Van zo'n grote band kun je wat opsteken PZC SINGLE Voorverkoop Pinkpop valt tegen W13 {l 1 Brug tussen stijlen Weer op het rechte pad Beetje gewoontjes Smakelijk voorproefje Nieuwe MSN Messenger zaterdag 8 mei 2004 i lEamon- F**K It (1) 2 Üsher Ft Lil' Jon Ludac Yeah (2) 3D12 - My Band (5) 4Dj Tiesto - Love Comes Again |3| - Anastacia - Left Outside Alone (4) 6Enrique Iglesias - Not In Love U Doors Down - Here Without You (6) 8Christina Milian - Dip It Low (35) 9Avril Lavigne - Don't Tell Me |23) 10Special D. - Nothing I Won't Do(24) 11 Narcotic Thrust -1 Like It (13) 12 Marco Borsato Do - Voorbij (8) 133t-StuckOn You (9) HSugababes - In The Middle (12' il5 N.E.R.D. - She Wants To Mo- we(11) 16 Nelly Furtado - Try (16) 111 Alicia Keys - If I Aint Got You (18) [18Chipz- Captain Hook(-) 119Beyonce - Naughty Girl (37) j'OJamelia - Superstar (10) |21 Jamelia - Thank You (21) |22Dj Casper - Chacha Slide (14) I23 G-Unit - Poppin' Them Thangs (17) 24 Candee Jay - If I Were You (33) 25Lmc Vs. U2 - Take Me To The Clouds Above (20) 26 Pink-Last To Know (22) TJim-On And On (15) |28 50 Cent - If I Can't/Poppin' iThem...(25) |29Ferry Corsten - Everything iGoes (40) (30 Boogie Pimps - Somebody jTo Love (26) 31 Idols -I've Got The Music In Me (28) |32SpecialD. - Home Alone (19) |33The Rasmus - In My Life (-) |34 Hilary Duff - Why Not (-) |35Britney Spears - Everytime 36The Black Eyed Peas - Hey Mama (27) 37Martin Solveig - Rocking Mu sic (38) 38Gary Jules - Mad World (30) p9Dido - Don't Leave Home (-) 10 Adhd Ft. Spike - Beng Je Hoofd (31) lAnastacia-Anastacia (1) SN'orah Jones - Feels Like Home (2; SPrince-Musicology (22) JGuns'N Roses - Greatest Hits (3) 5Usher- Confessions (5) {George Michael - Patience (4) 7Nelly Furtado - Folklore (6) 8KatieMelua - Call Off The Search (8) OBoudewijn De Groot - Het Ei- b'd In De Verte (7) MJoss Stone - Soul Sessions (9) 11 The Black Eyed Peas - Elep- hunk(10) 12Alicia Keys - The Diary Of Ali- ca Keys (13) 1'X.E.R.D. - Fly Or Die (11) llBeneFroger - Pure (29) 15Agnetha Faltskog - My Colou- ting Book (31) '{Eric Clapton - Me And Mr.Johnson (12) "Dido-Life For Rent (14) 18Ch!Pz - The Adventures Of Ch!Pz(18) '{Jamie Cullum - Twenty So uthing (33) ^Trijntje Oosterhuis - Strange ruit (15) 21 Diana Krall - The Girl In The toer Room (25) 22K3- 5 Jaar - Hun Grootste fts! (17) No Doubt - The Singles jjEvanescence - Fallen (19) JUonel Richie - Just For You JpDoors Down - Away From IbsSun (32) JSngababes - Three (20) -AcdaEn De Munnik - Groe- J Dit Maaiveld (24) '"ieRasmus - Dead Letters [Soply Red-Home (28) ary Duff - Metamorphosis |-3t-Identity (-) Jind-Around The World (-) 'Loldplay-A Rush Of Blood p'heHead (30) ?BonJovi - This Left Feels w-Greatest (27) tilth Jacott - Het Beste Van 1 Beyonce - Dangerously In Lo- 1(40) 'DUnit - Beg For Mercy (-) 'tiobbie Williams - Live Sum- ^2003 (36) fhrisRea - The Blue Jukebox Scwar met Werner, Justin, Roman, Rob, Angelo en Sander (vim-). Afgelopen woensdag trad de band nog op op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen, vanavond staat Scwar in het voorprogramma van Van Dik Hout op de Markt in Middelburg. foto Lex de Meester In vier jaar tijd is de Wal- cherse popgroep Scwar uitgegroeid tot veel meer dan alleen een aandoenlijk bandje. Met een gemiddelde leeftijd van zeventieneneen- half zijn ze nog steeds jong, maar door het vele samen spelen staat hun muziek in middels als een huis. Van avond vanaf 19.30 uur spe len ze op de Markt in Mid delburg in het voorprogram ma van Van Dik Hout. Afgelopen woensdag hebben de zes popmuzikanten een prima generale gehad. Voor veel publiek gaven ze tijdens het Be vrijdingsfestival op het Bel- lamypark in Vlissingen een uit stekend concert. „Eén van de beste optredens dit jaar", vindt drummer Sander Elderkamp. „Toen ik zag hoe al die mensen zich voor het podium verzamel den, kreeg ik echt een kick." Ging op Koninginnedag nog van alles mis - hun microfoons ston den zelfs onder stroom - tijdens het Bevrijdingsfestival ging het van een leien dakje. „De organi satie was goed, we werden van tevoren opgevangen, we hadden genoeg tijd om op te bouwen, het geluid was perfect, het was heel relaxt", verklaart percussio nist Werner van de Velde. Zanger/gitarist Angelo de Rijke vult aan: „Zenuwachtig word je niet van de vele mensen die ko men kijken, maar van de dingen die fout kunnen gaan. Als alles goed geregeld is, kun je lekker spelen." Wat dat betreft hebben ze er voor vanavond alle vertrouwen in, want het management van Van Dik Hout heeft ze een com pleet draaiboek opgestuurd. „Als je ziet wat er allemaal bij zo'n concert komt kijken, zou je daar weer bijna zenuwachtig van worden", aldus toetsenist Rob de Winter. „Wij gaan na tuurlijk goed rondkijken. Van zo'n grote band kun je wat opste ken." Het belangrijkste optreden uit hun bestaan danken ze aan de alertheid van de moeder van gi tarist Roman Huijbreghs. Zij fungeert als manager. Via een van de organisatoren hoorde ze enkele weken geleden dat nog werd gezocht naar een voorpro gramma bij Van Dik Hout. Ze wist wel een bandje. „Kwestie van meteen zaken doen", zegt Roman lachend. „Ze is een kei harde manager." En Werner: „Gelijk koekhappen. Als ik te genwoordig een mail krijg met de afzender Huijbreghs, weet ik dat het over Scwar gaat. Nu las ik meteen: voorprogramma Van Dik Hout. Ik dacht: Wat over komt ons nou?" Van begin af aan heeft de zes- mansformatie Scwar (bassist Justin Picard completeert de band) het publiek vertederd met lekker in het gehoor liggende Nederlandstalige liedjes. Maar de jongenspop is meer rock-'n-roll geworden, de in houd van de teksten past beter bij wat ze zelf meemaken en mu zikaal klikt het uitstekend. „We zijn individueel allemaal beter geworden", zegt Roman. „Tege lijkertijd zijn we gaan inzien dat het niet om ons draait maar om het nummer. We doen nu wat het liedje vraagt. Dat is de belangrijkste ontwikkeling. Als het eenvoudig moet, doen we het nu ook eenvoudig." Bruce Springsteen Angelo: „We hebben alles over voor Scwar. Elke cent die we verdienen, investeren we in cd's waarvan we wat kunnen leren, of in apparatuur." Ze noemen Herman Brood, Bruce Spring steen, U2, Aerosmith en Cold- play als inspiratiebronnen. Per cussionist Werner van de Velde geeft aan veel naar funk en soul te luisteren. „Dat draagt bij aan ons eigen geluid. Ik ken geen an dere rock-'n-rollband met per cussie. Echt niet één. Vooral Nederlandstalige bands worden vaak vergeleken met andere bands. Bief wordt vaak ge noemd, of de Dijk, maar dat klopt totaal niet, vind ik." Vanwege de flinke dosis rock zou verwantschap met Van Dik Hout wel voor de hand liggen, maar behalve het nummer 'Stil in mij' kennen de leden van Scwar het repertoire van Van Dik Hout eigenlijk niet. „Dat nummer staat wel één in de lijst van beste Nederlandstalige pop nummers ooit", zegt Sander. „Dat dwingt respect af. Als je zoiets kunt schrijven, is dat helemaal te gek. Het zou mooi zijn als we wat met de muzikan ten van Van Dik Hout kunnen praten, maar voor de zekerheid hebben we maar afgesproken ze absoluut niet in de weg te lo pen." Ernst Jan Rozendaal Een uitgebreide reclamecam pagne op televisie, radio en in kranten moet de kaartver koop van Pinkpop aanzwenge len. Tot nu toe zijn pas rond de 20.000 kaarten verkocht. Pink pop-baas Jan Smeets hoopt nog altijd dat 50.000 bezoekers de weg naar Landgraaf zullen vin den op 29, 30 en 31 mei. „De kaartverkoop is minder dan de laatste jaren, maar nog altijd be ter dan gemiddeld." De afgelopen week is begonnen met het uitzenden van spotjes van Pinkpop op radio en televi sie. Met name enkele sponsors pakken opvallend uit. „We gaan de mallemolen in van de publiciteitscampagne. En dat komt ons wel goed uit nu", be aamt Smeets. Smeets hield er op voorhand re kening mee dat het festival niet uitverkocht zou zijn met 60.000 mensen, mede als gevolg van een hausse aan festivals en sta dionoptredens van grote bands komende zomer. Zo treden Me- tallica, Lenny Kravitz (ook op Pinkpop) en Phil Collins op in de Amsterdam ArenA. „Over daad schaadt", zegt Smeets. Niettemin verwacht hij dat de voorverkoop zal gaan aantrek ken. „De laatste paar weken ver kopen we normaal gesproken tussen de 10.000 en 15.000 kaar ten. Mensen gaan dan pas na denken wat ze met Pinksteren willen gaan doen. Bovendien hebben ze dan hun vakantie geld gekregen." Woordvoerders van platenwin kels noemen als mogelijke oor zaak het 'lichte programma', met artiesten als Sugababes en Pinkpoporganisator Jan Smeets (1) in gesprek met Giel Beelen bij de presentatie (in maart) van het defi nitieve programma. foto Toussaint Kluiters/ANP Black Eyed Peas. Zij wijzen er op dat Werchter in België in en kele dagen tijd was uitverkocht. Daar treden onder meer The Cu re, David Bowie en Metallica op. Smeets denkt dat Pinkpop wellicht kan profiteren van een uitverkocht Werchter. „Veel Ne derlanders hebben geen kaartje kunnen krijgen voor Werchter. Wellicht kiezen zij alsnog voor Pinkpop." Het ministerie van Binnenland se Zaken gaat tienduizend tan denborstels uitdelen op Pink pop. Het is onderdeel van een rondreizende 'road show' die Nederlanders moet aansporen aan de Europese verkiezingen mee te doen. De tandenborstels zijn nog niet klaar, vertelt pro jectleider Lurt Smit. Daardoor is ook nog niet duidelijk of er ruimte genoeg is om ze zowel te bedrukken met het websi te-adres www.ukomttochook.nl als met de stemdatum, 10 juni. „We delen ze uit op 30 mei, de tweede dag van Pinkpop", zegt Smit. Twaalf man leuren met de tandenborstels op de cam ping met popliefhebbers, „en er gebeurt ook nog iets ludieks". De medewerkers staan er met de twee speciale caravans, die overal in het land aandacht voor de verkiezingen moeten trekken. Hoe laat ze die zondag beginnen, weet Smit nog niet. „We zijn er om een uur of acht, maar het ligt er maar net aan hoe laat ze daar wakker wor den." Ze gaan de festival gangers in elk geval niet wek ken: „Het moet wel gezellig blij ven." Bart Ebisch De cd Él is het sterke debuut van Electric Barbarian. Hierop smelten op speelse wijze uiteenlopende muzikale stijlen samen. Natuurlijk is goed hoor baar dat de kern van de interna tionale groep bestaat uit twee kopstukken uit de Groninger jazzscene, drummer Harry Ar- ling en bassist Floris Vermeu len. Onder leiding van die Vermeu len (Cousin X) worden avontuur lijke uitstapjes gemaakt. Er is ruimte voor 'spoken word' van de Amerikaan Kain, oprichter van de invloedrijke Last Poets. Trompettist Bart Maris zorgt voor melodieuze en sfeervolle motiefjes, terwijl de Angolees Mos als een bezetene rapt. Meest opvallend is de vooraan staande rol van de draaitafels (turntables). Die worden virtu oos bespeeld door de Belg Grazzhoppa en de Franse, twee voudig wereldkampioen Netick. Deze ingrediënten hadden ge makkelijk een vermoeiende brij kunnen opleveren, maar daar van is beslist geen sprake. Él is meesterlijk open gearrangeerd en geproduceerd en slaat een monumentale brug tussen geïm proviseerde muziek, hiphop en live gespeelde drum-'n-bass. Peter van der Heide Electric Barbarian: Él (Exco/- Lowlands) Ze tekenden voor Penance Soiree bij een groot label (V2), maar toegankelijk zijn de jongens van The Icarus Line nog altijd niet. The Icarus Line scho telt ons letterlijk een avond boe tedoening voor. Boeten zullen we, voor alle zachtmoedigheid, commercialiteit, conservatisme en gezelligheid in de popmu ziek. The Icarus Line zet ons weer op het rechte pad. Rock-'n-roll is niet bedoeld als achtergrondmuziekje. Rock- 'n-roll is gevaarlijk, opwindend en sexy. En het moet vooral on uitstaanbare herrie zijn in de oren van de gezapige mens. Pe nance Soiree is dat allemaal. The Icarus Line scheurt en schuurt en piept en freakt. Het geluid en de intensiteit zijn fas cinerend. Opener 'Up against the wall motherfuckers' blaast zelfs de doorgewinterde rockfan tegen de muur. Helaas zijn niet alle songs zo sterk. The Icarus Line slaat snel door in lange noi se-escapades. Dan is het geen verbluffende rock-'n-roll - ver nieuwing meer, maar pijniging. Maaike Borst The Icarus Line: Penance Soiree (V2) De cd Trampin' had alle voortekenen mee. De on rust in de wereld na 11 septem ber en de Amerikaanse invallen in Afghanistan en Irak geven Patti Smith urgente kwesties om haar krachtige poëzie op te richten. Het album is bovendien gemixt door Patrick McCarthy die Smiths prachtige verlies- plaat Gone Again (1996) dat hartverscheurend intieme ge luid meegaf. Toch valt Trampin' tegen. Aan Smiths sprekende gedichten en de productie ligt het niet. Haar stem is diep en heersend als al tijd. Het probleem zit in het songmateriaal. De meeste num mers zijn te gewoontjes. Het kabbelt voort, uitsluitend over eind gehouden door Smiths blij vend intrigerende stem. Het is niet genoeg. Vooral de eindeloos uitgesmeerde, semi-experimen- tele nummers 'Gandhi' en 'Ra dio Baghdad' zijn tenenkrom mend. Uitzonderingen zijn het meeslepende 'Trespasses' en de schitterende traditional 'Tram- pin". Alleen daar is Smith de ge havende maar sterke vrouw die zoveel bewondering verdient. Maaike Borst Patti Smith: Trampin' (Colum bia/Sony) Er zijn weinig mensen die zo hard kunnen jubelen als En gelse popjournalisten. „It's loud. It's hope. It's God", schrijft ene JK in The Fly Maga zine over de Londense band The Rocks. Gelukkig kunnen ook The Rocks zelf hun enthousias me niet bedwingen. Yessssssss!!!!, heet de plaat. In derdaad: met acht s-en en vier uitroeptekens. Zo klinkt het ook. Maar het is niet alleen de uitbundigheid die The Rocks tot een bijzonder leuk rock-'n-roll bandje maakt. Yessssssss!!!! telt slechts zeven nummers in twin tig minuten, maar daarin laten The Rocks verbluffend veel va riatie horen. Uit de bocht vlie gende garage, funky gitaartjes en kopstem, een overtuigend wanhopige murderballad, een punkpopliedje zo aanstekelijk dat Blondie jaloers zal zijn. Yessssssss!!!! is een erg smake lijk voorproefje voor de optre dens die de band hier in juni waarschijnlijk komt doen. Maaike Borst The Rocks: Yessssssss! (Scratchy/Konkurrent) Msn-en is onder jongeren één van de populairste communicatiemiddelen naast de mobiele telefoon. Bijna 4,5 mil joen 'buddies' gebruiken het pro gramma MSN Messenger voor onderling contact via het inter net. De website msn.nl waarop dat draait is van Microsoft. Van het programma MSN Messenger is deze week versie 6.2 uitgeko men. Via het in Fun& Games van naam veranderde startme nu zijn spelletjes als dammen en patience te spelen. Bij het inty pen van de codes voor de zoge noemde emoticons, de lachende en huilende maantjes, worden tikfouten gecorrigeerd en is het plaatje direct te zien. Nieuw is dat mobiele internetters ook zijn te zien. Tot nu toe kregen buddies het teken 'off-line'. In de nieuwe versie zijn ze 'on-li ne' en kan er direct mee worden gecommuniceerd door middel van sms. Je kunt ook zien wie er on-line zijn. MSN Messenger is op de vaste computer speciaal bedoeld voor Windows XP en gratis op te halen via internet. Voor sommige diensten van MSN moet echter wel worden betaald. In Windows XP zit trou wens een eigen Messenger-servi ce, die onafhankelijk van MSN Messenger te gebruiken is. Win dows Messenger is vooral ge maakt voor de zakelijke markt. MSN Messenger is bedoeld voor de (jeugdige) consument. Zie ook: messeneer.msn.nl-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37