>zc Onderzoek naar fusie havens Bevrijdingsfestival bijna perfect KINC OFF THE ROAD! Hotelgaste bedreigd door vier pubers Wandelpark in Aardenburg toe aan opknapbeurt VINTERSPORT BenW Terneuzen willen risico's kennen voor samenvoeging Postzakken weggenomen in Hulst Bieb in zijbeuk kerk Sluiskil Wizard of Oz in Poortvliet Dag van het Zeeuwse Platteland Bloemen Tuinmarkt zeeuwse almanak Schilderij Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail.redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Mvertentie-exploitatie: Moord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500 donderdag 6 mei 2004 Maradona terug in ziekenhuis editie Zeeuws-Vlaanderen Hoor Wout Bareman TERNEUZEN - Een onderzoek naar de samenvoeging van de nu nog gescheiden financiële ad ministraties van de havens in Vlissingen en Terneuzen is pri ma. Maar B en W van Terneuzen vinden wel dat eerst moet wor den bekeken óf die fusie verstan- Met een simpel onderzoek naar het tijdstip en de manier waar op de twee business units moe ten samenvloeien, gaat het colle ge niet akkoord. Wethouder en lavenschapsbestuurder G. van Waes- „Dan ga je er vooraf al he emaal van uit dat die fusie er moet komen. Onderzoek is pri ma. maar daarbij moet niet en kel worden gekeken naar de ma nier waarop Wij willen ook we- (Advertentie) Weken van hec Reisboek gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken de Reisboekenalmanak [Global Sounds wereldmuziek voor een wereldprijs 6,99 Portugees Menu kikkererwt-spinaziesoep en spies van diverse vissoorten of aubergine uit de Algarve en "dronken" watermeloen 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 886 866 zaterdag 8 mei 13.00-14.00 uur Daphne Deckers signeert voor Moederdag 15.00-16.30 uur Jazz Gé Bijvoet en Ad Colen expositie William jVerstraeten De aarde is plat, varkens kunnen vliegen bekijk ook onze website wmv.drukkeriimidclelbtiiv.nl ten welke risico's eraan verbon den zijn. En dan heb ik het na tuurlijk vooral over de proble matiek rond de aanleg van de Westerschelde Container Termi nal. Wat dat betreft liggen de ri sico's vooral in Vlissingen." Het huidige havenschap Zee land Seaports ontstond in 1995 na de fusie van de havenschap pen van Vlissingen en Terneu zen. Sindsdien is er sprake van een bestuurlijke en organisatori sche eenheid, maar op finan cieel gebied bleef integratie uit; er werd gewerkt met gescheiden boekhoudingen. Die beslissing vloeide voort uit de afwijkende financiële positie van de twee havens: Terneuzen had tot op dat moment nooit verlies gele den, terwijl Vlissingen perma nent in de rode cijfers vertoefde. Om te voorkomen dat de verlie zen van Vlissingen zou worden gedekt met de winst van Terneu zen, werd gekozen voor 'geschei den beurzen'. In de onlangs verschenen be leidsvisie 2005-2015 van het schap wordt gepleit voor samen voeging van de boekhoudingen onder meer omdat 'de resultaten van de business unit Vlissingen in de afgelopen jaren sterk ver beterd zijn en het nu beter moge lijk is tot financiële integratie te komen zonder dat daarbij com plexe afspraken hoeven te wor den gemaakt over het risicover haal en resultaatsverrekening'. Onzekerheden Dat nu gaat B en W van Terneu zen te ver. Zij schrijven in een notitie over Zeeland Seaports aan de raad: „Een verwijzing naar de winstgevendheid van Vlissingen als argument voor op heffing is te kort door de bocht, indien gekeken wordt naar het feit dat de grote toekomstige fi nanciële onzekerheden juist daar te vinden zijn." Overigens lijkt de situatie, die langzamerhand ontstond rond de trage uitgifte van gronden in het gebied Axelse Vlakte/ Autri- chepolder, overeenkomsten te vertonen met de moeilijkheden van weleer bij de uitgifte van terreinen in het Sloegebied. De honderden hectaren braaklig gende grond aan het Kanaal Gent-Temeuzen drukt steeds zwaarder op de exploitatiereke ning (vorig jaar een half miljoen euro). Wethouder Van Waes vindt dat niet verontrustend. „Het gaat om totaal onvergelijkbare situa ties. De financiële strop van het Sloegebied was destijds van een heel andere omvang dan die waarmee we nu voor de Axelse Vlakte worden geconfronteerd. Dit is allemaal nog best behap baar. Bij de invulling van bedrij venterreinen ben je nooit zeker van direct resultaat. Ik vind het geen reden om onze strategie te wijzigen." De havenschapsnoti tie komt dinsdagavond aan de orde in de raadscommissie Eco nomie en Beheer. De Limburgse band Rowvven Hèze was één van de grote publiekstrekkers tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. foto Lex de Meester door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - Niet vaak heeft de stemming er van begin af aan zo goed in gezeten. Toen het ca barettrio De Vliegende Panters gisteren om lunchtijd het Bevrij dingsfestival in Vlissingen open de, stond het Bellamypark al be hoorlijk vol. Het was kort maar krachtig. In de ruim twintig minuten dat De Vliegende Panters optraden, kwamen muziek en boodschap (Advertentie) 'oyota Land Cruiser 100. Vanaf €85.750, 1.659, p.mnd. De Land Cruiser 100 combineert zowel 'on' als 'off' the road enorme kracht èn technische superioriteit met het summum aan tomfort. Zo heeft de Executive standaard lederen bekleding, elektrisch verstelbare en verwarmbare voorstoelen met geheugen, 'oil map navigatiesysteem met parkeerhulpcamera en Bluetooth® technologie. Uiteraard ook in grijs kenteken leverbaar. Bel gratis 0800 - 0369 of kijk op www.toyota.nl TO DA TOMORROW TOYOTA ui opmUxuJ tel*. 48mod. to 20 000 ten pi «d BTW en bril W, end Vo«en n,ku* nuken en vtrMfdcfngibqdrige Bemdslofvefbnjik vaneert van Tl/u, CO.' 292 387 gr/km W^ngmgen vmbttouden Distr Louwman 6 Parqui BV samen. Een wonderbaarlijke maar uitstekende mix van hip hop, smartlap, reggae en rock'n' roll met treffende teksten. In the house, in the house, Anne is in the Achterhouse, rapten de ca baretiers in hun eerste nummer. Keihard, niet alleen het volume maar ook de tekst. Het waren be slist geen goedkope grappen, de humor van de Panters is zo scherp dat het lachen je vergaat als je beseft \Velk thema wordt aangeroerd. Andersom kunnen ze het trou wens ook. Dat bleek wel in de enige sketch die ze opvoerden. Daarin werd het integratiede bat dat door iedereen tegenwoor dig zo enorm serieus wordt geno men meesterlijk geparodieerd. Het flitsende optreden eindigde met een wit wapen tegen de waanzin. Witte vlaggen, witte hoofddoekjes en een witte balle rina begeleidden de oproep van De Vliegende Panters om onder de druk van terreuraanslagen het hoofd niet te verliezen en vooral de vrijheid te blijven be waken. De formule van het festijn is in middels geperfectioneerd. Op het hoofdpodium een klapper als opening, dan een middag met goede maar onbekende acts - de verplichte wereldmuziek van ditmaal Yeleen uit Burkina Faso was helaas wat eentonig - en een feestprogramma in de avond. Het publiek kon achter eenvolgens meedeinen op de re laxte reggae van Beef, hossen op de Limburgse tex mex van Row- wen Hèze en springen op de energieke rock van Di-rect. Bij hun optredens stond het Bel lamypark bom- en bomvol. Omdat vrijheid voor iedereen is, bood het ook het overige pro gramma voor elk wat wils. Voor het eerst stonden op het Bel lamypark twee podia. Op het wat kleinere C-culturepodium was een staalkaart te zien van nieuwe Zeeuwse popmuziek. Prachtige dansjes van de R&B-groep Urban Vision, vlotte raps van 0118 Vier en Ultima- torz, degelijke Nederlandstalige rock van Scwar, swingende im provisaties van Essence, uitste kende reggaeklanken van Groover als inleiding op Beef; gisteren werd bewezen dat in di verse genres het talent komt aan stormen. Domper De afwisseling tussen het hoofd podium en het C-culturepodium werkte bijna perfect - na elk op treden verhuisde het grootste deel van de menigte. Jammer al leen dat het optreden van de Til- burgse hiphopzangeres Sêna niet doorging. Haar band stond klaar achter het hoofdpodium. maar zelf was ze spoorloos. Een domper op een verder vlekkelo ze dag. Ook de danceliefhebbers kwamen aan hun trekken. De tribune op het Dijktheater, waar vanaf halverwege de mid dag tot laat in de avond dj's aan het werk waren, was constant gevuld en voor het podium was het 's avonds dringen en swin gen. In De Piek vond 's middags ook nog een DJ Contest plaats voor Zeeuwse draaitafeltalenten. Het was er lekker schuilen tegen de koude wind, al was het wel een overgang van dag naar nacht. In het duister van De Piek was elk besef van tijd zoek. De Vlissing- se deejay Toby werd aan het eind van de middag door het pu bliek tot winnaar uitverkoren, zodat hij op 18 juni nog eens zijn kunsten mag vertonen tij dens een 'Groove to chill party' in De Piek. (Advertentie) door Raymond de Frel TERNEUZEN - Op het parkeer terrein van het City Hotel aan de Peter van Anrooylaan in Ter neuzen is dinsdagavond een 36-jarige vrouw uit Heerlen be dreigd door vier nog onbekende jongens. De vrouw arriveerde tussen 21.30 en 21.45 uur bij het Ter- neuzense hotel, waar zij wilde overnachten. Zij reed het par keerterrein op, waar drie jon gens op de rijbaan liepen. Een vierde jongere liep op het trot toir. Omdat het viertal geen aan stalten maakte om opzij ie gaan, stopte de Limburgse. Een van de jongens tikte op de achterruit van haar auto. De au tomobiliste draaide daarom haar raam open en sprak de jon gen aan. Hij begon te schelden en pakte de vrouw bij haar vin ger. Vervolgens greep hij haar bij haar jas, trok aan haar auto gordel en sloeg dreigende taal uit. Toen de jongen het portier openmaakte, probeerde de vrouw met claxonsignalen de aandacht te trekken. De jongens zetten het daarop op een lopen. De hevig geschrokken vrouw werd daarna door medewerkers van het City Hotel opgevangen. De politie is op zoek naar getui gen van het incident. Alle jon gens waren tussen de twaalf en vijftien jaar oud. Getuigen kun nen zich melden bij het politie bureau in Terneuzen of via 0900-8844. HULST - Vanaf de Tabakstraat in Hulst zijn gisteren tus sen 10.00 uur en 14.30 uur twee postzakken gestolen. Bei de zakken waren buitengezet bij een verdeelpunt om later te worden opgehaald door een besteller. Toen deze de post wilde ophalen, waren de zakken verdwenen. Het be trof vermoedelijk een zak met pakketten en een zak met briefpost. SLUISKIL - Het Sluiskilse filiaal van de openbare biblio theek verhuist definitief naar de zijbeuk van katholieke kerk. Over die locatie was in 1998 al overeenstemming be reikt tussen kerk- en bibliotheekbestuur, maar er moest aan het kerkgebouw een verbouwing plaatsvinden, waar voor moeilijk financiële middelen konden worden gevon den. Het dagelijks bestuur van Terneuzen is nu bereid om de financiële problemen op te lossen. B en W willen het krediet voor de verbouwing met 24 mil le verhogen, zodat nu een totaalbedrag aan subsidies be schikbaar is van 111.000 euro. Voldoende om de klus te kunnen klaren. De bibliotheek zou dan mogelijk medio oktober kunnen verhuizen. POORTVLIET - Deze week worden op een boerderij aan de Hogeweg in Poortvliet opnamen gemaakt voor de musi cal The Wizard of Oz. Leerlingen van de musicalopleiding van de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam begon nen gisteren met filmen. „Wat we hier opnemen wordt aan het begin en het einde van de musical vertoont die we op 19 en 20 juni opvoeren in Theater Hofplein in Rotter dam", vertelt Mark Meesters, producer en een van de ac teurs. De opnamen worden bewerkt, zodat een stomme film ontstaat in sepia, die de inleiding en afsluiting vormt van het verhaal. Voor de locatie is gekozen na een sugges tie van een van de actrices en de cameravrouw Annema- rie van der Sterren, afkomstig uit Poortvliet. OOSTBURG - De eerste dag van het Zeeuwse Platteland vindt 9 juni plaats in de Euregiotuinen in Oostburg. 's Morgens geven drie inleiders hun visie op de toekomst van het Europese platteland na 2006 (als het nieuwe land bouwbeleid van de Europese Unie van kracht wordt). Daarna begint een forumdiscussie over de Zeeuwse kan sen op een vitaal platteland, 's Middags begint een infor matiemarkt over Vitaal Platteland Zeeland. De Zeeuwse theatergroep Basalt verzorgt een optreden en R. Lubber- sen van Scoop gaat in gesprek met bezoekers over kansen en bedreigingen voor het platteland. door Raymond de Frel AARDENBURG - Omgevallen bomen, gevallen takken en ga pende gaten in de wandelpaden maken wandelpark De Elder- schans in Aardenburg voor ve len tot een onneembare horde. De Aardenburgse afdeling van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (Anbo) is de erbar melijke staat van het park zat. „Zes-, zevenhonderd meter ver derop ligt het woonzorgcentrum Coensdike. Het park is voor veel bewoners dan ook een ideale plek voor een wandeling", ver telt penningmeester A. de Baere van de ouderenbond. Rollators Veel ouderen zijn aangewezen op rolstoelen of rollators, maar met deze hulp voorzieningen is een bezoekje aan De Elder- schans allesbehalve makkelijk. „Vroeger waren de wandelpa den hard en dus goed te berij den. Later zijn daar houtsnip pers op gelegd. Toen waren deze wegen natuurlijk helemaal niet meer begaanbaar voor rolstoe lers en mensen met een rollator. De snippers zijn weer wegge haald, maar de grond is er niet beter op geworden. Die is nu heel erg zacht", aldus De Baere. De Anbo vindt het jammer dat er niet echt naar het park wordt omgekeken. Omgevallen en om gezaagde bomen maken een bankje op de kop van de binnen ste vestinggracht onbereikbaar. De Baere: „Dat kan natuurlijk niet door de beugel. Zo is er ook een boom in stukken gezaagd. Maar die worden vervolgens niet opgeruimd. Gevolg: onbe kenden hebben de stukken boom in de vijver gerold." Twee voetgangersbruggen in het park worden vervangen, maar daarmee is niet alles opge lost, benadrukt De Baere. Wet houder L. Kamphuis van de ge meente Sluis is op de hoogte van de toestand van het wandel park. „Wij weten dat de situatie in De Elderschans moeten wor den verbeterd, maar dit is een behoorlijke onderhoudspost. Ik kan niet zeggen op welke ter mijn wij actie zullen onderne men. Ik weet ook niet hoeveel het onderhoud zal kosten. En ge zien de financiën is het de vraag of de opknapbeurt prioriteit heeft. Dat is aan de gemeente raad." (advertentie) VRIJDAG 7 MEI GROTE MARKT GOES 10.00-17.00 UUR www.intersport.nl Opa en oma uit Veere namen onlangs de vijfjarige klein dochter Nadia mee op de 'open atelierroute' die door het stadje was uitgezet. Bij een adres aan de Kaai aange komen, vertelde de oma de daar werkzame kunstenares dat ze de kleine hadden mee genomen omdat de rondgang haar mogelijk zou kunnen in spireren. „Nadia maakt namelijk de prachtigste tekeningen", ver telde oma trots. „Laatst nog voor mijn man, vanwege zijn verjaardag. Heel mooi, met primaire kleuren, zoals op dat schilderij daar", zei de vrouw, wijzend naar een hoek van het atelier. Het antwoord ivas dodelijk: „Dat is geen schilderij", sprak de kunstenares, een lach onderdrukkend. „Dat is mijn palet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43