Debutanten zijn onverstoorbaar Van de Broeke wil buitenkans benutten Hoek onderhandelt met Johan Gerets Van den Broek mist finale WK Versterkingen voor Goes uitslagen Tovaal verliest van Clondalkin Pankow wint droomfinale agenda Eric Atuahene en Wilmer Kousemaker gaan voor profcontract bij NAC Jouri is aanvallend beter, Remi heeft meer inzicht HYLiriöBI zaterdag 8 mei 2004 wbl() door Barry van der Hooft HOEK - Hoek heeft donderdaga vond een gesprek gevoerd met Johan Gerets. De 22-jarige zoon van trainer Erik Gerets heeft een aflopend contract bij eer- ste-divisieclub MVV. De verde diger voetbalde als jeugdspeler bij Racing Genk en Club Brug ge- Johan Gerets is bij MW aan zijn derde seizoen bezig. Dit sei zoen kwam hij tot acht competi tiewedstrijden. 'waarin hij één keer scoorde. Na het gesprek was Johan Gerets toeschouwer bij het oefenduel tussen Hoek en Oostkapelle. De Zeeuws- Vlaamse hoofdklas ser bleek met 3-0 te sterk voor de één klasse lager spelende te genstander. De naar ASWH ver trekkende Arjan Human zen; Hoek voor rust op een 1-0-voof sprong. Bart Poppe maakteeri de tweede helft 2-0 van en l derde treffer kwam op naaj van tweede-elftalspeler Ham- Collin. GOES - De voetbalveren^ Goes heeft zich voor volgends* zoen versterkt met twee spelen Koen Wisse komt over van Cj. lijnsplaatse Boys en Jordyde Toonder verruilt Yerseke vut de zondag-derdeklasser, Dg Toonder is een verdediger. se speelt in de aanval. GOES - Luciënne van den Broek is er met het Nederlands team niet in geslaagd om de fina le van het WK tennis voor vete ranen (40+) te bereiken. In de halve eindstrijd in het Turkse Antalya was Duitsland met 2-1 te sterk. Van den Broek, die voor ten nisclub Souburg uitkomt, ver loor haar enkelspel van de Duit se Carola Kintrup. Het werd 6-3,3-6 en 2-6. „Ze was wat vas ter dan ik", aldus Van k Broek, die ruim drie uur op baan stond. Carin Bakkums* haar enkelspel wel, waarna if dubbelspel de beslissing mee brengen. Bakkum en Van de Broek wonnen de eerste sü ruim (6-0), maar gingen daarm ten onder. De setstanden ware 6-0,4-6,2-6. Nederland ontmoet in de sir.: om de derde en vierde pk vandaag Amerika, dat vem- send van Australië verloor. I 1 I MBIIW— Sevilla. Wereldbeker driebanden (UMB-CEB). Tweede ronde: Sayginer (Tur) - Gomes (Por) 3-2 (15-3 13-15 15-1 9-15 15-13/1.457-1.000), Koorevaar (Ned) - Theriaga (Por) 3-2 (15-8 7-15 15-2 9-15 15-6/1 130-0.868), Bury (Fra) - Carlsen (Den) 3-1 (15-14 9-15 15-13 15-5/1.317-1.175), Merckx (Bel) - Avila (Mex) 3-0 (15-6 15-6 15-4). Lucky Day 3396: 1-2-3-16-13 20-28- 29-30-36-40-47-52-54-56-58-61 -62-71 -73 (onder voorbehoud) Rome. Mannen, 2,4 miljoen euro. Kwartfinales: Nalbandian (Arg/5) - Spadea (VSt) 6-4 6-3, Costa (Spa) - No- vak (Tsj/12) 6-4 6-2, Pavel (Roe) - Sanchez (Spa) 7-6 7-6, Zabaleta (Arg) - Massu (Chl/8) 6-1 7-5. Berlijn. Vrouwen, 1 miljoen euro. Kwartfinales: Mauresmo (Fra/2) - Koe- snezova (Rus/10) 6-7 6-3 6-1, Venus Wil liams (VSt/3) - Suarez (Arg/11) 7-6 5-7 6-2, Capriati (VSt/6) - Mïskina (Rus/4) 6-3 6-2, Sprem (Kro) - Zuluaga (Col) 6-3 6-3. Heracles 35 18 10 7 64 E3 Helmond Sp 35 19 7 9 64 5 I Graafschap 35 17 10 8 61 62 VW 35 19 4 12 61 74 l Emmen 35 16 10 9 58 61 r GA Eagles 35 15 8 12 53 79 f AGOVV 35 13 8 14 47 59 2 TOP 35 12 8 15 44 55. i Stormv. 35 12 8 15 44 52 i Haarlem 35 9 9 17 36 40 Veendam 35 7 15 13 36 I Dordrecht 35 5 14 16 29 31 i CambuurL 35 6 10 19 28 35 i MW 35 6 10 19 28 32 Eindhoven 35 5 12 18 27 36 Fortuna S.- 35 3 10 22 19 35 HH Longuenesse. Vierdaagse van Duit kerken. Derde etappe, Honfr schoote - Longuenesse: 1 Rouslfr 200,6 kilometer in 4.51.37, 2 Chavi» (Fra), 3. Van Heeswijk 0.49, 4. Kirsipi (Est), 5. Hondo (Dui), 6. Leukerat (Bel), 8 Mutsaars, 15. Van Katwijk.3 Van der Wal, 31Scheuneman. 37 M- man, 42. Reinerink, 45. Bos, 46 V» kamp, 63. Veneberg, 81. Boven, 82"? Dam, 114. Smink 3.02, 124. Dett- 12.51. Uitgevallen: Traksel. Gouden Gids Divisie: Stormvo- gels-Dordrecht 2-0, Heracles-Helmond Sport 3-3, Veendam-Graafschap 3-3, Cambuur-Den Bosch 1-2, Excelsior-For- tuna Sittard 2-1, Eindhoven-Sparta 0-3, MVV-WV 2-1, TOP-GA Eagles 1-4, AG- OW-Emmen 3-0 Stand: Excelsior 35 22 7 6 73 69- 38 Den Bosch 35 21 8 6 71 82- 46 Sparta 36 21 6 9 69 76- 43 GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal leed een nipte 7-5-neder- laag tegen het Ierse Clondalkin, dat voor de tweede keer een be zoek bracht aan sportpark Het Schenge in Goes. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar de beste kansen waren voor de Ierse gasten. Na tien minuten nam Clondalkin een 7-0-voorsprong. De thuisclub had direct een ant woord klaar. Niels van Harn wist de achterstand terug te brengen tot 7-5. In het vervolg van het duel waren de beste kan sen wederom voor Clondalkin. 's-HEERENHOEK - Hel d» bandentoernooi Walk Inn kï zich geen mooiere bezetting i* de finale wensen. Kimmo Pai- kow en Jean Louis Smulder^ reikten de eindstrijd. Ze zijl teamgenoten bij OBK a Korenbeurs/'t Kaaitje en dikli vrienden in het dagelijks leve maar ook rivalen op het gro« laken. Na vijftien beurten wees hei rebord 3-3 aan. Toen brandj' de strijd pas echt los. Na ee niet hoogstaand, maar adembe nemend gevecht werd de slaK 26-26. Toen maakte Pankov met een serie van vier een es aan de prestigestrijd en voor de derde keer in de lat? geschiedenis van het toernooi wisseltrofee. De strijd om deer de en vierde plaats werd eens* pele overwinning (25-15 in 5 beurten) voor Jos Capello tegft Albert de Jonge. Zaterdag Atletiek Vrije Meidoornloop. Aanvang: 14.15 uur. Jeugdloop, 14.30 uur: 1.5 km, 15.00 uur: 15 km, 10 km, 5 km. Inschrij ven: 't Dorpsuus te Nisse. Tennis l Zeilen Scheldemondrace. Organisatie: wa tersportvereniging Breskens. Start: ha ven Breskens om 9.30 uur. Zondag Hockey Schaken VastNed Rotterdam-LSG, HWP Sas van Gent-ING/ESGW SM B-Utrecht. Locatie: denksport? trum Apeldoorn. Aanvang: 13.00uur. Surfen Mannen. Hoofdklasse: Yerseke-Sjef, Schelde-Sluiskil, Smash-Westerschou- wen, Vogelvlucht-Zierikzee. Kamperland. De Schotsman. Tw* de wedstrijd om de regiocup R°™ bokaal. Aanvang: 12.00 uur Inw^ ven om 11.00. Tennis Mannen vierde klasse D: Middel- burg-Rapide (sportpark Voorborch in Middelburg), Vlissingen-Olympia (sport park Bonedijke in Vlissingen) Aanvang: 14.30 uur. Vrouwen derde klasse D: Peli- kaan-Vlissingen, Tempo-Rapide. Vier de klasse D: Middelburg-Vlijmen (sportpark Voorborch in Middelburg). Aanvang: 12.45 uur. Landelijk. Gemengd. Tweede k» se: Tie Breakers-Schelde. Derdel® se 21: Markant-Middelburg. D' klasse 39: Souburg-Holy VierdeK' se 39: Souburg 2-Middelburg 2, w 2-Game'78, DOS-De Zoom, S»* 2-Halve Maan. Vierde klasse 45: la-Binnenmaas. Mannen. Tweede klasse. DTB-».- Barendrecht 2-Halve Maan. Voetbal Eredivisie. Ajax-NAC, SC veen-AZ, NEC-Volendam, Den Haag, RBC-Feyenoord, RKCW» wijk-FC Twente, Roda JC-Vitesse, Utrecht-FC Groningen, FC Zwol* lem II. Zeilen Thorntonbankrace. OrganiseW- tersportvereniging Breskens Aan--' 9.30 uur Fortis speelt topper tegen Vriendenschaar door Barry van der Hooft BREDA - Zeuren om een prof contract? Na nog geen handvol wedstrijden in het eerste elftal? Nee, de beleidsbepalers van NAC Breda hoeven niet bang te zijn dat Eric Atuahene en Wil mer Kousemaker binnenkort op de deur kloppen of met hun vuist op tafel slaan. Het past niet bij de twee Zeeuwse voet ballers die onlangs hun debuut maakten in de eredivisie. Het nuchtere tweetal wil zich stap voor stap ontwikkelen tot een vaste waarde voor de trots van Breda. De afspraak staat om twee uur 's middags en de twee voetbal lers melden zich stipt op tijd. Wilmer Kousemaker, achttien jaar en inwoner van Tholen, arri veert in een kleine Toyota Star let en enkele minuten later volgt Eric Atuahene, voormalig links buiten van Terneuzen Cl. Hij komt net boven het stuur van de Volkswagen Polo uit en van on der zijn pet verschijnt een brede glimlach. In de brasserie van het stadion wordt al snel duidelijk dat hier twee jongens zitten zonder kap sones, die goed weten wat een prachtig leven ze hebben. Het seizoen zit er bijna op, maar van Kousemaker en Atuahene mag het best nog iets langer duren. Want het debuut in het. eerste elftal smaakt vanzelfsprekend naar meer, al zal een volgende optreden wellicht weer even op zich laten wachten. Atuahene heeft een blessure overgehou den aan het duel van maandag met Jong PSV en staat een week buitenspel. „De vier spelers die tegen AZ geschorst waren, zijn er zondag tegen Ajax weer bij", weet Wilmer Kousemaker. Atua hene vult hem aan- „En ik denk dat Rob Penders ook weer terug is na zijn blessure." Ruimere keuze Het betekent dat hoofdtrainer Ton Lokhoff weer een ruimere keuze heeft. Tegen AZ moest hij naast de vier geschorsten ook nog zeven geblesseerde spelers Wilmer Kousemaker vraagt om steun in de wedstrijd tegen Volen- dam. foto Cor Viveen missen en dat maakte de weg vrij voor een handvol jeugdspe lers. Atuahene speelde negentig mi nuten als rechtsback en Kouse maker verving net voor rust de tegenvallende Adnan Barakat. „Toen ik de opstelling zag werd ik toch behoorlijk zenuwach tig". erkent Atuahene. „Ik had in de dagen voor de wedstrijd meegetraind en kon verwachten dat ik zou spelen. Toen het be vestigd werd, kreeg ik toch even de kriebels. Door de zenuwen werd ik in het begin een paar keer voorbij gelopen, maar daar na heb ik me redelijk hersteld." Wilmer Kousemaker had twee weken eerder tegen Volendam al voor het eerst zijn opwach ting gemaakt als invaller. Kouse maker: „Ik had al een keer of ze ven op de bank gezeten en daar door had ik iets minder last van zenuwen. Toch weet je dat er veel ogen op je gericht zijn. De mensen vragen zich toch af: wie is dat? En normaal speel je met Jong NAC voor driehonderd toe schouwers. Met het eerste kun je daar een nulletje bijdoen en er een hoger cijfer voorzetten." Na het 2-2-gelijkspel in Alk maar volgde een vrije zondag, want een dag later stond weel een belangrijk duel op het pro gramma. Jong NAC moest thuis Eric Atuahene heeft handen en voeten nodig om Stein Huysegems af te stoppen. foto Cor Viveen winnen van Jong PSV om zich te verzekeren van lijfsbehoud. Die missie werd door een 4-1-ze ge tot een goed einde gebracht en de twee verdedigers speelden beiden een hele wedstrijd. Atua hene bleef vrij simpel overeind tegen de Braziliaan Marquinho en Kousemaker speelde sterk als linker centrale verdediger. Automatismen Eric Atuahene: „Ik vind dat we dit seizoen vaak onterecht heb ben verloren met Jong NAC. Te gen Ajax en Feyenoord gaven we het bijvoorbeeld in de slotfa se uit handen. In deze competi tie zit het allemaal heel dicht bij elkaar en daarom heb ik ook nooit gedacht dat we zouden de graderen. De kern van Jong NAC is smal en daardoor speel je bijna nooit met hetzelfde team. Van automatismen is nau welijks sprake." Wilmer Kousemaker: „Tegen PSV deden er wat spelers van het eerste mee en dat merk je meteen. Ze houden de bal wat langer vast, spelen slimmer en daardoor sta je als ploeg minder onder druk. En met een keeper als Arno van Zwam achter je is het heerlijk voetballen. Hij coacht altijd positief en daar door kun je makkelijker spe len." Net als Atuahene was ook Kou semaker voorheen linksbuiten en later middenvelder. Op die laatste plek speelt hij nog wel af en toe. „Als linksbuiten kom je vaak minder aan de bal dan als verdediger of middenvelder. De opbouw begint nu vaak bij mij en dat vind ik wel lekker. Je hebt echt invloed op het spel." Rechtsback Atuahene is van oorsprong ook linksbenig, maar speelt nu al ge ruime tijd als rechtsback. „Dat komt doordat we eigenlijk geen rechtsback in ons team hebben. Het is wel moeilijker voetballen voor mij, maar ik heb aangege ven dat ik het niet erg vind. Als het voor het team beter is, speel ik rechtsback." Het tweetal heeft één groot voor deel. Hun trainer, Ruud Brood, heeft zelf een rijk verleden als verdediger. „Na de wedstrijden komt hij altijd individueel terug op wat er goed en fout is ge gaan", vertelt Atuahene. „Hij is zelf ook verdediger geweest en ziet het daardoor allemaal erg goed." Kousemaker: „Je leert ook van de spitsen waar je tegen speelt. Zoals Robin Nelisse afge lopen zaterdag. Hij loopt steeds buitenspel en komt dan op het juiste moment vanuit je rug. Dat is moeilijk te verdedigen, maar wel leerzaam." Nieuwe doelen Een contract hebben ze allebei nog niet op zak, maar de toezeg ging dat ze volgend seizoen ook bij NAC spelen is wel al binnen. Atuahene, aan zijn laatste jaar handel bezig aan het Florent College, en Kousemaker, die op het Cios in Goes zit, willen zich komend jaar weer verder ont wikkelen met als uiteindelijke doel een profcontract. Ze lijken allebei onverstoorbaar bij het verwezenlijken van hun droom. „We moeten onszelf steeds nieu we doelen stellen", weet Wilmer Kousemaker. „We hebben geluk gehad dat we nu al mochten de buteren en het is nu zaak zoveel mogelijk speelminuten te pak ken. Daarna kijken we wel weer verder." door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Nog geen halfjaar geleden schreef For- tis-korfballer Jouri van de Broeke op de website van zijn vereniging dat zijn team nog ab soluut niet toe was aan de hoofdklasse. Dat was na de ver loren zaalwedstrijd tegen TOP Sassenheim, toen bleek dat de Souburgers niet langer in de ra ce waren voor de titel in de overgangsklasse. Momenteel is Fortis weer dicht bij promotie naar de hoogste landelijke klas se, nu op het veld. Maar nog steeds acht Van de Broeke het team er niet rijp voor. Fortis heeft nog een te onervaren ploeg, vindt hij. Als Van de Broeke probeert uit te leggen waarom hij dat vindt, drukt hij zich diplomatiek uit. Hij zegt niet glashard dat For tis nog niet rijp is voor de hoofdklasse, maar hij ontkent het ook niet, Hij kiest zijn woor den zorgvuldig, want na zijn kritische artikel op de internet site kreeg hij de nodige kritiek. „Ach kijk, als je reëel bent, weet je dat we te weinig erva ring in het team hebben", be gint hij. „Alleen Rob Sanderse heeft met Swift al eens in de hoofd klasse gespeeld. Nou, dan weet je dat het in zo'n jaartje hoofd klasse - als we het al redden - heel moeilijk wordt. Maar dat wil niet zeggen dat we niet wil len promoveren. Integendeel. Het lijkt mij een heel mooi leer jaar. Toen ik jong was, droom de ik ervan om in het eerste van Animo (opgegaan in Fortis) te spelen. Toen dat gelukt was, heb ik mijn doelen bijgesteld. Nu wil ik heel graag een keer in de hoofdklasse spelen. En als je er dan zo dichtbij bent, moet je die kans gelijk probe ren te pakken. Ook al blijft het misschien maar bij één jaar." Tweede Dat het achttal van trainer Ralph Gillissen dichterbij een plek in de hoofdklasse is, is in elk geval zeker. In de afgelopen drie jaren eindigden de Soubur gers weliswaar al vaak genoeg als tweede, maar steeds was het verschil met de nummer één aanzienlijk. Nu staat de ploeg, met nog drie duels te gaan, aan kop. De nummer twee, Vriendenschaar uit Har- dinxveld-Giessendam, volgt op één punt, maar dat kunnen er na vandaag drie zijn. Vanmid dag treffen beide ploegen el kaar. „Als we winnen, staan we met één been in de hoofdklas se", weet Van de Broeke. Volgens de 25-jarige fysiothera peut is Fortis in de riante situa tie terecht gekomen doordat het eens allemaal meezat in de competitie. „Na de eerste helft van de veldcompetitie hadden we liefst vijf verliespunten en nog stonden we aan kop. En ge lijk na de zaalcompetitie ver sloegen we SDO, dat toen ook nog kans maakte op de titel. Daardoor kwamen we voor de eerste keer in jaren goed uit de zaal en stonden we meteen aan kop." Puntspeler Jouri van de Broeke heeft een groot aandeel in het succes. Hij maakte dit veldseizoen (elf duels) net als Chaim Koole al 44 doelpunten. Dat komt, zo denkt hij, doordat hij nog meer dé puntspeler is geworden dan in voorgaande jaren. Alle bal len gaan naar hem en van hem wordt verwacht dat hij ze er ook in schiet. „Maar", zo haast hij zich te zeggen, „dat maakt mij niet de belangiijkste speler. De goals zijn wel nodig, maar mijn gemiste schoten moeten ook afgevangen worden." En daar zijn bij Fortis de lange vrouwen, met name Ruth en Ha- gar Hoogwerf, voor. „Ik kan me heel goed voorstellen dat ze dat met altijd even leuk vin den. Maar het is de klasse van hen dat ze zich er in. schikken en dat ze het zo goed doen. Als ik weet dat zij onder de korf staan, kan ik rustig schieten. Als je die zekerheid van een goede rebound hebt, schiet je namelijk toch met wat meer vertrouwen." Ook tegen Vriendenschaar zal Fortis vanmiddag weer zo func tioneel (of noem het zakelijk, berekend, conservatief) korfbal len. „Het blijkt nu eenmaal dat we tot het beste resultaat ko men als we vanuit een goede or ganisatie spelen", legt Van de Broeke uit. Volgens hem heeft zijn team moeite om opportu nistisch te spelen en te improvi seren. „Laat ons die bal maar eerst goed rondspelen en daar na komen we wel tot een goede aanvalsactie." Winst Fortis speelde dit jaar al drie keer tegen Vriendenschaar. Twee keer in de zaal en één keer op het veld Alledrie de duels werden door de Soubur gers gewonnen, met 13-12,13-9 en 15-14. Van de Broeke gaat ervan uit dat beide ploegen vandaag weer dicht bij elkaar zullen zit ten. „En verwacht nu geen mooi spel van ons", waar schuwt hij. „Het gaat om die twee punten. We hebben nu een buitenkansje om te promo veren naar de hoofdklasse en die mogen we niet laten lopen. Om het publiek maken we ons wel een andere keer zorgen." Jouri van de Broeke (links) over zijn broer Remi: „Hij kan beter het overzicht bewaren en de goede passen geven." foto Lex de Meester door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - „Van welke club is-ie eigenlijk geen hoofdtrainer geweest?", vraagt Remi van de Broeke (23) zich hard op af. Samen met Jouri praat hij over het korfbaldier Harry van de Broeke, hun va der. Ze komen tot een behoorlijk rijtje: Olympia W, Ondo, Stormvogels, Seolto, Animo, Zuidwester... Het is duidelijk dat de twee Fortis-spelers hun talent niet van een vreemde hebben. „We zijn allebei gaan korfballen toen we zes waren en hebben altijd in de selectie teams gezeten", vertelt Remi, die al vier jaar in het tweede speelt en met grote regel maat invalt in Fortis 1. Jouri van de Broe ke zit voor het vijfde achtereenvolgende jaar in de eerste selectie. Remi is het nog nooit gelukt om daarin te komen, de con currentie is te groot. „Als ik bij een andere vereniging had gezeten, stond ik daar al lang in het eerste. Maar hier heb ik drie jon ge jongens - Chaïm en Wander Koole en Jouri - voor me en Rob Sanderse speel ik ook niet zomaar uit het eerste." Vooralsnog moet de jongste van de twee broers het doen met invalbeurten. Dit sei zoen deed hij al zo'n tien keer mee en tij dens die gelegenheden maakte hij twaalf doelpunten. „Jouri is bij Fortis 1 dé punt speler, ik ben dat bij het tweede. Ik maak daar net zoveel goals als hij. Als ik dan in val bij het eerste, is het ook niet moeilijk voor mij om mee te doen. Meestal moet ik voor wat rust zorgen en mijn doelpuntjes meepikken." „Het voordeel van Remi is", weet Jouri, „dat hij veel spelinzicht heeft. Meer dan ik. Hij kan beter het overzicht be waren en de goede passen geven. Ik ben aanvallend wat sterker dan hij. denk ik."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16