Rechter draait ontslag parkeerwachter terug PZC PZC Strafschoppen beslissen twee finales Meningsverschil tussen Stadsraad Axel en Liefting met cappendijk auto's kun je iets afspreken. ook via www.cappendijk.nl 11 Hulst in gesprek met van diefstal verdachte Urgert De Snuiter opent nieuwe winkel Hulst besteedt legen parkeermeters nu uit agenda Raad Terneuzen voor soepeler welstandsregels Aankoop panden Noordstraat stokt Vonnis zwaarder dan eis Anderhalf jaar voor moordpoging Bijdrage ANBO voor behoud kapel donderdag 13 mei 2004 HnnrSheiia van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst moet parkeerbeambte H. Urgert in dienst houden. Hulst wilde hem ontslaan, maar de bestuurs rechter heeft deze beslissing te ruggedraaid. De gemeente voert met Urgert gesprekken over hoe met deze uitspraak verder wordt omgegaan. I Urgert kwam eind juli vorig j jaar in opspraak omdat hij geld uit Hulster parkeermeters zou hebben gestolen. Een marktkra- merzag hem op een vroege och- i tend een geldkoker uit een par- keermeter halen, vond dat ver- dacht en meldde dit bij de ge meente. Vanuit de gemeente werd meteen aangifte gedaan van verduistering, Urgert werd drie dagen vastgezet in het huis van bewaring in Middelburg en werd met onmiddellijke ingang geschorst. Urgert heeft altijd ten stelligste ontkend parkeeropbrengsten te hebben gestolen. Het kon volgens hem niet eens, omdat de sleutels van de geldcassettes in dekluis van de gemeente liggen. Hij zei de bewuste geldkoker, die defect was, enkel te hebben omgewisseld voor een andere, om tijdverlies bij het legen van kokers in de geldkar te voor komen. De strafzaak tegen hem werd ge seponeerd wegens gebrek aan bewijs. Er kon niet worden be wezen dat Urgert parkeergelden had gestolen. Eervol Desondanks wilde Hulst van Ur gert 'af'. De gemeente verleende hem 'eervol ontslag'. Deze term klinkt schappelijk, maar houdt evenwel in dat de gemeente een ambtenaar kan ontslaan op grond van ongeschiktheid of on bekwaamheid in de uitoefening van zijn beroep. 'Eervol' bete kent dat de gemeente de uitke- TERNEUZEN - Cadeauwinkel en kaarsenmakerij De Snuiter, onderdeel van Stichting Tragel, is verhuisd van de Vloos- wijkstraat naar de Noordstraat 28 te Terneuzen. Vanmiddag om 15.30 uur wordt de winkel officieel heropend door wethouder C. de Mol - Mar- cusse, samen met twee cliënten van Tragel. De Snuiter biedt dagbesteding aan 13 cliënten met. een verstandelijke beper king, van wie dagelijks negen cliënten uit heel Zeeuws-Vlaan- deren. Het nieuwe pand in de Temeuzense winkelstraat is net zo groot als de oude Snuiter. Op de begane grond is de winkel ge huisvest en op de eerste verdie ping de kaarsenmakerij redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail; redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge- burende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ring van de ambtenaar voor re kening neemt. Urgert vocht dit ontslag aan bij de bestuursrechter. Deze be keek de ontslaggronden nog eens kritisch. Hulst meent dat Urgert de in de werkafspraken ingebouwde mogelijkheid van controle heeft omzeild. Hij zou zich buiten werktijden niet met de parkeermeters mogen bezig houden en zou de geldkokers en kel mogen verwisselen in het bij zijn van een collega. De gemeente stelt dat Urgert door zijn manier van werken het vertrouwen in hem onherroe pelijk heeft geschaad. De be stuursrechter was echter van oordeel dat Urgerts handelswij ze weliswaar als onhandig en naïef moet worden omschreven, maar dat dit de gemeente nog niet het recht geeft hem te ont slaan. Slecht geregeld Daarnaast vond de bestuurs rechter dat Hulst zelf ook wat te verwijten valt. Zo ontbreken duidelijke en schriftelijke instructies voor het werk van Urgert, en is het sleutelbeheer (voor de geldcassettes) uiter mate slecht geregeld. Meerdere personen hebben toegang tot de sleutels in de kluis en er is geen enkele controle op het weghalen of terugbrengen van deze sleu tels. Ook zijn er de laatste jaren nooit functioneringsgesprekken met Urgert gevoerd. Hulst werd niet alleen veroordeeld tot het betalen van de proceskosten, maar moet Urgert in dienst houden. „Mijn cliënt en ik zijn nu in gesprek met de gemeente", zegt Urgerts advo caat T. Gersjes. „Het kan alle kanten opgaan. Zo zou hij een andere functie kunnen krijgen binnen de gemeente, maar het kan ook best zo zijn dat hij te rug aan het werk gaat als par keerbeambte. Dat is toch de ul tieme rehabilitatie, zou je zo denken." Ook sluit Gersjes. in het uiterste geval, een af vloeiingsregeling niet uit. De Hulster burgemeester J.F. Mulder wil niet over de lopende zaken naar buiten treden. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst gaat het legen van de parkeer meters uitbesteden. Voorheen werd dit altijd gedaan door de parkeerbeambten, maar nu gaat een bedrijf dit doen. Volgens de Hulster burge meester, J.F. Mulder, heeft de uitbesteding niets te maken met de perikelen rond par keerbeambte H. Urgert. De ge meente verdacht hem ervan parkeergelden te hebben ver duisterd. De officier van justi tie heeft deze zaak echter ge seponeerd omwille van ge brek aan bewijs. Mulder: „Ik begrijp wel dat de beslissing om het legen van de parkeermeters uit te besteden, in verband kan wor den gebracht met de zaak Ur gert, maar het heeft er niets mee van doen. Het is toeval." Volgens Mulder moest de hui dige overeenkomst worden herzien omdat in de stad, door het uitbreiden van het betaald parkeren, meer par- keerapparatuur is geplaatst. In de offerte was ook het le gen van de apparatuur inbe grepen en Hulst heeft beslo ten hiervan gebruik te ma ken. Mulder: „Als we de over eenkomst vorig jaar hadden vernieuwd, hadden we het le gen van de meters ook uitbe steed." Hulst gaat de parkeercontro- le uitbreiden. De hulp van een buitengewoon opsporings ambtenaar wordt ingeroepen. Ook gaat Hulst de huisves ting van de dienst parkeerbe heer bekijken. Deze dienst wordt waarschijnlijk onderge bracht in het voormalige VW-kantoor, de toren van het oude gemeentehuis aan de Grote Markt. De toeristische dienst zit sinds enkele maan den in het 's Landshuis in de Steenstraat. De ruimte in de toren was te klein. Een aanval van Terhole (met hesjes) wordt door een verdediger van Stamperius af| iet kampioenschap schoolvoetbal in Kloosterzande. door onze regioredactie ZIERIKZEE - De Theo Thijssenschool uit Vlissingen mag volgende maand de Zeeuwse eer gaan verdedigen bij de lan delijke finale voor schoolvoetbalelftallen in Zeist. Basisschool De Schute uit Bigge- kerke komt uit in de finale voor zevental len, en het sterkste meisjeszevental is dat van basisschool Willibrordus uit Zoute- landc. Het elftal van de Theo Thijssenschool ver sloeg gisteren tijdens het districtstoer- nooi in Zierikzee de directe concurrent Vossenburgh uit Middelburg met 1-0. De tien deelnemende teams aan het toer nooi op sportpark Den Hogen Blok plaatsten zich een maand geleden door het winnen van de regionale voorronden. De strijd tussen de uiteindelijke finalis ten ging in de beslissende krachtmeting lange tijd gelijk op. Wel nam de Theo Thijssen vanaf het eer ste fluitsignaal direct het initiatief en werd de Vossenburch ver terug in de ver- deging gedrongen. De Vhssingers hadden niet alleen het voordeel van een stevige rug wind, ook voetballend waren ze net even sterker. Kort voor de wisseling van speelhelft. keerde de alert spelende keeper van de Vossenburch een afstandschot vanaf de zestienmeterlijn. Intikken Eén minuut later zat de bal toch in het net, na een scherpe voorzet vanaf de lin kerkant, die de spits van de Theo Thijs sen vervolgens eenvoudig voor het intik ken had. Na de 'rust' nam de Vossen burch meer initiatief, maar moest erva ren dat de Vlissingers ook verdedigend hun mannetje stonden. Het zevental van De Schute uit Biggeker- ke won in de finale van Oosterburch uit Oosterland. De wedstrijd eindigde in 1 -1, waarna De Schute de strafschoppen- serie wist te winnen. Sportief Op de velden van voetbalvereniging Hon- tenisse streden acht teams tegen elkaar. Elk team speelde drie poulewedstrijden en deden daarbij hun uiterste best om tij dens het sportieve en leuke toernooi de kruisfinales te bereiken. De jonge voet ballers van Ter Vliet, Oosterburch, De Schute en de Monsieur Heyligersschool bereikten uiteindelijk de kruisfinales van het kampioenschap. De finale werd daarna gewonnen door de jongens van De Schute die na een span nende en enerverende wedstrijd 1- 1) over betere zenuwen bleken te beschik ken en op het beslissende moment de sterkste waren in de straf schoppenserie. De Kwadendamse Monsieur Heyligers school was met een 4-0 overwinning de STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden en handvaardigheid.De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 14.0 - 16.30 uur: OSB soos met kaarten, sjoe len en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: AN BO hobby - handwerk bijeenkomst; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HEIKANT t Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HOEK De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmid- dag; HULST - De Lieve. 10.00 uur: Gymnas tiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Li ne dance; Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 10.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; Ho tel de Linde, 18.30 uur: Avond wandel - en fietsvierdaagse; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal en sjoelen voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse. 9.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; 20.00 uur: Oefenavond stijldansen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Pergamano voor de jeugd en teken club; SAS VAN GENT - De Roselaer, 9.30 uur Callanetics; J0.00 uur: Karakter pop pen; 13.15 uur: Tekenen; 15.30 uur: Techniek bijeenkomst; De Speye, 19.00 uur: Bridge; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS koersbal, kaarten, canasta, biljar ten competitie dames; 18.00 uur: Kinder cabaret Het Talent: 19 uur: Jeuadcaba- ret Hel Talent; 19.30 uur: Blaaskapel Ein Prosit en toneelgroep Sempre Avanti; ST.JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderensoos Derde Jeugd; 19.00 uur: Engels: TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Morgenwijding; 13.30 uur: Handwer ken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur; Repetitie zangkoor; 19.00 uur; Bridge; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; Churchill hotel, 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Zeeland Hobby Computer Club; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal, Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis: ZAAMSLAG Dorpshuis, 9.30 uur: Ae robic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Hand werken; ZUIDDORPE t Kaaike, 10.30 uur: Yo ga; 13.45 Koersbal; door René Hoonhorst TERNEUZEN - De welstandsre gels in de gemeente Terneuzen moeten een stuk soepeler wor den, maar het helemaal loslaten van regels gaat de meeste raads leden te ver. De meeste leden ven de Temeu zense gemeenteraad lijken zich te kunnen vinden in de door het college opgestelde nieuwe Nota Welstandsbeleid. Het voorstel van GroenLinks om na een jaartje te evalueren of de nota aan de eisen voldoet, werd door het gros van de par tijen omarmd. Op die manier TERNEUZEN - B en W van Terneuzen maken zich zor gen over de verwerving van de laatste panden voor de me tamorfose van de Kop van de Noordstraat. Woningbouw vereniging Clavis en bouwonderneming Delta moeten nog vier woningen en winkels aankopen. „De verwerving van die panden mag niet te lang slepen, om het hele project niet in gevaar te brengen", meldde wethouder A. van Waes de leden van de commissie Omgeving gisteren. De wethouder zal nog deze week de twee projectontwikke laars manen snel zaken te doen. Hij kwam daarmee direct tegemoet aan een vraag van GBK-fractievolger, A. Stof fels, die als coördinator van de ondernemersclub Coördi natie en Management onlangs hetzelfde deed. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 37-jarige inwoner van Terneuzen voor poging tot doodslag veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk. De straf is zwaarder dan de straf die de officier van justitie, J. Zondervan, had geëist. De officier eiste negen maanden gevangenisstraf, omdat hij slechts poging tot zware mishandeling bewezen achtte. De Temeuzenaar had op 28 januari dit jaar gepro beerd een uitbaatster van een plaatselijk café met een mes in haar borst te steken. De vrouw had de messteken kunnen afweren met een biljartkeu. „Het is slechts aan puur toeval te danken dat het slachtoffer geen letsel heeft opgelopen", verklaarde rechtbankpresident, R. Lameijer. Hij achtte daarmee poging tot doodslag bewezen. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Terneuzen is gisteren in Middelburg veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Verder oordeelde de rechtbank dat de Terneuzenaar behandeld moet worden in de psychiatri sche kliniek De Mare in Halsteren. De rechtbank achtte bewezen dat de man van plan is geweest zijn ex-vriendin van het leven te beroven. Aan haar moet hij 1500 euro smartengeld betalen. In de uitspraak werd verder meege nomen dat de man met een pistool een medewerker van het Total-tankstation aan de Haarmanweg in Terneuzen had gedwongen de kluis te openen. Op 23 januari had hij verwacht dat de vrouw in het tankstation zou werken, maar een collega had haar dienst overgenomen. Van het plan om zijn ex te vermoorden kwam daardoor niets te- recht.De rechtbank meende dat de Terneuzenaar vermin derd toerekeningsvatbaar was. Ze nam het advies van de gedragsdeskundigen over om hem onder voorwaarden kli nisch te laten behandelen. HULST- Voor het behoud van de kapel van De Blaauwe Hoeve in Hulst is tot nu toe 33.000 euro ingezameld. Daar kwam gisteren 456 euro bij van ouderenbond ANBO, Groot Hulst. Voorzitter J. Mannaert van de ANBO presen teerde het resultaat van de inzameling onder de leden gis termorgen tijdens de viering van de Dag van de Zorg in het restaurant van het Hulster verzorgingshuis. De AN BO gaf een euro per lid als tegenprestatie voor het feit dat deze OLiderbond de bingo regelmatig in De Blaauwe Hoe ve mag houden. Volgens Lernhout is 300.000 euro nodig voor het behoud van de kapel. foto Camile Schelstraete overtuigende winnaar van de troostfina le tegen Ter Vliet en legde daarmee be slag op de derde plaats. En ook in de regiofinale van de meisjesze ventallen moesten strafschoppen de be slissing brengen. Het was tot op het laat ste moment spannend op sportpark De Prelaat in Westkapelle. De speelsters van Willibrordus uit Zoutelande bleken tij dens de finale tegen het team van Op Dreef uit Aardenburg in de strafschop- penserie hun zenuwen het beste de baas te kunnen blijven. De teams van de Kohn- stammschool uit Goes en de Theo Thijs senschool uit Vlissingen legden beslag op de derde en vierde plek. De dames van Willibrordus uit Zoutelan de gaan zich nu opmaken voor het volgen de kampioenschap op 5 juni. Dan strij den scholen uit de Regio Zuid tegen el kaar. Mochten ze daar ook zegevieren, dan rest nog het nationaal kampioen schap in Zeist. door Euqène Verstraeten AXEL - De Stadsraad Axel voelt zich niet serieus genomen door de gemeente Terneuzen. Dit naar aanleiding van de be handeling van de enquête van de Stadsraad deze week in de commissie economie en beheer. Voorzitter J. Hessing zegt zwaar teleurgesteld te zijn in de wijze waarop wethouder C. Liefting in die vergadering de enquête benaderde. „Hij doet er niets mee. Als we wat wollen moeten we het maar doorgeven via de contactpersoon bij de gemeente. Dat is toch beneden alle peil", stelt Hessing. De voorzitter van de Stadsfaad wijst erop dat er vele uren werk in de enquête zitten. „Dan is dit wel heel demotiverend voor de mensen die zich inzetten voor de wijken. De gemeente doet toch wat ze zelf wil. Al die uren werk gaan zo de prullenbak in. De wethouder neemt de burgers van Axel niet serieus." Volgens wethouder Liefting is dat echter zeker niet het geval en heeft Hessing het verkeerd begrepen. „Elke dorps- of stads raad probeert zoveel mogelijk te weten van zijn omgeving en de Stadsraad Axel heeft dat op een goede manier gedaan", zegt Lief ting. „Met die enquête weet de Stadsraad waar ze zich op moet richten. Maar dat betekent niet dat de gemeente vervolgens al die wensen gaat uitvoeren. Dat heb ik proberen te zeggen in de die commissie." Hij wijst erop dat de wensen uit Axel moeten worden afgewogen in het totaal aan wensen dat er ligt. Liefting stelt dat normale zaken als stoeptegels, putten in straten en dergelijke onderdeel uitma ken van de reguliere onder- houdsschema's. „Per wijk en kern bekijken we wat we daal de komende jaren aan doen. Met informatie vanuit de dorpsra den kunnen we daarin dan nog schuiven. Dus zo'n enquête wordt wel degelijk serieus geno men. Het is dus echter niet zo, u waagt en wij draaien, maar om dat wij draaien kunt u wagen." (advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS Vandaag veiling kunst en antiek aanvang 13.30 en 19.00 uur. Kijkgelegenheid van 10.00-12.00 u Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650680 www.y.eeuwsveilinghuis.nl (advertentie) kan bijvoorbeeld het vrijlaten van regels in industriegebieden nog eens tegen het licht worden gehouden. Een aangekondigd amendement van de PvdA-fractie, waarbij het welstandsbeleid nog verder wordt vrijgelaten, leek in de raadscommissie omgeving niet op een meerderheid te kunnen rekenen. De meeste gemeenteraadsleden vonden echter wel dat een Beeld kwaliteitsplan, een bestem mingsplan en een eventuele ex- cessenregeling genoeg mogelijk heden bieden om echte wanstal tigheden uit het landschap te Tom CappendIJk Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen lel: 0115-697455 w VOLVO for life

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41