PZC Facelift Smokkelhoek in fasen PZC scheldejazz Opnames Wizard of Oz in Poortvliet bil Opknapbeurt bedrijventerrein kan niet in één keer na mislopen subsidie Oldtimers door Zuid-Beveland I Er wordt om 10.30 uur gestart Bloemenmarkt Schuurfeest Ruilbeurs agenda Urks concert in Goes Bergmuzikanten Rommelmarkt Voorjaarsmarkt in Colijnsplaat Lobby voor invloed op zorgaanbod Keien uit de dijk voor de tuin Politie betrapt hardrijders Man gooit stenen naar auto's Vlissingen subsidieert bevrijding 's-Gravenpolderseweg Goes veiliger en stiller Meidoornloop Jeugdconcert 2004 4 5 6 juni, Terneuzen donderdag 6 mei 2004 a BIEZELINGE - De gemeente 1 Kapelle moet haar ambities voor bedrijventerrein Smokkel hoek bij Biezelinge naar bene den bijstellen. Door het mislo pen van een TIPP-subsidie van zeven ton kan niet de hele revita lisering worden uitgevoerd. De gemeente is bij het opstellen van het plan voor Smokkelhoek altijd uitgegaan van het verkrij gen van de TIPP-subsidie van 'i GOES - De Kiwanisclub Goes l houdt zaterdag 8 mei zijn tradi tionele oldtimer-bloesemrit. J aan de Pearyweg in de Poel in I Goes, waarna de oldtimers door I Kloetinge, Kattendijke, Wemel- I dinge en Eversdijk trekken, 's Middags volgt een rit door de I Zak van Zuid-Beveland. GOES - Stichting Goes Promo tie houdt morgen een bloemen en tuinmarkt op de Grote Markt in Goes. I Op de markt zijn onder meer J snijbloemen, tuinplanten en tuindecoraties te koop en er is een wedstrijd bloemschikken. De thuis gemaakte bloemstuk ken kunnen tussen 10.00 en 10.30 uur worden ingeleverd, de markt duurt tot 17.00 uur. POORTVLIET - De Plattelands jongeren Zuid houden zaterdag avond het jaarlijkse schuur feest. Het feest begint om 20.30 uur aan de Bitterhoekseweg in Poortvliet. De, band So Far So Good en diskjockey Celebration zorgen voor de muziek. LEWEDORP - In café-pension De Goede Verwachting In Lewe- dorp wordt morgenavond een ruilbeurs gehoudei}. Verzame laars van munten, oude ansich ten en postzegels kunnen er van af 18,30 uur terecht. REDACTIE BEVELANDEIM/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur 700.000 euro, ondanks de bezwa ren van verschillende fracties in de gemeenteraad. Zij vonden dat het voorstel te veel leunde op de subsidie, terwijl die nog niet binnen was. De partijen kre gen achteraf gelijk toen bleek dat het ministerie van Economi sche Zaken, dat de subsidie re gelmatig verstrekt om de ont wikkeling van bedrijventerrei nen te stimuleren, voor Smokkel hoek geen geld wil geven. Het college laat de raad nu we ten dat door het niet toekennen van de subsidie een gat is ont staan in de exploitatie van het plan, waarin ook de uitbreiding van Smokkelhoek is opgeno men. Omdat het college de revitalise ring en de uitbreiding toch nood zakelijk acht voor de economi sche ontwikkeling van de ge meente heeft ze bekeken hoe het tekort kan worden beperkt. Daarom is gekozen om zowel de opknapbeurt als de uitbreiding gefaseerd uit te voeren. Een deel van de revitalisering van het be staande terrein zal op korte ter mijn geschieden, maar het kan pas worden afgerond na de grootschalige uitbreiding van Smokkelhoek in oostelijke rich ting. Die moet extra financiële middelen voor de opknapbeurt genereren. Besloten is dat de revitalisering van de Verlengde Fleerbosse- weg en de Kloosterweg niet wordt uitgevoerd, omdat de ge meente met de nieuw aan te leg gen oost-westverbinding voor een andere hoofdontsluiting van het bedrijventerrein kiest. Meevallers Overigens melden burgemeester en wethouders ook een paar meevallers. Zo dragen de bedrij ven 672.000 euro bij de aan revi talisering, terwijl 500.000 euro was begroot en heeft de provin cie een bedrag van 60.000 euro toegezegd. Het college laat verder weten dat de geplande looptijd van vier jaar voor de uitbreiding van Smokkelhoek wellicht niet wordt gehaald, omdat de onder handelingen met diverse grond eigenaren in het gebied stroef verlopen. De verwachting is dat het eerder acht jaar zal duren. Het onderwerp wordt door de gemeenteraad besproken in de vergadering van dinsdag 11 mei. Deze begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Kapelle. Leden van de Rotterdamse musicalopleiding zien op het platteland van Poortvliet de juiste sfeer voor opnamen van de begin- en eindscène van de belevenissen van Dorothy in het Land van Oz. foto Willem Miera's STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Sint Gertrudis- kerk, Stadhuis, voormalige Synagoge en de Gevangenpoort, 13,00-16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Semorensoos; KAPELLE - Complex Groenewoud, zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voorcarapatiënten; KRUININGEN - Gemeentehuis, 19.30 uur Raadsvergadering Themaraad; WEMELDINGE - Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit en sjoelen. door Freek Janssen POORTVLIET - De bewoners hebben het zich waarschijnlijk nooit gerealiseerd, maar het platteland van Poortvliet kan makkelijk doorgaan voor het Amerikaanse Kansas van begin twintigste eeuw. Deze week worden op een boer derij aan de Hogeweg in Poort vliet opnames gemaakt voor de musical The Wizard of Oz. Leerlingen van de musicaloplei ding van de Stichting Kunstzin nige Vorming Rotterdam begon nen gisteren met filmen. „Wat we hier opnemen wordt aan het begin en het einde van de musi cal vertoond die we 19 en 20 juni opvoeren in Theater Hof plein in Rotterdam", vertelt Mark Meesters, één van de ac teurs en producer. De opnames worden bewerkt, zodat een stomme film ontstaat in sepia, die de inleiding en af sluiting vormt van het verhaal. Hoofdrolspeelster Dorothy Gale woont met haar familie op een boerderij in Kansas. Er waait een orkaan over de boerderij en Dorothy's familie verschuilt zich. Het meisje kan haar fami lie niet vinden en botst in haar zoektocht met haar hoofd tegen de bedstede, waarna ze in een soort coma raakt. Dan droomt ze van haar reis naar de tove naar van Oz, met haar fantasie vrienden. Voor de locatie is gekozen na een suggestie van één van de ac trices en de camera vrouw Anne- marie van der Sterren, afkom stig uit Poortvliet. „We hebben veel boerderijen bezocht en uit eindelijk vonden we deze het beste. Het ziet er zo mooi au thentiek uit, die oude boerderij met die schuurtjes." Behalve op de boerderij werden ook opnames gemaakt in Café 't Centrum, 'waar een bedstede staat. GOES - Het Urker mannenkoor Hallelujah geeft zaterdag 8 mei vanaf 19.00 uur een concert in de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes. De opbrengst van het concert komt ten goede aan een school voor beroepsopleidingen in Bur kina Faso. KAPELLE - De groep Den Berg muzikanten houden morgen zijn jaarlijkse uitvoering in De Vroone in Kapelle. Het muziekgezelschap, bestaan de uit bewoners van Huize Den Berg in Goes, speelt een geheel nieuw programma. De voorstel ling begint om 19.30 uur. BAARLAND - De Nederlands Hervormde Kerk Baarland houdt zaterdag een rommel markt rondom de kerk. Bezoekers kunnen de toren be klimmen en luisteren naar orgel- concerten.De rommelmarkt duurt van 9.30 tot 12.30 uur. COLIJNSPLAAT - Brassband Wilhelmina uit Colijnsplaat houdt zaterdag een voorjaars markt op het terrein van de vroe gere loods van P. Snoep aan de Havelaarstraat. Er is een rommelmarkt, er wordt Emelissebier geschonken en er zijn oliebollen. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. WEMELDINGE - Het nieuwe appartementencomplex aan de Nieuwendijk in Wemeldinge, pal langs de Oosterschelde, schiet al aardig de lucht in. Het bouwplan, officieel Residentie D'n Nieuwendiek geheten, is een initiatief van Seasight, waarachter de makelaarskantoren Minnaard uit Goes, Kramer uit Kapelle en Theelen Van der Weele uit Vlissingen schuilgaan. Het plan omvat tien appartementen en vijf penthouses, met prij zen die net boven de vier ton beginnen en oplopen tot bijna het dubbele. Alles is inmiddels verkocht, op een penthouse van 649.000 euro na. De nieuwbouw in de driehoek op de hoek van de haven en de Oosterschelde is een van de laatste projecten die nog zo dicht bij het water kunnen worden gerealiseerd, afgezien van de hoogbouw langs de Westerschelde in Vlissingen, Terneuzen en Breskens. De regels van het waterschap laten het niet toe zo dicht bij de wa terkering te bouwen. Het bestemmingsplan van de gemeente Ka pelle voor het gebied was er echter eerder dan de bepalingen van het waterschap. luchtfoto Willem Mieras ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland betuigt steun aan de gemeente Oss in haar pogingen meer invloed te krijgen op de beslissingen tot het sluiten van zorginstel lingen of tot het beperken van het zorgaanbod van een in stelling. Oss is een van de verontruste gemeenten die vorig jaar no vember het rapport 'Kansen voor kleine ziekenhuizen' hebben aangeboden aan de Vaste Kamercommissie voor VWS (Volksgezondheid). Oss maakt op dit moment een proces mee dat vergelijkbaar is met dat op Schou wen-Duiveland rond het Oosterscheldeziekenhuis in Zie- rikzee. De Wet toelating zorginstellingen die op dit mo ment in voorbereiding is, geeft aan hoe de bevoegdheden over de besluitvorming van zorginstellingen zullen wor den geregeld. In de ontwerp-wet krijgen de gemeenten nauwelijks invloed toebedeeld. In feite mogen zij alleen kanttekeningen plaatsen bij het voornemen zorginstellin gen te sluiten of het zorgaanbod te beperken. Oss is een van de gemeenten die daar bezwaar tegen maken. SCHORE - Een 43-jarige man uit de gemeente Reimers- waal is gisteravond betrapt op het wegnemen van balsalt- keien vanaf de Schoorsezeedijk in Schore. In de kofferbak van zijn auto werden ongeveer vijftig stuks basaltkeien van diverse maten aangetroffen. De man verklaarde dat hij de keien wilde gebruiken in zijn tuin en dat ze in de winkel te duur waren. Hij ontving een proces-verbaal en moest op last van de politie de keien te- rugleggen op de locatie waar hij ze had weggenomen. THOLEN - De politie heeft gisterochtend tussen negen uur en kwart over twaalf op de Nieuwe Postweg in Tho- len 78 hardrijders betrapt. In totaal passeerden in die tijd 910 voertuigen. De maximumsnelheid ter plaatse is 80 ki lometer per uur. Op de Oude Zeedijk in Sint Annaland controleerden agen ten 's middags van één uur tot kwart over vier. Er passeer den 470 voertuigen, waarvan er dertig harder reden van de toegestane 80 km. BAARLAND - De politie heeft gistermiddag een 24-jari- ge man uit de gemeente Reimerswaal aangehouden in Baarland. De man had op de Kerkepolderweg, in verwar de toestand, stenen gegooid op twee passerende auto's. De bestuurders hiervan kwamen met de schrik vrij. De 24-jarige man is na zijn aanhouding overgedragen aan de psychische hulpverlening. 4 VLISSINGEN - De Stichting Steun Bevrijders van Wal cheren 1 tot en met 8 november krijgt 10.000 euro van de gemeente Vlissingen. De stichting had om 8900 euro ge vraagd. In november is het zestig jaar geleden dat de geal lieerden Walcheren bevrijdden. De stichting wil dat op grootse wijze vieren. B en W van Vlissingen willen het ini tiatief financieel steunen. Bij elk lustrum worden extra ac tiviteiten georganiseerd om de bevrijding te herdenken. Mark Meesters: „We zijn overal hartstikke open ontvangen. Zo wel in het café als op de boerde rij mochten we helemaal onze gang gaan en overal gebruik van maken. Dat is erg prettig, ik denk dat je zoiets in Rotterdam niet zo snel zou vinden. Al is het wel een heel gedoe om alle opna mespullen hiernaartoe te sjou wen." De opnames gaan vandaag door, zaterdag is de laatste draaidag van de leerlingen. door Rolf Bosboom GOES - De 's-Gravenpolderse weg in Goes wordt binnenkort flink onder handen genomen. Di verse maatregelen moeten de vei ligheid van fietsers en voetgan gers verbeteren. Ook wordt de weg stiller dankzij een nieuwe asfaltlaag. Het is de bedoeling dat de werk zaamheden in de week van 17 mei beginnen en eind juni zijn afgerond. Bij de kruising met de Beuken straat worden verkeersgeleiders op de rijbaan aangebracht. De situatie wordt daardoor over zichtelijker en fietsers en voet gangers kunnen in twee stappen oversteken. De nieuwe vormge ving van het kruispunt remt naar verwachting ook de snel heid van het autoverkeer af. De oversteek tussen de wijken Oostmolenpark en Overzuid, bij het Rossimpad, wordt eveneens aangepast. Daar wordt de be staande verkeersgeleider ver breed, zodat er meer wachtruim te is voor overstekende fietsers en voetgangers. De rijstrook richting het ziekenhuis maakt ter plaatse nu al een 'slinger'. Dat gaat ook met de tegenover gestelde rijstrook gebeuren, wat meteen de snelheid van auto's tempert. Het gedeelte van de 's-Graven polderseweg tussen grofweg de rotondes bij de Oostmolenweg en de Buys Ballotstraat wordt voorzien van 'zeer stil asfalt', dat het verkeerslawaai ongeveer halveert. In verband met het aanbrengen van de nieuwe as faltlaag is de 's-Gravenpolderse- weg in de avond en nacht van maandag 24 op dinsdag 25 mei en van donderdag 24 op vrijdag 25 juni afgesloten voor door gaand autoverkeer. Dat wordt, omgeleid via de Oostmolenweg, de N289 en de Buys Ballot straat. NISSE - Fietsers, wandelaars en hardlopers kunnen zaterdag meedoen aan de Meidoornloop in Nisse. Er zijn drie verschillende rou tes, van vijf, tien en vijftien kilo meter. De start is om 12.00 uur bij het Dorsphuis in Nisse. THOLEN - De jeugdorkesten van muziekverenigingen Concor dia uit Tholen en Crescendo uit Krimpen aan de Lek geven za terdag een concert op de Markt in Tholen. Beide orkesten spelen eerst hun eigen repertoire en sluiten af met twee gezamenlijke stukken. Het optreden begint om 16.00 (Advertentie) www.scheldejazz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29