PZC Beestachtig mooi 249) 199) 199) 199) 249) 399) 159) 239) 399) www.f Iy4less n 1 f EGYPTE HURGHADA f EGYPTE SHARM EL SHEIKH f BRAZILIË NATAL f TURKIJE ALANYA f TURKIJE SIDE www.fly4less.nl Redactie u i ij-jiüoöu www.pzc.nl E-mail: redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie. Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770 Nationaal: 020-4562500 zaterdag 8 mei 2004 Reizen Ketzen Uitgaanstip Het verbouwde Nationaal Mu seum van Speelklok tot Piere ment in Utrecht heropent 12 mei. In de Steenstraat klinkt voortaan muziek en er zijn extra activiteiten. Meer info: tel. 030-231 27 89, www.museumspeelklok.nl. CYPRUS LARNACA f a 3* BORONIA APPARTEMENTEN logies-8 dgnva w J CYPRUS AYIA NAPA l 3* PETROSANA APPARTEMENTEN logies-8 dg va 3* HURGHADA PALACE halfpension-sdgnva 3* LA PERLA HOTEL halfpension-sdgnva EGYPTE NIJLCRUISE LUX0R i 4« nijlcruise vp 3* hotel luxor lo - 8 dgn va EGYPTE NIJLCRUISE CAIRO l 4# nulcruise vp 3» hotel cairo lo - 8 dgn va 3* PRAIA MAR HOTEL logies ontbijt - 9 dgn va V 3* GOLD HOTEL halfpension-sdgnva 5*RIVACOSTA all inclusive -8 dgn va r GAMBIA K0TU l 3* SUNSET BEACH logies ontbijt - 8 dgn va 020-6732328 - 020-6793660 - 020-6796300 Enorme vlakten waar kuddes gazellen lopen als schapen op de Drentse hei. Rivieren die bol staan van de nijlpaarden. Olifanten, leeuwen, apen en vogels: in de r Masai Mara, natuurreservaat in Kenia, wemelt het van de dieren. De luipaard laat zich niet zien, maar is er wel. Weken van het reisboek Nog tot en met 25 mei hebben de weken van het reisboek plaats. Een goede gelegenheid om een reisgids voor de zomervakantie J aan te schaffen. Wordt het een ■s|*| mooi vormgegeven gids van Capi- tool of toch een praktisch boek werk van Lonely Planet? Stem mee in de Vakantievraag van KA de Week. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Q Lezend de vakantie in veilig uit de auto kunt stappen. En hij weet ook waar hij welke dieren kan vinden. Gazellen hoefje niet te zoeken, die lopen er zoals schapen op de Drentse hei, maar dan nog meer. Je kunt hier The Big Five zien: olifant, leeuw, buffel, luipaard en neus hoorn, maar wij waren met die eerste drie ook al heel tevreden. De luipaard was er wel maar hield zich te ver verstopt, en om eventueel een glimp van een neushoorn op te vangen moes ten we te ver rijden. Ach, en wie zal er klagen als hij een groep leeuwen ziet die aan een enorm karkas ligt te knagen, en vanuit de bosjes komt ook nog een welp aangehuppeld, of een an dere leeuw die door een kudde olifanten, ook al met jongen er bij, wordt weggejaagd, of een stel hyena's dat de botten van een prooi kraakt, of een enorme Afrikaanse uil die met geloken ogen op zijn vangst zit? En dan als klap op de vuurpijl nog die overstekende zebra's. Je komt met je open jeep van de ene sensatie in de andere. Je stapt uit bij een rivier waarin een kudde nijlpaarden zwemt, kunt met de verrekijker ook nog een krokodil ontdekken, en als je wegrijdt steekt een stel gi raffen meer dan schilderachtig af tegen de uitgestreke vlakte, zodat je bijna twee struisvogels over het hoofd ziet. Het is dat de dieren elkaar opeten, anders moet de Hof van Eden er onge veer zo hebben uitgezien. Na de ochtend gamedrive lunch je in het kamp, onder de bomen aan de rivier, en om half vier 's mid dags ga je er weer op uit met de jeep. Op zoek naar de luipaard, dat zich toch te goed schuil houdt, en weer meer dan tevre den met alle andere dieren die je pad kruisen. Springende Masai Je gaat naar een Masaidorp, waar je wordt ontvangen door zingende vrouwen, baby op de rug gebonden, en dansende, op en neer springende mannen met grote speren. De Masai zijn veehouders, ze hoeden koeien en geiten, die voor de nacht bin nen de omheining van het dorp worden gebracht. Hun donkere Lang op een ligfiets Is een ligfiets ook geschikt om een lange fietstocht mee te maken? Hans van Vugt van de ligfietsvereniging I NVHPV: 'Een fietstocht maken op een ligfiets is veel comfortabeler dan op een gewone fiets. Zadelpijn behoort tot het verleden. Bovendien kan je langere tochten maken omdat een lig fiets veel harder gaat. Een racefiets is ook wel geschikt voor lange dagtochten, maar door de voorovergebogen houding die zo'n fiets vereist zie je, anders dan op een ligfiets, weer niets van het landschap om je heen. Nederland is i met alle fietspaden een fietsland bij uitstek, maar ook in het buitenland valt er heel wat te i beleven. Automobilisten zijn vaak wat voor- zichtiger dan hier waardoor je geen onveiüg ge i voel krijgt op de weg. En het is heerlijk om uren te kunnen fietsen zonder een stad of dorp je tegen te komen. Je ziet veel en je ligt nog lek leer te zonnen ook, wat wil je nog meer?' Meer informatie: www.liqfiets.net. Heeft u ook een vraag? Mail naar: vraaqenantwoord@weqener.nl. Voor meer vra gen en antwoorden: ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. (ADVERTENTIE) Vraag Scant woord hutjes zijn gebouwd van ge droogde mest en ze maken vuur door stokjes razendsnel in een olifantendrol rond te draaien. De Masai Mara is een van de vele natuurparken in Kenia. Blijf je dichterbij de kust met haar vele strandhotels, dan kun je ook zeilexcursies maken naar bij voorbeeld Wasimi-eiland, waar je kunt duiken of snorkelen bij koraalrif. Of naar Paradise Lost, een restaurant en startpunt voor een romantische boottocht en erg populair bij bruidsparen, die na het feest samen achter blijven in een appartement voor twee, met een jacuzzi op het dakterras. Wie graag een Afri kaans dorp wil bekijken, dat ligt er vlak naast.Of ga naar een wil lekeurige markt in een willekeu rig dorp. In de stad Mombasa zelf zijn de houtsnijwerkfa- briek, hindoetempel en het oude Portugese fort een bezoek waard. Allemaal niet te versmaden, maar de gedachten dwalen toch steeds af naar de Masai Mara. Ik wil terug, ik wil dat luipaard vin den. Door INGRID BROUWER Twijfelkonten zijn het, die zebra's. Minstens vijf-, zeshonderd heb ben zich verzameld aan de overkant van de rivier, vanuit de heuvels komen er nog steeds meer bij, en ze willen dui delijk oversteken. Steeds lopen een paar naar de rand, doen voorzichtig een stapje, en keren weer terug. Goed, de oever is heel steil, het heeft 's nachts ge regend dus het is nog glad ook. Maar neem toch eens een be sluit! Uiteindelijk, na uren aarze len, komt het er dan toch van. Eerst gaat een kleine groep voor zichtig naar beneden, keert weer om, gaat nog eens, en ja, dan is het zo ver. Een stroom ge streepte lijven klautert de oever af en steekt de rivier over. Ze roepen elkaar, het lijkt meer op ezelgebalk dan op paardenge hinnik. En als een jonkie in de war raakt en omdraait in het wa ter, haalt zijn moeder hem op. Dan stopt vrij plotseling de cros sing. Wat er aan de hand is, geen idee, misschien een kroko dil? Maar de zebra's wenden zich af en lopen weg langs de ri vier. De dieren die zijn overge stoken lopen rustig door en trek ken al grazend verder. Een stuk je verderop blijkt nog een goed zebrapad door het water te zijn, ook daar wordt de oversteek ge waagd. Maar nu zien we het pas zelf: er komt inderdaad een kro kodil aan. Dreigend loeren zijn bolle ogen boven het watervlak. De zebra's zijn niet gek, ze blij ven op het droge. En wij rijden verder met onze jeep, blij dat we dit spektakel hebben gezien, want volgens onze gids Stanely, die al meer dan twintig jaar hier werkt, ziet zelfs hij zo'n over steek maar een keer per jaar. De rivier is de Mara, het gebied is de Masai Mara en wij houden in onze open jeep een gamedrive. Zwaaien met zaklamp Dit is een geweldige plek voor een safari, het is het Keniaanse puntje van wat in buurland Tan zania de Serengeti heet: een ge bied van open grasvlakten met lüer en daar wat bosjes, meestal rond een rivier. En doordat het o open is, zie je veel. Al als je komt aanvliegen vanuit de de kuststad Mombasa, het propel- uigje met ruimte voor een man of twintig doet twee uur over de tocht, die ook langs dewitbesneeuwde top van de Ki- lbnanjaro voert, zie je onder je de kuddes dieren en de ronde omtrekken van de'dorpen van de Masai, die hier wonen. En di- als je met de auto naar je gaat, houdt je niet op det 'ooh' en 'aah' te roepen: kijk, bavianen, zomaar langs de weg. En zie je die gazellen? En daar, een enorme olifant! Die prachtige natuurdocumentaire °P National Geographic, daar at je ineens zelf midden in. En inderdaad, Govemer's Camp, waar we logeren, is de uitvalsba sis voor The Big Cat Diary, een bekend programma op de BBC-televisie. Dat kamp is min der primitief dan het klinkt. Het bestaat uit een groot aantal tent buisjes rondom de centrale ge bouwen zoals receptie, bar en restaurant. De 'tenten' zijn toim en riant ingericht, met gro- bedden en met een met hout betimmerde badkamer. Elektri- jateit is er niet, maai- elke tent heeft twee grote gaslampen, kersen en een zaklamp. Omdat er geen hekken rond het kamp staan en de wilde dieren dus vrij in en uit kunnen lopen, mag je niet in het donker alleen over het terrein. Dan moet je voor je deur gaan staan en met je zaklamp zwaaien, waarna een bewaker je naar bar, restau rant en kampvuur begeleidt. En echt, het geeft een heel speciaal gevoel als je aan de bar zit en ie mand tikt je op de schouder en wijst: er is een enorm nijlpaard met haar jong uit de rivier geko men om op de oever en tussen de tenthuisjes van het malse gras te grazen. De dieren wor den in de gaten gehouden - een kwaad nijlpaard is erg gevaar lijk en het zijn vrij kort aange bonden types- maar verder met rust gelaten. In de ochtend wordt je gewerkt door een man die je een kop thee brengt en de gaslamp aan steekt. Wel een beetje vroeg, kwart voor zes, maar dan zijn de dieren actief en bovendien is het een geweldige belevenis op de vlakte de zon te zien opgaan, met die ene boom met een grote roofvogel erin als silhouet op de voorgrond. In de verte loopt een olifant. We hebben een pick nick-ontbijt mee en Stanley weet gelukkig precies waar je De Hof van Eden moet er ongeveer zo hebben uitgezien Op safari De beste periode om Kenia te bezoeken is van juni tot oktober, hoewel de temperatuur bet-hele jaar door vrij con- - stant is. In de bergen en in dé hooggelegen hoofd stad Nairobi koelt het 's avonds af. De korte regen tijd duurt van eind oktober tot eind november, de lange re gentijd van april tot juni. Wie veel dieren wil zien kan het beste safari's maken door diverse wildparken. Kenia telt er circa veertig, de mooiste zijn behalve Masai Mara ook Ambo- seli (aan de voet van de Kilimanjaro), Samburu en de meren Nakuru (flamingo's), Naivasha, Turkana en Victoria. Hoewel de officiële taal Swahili is, kan men dankzij het Britse koloniale verleden bijna overal met Engels terecht. Toeristen dienen in het bezit te zijn van een visum, vaccinaties en een antimalariamiddel zijn nodig. Informatie hierover geeft het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering, www.lcr.nl. Diverse touroperators bieden relatief goedkope strandvakanties naar Mombasa aan Wilde dieren zie je daar niet, die moetje 'bij boeken'. Safari's zijn prijzig, verge lijk daarom altijd de tarie ven voor rondreizen en combinaties strand/safari. Meer informatie: Kenia Tou rist Board, Leliegracht 20, 1015 DG Amsterdam, tel 020-638 46 61www.ke- nia.paqina.nl en www.maqicalke- nya.com Uit onze vraag van vorige week wat u koopt op de luchthaven bljjkt dat vooral tijdschriften en boeken erg in trek zjjn. Naast leesplezier op het strand zjjn ze ook zeer geschikt om de dikwjjls lange wachttijden op het vliegveld door te komen. De uitslag: Tijdschriften/boeken 37% Parfum 33% Sigaretten 12% Fotorolletjes 8% Chocola 6% SOMALIË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39