Molens draaien op Molendag V GELUKKIG ZIJN ER OOK NOG KRANTEN. Schouwen lobbyt voor invloed gemeenten op zorgaanbod 4 lezers schrijven Overlast I Overlast II Overlast III Cultuur-historische monumenten open voor publiek donderdag 6 mei 2004 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC,. schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. Derejcj tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nin; de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijf; Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. In opperste verbazing lees ik in de krant (30 april) dat de raad van Vlissingen een eind wil ma ken aan de overlast door ver slaafden. Nou zijn ze wakker ge worden. Het werd eens tijd zeg. En Van Dok zegt: „Wij zijn er voor de burgers en om naar hen te luisteren." Hebben ze bij de gemeenteraad gezamenlijk het licht gezien. Is de realiteit niet dat omwonenden en winkeliers al enkele jaren geleden kenbaar hebben gemaakt dat er iets aan de overlast van verslaafden ge daan moest worden? De gemeen te heeft in al die jaren weinig tot niets gedaan aan de ontstane overlast. Ik ben dan ook zeer be nieuwd of hier wat van terecht komt. Iets roepen of op papier zetten is een ding. Het ook daad werkelijk uitvoeren is een twee de. We zullen het wel zien hoe het straatbeeld er uitziet van de zomer. Vorig jaar zag ik ze regel matig stoned, dronken al plas send over straat lopen. Het zal dit jaar niet anders zijn. Maar voorlopig blijft dit beeld wel het visitekaartje van Vlissingen. S.Z. Mailinger v.Ginkelstraat 34 Oost-Souburg Stichting Stadstoezicht Vlissin- gen-Middelburg geeft al jaren extra toezicht op drugsverslaaf den in Vlissingen en Middel burg. Tijdens het surveilleren signaleren de toezichthouders van Stichting Stadstoezicht Vlis- singen-Middelburg regelmatig drugsverslaafden in het cen trum en omgeving. Als de drugs verslaafden overlast geven bij de winkeliers of in woonwijken dan worden ze aangesproken door de toezichthouders en ze worden verzocht deze omgeving te verlaten. Ook wordt er regel matig gebeld naar Stadstoezicht (door de winkeliers) van over last. Niet alleen het centrum heeft overlast van verslaafden, maar ook in woonwijken signale ren de toezichthouders drugsver slaafden. Een tijdje terug werd op verzoek van de gemeente extra toezicht gehouden in het Middengebied omgeving fioj dijkestraat en een aantal wd later was het een stuk rusty geworden. De toezichthou& kennen de drugsverslaafden ze weten er mee om te gaan ervaren toezichthouders zijn; misbaar voor de burgers. Ko- ginnedag is voorbij, maar« wege de inzet van de toezié houders in de afgelopen zei jaar en nu nog, hebben ze; lintje verdiend, vind ik. Ruud van Domm Torentm Middeh Naar aanleiding van de benei geving in de PZC van 30 ajt over de wijziging van de Af van Vlissingen, het invoeren;; een samenscholingsverbod. 1 volgende: in het artikel zoud kunnen lezen dat de Grte Linksfractie geen boodsé heeft aan de inbreng van h gers. Niets is minder waar. pliciet heeft de fractie bijv® beeld gevraagd naar de nien locatie van het HKPD, oiri zij vindt dat de bewoners van buurt waar het nieuwe HK? gerealiseerd gaat worden, rj van te voren op de hoogte üb ten zijn. Buurtbewoners mo» niet overvallen wordendoor? besluit van college of gemeen raad. Het mag niet zo zijnn een probleem dat in een bepaa de buurt speelt, verplaatst of ;i gedrongen wordt aan een aid re buurt. Het is goed getra om naar de signalen van i buurtbewoners van het hicq HKPD te luisteren, maar een menscholingsverbod ging I GroenLinksfractie veel te ver. Vanzelfsprekend vindt de tra tie dat overlast, in welke vo: dan ook, aangepakt moet w den. Spuitende, snuivende,ou gevende en urinerende drugs! bruikers wil niemand in zri haar woonomgeving heb'a Overlast van en éi drugsgebru i kers/drugsdealen kan ook nu al, op grond van APV en andere wet- en regel] ving, aangepakt worden. Peter van Zal Vlissingsestmt Oost-Sovin door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Ze zijn le her kennen aan de wapperende blauwe wimpels, de Walcherse molens die zaterdag zijn openge steld tijdens Nationale Molen dag. Ook als de wieken of water raden rondgaan, is de molen in de meeste gevallen te bezich tigen. Op Walcheren doen tien molens mee aan de activiteit. ,De Nationale Molendag is voor de vierde maal georganiseerd door de vereniging De Holland- sche Molen samen met de Neder landse Gemalenstichting. In Zee land zijn overigens geen gema len geopend. Met de Molendag willen de orga nisaties en molenaars de aan dacht vestigen op deze cultuur historische monumenten. Vol gens de organisatie hebben veel .mensen nog nooit een molen be zocht, maar vinden zij het wel vanzelfsprekend dat de molen soms draait. Dat een molen draait is zeker in de provincie echter niet zo vanzelfsprekend. Er zijn in Zeeland te weinig vrij willige molenaars en de vrijwilli gers die er zijn worden een dag je ouder. Opvolgers zijn moei lijk te vinden. Tijdens de Nationale Molendag hopen de vrijwillige molenaars bezoekers enthousiast te maken voor hun hobby in de hoop dat nieuwe vrijwilligers geworven worden, waardoor de Zeeuwse molens kunnen blijven draaien. Aagtekerke In Aagtekerke is de korenmolen geopend van 9.30 tot 17 uur. De molen zal draaien en malen. De molen in Meliskerke draait even eens. Ons Genoegen aan de Oude Vlissingseweg in Middel burg is de hele dag open. De Seismolen op het Seisbolwerk is open van 8.30 tot 12 uur. De mo len draait en er worden rondlei dingen gegeven. Burgemeester K. Schouwenaar van Middel burg licht om 8.30 uur de vang van molen De Hoop op het Vlis- sings Bolwerk. Zodra de molen in beweging komt, zullen ook Ons Genoegen en de Seismolen in bedrijf gaan. Molen De Hoop in Middelburg is zelf niet open voor bezichti ging. Tijdens Nationale Molen dag wordt rond de molen een rommelmarkt georganiseerd. Het is om die reden onmogelijk en het zou tevens onveilig zijn om tegelijkertijd de molen open te stellen. Molen De Koning aan de Veerseweg is geopend na 12 uur. In Nieuw- en Sint Joosland is Buiten Verwachting de hele dag geopend voor bezichtiging en rondleidingen. Nooit Gedacht door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland betuigt steun aan de gemeente Oss in haar pogingen meer invloed te krijgen op de beslissingen tot het sluiten van zorginstellingen of tot het beperken van het zorg aanbod van een instelling. Jy d-.Ook wij realiseren ons dat als de ziekenhuisorganisaties in Zeeland morgen besluiten veran deringen aan te brengen in loca- -ties en/of functies, wij als ge beenten daar nauwelijks in- oT.loed op kunnen uitoefenen", al dus het Schouwse college. Het college doelt daarmee op het ge vaar dat de bereikbaarheid van de medische hulp voor inwoners van het eiland verder afneemt als er op termijn tussen de zie kenhuislocaties Vlissingen en Goes weer iets gaat verschui ven. Oss is een van de verontruste ge meenten die vorig jaar novem ber het rapport 'Kansen voor in Arnemuiden is de hele dag te bezoeken, In Oost-Souburg is molen De Pere geopend. In Serooskerke draait molen De draait de Oranjemolen met uit zicht op de Westerschelde. Be zoekers kunnen een rondleiding krijgen. kleine ziekenhuizen' hebben aangeboden aan de Vaste Ka mercommissie voor VWS (Volks gezondheid). Oss maakt op dit moment een proces mee dat ver gelijkbaar is met dat op Schou wen-Duiveland rond het Ooster- scheldeziekenhuis in Zierikzee. De Wet toelating zorginstellin gen die op dit moment in voorbe reiding is, geeft aan hoe de be voegdheden over de besluitvor ming van zorginstellingen zul len worden geregeld. In de ont- werp-wet krijgen de gemeenten nauwelijks invloed toebedeeld. In feite mogen zij alleen kantte keningen plaatsen bij het voor nemen zorginstellingen te slui ten of het zorgaanbod te beper ken. Oss is een van de gemeenten die daar bezwaar tegen maken. „Ik vind dit veel te mager, omdat daarmee geen recht wordt ge daan aan de algemene zorg plicht van gemeenten voor het voorzieningenaanbod en de daaruit voortvloeiende democra tische controle en maatschappe- Hoop de hele dag. Er worden meelproducten verkocht en het restaurant naast de molen is de hele dag open. In Vlissingen lijk toezicht", schrijft wethou der H. van Gerven aan de ge meente Schouwen-Duiveland. Hij is van plan namens meerde re gemeenten in de Tweede Ka mer aandacht te vragen voor dit probleem en verzoekt het ge meentebestuur van Schou wen-Duiveland deze actie te steunen in de vorm van een brief of petitie. foto Ruben Oreel Waardering Het Schouwen-Duivelandse ge meentebestuur uit waardering voor de poging om voor het vast stellen van de ontwerp-Wet toe lating zorginstellingen te trach ten meer gemeentelijke invloed te verkrijgen. Het nieuw gevorm de college van burgemeester en wethouders is dan ook bereid steun te verlenen. B en W geven aan dat het op Schouwen-Duive land niet is gelukt het tij te ke ren. Het ziekenhuis als 24-uurs voorziening is gesloten. Wel heeft vrijwel elk specialisme nu wekelijks spreekuren in Zierik zee. Molen Ons Genoegen in Middelburg-Zuid is de hele zaterdag open voor publiek. W 5 y, v v' V.' 't Wie vaak televisie kijkt, krijgt veel op z'n bord. Van soppige soaps tot ranzige reality. En van kwakende quizmasters tot palaverende politici. Alles even snel -9( een publicatie van informatiecentrum papier en karton, t (020) 654 30 43 www.papierinfo.nl participanten: stichting papier recycling nederland, vereniging van nederlandse papier- en kartonfabrieken, vereniging golfkarton, koninklijke kvgo, nederlands uitgeversverbond. gesneden en kort door de bocht verklaard. Gelukkig komt wat echt belangrijk is ook nog in de krant. Uitvoeriger beschreven en beter toegelicht. Zodat we niet alleen weten wat er speelt, maar ook waarom. Wel zo prettig voor wie meer wil zijn dan een nablaffend pavlovhondje. Steeds weer plezier van karton en papier. o> n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14