PZC Spoorstudie kost mogelijk meer KING OF: THE ROAD! 2«iR Bevrijdingsfestival bijna perfect VINTERSPORT Onderzoek naar fusie havens TOTAL 90 TF Oorlog in je hoofd Oud-Kamerlid Van Dijke initiatiefnemer onderzoek Kapucijnenweg wordt verbreed Bergbezinkbassin in Scherpenisse Kapelse in helikopter naar festival Afwasmiddel in fontein _5ftssr zeeuwse almanak Schilderij Bloemen Tuinmarkt Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl F.mail:redactie pzc. n I postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal'. 020-4562500. donderdag 6 mei 2004 Maradona terug in ziekenhuis editie Bevelanden-Tholen rfnnr Rolf Bosboom GOES - De studie naar de moge lijke verdieping van de spoorlijn in Goes kan aanzienlijk duurder uitpakken dan de ruim 70.000 euro die is aangekondigd. Als het totale onderzoek wordt uit gevoerd, kost dat bijna twee ton. De provincie en de gemeente Goes maakten ruim twee weken geleden bekend dat er een onder zoek komt naar de mogelijkhe den de spoorlijn ter hoogte van Goes te verdiepen. Dat zou de veelbesproken hinder van de goederentreinen kunnen vermin deren. De kosten van de studie delen provincie en gemeente eerlijk. Bij de bekendmaking werd ge rept over een totale investering (Advertentie) van 72.500 euro. Die omvat ech ter alleen de eerste fase, zo blijkt uit het voorstel dat aan de Goese gemeenteraad wordt voor- Die fase bestaat uit het verken nen van alle denkbare oplossin gen en de financiële consequen ties van de mogelijke alternatie ven. Als dat duidelijk is, moeten provincie en gemeente bepalen of zij verder willen gaan met het onderzoek. In de tweede fase worden de voor- en nadelen van elk alterna tief op een rij gezet, wat leidt tot een voorkeursvariant. Ook wordt aangegeven hoe die va riant kan worden gerealiseerd. De kosten van de tweede fase be dragen nog eens 117.500 euro. Overigens gaat het om maxi mumbedragen en kan het onder zoek worden stopgezet als pro vincie of gemeente ervan over tuigd raakt dat een verdiept spoor toch geen haalbare kaart is. Volker Wessels Het onderzoek wordt uitge voerd door het bouwconcern Volker Wessels. Dat heeft zelf di rect belang bij de uitkomsten van de studie, omdat het betrok ken is bij de mogelijke aanleg van de Westerschelde Container Terminal (WCT). Dochteronder neming Van Hattum en Blanke voort vormt samen met Boskalis een consortium dat de beoogde bouwer van de terminal is. Als de WCT doorgaat, leidt dat tot extra goederentreinen door on der meer Goes. Initiatiefnemer van het onder zoek namens Volker Wessels is L. van Dijke uit Middelburg, tot begin vorig jaar lid van de Twee de Kamer voor de ChristenUnie. „Ik bewaak daar nadrukkelijk het publieke belang bij het be leid van het concern", zegt Van Dijke. „jMs betrokken marktpartij bij de WCT hebben wij ook een ver antwoordelijkheid voor het op lossen van de problemen die de terminal met zich meebrengt. Daarom brengen we in beeld wat die problemen zijn en welke oplossingen daarvoor denkbaar zijn. We maken een integrale ge- biedsvisie." Aanbesteding Provincie en gemeente zijn zich bewust van de diverse belangen van Volker Wessels. Mocht het daadwerkelijk tot een verdie ping van het spoor komen, dan gaat de opdracht niet recht streeks naar het concern. Daar voor komt een openbare aanbe steding volgens de Europese richtlijnen. Volker Wessels ga randeert in elk geval het werk voor het bedrag dat uit de stu die komt, uit te voeren. De Goe se gemeenteraad beslist dinsdag 18 mei formeel over zijn bijdra ge aan de eerste fase van het on derzoek. Ook wordt de raad 15.000 euro gevraagd voor de kosten die de beroepsprocedure tegen het nieuw tracé van de Sloelijn met zich meebrengt. De bespreking van de studie in de raad is een formaliteit. De op dracht aan Volker Wessels is al verstrekt. De eerste fase van het onderzoek neemt anderhalve maand in beslag. Als er een tweede fase komt, gaat die twee maanden duren. Weken van hec Reisboek gratis bij aankoop van 12,50 aan boeken de Reisboekenalmanak Global Sounds wereldmuziek voor een wereldprijs 6,99 Portugees Menu kikkererwt-spinaziesoep en spies van diverse vissoorten of aubergine uit de Algarve en "dronken" watermeloen 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 8 mei 13.00-14.00 uur Daphne Deckers signeert voor Moederdag 15.00-16.30 uur Gé Bijvoet en Ad Colen expositie William Verstraeten De aarde is plat, varkens kunnen vliegen bekijk ook onze website www.drukkeriimiddelhnrp.nl (Advertentie) Toyota Land Cruise. ÏOO. Vanaf €85.750,-/€ 1.659,- p.mnd. De Land Cruiser 100 combineert zowel 'on' als 'off' the road enorme kracht èn technische superioriteit met het summum aan comfort. Zo heeft de Executive standaard lederen bekleding, elektrisch verstelbare en verwarmbare voorstoelen met geheugen, full map navigatiesysteem met parkeerhulpcamera en Bluetooth2 technologie. Uiteraard ook in grijs kenteken leverbaar. Bel gratis 0800 - 0369 of kijk op www.toyota.nl TODAY TOMORROW TOYOTA operationif lease. *f> mnd en 20 000 km p cd BTW en brandstof GecektieenJ «cl losten n|Mu> malen en verwndenngsbijdrage. Brandstolvtfbnjil vaneen van L), CO.' 292 38? gr/km Wjnguvgen voorbehouden Ditfr Loumnen H Parqtai 8 V. door Ron Magnée VLISSINGEN - Belangstellen den trokken gisteren massaal naar de markt bij het Bevrij dingsfestival in Vlissingen. Bij voorbeeld om eens de Silent Dis co van War Child te ervaren, om lekker te kliederen met verf of gewoon rond te lopen in de bin nenstad. Even na het middaguur is het ter hoogte van de Zeilmarkt in Vlissingen dringen geblazen. Op een grote wand mogen kinderen met verf en sjablonen teksten op de muur schilderen. Uit zo'n der tig teksten en symbolen kunnen de kinderen kiezen. Bedenkster B cle Jong: „Het heeft alles met vrijheid te maken. Een gemeen schap wordt leefbaar als men zich kan uiten. In verschillende talen, en dan toch elkaar ver staan." De kinderen kunnen kie zen uit woorden uit zes verschil lende talen: van 'Vrijheid' tot 'Amore' en van 'Free' tot 'En semble'. De Jong: „Ze zijn zó en thousiast, het wordt bijna te chaotisch. Maar het hoeft ook geen prachtig esthetisch beeld te zijn." Even verderop is een stand van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Volgens medewerker M. Said is het een logische keuze acte de présence Terwijl in hun oren muziek en harde geluiden klonken, moesten de deelnemers aan de Silent Disco proberen zich te concentreren op op drachten als het opzeggen van de tafel van zeven. 'Want in het hoofd van een oorlogskind is het ook nooit stil.' foto Lex de Meester te geven op de Bevrijdings- markt. „Wij proberen mensen te bevrijden van hun verslavingen. We worden hier veel aangespro ken. Mensen willen bijvoor beeld weten wat cocaïne is, of wanneer iemand verslaafd is. Is dat al na de eerste keer blowen, of als hun kinderen elke keer met rode ogen thuiskomen?" Vol gens Said is juist het Bevrij dingsfestival het ideale moment om met informatie over alcohol en drugsverslaving naar buiten te komen. „De zomer begint. Dat is toch de tijd van party's en pillen." Bij het Arsenaal aangekomen blijkt uit veiligheidsoverwegin gen de doorgang aan de jachtha venzijde door hekwerk herme tisch te zijn afgesloten. Ook het sluizencomplex even verderop is zo versperd. Een rondje om de RILLAND - De gemeente Reimerswaal neemt de Kapucij nenweg in Rilland over van het waterschap Zeeuwse Ei landen, zodat ze hem op termijn kan reconstrueren. Dat is nodig, omdat de weg als ontsluiting voor de nieuwe wijk Werfkampen dient. De weg is met 3,5 meter erg smal en zal worden verbreed tot zo'n 6 meter. De gronden daar voor zijn inmiddels aangekocht, maar de gemeente heeft ervoor gekozen de weg pas te verbreden als de wijk is vol tooid. Het gaat om het stuk tussen de Hoofdweg en de Roerdomp. SCHERPENISSE - De gemeente Tholen begint volgende week met de bouw van een bergbezinkbassin achter de be graafplaats aan de Molenweg in Scherpenisse. Een berg bezinkbassin is een ondergrondse kelder die een teveel aan afval- en regenwater uit de riolering tijdelijk op vangt, waardoor de kans op vervuiling van het oppervlak tewater kleiner wordt. Bij de aanleg van het bassin worden voorgefabriceerde on derdelen gebruikt, die aangevoerd worden per dieplader over het pad achter de Langeweg. Met de aanleg van het bassin is zo'n 235.000 euro gemoeid. Binnenkort begint Tholen met de bouw van een bergbezinkbassin in Poort vliet. KAPELLE - Erica Smits uit Kapelle maakte gisteren de Bevrijdingsfestivals op bijzondere wijze mee. Zij reisde per helikopter tussen de festivals in Rotterdam en Utrecht, samen met soulzangeres Tasha's World. De trip was een van de hoofdprijzen van een actie van de Bank Giro Loterij, die het Nationaal Comité 4 en 5 mei finan cieel steunt. ZIERIKZEE - De fontein met spuitende kikkers op het Havenpark in Zierikzee was de afgelopen dagen vrolijk aan het schuimbekken. Dat is het resultaat van een flinke hoeveelheid afwasmiddel die vermoedelijk door olijke passanten in het water is gedeponeerd. „Het mag dan een grappig gezicht zijn. al dat schuim, het levert gemeente- werken nogal wat overlast op", zegt districtopzichter K. Koenraadt. „Wij beschikken wel over een antischuim- middel, maar soms volstaat dat niet en moeten alle onder delen van de fontein, zoals pomp en leidingen, worden schoongemaakt." Volgens Koenraadt doet het euvel zich elk seizoen wel enkele malen voor. Hij betreurt het dat er dit keer direct na de 'winterstop' al grapjassen gereed stonden met wasmiddel. door Wout Bareman TERNEUZEN - Een onderzoek naar de samenvoeging van de nu nog gescheiden financiële ad ministraties van de havens in Vlissingen en Terneuzen is pri ma. Maar B en W van Terneuzen vinden dat eerst moet worden bekeken óf die fusie verstandig is. Wethouder en havenschapsbe stuurder G. van Waes: „Onder zoek is prima, maar daarbij moet niet enkel worden gekeken naar de manier waarop. Wij wil len ook weten welke risico's er aan zijn verbonden. En dan heb ik het natuurlijk vooral over de problematiek rond de aanleg van de Westerschelde Container Terminal. Wat dat betreft liggen de risico's vooral in Vlissingen." B en W van Terneuzen wijzen er op dat 'Vlissingen' tegenwoor dig weliswaar winstgevend is, maar dat 'de grote toekomstige financiële onzekerheden juist daar te vinden zijn'. (Advertentie) 10 DAAGSE jachthaven lopen is er niet bij. Jongeren die dat toch proberen, worden door politie en beveili gingspersoneel tegengehouden. Op het De Ruijterplein kunnen geïnteresseerden aan de Silent Disco van War Child meedoen. Het fenomeen bestaat al langer: het publiek krijgt hoofdtele foons met dansmuziek op, en kan zo op muziek swingen zon der anderen tot last te zijn. War Child heeft hier een variant op bedacht. Het publiek krijgt een koptelefoon op en moet vervol gens opdrachtjes uitvoeren. On dertussen krijgen de deelnemers verstorende, snoeiharde gelui den te horen. Dan blijkt het in eens razend moeilijk om 'Altijd is Kortjakje ziek' te zingen, een wals te dansen of de tafel van ze ven op te dreunen. Gierend van het lachen proberen de deelne mers hoever ze komen. Het idee achter de Silent Disco is dat het in het hoofd van een oorlogs kind ook nooit stil is. „Het is voor kinderen uit oorlogssitua ties vaak moeilijk zich te concen treren", vertelt P. Lemberger, één van de vrijwilligers. De stichting slaagt in haar opzet. Non-stop dienen zich nieuwe kandidaten voor de Silent Disco aan. Lemberger: „We wilden weer eens wat anders dan ge woon een stand opbouwen en de mensen een foldertje geven." maat27t/m47 Zilver/blauw Of beige/bordeaux Aanbieding geldig !/m 17 mei 0P=0P www.intersport.nl Opa en oma uit Veere namen onlangs de vijfjarige klein dochter Nadia mee op de 'open atelierroute' die door het stadje was uitgezet. Bij een adres aan de Kaai aange komen, vertelde de oma de daar werkzame kunstenares dat ze de kleine hadden mee genomen omdat de rondgang haar mogelijk zou kunnen in spireren. „Nadia maakt namelijk de prachtigste tekeningen", ver telde oma trots. „Laatst nog voor mijn man, vanwege zijn verjaardag. Heel mooimet primaire kleuren, zoals op dat schilderij daar", zei de vrouw, wijzend naar een hoek van het atelier. Het antwoord was dodelijk „Dat is geen schilderij", sprak de kunstenareseen lach onderdrukkend. „Dat is mijn palet." VRIJDAG 7 MEI GROTE MARKT GOES 10.00-17.00 UUR (advertentie) door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - Niet vaak heeft de stemming er van begin af aan zo goed in gezeten. Toen het ca barettrio De Vliegende Panters gisteren om lunchtijd het Bevrij dingsfestival in Vlissingen open de, stond het Bellamypark al be hoorlijk vol. Terecht, want het publiek werd meteen getrak teerd op een van de beste optre dens van de dag. Het was kort maar krachtig. In de ruim twintig minuten dat De Vliegende Panters optraden, kwamen muziek en boodschap samen. Een wonderbaarlijke maar uitstekende mix van hip hop, smartlap, reggae en rock'n' roll met treffende teksten. In the house, in the house, Anne is in the Achterhouse, rapten de ca baretiers in hun eerste nummer. Keihard, niet alleen het volume maar ook de tekst. Het waren be slist geen goedkope grappen, de humor van de Panters is zo scherp dat het lachen je vergaat als je beseft welk thema wordt aangeroerd. Andersom kunnen ze het trou wens ook. Dat bleek wel in de enige sketch die ze opvoerden. Daarin werd het integratiede bat dat door iedereen tegenwoor dig zo enorm serieus wordt geno men meesterlijk geparodieerd. Het flitsende optreden eindigde met een wit wapen tegen de waanzin. Witte vlaggen, witte hoofddoekjes en een witte balle rina begeleidden de oproep van De Vliegende Panters om onder de druk van terreuraanslagen De Limburgse band Rowwen Hèze was één van de grote publiekstrekkers tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. foto Lex de Meester het hoofd niet te verliezen en vooral de vrijheid te blijven be waken. Na afloop van hun optreden ver telden De Vliegende Panters aan Radio 1 dat de publieke be langstelling ze in Vlissingen was tegengevallen, maar trouwe be zoekers van het Bevrijdingsfesti val zullen het niet met ze eens zijn. Vlissingen is geen Haarlem of Zwolle (waar een legerheli- kopter de cabaretgroep gisteren ook naartoe vloog) met al vroeg op de dag duizenden bezoekers. Het is bijzonder dat bij het eer ste optreden het Bellamypark al volliep. De formule van het festijn is in middels geperfectioneerd. Op het hoofdpodium een klapper als opening, dan een middag met goede maar onbekende acts - de verplichte wereldmuziek van ditmaal Yeleen uit Burkina Faso was helaas wat eentonig - en een feestprogramma in de avond. Het publiek kon achter eenvolgens meedeinen op de re laxte reggae van Beef, hossen op de Limburgse tex mex van Row wen Hèze en springen op de energieke rock van Di-rect. Bij hun optredens stond het Bel lamypark bom- en bomvol. Omdat vrijheid voor iedereen is, bood het ook het overige pro gramma voor elk wat wils. Voor het eerst stonden op het Bel lamypark twee podia. Op het wat kleinere C-culturepodium was een staalkaart te zien van nieuwe Zeeuwse popmuziek. Prachtige dansjes van de R&B-groep Urban Vision, vlotte raps van 0118 Vier en Ultima- torz, degelijke Nederlandstalige rock van Scwar, swingende im provisaties van Essence, uitste kende reggaeklanken van Groover als inleiding op Beef; gisteren werd bewezen dat in di verse genres het talent komt aan stormen. Domper De afwisseling tussen het hoofd podium en het C-culturepodium werkte bijna perfect - na elk op treden verhuisde het grootste deel van de menigte. Jammer al leen dat het optreden van de Til- burgse hiphopzangeres Sêna niet doorging. Haar band stond klaar achter het hoofdpodium, maar zelf was ze spoorloos. Een domper op een verder vlek keloze dag. Ook de danceliefheb- bers kwamen aan hun trekken. De tribune op het Dijktheater, waar vanaf halverwege de mid dag tot laat in de avond dj's aan het werk waren, was constant gevuld en voor het podium was het 's avonds dringen en swin- gen.In De Piek vond 's middags ook nog een DJ Contest plaats voor Zeeuwse draaitafeltalen ten. Het was er - juist in het uur tje dat overbleef door het weg vallen van Sêna - lekker schui len tegen de koude wind, al was het wel een overgang van dag naar nacht. In het duister van De Piek was elk besef van tijd zoek. De Vlissingse deejay Tobv werd aan het eind van de mid dag door het publiek tot win naar uitverkoren, zodat hij op 18 juni nog eens zijn kunsten mag vertonen tijdens een 'Groo ve to chill party' in De Piek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27