Gert-Jan Tierie heeft vijf assists DFS vergeet doelpunten te maken voor Dauwendaele 3BSD kansloos tegen kampioen Peter Willemse terug bij Bruse Boys Afscheid Koster met gelijkspel Mark Boot dwingt respect af Blamerend seizoenslot Terneuzen Nieuwe spelers Terneuzen SKNWK heeft een droomstart met 5-0-winst op Tholense Boys Tweedeklassers openen sterk in de nacompetitie maandag 3 mei 2004 ZIERIKZEE - Na vijf seizoenen nam trainer Leen Koster zaterdagmiddag afscheid van Zierikzee Al. In zijn laatste duel moest de trainer nog wel toezien hoe zijn spelers •in het duel met Dauwendaele Al onnodig op een 2-2-gelijk- spel bleven steken. Koster vond het jammer om de compe titie in de hoofdklasse te besluiten met een gelijkspel. „Wij hadden gewoon met 3-0 of 4-0 moeten winnen. Het was van onze kant een slechte wedstrijd met weinig bele ving. En een aantal spelers speelde zijn eigen wedstrijd, hield zich niet aan de gemaakte afspraken en ging uit po sitie lopen." Toch kwam Zierikzee via Martijn van Gruns- ven op een 1-0-voorsprong. Nog voor rust, toen Wilco Jo- chemse niet op zijn plaats aanwezig was, kwamen de be zoekers op 1-1. In de tweede helft zorgde voorbereidend werk van Van Grunsven en Wesley Goud voor de 2-1 die gescoord werd door Leon Sinke. Daarna was het opnieuw Jochemse die zijn tegenstander te veel ruimte liet. Met een afstandschot maakte Dauwendaele 2-2. Koster ver trekt naar ZSC'62, maar doet dat met een goed gevoel: „Zierikzee is op de goede weg." RILLAND-BATH - Mark Boot uit Burgh-Haamstede ves tigde zaterdag de aandacht op zich bij de motorcrosswed strijd in Rilland-Bath. Ais jongste en kleinste deelnemer finishte hij met zijn 85cc-machine twee keer in de toptien van de mx2 (125cc). Streekgenoot Erik van der Wekken won de tweede manche. Veel waardering was er voor de kleine Mark Boot. Eigenlijk een 85cc-rijder, maar gezien zijn klasse mocht hij meestarten met zijn 'grotere' broers. Zijn beste prestatie zette hij neer in de tweede manche toen hij een vijfde plaats pakte. ROSSUM - Het seizoen van Terneuzen eindigde gisteren met een blamerende nederlaag in een klein Brabants dorp je. In de zesde ronde van de districtsbeker ging de zon dag-eersteklasser met 2-1 onderuit tegen Rossum, de num mer tien van de tweede klasse F. De plaaggeest heette Hein van Hooft, één van de zeven invallers in het team van Rossum en normaliter spits van het tweede elftal. De Terneuzense tegentreffer kwam vlak voor tijd van Maik de Wolf. Na de uitschakeling van Terneuzen is Vlissingen, kampioen van de vierde klasse zondag, de enige Zeeuwse voetbalclub in de eindronde van het districtsbekertoer nooi, dat op 20 mei in Tilburg wordt gehouden. GOES - Voetbalclub Terneuzen heeft de selectie van het eerste elftal voor komend seizoen met twee aanvallers uit gebreid. Jorden Takeddine komt over van HW'24 en Da- rvl Rawidjan, die momenteel herstelt van een zware knie blessure, maakt de overstap van RIA W. Daarnaast hoopt Terneuzen ook nog op de komst van Zaamslag-doelman Bart Corstanje en HVV'24-verdediger Kees Duitemeijer. Ronald van Sliedregt en Andy Vereertbrugghen (Lebe- ke-Aalst) vertrekken zeker bij Terneuzen. Verder blijft de selectie grotendeels intact. Danny ter Steege zegde toe ook volgend seizoen voor Terneuzen te spelen, achter het aanblijven van Mike But staat nog een vraagteken. Ook topscorer Chinedu Chukwugbo lijkt voor de zondag-eer steklasser behouden te blijven. Klaas Verspoor - Al voor aan van de wedstrijd was het duidelijk dat het niet middag van Tholense Boys worden. Voorafgaand aan iet duel in de nacompetitie van ie derde klasse kreeg de spelers- ius in Nieuwerkerk een aanrij- jjng en bij het binnentreden fan het kleedlokaal was daar )0k nog eens een toilet dat over liep. Tot overmaat van ramp de spelers in het veld nog eens door SKNWK afge met 5-0. lijkt de tweede confrontatie de ploegen uit de derde A (SKNWK) en die uit de klasse B, volgende week zaterdag om 17.00 uur in Tho- len. slechts verheven tot een for maliteit. Waar voor Tholense Boys op de Dag van de Arbeid alles misging, klopte alles voor thuisploeg SKNWK. „Hier kan alleen maar dromen", beken de trainer Cees Willemse. „De jveg is nu iets korter voor ons. Boys-trainer Romeo van Aerde kende de sterke pun ten van SKNWK: „Eén: ^ert-Jan Tierie; twee: hun rech terkant; drie: beweeglijke spit sen", wist de trainer uit 's-Gra- venpolder. Achteraf kon hij slechts erken nen dat zijn ploeg een antwoord bp al die gevaren schuldig moest blijven. „Dit is echt bela- fchelijk. Ik schaam me dood. We worden puur op productiviteit afgetroefd. Maar als je niet a.lert bent. dan krijg je dat. Mijn ver dediging krijgt in heel de compe- Ititie 22 goals tegen. En nu in één wedstrijd vijf!" In het veld zag Johan Schot (37) aan alle kanten Nieuwerkerkse jspelers langs zich heen vliegen. [Vooral de beweeglijkheid en het jfeit dat er steeds een andere spe ler voor diepgang zorgde lever den Tholense Éoys stapels pro blemen op. „Dit was gewoon zeer slecht van onze kant. We an ticipeerden veel te slecht op die lange ballen in de hoeken. Je ihebt weieens van die wedstrij den, dat er niks lukt en dit was er zo ééntje. Maar petje af voor die gasten. Ze waren vandaag een klasse beter", moest de rou tinier toegeven. En daarmee deed Schot SKNWK niets tekort. Na een wat aftastende en gelijk opgaan de beginfase kwam SKNWK steeds beter in de wedstrijd. Naarmate centrale middenvel der Gert-Jan Tierie beter in zijn vel kwam te zitten, ging het bij de thuisploeg beter lopen. Tierie eiste de absolute hoofdrol voor zich op. Als regisseur loodste hij SKNWK met maar liefst vijf as sists naar de ruime zege en vier keer mocht Jacky de Bruine het afmaken. „We voelen elkaar gewoon goed aan", gaf De Brui ne, die zich niet kon herinneren ooit vier keer achter elkaar ge scoord te hebben, na afloop aan. Hoofden Voor Tholense Boys begon de wedstrijd ongelukkig. Na der tien tellen botsten Johan Pad mos (SKNWK) en Tholenaar Niels Hopmans met de hoofden tegen elkaar. Voor Hopmans be tekende het direct einde wed strijd. Daarmee hield Romeo van Aerde slechts één linksbeni ge speler in zijn team over en dat noopte de trainer tot enige omzettingen. Ronnie de Graaf verhuisde van rechts naar links, maar had vervolgens geen enke le grip op de Nieuwerkerkse rechterkant. SKNWK profiteer de optimaal, want beurtelings stoven Jan-Jaap Padmos, Jacky de Bruine, Emiel Kuijten, Maar ten Padmos en Gert-Jan Tierie de gelaten ruimte in. In de 24e minuut was het voor de eerste keer raak. Gert-Jan Tierie be diende Jan-Jaap Padmos die met een droge schuiver keeper Marius Bal kansloos liet: 1-0. Toch deed ook Tholense Boys van zich spreken. Jan Groenewe- gen (37) stuitte twee minuten na de 1-0 op Léon Quik. De Nieu werkerkse keeper onderscheid de zich daarna nog tweemaal op pogingen van de twee routiniers van de bezoekers. Vijf minuten voor rust tikte Quik ook nog eens een inzet van Ronnie de Graaf over de lat. Waar Tholen- Emiel Kuijten van SKNWK in duel om de bal met Tholenaar Ronnie de Graaff (rechts). foto Marijke Folkertsma se Boys vooral van afstand ge vaarlijk bleek waren de kansen voor de thuisploeg vooral goed uitgespeelde. In de slotminuut van de eerste helft scoorde Jac ky de Bruine, na voorbereidend werk van Tierie. de 2-0. In bles suretijd liet SKNWK zelfs nog een enorme kans op de 3-0 lig gen. Het scoreverloop verliep dus ideaal voor SKNWK. „Alles klopte vandaag", gaf Willemse ook toe. Ruim tien minuten in de tweede helft scoorde SKNWK 3-0. Tierie troefde op links Jeroen Nieuwkoop af, leg de de bal terug op Jacky de Brui ne en die schoof in de verste hoek binnen. Tholense Boys leek er vanaf dat moment niet meer in te geloven. Toen Tierie daarna opnieuw over links mocht doorgaan en wederom De Bruine het net vond, werd het verschil tussen beide ploegen schrijnend groot. Het toetje be waarde SKNWK tot in blessure tijd. Invaller Christian van Vos sen zette vanaf links voor, Gert-Jan Tierie kopte schitte rend terug en De Bruine maakte zijn kwartet treffers compleet. „Ik moet zeggen dat Gert-Jan al leen maar zo kan spelen, omdat Maarten Padmos zoveel meters maakte", complimenteerde Wil lemse. Romeo van Aerde had zich een andere wedstrijd voor gesteld. „Dat je verliest, oké. Maar 5-0 is niet leuk meer. Het is sneu voor de groep en mezelf. En het is jammer voor Tholense Boys." Het lijkt er op dat Tho lense Boys SKNWK nog slechts door een wonder uit de volgen de ronde kan houden. In die tweede ronde moet de strijd wor den aangegaan met Seolto uit Zevenbergen. „Dit mogen we niet meer weggeven", besloot Cees Willemse. SKNWK - Tholense Boys 5-0 (2-0). 24. Jan-Jaap Padmos 1-0, 45 Jacky de Bruine 2-0, 56. Jacky de Bruine 3-0, 73. Jacky de Bruine 4-0, 91. Jacky de Bruine 5-0. Scheidsrechter: J.J.G. van Rijsin gen (Boxtel). Gele kaart: Mark. den Haan (SKNWK), Carlo Heijboer, Jeroen Nieuwkoop en Ronnie de Graaf (allen Tholense Boys): Aan tal toeschouwers: 250. SKNWK: Léon Quik, John Pad mos, Martijn Neele, Leon de Brui ne en Mark den Haan: Emiel Kuij ten, Maarten Padmos, Gert-Jan Tierie en Roiiald van Vossen (46. Robbert van de Zande); Jacky de Bruine en Jan-Jaap Padmos (59. Christian van Vossen). holense Boys: Marius Bal, Carlo Heijboer, Arie Draaijer, Johan Schot en Jeroen Nieuwkoop; Ron nie de Graaf, Michael de Jong, Ja- ben Kortland en Niels Hopmans (1. Anthonie Soliman, 58. Simoji Jansen); Jan Groenewegen en Hi cham Benhammou (73. Reiner de Groen). Ploeg van Edwin Kriens moet met 0-0-gelijkspel naar Bevelanders Bcil3UW(l6 willSt door Ko de Ridder GOES - De drie Zeeuwse twee deklassers hebben zich zaterdag een gunstige uitgangspositie ver wonen in de strijd om promo tie. Amemuiden en Kapelle won nen hun thuiswedstrijd, terwijl Terneuzense Boys zijn uitwed strijd met 0-0 afsloot. Zaterdag volgen de returns. Amemuiden - SV Capelle 2-0: De gehavende thuisploeg, voor |de vierde keer op rij in de na- competitie, begon sterk aan het iduel en kwam al in de elfde mi nuut op voorsprong. Leon van Belzen stond op de goede plek na een kopbal op de lat van Ar jen Reynoudt en tikte de 1-0 bin nen. De ploeg uit het vissers dorp verloor daarna de grip op de wedstrijd, maar voorkwam door goed verdedigen de gelijk maker van de Brabanders. Vijf minuten voor tijd maakte Arjen Reynoudt de belangrijke, twee de treffer na een voorzet van de ingevallen Jacky de Smit. Kapelle - Hardinxveld 2-1: De thuisploeg leek de wedstrijd in i handen te hebben, maar kwam lin de 23e minuut op achter stand. Met een krulbal ver- j schalkte Hardinxveld-speler j Eelke Kraaijeveld doelman Edwin Overbeeke. Nog geen vijf I minuten later was het alweer ge- 'ijk. Hans Tolhoek rondde van dichtbij een vlot lopende aanval i goed af; 1-1. Toen Overbeeke in de 60e minuut de bal buiten het strafschopgebied met zijn han den aanraakte, schreeuwde Har- :dinxveld om een rode kaart voor de keeper. Scheidsrechter Sardjoe uit Vlissingen had de overtreding echter niet geconsta teerd en liet doorspelen. Een kwartier voor tijd zorgde Peter Willemse ervoor dat Kapelle de heenwedstrijd won. De topsco rer had een mooie actie in petto en schoot daarna de 2-1 binnen. Almkerk - Terneuzense Boys 0-0: Beide kampen schatten hun kansen om verder te komen op tifty-fifty, In Almkerk bleken heide ploegen aan elkaar ge waagd. Almkerk had de betere Mogelijkheden, maar stuitte op Je betrouwbare Boys-doelman Guido Vinke. Twee keer was Vrnke geklopt, maar hij had bij Me fases het geluk aan zijn zij de. Eerst stuitte een vrije trap van de Almkerkers via de bin nenkant van de paal terug in het a!lr en ^aarna redde Boys-ver dediger Jordi Goossen zijn doel en door een inzet van de doel en te trappen. BURGH-HAAMSTEDE - Door het doelpuntloze gelijke spel in de thuiswedstrijd tegen Wolf- aartsdijk is de strijd om het klas se-periodekampioenschap in de vierde klasse A voor DFS er niet gemakkelijker op geworden. Daarentegen kan Wolfaartsdijk rustig in de wachtkamer het ver volg afwachten. Verwondering en verbazing maakte zich meester van het in groten getale opgekomen pu bliek. Verwondering over de prachtige accommodatie die aan het verrijzen is op 'Sport park Van Zuyen'. Verbazing dat DFS-doelman Leander Rouw na een behoorlijke blessure vori ge week zaterdag toch in de ba sis kon beginnen. Beide items le ken stimulerend op de oranjefor matie van trainer Edwin Kriens te werken. Direct vanaf de aftrap nam DFS het initiatief en van beide vleu gels golfden de aanvallen rich ting spits Anco van der Linde. Maar Wolfaartsdijk bleef over eind, al moest vooral flankverde diger Johan Lukasse daarvoor op links alle zeilen bijzetten. Ferdy de Leeuw en Jarno Water ham bleven meester in het cen trum van de verdediging. De beste kans in die periode voor de openingstreffer was in de 16e minuut, toen Jeroen Gref- kens vanaf rechts de bal bij Van der Linde bracht. Zijn strakke schot werd in twee handelingen gestopt door Wolfaartsdijk-doel- man Philip Westveer. Daarna ging het tempo bij DFS een tand je lager en Wolfaartsdijk kreeg meer overzicht. Waarnemend Wolfaarts- dijk-coach Piet Hannewijk: „We weten dat DFS nooit een hele wedstrijd in hetzelfde tem po kan spelen en we lieten hen dus maar komen." Hannewijk verving cle op Tenerife verblij vende oefenmeester Peter Groe newegen. Direct na afloop werd hij op de hoogte gebracht van de eindstand en was daar meer dan tevreden mee. Na de thee was het Wolfaarts dijk dat even probeerde aan te zetten en wat meer pressie poog de te brengen. Maar dat leverde alleen een zeer goede poging op van invaller Erik de Kok, die zijn poging gestopt zag door Leander Rouw. Tom Kloet en Arnold van Gemerden probeer den het ook nog een keer, maar zonder succes. Daarna trok DFS het initiatief weer naar zich toe. Bijna zat het venijn in de staart van de wed strijd. In de 85e minuut was he- t weer Wolf aartsdijk-speler Erik de Kok die de bal in de doelmond bracht, maar op kat achtige wijze sleepte doelman Leander Rouw zijn ploeg door deze heikele fase heen. De slot- kans was voor René Brussé van DFS, maar hij zag zijn kopbal op de lat belanden. Trainer Erwin Kriens na afloop: „Ik ben zeer tevreden met de in zet van het team, het spel was goed verzorgd. Het enige dat we zijn vergeten te doen is scoren. Een lange tijd hebben wij het spel kunnen bepalen. Maar ja, de bal moet toch echt in het net je. Dat moet dan volgende week zaterdag maar gebeuren bij Be velanders. Dan zullen we moe ten pieken en de mouwen opstro pen." Hij spoedde zich daarna naar het eredivisieduel Willem II - RBC vanwege een wedstrijd analyse in het kader van zijn trainerscursus. En Wolfaarts dijk nam plaats in de wachtka mer, wachten op terugkeer van hun oefenmeester en de ontmoe ting tegen Bevelanders over veertien dagen. DFS moest maar zeven dagen wachten. DFS - Wolfaartsdijk 0-0. Scheids rechter: V.M. Wagenaar (Krabben- dijke). Gele kaart: Arnold van Ge merden en Danny de Blaeij (bei den Wolfaartsdijk). toeschouwers: 170. DFS: Leander Rotav. Joost Min naar, Martijn Boot, Ronald Braam, Rene van der Linde, Rene Brusse, Huib Nortier (62. Tom Min naar), Vincent Bakker, Bas Hogen- stein (62. Remco Rotte) Anco van der Linde (83 Mariko Rouw), Jeroen Grefkens. Wolfaartsdijk: Philip Westveer, Jo han Lukasse (60. Co Fluijt), Ferdy de Leeuw, Jarno Waterham, Erik Rijke, Tom Kloet, Stefan Schip per, Danny de Blaeij, Leon Tave- nier, Harm. Fluijt, Arnold van Ge merden (64. Erik de Kok). door Jasper Harthoorn MIDDELBURG - FC Dauwen daele boekte in de eerste wed strijd van de nacompetitie een benauwde overwinning. In ei gen huis werd Zwaluwe met 2-1 verslagen. Yerseke gaf de winst op VCK eerder in de week een goed vervolg. Zaterdag werd met 1-2 gewonnen van JPS. Dauwendaele - Zwaluwe 2-1: De zege kwam moeizaam tot stand en is nog allerminst een garantie voor een vervolg in de promotiestrijd van de derde klasse. De Middelburgse forma tie had in de beginfase het heft in handen. Joran Moes zorgde voor de voorsprong voor Dau wendaele. Hij kopte de bal op de lat, waarna de bal via zijn lichaam, in het doel carambo leerde. Zwaluwe kon daar heel weinig tegenoverstellen. Op een schot voorlangs na waren de Brabanders nog niet gevaarlijk geweest. Het doelpunt van Mark Smit, na een halfuur, kwam dan ook uit de lucht vallen. Hij kop- door Joop van den Oudenhoven RILLAND - Het driebanden team van Hoondert/de Waard dat in poule drie van de derde di visie in de landelijke competitie uitkomt, is na het 4-4-gelijke spel tegen concurrent The Friends nog altijd niet buiten de gradatiegevaar. Desondanks was het de enige Zeeuwse ploeg die dit weekeinde een punt bin nenhaalde. Het Zierikzeese 3BSD verloor van kampioen Tabara en de Stene Brug kreeg klop van Veilingzicht 2. 3BSD 1 - Tabara 2-6: Het moest er weer eens van komen. Na zes keer op rij ongeslagen te zijn ge bleven, volgde een nederlaag voor de ploeg uit Zierikzee. Nu werd overigens niet van de min ste verloren: Tabara was al drie weken voor het einde kampioen geworden. Men kon het zich zelfs permitteren de twee beste spelers thuis te laten. Kopman Adnan Yüksel kwam op het Eu- te de bal na een knappe voorzet van Ed van Mechelen knap bin nen. Nauwelijks bekomen van de thee kopte Jordy van Bunde ren de Middelburgers op voor sprong. Het spelpeil werd daar na minder en geen van beide teams wist lange tijd een fat soenlijke kans te creëren. In de slotfase was het bibberen voor Dauwendaele. De gasten kregen via Koos Beversluis en Mark Smit enkele goede kansen. Be versluis kreeg in de blessuretijd een uitgelezen mogelijkheid om Zwaluwe weer langszij te breng en, maar de invaller had te veel tijd nodig. JPS - Yerseke 1-2: De bezoekers kwamen na 27 minuten tegen de verhouding in op voorsprong door een treffer van Koen Sin ke. Vijf minuten na rust kwam JPS op gelijke hoogte door Mar tin Stork, maar via Bart van Ste- veninck kwamen de Zeeuwen zes minuten later ook weer op 1-2. Omdat de thuisclub vervol gens de mooiste kansen om zeep hielp, was die treffer voldoende voor de winst. ropees kampioenschap in zijn thuisland Turkije onder ande ren tegen Dick Jaspers in de pou lewedstrijden uit en wist hem zelfs te kloppen. Het zegt alles over de kracht van de tegenstan der van 3BSD. Ook tegen de tweede garnituur waren de Schouwenaren kansloos. Alleen John Hatzman kwam tot een 30-25-overwinning op de laagge klasseerde Arie Wijnen. Jan Eickenboom hield de strijd lang vol met Den Ridder maar moest toch de duimen leggen: 25-30. Johan Flikweert had het aan se ries van zes en zeven te danken dat hij in de buurt kon blijven van de Duitser Willensberger, maar genoeg voor de winst was het niet: 28-35. Peter Flikweert moest het afleggen tegen de fraai ogende maar niet bijster sportief spelende Turkse Gülsen Degener. Een arbitrale fout werd in dank aangenomen en Flikweert raakte uit zijn spel. Hij verspeelde zijn voorsprong en gaf de winst uit handen. Tenerife DFS-speler Vincent Bakker is in opperste concentratie in het duel met Wolfaartsdijk. door Klaas Verspoor GOES - Peter Willemse keert terug bij Bru se Boys. De 31-jarige voetballer verruilt za terdag-tweedeklasser Kapelle voor de ploeg uit zijn oude woonplaats. Voor de aanvaller liggen privé-omstandigheden ten grondslag aan zijn besluit. Vanaf het seizoen 2000-2001 kwam Willem se uit voor Kapelle. Vier seizoenen lang speelde hij met heel veel plezier bij de Beveland.se ploeg. „Ik heb me de door gezinsuitbreiding dit besluit geno men. Mijn vrouw wil blijven werken en we zitten op zaterdag moeilijk met oppas. Die is in Bru voor ons wat makkelijker te krij gen. Dus het was voor mij of stoppen, of nog een paar jaar bij Bru voetballen." Bij Kapelle wordt Willemses besluit be treurd. „Ze hebben er alle begrip voor maar ze von den het wel jammer. Ze wilden me j houden." foto Marijke Folkertsma Bruse Boys is verheugd met de komst van Peter Willemse en zelf heeft Willemse ook zin in een hernieuwd Bru's avontuur. „Ik heb zestien jaar alles opzij gezet voor het voetbal en vind het leuk om weer met Wilko Hanzen te gaan voetballen. Ook al is dat dan in de vierde klasse. Ik wilde ook wat minder gaan trainen. En er komt een heel goede jeugdlichting aan. Daar hoop ik straks ook nog een paar jaartjes mee te voet ballen. Dat zijn jongens die ik als coach nog in de F-pupillen heb gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35