PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Leider Adzjarië verlaat Georgië Kroongetuige in zaak-Plooy zelf met de dood bedreigd 'AKKERS! A Bevrijdingsfestival al vroeg druk Bewoners huis uit na gaslek Oost-Souburg I 83 15 Opstandige Abasjidze buigt voor druk van president Saakasjvili Thea Beekman (80) overleden Genieten is... Laatste zusters verlaten Hulst Monaco in finale Ruzies gemeenten schaden Zeeland IHARDGLAZEN DEUREN i ^ÊtÊÊÊimmÊmmÊmmÊÊÊiK^im^mmÊmamÊÊÊÊimmÊÊÊÊÊÊËKm 16° Z 2 Avond regen Eerst zon, maar vanmiddag steeds meer wolken. Droog en maxima rond 16 graden 'bij weinig wind. 246e jaargang no. 107 donderdag 6 mei 2004 los nummer 1,20 Troy Douglas is bezig aan laatste kunstje internet: www.pzc.nl tan onze redactie buitenland XBILISI - De omstreden Kdzjarische leider Abasjid- K heeft zijn opstandige re gio in Georgië per vliegtuig ■rlaten. Dat heeft een jour- ilist van het Franse pers- lureau AFP ter plekke gis- ivond laat verklaard. kon niets over de bestem- ling zeggen. e Georgische machthebbers en de oppositie in Adzjarië hadden op het vertrek van Abasjidze ingedrongen. ;rder op de dag gaf Abasjidze ig geen gehoor aan het ultima- m van de Georgische regering it veld te ruimen om zo bloed- [rgieten te voorkomen. Vrije aftocht Dp de Adzjarische televisie be- adrukte Abasjidze nog dat hij biet zou aftreden. De Geor- ische president Saakasjvili had ort daarvoor de afvallige deel- èpubliek onder direct presiden- ieel bestuur geplaatst. In een óespraak op de nationale tele- iste bood hij Abasjidze een nje aftocht aan als hij zijn pbt neerlegt en het land ver- aat Iet de stap hoopte het staats- oofd de gespannen situatie te almeren. Hij verklaarde bespre- ingen te hebben gevoerd met merikaanse en Russische func- pnarissen over een mogelijk Siel voor de opstandige leider. )e positie van Abasjidze leek ihoudbaar te zijn geworden. (Advertentie) Adzjarische politie en functiona rissen, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken, zou den volgens lokale mediaberich ten zijn overgelopen naar het kamp van de tegenstanders. In de Adzjarische hoofdstad Batoe- mi gingen voor de tweede dag duizenden inwoners de straat op om het vertrek van de omstre den leider te eisen. Zij zijn het beleid van Abasjidze meer dan zat, omdat de streek inmiddels compleet van de rest van Geor gië is afgegrendeld. In de aanloop naar de betoging raakten twee personen gewond, toen gewapende mannen het vuur openden op demonstran ten. De gevreesde veiligheids-troe pen van Abasjidze verhinderden bussen vol tegenstanders de hoofdstad van de provincie te bereiken. ANP/AFP Baileys Irish Cream Likeur 70cl GALLS GALL Genieten Genieten VLISSINGEN - De Vliegende Panters kregen het Bellamypark in Vlissingen gistermiddag al rond lunchtijd behoorlijk vol. Het cabarettrio was de openingsact van het Bevrijdingsfestival, dat volgens coördinator Frank van Iersel gedurende de dag rond de twintigduizend bezoekers trok. De formule van het evenement bleek geperfectioneerd, met klappers op een hoofdpo dium en minder bekende acts op een tweede podium. Daarnaast waren er allerlei activiteiten; zo mochten kinderen met verf woorden uit zes verschillende talen op een grote wand schilderen en konden belangstellenden de Silent Disco van War Child ervaren. foto Lex de Meester pagina 3 Protest prins Bernhard pagina 9 Bevrijdingsfestival bijna perfect pagina 13 Marokkanen in Frans graf (Advertentie) van onze redactie binnenland AMSTERDAM - De man die in Vrij Nederland wordt genoemd als de informant die bij justitie verklaringen heeft afgelegd over de bedreigingen van offi cier van justitie K. Plooy, wordt zelf ook met de dood bedreigd. „Wij beschikken over informa tie dat er plannen zijn in het cri minele milieu hem om het leven te brengen." Dat zegt W. de Bruin van het landelijk Open baar Ministerie. De Bruin wil niet zeggen of de man inder daad de omstreden informant in de zaak-Plooy is. Op de vraag of de zaak-Plooy en de dreiging richting de informant los van el kaar staan, zegt hij echter: „Nee, er is een direct verband tussen die twee zaken." De verklaringen die zijn afge legd in de zaak rond Plooy vor men al geruime tijd de inzet van een loopgravenoorlog binnen justitie. Vorig najaar werd be kend dat er plannen wax-en de Amstei'damse officier Plooy (toen nog belast met de besti-ij- ding van de zware misdaad) te li- quidei-en. Eind vorig jaar meld de zich bij justitie een criminele informant die zei te weten wie er achter de liquidatieplannen voor Plooy zaten, en ook wie er vei-antwoordelijk was voor de moorden op de topcriminelen Klepper en Femer. In alle zaken wees de inforaiant een beschul digende vinger naar de Joegosla vische bendeleider J. Jocic. Officier F. Teeven van het lande lijk parket wilde een deal slui ten met de inforcnant, maar 'su- per-pi-ocui-eur-generaal' J. de Wijkerslooth hield dat tegen. Te recht, schrijft Vrij Nederland de ze week. Het blad wijst de crimi neel aan als de betreffende infor mant, en noemt hem een ordinai re 'oplichter', die achterna werd gezeten door zware criminelen, en justitie heeft gebruikt in de hoop dat hij in een getuigenbe- schei-mingspi-ogi-amma zou wor- den opgenomen. Vooruitlopend op de deal die uiteindelijk zou afketsen, zou de man begin dit jaar op Bonaire zijn ondei'ge- bi'acht. Verwijten De mislukte deal leidde de afge lopen maanden tot openlijke ver wijten over en weer. Politie chefs, officieren van justitie en ook rechters waren van mening dat het college van procu- reurs-generaal, met name voor zitter De Wijkerslooth, Plooy in de kou liet staan terwijl zijn le ven werd bedreigd. Omgekeerd kreeg officier Teeven een spreek verbod opgelegd van het college van pg's. CID Volgens Vlij Nederland stelde de man hoge eisen aan een deal met justitie. Het OM zou onder meer een tegen hem lopende sti-afzaak moeten afblazen. De (Advertentie) De nieuwe Hyundai Atos. Ongekend compleet. Kijk en vergelijk zelf. Voor 8.795,-. HELEmnRL HYurmm Zij was van veel mai\kten thuis: eigentijdse romans, fantasieverhalen en zelfs toekomstromans. Maar schrijfster Thea Beekman staat vooral te boek als schrijfster van histoxische jeugdboeken. In de nacht van dinsdag op woensdag is zij overleden. De laatsten van de zusters Franciscanessen van de congre gatie 'Alles voor Allen' verlaten Hulst. Zuster Veronica Westgeest, zuster Justine van Acker en zuster Josina van Scheppingen moeten terug naar het moederhuis in Breda. De congregatie is 143 jaar betx-okken geweest bij de zie ken- en oudei'enzorg in Hulst. De laatste drie zusters willen eigenlijk niet weg, maar het moe derhuis heeft nu eenmaal kamers vrij De finale van de Cham pions League gaat tussen Monaco en Porto. De Fran sen plaatsten zich gisteren als tweede club voor de eindstrijd op 26 mei in het Duitse Gelsenkirchen. Mo naco speelde met 2-2 gelijk bij Chelsea. De ploeg had thuis al met 3-1 gewonnen. Porto verzekerde zich dins dag via een uitzege op Dep- oi"tivo la Co- runa (0-1) voor de finale. MKB-Zeeland roept de Zeeuwse gemeentebesturen op een eind te maken aan het elkaar beconcurrex-en bij het binnenhalen van bedrijven. De organisatie die 90 procent van het midden- en kleinbedrijf vertegenwoor digt vindt dat de gemeenten de Zeeuwse econo mie schade toebrengen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 10, 11 en 13; Sport: 15,16 en 17; Economie: 19, 21 en 23 door Ron Maqnée OOST-SOUBURG - Bij werk zaamheden aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg is gisteroch tend een gaslek ontstaan. De straat moest kortstondig wor den afgezet om het lek te dich ten. Niemand raakte gewond. Even na elf uur raakte een graaf machine in de Kanaalstraat ter hoogte van de bibliotheek een gasleiding met een doorsnee van tien centimetei-. Het was onmiddellijk duidelijk dat er spi-ake was van een lek: de wei'klieden hoorden een sis send geluid en in de straat was een scheipe gaslucht te miken. Medewerkers van Delta NV en de brandweer waren snel ter plaatse om de leiding uit te gra ven. Tot op tientallen meters afstand was inmiddels de gaslucht te rui ken. De politie besloot de Ka- naalsti-aat af te zetten en omwo nenden het advies te geven de woning te veiJaten. Door de om vang van de lekkage zou het gas zich in de huizen kunnen op hopen. Rondom het lek verrichtten brandweerlieden metingen. Me de door de sterke wind was geen sprake van gevaarlijke concen traties of ontploffingsgevaar. Toch werd uit voorzorg door me dewerkers van Delta de hoofd- gasleiding dichtgedraaid. Daax-- na kon het lek snel worden ge dicht. Sinds eind febx-uari wordt aan de herinrichting van de Kanaal straat gewerkt. (Advertentie) j Vakkundige montage /y\ Glashandel ;\V MELIESTE Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 (Advertentie) 40-jai'ige man zou een goede be kende van de Nederlandse en Spaanse politie en justitie zijn. Ook zou hij vanaf 1994 als infor mant voor de Ci'iminele Inlich tingendienst (CID) hebben ge werkt. De geliquideerde crimine len M. Vukmirovic en A. Bulato- vic waren companen van hem. In de nacht van dinsdag op woensdag werd nog getracht het artikel in VN middels een kort geding tegen te houden, maar die eis werd door de Amstei'dam- se rechtbank afgewezen. Onbe kend is wie in dat kort geding als eisende partij opti-ad. GPD Voor automatische incasso stem Ik toe in afschrijving van mijn (postlbankrekenmgnummer. PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In de colofon treft u nadere informatie aan Noteer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14.50 Ik geef daarbii éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen res maanden) Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati sche incasso (€19,45). Q per kwartaal met automa tische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1