PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Uimsfeld onverwacht in Bagdad Meeste ouders gaan gebukt onder opvoeden van kinderen Nieuws! Auto A 17° 18° [merikaanse minister van Defensie bezoekt berucht gevangeniscomplex ernhard hielp choonzoon ►ieter aan baan udste man an Nederland 07) overleden Collectie Kleurige olifanten @ctie :u Glaasje op kost jongeren geld 21 en 23 Vertraging dijkwerk Politiek Zimbabwe bereikt sport Koningin opent Roosevelt Academy en stadskantoor Ockenburgh is kansloos voor finale play-offs Camera Maxima ERA i NW 3 Veel wolken Wolkenvelden met soms wat zon. Weinig wind, droog en maxima rond 17 graden. »6e jaargang no. 114 rjjdag 14 mei 2004 s nummer 1,20 maandmenu 23 U begint met onze uiensoep. Gevolgd door een visspies met 5 verschillende soorten vis. te ondo en siêfano's En als afsluiting heerlijke tiramisu. Boulevard Evertsen 2/8 Vlissingen Tel. (01 18) 441 441 kletsen. proeven, drinken, dansen, lachen, eten internet: www.pzc.nl nnnze redactie buitenland IGDAD - De Amerikaan- minister van Defensie, umsfeld. heeft gisteren onverwacht bezoek ebracht aan de Abu pub-gevangenis bij Bag- |EN BOSCH - Morgen bericht ePZC uitvoerig over het roeke- lie leven van Prins Bernhard, ezien door de ogen van ud-premier Jan de Quay. In jjn openhartige dagboeken die eertig jaar omvatten, beschrijft e Brabantse regent ook hoe de Pieter van Vollenhoven een functie hielp. in 1985 overleden Jan de uay was na de oorlog Commis- van de Koningin in wrd-Brabant. Na zijn pre- erschap van 1959-1963 had als bedrijvencommissaris nzienlijke invloed bij de groot bedrijven van Nederland, lalle functies had hij intensief ontact met het Koninklijk luis, met name met prins Bern- Zijn bij het rijksarchief in jen Bosch gedeponeerde dag beken zijn sinds kort zonder be- erkingen openbaar. GPD lagina 4 ide valse start van Pieter van Vollenhoven RMELO - De oudste man van lederland, G.H. Timmermans, igisteren op 107-jarige leeftijd lErmelo overleden. lat heeft een medewerkster van ïzorgingshuis De Dillenburg, aar hij woonde, op verzoek In zijn zoon laten weten. Tim- Rrmans stierf volgens haar om wart voor vier in zijn eigen ka ler Gerard Henri Timmermans lerd geboren op 30 november Tot zijn 103e verjaardag loonde hij nog zelfstandig. Van ijnzoon leerde hij na zijn hon- erdste hoe een computer werk- Waarschijnlijk is nu de 16-jarige J. Rosbach uit Haar- m de oudste man. ANP (advertentie) St. het Gors naar zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. dad. Amerikaanse bewa kers van het beruchte com plex raakten in opspraak door de mishandeling van Iraakse gevangenen. Rumsfeld sprak in de gevange nis met talrijke soldaten. Hij noemde het schandaal een zwa re klap voor de strijdkrachten. De gedetineerden die in de gele genheid waren de minister te zien, wendden zich af of maak ten obscene gebaren naar de Amerikaan. Voor enkele honderden Ameri kaanse militairen hield Rumsfeld een toespraak. Hij ver zekerde dat de verantwoordelij ken voor de mishandelingen hiervan rekenschap moeten af leggen. Rumsfeld zei dat de nieu we leiding van de gevangenis er voor zorgt dat dergelijke mis standen niet meer voorkomen. Trots „In de afgelopen dagen is alle aandacht maar op enkelingen ge richt geweest die de waarden van Amerika hebben verraden", aldus Rumsfeld. „We zijn trots op u en op de grootse wijze waarop u uw taken uitvoert." De militairen moeten zich vol gens Rumsfeld niet van de wijs laten brengen door kritiek. „Ik ben gestopt met kranten lezen", zei hij. De minister leest naar eigen zeggen nu een boek over de Amerikaanse burgeroorlog (1861-1865). In dat veel bloedi ger conflict werd vaak kwaad aardige kritiek gespuid, ook op president Lincoln, stelde de be windsman. „Het is een feit: ik zal overle ven", reageerde hij indirect op de druk van de oppositie om af te treden. Rumsfeld ligt zwaar onder vuur omdat hi] verant woordelijk wordt gehouden voor de mishandeling van de Iraakse gevangenen. Tijdens de vlucht van Washing ton naar Bagdad ontkende Rumsfeld tegenover journalis ten dat het Pentagon probeert het schandaal in de Abu Ghraib-gevangenis in de doof pot te stoppen. Opheldering „Wie denkt dat ik in Irak ben om het vuurtje te blussen, heeft het mis", zei de bewindsman. Hij kondigde opheldering van de affaire aan, die losbarstte door de publicatie van foto's in de media. Senatoren van de regerende Re publikeinse Partij in de Verenig- De Amerikaanse minister Donald Rumsfeld wordt rondgeleid door generaal-majoor Geoffrey D. Miller (rechts) tijdens een onverwacht bezoek aan de Abu Ghraib-gevan- gems. door Rudi Buis DEN HAAG - Ouders ervaren de opvoeding van kinderen als een steeds grotere last. Bijna ze ven van elke tien ouders vindt het opvoeden van tieners nu moeilijker dan tien jaar geleden. Dat blijkt uit een onderzoek van de Nederlandse Gezinsraad (NGR) en het Nibud, dat mor gen wordt gepresenteerd op de internationale dag van het ge- Tweederde van de ouders vindt (Advertentie) Artificial Loom meubelen vervaardigd uit'n onverwoestbare kunststof. Zowel binnen als buiten een sierlijke aanwinst, bestand tegen elk seizoen. vanaf zuidweg 2 oa zonnemaire. 0111-401318. www.interieur-paauwe.nl dat de overheid te weinig aan dacht besteedt aan het familiele ven. Uit de gezinsenquête blijkt dat de combinatie tussen werk en de zorg voor kinderen in tien jaar tijd problematischer is ge worden. Dat vindt 48 procent van de on dervraagden. De NGR pleit dan ook voor een Operatie Gezin, die moet voorkomen dat vrou wen de kinderwens uitstellen of niet de arbeidsmarkt opgaan. Meerdere ministeries zouden daarvoor met voorstellen moe ten komen. In vergelijking met andere Euro pese landen kent Nederland wei nig voorzieningen voor arbeid en zorg, stelt de NGR. Zo voert een land als Zweden een veel be ter familiebeleid. Daar begin nen vrouwen eerder aan kinde ren, zijn ze vaker actief op de ar beidsmarkt en zorgen ook meer vaders voor hun kinderen. Investeringen in voorzieningen voor gezinnen die de combinatie van arbeid en zorg makkelij kei- maken, verdienen zich zo van zelf terug, denkt de NGR. Twee-oudergezin In de enquête staat verder dat de meeste ouders denken dat kinderen het best gedijen in een klassiek twee-oudergezin. De to lerantie voor andere gezinsvor men is toegenomen. Anno 2004 denkt 44 procent van de ouders dat kinderen net zo goed door een homostel kunnen worden op gevoed. Tien jaar geleden was eenderde die mening toegedaan. Ook hebben ouders hun mening over opvoeding door alleen staande ouders bijgesteld: tien jaar geleden vond 7 procent dat geen probleem, nu is dat 14 pro cent. Bijna driekwart van de alleen staande ouders vindt dat kinde ren het beste af zijn in een twee-oudergezin. GPD HANNOVER - Een kleurige groep syntethische olifanten is dezer dagen te bewonderen in het centrum van het Duitse Hannover. Ze maken deel uit van een kunstprogramma dat de binnenstad van Hannover moet verfraaien. De 45 olifanten werden geschilderd door verschillende artiesten. De 1,5 tot 2,5 meter hoge plastic die ren zijn nog tot eind augustus te zien. foto Holger Hollemann/EPA Lezersredacteur A. J. Snel over woordkeus en gevoelswaarde de Staten voelen niets voor het vrijgeven van meer foto's van mishandelde Iraakse gedetineer den. De Republikeinen maakten dat duidelijk nadat zij en ande re Congresleden achter gesloten deuren honderden foto's en vi deo's hadden gezien van de mar telpraktijken. Volgens de senatoren kunnen de beelden een 'inspiratie voor de vijand' vormen. Openbaarma king zou Amerikanen nodeloos in gevaar brengen. Ook zou de militaire rechtsgang tegen aan geklaagde gevangenbewaarders erdoor belemmerd kunnen wor den. ANP Lord Chrysler is een Uncle Benz Jonge automobilisten met meer dan één biertje achter de kiezen, kunnen vanaf 2006 op de bon worden geslingerd. Het kabinet zal vandaag instemmen met het voorstel van minister Peijs van Verkeer om het maximaal toe gestane alcoholpromillage voor jonge bestuur ders te verlagen van 0,5 naar 0,2. De Tweede Ka mer juicht de maatregel toe. Het werk aan de Wester- scheldedijken loopt dit jaar vertraging op. Dit is het gevolg van een uit spraak van de Raad van State in een conflict tus sen het wa terschap en 4 de Vogelbe scherming. De politiek van Robert Mugabe heeft in Zimbabwe een ra ciale rel in het cricket ontketend. Vijftien blanke interna tionals zijn ontslagen, omdat ze hun aanvoerder steunden in diens kritiek op het discrimineren de selectiebeleid van de cricketbond. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 10, 11, 13 en 17; Sport: 18 en 19; Redactie Reactie: 20; Auto: 21 en 23. foto David Hume Kennerly/RTR GOES - De biljarters van Delta/Ockenburgh kunnen het bereiken van de finale van de play-offs om het Nederlands kampioenschap uit hun hoofd zetten. In de heenwedstrijd gin gen de driebanders uit Goes met 8-0 onderuit tegen Crystal Kel ly. Vandaag volgt de return in Waalwijk. Nadat Jean Paul de Bruijn en Henk Habraken m de eerste twee partijen niet opgewassen waren tegen respectievelijk Frans van Kuyk en Raymond Ceulemans, verloren ook Ro land Forthomme en Martin Spoormans hun partijen. Fort homme had geen schijn van kans tegen een fantastisch spe lende Frédéric Caudron: 50-22 in slechts vijftien beurten. Spoormans verloor van Rai- mond Burgman. pagina 19 Waalse wervelwind op het biljart DEN HAAG - Een digitale ca mera van prinses Maxima met daarop privé-beelden is onlangs gestolen in Argentinië. De beelden worden te koop aan geboden, zo heeft de Rijksvoor lichtingsdienst (RVD) laten we ten. Wie de beelden koopt, maakt zich schuldig aan een mis drijf, benadrukte de RVD. Via internationale fotobureaus wor den de beelden aangeboden, al dus een de RVD. ANP door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Koningin Bea trix komt dinsdag 31 augustus naar Middelburg. Ze opent dan eerst het nieuwe stadskantoor en vervolgens de Roosevelt Aca demy. Dat hebben verschillende bronnen gisteren bevestigd. Het is de bedoeling dat de eerste opening van het academisch jaar van de nieuwe universiteit verder wordt opgeluisterd met een concert van de popgroep Bief. De band geeft twee concer ten, één in de Burgerzaal voor een select - en koninklijk - gezel schap en één op het Abdij plein voor een groot publiek. Het is nog niet helemaal zeker dat het optreden doorgaat; volgende week moet de financiering rond komen. Het concert van Bief moet 'groot en uniek' worden, aldus D. van den Bout van de Roose velt Academy. De band speelt samen met de Afrikaanse muzikant Femi Ku- ti. Afgelopen najaar trad de band nog met hem op in Nige ria. Het optreden op het Abdijplein is onderdeel van het Zeeland Na zomer Festival. Dat begint een dag eerder. (advertentie) makelaar OPEN HUIZEN ROUTE Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn Ipostlbankrekeningnummer: om met persoonsgegevens. In de colofon I I Noteer mi| voor een proef- j abonnement van 5 weken i voor 14.50 Ik geel daarbij éénmalig toestem- j mmg voor automatische incasso i van onderstaand rekeningnummer j Iproef geldt eenmalig binnen 2es j maanden) O Noteer mij voor een abonne- ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati- i sche incasso 19,45), per kwartaal met automa- tische incasso 56,60). per jaar met automatische j incasso (€217,00). Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1