het over urgente rit ten, zwaailichtritten. Als wij te gen structurele belemmeringen op wegen en in straten aan lo pen, trekken wij onmiddellijk aan de bel bij de wegbeheer- ders. Gelukkig wordt daar in de regel heel vlot en adequaat op SLUIS - Op de Belgische televi sie en de Europese vrijetijdszen- der TW1 zijn sinds kort elke werkdag rechtstreekse beelden van Cadzand-Bad te zien. Ook de Nederlandse televisie gaat de opnamen binnenkort uitzenden. Het project is een initiatief van [de afdeling Toerisme van de ge meente Sluis, om Cadzand-Bad en de West-Zeeuws-Vlaamse kust onder de aandacht te breng en. De opnames vanuit Cadzand zijn 's ochtends tussen negen en twaalf te zien op Canvas, de Bel- (ische zender die ook in Zee and te ontvangen isi Elke keer is Cadzand-Bad dertig seconden in beeld. Dat gebeurt ongeveer eens in het kwartier. Daarna schakelt de zender over naar op- BURGH-HAAMSTEDE - Na tuur- en vogelwacht Schou wen-Duiveland organiseert ex cursies naar de broedkolonie in de Meeuwenduinen. De excursie wordt tot en met 6 juli elke dinsdagavond gehou den De tocht begint om 19.00 vanaf het waterleidingpompsta- |tion aan de Adriaan van der eweg. Vooraf aanmelden fviade VW Haamstede. NIEUWE-TONGE - De Plattel- kands Jongeren Goeree-Over- üakkee organiseren op 19 juni een trekkertrekwedstrijdDe wedstrijd vindt plaats bij D Ras BV in Nieuwe-Tonge en begint om 13.00 uur. namen uit andere plekken in Eu ropa. In Cadzand-Bad staat de heen en weer bewegende panoramacamera op het Strand- hotel aan boulevard De Wielin gen.'Behalve het strand zijn ook het dorp zelf, de omgeving en het KNRM-station te zien. gereageerd."Wiersma: „Mij be reiken in ieder gevallen geen signalen dat het daaraan zou schorten. De instanties houden ons goed op de hoogte over waar we rekening mee moeten houden." Hulpmiddelen Anno 2004 wordt dankbaar ge bruik gemaakt van elektroni sche hulpmiddelen. De meeste ambidances hebben moderne na- vigatieapparatuur aan boord. Mocht de doorgang onverhoopt versperd worden, dan kan snel en alternatieve route uitgestip peld worden. Officier J. Juffermans van de Schouwen-Duivelandse brand weer is net als de ambulan ce-hulpverleners gespitst op het zo snel mogelijk bereiken van brand of ongeluk. Elke seconde telt. Hetgeen in de smalle mid deleeuwse straatjes van Zierik- zee nog wel eens een probleem oplevert. Juffermans: „In de zo mer heb je maar één toerist no dig die zijn auto ongelukkig neerzet en je hebt als brandweer een probleem." Ander voor beeld: ouders die kinderen met de auto van school halen en naar school brengen. Dat kan de doorgang bemoeilijken. Juffer mans: „In Haamstede komt het wel voor dat de uitgang van de brandweerkazerne versperd wordt door geparkeerde auto's. En zo zijn er wel meer lokaties waar we wel eens problemen on dervinden. Hinderlijk parkeergedrag voor komen is erg lastig volgens Juf fermans. In het Zierikzeese Ha venkwartier zijn de straten smal en daarmee de marges klein. Eigenlijk zou het voor een vrije doorgang beter zijn als in dat soort straten niet gepar keerd zou worden. Lastig, vol gens Juffermans: „Je zult die au to's toch ergens moeten laten." n nieuwe entree en past dan ook direct de rest van het interieur wat aan. Eind september hoopt de school weer uit de rommel li - foto Mechteid Janser redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl 'nternet WWwpzc.nl P-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden: zaterdags tot 12.00 uur door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De Pontes Scholengroep in Zierikzee is begonnen met de bouw van een glazen ontvangstruimte tussen de twee schoolgebouwen aan het Hat- fieldpark. Gisteren is de eerste paal gesla gen. In de ruimte komt de nieuwe entree Van de school en wordt de garderobe ge maakt. Daarnaast is de nieuwe ont vangstruimte, een soort overdekt school plein waar de leerlingen elkaar kunnen ontmoeten. Er is bewust gekozen voor glas, een trans parant materiaal, waardoor het gebouw wat minder massief oogt. De ruimte die vrijkomt in de oude hal. wordt onder meer gebruikt voor het ma ken van mentorruimten. „Daarnaast heb ben we door veranderingen in het onder wijs meer ruimte nodig. We maken ook een stiltelokaal waar leerlingen kunnen studeren en we maken een mediatheek", zegt C. van Dalen, voorzitter van de cen trale directie. Het heeft lang geduurd voor de plannen konden worden uitgevoerd. De eerste plannen dateren van 1999. Door allerlei omstandigheden, waaronder de achter standen bij de afdeling Ruimtelijke Orde ning van de gemeente, is nu pas begon nen met de bouw. Daardoor zijn de kos ten intussen wel opgelopen. Het glazen bouwsel gaat ongeveer 1,4 miljoen euro kosten terwijl oorspronkelijk was uitge gaan van 2,1 miljoen gulden. De bouw moet eind september klaar zijn voor gebruik. door Inqrid Huibers WISSENKERKE - Noord-Bevelanders die al ja ren permanent op een vakantiepark wonen, kun nen dat binnenkort hoogstwaarschijnlijk legaal doen. Burgemeester en wethouders zijn van plan om deze mensen een zogeheten persoonsgebonden beschikking te geven. Een dergelijke beschikking vervalt wanneer de ei genaar ervan verhuist of overlijdt. Het initiatief voor het legaliseren van de onrechtmatige bewo ning van vakantiehuizen komt van minister Dek ker (Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieu). Zij hanteert daarbij 31 oktober 2003 als peildatum. Die datum wordt door het Noord-Bevelandse col lege overgenomen. Omdat het, verspreid over de vakantieparken op het eiland, maar om enkele tientallen woningen gaat, voelen de bestuurders meer voor een persoonsgebonden beschikking dan voor een bestemmingsplanwijziging. Wethouder A. van der Maas (ruimtelijke orde- Drempels, snelheidsremmers en onhandig geparkeerde auto's ma ken de doorgang voor ambulance en brandweer soms lastig. In nood gevallen is dat extra vervelend. foto Mechteid Jansen VLISSINGEN - Op de Paul Krugerstraat in Vlissingen heeft een brommerrijder gisteren vernielingen aange bracht aan de auto van een 65-jarige Tholenaar. De man reed reed rond kwart over twee in de Scheldestraat rich ting Paul Krugerstraat en moest wachten voor een ver keerslicht, toen zijn portier werd opengetrokken door de bromfietser. De Tholenaar trok het weer dicht en vervolg de zijn weg. Toen hij in de Paul Krugerstraat opnieuw moest stoppen, hield diezelfde bromfietser naast hem stil en sloeg deze met een hard voorwerp tegen de auto. Daarna reed hij weg. De identiteit van de bromfietser en de aanleiding tot het incident zijn onbekend; de politie heeft een onderzoek ingesteld. WOLPHAARTSDIJK - Burgemeester en wethouders van Goes zijn helemaal gewonnen voor het plan om het recrea- tieverkeer langs de noordkant van Wolphaartsdijk te lei den. Wolphaartsdijk luidt al enkele decennia de noodklok over het toenemende verkeer door het dorp. Op zomerda gen slingert er uren achtereen een rij auto's door het dorp die van de Deltaweg naar het Veerse Meer of terug willen komen. In het dorp is geluidsoverlast, de mensen hebben last van stank en trillingen en het is niet veilig. Al jaren roepen de Wolphaartsdijkers dat er een rondweg moet ko men om het dorp te ontlasten. De oplossing die nu gevonden is lijkt goedkoper, doelmati ger en het mes kan ook nog eens van twee kanten snijden. De bedoeling is om het verkeer van de Deltaweg over de Langeweg, Kwistenburg en de Aardebolleweg naar de re creatiegebieden aan het Veerse Meer te leiden. VLISSINGEN - De CDA-fractie in Vlissingen maakt zich zorgen over de veiligheid van de binnenstad. Aan het ein de van dit jaar verhuizen de stadsgewestelijke brandweer en de ambulancedienst van de Van Dishoeckstraat naar de nieuwe kazerne aan de Middelburgse Stromenweg. De christen-democraten zijn bang dat de aanrijtijden van de hulpdiensten te lang worden. Plet CDA heeft schriftelijke vragen gesteld aan het colle ge van B en W over het vertrek van de brandweer en de ambulancediensten uit het centrum van Vlissingen'. De fractie wil onder meer weten of het juist is dat met het ver trek van de hulpdiensten de afgesproken aanrijtijden in gevaar komen en of de noodontsluiting via het KSG-ter- rein voldoende is om snel de binnenstad te bereiken. Ook vraagt de partij of er een kans is de post aan de Van Dis hoeckstraat open te houden als de aanrijtijden in gevaar komen. MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw uit Arnemuiden is gisterochtend rond half elf het slachtoffer geworden van een zakkenroller. De vrouw werd op de Markt in Middelburg beroofd van haai* portemonnee. Daarin zat behalve persoonlijke papie ren ook een bedrag van meer dan honderd euro. De porte monnee werd op een onbewaakt ogenblik uit haar tas ge stolen. zaterdag 15 en zondag 16 mei 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Ailévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. GOEDEREEDE - Het Evange- lisch-Luthers kerkkoor van Leipzig geeft zaterdag 22 mei om half vier een inloopconcert in het Torenmuseum in Goede reede. Het koor brengt werken (waaronder enkele koralen) van onder meer Bach en Handel. ZIERIKZEE - De Johan Louis de Jongeschool aan 't Vrije in Zierikzee houdt zaterdag een rommelmarkt. Naast de gebrui kelijke rommelmarktspullen worden ook tweedehands school boeken aangeboden. De markt duurt van 9.00 tot 15.00 uur. (advertentie) t de \a96< advertentie ning) wil, voordat de persoonsgebonden beschik kingen worden afgegeven, de verzekering van ge deputeerde H. van Waveren, dat de betreffende va kantiewoningen niet ten laste komen van het be schikbare woningcontingent. Met dat getal wordt het aantal woningen uitgedrukt dat een gemeente jaarlijks mag bouwen. Coulant „Gaat de provincie daar coulant mee om, dan kun nen we wellicht in de toekomst wat soepeler zijn met het afgeven van de persoonsgebonden be schikkingen", aldus Van der Maas. Maar voorlopig gaat het alleen om woningen op vakantieparken die op afgelopen oktober aantoon baar permanent bewoond werden. Mensen die nu nog een aanvraag doen permanent in hun vakan tiehuis te mogen wonen, krijgen nul op het rekest. Overigens moet de gemeenteraad van Noord-Beve land nog instemmen met de voorgestelde afgifte van persoonsgebonden beschikkingen. Wanneer de raad over de kwestie vergadert, is nog niet dui delijk. Kees den Herder Noordweg 1 25 Serooskerke, 0118-593030 "J www.keesdenherder.nl (Advertentie) Leolux Zo'n paalhoofd in zee. Een sterke lijn. Trekt aandacht. Deelt het strand in vlakken die uitnodigen om er je voetsporen in te drukken. Leolux. Sterk in hef interieur. Designed voor ambitie. En comfort natuurlijk. Nodigt uit om relaxt te zitten, actief te denken, plannen te beramen. Zomaar wegdromen kan ook. Of lekker lezen, voor de buis zitten, converseren... Dat is nou Leolux Geschapen voor persoonlijkheid. Heeft u een knellend probleem? jjfyi.' verborgen kjjp»se van Chanteile. Doe mee met M V| RAAD OP MAAT kans op €50,00 Vrijblijvend ondersteunend advies tijdens onze bh 10-daagse van donderdag 13 t/m zaterdag 22 mei Bezoek ook onze website www.livera.nl of www.lindessa OPRIL GROTE MARKT 11, GOES OPRIL GROTE MARKT 11, GOES PLEIN 1940-2, MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39