Plan voor pier met winkels PZC PZC Bewoners van Poortambacht willen nu eindelijk wel eens trottoirs zien Theo Thijssen, De Schute en Willibrordus leveren sterkste voetbalteams van Zeeland Rechter draait ontslag parkeerwachter terug 11 Stichting Duiktoren Vlissingen zit niet bij de pakken neer Vrachtwagen verliest lading Betrokkenen aanrijding gewond Thuis wint goud op festival Celstraf voor mensensmokkelaars Booreiland ingezet voor molenpark Anderhalf jaar voor moordpoging donderdag 13 mei 2004 (<nnr Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Stichting Be houd Duiktoren Vlissingen wil - du hel plan voor een duiktoren met getijdebassin te duur is voor de gemeente - een echte pier met winkels en terrassen bo venop het bassin. Dat zegt voor zitter M. Snoek. Met het realise- ren van een pier is een bedrag van vele miljoenen euro's ge- i moeid. B en W van Vlissingen hebben besloten het plan voor een duik toren en getijdebassin af te bla zen. De investeringskosten van anderhalf miljoen zijn te veel. Het college heeft geen verder on derzoek gedaan naar de moge lijkheden van Europese subsi dies, omdat Vlissingen dan een buitenlandse partner had moe- I ten zoeken die hetzelfde project in eigen land had moeten uitvoe ren. „Wij zien ook wel in dat een ge meente die anderhalf miljoen eu ro niet uitsluitend kan betalen. Wat wij willen is meehelpen en -denken bij het zoeken naar een Europese partner", vertelt Snoek. De stichting rekent op geld van de Lionsclub Vlissingen uit de opbrengst van het Lentefeest. Een deel daarvan kan gebruikt worden om te onderzoeken hoe Vlissingen aan meer geld kan ko men voor het project. „Tot je uit eindelijk die anderhalf miljoen euro hebt, ervan uitgaande dat je het plan nog wilt." Grootschaliger Snoek noemt het getijdebassin met duiktoren een eenvoudige variant. Zijn idee is grootschali ger. Variant B, zoals de stich ting het noemt, voorziet in de bouw van een pier met aan het uiteinde in zee het getijdebas sin, een wandelpromenade rond om het bassin, winkeltjes en op de daken terrassen. „Zo'n plan is x-maal zo duur. Hoeveel durf ïkniet te zeggen. Maar, je krijgt er ook x-maal zoveel voor terug. Je kunt dan ook particuliere in vesteerders aanboren en de kans is groter op een Europese part- RITTHEM - Een Oostenrijkse vrachtwagencombinatie is giste rochtend op de Engelandweg in Vlissingen-Oost een aantal rol len plaatmateriaal verloren. De chauffeur heeft een bekeuring gekregen. Agenten zagen bij toeval hoe de combinatie in een bocht een deel van zijn lading verloor. En kele rollen ijzermateriaal, die meer dan 2300 kilo per stuk wo gen, vielen uit de oplegger op het wegdek. Uit nadere controle bleek dat de lading niet goed vast moet heb bengezeten. De vrachtwagenchauffeur, een 36-jarige Oostenrijker, is aange houden. De man heeft een be keuring gekregen. redactie schouweim-duivelaimd Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ner. Een pier spreekt meer tot de verbeelding." Als voorbeeld noemt Snoek de wereldberoemde pier in het En gelse Brighton. Dat bouwwerk staat op het punt gerenoveerd te worden. „Wij willen proberen in contact te komen met de men sen in Brighton, omdat zij erva ring hebben in het zoeken naar geld. Zij zijn al acht jaar bezig en hebben ook nog niet alles bij elkaar. Wij kunnen van hen le ren." Volgens de stichting moet er toch geheid worden in zee als het getijdebassin aangelegd wordt. Met verhoudingsgewijs weinig geld kan dan meteen ge heid worden voor de pier. Het streven is om het plan binnen vijf tot tien jaar te realiseren. Lichtpuntjes Het idee voor de duiktoren en ge tijdebassin mag dan door het ge meentebestuur geschrapt zijn; Snoek ziet wel een aantal licht puntjes. „Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat het technisch mogelijk is en dat Rijkswaterstaat en het water schap geen problemen zien Voor ons is dat prima nieuws." De stichting gaat eerst aan de slag met het maken van een ar tist impression om zowel politi ci als inwoners van Vlissingen te laten zien hoe de pier met win kels, getijdebassin en duiktoren eruit moet komen te zien. ,,Wij gaan", zegt Snoek, „Vlissingen weer de allure geven waar ieder een naar vraagt. Zo'n pier geeft uitstraling aan je badplaats." Twee meisjes van de Theo Thijssenschool zetten in Westkapelle de aanval in op een speelster van de Willibrordusschool. door onze regioredactie ZIERIKZEE - De Theo Thijssenschool mag volgende maand de Zeeuwse eer gaan verdedigen bij de landelijke finale voor schoolvoetbalelftallen in Zeist. Ba sisschool De Schute uit Biggekerke komt uit in de finale voor zeventallen, en het sterkste meisjeszevental is dat van basis school Willibrordus uit Zoutelande. Het elftal van de Vlissingse Theo Thijs senschool versloeg gisteren tijdens het districtstoernooi in Zierikzee de directe concurrent Vossenburgh uit Middelburg met 1-0. De tien deelnemende teams aan het toer nooi op sportpark Den Hogen Blok plaatsten zich een maand geleden door het winnen van de regionale voorronden. De strijd tussen de uiteindelijke finalis ten ging in de beslissende krachtmeting lange tijd gelijk op. Wel nam de Theo Thijssen vanaf het eer ste fluitsignaal direct het initiatief en werd de Vossenburch ver terug in de ver- deging gedrongen. De Vlissingers hadden niet alleen het voordeel van een stevige rugwind, ook voetballend waren ze net even sterker. Kort voor de wisseling van speelhelft keerde de alert spelende keeper van de Vossenburch een afstandschot vanaf de zestienmeterlijn. Eén minuut later zat de bal toch in het net, na een scherpe voor zet vanaf de linkerkant, die de spits van de Theo Thijssen vervolgens eenvoudig voor het intikken had. Na de 'rust' nam de Vossenburch meer initiatief, maar moest ervaren dat de Vlissingers ook ver dedigend hun mannetje stonden. Zeventallen Het zevental van De Schute uit Biggeker ke won in de finale van Oosterburch uit Oosterland. De wedstrijd eindigde in 1 -1, waarna De Schute de strafschoppen- serie wist te winnen. Op de velden van voetbalvereniging Hon- tenisse streden acht teams tegen elkaar. Elk team speelde drie poulewedstrijden en deden daarbij hun uiterste best om tij dens het sportieve en leuke toernooi de kruisfinales te bereiken. Enerverend De jonge voetballers van Ter Vliet, Oos terburch, De Schute en de Monsieur Heyligersschool bereikten uiteindelijk de kruisfinales van het kampioenschap. De finale werd daarna gewonnen door de jongens van De Schute die na een spannende en enerverende wedstrijd (1-1) over betere zenuwen bleken te be schikken en op het beslissende moment de sterkste waren in de strafschoppense- rie. De Kwadendamse Monsieur Heyli gersschool was met een 4-0 overwin- foto Ruben Oreel ning de overtuigende winnaar van de troostfinale tegen Ter Vliet en legde daarmee beslag op de derde plaats. En ook in de regiofinale van de meisjesze ventallen moesten strafschoppen de be slissing brengen. Het was tot op het laat ste moment spannend op sportpark De Prelaat in Westkapelle. De speelsters van Willibrordus uit Zoutelande bleken tij dens de finale tegen het team van Op Dreef uit Aardenburg in de strafschop- penserie hun zenuwen het beste de baas te kunnen blijven. De teams van de Kohn- stammschool uit Goes en de Theo Thijs senschool uit Vlissingen legden beslag op de derde en vierde plek. De dames van Willibrordus uit Zoutelan de gaan zich nu opmaken voor het volgen de kampioenschap op 5 juni. Dan strij den scholen uit de Regio Zuid tegen el kaar. Mochten ze daar ook zegevieren, dan rest nog het nationaal kampioen schap in Zeist. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Na vijf jaar is de wijk Poortambacht 10 nog altijd niet helemaal in orde. Trottoirs ontbreken of houden plotseling op, en er liggen nog kleine stuk ken bouwwegen. Met name voor de bewoners van de seniorenap partementen aan de Oosterschel- destraat een vervelende situatie. Bewoner van het eerste uur W. Hoekendijk is het zo langza merhand beu. Vlak voor zijn ter ras ligt een hoop klei. Energiebe drijf Delta is aan het graven ge weest. Het trottoir is versperd met grond en er ligt een bosje groene kabel. „Dat is al een tijd zo, ze kunnen het niet vinden", vertelt Hoekendijk. „Wij wonen hier nu vijf jaar. In het begin was het een grote puinhoop. We hebben zelf allemaal tuinen aan gelegd, maar de omgeving bleef een probleem. We hebben jaren lang in de rotzooi gezeten, wa teroverlast gehad en openbaar groen wat maar niet werd aange legd. We zijn nu vijf jaar verder en het is nog steeds niet in hele maal klaar." De problemen in de wijk zijn niet alleen Hoekendijk een doorn in het oog, Jarenlang heb- puinhopen in de wijk. In juli vo rig jaar heeft het gemeentebe stuur ingegrepen en het heft in eigen hand genomen om in elk geval het openbaar groen aan te pakken. Dat is nu helemaal op orde. Er zijn weer nieuwe bo men geplant (de oude waren dood gegaan) en de groenperkjes zijn aangepakt. „Alleen de trot toirs ontbreken nog steeds." Hoekendijk doelt daarbij met na me op de situatie in de Ooster- scheldestraat ter hoogte van de Reigerstraat. Daar is geen trot toir waar bewoners van de aan grenzende seniorenappartemen ten veilig kunnen lopen. Vlak voor hun huizencomplex ligt een pad, maar dat komt aan weerszij den uit op een openbare weg. Gevaarlijk De bejaarden die naar bijvoor beeld de bus willen, moeten nu een flink stuk over de weg lopen voor ze een trottoir kunnen be reiken. Gevaarlijk, aldus Hoe kendijk, omdat deze weg de doorgaande route naar het cen trum is. Het alternatief is een stuk teruglopen en dan overste ken naar het trottoir, maar dat is volgens Hoekendijk geen alter natief voor mensen die slecht ter been zijn. r»o öflmpontp ypcft dat Pr ffppn trottoir komt omdat de Ooster- scheldestraat nog doorgetrok ken wordt naar de nieuwbouw wijk Poortambacht 11. Maar dat kan nog wel een tijd duren, ik heb begrepen dat het zeker 2006 wordt voor ze daar begin nen. En al die jaren hebben wij geen veilig pad." Hoekendijk be grijpt de houding van het ge meentebestuur niet. De kwestie voorleggen via een bewonersco mité kan niet. Het laatste comi té heeft er twee jaar gelden de OUD-VOSSEMEER - Bij een aanrijding gistermiddag in Oud-Vossemeër zijn inzittenden van een van de voertui gen met schouder- en nekklachten overgebracht naar hel ziekenhuis. Aan het eind van de middag reed een 28-jari- ge automobiliste uit de gemeente Tholen over de Vierwin- denstraat in de richting van de Dorpsweg. Op de kruising gaf ze geen voorrang aan een 45-jarige automobiliste, die van rechts kwam. Enkele inzittenden werden met de am bulance naar het ziekenhuis gebracht, maar konden na on derzoek naar huis. Beide voertuigen raakten beschadigd. DOMBURG - De documentaire Thuis heeft goud gewon nen in de categorie lineaire media bij de uitreiking van de SAM-Awards door de Stichting Audiovisuele Media (SAM). Thuis is een film over Simnia, een kleinschalige woonvorm voor dementerenden in Domburg. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 39-jarige inwoner van Culemborg voor men sensmokkel zestien maanden gevangenisstraf opgelegd. Een 37-jarige inwoner van Zaltbommel werd voor zijn aandeel in de smokkelpraktijken veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. De twee verschaften valse pas poorten en verblijfsdocumenten aan illegalen. Zo waren de mannen begin dit jaar betrokken bij de smokkel van vreemdelingen naar Engeland, die verstopt zaten in con tainers op het terrein van Dartline in Vlissingen. KNOKKE (B) - Het booreiland Vagant van de firma Dred ging International is deze week vertrokken naar de Thorn- tonbank in Knokke. Daar beginnen binnenkort de eerste boringen voor de pijpen, waarin de funderingen voor in totaal zestig windturbines komen. De boortoren is boven op de zandbank geïnstalleerd. Het offshore windmolen park wordt in drie etappes geplaatst. In eerste instantie moeten in de loop van volgend jaar zes, in 2006 nog eens zestien en in 2007 de resterende zesendertig windturbines gebouwd worden. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Terneuzen is gisteren in Middelburg veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Verder oordeelde de rechtbank dat de Temeuzenaar behandeld moet worden in de psychiatri sche kliniek De Mare in Halsteren. De rechtbank achtte bewezen dat de man van plan is geweest zijn ex-vriendin van het leven te beroven. Aan haar moet hij 1500 euro smartengeld betalen. In de uitspraak werd meegenomen dat de man een medewerker van het Total-tankstation aan de Haarmanweg in Terneuzen had gedwongen de kluis te openen. Op 23 januari had hij verwacht de vrouw in het tankstation te vinden, maar een collega had haar dienst overgenomen. Van het plan zijn ex te vermoorden kwam daardoor niets terecht. De rechtbank meende dat de Terneuzenaar verminderd toerekeningsvatbaar was. Ze nam het advies van de gedragsdeskundigen over om hem klinisch te laten behandelen. brui aangegeven omdat ze 'het vechten tegen de bierkaai zat waren'. Daarom strijdt hij nu door in zijn eentje. „Ik ga door. Hoe ouder ik word, hoe strijdlus tiger. Ze kunnen toch wel tijde lijk een trottoir aanleggen?" door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst moet parkeerbeambte H. Urgert in dienst houden. Hulst wilde hem ontslaan, maar de bestuurs rechter heeft deze beslissing te ruggedraaid. De gemeente voert met Urgert gesprekken over hoe met deze uitspraak verder wordt omgegaan. Urgert kwam eind juli vorig jaar in opspraak omdat hij geld uit Hulster parkeermeters zou hebben gestolen. Een marktkra mer zag hem op een vroege och tend een geldkoker uit een par- keermeter halen, vond dat ver dacht en meldde dit bij de ge meente. Vanuit de gemeente werd meteen aangifte gedaan van verduistering, Urgert werd drie dagen vastgezet in het huis van bewaring in Middelburg en werd met onmiddellijke ingang geschorst. Urgert heeft altijd ten stelligste ontkend parkeeropbrengsten te hebben gestolen. Het kon volgens hem niet eens, omdat de sleutels van de geldcassettes in de kluis van de gemeente liggen. Hij zei de bewuste geldkoker, die defect was, enkel te hebben omgewisseld voor een andere, om tijdverlies bij het legen van kokers in de geldkar te voor komen. De strafzaak tegen hem werd ge seponeerd wegens gebrek aan bewijs. Er kon niet worden be wezen dat Urgert parkeérgelden had gestolen. Eervol Desondanks wilde Hulst van Ur gert 'af'. De gemeente verleende hem 'eervol ontslag'. Deze term klinkt schappelijk, maar houdt evenwel in dat de gemeente een ambtenaar kan ontslaan op grond van ongeschiktheid of on bekwaamheid in de uitoefening van zijn beroep. Urgert vocht dit ontslag aan bij de bestuursrechter. Deze be keek de ontslaggronden nog eens kritisch. Hulst meent dat Urgert de in de werkafspraken ingebouwde mogelijkheid van controle heeft omzeild. Hij zou zich buiten werktijden niet met de parkeermeters mogen bezig houden en zou de geldkokers en kel mogen verwisselen in het bij zijn van een collega. De gemeente stelt dat Urgert door zijn manier van werken het vertrouwen in hem onherroe pelijk heeft geschaad. De be stuursrechter was echter van oordeel dat Urgerts handelswij ze weliswaar als onhandig en naïef moet worden omschreven, maar dat dit de gemeente nog niet het recht geeft hem te ont slaan. Slecht geregeld Daarnaast vond de bestuurs rechter dat Hulst zelf ook wat te verwijten valt. Zo ontbreken duidelijke en schriftelijke instructies voor het werk van Urgert, en is het sleutelbeheer (voor de geldcassettes) uiter mate slecht geregeld. Meerdere personen hebben toegang tot de sleutels in de kluis en er is geen enkele controle op het weghalen of terugbrengen van deze sleu tels. Hulst werd niet alleen veroor deeld tot het betalen van de pro ceskosten, maar moet Urgert in dienst houden. „Mijn cliënt en ik zijn nu in gesprek met de gemeente", zegt Urgerts advo caat T. Gersjes. „Het kan alle kanten opgaan. Zo zou hij een arrdere functie kunnen krijgen binnen de gemeente, maar het kan ook best zo zijn dat hij te rug aan het werk gaat als par keerbeambte." Ook sluit hij een afvloeiingsregeling niet uit. De Hulster burgemeester J.F. Mulder wil niet over de lopende zaken naar buiten treden. advertentie W. Hoekendijk is bepaald niet gelukkig met de berg aarde die ooit eens bij werkzaamheden op de stoep voor zijn deur is beland, en vervolgens nooit meer opgeruimd. En dat is nog maar een van de dingen die hem dwars zitten. foto Dirk-Jan Gjeltema STREEKACTIVITEITEN ZEEUWS VEILINGHUIS Vandaag veiling kunst en antiek aanvang 13.30 en 19.00 uur. Kijkgelegcnheid van 10.00-12.00 uur. Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650680 www.y.eeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33