PZC Steun voor strijd klein ziekenhuis KING OFF THE ROAD! Kapotte teenslipper wordt boot Bevrijdingsfestival bijna perfect VINTERSPORT Man gooit met stenen 17 Schouwen-Duiveland staat achter actie gemeente Oss Kapucijnenweg wordt verbreed Bergbezinkbassin in Scherpenisse Kapelse in helikopter naar festival Dag van Zeeuwse platteland zeeuwse almanak Schilderij Redactie: 0113-315649 Yvww.pzc.nl E-mail:redactie ■-«?' pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: iloord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. 'donderdag 6 mei 2004 Maradona terug in ziekenhuis waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland rinnrAli Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland betuigt steun aan de gemeente Oss in haar pogingen meer invloed te krijgen op de beslissingen tot het sluiten van zorginstellingen of tot het beperken van het zorg aanbod van een instelling. Oss is een van de verontruste ge meenten die vorig jaar novem ber het rapport 'Kansen voor kleine ziekenhuizen' hebben aangeboden aan de Vaste Ka mercommissie voor VWS (Volks- Advertentie Weken van het Reisboek gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken de Reisboekenalmanak Global Sounds wereldmuziek voor een wereldprijs 6,99 Portugees kikkererwt-spi naziesoep en spies van diverse vissoorten of aubergine uit de Algarve en "dronken" watermeloen 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 8 mei 13.00-14.00 uur Daphne Deckers signeert voor Moederdag 15.00-16.30 uur Gé Bijvoet en Ad Colen expositie William Verstraeten (advertentie) grote markt goes 10.00-17.00 UUR gezondheid). Oss maakt op dit moment een proces mee dat ver gelijkbaar is met dat op Schou wen-Duiveland rond het Ooster- scheldeziekenhuis in Zierikzee. De Wet toelating zorginstellin gen die op dit moment in voorbe reiding is, geeft aan hoe de be voegdheden over de besluitvor ming van zorginstellingen zul len worden geregeld. In de ont- werp-wet krijgen de gemeenten nauwelijks invloed toebedeeld. In feite mogen zij alleen kantte keningen plaatsen bij het voor nemen zorginstellingen te slui ten of het zorgaanbod te beper ken. Oss is een van de gemeen ten die daar bezwaar tegen ma ken. „Ik vind dit veel te mager, om dat daarmee geen recht wordt gedaan aan de algemene zorg- plicht van gemeenten voor het voorzieningenaanbod en de daaruit voortvloeiende democra tische controle en maatschappe lijk toezicht", schrijft wethou der H. van Gerven aan de ge meente Schouwen-Duiveland. Hij is van plan namens meerde re gemeenten in de Tweede Ka mer aandacht te vragen voor dit probleem en verzoekt het ge meentebestuur van Schou wen-Duiveland deze actie te steunen in de vorm van een brief of petitie. Het nieuw ge vormde college van burgemees ter en wethouders is bereid die steun te verlenen. B en W geven aan dat het op Schouwen-Duive land niet is gelukt het tij te ke ren en het ziekenhuis als 24-uurs voorziening is gesloten. Wel vindt het college dat het in middels aardig begint te lukken de ziekenhuislocatie in Zierik zee om te bouwen tot een poly- klinisch dagcentrum. „Vrijwel elk specialisme heeft nu weke lijks één of meerdere spreek uren in Zierikzee waardoor de bevolking voor planbare onder- zoekjes en ingrepen tijdens kan tooruren niet meer de reis naar Goes hoeft te maken, maar in de eigen gemeente terecht kan", schrijft het college aan wethou der Van Gerven in de gemeente Oss. Waardering Het Schouwen-Duivelandse ge meentebestuur uit waardering voor de poging om voor het vast stellen van de ontwerp-Wet toe lating zorginstellingen te trach ten meer gemeentelijke invloed te verkrijgen. „Ook wij realise ren ons dat als de ziekenhuisor ganisaties in Zeeland morgen be sluiten veranderingen aan te brengen in locaties en/of func ties, wij als gemeenten daar nau welijks invloed op kunnen uitoe fenen", aldus het college. Het college doelt daarmee op het ge vaar dat de bereikbaarheid van de medische hulp voor inwoners van deze gemeente verder af neemt als er op termijn tussen de ziekenhuislocaties Vlissingen en Goes weer iets gaat verschui ven. De Limburgse band Rowwen Hèze was één van de grote publiekstrekkers tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - Niet vaak heeft de stemming er van begin af aan zo goed in gezeten. Toen het ca barettrio De Vliegende Panters gisteren om lunchtijd het Bevrij dingsfestival in Vlissingen open de, stond het Bellamypark al be hoorlijk vol. Terecht, want het publiek werd meteen getrak teerd op een van de beste optre dens van de dag. Het was kort maar krachtig. In de ruim twintig minuten dat De Vliegende Panters optraden, kwamen muziek en boodschap samen. Een wonderbaarlijke maar uitstekende mix van hip hop, smartlap, reggae en rock'n' roll met treffende teksten. In the house, in the house, Anne is in the Achterhome, rapten de ca baretiers in hun eerste nummer. Keihard, niet alleen het volume maar ook de tekst. Het waren be slist geen goedkope grappen, de humor van de Panters is zo scherp dat het lachen je vergaat als je beseft welk thema wordt aangeroerd. Andersom kunnen ze het trouwens ook. Dat bleek wel in de enige sketch die ze op voerden. Daarin werd het inte gratiedebat dat door iedereen te genwoordig zo enorm serieus wordt genomen meesterlijk ge parodieerd. Het flitsende optreden eindigde met een wit wapen tegen de waanzin. Witte vlaggen, witte hoofddoekjes en een witte balle rina begeleidden de oproep van De Vliegende Panters om onder de druk van terreuraanslagen het hoofd niet te verliezen en vooral de vrijheid te blijven be waken. De formule van het festijn is in middels geperfectioneerd. Op het hoofdpodium een klapper als opening, dan een middag met goede maar onbekende acts - de verplichte wereldmuziek van ditmaal Yeleen uit Burkina Faso was helaas wat eentonig - en een feestprogramma in de avond. Het publiek kon achtereenvol gens meedeinen op de relaxte reggae van Beef, hossen op de Limburgse tex mex van Row wen Hèze en springen op de energieke rock van Di-rect. Bij hun optredens stond het Bel lamypark bom- en bomvol. Omdat vrijheid voor iedereen is, bood het ook het overige pro gramma voor elk wat wils. Voor het eerst stonden op het Bel lamypark twee podia. Op het wat kleinere C-culturepodium was een staalkaart te zien van nieuwe Zeeuwse popmuziek. Prachtige dansjes van de R&B-groep Urban Vision, vlotte raps van 0118 Vier en Ultima- torz, degelijke Nederlandstalige rock van Scwar, swingende im provisaties van Essence, uitste kende reggaeklanken van Groover als inleiding op Beef; gisteren werd bewezen dat in di verse genres het talent komt aan stormen. De afwisseling tussen het hoofd podium en het C-culturepodium Advertentie www.intersport.nl door Melita Lantinq RENESSE - „Dat is een kok kel". legt Ine van der Ven van Ecoscoop uit. Ze is met 35 kinde ren en enkele begeleiders aan het strandjutten bij Renesse. „Je kunt zien hoe oud ze zijn aan die ringen. Je kunt ook zien of het een goed jaar of een slecht jaar is geweest. Zie maar. dit is breed en dat is smal." Ine van der Ven is zichtbaar in haar element als ze over het strand loopt. De kinderen lopen met hun neus naar beneden te speuren naar alles wat anders is dan een zandkorrel. Ze zijn tus sen de vier en dertien jaar oud en hebben een plastic zakje ge kregen om de vondsten in te doen. Laurien komt enthousiast aangerend. „Ik heb koraal", zegt ze trots en houdt een bosje zeewier omhoog. Het wier ver dwijnt in de plastic zak en Lau rien gaat weer verder speuren naar een nieuwe schat. Even verderop pakt Ine van der Ven een kwal op. Ze laat het dier aan twee meisjes zien. Adi- la bekijkt het doorzichtige hoop je met de nodige afgrijzen. „Dit is een oorkwal. Dat zie je aan die vier oortjes in het midden. Deze kwal prikt niet, die kan je aanraken", moedigt Ine van der Ven Adila aan. Voorzichtig raakt ze het weekdier aan. „Het is zacht" Benjamin is niet bang voor kwallen. Stoer pakt hij er een op. „Kwallen eten en schij- ten uit hetzelfde gaatje." meldt hij. „Dat weet ik van mijn vader en die weet er veel van af." Lorenzo en Pieter-Jan struinen intussen langs de duinrand. Lo renzo laat trots zijn buit zien. Een kapotte teenslipper („Daar kan ik een boot van maken.") en kele meters touw en een rooster tje. „Dat is voor de barbeque. Die heb ik in de prullenbak ge vonden." Zijn plastic zakje is in middels te klein voor al zijn schatten en hij heeft moeite om alles mee te ki-ijgen. Adila loopt verder en ziet een botje liggen. Een stukje verderop ligt een vleugel met daaraan ook een paar kale botjes. „Dat lijkt op RILLAND - De gemeente Reimerswaal neemt de Kapucij nenweg in Rilland over van het waterschap Zeeuwse Ei landen, zodat ze hem op termijn kan reconstrueren. Dat is nodig, omdat de weg als ontsluiting voor de nieuwe wijk Werfkampen dient. De weg is met 3,5 meter erg smal en zal worden verbreed tot zo'n 6 meter. De gronden daar voor zijn inmiddels aangekocht, maar de gemeente heeft ervoor gekozen de weg pas te verbreden als de wijk is vol tooid. Het gaat om het stuk tussen de Hoofdweg en de Roerdomp. SCHERPENISSE - De gemeente Tholen begint volgende week met de bouw van een bergbezinkbassin achter de be graafplaats aan de Molenweg in Scherpenisse. Een berg bezinkbassin is een ondergrondse kelder die een teveel aan afval- en regenwater uit de riolering tijdelijk op vangt, waardoor de kans op vervuiling van het oppervlak tewater kleiner wordt. Bij de aanleg van het bassin wor den voorgefabriceerde onderdelen gebruikt, die aange voerd worden per dieplader over het pad achter de Lange- weg. Met de aanleg van het bassin is zo'n 235.000 euro ge moeid. Binnenkort begint Tholen met de bouw van een bergbezinkbassin in Poortvliet. KAPELLE - Erica Smits uit Kapelle maakte gisteren de Bevrijdingsfestivals op bijzondere wijze mee. Zij reisde per helikopter tussen de festivals in Rotterdam en Utrecht, samen met soulzangeres Tasha's World. De trip was een van de hoofdprijzen van een actie van de Bank Giro Loterij, die het Nationaal Comité 4 en 5 mei finan cieel steunt. OOSTBURG - De eerste dag van het Zeeuwse Platteland vindt 9 juni plaats in de Euregiotuinen in Oostburg. s Morgens geven drie inleiders hun visie op de toekomst van het Europese platteland na 2006 (als het nieuwe land bouwbeleid van de Europese Unie van kracht wordt). Het zijn L. van Depoele, hoogleraar te Leuven, J. van der Ploeg, hoogleraar te Wageningen en A. van den Brand, voorzitter platform Biologica. Daarna begint een forum discussie over de Zeeuwse kansen op een vitaal platte land. 's Middags begint een informatiemarkt over Vitaal Platteland Zeeland. De Zeeuwse theatergroep Basalt ver zorgt een optreden en R. Lubbersen van Scoop gaat in ge sprek met bezoekers over kansen en bedreigingen voor het platteland. De ochtendbijeenkomst begint om 10.30 uur, het middagprogramma duurt van 13.00 tot 17.30 uur. BAARLAND - De politie heeft gistermiddag een 24-jarige man uit de gemeente Reimerswaal aangehouden in Baarland. De man had op de Kerkepol der- weg, in verwarde toestand, ste nen gegooid op twee passerende auto's. De bestuurders hiervan kwa men met de schrik vrij. De 24-ja- rige man is na zijn aanhouding overgedragen aan de psychische hulpverlening. foto Lex de Meester werkte bijna perfect - na elk op treden verhuisde het grootste deel van de menigte. Jammer al leen dat het optreden van de Til- burgse hiphopzangeres Sêna niet doorging. Haar band stond klaar achter het hoofdpodium, maar zelf was ze spoorloos. Een domper op een verder vlekkeloze dag. Ook de dance- liefhebbers kwamen aan hun trekken. De tribune op het Dijktheater, waar vanaf halverwege de mid dag tot laat in de avond dj's aan het werk waren, was constant gevuld en voor het podium was het 's avonds dringen en swin gen. (Advertentie) Kwallen trokken bijzonder de aandacht tijdens het jutfestijn op het strand bij Renesse. foto Marijke Foikertsma een pootje." Ze loopt er mee naar gids Theo. „Dit kleine bot je is van een vogel. Dat kan je horen, want een vogelbotje is hol. Dat moet wel, want een vo gel vliegt en die kan geen zware botten hebben." De botjes aan de vleugel blijken geen pootje te zijn. maar een paar botjes uit de hals van de vogel. Theo breekt het los en geeft het aan Adila te rug. „Dit stinkt niet meer, dat kan wel mee." Hij laat haar een potje zien waarin piepkleine kwalletjes ronddobberen. „Dit zijn ribkwallen. Die zijn nog heel klein en zwemmen in de vloedlijn. Kijk, die je die draad jes? dat zijn kleine tentakel- tjes." Adila is nog steeds maar matig geïnteresseerd in de kwal len. Haar broer Rehan komt aan gelopen om zijn schatten aan zijn zus te laten zien. Tussen de schelpen en het zeewier zit een afgekloven bot. „Dit is een spa- re-rib", weet hij te melden. Lo renzo zeult intussen met een enorme boodschappentas. Volge stouwd met touw, takken, plas tic en het barbequerooster. Na een uurtje of twee jutten is het tijd om terug te gaan. Nog even worden de vondsten aan elkaar getoond en dan de bus weer in, terug naar Ecoscoop. Toyota Land Cruiser 100. Vanaf €85.750,-/€ 1.659,- p.mnd. De Land Cruiser 100 combineert zowel 'on' als 'off' the road enorme kracht èn technische superioriteit met het summum aan comfort. Zo heeft de Executive standaard lederen bekleding, elektrisch verstelbare en verwarmbare voorstoelen met geheugen, full map navigatiesysteem met parkeerhulpcamera en Bluetooth technologie. Uiteraard ook in grijs kenteken leverbaar. Bel gratis 0800 - 0369 of kijk op www.toyota.nl TODAY TOMORROW TOYOTA JÜtSS^. U UXVW.-VM*fCU - leaiepnp (Toyoti Uuc) o b v M opfiiecul I«je, 48mnd. cn 20000 lm p4 c«L BIW en bfmd,!ol. Ctokuleerd 75* no (Lwn. Rn,, «vj BTW. exd Icnltn n,k!a* rrnlen tn vi 10.41/100 tal (9,4 tan/l) tol 16,3 1/100 km (6.1 km/l>. CO! 292 337 gf/Vm. Wpgm Opa en oma uit Veere namen onlangs de vijfjarige klein dochter Nadia mee op de 'open atelierroute' die door het stadje was uitgezet. Bij een adres aan de Kaai aange komen, vertelde de oma de daar werkzame kunstenares dat ze de kleine hadden mee genomen omdat de rondgang haar mogelijk zou kunnen in spireren. Nadia maakt namelijk de prachtigste tekeningen", ver telde oma trots. Laatst nog voor mijn man, vanwege zijn verjaardag. Heel mooi, met primaire kleuren, zoals op dat schilderij daar", zei de vrouw, wijzend naar een hoek van het atelier. Het antwoord was dodelijk: „Dat is geen schilderij", sprak de kunstenares, een lach onderdrukkend. „Dat is mijn palet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35