Centrumplan Hulst valt goed Realiteitszin versus luchtkastelen PZC PZC Once Upon A Time in Hulst 13 Ondernemers opgelucht dat gebied wordt aangepakt Politiek waardeert stapsgewijze aanpak, maar twijfelt over kosten Defibrillator Hennepkwekerij Zeeuwse Drag Queens durven niet J. van Ginkel derde man Staten Goudvis door brievenbus Samenwerken over grens kan beter Bejaarde Vlissinger mishandeld FOTO VERSCHOORE DIGITALE FOTOGRAFIE JÊ VERSCHOORE k zaterdag 8 mei 2004 MFrank. van Cooten UULST - De meeste onderne- 0 in het gebied tussen de jerkaaistraat en 's Gravenhof- |eiii in Hulst zijn blij met het tntnimplan De Nieuwe Bier- aai. Er gaat eindelijk iets ge- kuren met dit deel van de bin- T^ens de visie worden alle «■den tussen de Bierkaaistraat je Overdamstraat gesloopt; jSn café De Meerpaal blijft staan. Als het aanleggen van een waterpartij vanaf de Kelder manspoort tot aan de Vismarkt te duur blijkt, wordt gekozen voor een winkelcentrum op die plek. De meeste ondernemers spreken echter de voorkeur uit voor het herstel van de oude ha ven. De binnenstad heeft im mers gezien de huidige kwakkel ende economie, geen behoefte aan meer winkels. Joost, en Ilse Bleijenbergh van de gelijknamige drogisterij aan de Overdamstraat kijken straks mogelijk uit op de waterpartij. „Een prachtig plan", zeggen ze. „Van ons mogen ze morgen be ginnen. Dat het Trefpunt wordt gesloopt, is niet erg. Dit winkel centrum staat al voor de helft leeg. Dit plan is voor iedereen een verbetering." Dat vindt L. Crabbe van Wafel huis Hulst ook, al wordt zijn pand gesloopt. „Ik ben heel blij dat er eindelijk iets gebeurt. Ik hoop dat het voor de onderne mers die weg moeten, goed wordt geregeld. Over vijf jaar ben ik bijna vijftig en dan heb ik geen zin voor twee ton in de balen te gaan. Maar ja, nu durf ik in mijn huidige pand niet te investeren. Er moet dus iets ge beuren." Ook Caja Boddaert en Peter de Bree van eetcafé Anver- se zijn zeer positief. Samen met andere ondernemers van de Bier kaaistraat en Overdamstraat dringen ze al een tijd bij de ge meente aan op actie. „Een gewel dig plan. Ik hoop echt dat het lukt", zegt Caja Boddaert. „Het grote voordeel is dat er nog ge noeg ruimte is om mee te den ken en mee te praten."" Fietsenzaak Bogaert is al 75 jaar gevestigd aan de Dubbele Poort. .Ook deze zaak moet wij ken. Als de gemeente een goede prijs voor het pand geeft, stopt J. Bogaert. Hij voelt zich al ja ren de dupe van de plannenma kerij. Want ook in de tijd van BAM stond zijn zaak op de nomi natie gesloopt te worden. „Ik heb er veel nadeel van gehad. Mensen die bij mij een fiets wil len kopen, vragen zich af hoe het straks met de service zit. Ik hoop dat nu snel spijkers met koppen worden geslagen." toFrankvan Cooten [llST - De meeste politieke jriijen in Hulst vinflen het jiinre plan om de binnenstad tpieknappen heel aardig. Voor de tussentijdse mogelijkhe- toom plan-'De Nieuwe Bier- i'bij te sturen en het feit dat tl project in diverse fasen snit uitgevoerd, oogsten lof. ld worden de nodige vraagte- ssgezet bij de kosten. knallende elementen in de vi js zijn het herstel van de oude zien tussen de Bierkaaistraat de Overdamstraat en de Kiwvan nieuwe winkels en ap- artementen .aan de Dubbele tóen het 's Gravenhof plein. is van Algemeen Belang indt het een fantastisch ver- aal.maar hij vraagt zich af wie :gaat betalen. „Ik heb daar fi larial wel wat vragen bij. Her- de oude haven is een room, maar ik heb toch enig aftouwen." Opzet Hegger (Progressief Hulst) aft begrepen dat het plan zich- ümoet betalen. Zo moet de nisgang worden betaald uit eopbrengsten van de winkels ïiraingen. „Ik ben in ieder ge ldlij dat eindelijk iets van de -:d lijkt te komen. Er moet si wat gebeuren. Vooral de apsgewijze opzet spreekt ons sa We kunnen het plan altijd issentijds bijstellen. Het is een Itikrealistischer dan het presti ge project van BAM. Ook - EHBO-vereni- Hg Aardenburg houdt vanmid- Wvanaf drie uur een demon- pue van de Automatische Ex- p Defibrillator (AED in De hde Leeuw aan de Kaai in Ssdenburg. Dankzij gebruik Keen AED neemt de overle- bij hartfalen toe tot 70 procent. Bij normale re- patie is dit 30 tot 35 procent. SOES-In een woning aan de 's ferHendrikskinderenstraat in Eoesheeft de politie donderdag- jrond een hennepkwekerij met ontmanteld. kwekerij was gevestigd op van de wo- Alle planten en appara- in beslaggenomen. De van het pand is aange- Baden. redactie 5euws-vlaan deren WllemAlexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Iel. 0115-645769 b*: 0115-645742 bnail: redtern@pzc.nl fonnyvan Gremberghe Ichef) WouiBareman Raymond de Frel "ené Hoonhorst Rene van Stee k'Jdeloo 16 Postbus 62 ■»3AB hulst 'el: (0114)372776 10114)372771 Email; redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer ®itrale redactie -'stionspark 28 Postbus 31 4450 AA GOES JeF (0113)3155oo Fax: (0113)315669 F'Nail: redactie pzc. n I 'NTERNET '^•pzc.nl F^ail: web@pzc.nl ^l°rgklachten: •030-0231231 •flnaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; ^dagstot 12.00 uur blij dat we af zijn van de par keergarage." J. Steijaert (CDA) ziet 'De Nieu- we Bierkaai' als een realistisch plan met veel kansen, vanwege de stapsgewijze opzet. „Dat is het grote verschil met het plan van BAM. Dat moesten we in een keer uitvoeren. De finan ciële risico's waren veel te groot. Nu doen we het stap voor stap. Voor de ondernemers biedt deze aanpak ook behoorlijk veel kansen. De dreigende verpaupe ring wordt omgebogen." Het CDA moet volgens Steijaert nog nadenken over de vorm van de waterpartij. „Water terug in de stad moet financieel wel ver antwoord zijn. Ik hoop ook dat de procedures voorspoedig verlo pen, dat we niet te veel obsta kels tegenkomen. Ik heb in ieder geval veel waardering voor de werkgroep onder leiding van wethouder Pauwels. Die heeft in korte tijd veel werk verzet. BAM had daar jaren voor no dig." D. van Damme-Fassaert (PvdA) vindt de visie op het eerste ge zicht heel aardig. „Goed dat nu eindelijk iets op tafel ligt en dat het in gedeelten wordt uitge voerd. Wel willen wij eerst meer weten over de kosten. Water in de stad ziet er goed uit, maar het is belangrijk te weten hoe veel dat kost." Ambitieus W. Broekhoven (Groot Hontenis- se) vindt de visie heel ambitieus „Zeker met dat water in de stad. Daar schrok ik wel van. Ik dacht gelijk a^n Kloosterzande aan Zee, maar dan de Vismarkt aan Zee. De eerste indruk is in ieder geval heel positief. De ge- daehtengang is prima, maar die waterpartij zit bij mij nog niet zo goed. Als we de helft van de visie kunnen realiseren, hebben we het al goed gedaan." H. Neefs van Groot Hulst/ Ge meenschappelijke Belangen vindt dat water in de stad hele maal niets. „Dat wordt een grote zooi. In het water worden fietsen en veel rotzooi gedonderd. De opzet van de visie is in ieder geval goed. Het wordt eindelijk tijd. Veel be ter dan het BAM-plan. Toen wa ren we al tegen de parkeergara ge" Ook L. Reijns (WD) vindt het idee veel beter haalbaar dan het BAM-plan omdat wordt geko zen voor een geleidelijke opzet. „Maar ik betwijfel of dat water financieel haalbaar is. Zo moe ten heel wat ondernemers wor den uitgekocht. Dat kost veel geld. Ze krijgen wel een andere plaats, maar ruilen levert nau welijks iets op. Iedereen is heel benieuwd naar de kosten en de haalbaarheid." Vanwege de gespreide opzet van het project kan de gemeente vol gens Reijns kiezen voor meerde re projectontwikkelaars. „Maar wat mij betreft hoeft BAM niet meer te komen." De film van Marjolijn de Regt, Philip Meyfroyt en Bart-Jan Donze (vlnr) draait volgende week maandag in de Koning van Engeland. door Jean-Lou de Gucht HULST - Zelf een film maken. Voor de meesten blijft het een droom. Acht jongeren van het Hulster Reynaertcollege hebben het wel voor elkaar gekregen: Once Upon A Time in Hulst. De jongeren uit 5 atheneum moesten voor het vak CKV (Cul turele Kunstzinnige Vorming) dit schooljaar een opdracht ma ken. Het werd een film. Regis seur Philip Meyfroyt: „Het leek me wel leuk om eens een film te maken. Het script heb ik mid den in de nacht geschreven. La ter heb ik daar samen met ande ren nog het een en ander aan ver anderd. De film vertelt het verhaal van twee drugsdealers die het met el kaar aan de stok krijgen. Een van de dealers, gespeeld door Bart-Jan Donze, krijgt de moord op de andere dealer in zijn schoenen geschoven. Don- ze: „Ik heb de schijn wel tegen, maar ik heb het niet gedaan. Uit eindelijk word ik er nog voor veroordeeld ook." De dader ontspringt de dans. De moord wordt gepleegd door de vriendin van de drugsdealer, ge speeld door Marjolijn de Regt. „Het is niet zo'n leuke rol die ik speel. Zeg maar gewoon dat ik een bitch ben. Iemand vermoor den en nog met z'n geld gaan lo pen ook. Terwijl mijn vriend daarvoor de bak ingaat." De film heeft volgens Meyfroyt helemaal niets met de werkelijk heid te niaken. Is het geen ver wijzing naar de verhalen die de ronde doen over drugs in Hulst? „Nee, dat is echt niet de bedoe ling van de film. We hebben een scène waarin cocaïne aan de bar gesnoven wordt. Nou, dat heb ik nog nooit in een café in Hulst ge zien. Alles wordt flink overdre ven. Ook het taalgebruik is wat groffer dan wij in het dagelijks leven gebruiken. Hoewel, als het niet door de beugel kan, wordt het weggepiept. Nee, de film is gewoon een detective. Niets meer en niets minder. Wijze les sen heb ik er niet ingestopt." Tarantino Waar Meyfroyt wel naar ver wijst zijn andere films. „Bepaal de scènes of muziek uit de film Reservoir Dogs van Quentin Ta rantino gebruik ik bijvoorbeeld. Zo maak ik ook veelvuldig ge bruik van muziek uit de jaren zestig en zeventig, zoals The Rol ling Stones en The Who." Meyfroyt had meer tijd nodig om de film op te nemen dan hij in eerste instantie had gedacht. „Ik dacht eerst dat het wel in een paar dagen te doen was. Het werd echter een halfjaar." De film speelt in Hulst. Er zijn onder andere opnamen gemaakt in de binnenstad en op het poli tiebureau. Once Upon A Time in Hulst. Meyfroyt: „Ja, die titel verwijst ook naar andere films zoals Once Upon A Time in the West of Once Upon A Time in America. Pas bij het monteren kwam een van de acteurs met die suggestie. Zelf had ik geen idee hoe de film moest heten." De film duurt drie kwartier. De Regt: „Oorspronkelijk zou het Een dag nadat de gemeente Hulst een ambitieus plan presenteert om het water te rug de binnenstad in te ha len, zet het dagelijks be stuur van Sluis een dikke streep door een even hoog dravende opzet om Oostburg te verrijken met de peperdure woon wijk Waterburg. Niet uitge sloten wordt dat op korte termijn ook het ingrijpende plan Sluis-aan-Zee het sta dium van luchtkasteel be reikt. door Conny van Gremberghe Het getuigt van realiteitszin van de West-Zeeuws-Vlaamse be stuurders om nu te besluiten Wa terburg door de versnipperaar te halen en na te denken over een bescheidener invulling van de braakliggende gronden weste lijk van het Oostburg sportpark. Het zal wellicht een woonwijk worden met een huizenaanbod gericht op de regio. Geen zeven ton kostende semi-boerderijen voor gepensioneerde Randstede lingen. Een aanbod toegesneden op de vraag in de streek. Hulst zou daar lering uit kun nen trekken, maar nee, de be stuurders in de Vossenstad blij ven zich vergalopperen. Dat be gon al een viertal jaren geleden, toen duidelijk was dat de veren in het Zeeuwse zouden verdwij nen. In het kader van de compensatie regelingen van de provincie liet de toenmalige gemeente Oost burg een reeks plannen maken (verfraaiing kernen, herinrich ting Cadzand, Gebiedsplan West-Zeeuws-Vlaanderen, Sluis aan Zee en Waterburg) die zou den moeten leiden tot een ver sterking van de regionale econo mie na het verdwijnen van de ve ren. analyse Deskundigen werden ingescha keld, de bevolking en onderne mers werden bij de planontwik kelingen betrokken en ook werd gezocht naar subisdiebronnen. Die aanpak werd in de Middel burgse Abdij zeer gewaardeerd, sterker nog, geprezen. Oost- Zeeuws^Vlaanderen (Hulst en Hontenisse) toonde weinig be stuurlijke vindingrijkheid bij de ontwikkeling van compensatie plannen. De toenmalige gedepu teerde Daan Bruinooge ontving een keer een knipselmapje met daarop beelden van een contai nerhaven aan de Middellandse Zee met een begeleidend briefje waarop te lezen viel: „Dit willen we ook, in Perkpolder." De Zeeuwse havenbaron bulderde van het lachen. Niet veel later, toen Sluis het Sluis-aan-Zee- plan probeerde te verkopen, kwam het Oosten ook met een plan: Kloosterzande-aan-Zee. Willen we ook. Het derde Huls ter revivalplan kwam van de BAM, een herinrichting van het 's Gravenhofplein en naaste om geving, dat verdacht veel weg had van het project Steenen Beer dat begin jaren '90 in Ter- neuzen was gerealiseerd. VLISSINGEN - De Drag Queen wedstrijd die gistera vond in bioscoop Cinecity in Vlissingen zou worden ge houden, is afgelast wegens gebrek aan kandidaten. Van de drie Zeeuwen die mee wilden doen hebben twee zich op het laatste moment teruggetrokken. Volgens de organi satie vinden Zeeuwse drag queens (travestieten) het moei lijk in de openbaarheid te treden. De meeste travestieten in Zeeland zouden getrouwd zijn en een dubbelleven lei den. MIDDELBURG - Statenlid J. van Ginkel wordt voorge dragen als tweede plaatsvervangend voorzitter van Pro vinciale Staten. Het zogeheten presidium (de Statenvoor- zitter en fractievoorzitters van de politieke partijen) vin den het gewenst dat naast de eerste plaatsvervanger (de SGP-er W. Kolijn) een tweede Statenlid wordt aangewe zen dat in voorkomend geval de voorzittershamer han teert. Voorzitter van de Staten is commissaris van de ko ningin W. van Gelder (CDA). Van Ginkel kwam in 1991 namens het Gereformeerd Politiek Verbond in Provincia le Staten en is sinds 1997 fractievoorzitter van de Christe nunie (de samensmelting van GPV en Reformatorische Politieke Federatie). De Staten moeten de voordracht 18 juni bekrachtigen. TERNEUZEN - Een 15-jarige jongen uit Terneuzen is vrijdagmiddag in zijn woonplaats aangehouden voor die renmishandeling. De jongen had een levende goudvis gevangen in de water bakken van de gemeente en deze als grap door de brieven bus van een woning aan de Larixstraat geduwd en was vervolgens weggerend. De bewoonster hoorde gerommel aan de brievenbus, toen zij ging kijken zag zij de sparte lende vis. Door de goudvis in een bak met water te stop pen kon deze worden gered. De jongen zal worden doorge stuurd naar bureau Halt. OOSTBURG - Er moet meer aandacht komen voor het wegnemen van belemmeringen die grensoverschrijdende samenwerking in West-Zeeuws-Vlaanderen dwarsbo men. Dat bleek gisteren in Oostburg bij een bezoek van de Interparlementaire Beneluxraad Christen-Democra ten (IBCD) aan burgemeester en wethouders in Sluis. Evenals de bestuurders van Sluis vonden de Nederlandse en Belgische parlementariërs van de IBCD, adviseurs van de nationale parlementen in de Benelux, dat er nog te veel wettelijke obstakels zijn, die een vruchtbare samen werking in de regio onmogelijk maken. Als concreet voor beeld kwam de kwestie rond het West-Zeeuws- Vlaamse afval naar voren. Dat gaat niet naar de verbrandingsoven in Westkapelle (West- Vlaanderen), maar naar de Moer dijk of Nieuwdorp. Regelgeving maakt het onmogelijk om het net over de grens te brengen. „Daarmee is niets of nie mand gebaat, ook het milieu niet", aldus wethouder L. Wille van Sluis. In Twente is het volgens IB CD-delegatieleider en Zeeuws-Vlaams CDA-parlementslid M. Koomen wel ge lukt om grensoverschrijdende afspraken te maken met Duitsland. VLISSINGEN - Een 70-jarige singer liep rond half één over de Vlissinger heeft in de nacht van donderdag op vrijdag zijn sleu telbeen gebroken, na een klap van een onbekende man. De Vlis- Nijverheidsstraat en werd aan gesproken door een man. Toen hij niet reageerde, kreeg hij een klap op zijn schouder en viel. (Advertentie) PRESENTEERT ALS ENIGE DE: foto Wim Kooyman een kwartier zijn, maar het liep allemaal wat uit." De kosten voor de film vielen mee. Donze: „Niet meer dan zo'n 70 euro." Première Op maandag 17 mei gaat de film om 16.00 uur 'in première' in De Koning van Engeland in Hulst. Met rode loper en galakleding. Alle 150 kaartjes zijn al uitver kocht. Als het aan de makers ligt is het niet de laatste film. Meyfroyt heeft al diverse scripts uitge werkt. De Regt: „Ik wil best vol gende keer weer van de partij zijn." Na de vertoning in de bio scoop wacht nog de beoordeling van de docent op het Reynaert college. De Regt: „Ik heb goede hoop dat dat ook wel goed komt." Deze wordt verzorgd door de digitale foto specialist: dhr. Stef Pluim van Sony Nederland. mei a.s. Hotel Van Der Valk Goes sonyshow-goes@fotoverschoore.nl 18 mei a.s. Hotel Arion Vlissingen sonyshow-vlissingen@fotoverschoore.nl [77 r7~ 11 SCHRIJF JE NU IN VIA E-MAIL. Zaal open om 19.30 uur. Start presentatie om 20.00 uur. juni a.s. Churchill Hotel Terneuzen sonyshow-temeuzen@fotoverschoore.nl 'Dat willen we ook!', begint zo langzamerhand een strijdkreet te worden in Hulst. Toen Jan Lo- mnk destijds in Sas van Gent een outletcentrum van de grond wilde tillen, riepen ze in Hulst gelijk Het plan om de Bierkaai in ere te herstellen komt uit de koker van een architect. Burgemeester J. F. Mulder van Hulst haastte zich om te verklaren dat het 'slechts om een ontwikkelingsvi sie gaat'. Dat kan ook niet an ders. Hulst heeft nog een claim te vereffenen met de BAM van bijna een miljoen euro, heeft zelf geen cent te makken, ter wijl dit plan zeker 30 miljoen eu ro gaat kosten en heeft in het ge bied dat op de schop moet hoege naamd geen grondposities. Kortom: luchtkastelen bouwen is ook een kunst. krant voor zeeland Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14,50 Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn Ipostlbankrekeningnummer PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In de colofon trelt u nadere informatie aan. 8 MT1 lóSSnSSSSA?1 Noteer mij voor een proef abonnement van S weken voor 14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes meenden) Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati sche incasso 19,45). per kwartaal met automa tische incasso 56,60). per jaar mei automatische incasso 217,00) Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 W8 Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 71