;zc Borsele start met opvangprojecten Van Gorsel van slag na vermaning Letselschade? w SPECTACULAIRE Brugman Kwaliteitslabel voor Ter Valcke Ontvoering eindigt in Kortgene KORTINGEN TOT 70%!* Proef begint in Kwadendamme en Oude lande PALS GROEP Kosteloos juridisch advies SHOWROOMUITVERKOOP Zwaargewonde bij aanrijding met tractor Toenadering tot haven Gent Celstraf voor vader en zoon Betrokkenen aanrijding gewond Werkstraf voor vechtersbazen Vrachtwagen verliest lading zeeuwse almanak Verrassing donderdag 13 mei 2004 editie Bevelanden-Tholen KORTGENE - Een 31-jarige Rotterdammer is dinsdag ont voerd in zijn woonplaats. Tus- 13.00 en 15.00 uur 's mid dags wist hij in Kortgene te ont snappen- Daarna belde hij in een tankstation aan de Hoofd straat de politie. De man werd 's ochtends rond 8.00 uur onder dwang en geblinddoekt door twee mannen meegenomen in een auto. In de bebouwde kom van Kortgene zag hij kans te vluchten. De reden van de ont voering is niet bekend. De blind doek, die de ontvoerde zou heb ben weggegooid, is niet terugge vonden. De politie is op zoek naar de daders. De eerste was een blanke man met een fors pos tuur en een lengte van ongeveer 1.76 meter. Hij had donker blond, achterovergekamd haar en was geheel in het zwart ge kleed. Over de tweede ontvoer der wist de Rotterdammer al leen te vertellen dat hij zwart haar had. De auto waarin hij werd meegenomen is een vrij rinorMieke van der Jagt OUDELANDE - Onder het mot- lo Wie niet waagt, die niet wint, Borsele en Kinderopvang üeBevelanden met twee nieuwe projecten voor buitenschoolse opvang begonnen. In Kwaden damme heet hel bso Veronica en inOudelande bso Catootje. (Advertentie) Weken van het Reisboek gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken de Reisboekenalmanak Global Sounds wereldmuziek voor een wereldprijs 6,99 Grieks Menul Griekse salade en Gyros met boerensalade ol vegetarische moussaka en baklavas 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond, 19.30 uur Ethiopië informatie door Stichting Arsi Negelle 15.00-16.30 uur William Verstraeten De aarde is plat, varkens kunnen vliegen bekijk ook onze website Beide projecten zijn proefprojec ten in samenwerking met de peu terspeelzalen en andere gebrui kers van de ruimten waarin de bso's zijn ondergebracht. Volgens regiocoördinator P. Smeets van Kinderopvang de Be- velanden is het altijd moeilijk een project te beginnen. De po tentiële klanten zijn niet zelden al verplichtingen aangegaan mét opvang elders en willen geen oude schoenen weggooien voordat ze zeker zijn van de kwaliteit van de nieuwe. In beide nieuwe bso's worden momenteel vier kinderen opge vangen, veel minder dan een be hoefteonderzoek in de dorpen heeft aangegeven. Smeets wijt dat aan die rem op de start maar ook aan de onze kerheid omtrent de kosten van kinderopvang. Nog niet zo heel lang geleden, toen de economische situatie om herintredende vrouwen en door werkende moeders vroeg, stimu leerde het Rijk er lustig op los in de kinderopvang. Nu het alle maal wat minder gaat, staat de eigen bijdrage voor ouders zwaar onder druk. Toch hechtte ook de gemeente Borsele aan het opzetten van de buitenschoolse opvang. Volgens wethouder F. Tollenaar, die het bord met de naam mocht onthul len, kan het tij weer snel ge keerd zijn. Borsele wil, hoe dan ook, de leefbaarheid van de klei ne kernen garanderen. Ouders moeten alles op het dorp kun nen vinden wat ze nodig heb ben, ook buitenschoolse opvang. Bovendien kan de buitenschool se opvang gebruik maken van de ruimte van de peuterspeel zaal en deskundigheden van kin deropvang. Multifunctionaliteit van gemeen schapsvoorzieningen staat bij onze gemeente hoog in het vaan del. Zo groeien we op verschil lende plaatsen en op verschillen de manieren naar brede scholen toe. Dat de meubeltjes in de buitenschoolse opvang nog de zelfde zijn als in de peuterspeel- Wethouder F. Tollenaar onthult het bord met de naam van de buitenschoolse opvang in Oudelande: Catootje. foto Willem Mieras dc Winkel DRVK n Woord Brasserie KERY Beeld öz Geluid Markt 51 1 Middelburg 1 (0118) 886886 Bestuur en raadsleden VVD Tholen proberen crisis op te lossen door Freek Janssen OUD-VOSSEMEER - Het be stuur en de raadsleden van WD (advertentie) Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Tholen gaan om de tafel zitten om te proberen de interne crisis op te lossen. Dinsdagavond kwam het tot een botsing, toen fractievoorzitter M. van Gorsel andere standpunten naar voren bracht tijdens een discussie over de bezuinigingen dan was afge sproken. „Een beginnersfoutje", noemt H. van Gorsel het misverstand. Hij is de man van de fractievoor zitter (die zelf gisteren niet aan spreekbaar was voor commen taar) en oud-raadslid in Tholen. M. van Gorsel is fractievoorzit ter sinds december vorig jaar. „In eerste instantie vertelde mijn vrouw datgene wat maan dagavond tijdens het overleg was afgesproken: dat we willen wachten met de bouw van het gemeentehuis, totdat we meer inzicht hebben in de efficiency van het ambtelijk apparaat. Berenschot is nu bezig met een onderzoek naar die efficiency." Toen nam burgemeester W Nuis het woord en sprak Van Gorsel vermanend toe: het on derzoek zou niets met efficiency te maken hebben en de burge meester was het beu dat de raadsleden steeds met tover woorden als efficiency op de proppen kwamen. „Toen was mijn vrouw van slag. Ze heeft toen onterecht gezegd dat de WD vindt dat we door moeten gaan met de bouw van het ge meentehuis." H. van Gorsel bracht zijn vrouw in de pauze naar huis. „Ze was al niet helemaal lekker. Ieder een was misschien ook een beet je opgefokt door de grote demon stratie buiten." Om de betogers buiten te houden, had de ge meente zelfs twee uitsmijters in gehuurd. Van Gorsel is niet blij met het bestuur van WD Tho len, dat zijn vrouw openlijk af viel over de kwestie. „Het is heel kwalijk dat mijn vrouw op deze manier aan de kant werd gezet. Zo ga je niet met elkaar om." Van Gorsel is vooral teleur gesteld in E. Frigge: „Ze zou zich moeten schamen. Vooral zij zou toch beter moeten weten, ze heeft zelf ook in de gemeente raad gezeten." Met burgemees ter Nuis is inmiddels het een en ander uitgepraat. Van Gorsel: „Het was niet zijn opzet de zaak te laten escaleren. Hij was ge frustreerd dat geen van de par tijen duidelijke uitspraken wil- l'Wl KEUKENS* BADKAMERS ALLES KAN MET BRUGMAN •OP - OP Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 V00r meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl BROUWERSHAVEN - Een 76-jarige vrouw uit de ge meente Schouwen-Duive- land raakte gistermiddag ernstig gewond bij een aan rijding met een tractor. Het ongeval gebeurde op de Delingsdijk, de verbindings weg tussen Brouwershaven en Serooskerke. De tractor kwam uit de richting van Brijdorpe en wilde linksaf slaan, de De lingsdijk op. De zestienjarige bestuurder verleende enkele auto's voorrang en reed vervol gens de Delingsdijk op, in de richting van Brouwers haven. Hij zag daarbij de 76-jarige vrouw in haar kampeer auto niet aankomen die vanuit Brouwershaven kwam. Ze botste met hoge snelheid op het gevaarte. De auto kantelde en vrouw raakte bekneld. Omdat het ongeval zich zeer ernstig liet aanzien is de traumahelikopter geko men, en daarnaast waren er twee ambulances en twee brandweerauto's aan wezig. De vrouw is door de brand weer uit haar auto gehaald en met onbekende verwon dingen overgebracht naar het Oosterscheldezieken- huis in Goes. Kerkscheuring doet pijn nieuwe, zwarte Volkswagen Golf. Mensen die de auto of één van de ontvoerders hebben ge zien worden verzocht contact op te nemen met politie Zeeland. Het 'telefoonnummer luidt als volgt: 0900-8844. Ook vraagt de politie degene die de blinddoek heeft gevonden zich te melden. zaal, komt doordat de klantjes nog klein zijn. Zodra ze eruit groeien komt er ander klinder- meubilair voor in de plaats. Smeets: „Het zijn wel pilotpro- jecten. Daar investeer je niet meteen alles in. Zolang we door samenwerking behoorlijk in het materiaal zitten, gaan we geen grote bedragen uitgeven. Moch ten de proeven hun bestaan- recht bewijzen, en ik geloof dat dat zeker zal gebeuren, dan heb ben we een basis om te investe- den doen." Van Gorsel gaat er van uit dat het weer goed komt binnen de WD. Voor alle duide lijkheid: het officiële standpunt van de fractie is dat de gemeen te moet wachten met de bouw van een nieuw gemeentehuis, totdat er meer duidelijkheid is over de efficiency van het ambte lijke apparaat. De kwestie van het al dan niet stijgen van de ge meentelijke belastingen wil de WD maandag voorleggen aan de bewoners, tijdens de discus siebijeenkomst in De Meulvliet in Tholen. „Ze moeten zelf aan geven wat ze overhebben voor het op peil houden van de voor zieningen. Als je alle zaken wilt houden en je krijgt als gemeente drie ton minder uit Den Haag, dan moet je meer belasting gaan betalen." TERNEUZEN - Nadat door de Zeeuwse samenwerking met Rotterdam de verhoudingen tussen de haven van Gent en Zeeland Seaports was bekoeld, is er nu weer spra ke van toenadering. De twee havens willen de Erasmus- universiteit inschakelen om de mogelijkheid van samen werking te laten onderzoeken. De havens hopen daarbij op steun van de Euregio Scheldemond. pagina 13 havens willen steun Euregio MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 36-jarige inwoner van Nieuwdorp voor poging tot doodslag veroordeeld tot negen maanden gevangenis straf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. Zijn vader, een 57-jarige man uit Goes, kreeg voor poging zware mis handeling drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. De inwoner van Nieuwdorp zocht 10 juli vorig jaar samen met zijn vader zijn ex-vrouw op in haar wo ning. Eerst had hij de voordeur ingetrapt om vervolgens over te gaan tot fors geweld tegen het slachtoffer. Ook de vader had zijn aandeel. Zo had hij zich ermee bemoeid en de ingang tot de woning versperd voor buren die naar bin nen wilden gaan. OUD-VOSSEMEER - Bij een aanrijding in Oud-Vosse- meer zijn dinsdagmiddag inzittenden van een van de voer tuigen met schouder- en nekklachten overgebracht naar het ziekenhuis. Aan het eind van de middag reed een 28-jarige automobiliste uit de gemeente Tholen over de Vierwindenstraat in de richting van de Dorpsweg. Op de kruising gaf ze geen voorrang aan een 45-jarige automobi liste, die van rechts kwam. Enkele inzittenden werden met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht, maar konden na onderzoek naar huis. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren twee jonge mannen uit Sint Philips- land wegens hun aandeel in een vechtpartij veroordeeld tot werkstraffen. Een 21-jarige verdachte kreeg zestig uur werkstraf voor openlijke geweldpleging en zijn 22-ja- rige kompaan werd bij verstek veroordeeld tot 120 uur dienstverlening. De vechtersbazen waren zich 30 novem ber vorig jaar in Sint Annaland te buiten gegaan aan zin loos geweld. De aanleiding was niet duidelijk. In een café was er sprake van een handgemeen. Toen het slachtoffer naar buiten ging werd hij door een groep Fliplanders aan gevallen. Aan de vechtpartij had ook het duo meegedaan. door Mieke van der Jagt GOES - Uitgerekend op de Dag van de Verpleging, die gisteren werd gehouden, heeft verpleeg huis Ter Valcke in Goes het zil veren kwaliteitslabel gèkregen. Om dat label te krijgen moet een instelling een streng sys teem hanteren waaraan het da gelijks werk en het beleid voort durend worden getoetst. De instelling wordt niet alleen beoordeeld op de plannen maar ook op de uitvoering van proto collen, op de verslaglegging en aan de hand van de bevindingen van onafhankelijke deskundi gen. Ter Valcke werkt al jaren met een systeem om de kwaliteit van de zorg te monitoren. Vorig jaar heeft de onafhankelijke stich ting Perspekt, die de certifice ring landelijk regelt, al meege werkt aan een proefcertifice- ring. De resultaten daarvan wa ren gunstig maar Ter Valcke kon er ook precies uit opmaken waaraan nog verbeteringen moesten worden aangebracht. Het afgelopen jaar werkten ma nagement en personeel aan de verbetering van die punten. Perspekt heeft de laatste maan den gesproken met medewer kers, cliëntenraad, onderne mingsraad en management teams en heeft alle kwaliteitsdo cumenten doorgenomen. Op grond van de bevindingen heeft het verpleeghuis het zilveren la bel gekregen. Intussen viel er ook in andere verpleeghuizen, ziekenhuizen en in de thuiszorg wel het een en ander te vieren. De instellin gen zorgden dat de feestdag niet ongemerkt voorbij ging. Het ver plegend en verzorgend perso neel van de SVRZ, waaronder ook Ter Valcke valt, werd ge trakteerd op de muziektheater voorstelling Zullen we Dansen? in theater de Mythe in Goes. De nadruk lag in verpleeghuis Ter Weel op de verzorgenden. Zij mochten op hun gemak kof fie met taart nemen in het res taurant, terwijl het niet-verzor gende personeel zolang hun ta ken waarnam. Administrateurs, personeels functionarissen, de medische en paramedische medewerkers kon den daardoor even voelen hoe de werkdruk in de verzorging is. Ook was er voor iedereen een ca deautje. RITTHEM - Een Oostenrijkse vrachtwagencombinatie is gisterochtend op de Engeland- weg in Vlissingen-Oost rollen plaatmateriaal verloren. De chauffeur heeft een bekeu ring gekregen. Agenten zagen bij toeval hoe de combinatie in een bocht wat van zijn lading verloor. Enkele rollen ijzermate riaal, meer dan 2300 kilo per stuk, vielen uit de oplegger. Bij controle bleek de lading niet goed vast te zitten. Omdat het ongeval er ernstig uit zag, waren er veel hulpverleners ter plaatse om de beknelde vrouw te bevrijden uit haar voertuig, foto Eric Noordermeer De tennisvereniging Veere opent binnenkort met gepaste trots een nieuw clubgebouw. Daar zit een kantine bij en nu vond het feestcomité het wel een leuk idee om die nieuwe kantine te omgeven met een buxushaag. Genodigden werden als volgt aangespoord: Indien u ons wilt verrassen, kunt u bij een bevriend tuincentrum buxus- plantjes kopen a 80 cent per stuk. Hij heeft deze speciaal voor ons ingekocht. De organisatie had aan alles gedacht, want er werd aan toegevoegd dat bij zo'n even tuele aankoop, even bij het tuincentrum gemeld moet worden dat het voor de tennis vereniging is. Het tuincen trum zorgt er dan voor dat de buxus bij iedereen van dezelf de hoogte is. Hoezo verrassen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25