Midgard bereikte te kleine groep Prij Who Killed Diana? Si PAPIER IS GEDULDIG. Bijna twintig jaar aan Kuiperspoort Zeeuwse slibberg stelt overheden voor probleem Boete voor te grote voorraad in koffieshop Uitblijven massale protesten was teken aan de wand Taakstraf voor aandeel in vechtpartij f V THE DIANA CONSPIRACY Midgard heeft bijna twintig jaar aan de Kui perspoort gezeten. Vier jaar na de opening klaagden omwonenden bij de gemeente: de jon geren veroorzaakten overlast. Sinds 1985 zocht het jongerencentrum naar nieuwe, definitieve huisvesting. Half jaren ne gentig beloofde de gemeente dat Midgard op de plek van het oude zwembad terecht kon. Enige tijd later werd die grond vergeven aan Rijkswaterstaat, voor de bouw van een nieuw kantoor. In 1997 verhuisde Midgard tijdelijk naar de He rengracht, even later verkaste het centrum naar de Bachtensteene. Tot vorig jaar was het plan om op die plek een nieuw centrum te bou wen, in combinatie met een parkeergarage. Toen de gemeente discotheek The Nighttrain kocht, werden druk plannen gemaakt om daar een nieuw jongerencentrum te huisvesten. Vorige week werd bekend dat de plannen op nieuw zijn gewijzigd. Er is geen geld meer voor een nieuw jongerencentrum in de binnenstad. zaterdag 8 mei 2004 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De overheden in Zeeland (provincie, gemeen ten, waterschappen en Zeeland Seaports) zullen op zeer korte termijn op zoek moeten naar een plek waar grote hoeveelhe den baggerspecie geborgen kun nen worden. Op de Zeeuwse wa terbodems rust momenteel tus sen de twintig en 62 miljoen ku bieke meter slib, waarvan er tus sen de 1,3 en 4,1 miljoen kubie ke meter snel - om milieurede nen - moet worden geborgen. Het gaat hierbij om matig tot zwaar verontreinigde sedimen ten. De gemeente Terneuzen haalde enkele weken geleden rigoureus een streep door een plan van Rijkswaterstaat om een Zeeuws depot van ruim 35 hectare aan te leggen in de Koegorspolder. Staatssecretaris M. Schultz van Haegen (Verkeer en Waterstaat) heeft de gemeente Terneuzen ge vraagd om dat besluit in her overweging te nemen, maar de gemeente heeft de bewindsvrou we de voorbije week laten we ten daar niets voor te voelen. De staatssecretaris heeft Zee land wel toestemming gegeven om slib te storten in een slufter op de Maasvlakte, maar dit mag alleen onder, voorwaarde dat de provincie zelf ook een eigen de pot aanlegt. Afspraken De tijd voor zo'n depot begint te dringen, ook al, omdat het wa terschap Zeeuwse Eilanden met verschillende gemeenten in Mid den-Zeeland afspraken heeft ge maakt om medio 2006 te begin nen met het opschonen van di verse waterbodems. Het gaat dan vooral om vroegere overstor- ten en rioolsloten in stedelijke centra, alsmede de oude riool vaart tussen Middelburg en Veere. Ook de Vlissingse Vest in Middelburg dient op korte ter mijn te worden opgeschoond. „De voorbije jaren zijn wel de vervuilingsbronnen van die wa teren gesaneerd, maar werd het eigenlijke reinigen van de bo dems telkens uitgesteld. Dat laatste moet op korte termijn ook opgepakt worden, niet al leen om milieuredenen, maar ook omdat op verschille plaatsen de doorstroming het oppervlaktewater in he ding is", legt Lisette van Rii. dewerker water en bodem de provincie uit. 'Ook Rijkswaterstaat a naar bergingsruimte. De Dii tie Zeeland van de rijksdie zit met een berg slib van 1,8] joen kuub omhoog. Deze ven de specie hoopt zich mets op in het Kanaal van Gent; Terneuzen en het Kanaal j Walcheren. Een andere locatie waarheti probleem nijpend begint tei den, is de Otheense Kreek Terneuzen, waar een met ara en zware metalen vergift; slibstroom uit de SpuiseS langzaam noordwaarts opj Verder rust er nog een behoe ke hoeveelheid vuiligheid oy bodems van de buitenvestes Hulst. In tegenstelling tot watersd Zeeuwse Eilanden heeft heti terschap Zeeuws-Vlaande geen afspraken met gemea gemaakt over de berging slib uit waterlopen, vijven kreken. Het schap ging erse vanuit dat het Koegorspolda pot er komen zou. In totaal er in de regionale watereni 650.000 kubieke meter verod nigde specie te wachten opl ging. In de Zeeuwse lm hoopt zich verder nog een ka miljoen kuub bagger op. MIDDELBURG - Een 47-jai koffieshophouder uit Oost-S burg is gisteren veroordi voor het in bezit hebben va grote voorraden softdrugs. De Middelburgse politiered B. Doorewaard-Boekhout la de man een boete van 1800a en 100 uur voorwaarde!) taakstraf op. Bij een invalii Middelburgse koffieshop 8 werd op 11 november vongj door de politie 830 gram softdrugs aangetroffen. De: meer dan de wettelijk toeges ne hoeveelheid. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het jongeren centrum in de Middelburgse bin nenstad gaat dicht. De plannen voor een nieuw jongerencen trum zijn geschrapt. Het is één van de maatregelen in een grote bezuinigingsoperatie van de ge meente. Volgens wethouder Al- bert de Vries (PvdA) hebben jon geren weinig belangstelling voor een nieuw jongerencen trum. Midgard is al bijna twintig jaar op zoek naar definitieve huisves ting. De gemeente heeft beloftes gedaan. Nu is er geen geld meer. Neemt de gemeente jongeren wel serieus MIDDELBURG - Een negentien jarige inwoner van Den Haag is gisteren in Middelburg voor een mishandeling veroordeeld tot 32 uur taakstraf. De politierechter achtte bewe zen dat verdachte op 26 septem ber vorig jaar in Nieuw- en Sint Joosland klappen heeft uitge deeld aan een inwoner van die plaats. Hij was samen met zijn zuster en haar vriend in een au to naar Nieuw- en Sint Joosland gereden. Daar hadden ze de au- ,to geparkeerd op een plaats waar veel hangjongeren samen komen. De wouw van het slacht offer kwam naar buiten, omdat de muziek in de auto te hard stond. Er ontstond een discussie die hoog oplaaide. Toen ook haar man naar buiten kwam es caleerde de ruzie en ontstond eep vechtpartij. Daarbij vielen •over en weer klappen. Tegen de inwoner van Nieuw en Sint Joosland was ook aangif te gedaan. Hij was eerder inge gaan op het schikkingsvoorstel van Justitie voor het doen van hetzelfde aantal uren (32) werk straf. „Ik vind het ook een pijnlijke be slissing. Het loopt inderdaad al lang. Maar als je voor dit soort bezuinigingen wordt geplaatst, moet je keuzes maken. Ik heb naar mijn eigen portefeuille ge keken en ik ben gaan aftellen. Van zorg kan geen geld af, ik vind dat daar eerder geld bij moet en voor wijkaanpak was al weinig geld. Voor het sociale be leid hebben we ook te weinig, en daar zit een groot deel jongeren beleid in. Voor het nieuwe jonge rencentrum staat een enorm be drag, in totaal bijna vijfhonderd duizend euro. Ik ben me gaan af vragen of we, ondanks de belof tes, met dat geld wel de doelstel lingen van het jeugdbeleid kun nen bereiken." „Ik twijfel al langer. De groep jongeren waar het om gaat, is met groot. Hooguit enkele tien tallen. Als ik ergens jongeren ontmoet, vraag ik altijd wat ze van het nieuwe centrum vinden en ik hoor maar zelden echt en thousiasme. Ik heb voor mezelf de knoop doorgehakt. Als we een heleboel dingen in het jeugd beleid toch kunnen realiseren, en we leveren dit in, dan doe ik daar misschien toch beter aan. Dan is er geld voor de Babbe laar, waar al lang over wordt ge sproken, voor een nieuwe spel- container xn de Magistraatwijk en voor een jeugdhonk in Nieuw Middelburg. Eigenlijk wil ik ook graag een jeugdhonk in de Stromenwijk en ik wil meer aan dacht voor een andere manier van jongerenwerk, zodat jonge ren meer opgezocht worden." Was niet al eerder bekend dat Midgard een beperkte groep jon geren bereikt? „Het nieuwe jongerencentrum was natuurlijk bedoeld voor een grotere groep dan alleen voor de jongeren die nu in Midgard ko men. Ik probeerde die grotere groep te bereiken, maar gaande weg ben ik gaan twijfelen. Ik dacht altijd dat de belangstel ling zou toenemen als we een goede voorziening zouden ma ken, maar dat was niet zo. Het draagvlak speelt wel een rol bij deze beslissing. Er zijn ook geen massale protesten geweest." Misschien is de doelgroep van Midgard wel klein, maar het feit blijft dat de gemeente beloftes heeft gedaan. „Ik kan me goed voorstellen dat het niet betrouwbaar overkomt. Het is ook moeilijk, om zo'n keus te maken. Maar als je jonge ren vraagt wat ze belangrijk vin den aan Midgard, komen ze met twee dingen: in de eerste plaats de zorg, dus het jongereninfor- matiepunt (Jip). Daar hoef je niet speciaal een gebouw voor neer te zetten. Het tweede is de muziek. Ik ben bereid om te kij ken of we in Middelburg op een andere manier een podium kun nen maken voor expeiimentele muziek. Of bijvoorbeeld in sa menwerking met dat nieuwe ini tiatief, Blauwe Ruis en Blof en de muziekschool iets van de grond getrokken kan worden Is dit niet een makkelijke ma nier om van dat lastige project af te komen? Verontwaardigd: „Het jongeren centrum was voor ons één van de belangrijkste punten in de verkiezingscampagne. Ik moet dit ook in de fractie uitleggen. Die staat echt niet te juichen. Ik was zelf ook heel enthousiast over het plan, maar als bestuur der moet je moed tonen als dat nodig is. De pijn is eerlijk ver deeld in het college. Het CDA heeft moeten inleveren met de parkeergarage aan de Bachten steene. Bij GroenLinks vinden ze het niet leuk dat er op cul tuur bezuinigd wordt." Is het uitgesloten dat er nog een nieuw jongerencentrum in de binnenstad komt? „Uitgesloten natuurlijk niet, maar als je zo'n beslissing neemt, dan moet je daar duide lijk over zijn en niet mistig de mogelijkheid boven de markt la ten hangen. Daar hebben de jon geren ook niks aan. Trouwens, ik hak de knoop niet door, dat doet de gemeenteraad. In juni." Wethouder Albert de Vries: „Ik ben bereid om te kijken of we in Middelburg op een andere manier een podium kunnen maken voor experimentele muziek." foto Ruben Oreel Princess Dana tlichmbtothe Slaughter Joytones Daym Paul B u rrc TH.E» {HjIDDEN E VIDENCE How MI6 and the CIA were Involved JON KING JOHN BEVERIDGE Foreword hy HÏUI Prince Mtduel of Albany BfWjrfBrKa"'-» KoyaJ Houw of Stewart, Peter Hounam and Derek Mcfldam i A VISION B'nV'-:» De mens is een nieuwsgierig beestje. We willen graag alles weten. En in die behoefte wordt meer dan voorzien. Daarbij zou je je kunnen afvragen of al dat grote nieuws het papier wel waard is waarop het gedrukt is. Maar maak je geen zorgen. Want papier laat zich bijna onvermoeibaar op nieuw gebruiken. Voor geheime rapporten maar ook voor onthullingen. Voor stuiverromans maar ook voor wereldliteratuur. Voor kalenders en voor wc-papier. En voor de feestelijke verpakking van bloemen. Het geduld van papier is bijna eindeloos. Steeds weer plezier van karton en papier. O» '<7 N* en EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON. T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN. VERENIGING GOLFKARTON. KONINKLIJKE KVGO. NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14