Plan voor pier met winkels PZC PZC Theo Thijssen levert beste voetbalelftal Werk in fruitteelt gezond voor echtpaar bil Stichting Duiktoren Vlissingen zit niet bij de pakken neer Fietstocht voor senioren Rommelmarkt in wijkgebouw Schietvereniging houdt open dag Vonnis zwaarder dan eis Verteldag in Zeeuwse dialecten Thuis wint goud op festival Drankrijder raakt rijbewijs kwijt Hoger beroep in zaak Aldi Sint-Maartensdijk agenda donderdag 13 mei 2004 Hnnr Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Stichting Be houd Duiktoren Vlissingen wil - nu het plan voor een duiktoren met getijdebassin te duur is voor de gemeente - een echte pier met winkels en terrassen bo venop het bassin. Dat zegt voor zitter M. Snoek. Met het realise- Doorrijden na aanrijding door rechter bestraft MIDDELBURG - Een veertigja rige inwoner van Oostdijk is gis teren in Middelburg voor het doorrijden na een ongeval ver oordeeld tot 500 euro boete en zes maanden rijontzegging, waarvan de helft voorwaarde lijk. De man botste 6 december vorig ]aar 's ochtends vroeg in Krui- ningen tegen een lantaarnpaal en reed vervolgens in zijn zwaar beschadigde auto naar huis. Hij vertelde dat zijn vrouw dezelfde dag de aanrijding aan de politie in Middelburg had gemeld. Zelf had hij aan de botsing een her senschudding en gekneusde rib ben te hebben overgehouden. Navraag bij de politie bleek dat •er niets over een melding van de aanrijding stond geregistreerd. De schade van 4500 euro aan de paal moet hij vergoeden. In zijn nadeel sprak ook zijn strafblad, waaruit bleek dat hij eerder na een ongeval was doorgereden en zich schuldig had gemaakt aan dronken rijden. „U heeft een be denkelijke reputatie", merkte de politierechter op. GOES - Het Goese Ouderen werk houdt vandaag een fiets tocht. De start is 13.00 uur op de parkeerplaats langs de Nieu we Rijksweg in 's-Heer Hendrik skinderen. De tocht is 25 km en loopt door de Poel. GOES - Wijkvereniging Goes- Oost houdt zaterdag een rom melmarkt in het wijkgebouw Jan Ligthart aan de Bergweg in Goes. De opbrengst gaat naar de reno vatie van de hal van het wijkge bouw. De deuren zijn open van 9.00 tot 14.00 uur. 's-H. HENDRIKSKINDEREN - Schietvereniging Artemis uit 's-Heer Hendrikskinderen heeft zaterdag open dag in het vereni- sgebouw aan de Nieuwe weg 11a. De deuren zijn open om 10.00 redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Miekevan der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes j Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet I www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ren van een pier is een bedrag van vele miljoenen euro's ge moeid. B en W van Vlissingen hebben besloten het plan voor een duik toren en getijdebassin af te bla zen. De investeringskosten van anderhalf miljoen zijn te veel. Het college heeft geen verder on derzoek gedaan naar de moge lijkheden van Europese subsi dies, omdat Vlissingen dan een buitenlandse partner had moe ten zoeken die hetzelfde project in eigen land had moeten uitvoe ren. „Wij zien ook wel in dat een ge meente die anderhalf miljoen eu ro niet uitsluitend kan betalen Wat wij willen is meehelpen en -denken bij het zoeken naar een Europese partner", vertelt Snoek. De stichting rekent op geld van de Lionsclub Vlissingen uit de opbrengst van het Lentefeest. Een deel daarvan kan'gebruikt worden om te onderzoeken hoe Vlissingen aan meer geld kan ko men voor het project. „Tot je uit eindelijk die anderhalf miljoen euro hebt, ervan uitgaande dat je het plan nog wilt." Snoek noemt het getijdebassin met duiktoren een eenvoudige variant. Zijn idee is grootschali ger. Variant B, zoals de stich ting het noemt, voorziet in de bouw van een pier met aan het uiteinde in zee het getijdebas sin, een wandelpromenade rond om het bassin, winkeltjes en op de daken terrassen. „Zo'n plan is x-maal zo duur. Hoeveel durf ik niet te zeggen. Maar, je krijgt er ook x-maal zoveel voor terug. Je kunt dan ook particuliere in vesteerders aanboren en de kans is groter op een Europese part ner. Een pier spreekt meer tot de verbeelding." Als voorbeeld noemt Snoek de wereldberoemde pier in het En gelse Brighton. Dat bouwwerk staat op het punt gerenoveerd te worden. „Wij willen proberen in contact te komen met de men sen in Brighton, omdat zij erva ring hebben in het zoeken naar geld. Zij zijn al acht jaar bezig en hebben ook nog niet alles bij elkaar. Wij kunnen van hen le ren." Weinig geld Volgens de stichting moet er toch geheid worden in zee als het getijdebassin aangelegd wordt. Met verhoudingsgewijs weinig geld kan dan meteen ge heid worden voor de pier. Het streven is om het plan binnen vijf tot tien jaar te realiseren. Het idee voor de duiktoren en ge tijdebassin mag dan door het ge meentebestuur geschrapt zijn; Snoek ziet wel een aantal licht puntjes. „Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat het technisch mogelijk is en dat Rijkswaterstaat en het water schap geen problemen zien. Voor ons is dat prima nieuws." De stichting gaat eerst aan de slag met het maken van een ar tist impression om zowel politi ci als inwoners van Vlissingen te laten zien hoe de pier met win kels, getijdebassin en duiktoren eruit moet komen te zien. „Wij gaan", zegt Snoek, „Vlissingen weer de allure geven waar ieder een naar vraagt. Zo'n pier geeft uitstraling aan je badplaats." Een speelster van Willibrordus uit Zoutelande (links) wordt achtergvolgd door twee voetbalsters van de Theo nen later de finale. Thijssenschool uit Vlissingen. De meisjes van Willibrordus won foto Ruben Oreel door onze regioredactie ZIERIKZEE - De Theo Thijssen school uit Vlissingen mag de vol gende maand de Zeeuwse eer gaan verdedigen bij de landelij ke finale voor schoolvoetbalelf- tallen in Zeist. Basisschool De Schute uit Bigge- kerke komt uit in de finale voor zeventallen, en het sterkste meis jeszevental is dat van basis school Willibrordus uit Zoute lande. Het elftal van de Vlissing- se Theo Thijssenschool versloeg gisteren tijdens het districtstoer- nooi in Zierikzee de directe con current Vossenburgh uit Middel burg met 1-0. De tien deelnemende teams aan het toernooi op sportpark Den Hogen Blok plaatsten zich een maand geleden door het winnen van de regionale voorronden. De strijd tussen de uiteindelijke finalisten ging in de beslissende krachtmeting lange tijd gelijk op. Wel nam de Theo Thijssen vanaf het eerste fluitsignaal di rect het initiatief en werd de Vossenburch ver terug in de ver- deging gedrongen. De Vlissin- gers hadden niet alleen het voor deel van een stevige rugwind, ook voetballend waren ze net even sterker. Kort voor de wisse ling van speelhelft keerde de alert spelende keeper van de Vossenburch een afstandschot vanaf de zestienmeterlijn. Eén minuut later zat de bal toch in het net, na een scherpe voor zet vanaf de linkerkant, die de spits van de Theo Thijssen ver volgens eenvoudig voor het in tikken had. Na de 'rust' nam de Vossenburch meer initiatief, maar moest ervaren dat de Vlis- singers ook verdedigend hun mannetje stonden. Zeventallen Het zevental van De Schute uit Biggekerke won in de finale van Oosterburch uit Oosterland. De MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 37-jarige inwoner van Terneuzen voor poging tot doodslag veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk. De straf is zwaarder dan de straf die de officier van justitie, J. Zondervan, had geëist. De officier eiste negen maanden gevangenisstraf, omdat hij 'slechts' poging tot zware mishandeling bewe zen achtte. De Temeuzenaar had op 28 januari geprobeerd een uit baatster van een plaatselijk café met een mes in haar borst te steken. De vrouw had de messteken kunnen afwe ren met een biljartkeu. „Het is slechts aan toeval te danken dat het slachtoffer geen letsel heeft opgelopen", verklaarde rechtbankpresi dent, R. Lameijer, het vonnis. Hij achtte daarmee poging tot doodslag bewezen. GOES - De eerste nationale verteldag, op zondag 6 juni, krijgt in Zeeland een streektaal-karakter. In Zierikzee, Heinkenszand. Ellediek en Emmadorp, waar de verhalen verteld worden, gebeurt dat gedeeltelijk in dialect. Uitgangspunt van de verteldag is historische verhalen aan de vergetelheid ontrukken en ze doorgeven van oud op jong. Veel van die verhalen over afkomst en voorou ders, over normen, waarden en geloof, over rituelen en tra dities kunnen goed in een Zeeuws dialect worden overge bracht. Vaak zijn ze in dialect ontstaan. In de oude schaapskooi van Emmadorp treden vanaf 14.00 uur drie vertellers van de Oost-Zeeuws-Vlaamse vertelkring Kiosk op. DOMBURG - De documentaire Thuis heeft goud gewon nen in de categorie lineaire media bij de uitreiking van de SAM-Awards door de Stichting Audiovisuele Media (SAM). Thuis is een film over Simnia, een kleinschalige woonvorm voor dementerenden in Domburg. De film is gemaakt door Metropolisfilm in opdracht van het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn. De awards worden elk jaar uitgereikt tijdens een festival voor beeldschermcommunicatie. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik vroeg zich gisteren af of. een 58-jarige drankrijder uit Kapelle nog toekomstplannen had. De man was door zijn alcoholverslaving zijn rijbewijs kwijtgeraakt, maar hij zag kans om 31 december vorig jaar in Biezelinge opnieuw in de fout te gegaan door met drank op in zijn auto te stappen. De politierechter veroor deelde de Kapellenaar voor dronken rijden en het rijden zonder rijbewijs tot 800 euro boete en een half jaar rijont zegging. Hij was het eens met de eis van officier van justitie L. Boo- gert, die zich zorgen maakte over het gedrag van de man en hem gemis aan verantwoordelijkheid verweet. Nadat hij was aangehouden blies hij 430 microgram: twee keer de limiet. De man zei van voornemens te zijn geweest om de procedure te volgen om het rijbewijs van het CBR te rug te krijgen. „Het is een stomme zet geweest om in mijn auto te stappen", stelde hij. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Hard werken in de fruitteelt: dat zou best eens het recept kunnen zijn voor een lang en gezond leven. Het echt paar M. Bruijnooge en C. Bruijn- ooge-Glas is er in ieder geval wel bij gevaren. Gisteren vierden ze hun 65-jarig huwelijksfeest, thuis in hun be jaardenwoning in Kapelle. Za terdag is het groot feest. „Ieder een die nog werk heeft, moet werken op zo'n doordeweekse dag, dus feesten we een paar da gen later", aldus de bruid, die met haar 87 jaar vier jaar jonger is dan haar man. Het echtpaar Bruijnooge is gebo ren en getogen in Kapelle, maar toch kenden ze elkaar niet voor die bewuste zomerdag in 1935, toen de gymnastiekvereniging een uitvoering hield. „Dat waren nog eens feestelijke bijeenkomsten. Iedereen ging er heen, of je nou lid was van de gym of niet. Het was heel anders dan nu. Sporthallen had je nog niet, maar ruimte zat. Het was te doen in een boomgaard of een weiland. Zo ben ik mijn man dus tegengekomen." Verkering Natuurlijk gingen ze niet met een trouwen: eerst keurig netjes vier jaar verkering en toen, in 1939 vlak voor de oorlog, het hu welijksbootje in met een ge spaarde uitzet. In de fruitteelt verdiende Bruijnooge de kost, maar zijn vrouw en drie kinde ren hielpen wel veel mee. De pie ken in de snoei en in de pluk werden zoveel mogelijk met ei gen familie opgevangen. Het echtpaar prijst zich geluk kig dat het nog zelfstandig kan wonen en voor zichzelf kan zor gen. De bruid handwerkt nog graag en de bruidegom zorgt dat hij bij vogelvrienden is als er een vlucht duiven moet bin nenkomen. Zestig jaar heeft hij zelf postdui ven gehouden, maar in een bejaardenwoningencomplex is daar geen ruimte meer voor. Jammer, maar een gewezen dui- venhouder heeft genoeg oud-col lega's om de spanning van klok bij een ander mee te maken. Gisteren kreeg het echtpaar visi te van het gemeentebestuur en ook de drie kinderen, zeven kleinkinderen en het eerste ach terkleinkind kwamen felicite- Het echtpaar Bruijnooge-Glas. foto Willem Mieras wedstrijd eindigde in 1 -1, waar na De Schute de strafschoppen- serie wist te winnen. Op de velden van voetbalvereni ging Hontenisse streden acht teams tegen elkaar. Elk team speelde drie poulewed strijden en deden daarbij hun ui terste best om tijdens het spor tieve en leuke toernooi de kruisfinales te bereiken. De jon ge voetballers van Ter Vliet, Oosterburch, De Schute en de Monsieur Heyligersschool bereikten uiteindelijk de kruisfinales van het kampioen schap. De finale werd daarna gewon nen door de jongens van De Schute die na een spannende en enerverende wedstrijd 1- 1) over betere zenuwen bleken te beschikken en op het beslissen de moment de sterkste waren in de strafschoppenserie. De Kwadendamse Monsieur Heyligersschool was met een 4 - 0 overwinning de overtuigende winnaar van de troostfinale te gen Ter Vliet en legde daarmee beslag op de derde plaats. Meisjes En ook in de regiofinale van de meisjeszeventallen moesten strafschoppen de beslissing brengen. Het was tot op het laatste mo ment spannend op sportpark De Prelaat in Westkapelle. De speelsters van Willibrordus uit Zoutelande bleken tijdens de finale tegen het team van Op Dreef uit Aardenburg in de strafschoppenserie hun zenu wen het beste de baas te kunnen blijven. De teams van de Kohnstamm- school uit Goes en de Theo Thijs senschool uit Vlissingen legden beslag op de derde en vierde plek. De dames van Willibrordus uit Zoutelande gaan zich nu opma ken voor het volgende kampioen schap op 5 juni. Dan strijden scholen uit de Regio Zuid tegen elkaar. Mochten ze daar ook zegevie ren, dan rest nog het nationaal kampioenschap in Zeist. door Freek Janssen SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen gaat in hoger beroep in de zaak over de komst van een Aldi aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. De recht bank in Middelburg oordeelde eerder dat de vergunning voor de Aldi moest worden vernie- tigd. De burgemeester en wethouders gaan vóór 18 mei in beroep bij de Raad van State. Het college vindt dat de argumenten die de gemeente heeft# aangedragen niet goed zijn weerlegd door de rechter. Wethouder K. Heijboer: „In de nieuwe Nota Ruimtelijke Ordening geeft het rijk de ge meentes meer ruimte om zelf te bepalen waar ze discounters wil len plaatsen. Bovendien heeft de provincie gezegd dat het moge lijk moet zijn om zo'n super markt binnen een straal van vijf honderd meter van het kernwin kelgebied neer te zetten. Vol gens de rechter is de Sportlaan randgebied, maar wij vinden van niet. Er zijn nog meer win kels aan de Sportlaan geves tigd." Volgens initiatiefneemster van de Aldi I. Schot-Oudesluijs is er- nog een reden waarom de ge meente in hoger beroep gaat: „Ik denk dat als de gemeente dat niet zou doen, ze een schade claim van de Aldi zou krijgen. Per slot van rekening lag er al een vergunning." De rechtszaak was aangespan nen door onder meer de winke liersvereniging van Sint-Maar tensdijk. De winkels in het cen trum van het dorp zijn bang dat een Aldi aan de rand van het centrum geen positief effect heeft op het winkelverkeer in de kern. Concurrent Lidl heeft al plannen liggen om een vestiging te beginnen aan de Markt, wat wel gesteund wordt door de lo kale middenstanders. Actiecomité De Doordrammers strijdt al jaren voor een Aldi aan de Sportlaan en is blij met de beslissing van de gemeente. Woordvoerster C. de Beucke- laer: „De Aldi was er als eerste met plannen in Sint-Maartens dijk. De burgers hebben ook aangegeven dat ze het liefste een Aldi hebben. En daar blij ven we voor vechten, tot de laat ste snik. Aldi is ons erg dank baar: ze hebben beloofd dat de burgers bij de opening koffie en gebak krijgen. Dat doen ze an ders nooit. advertentie ZEEUWS VEILINGHUIS Vandaag veiling kunst en antiek aanvang 13.30 en 19.00 uur. Kijkgelegenheid van 10.00-12.00 uur Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650680 www.zeeuwsveilinghuis.nl STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Sint Gertrudis- kerk, Stadhuis, voormalige Synagoge en de Gevangenpoort, 13,00-16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; GOES Grote Markt, 09.0-17.00 uur: Snuffelmarkt; Wijkgebouw de Spinne, 14.00 uur: Bin gomiddag voor senioren HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; *12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiênten; KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Geopend voor bezoe kers; KORTGENE - Korenbeurs, 20.00 uur: Soosavond onderwerp Nationaal park Oosterschelde; KRUININGEN Markt, 13.00 uur: Ver trek toertje door Zeeland Zonnebloem Reimerswaal; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groe ne Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltui- nen met Orangerieplanten en waterpar tijen geopend voor publiek; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljaftcompetitie senio- OVEZANDE Dorpshuis Trefpunt, 18.00-19.00 uur. Start Ovezandse Avondvierdaagse; THOLEN - Stoofstraat 8, 20.00-22.00 uur: Informatie over borstvoeding LLL; VLAKE Sequoiahof, 10.00-18.00 uur Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit en sjoelen; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos terschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27