PZC Afghanen willen alleen nog leren WCT botst in Zeeland met rentmeesterschap PZC Frankrijk doet radicale imams de dampen aan Vele duizenden uit Bosnië trekken weer naar het vaderland Moegestreden volk verlangt naar orde en rust te gast 6 mei 1954 donderdag 6 mei 2004 door Elaine Ganley Jarenlang hebben ze in Frankrijk een nagenoeg on opgemerkt bestaan geleid. Sommigen hebben er grote ge zinnen gesticht. Nu worden ze opgespoord, op de vingers gekeken en het land uitgezet. Radicale imams die in hun preken geweld goedpraten of andere uitspraken doen die zich niet verdragen met de de mocratische waarden in hun gastland, worden in meer Eu ropese landen beschouwd als een nieuw gevaar voor de openbare veiligheid. De mees te landen lopen echter niet zo hard van stapel als Frankrijk. Daar zijn al minstens vijf ra dicale imams gearresteerd of uitgewezen - of wachten daar op - en het lijdt geen twijfel dat dat nog maar het begin is. Critici vrezen echter dat de agressieve Franse aanpak meer kwaad dan goed zal doen. Stéphane Berthomet, een voormalig terreurbestrijder van het ministerie van Bin nenlandse Zaken, zegt dat ra dicale imams een 'natuurlijke brug' vormen naar geweld en terrorisme. Hij acht hen ook een sociaal gevaar, omdat zij volgens hem het Franse sys teem verwerpen. Zaterdag hield de politie de Turkse imam van een moskee in Parijs aan die volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken aan het hoofd staat van een extremistische bewe ging- De imam, de 45-jarige Mid- hat Guler, vroeg bij zijn arres tatie asiel aan, maar daar werd deze week negatief over beslist. In afwachting van een beslissing over zijn beroep te gen uitzetting werd de imam onder huisarrest geplaatst Guler woont al 28 jaar in Frankrijk en heeft vijf kinde ren. Sinds 1984 staat hij aan het hoofd van de moskee, vertel de zijn zoon op de televisie. Vorige maand werden twee] imams uitgewezen, onderwiel de Algerijn Abdelkader Boua- ane, die het slaan en stenig® van vrouwen heeft verdedigd Volgens het ministerie var Binnenlandse Zaken had hn ook tot geweld opgeroepen Een rechtbank heeft de uitwij zing echter teruggedraaid er gezegd dat Bouziane, die zes tien kinderen heeft bij twee vrouwen, vrij is om nas: Frankrijk terug te keren. De opeenvolgende maatrege-! len tegen imams wekken zorg bij de moslimgemeenschap.; Lhaj Thami Breze, v oorzitter van de invloedrijke Unie var Islamitische Organisaties ir Frankrijk, vindt de maatrege len buitensporig en het mis baar waar die mee gepaard- gaan onverstandig. „Dit voedt de vrees bi] de moslim gemeenschap dat zij er wee wordt uitgepikt, dat moslims worden vervolgd." Breze zegt dat de Franse Raad voor hel Moslimgeloof, die vorig jaar werd opgericht om een dia loog tussen de overheid en de moslimgemeenschap gaande te houden, de kans moet knj- gen om te bemiddelen. E: imams die over de schree gaan moeten voor het gerecht worden gebracht, niet uitge wezen, zegt hij. Breze's organisatie heeft op 31 mei een vergadering met de imams van Parijs belegd om te spreken over hun pre ken. Alleen Spanje, dat na de trein aanslagen van 11 maart ii Madrid niet meer om het mos limextremisme heen kan, heeft plannen aangekondigd die in de richting gaan van de Franse aanpak. Minister Alon- so van Binnenlandse Zaken kondigde afgelopen weekein de een wetsontwerp aan op grond waarvan toezicht ka: worden gehouden op imams en andere geestelijken. AP door Harald Doornbos Natuurlijk zegt Ibrahim, de dertigjarige menner van een paard-en-wagen in de noor delijk gelegen Afghaanse stad Kunduz, dat het niet goed gaat met het land. „Er is geen veilig heid, geen zekerheid", vertelt hij. En ook Mohammed, een 22-jarige werkloze jongen, zou graag willen 'dat er veiligheid en zekerheid komt'. Het gebrek aan veiligheid en ze kerheid vormt de standaard klacht van zo ongeveer iedere Afghaan die niet in de hoofd stad Kaboel woont. Kaboel telt duizenden westerse vredessolda- ten die voor rust zorgen, de rest van het land heeft het een stuk minder. In Kimduz zijn sinds begin dit jaar vierhonderd Duitse militai ren gelegerd. Zij laten zich ech ter nauwelijks zien op straat, waardoor hun komst meer een symbolische functie heeft dan dat ze echt stabiliteit afdwin gen. Toch getuigt de klacht van Ibra him van een fundamenteel ande re houding dan van bijvoor beeld veel Irakezen. Het overgro te deel van de Afghanen wil juist meer buitenlandse militai ren, omdat westerse soldaten voor veiligheid en zekerheid zor gen. Kijk maar naar Kaboel, de hoofdstad, zegt bijna iedere Af ghaan in de rest van het land. In Kaboel is het rustig, wordt met de opbouw begonnen en doet ie dereen weer zaken. Waarom is dat verschil in hou ding tussen Afghanen en Irake zen zo groot, beide volkeren zijn immers islamitisch? „De Irake zen hebben niet, zoals wij, twin tig jaar oorlog achter de rug", zegt Muhammed, een werkloze jongen. „Over een paar jaar, als ze doodziek zijn van al het ge weld, de moorden, de chaos, de waanzin, zullen ze smeken om westerse troepen." Na achttien jaar van oorlog en vijf jaar Tali- ban-terreur, hunkert Kunduz naar rust, veiligheid en stabili teit. Daarom doet de stad Kun duz, zelfs zonder patrouilleren de vredestroepen en zonder poli tie en leger, behoorlijk gemoede lijk aan. Stromend water is er niet, maar de bevolking is al ja ren gewend aan handpompen die overal in de stad staan. Elek triciteit is een luxe, alleen be schikbaar tussen zeven en elf uur 's avonds. In de hoofdstraat, de enige ver harde weg in de stad, rijden ein deloos veel mannen op fietsen, mannen op paard-en-wagens en mannen in auto's. Altijd man nen, dat wel. Hoewel er weinig etnische Pathanen, de traditio nele conservatieve achterban van de Taliban, in deze stad wo nen, blinken ook de inwoners van Tadzjiekse en Oezbeekse af komst niet uit in modem ge drag. Vrouwen mogen op straat lopen, maar altijd in een boer- ka. Verandering „Zelfs dat is al een verandering met de tijd van de Taliban", ver telt een inwoner. „Nu mogen vrouwen alleen op straat lopen in een boerka, onder de Taliban was dat onmogelijk. Vrouwen mochten toen slechts het huis uit onder begeleiding van een mannelijk familielid." Er is geen politie, geen leger, geen actieve vredestroepen. Waarom wordt hier niet mas saal geplunderd en gemoord? Er is immers niemand die je iets kan maken? „Veel mensen zijn werkelijk moe van de wetteloos heid. Daar komt bij dat we een soort van eigen politie hebben opgericht", vertelt Zaman, die net als de meeste Afghanen slechts een voornaam heeft. Die 'eigen politiemacht' wordt ge leid door Muhammed Daud Khan. Gezeteld in Kunduz is hij de krijgsheer die het voor het zeggen heeft in vier noordooste lijke provincies van Afghani stan. Daud is nooit democra tisch gekozen, noch aangesteld door de interim-regering van Hamid Karzai in Kaboel. Nee, Daud is een 34-jarige jongeman met een baardje die de grootste mond, de beste contacten en de meeste wapens had in de regio ten tijde van de strijd tegen de Spelende kinderen in een zandstorm in Kunduz. Taliban. De krijgsheer heeft nu zesduizend strijders onder zich. „Wij zorgen hier voor rust en or de", zegt Daud in zijn kantoor op de legerbasis van Kunduz, vlak nadat hij afscheid heeft ge nomen van een lokale zaken man. Iedereen die iets wil in Kunduz - winkeliers, reizigers, vrachtwagenchauffeurs, zaken mannen - gaat op bezoek bij Daud in een poging zijn steun te krijgen. Over het algemeen krijgt de krijgsheer een percen tage van de omzet, waarna zijn strijders bescherming zullen bie den. Rust en orde, dat wel, maar het is de krijgsheer die bepaalt hoe rustig en welke orde. Het woord krijgsheer heeft, ze ker in het Westen, een navrante bijsmaak. Want niet alleen Kun duz kent er één, iedere stad of re gio in Afghanistan heeft zijn ei gen militieleider. Deze situatie zorgt ervoor, zo menen velen, dat het land onbestuurbaar is omdat de regionale krijgsheren geen enkel belang hebben bij een sterk centraal gezag. Dat zou alleen maar hun macht aan tasten. Rust Het voordeel van de krijgshe ren-traditie is dat ze de situatie enigszins rustig houden in gebie den waar het centraal gezag so wieso niet veel voorstelt. „Als wij op het nationale Afghaanse leger zouden moeten wachten of op een paar politiemannen uit Kaboel, dan had iedereen elkaar in Kunduz al weer afgemaakt", meent Daud. „Het grote pro bleem is", zo beweert een poli tiek analist in de hoofdstad Ka boel, „dat de internationale ge meenschap aan de ene kant af wil van de regionale krijgsheren omdat je een verdeeld Afghanis tan krijgt met allerlei verschil lende regels en wetten door het hele land. Aan de andere kant heeft het Westen die krijgsheren nodig om het land niet weer in de totale anarchie te laten afglij den." Kort gezegd: zonder krijgs heren burgeroorlog, met krijgs heren geen centraal gezag? „Ik ben bang dat het daar wel op neer komt." Ibrahim, de paardenmenner, en Muhammed. de werkloze jon gen, zijn optimistischer over hun toekomst. „Ik geloof in de verkiezingen die in september worden gehouden", zegt Ibra him. „Ik ga voor een islamiti sche staat stemmen, want alleen met de steun van Allah kunnen we permanente vrede krijgen." Ook Muhammed zegt te zullen gaan stemmen, maar is meer geïnteresseerd in een computer cursus die hij gratis kan volgen via een westerse hulporganisa tie in de stad. „De computer is de toekomst", vindt hij. „Ik heb er nog nooit op gewerkt, maar mij is verteld dat computers ma chines zijn die ervoor zorgen dat je werk een stuk sneller gaat.Volgens Muhammed wil len de Afghanen leren, leren en nog eens leren. „Ik hoop dat aan al die jaren duisternis nu een einde is gekomen." GPD foto Harald Doornbos/GPD Van de miljoen Bosniërs die tij dens de burgeroorlog hun land ontvluchtten, is volgens de Vere nigde Naties bijna de helft in middels teruggekeerd. Een van hen is Slavka Mïladinovic die vijf jaar in Leiden woonde. Ze verkoopt in Bosnië nu snijbloe men uit Nederland. door Cees van Zweeden De weg naar Trebinje leidt langs een platgebrand dorp en een mijnenveld, en ook het stadje zelf draagt nog de sporen van oorlog. Maar dat was voor Slavka Miladinovic (21) geen re den er niet naar terug te keren. „Ik heb me in Nederland nooit thuis gevoeld", zegt ze in accent loos Nederlands. „Hier voel ik me op mijn gemak. Als ik hier bij vrienden op de koffie wil, hoef ik geen afspraak te maken. En het blijft nooit bij koffie." Toen Bosnië tussen 1992 en 1995 in vlammen opging, werd West-Europa overspoeld door asielzoekers. Maar de afgelopen jaren voltrok zich een uniek pro ces: bijna de helft van alle Bosni sche vluchtelingen keerde terug naar huis. Slavka Miladinovic nam in 1993 de wijk naar Belgra do, waar ze een oom had. Trebin je lag onder Kroatisch artillerie vuur en de economie was inge stort. Op het Da Vinei College in Lei den leerde ze in twee jaar tijds Nederlands, een taal die ze be ter spreekt dan sommige Neder landers. Daarna volgde ze nog enkele jaren een opleiding tot se cretaresse. „Toen ik in 1998 voor het eerst in vijf jaar voor een vakantie weer in Trebinje kwam, wist ik dat ik terug wilde", glimlacht ze. ,.Ik ben Nederland dankbaar voor de hulp die het me heeft ge boden, maar ik zou er altijd een vluchtelinge gebleven zijn. Ik voelde me er niet op mijn ge mak." Ondergang Trebinje is een schilderachtig marktstadje van 26.000 zielen, gelegen aan een heldere rivier. Haar lot was altijd verbonden met dat van Dubrovnik, de hoofdstad van de welvarende Dubrovnik Republiek geduren de duizend jaar. Trebinje was de eerste pleisterplaats op de weg Dubrovnik-Tessalonild die de Romeinen bouwden, en waar van delen nog steeds bestaan. Maar sinds de Servische aanval op Dubrovnik in 1992, waar ook troepen uit Trebinje aan deelna men, willen de Kroaten niets meer met de stad van doen heb ben. De bussen met badgasten die voorheen Trebinje aande den, zijn verleden tijd en zelfs het richtingbord 'Trebinje' is verdwenen. Vroeger had Trebinje behalve toerisme ook een florerende in dustrie, die echter met de val van Joegoslavië haar afzet markt zag verschrompelen. Offi cieel hebben nog maar 8500 in woners een baan, die hun gemid deld 150 euro per maand ople vert. Ruim 2400 mensen staan als werkloos geregistreerd, meer dan twintig procent van de be roepsbevolking. De economische misère is evi dent. De huizen in de ommuur de binnenstad zijn in verval, het stedelijk museum opent alleen nog zijn majestueuze deuren op speciaal verzoek, en de terras sen zitten vol met jongeren zon der baan. „Mensen hebben hier geen geld", zegt Slavka. Maar dat kon haar er niet van weerhouden terug te keren. Ze trouwde en runt nu samen met haar schoonzus een winkeltje dat snijbloemen uit Nederland verkoopt. Opmerkelijk genoeg zijn er hon derdduizenden Slavka's in Bosnië. Van de miljoen Bosniërs die de grens over vluchtten, zijn er nu 436.000 terug. En van de miljoen die hun huis verlieten maar in het land bleven, wonen er 544.000 weer thuis. Eén van de redenen was dat on der het harde internationale re gime - Bosnië wordt bestierd door een buitenlandse gezant - de terugkeer wettelijk goed is ge regeld. Bijna negen jaar na de oorlog heeft 92 procent van de twee miljoen vluchtelingen zijn huis via een gerechtelijke proce dure terug. Maar dat was niet Slavka's voor naamste motief. „In Nederland was ik anoniem", legt ze uit. „Als ik hier over straat loop, krijg ik van iedereen een glim lach. En de straat is hier veel vei liger, omdat er geen criminali teit is." GPD door Han de Bruin De Van Dale leert ons dat eco nomie een Frans woord is, dat in eerste betekenis 'zuinig heid' betekent. In tweede instan tie is het de leer van de tijdelij ke menselijke welvaart en de huishoudkunde van een staat (of provincie, in dit geval). Uit eindelijk is het. in laatste beteke nis, de inrichting of opzet van uit een oogpunt van doelmatig heid ('de economie der wet'). Voor Zeeuwen ('ons bin zuunig') zou men dit als een vanzelfspre kendheid kunnen achten. Niets is echter minder het geval, zo leert ons het verhaal over de WCT. Nadat de Raad van State de tegenstrevers als Redt de Ka- loot en de Zeeuwse Milieu Fede ratie in het gelijk heeft gesteld en er zelfs voor leken duidelijk is geworden, dat de Milieu Ef fect Rapprtage van geen kanten deugde, omdat de scribenten (het toenmalige Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam) tevens belanghebbende waren, is het even stil geweest. Die stilte was van korte duur en men heeft nu een professional ingehuurd om het via andere paden te probe ren. De professional heet Fon ten Thij en hij probeert de onver enigbare belangen met elkaar te verzoenen. Concurrentieslag Tijdens de eerste bijeenkomst (hotel Ameville, Middelburg, 26 april) bleek al direct dat er geen sprake was van een concrete vraagstelling. Dat in deze 'verga dering' Zeeland Seaports goed vertegenwoordigd was, is op zich een goede zaak. Zo kon de goede verstaander vernemen, dat Vlissingen en een WCT in een concurrentieslag verwik keld zijn. Met Zeebrugge tot en met Wilhelmshaven. Dat is nu typisch hét argument om géén WCT te willen. In de strijd om containerterminals zijn uitslui tend de reders de lachende der den. De terminals bevechten el kaar in tarieven, met als gevolg dat er niet één is die winst op in vestering kan melden. In de hui dige terminal-constellatie zijn het twee Chinese bedrijven, die de dienst uitmaken. In Antwerpen, en eventueel in Vlissingen, is dat het Chinees ge controleerde bedrijf PSA en in Rotterdam, Thamesport en Fe lixstowe is dat Hutchison Whampoa van Li Ka-Shing. Dat zowel PSA (Port of Singapo re Authority) als HPH (Hut chison Port Holdings) wél blij is, is te danken aan het feit dat zij niet zo stom waren om zelf de investeringen te doen in de hardware van kades en kranen. Dat hebben zij overgelaten aan Londen, Antwerpen en Rotter dam. Ofwel: aan de belastingbe talers van het Verenigd Konink rijk, België en Nederland. Dat zou verdedigbaar zijn als er alsnog een gigantische hoeveel heid werkgelegenheid zou ont staan. Dat is echter de zaak om keren. Zoals, terecht, door een vertegenwoordiger van Zeeland Seaports werd opgemerkt, wordt steeds meer stukgoed 'ge- containeriseerd'. Het geldt zelfs voor cacaobonen. Die kwamen vroeger in balen in Amsterdam uit het schip en werden met dek schuiten naar de Zaan vervoerd. Voorbij, voorbij: de bonen zitten nu in containers. Het heeft ech ter zowel in Amsterdam als in de Zaanstreek alleen maar ver lies aan arbeidsplaatsen opgele verd. Wat men in Vlissingen dan wél aan toegevoegde waarde uit 'do zen' (containers) denkt te gaan winnen en welke hoeveelheid ar beidsplaatsen dit zou opleveren, blijft inmiddels volstrekt ondui delijk. Volstrekt logisch overigens, om dat Vlissingen geen nabij en pro ductief achterland heeft en al in het geheel geen immens consu merend dito. Vanwege fysieke afstanden en vervoerskosten van en naar het belangrijkste achterland (met name Rheinland-Westfalen), zal men dus op prijs moeten concur reren met Rotterdam, Antwer pen en Wilhelmshaven. Met Ant werpen zal dit, vanwege de steeds dieper stekende megacar- riers van 8000 TEU (20 voets containers) en groter, door de problematiek van de Wester- schelde nog het minste pro bleem zijn. Temeer omdat ook daar de containeroverslag in handen is gekomen van voor noemde PSA. Dit vergroot overi gens wel de door Goes en Ber gen op Zoom gevreesde overlast van het vervoer naar het achter land. Alternatieven De voorstanders van de WCT gaan systematisch de vraag uit de weg op welke alternatieve wijze de Zeeuwse economie aan meer aantrekkelijkheid en ba nen kan worden geholpen. En of deze alternatieven niet meer BOMEN - De Friese commissa ris van de koningin Linthorst Homan heeft in Kerkwerve een boom geplant. Dit is de eer ste van tachtig bomen die zijn geschonken door de Maat schappij van Nijverheid en Handel aan de door Leeuwar den geadopteerde Schouwse rampgemeente. OPGEBLAZEN - Een oude pastoor uit Oberteisendorf in Opper-Beieren is tot twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en een boete van vijfhonderd Mark veroordeeld omdat hij zijn eigen kerk heeft opgeblazen. De pastoor had vooraf de heilige voorwerpe in veiligheid gebracht, ft kerk, die op de monumenie- lijst stond, was veel te klei: voor de gemeente. Er wara wel plannen voor nieuwbouw, maar dat duurde de pastoor al lemaal te lang. ERETITEL - Koningin Juliana zal morgen in Londen een spe ciale eretitel in ontvangst ne men: het erelidmaatschap va het Londonse timmergüde. Het gilde heeft een bijzondere band met Nederland sinds ze in de zestiende eeuw een groep Nederlandse edellieden ver borg voor Spaans geweld. Containeroverslag in de Antwerpse haven: het schrikbeeld voor Vlissingen na de komst van de WCT. foto Dirk-Jan Gjeltema dan ruimschoots opwegen tegen die paar honderd banen op een terminal. Waar een ongeschonden Walche ren en Zuid-Bevel and een grote aantrekkingskracht hebben op welgestelde 'pensionado's', die bijgevolg in de zorgsector voor een grote werkgelegenheid zou den kunnen zorgen, is een indus trieterrein met vanaf Bergen op Zoom zichtbare gantry-cranes de garantie, dat die er niet zul len komen. Zeeland moet kiezen tussen een 'linker Schel- de-oever' a la Doel en een 'lin ker Maas-oever' a la de Botlek of een uitstraling als 'Cöte de Zé- lande'. Dat de natuur, bij een keuze voor het laatste, daarbij een voor Zeeuwen en alle ande re medelanders een grote over winning zou behalen, is niet al leen voor ons, maar voor onze kinderen en kindskinderen van uitzonderlijk belang. Rentmeesterschap was ooit een begrip en met name voor de Zeeuwen. Dat hield in, dat men niet op de korte termijn van een leuk commissariaat moest reke nen, maar op de toekomst van de achterkleinkinderen. Zeeuw en, ik smeek het u: gedenk het laatste uit uw motto en ontwors tel u! Han de Bruin is vervoersdeskun- dige te Blokker Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationpark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax: (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc-nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111)454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 (bij acceptgirobetaling geldleen toeslag) per maand: 19,45 per kwartaal: 56,60 per jaar €217.00 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. PZC, t.a.v. lezersservice. Postbus 314460 AA Goes Losse nummers per stuk maandag t/m vrijdag: 1,20 zaterdag: 1,70 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen. Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0113)315555 Fax. (0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel: (0113)315540 Fax:(0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjes) Tel. (0113)315550 Fax. (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 Internet: www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt vooro<® labonnementenjadmrnislratie en om u te (laren) informeren over voor u relevante dienstenenp™ ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig gesel»-» de derden Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dil schriftelijk melden bi| ""-v - zersservice Postbus 31 4460 AA Goes. Behoort tot WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 4