PZC Nieuwe dorpsraad nog ver weg Letselschade? Verwendag in Huize Cornelia SPECTACULAIRE Zwaargewonde bij aanrijding Brugman KORTINGEN TOT 70/o! SHOWROOMUITVERKOOP Toenadering tot haven Gent Verteldag in Zeeuwse dialecten Vonnis zwaarder dan eis Ontvoering eindigt in Kortgene Inwoners Noordgouwe en Brouwershaven niet happig op functie in orgaan Verrassing Hi PALS GROEP Kosteloos juridisch advies fedactie: 0113-315649 vw.pzc.nl Mjil:redactie@pzc.nl ^tDus 31.4460 AA Goes èrfvertentie-exploitatie: Mnord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7»euws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 13 mei 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland (Advertentie) Weken van het Reisboek gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken de Reisboekenalmanak Global Sounds wereldmuziek voor een wereldprijs 6,99 Griekse salade en Gyros met boerensalade ol vegetarische moussaka en baklavas 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond, 19.30 uur Ethiopië informatie door Stichting Arsi Negelle 15.00-16.30 uur Latin Connection Zuid-Amerikaanse muziek William Verstraeten De aarde is plat, varkens kunnen vliegen bekijk ook onze website wwwdrukkerii m iddelbure.nl Verplegend personeel van verpleeghuis Cornelia laat zich onder handen nemen in de schoonheidssalon. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Juist dat ene schouder klopje of dat kleine blijk van waarde ring, dat ontbreekt nog al eens. Daarom is er de Dag van de verpleging. Jaarlijks, op 12 mei, wordt het verplegend perso neel in het zonnetje gezet. In Huize Cornelia in Zierikzee weten ze hoe dat moet. Een barbecue, een mode show en verschillende tentjes met spulle tjes om je eens lekker te laten verwen nen. Onder het motto make me beautiful kregen alle personeelsleden, inclusief de tachtig medewerkers van de wijkverple ging, een uitnodiging voor een verwen dagje en daar werd dankbaar gebruik van gemaakt. „We hebben vanochtend de rode loper uitgelegd en alle personeelsleden per soonlijk welkom geheten. Dat is toch leuk, als ze tegen je zeggen: 'goedemor gen wat fijn dat u er bent'. Dat gebeurt je niet iedere dag", vertelt J. van Esch, acti viteitenbegeleider in Cornelia en me de-organisator van deze dag. Het is spitsuur tussen de middag, want er is een grote barbecue georganiseerd met live-muziek. Bordjes met saté en sa lade worden verorberd. De hal van Cornelia is voor de gelegen heid omgetoverd tot een soort markt plaats. Een handmassage, een kraam waar je hair extensions kunt halen (pluk jes vals haar, meestal in felle kleuren, die in het haar worden gezet) een nagelstylis te en een schoonheidssalon, aan alles is gedacht. „Hartstikke leuk", zegt C. Fi- lius. Ze heeft net een gekleurd plukje haar gekregen en zit nu te wachten op de schoonheidsspecialiste. „We zijn net be gonnen, want we hebben late dienst. We moeten nog tot vanavond elf uur." Ze gaat haar avonddienst in ieder geval keu rig gekapt en opgemaakt in. J. Neervoort en R. Steketee zitten samen te wachten op de handmassage. „Ik vind het zo leuk, met alle collega's", zegt Neer voort. „Het is ook wel eens nodig, hoor, een schouderklopje. Wij krijgen natuur lijk heel veel gemopper over ons heen. Mensen die klagen of die het ergens niet mee eens zijn. Dan is het heel fijn dat je ook eens merkt dat je gewaardeerd wordt." Groepje Steketee knikt instemmend. „Dit is leu ker dan een personeelsfeest. Bovendien, je ziet allemaal collega's van andere disci plines, die zie je normaal nooit. Je blijft toch vaak'bij je eigen groepje." De dag is georganiseerd door de activi teitenvakgroep. Drijvende krachten zijn N. Jol en J. van Esch. „We hebben met on ze groep besloten iets te doen. We zijn twee jaar geleden begonnen met de trou werij van Maxima en Willem-Alexander. Dat was toen een groot succes, daar wordt nu nog over gepraat. Daarom wil den we dit jaar weer iets doen voor alle personeelsleden. Dit is lekker laagdrem pelig. Iedereen kan kiezen wat ze wil. Niets hoeft, alles mag." Wanten P. Jasperse zit ondertussen met twee enorme witte wanten om haar handen bij de handmassage. „Ik heb nu een soort pa- raffinebadje gehad. Dat is warm en het wordt nu helemaal stijf. Straks worden mijn handen gemasseerd." Bij de tafel met geurtjes staat een groepje vrouwen te keuren „Mmm, deze is ook lekker, ruik eens." Iedereen mag een gratis fles uitzoe ken. Omdat de bewoners niet aan hun lot overgelaten kunnen worden, is er veel extra personeel opgetrommeld. Onder ling worden de zaken verdeeld zodat ie dereen ruim de tijd heeft om zich eens lekker te laten verwennen. voor meer informatie bel gratis. 0800-0234560, of kijk op www brugman.nl KEUKENS BADKAMERS ALLES KAN MET BRUGMAN Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 •OP OP TERNEUZEN - Nadat door de Zeeuwse samenwerking met Rotterdam de verhoudingen tussen de haven van Gent en Zeeland Seaports was bekoeld, is er nu weer spra ke van toenadering. De twee havens willen de Erasmus- universiteit inschakelen om de mogelijkheid van samen werking te laten onderzoeken. De havens hopen daarbij op steun van de Euregio Scheldemond. „We zijn welis waar concurrerende havens, maar daarnaast hebben we zóveel gezamenlijke belangen dat samenwerking op veler lei gebied voor de hand ligt", aldus directeur H. van der Hart van Zeeland Seaports, pagina 13 havens willen steun Euregio GOES - De nationale verteldag op zondag 6 juni krijgt in Zeeland een streektaal-karakter. Op de vier plaatsen waar verhalen verteld worden, gebeurt dat voor een deel in dialect. Uitgangspunt van de eerste nationale vertel dag is historische verhalen aan de vergetelheid ontrukken en ze doorgeven van oud op jong. Veel van die verhalen over afkomst en voorouders, over normen, waarden en ge loof, over rituelen en tradities kunnen heel goed in een Zeeuws dialect worden overgebracht. Vaak zijn ze ook in dialect ontstaan. In Zeeland worden verhalen verteld in Zierikzee (11.00, Gasthuiskerk) door Jan en Jopie Minaard in dialect; in het bezoekerscentrum van de schaapskooi bij Heinkens- zand (vanaf 14.00 uur) vertelt Adrie Quaak in Zuidbeve- lands dialect. In 't Kerkje van Ellediek komen zes leden van de vertelkring Midden-Zeeland tussen 14.30 en 17.00 uur aan het woord. In de oude schaapskooi van Emma- dorp treden vanaf 14.00 uur drie vertellers van de Oost-Zeeuws-Vlaamse vertelkring Kiosk op. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 37-jarige inwoner van Terneuzen voor poging tot doodslag veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk. De straf is zwaarder dan de straf die de officier van justitie, J. Zondervan, had geëist. De officier eiste negen maanden gevangenisstraf, omdat hij 'slechts' poging tot zware mishandeling bewe zen achtte. De Terneuzenaar had op 28 januari geprobeerd een uit baatster van een plaatselijk café met een mes in haar borst te steken. De vrouw had de messteken kunnen afwe ren met een biljartkeu. „Het is slechts aan toeval te danken dat het slachtoffer geen letsel heeft opgelopen", verklaarde rechtbankpresi dent, R. Lameijer, het vonnis. Hij achtte daarmee poging tot doodslag bewezen. KORTGENE - Een 31-jarige Rotterdammer is dinsdag ont voerd in zijn woonplaats. Tus sen 13.00 en 15.00 uur 's mid dags wist hij in Kortgene te ont snappen. Vanuit een tanksta tion aan de Hoofdstraat belde hij de politie. De man werd 's ochtends rond 8.00 uur onder dwang en ge blinddoekt door twee mannen meegenomen in een auto. In de bebouwde kom van Kortgene zag hij kans te vluchten. De re den van de ontvoering is niet be kend. De blinddoek, die de ont voerde zou hebben weggegooid, is niet-teruggevonden. De politie zoekt de daders. De een was een blanke man met een fors postuur van ongeveer 1.76 meter lang. Hij had donker blond, achterovergekamd haai en was in het zwart gekleed- Van de tweede ontvoerder wist de Rotterdammer alleen dat hij zwart haar had. De auto is een zwarte Volkswagen Golf. Mensen die de auto of één van de ontvoerders hebben gezien wordt verzocht contact op te ne men met politie Zeeland (0900-8844). Ook vraagt de poli tie degene die de blinddoek heeft gevonden, zich te melden. Waar de man precies is uitge stapt, is niet bekend. (advertentie) Hmr Marcel Modde ZIERIKZEE - De animo voor een plek in de dorpsraad Noord- gouwe en de stadsraad Brou wershaven is minimaal. In to- laal hebben zich slechts vier kandidaten verkiesbaar ge steld, terwijl standaard wordt uitgegaan van zeven leden per kern. De officiële aanmeldingstermijn sloot dinsdag. De tegenvallende belangstelling past helaas, zo zegt wethouder G. Houtekamer (SGP), in de huidige tijdgeest. Het noopt de gemeente Schou wen-Duiveland tot meer directe bemoeienis met de gang van za ken. Voor Brouwershaven zijn inmiddels voormalige gemeente raadsleden benaderd, die op zoek gaan naar potentiële leden voor de stadsraad. Zelf ambië ren ze die functie niet, zegt de wethouder, omdat ze bang zijn dat dan te makkelijk de koppe ling wordt gemaakt met de poli tieke partij waarvoor ze eerder actief waren. De oproep voor een nieuw bestuur heeft in de smalstad tot dusver nog geen reactie opgeleverd, weet Houte kamer te vertellen. Volgens de missionair voorzitter R. Bolder man-Op de Beek heeft zich ech ter, één kandidaat aangemeld en denkt één andere inwoner nog na.över zijn kandidatuur. In Noordgouwe hebben tot dus- verdrie mensen zich bereid ge toond. Wat daar nog heel sterk meespeelt, aldus Houtekamer, zijn de onderlinge problemen tussen een aantal inwoners. „Dat is nog steeds een emotione le situatie, die met extra zorg vanuit de gemeente wordt bege leid. De kous is daar nog niet af." Persoonlijke bedreigingen en niet aflatende kritiek waren voor de dorpsraad Noordgouwe eind april aanleiding voor een collectief aftreden. Demissio nair voorzitter W. Alkemade ver baast zich allerminst over het ge brek aan opvolgers. „In Noordgouwe is het altijd een kwestie van afwachten. Pas op het allerlaatste moment ko men mensen in beweging, maar liever nog laten ze anderen het voor zich opknappen. Het is heel makkelijk langs de zijlijn te staan en commentaar te leve ren. Op het moment dat ze zelf in zo'n dorpsraad gaan zitten, kan er ook naar hén worden ge wezen en geven ze dus niet thuis! Drie kandidaten is net ge noeg voor een dagelijks bestuur. Ik ben benieuwd wat er verder gebeurt, maar ben niet van plan me er nog druk over te maken. Het klinkt misschien een beetje nuchter, maar ik heb het wel ge had met dit gedoe. Na mij de zondvloed." Ook in Brouwershaven waren persoonlijke bedreigingen en een stroom verwijten vorige maand voor het stadsraadbe- stuur aanleiding om op te stap pen. Inzet van het conflict was daar de plek en vormgeving van een pinbox: de bevolking ver kiest een centrale plek op de Markt, de stadsraad houdt vast aan de jachthaven omwille van het beschermd historisch karak ter van het centrum. Volgens Bolderman is een stads-/dorpsraad juist in deze periode van bezuinigingen ('kie zen of delen') op Schouwen-Dui veland onmisbaar om te waken over lokale voorzieningen. „Wij kunnen nog enigszins spreken namens de bevolking, zonder zo'n platform wordt het vaak een individuele zaak, dat is jam mer." Verkiezingen In Noordgouwe worden 7 juni verkiezingen gehouden voor de nieuwe kandidaten. Voor Brou wershaven is nog geen datum ge prikt. De bedoeling is dat de stadsraad daartoe zelf het initia tief neemt, aldus begeleidend ambtenaar P. Maris. „Het zijn onafhankelijke stichtingen, waar wij als gemeente op zich weinig over te zeggen hebben." Totdat er een nieuw bestuur aan treedt, blijven de demissionaire leden aan om de lopende zaken af te handelen. Wethouder Hou tekamer vertrouwt erop dat het voorbeeld van de huidige kandi daten vanzelf doet volgen. „Ho pelijk gaat er dan weer iets moois bloeien." De tennisvereniging Veere opent binnenkort met gepaste trots een nieuw clubgebouw. Daar zit een kantine bij en nu vond het feestcomité het wel een leuk idee om die nieuwe kantine te omgeven met een buxushaag. Genodigden werden als volgt aangespoord: „Indien u ons wilt verrassenkunt u bij een bevriend tuincentrum buxus- Omdat het ongeval er ernstig uitzag, waren er veel hulpverleners ter plaatse om de beknelde vrouw te plantjes kopen d 80 cent per bevrijden uit haar voertuig. foto Eric Noordermeer stuk. Hij heeft deze speciaal voor ons ingekocht. De organisatie had aan alles gedacht, want er werd aan toegevoegd dat bij zo'n even tuele aankoopeven bij het tuincentrum gemeld moet worden dat het voor de tennis vereniging is. Het tuincen trum zorgt er dan voor dat de buxus bij iedereen van dezelf de hoogte is. Hoezo verrassen? sen Brouwershaven en Seroos- kerke. De tractor kwam uit de richting van Brijdorpe en wilde linksaf slaan, de Delingsdijk op. De zestienjarige bestuurder ver leende enkele auto's voorrang en reed vervolgens de Delingsdijk op, in de richting van Brouwers haven. Hij zag daarbij de 76-jari- ge vrouw in haar kampeerauto niet aankomen die vanuit Brou wershaven kwam. Ze botste met hoge snelheid op het gevaarte. De auto kantelde en vrouw raakte bekneld. Omdat het ongeval zich zeer ern stig liet aanzien is de traumahe likopter gekomen, en daarnaast waren er twee ambulances en twee brandweerauto's aanwe zig. De vrouw is door de brand weer uit haar auto gehaald en met onbekende verwondingen overgebracht naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes. zeeuwse almanak (advertentie) BROUWERSHAVEN - Een 76-jarige vrouw uit de gemeente Schouwen-Duiveland raakte gis termiddag ernstig gewond bij een aanrijding met een tractor. Het ongeval gebeurde op de De lingsdijk, de verbindingsweg tus- Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31