Wonen op vakantiepark mag PZC Goese teams naar NK flag football f liver a Scholieren onder indruk van afvalstroom Opvang blijft bij Tweemaster Illegalen betrapt bij kassenbedrijf Extra vergadering jongerenraad Arnemuidse beroofd in Middelburg Lezing over rol van Franse leger weekenddiensten Natuurclub tegen gebruik van gaskanonnen Noord-Bevelanders kunnen persoonsgebonden beschikking krijgen Boekenmarkt in Goese bieb agenda Excelsior geeft concert in Goes bas <5. Andere recreatieroute zal Wolphaartsdijk ontlasten LlNDESSA vrijdag 14 mei 2004 bil GOES - ITet college van burgemeester en wethouders in Goes wil dat de kinderopvang bij openbare basisschool De Tweemaster blijft. Een deel van de raad voelde ervoor om de opvang onder te brengen bij de nieuw te bouwen brede school, maar het college vindt dat de Tweemaster dan te geisoleerd komt te liggen. De variant om alle scho len in de Goese Polder met kinderopvang en al onder te brengen in een nieuw complex op het Schenge, een plan dat de voorkeur had van de PvdA-fractie, is daarmee ook van de baan. De brede school komt bij de Spinne en de kinderopvang blijft op zijn plek. GOES - Het Interventieteam Warehouses heeft bij een controle in een kassenbedrijf in de regio Goes achttien il legale arbeidskrachten aangetroffen. De illegalen wapen hoofdzakelijk afkomstig uit West-Afrika. Ook ontbrak bij negen Poolse arbeidskrachten de vereiste tewerkstel lingsvergunning. Het Interventieteam Warehouses is een samenwerkingsverband van de Belastingdienst, Arbeids inspectie en UWV en opereert in Zeeland en West-Bra bant. Het interventieteam controleert plaatsen waar goer deren worden ingepakt, verpakt of omgepakt, zogenaam de warehouses. De controle werd dinsdag gehouden, maar pas donderdag bekend gemaakt. Het gaat om een be drijf in de regio Goes dat onder meer tuinbouwproducten produceert en verpakt. Tegen de eigenaar van het bedrijf is proces-verbaal opgemaakt door de Arbeidsinspectie De Vreemdelingendienst heeft de illegalen aangehouden. De arbeidskrachten waren via uitzendbureaus werkzaam voor het bedrijf. Ook tegen de uitzendbureaus wordt pro ces-verbaal opgemaakt vanwege illegale tewerkstelling. SINT-MAARTENSDIJK - Ook de Thoolse jongerenraad maakt zich zorgen over de voorgenomen bezuinigingen van de gemeente. Daarom nodigt ze alle jongeren van het eiland uit om daarover te discussiëren tijdens een extra vergadering op dinsdagavond. Wethouder M. Velthuis van jeugdzaken is in elk geval aanwezig, wethouder W. Kempen van onderwijs misschien ook. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in het gemeentehuis van Tholen. MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw uit Arnemuiden is gisterochtend rond half elf het slachtoffer geworden van een zakkenroller. De vrouw werd op de Markt in Middel burg beroofd van haar portemonnee. Daarin zat behalve persoonlijke papieren ook een bedrag van meer dan hon derd euro. KAPELLE - De gemeente Kapelle houdt maandag een le zing over de rol van de Franse militairen in de Tweede Wereldoorlog. Militair-historicus J. Schuiten gaat in op het Franse militaire optreden in mei 1940 en het Franse aandeel bij de bevrijding in 1945. De lezing begint om 20.00 uur in de hal van het gemeentehuis, belangstellen den moeten zich vooraf opgeven bij de receptie van het ge meentehuis. zaterdag 15 en zondag 16 mei 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17 30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110 Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland J. M. Chilla, Burg. Elenbaasstraat 1a, Kruiningen, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113)220034. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: M.A.R. v.d. Boomgaard, tel. (0113) 228866 Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huïskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat, 9 30-10 uur. Wijkverpleging Allévo. Voor Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111 Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M Stroo, tel. 0113 224099 Bi) geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur C. Bruchmann, Grote Kerkstraat 34, Steenbergen, tel. 0167 563780. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Dierenartsen Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. Tholen en St. Philipsland Tel. (0113) 249111. (advertentie) (jnnr Ben van den Aarssen THOLEN - De Natuurvereni- ring Tholen komt in het geweer Ln het gebruik van gaskanon- ter verjaging van ganzen en „nden in het landelijk gebied. Hel akoestisch verjagen leidt volgens voorzitter Rob van der Laan ook tot verstoord gedrag gij foeragerende trekvogels in natuurgebieden als de Scherpe- nissepolder. Van der Laan roept in het verenigingsblad de over heid op om deze vorm van verja ging te staken. Boeren moeten de kanonnen op last van de over-' lieid verplicht installeren, alvo rens een schadevergoeding kan worden toegekend voor vraat- schade door de vogels. Van der Laan noemt het akoestisch verja gen zinloos. „Het effect van de apparatuur is zeer beperkt en van korte duur. Bovendien werkt de regeling voor boeren al leen kostenverhogend en is er sprake van onaanvaardbare mi lieuschade. Zelfs in natuurgebie den is het geknal duidelijk te ho ren en van invloed op foerage rende trekvogels." De Thoolse natuurvereniging is door Het Zeeuws Landschap ge vraagd om een insectenwerk groep op te zetten. Tholen is wat insecten betreft een witte vlek op de kaart. Er is nog nauwe lijks gekeken wat voor soorten er zoal voorkomen. Een nieuw landelijk meetnet voor libellen is op Tholen nog niet ingevuld. Bij voldoende belangstelling overweegt de natuurvereniging de werkgroep in het leven te roe pen. Het percentage actieve le den (circa 35) bij de vereniging ligt boven het landelijk gemid delde. De bestaande werkgroe pen draaien volgens Van der Laan prima. Wel is er de wens om op termijn een eigen onder komen te krijgen. „Momenteel moeten wij dure ruimte huren voor vergaderingen en activitei ten. Materialen liggen verspreid bij mensen thuis en samenwer ken met andere organisaties wordt bemoeilijkt door gebrek aan eigen ruimte." GOES - De Brassband Excelsior uit 's Heer Arendskerke onder leiding van Ger Blom geeft zon dag een concert in de Manhuis- tuin in Goes. Het optreden be gint om 12.30 uur. GOES - De bibliotheek in Goes houdt morgen van 10.00 tot en met 13.00 uur een boekenmarkt waar afgeschreven boeken, cd's, ed-roms. strips, tijdschriften en videobanden worden verkocht. STREEKACTIVITEITEN Hoorlnprid Huibers WISSENKERKE - Noord-Beve landers die al jaren permanent op een vakantiepark wonen, kunnen dat binnenkort hoogst waarschijnlijk legaal doen. Bur gemeester en wethouders zijn ian plan om deze mensen een zo geheten persoonsgebonden be schikking te geven. Een dergelijke beschikking ver valt wanneer de eigenaar ervan verhuist of overlijdt. Het initia tief voor het legaliseren van de onrechtmatige bewoning van va kantiehuizen komt van minister Dekker (Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu). Zij hanteert daarbij 31 oktober 2003 als peildatum. Die datum wordt door het Noord-Bevelandse college over genomen. Omdat het, verspreid over de vakantieparken op het eiland, maar om enkele tiental len woningen gaat, voelen de be stuurders meer voor een per- soonsgebonden beschikking dan voor een bestemmingsplanwijzi ging- Wethouder A. van der Maas (ruimtelijke ordening) wil, voor dat de persoonsgebonden be schikkingen worden afgegeven, de verzekering van gedeputeer de H. van Waveren, dat de be treffende vakantiewoningen niet ten laste komen van het be schikbare woningcontingent. Met dat getal wordt het aantal woningen uitgedrukt dat een ge meente jaarlijks mag bouwen. „Gaat de provincie daar coulant mee om, dan kunnen we wel licht in de toekomst wat soepe ler zijn met het afgeven van de persoonsgebonden beschikkin gen", aldus Van der Maas. Maar voorlopig gaat het alleen om wo ningen op vakantieparken die op afgelopen oktober aantoon baar permanent bewoond wer den. Mensen die nu nog een aan vraag doen permanent in hun va kantiehuis te mogen wonen, krij gen nul op het rekest. Overigens moet de gemeenteraad van Noord-Beveland nog instemmen met de voorgestelde afgifte van persoonsgebonden beschikkin gen. Wanneer de raad over de kwestie vergadert, is nog niet duidelijk. BERGEN OP ZOOM - Sint Gertrudis- kerk, voormalige Synagoge en de Ge vangenpoort, 13,00-16.30 uur: Openge steld voor bezichtiging; COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES - Leger des Heils, 9.00-12,00 uur; Verkoop kleding en meubelen; Kantine ZlM, 13.30-16.30 uur; Biljart voor oude ren; Wijkgebouw De Spinne, 20.00 uur: Super Bingo met verloting; De Mythe, 20.00 uur: Historisch songfestival. 5 jaar koor Lichte muziek A58; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Semorensoos; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: So ciëteit; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 14.00 uur: Alzheimer(inloop)café Rei- merswaal; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining; OVEZANDE - Dorpshuis Trefpunt, 18.00-19.00 uur: Start Ovezandse Avondvierdaagse; THOLEN - Van der Zande, Boomdijk 4, 19.30 uur: Clinic dressuurstal Hexagon Chore Leunis van Liere; IVEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit; VEK-SEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30uur- rondvaart Oosterschelde. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam j Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl !nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Leerlingen van het Calvijn College kijken hoe er wordt gewerkt in de fabriek van Delta Glass, waar recycling plaatsvindt. foto Wim van Vossen door Ben van den Aarssen THOLEN - Restanten van kunst stof uit Tholen worden in India verzameld en komen als vloei stof weer terug, om in de fa briek van Delta Glass opnieuw te worden gebruikt in het pro ductieproces. Een geslaagd voor beeld van recycling en het beper ken van de afvalberg in de we reld. De leerlingen van het Calvijn College keken er gisteren van op. Ze lieten er aan het eind van de rondleiding bijna hun lege co lablikje van op tafel staan. Op aanraden van de begeleiding ging ook het blikje in de afval bak, zoals het hoort. Met inge vulde vragenlijst en stukken af- valmateriaal van Delta Glass voor een collage in de klas, fiets te het groepje terug naar school. De afvalfietstocht zat er op. Eerder al bezocht het groepje vier van klas 2A de vestiging van Albert Heijn en zaal Meul- vliet. enkele van de ruim twin tig deelnemende bedrijven en in stellingen. De afvalfietstocht is in alle opzichten een serieuze be zigheid. Doel van het initiatief is om leerlingen inzicht te geven in de verschillende afvalstro men in de wereld. Glasplaten Bij Delta Glass worden ramen voor caravans gemaakt. Eigen lijk is dat niet helemaal juist, legt plantmanager Mark Bie- rens uit. In Tholen worden glas platen geperst, die als halffabri kaat de deur uitgaan. Bij het productieproces komt heel wat afval vrij. Overbodige stukken pvc-snoer bijvoorbeeld. Ze worden in het bedrijf tot korreltjes vermalen en komen zo weer terug in het proces. Ook komt er nogal wat stoom vrij, want in de ovens loopt de temperatuur op tot wel 120 graden. Twee uur lang duurt het voor de vloéistoffen onder druk van de hitte glas worden. „Net appeltaart", pro beert Bierens het ovenproces uit te leggen. De stoom wordt in de schoorsteen opgevangen in een vat en voor een groot deel herge bruikt. Papier en folie worden netjes afgevoerd. Ook het afvalwater komt deels terug in het productieproces. De leerlingen van het Calvijn Colle ge waren er na afloop van over tuigd dat Delta Glass zorgvul dig met het afval omgaat. In to taal deden 111 leerlingen giste ren mee aan de afvalfietstocht. Elke groep bracht een bezoek aan drie bedrijven of instellin gen. Wethouder W. van Kempen gaf 's ochtends het startsein. De tocht op Tholen wordt georgani seerd door het IVN Consulent schap Zeeland (natuur- en mi lieu-educatie), in samenwerking met het Calvijn College. Afval verwerker Olaz zorgt voor de fi nanciële ondersteuning. door Freek Janssen GOES - Twee Goese school teams strijden morgen mee om het Nederlands kampioenschap Flag Football in Amsterdam. Leerlingen van het Goese Ly ceum en het Buys Ballot College (Advertentie) Zo'n paalhoofd in zee. Een sterke lijn. Trekt aandacht. Deelt het strand in vlakken die uitnodigen om er je voetsporen in te drukken. Leolux. Sterk in het inferieur. Designed voor ambitie. En comfort natuurlijk. Nodigt uit om relaxt te zitten, actief te denken, plannen te beramen. Zomaar wegdromen kan ook. Of lekker lezen, voor de buis zitten, converseren... Dat is nou Leolux. Geschapen voor persoonlijkheid Kees den Herder Noordweg 125 Serooskerke, 0118-593030 www.keesdenherder.nl nemen het op tegen achttien an dere teams, in een toernooi dat georganiseerd is door het ameri- can footballteam Amsteram Ad mirals. Flag football is een wat mildere variant van het ruwe american football. Dat mag ook wel, want de deelnemers zijn tussen de twaalf en veertien jaar. Mag je bij american football je tegen stander proberen te neer te ha len met een tackle, bij flag foot ball mag je geen lichamelijk con tact maken. Iedere speler heeft een lintje aan zijn riem hangen. Als iemand dat afpakt, wordt het spel onderbroken en op nieuw gestart. De twee teams zijn uit een regio nale voorronde gekomen, geor ganiseerd door de Middelburg Mustangs. Officieel heette de voorronde de Zeeland School League. Het barst in de sport van het Engelse jargon; de offi ciële benaming van het school- toernooi is de Admirals Bowl, het programma begint met een pregame show. De Goese teams doen het ook in het Engels en dragen de namen Flower Power (Buys Ballot College) en Gun Dogs (Goese, Lyceum). Gymleraar C. de Waard van het Goese Lyceum heeft zijn jon gens al flink getraind; „Ze heb ben een paar keer geoefend met spelers van de Middelburg Mus tangs. De leerlingen van het Buys Bal lot oefenen deze week zelfs 's avonds. Gymlerares E. van Bo ven: „Ze zijn zelf heel actief in de aanloop naar het toernooi." Van de twintig teams die mor gen meedoen, kwalificeert al leen de nummer één zich voor het Europees kampioenschap, 12 juni in het Duitse Gelsenkir- chen. De topdrie van dat toer nooi strijdt om de wereldtitel in Vancouver. door Mieke van der Jaqt WOLPHAARTSDIJK - Burge meester en wethouders van Goes zijn helemaal gewonnen voor het plan om het recreatie- verkeer langs de noordkant van Wolphaartsdijk te leiden. Die mogelijkheid wordt inmiddels onderzocht in samenwerking met de provincie en het water schap, maar voor de gemeente lijkt de tijd rijp om er serieuze stekken voor te steken bij de be volking van Wolphaartsdijk. Die luidt al enkele decennia de noodklok over het toenemende verkeer door het dorp. Op zo merdagen slingert er uren ach tereen een rij auto's door het dorp die van de Deltaweg naar het Veeree Meer of terug willen komen. In het dorp is geluidsoverlast, de mensen hebben last van stank en trillingen en het is met veilig. Al jaren roepen de Wol- phaartsdijkers dat er een rond weg moet komen om het dorp te ontlasten. De oplossing die nu gevonden is lijkt goedkoper, doelmatiger en het mes kan ook nog eens van twee kanten snijden. De bedoe ling is om het verkeer van de Deltaweg over de Langeweg, Kwistenburg en de Aardebolle- weg naar de recreatiegebieden aan het Veeree Meer te leiden. Dat kan niet met alleen andere borden en hier en daar een in greep aan het wegdek. De fiets route ten zuiden van het Veeree Meer loopt over Kwistenburg en de Aardebolleweg. Wethouder M. 't Hart meldt dan ook dat er een alternatieve fietsroute moet komen. De middelen moeten vol gens hem worden vrijgemaakt om een fietspad versneld aan te leggen. 't Hart: „We denken op deze ma nier voor relatief weinig geld een heel groot probleem op te lossen. Heeft u een knellend probleem? 'e verborgen van Ghantelle. Chantelle Doe mee met de wedstrijd RAAD OP MAAT en maak kans op €50,00 Vrijblijvend ondersteunend advies tijdens onze bh 10-daagse van donderdag 13 t/m zaterdag 22 mei Bezoek ook onze website www.livera.nl of www.lindessa OPRIL GROTE MARKT 11. GOES OPRIL GROTE MARKT 11, GOES PLEIN 1940-2. MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31