Plan Nieuwendijk stuit op verzet Onderscheiding voor een half leven bij de brandweer PZC PZC livera Raad Veere eist meer prestaties van college Trots op medaille Lindessa 11 Vlissingse bewoners oneens met plan om iepen te plaatsen Motorclub viert lustrum met rit Pink-zing-in aï de \a9er Illegalen betrapt bij kassenbedrijf Brommer gestolen in Middelburg Cadzand-Bad live op televisie Brandje in zorgcentrum weekenddiensten agenda Werk aan Paauwenburgweg vrijdag 14 mei 2004 VLISSINGEN - Bewoners van it binnenstad van Vlissingen zieu niets in het plan van de ge meente om iepen aan de Nieuw endijk te planten. De bewoners zijn bang voor hun uitzicht en voor waardedaling van hun wo ningen. Liever hebben ze kleine moerbeibomen in bakken, zoals er nu al staan. Het idee van de nieuwe bomen is onderdeel van een veel groter plan om de Nieuwendijk com pleet nieuw in te richten. De schetsen voor de uitgaansstrip rolden gisteren over tafel tij dens een informatieavond voor omwonenden. Vooral de plan voor het groen kregen daar bij stevige kritiek. De gemeente wil op de Nieuwendijk vijf ie pen van beperkte afmeting aan planten, Bij de keuze is al tege moet gekomen aan eerdere klachten. Zo is het aantal bo men al van zes naar vijf terugge gaan, mede omdat bij een eerde re ontmoeting tussen gemeente en omwonenden geklaagd werd over het aantal en de grootte van de bomen. De bewoners wilden wel eens weten welke bomen nu precies worden aangeplant. „Het is een iep die resistent is tegen de iep ziekte", legde A. Riemens van de afdeling Beplantingen van de gemeente Vlissingen uit. „Boven dien wordt hij maximaal twaalf meter hoog. De iep die er nu staat is er een die wel twintig tot vijfentwintig meter hoog kan worden. Bovendien is het een zuilvormige boom, zodat de zichtlijnen niet worden aange tast De kroonbreedte is vijf me ter, dat is eenderde van de iep die er nu staat." Bovendien wor den de bomen zo neergezet, dat de bewoners er minimaal hinder van ondervinden. Maar veel bewoners waren daar niet tevreden mee. Het uitzicht wordt aangetast, de bomen hou den tal van insecten in zich, en door Ab van der Sluis DOMBURG - B en W van Veere moeten in het vervolg duidelij ker aangeven wat zij aan beleid hebben uitgevoerd. Dat eiste een meerderheid van de gemeen teraad gisteravond tijdens het debat over de eerste bestuurs- rapportage van dit jaar. B en W geven in die nota aan wat het van plan is dit jaar te realiseren en hoever het daarmee gevor derd is. Een fiks aantal doelstellingen, zoals bijvoorbeeld het terugdrin gen van het aantal illegale, tweede woningen, is (nog) niet gehaald. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 i E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge- burende de openingstijden; 'aterdagstot 12.00 uur bovendien daalt de waarde van hun woningen. Ze vinden de moerbeien die nu in bakken zijn neergezet, veel beter. Wethou der L. Poppe-de Loff probeerde het nog: „Maar die moerbeibo men in bakken zijn niet winter bestendig." Ze kon maar niet be grijpen dat de buurt geen bo men wilden hebben. „Ik heb hier toch wat moeite mee." Stedenbouwkundige A. Hou wing wees erop dat op oude prenten en foto's van de Nieuw endijk altijd bomen zijn te zien. Hij liet een prent uit 1900 zien waar dikke bomen tientallen me ters de lucht in reikten. Zo rond 1905, 1910 werden de bomen weer gekapt en plantte de ge meente nieuwe bomen. Ook na inundatie van Walcheren wer den nieuwe iepen geplant. Bijna al deze bomen zijn inmiddels aan de iepziekte overleden, op één na die er nu nog steeds staat. Deze boom wordt gekapt als de nieuwe iepen worden aan geplant. Toch toonden de bewoners zich nog steeds niet tevreden. Beslo ten werd dat ambtenaar Rie mens van de afdeling Beplantin gen bij de Nieuwendijkbewo- ners langsgaat om ter plekke de klachten te inventariseren. Parkeren Een ander heikel punt vormt het parkeren. De gemeente wil geen auto's op de Nieuwendijk. Bij de terrasjes die langs het wa ter verschijnen, hoort immers geen blik, zo is de redenering. Een bewoner opperde om een Ook het parkeerbeleidsplan wil maar niet opschieten. Met name WD-fractievoorzitter K. Huis- zoon kraakte harde noten tij dens het debat. „Het college heeft nog maar acht maanden om een woonzorg centrum in Westkapelle te realiseren. Lukt dat wel? Het college zegt ook dat de integra tie van nieuwkomers voor honderd procent gerealiseerd is, maar ik vind nergens cijfers te rug. Op de beleidsterreinen zorg en milieu is geen enkele doelstel ling gerealiseerd. Van het par keerbeleidsplan wordt alleen ge zegd dat de onderhandelingen stroef verlopen. Nou en? Wat gaat het college daar vervolgens aan doen. De kernvraag is: heb ben we van de zomer nu wel of geen overloopterrein in Zoute- lande?" Haast Ook D. Holtkamp (PvdA) had kritiek op de daadkracht van B en W. Hij vond dat het college nu maar eens haast moest ma ken met het aandragen van op lossingen voor de parkeerproble- matiek in de zomermaanden. „2004 is het allerlaatste jaar voor tijdelijke noodmaatrege len. Dit is wat ons betreft het al lerlaatste uitstel." Volgens wethouder W. van Ta- tenhove is het uitermate moei lijk om aan te geven wat wel en wat niet gerealiseerd is. Hoe meet je bijvoorbeeld dat het af- valpreventiebeleid heeft ge werkt en hoe geef je aan dat de wegen in orde zijn?" Volgens hem is het beter om pas na een jaar aan te geven welke doelstellingen wel en welke niet zijn gerealiseerd. Onderhandelingen De parkeerproblematiek in de gemeente Veere zal ook dit jaar niet opgelost worden, vreesde wethouder M. te Roller. „Wij zitten ermee in onze maag", erkende ze ruiterlijk. „In de praktijk wil het niet zo lo pen, zoals wij willen. We hopen op deeloplossingen en op de mid dellange termijn op definitieve oplossingen. We zoeken net zo hard naar oplossingen als de ge meenteraad, maar we krijgen het niet zo snel voor elkaar als we zouden willen." Met name de onderhandelingen voor de aankoop van gronden voor het overloopparkeerterrein in Zoute- lande verlopen stroef. VLISSINGEN - Meer dan duizend wandelliefhebbers liepen gisteravond de laatste meters van de avondvierdaagse in Vlissingen. De organisatie was andermaal in handen van wandelvereniging De Vrolijke Tippelaars. Rond de klok van half acht verzamelden de wandelaars zich op de Singel voor het laatste stukje naar sporthal Baskensburg in Vlissingen. Daar konden de wandelfanaten de voeten de broodnodige rust geven, na vier avonden vijf of tien kilometer lopen. De 44ste editie telde dit jaar ruim duizend deelnemers, ongeveer evenveel als voorafgaande jaren. Voor zover be kend heeft geen enkele wandelaar voortijdig opgegeven. foto Ruben Oreel verschil te maken tussen zomer en winter. In het laatste seizoen zou het dan mogelijk moeten zijn om te parkeren. Poppe-de Looff wees op de parkeergarage bij de Spuistraat die eind 2005 open gaat. Daarnaast is het de bedoeling om de Nieuwendijk net zo fraai te maken als het pas gerenoveerde Vierwindenplein. Tot slot kwam de stichting het Maritiem Muzeeum Zeeland met een idee om een eenmans- duikboot, een Biber, die in no vember 1944 door de Duitsers werd ingezet om de Westerschel- de te verdedigen, in een glazen vitrine op de Nieuwendijk ten toon te stellen. Poppe-de Looff had gemengde gevoelens bij het plan. „Het is wel een Duits schip. Aan de andere kant: te genwoordig laten we ook die bunkers staan." Waarschijnlijk wordt de Biber ook echt tentoon gesteld, zij het op een andere plek in Vlissingen. MIDDELBURG - De BMW-mo- torclub Zeeland viert op 19 juni zijn vijfjarig bestaan. Op die dag wordt een tourrit gehouden met aansluitend een barbeque. Ook de Motor Actie Groep - de club die ageert tegen de prijzen van de Westerscheldetunnel - zal met de stoet meerijden. De start van de rit staat om 13.30 uur gepland bij boerderij 't Geertje in Seróoskerke (W). Deelname kan aangemeld wor den bij 0118-591714. OOST-SOUBURG - De Pink stergemeenschap Shalom, de protestantse gemeente Oost-Sou burg, de Vergadering der Gelovi gen en het Kerkgenootschap der Zevende Dagsadventisten hou den op zaterdag 29 mei een Pink-zing-in in de tent op de Ka rolingische Burg. De bijeen komst begint om 19.30 uur.Vlijt en Volharding zorgt voor de be geleiding. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Ze hebben alle bei meer dan de helft van hun le ven als vrijwilliger bij de brand weer in Middelburg gewerkt. Jan Jobse en Simon Maljaars kregen gisteren tijdens de korps avond van de stadsgewestelijke brandweer voor al hun verdien sten een koninklijke onderschei ding opgespeld. Jobse en Maljaars waren voorbe reid op een afscheid van hun col lega's. Ze wisten ook dat ze vol gens de traditie hun brandweer helm mee naar huis zouden krij gen. Maar op een lintje hadden ze niet gerekend. „Dat is nog maar één keer voorgekomen", zei Maljaars. „Bij een comman dant die wegging." Volgens commandant Ruud Mal jaars hebben de twee hun onder scheiding te danken aan een om slag van het denken over vrijwil ligers bij de brandweer. „We vonden het altijd heel normaal dat iemand 27 of 36 jaar dit werk deed. Maar eigenlijk is dat helemaal niet zo normaal. Voor al tegenwoordig niet, nu mensen worden geconfronteerd met be knellingen bij ongelukken en zoektochten naar kinderen." Burgemeester K. Schouwenaar spelde de beide heren de versier selen op. „Vrijwillig bij de brandweer is niet hetzelfde als vrijblijvend", zei hij. „Het is heel veel oefenen, uitrukken en cursussen en opleidingen vol gen. Je moet altijd klaar staan voor je medeburgers, op momen ten dat het uitkomt, maar ook als het niet uitkomt."Jan Jobse kwam in 1968 bij de brandweer. „Mijn twee broers waren in mili taire dienst geweest, dus ik hoef de niet, maar ik moest wel bij de BB (Bescherming Bevolking, red) De enige manier om daar onderuit te komen was door bij de brandweer te gaan." Mal jaars werd om dezelfde reden vrijwilliger. Jobse bleef ruim 35 jaar. Maljaars maakte 27 jaar vol. Simon Maljaars (1) en Jan Jobse met hun lintje. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen begint vandaag met de herinrichting van de Paau- wenburgweg ter hoogte van de aansluiting met Alexander Go- gelweg tot de Van Hogendorp- weg. De werkzaamheden bestaan uit de aanleg van nieuwe riolering, wegconstructie en asfalteren. De klus wordt in drie fasen uit gevoerd en duurt tot eind juni. De Paauwenburgweg is afgeslo ten voor al het verkeer. Omleidingen en afsluitingen worden door middel van GOES - Het Interventieteam Warehouses heeft bij een controle in een kassenbedrijf in de regio Goes achttien il legale arbeidskrachten aangetroffen. De illegalen waren hoofdzakelijk afkomstig uit West-Afrika. Ook ontbrak bij negen Poolse arbeidskrachten de vereiste tewerkstel lingsvergunning. Het Interventieteam Warehouses is een samenwerkings verband van de Belastingdienst, Arbeidsinspectie en UWV en opereert in Zeeland en West-Brabant. Het team controleert plaatsen waar goederen worden ingepakt, ver pakt of omgepakt, zogenaamde warehouses. De controle werd dinsdag gehouden, maar pas donderdag bekendgemaakt. Het gaat om een bedrijf in de regio Goes dat onder meer tuinbouwproducten produceert en ver pakt. Tegen de eigenaar van het bedrijf is proces-verbaal opgemaakt door de Arbeidsinspectie. De Vreemdelingen dienst heeft de illegalen aangehouden. De arbeidskrach ten waren via uitzendbureaus werkzaam voor het bedrijf. Ook tegen de uitzendbureaus wordt proces-verbaal opge maakt. MIDDELBURG - Uit de Dillenburglaan in Middelburg is in de nacht van woensdag op donderdag een bromfiets ge stolen. Het gaat om een zwarte Gilera, type Typhoon met het verzekeringsplaatje ZLD761. De brommer stond op het stuurslot en was voorzien van een kabelslot. De waarde van de gestolen bromfiets is on bekend. SLUIS - öp de Belgische televisie en de Europese vrije rij dszenderTWl zijn sinds kort elke werkdag rechtstreek se beelden van Cadzand-Bad te zien. Ook de Nederlandse televisie gaat de opnamen binnenkort uitzenden. Het pro ject is een initiatief van de gemeente Sluis om Cad zand-Bad en de West-Zeeuws-Vlaamse kust onder de aan dacht te brengen. De opnames vanuit Cadzand zijn 's ochtends tussen ne gen en twaalf te zien op Canvas, de Belgische zender die ook in Zeeland te ontvangen is. Elke keer is Cadzand-Bad dertig seconden te zien. Dat gebeurt ongeveer eens in het kwartier. Daarna schakelt de zender over naar opnamen uit andere plekken in Europa. Ook Vlissingen heeft een camera geïnstalleerd. In Cadzand-Bad staat de heen en weer bewegende panoramacamera op het Strandhotel aan boulevard De Wielingen. Behalve het strand zijn ook het dorp zelf, de omgeving en het KNRM-station te zien. ZIERIKZEE - De brandweer Schouwen-Duiveland moest gisteren in actie komen bij een brandje in een ka mer van zorgcentrum Borrendamme in Zierikzee. De be woonster van de kamer werd met ademhalingsproblemen naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon na behandeling weer terug naar huis. Door onbekende oorzaak vatte een tafelkleed vlam. Het vuur sloeg over op de tafel en daarna vloog ook de vloer bedekking in brand. Personeel van het zorgcentrum wist het vuur te doven en de bewoonster in veiligheid te breng en. De omvang van de schade is onbekend. „Het is mooi geweest", vindt Jobse. „Het is niet zo erg om af scheid te nemen. Het is ook moeilijk bij te houden, je moet steeds op cursus. Vroeger was het makkelijk, dan had je een woningbrand of een boerderij, maar tegenwoordig is het werk toch allemaal veel ingewikkel der." Jan Jobse is in het dagelijks le ven te vinden in coffeeshop St John in de Sint Janstraat, waar hij samen met zijn vrouw eige naar van is. Verder is hij als chauffeur in dienst bij de provin cie Zeeland en rijdt hij onder an dere de commisaris van de ko ningin rond. Maljaars is werk zaam als monteur en grondwer ker bij Delta NV. zaterdag 15 en zondag 16 mei CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag S A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 644301. zondag:A.R. Angkotta, Kinderdijk 50, tel. (0118) 644301.Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman. vrij.17.30-zon. 23.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. zon. 23.00-ma, 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel.(0118)501271. Tandartsen Walcheren H. Boot, Roozenburglaan 14, Middel burg, tel. (0118) 615306. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Hament, tel (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel (0118)616761 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. (0118)611011 Spreekuur 11-12 en 17-18 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1,'tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118)412730. 24-uursdienst (voor spoedeisende re- cepten):Apotheek Hummelen, Markt 69, Middelburg, tel. (0118) 612134 Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. \STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 16.30 uur: Jazzgym vanaf 8 jaar; MELISKERKE - Zijdemuseum, Russi sche avond; MIDDELBURG - Koorkerk, 20.15 uur: Concert vocaal ensemble Quodlibet, Ontmoetingscentrum Griffioen, 19.00 - 23.00 uur: Inloopavond voor jongeren NIEUW- EN SINT JOOSLAND Dorps huis, 13.00 uur: Zeeuws kampioen schap koersbal voor paren; SEROOSKERKE Zandput, 19.00 - 21.30 uur: Jongerenbus; VLISSINGEN Coosje Buskenstraat' Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Week markt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en 10.35 uur: Power yoga; ZOUTELANDE - 18.30 - 21.45 uur Vis wedstrijd. verkeersborden aangegeven. Het openbaar vervoer op de rou te Troelstraweg, Van Hogen- dorpweg en Paauwenburgweg maakt tot eind juni tijdens de af sluiting gebruik van de rijroute via de Alexander Gogelweg, Groen van Prinstererlaan en Sloeweg. De haltes op de Van Hogendorp- weg en Paauwenburgweg wor den tijdens deze periode uit be drijf genomen. Een vervangende halte voor beide rijrichtingen wordt ingericht in de Groen van Prinstererlaan ter hoogte van huisnummer 72. Bezoek ook onze website www.livera.nl of www.lindessa OPRIL GROTE MARKT 11GOES OPRIL GROTE MARKT 11, GOES PLEIN 1940-2, MIDDELBURG Kees den Herder Noordweg 125 Serooskerke, 0118-593030 www.keesdenherder.nl (Advertentie) Zo'n paalhoofd in zee. Een sterke lijn. Trekt aandacht. Deelt hef strand in vlakken die uitnodigen om er je voetsporen in te drukken. Leolux. Sterk in het interieur. Designed voor ambitie. En comfort natuurlijk. Nodigt uit om relaxt te zitten, actief te denken, plannen te beramen. Zomaar wegdromen kan ook. Of lekker lezen, voor de buis zitten, converseren... Dat is nou Leolux. Geschapen voor persoonlijkheid. Heeft u een knéïlend probleem? verborgen k^se van ChanteUe. Doe mee met de wedstrijd RAAD OP MAAT en maak kans op 50,00 Chantelle Vrijblijvend ondersteunend advies tijdens onze bh 10-daagse van donderdag 13 t/m zaterdag 22 mei (advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11