De Schelde kan leven met verlies De Die rijgt records aan elkaar PZC door materiaalpech Tennisequipe Game'78 verslikt zich in De Zoom Dick van de Berg Dieleman kansloos ongenaakbaar in strijd om Zomercup 21 Rinus van de Ven rijdt op tachtig procent Tennissers MLTC behalen gelijkspel tegen Mattenkloppers Zaal Kardolus komt tekort in EK clubteams De Kok heeft sterke benen in titelstrijd TMZ Twee titels voor Krappen Parkoersrecord Jongerius-Kort Savok naar derde divisie Rapide speelt weer niet Nieuwelink stevent op eindzege af maandag 3 mei 2004 HnnrRudv Boogert EMMEN - Rinus van de Ven is op de weg terug na zijn been breuk. De motorcrosser uit Vlis- singen rijdt naar eigen zeggen op tachtig procent van zijn kun nen, maar dat was gisteren in Emmen al voldoende voor twee zeges bij de nationalen. De zes tienjarige motorcrosser is door zijn absentie van een maand in de titelstrijd bij de nationalen afgezakt naar de 24e plaats. Met de dubbelslag in Emmen zal hij weer een forse sprong omhoog maken. Twee dagen eerder had hij bovendien in het Groningse Marum een overwinning en een vijfde plaats bijgeschreven. Op de snelle baan in Emmen had Van de Ven gisteren twee keer kopstart. In de eerste man che leidde hij van start tot fi nish, hoewel hij bij het inhalen van achterblijvers Rens van de Haas akelig dichtbij zag komen. In de tweede manche moest hij twee rondes in de achtervolging, maar eenmaal op kop was hij on genaakbaar. Rinus van de Ven heeft komend weekeinde drukke dagen in het Brabantse Oss. Zaterdag rijdt hij bij de nationale en zondag het Open NK. Hoor Willy van Leeuwen GOES - Hoewel De Schelde een nederlaag leed tegen koploper Victoria was men toch tevreden met de twee behaalde punten in de tweede klasse gemengd van de landelijke competitie. Victoria-de Schelde 6-2: „Veel andere teams gaan hier zonder punten weg, dus dan hebben wij het nog goed gedaan", vond Piet nagel. Merlyn Atoon speelde een span nende driesetter tegen Ilona van de Wetering. De eerste setwinst was voor de Vlissingse speelster met 6-4, maar ze verloor wel de tweede set met 3-6. In de beslis- HEIDENHEIM - Degenscher- mers van Zaal Kardolus hebben dit weekeinde bij het EK voor clubteams geen rol van beteke nis kunnen spelen. Arwin Kardo lus, Boudewijn Wisse, Maarten Scheltens en Iftegaar Joenman- baks moesten genoegen nemen met de zeventiende plaats. De eindklassering werd bereikt nadat Zaal Kardolus met 44-18 werd verslagen door het Duitse Tauberbishofscheim. Degen- schermster Sonja Tol beleefde een al even teleurstellend optre den bij de wereldbekerwed strijd in het Oostenrijkse Mödling. Ze verloor in de strijd om een plaats bij de beste 32 van de Griekse Christou. „Dit lijkt nergens op, ik was totaal niet geconcentreerd, waarde loos", reageerde Tol. ANP KRUININGEN - Al weken voel- de Martin de Kok dat het succes er aan zat te komen. Bijna met de wedstrijd had hij het idee dat zijn vorm beter werd en de con ditie vooruitging. Zaterdag, toen in Kruiningen gestreden werd om het kampioenschap van TMZ, had hij helemaal goe de benen. In een zinderende slot fase slaagde De Kok er in om een voorsprong van slechts enke le tientallen meters gedurende een paar kilometer vast te hou den. De Kok heeft een druk wielerle- ven. Hij is niet alleen coureur, I maar is tijdens grote koersen i ook chauffeur' van één van de i neutrale volgwagens van Cees Priem. „Dat slokt uiteraard ook veel van mijn tijd op, waardoor i ik natuurrijk minder tijd heb I om te trainen", zei De Kok. Door dat gebrek aan voldoende trainingstijd heeft De Kok al een paar jaar geleden besloten I om alleen nog bij de amateurs A uit te komen. En in de weds tri j- t den van die categorie kan de in f Tilburg woonachtige Zeeuw I zich behoorlijk uitleven. De E Kok: „Het gaat nog steeds beter i in die koersen. Vorige week in I Borssele had ik al sterke benen. I Maar toen heb ik mijn ploegge- t noot Walter Schmid in de finale t geholpen, waardoor hij kon win- f nen. Woensdag heb ik nog een wedstrijd bij de elites meege- I daan en daar eindigde ik ook als zevende." I Zaterdag kwam hij na verloop t van tijd in een kopgroep van acht terecht. Daarin zaten on- der meer Patrick Tolhoek, Jack f van der Horst, Dennis Mesu, Jo- t hn Akkermans en Rein-Jan Elen- baas. Deze groep kende een goe de samenwerking waardoor de voorsprong niet meer in gevaar kwam. Vo'oral in de finale ging het er keihard aan toe, met Mar tin de Kok, Jack van der Horst en Patrick Tolhoek in de hoofd rollen. Het was tenslotte De Kok die aan het langste eind trok. Van der Hoi'st werd twee de, Tolhoek derde. Bij de veteranen won Theo Schlijper uit Linschoten de wed strijd, maar omdat hij niet in het bezit is van een TMZ-licen- tie ging de titel naar Jan van Noort uit Roosendaal. Patrick Goverse uit Kapelle werd kam pioen bij de amateurs B en Ro bert Sonke uit Middelburg won de S/P-categorie. sende derde set herstelde Atoon zich voorbeeldig: 6-4. Het andere punt kwam op naam van het mannendubbel Mare Felius/Piet Nagel. VE: Ilona van de Wetering-Merlyn Atoon 4-6 6-3 4-6, Nancy Kloet-Jantien van den Dries 6-2 6-1. ME: Elmar Gert-Marc Felius 6-1 6-0, Sander van Heijst-Piet Na gel 6-1 6-4, DD: Kloet/ Gert-Ganseman/van den Dries 6-1 6-2. MD: Van Heijst/van de Wete- ring-Felius/ Nagel 4-6 5-7. GD: Van de Wetering/ Gert-Felius/ Ganseman 6-4 6-1, Van de Wetering/ Gert-Nagel/ Atoon 6-1 6-2. Roosendaal-Souburg 5-1: In ver band. met internationale ver plichtingen van Lucienne van den Broek voor de tennisbond had Souburg in de derde klasse dispensatie om twee wedstrij den die zij normaliter speelt in het enkel en dubbelspel later te spelen. Alleen in het gemengd dubbel grepen de bezoekers gisteren een punt. Bij Roosendaal was men vol bewondering over het vertoonde spel in het gemengd dubbel. „Bekeken spel en een goede tactiek waren bepalend voor de verdiende overwinning van Souburg," aldus de Roosen- daal-woordvoerder. MLTC-Mattenkloppers 4-4 „We mogen onze handen dichtknij pen met deze eindstand. Saskia Oranje raakte géblesseerd en moest haar enkelspel opgeven. Daardoor moesten we alles rich ten op het dubbel en gemengd dubbel," aldus MLTC-coach Frank van Hoof. „Gelukkig pak te dat goed uit en verdienden we nog vier punten." Thijs Slag boom speelde een driesetter te gen Luc Stroink, maar ging on danks prima spel in de eerste en tweede set onderuit in de derde set met 2-6. Dimitri van Hoof speelde erg sterk tegen Meivin Strupers, die hij kansloos liet met tweemaal 6-2. MLTC kwam na de enkelspelen op een 1-3-achterstand door verlies van Kim Dijkstra en de opgaeve van Saskia Oranje. De thuis ploeg zorgde voor een bloedstol lende slotfase van deze wed strijd. Thijs Slagboom en Sjoerd Huis in 't Veld startten slecht te gen Stroink/van Heesch met een 2-6 setverlies, maar herstelden zich goed door een 6-3 6-2 winst in de twee volgende sets. Van Hoof/Oranje en Dijkstra/Huis in 't Veld sloten de wedstrijd op passende wijze af met 6-1 6-1 en 6-4 en 7-5 scores. VE: Saskia Oranje-Babette van de Horst 3-6 0-2 opgave, Kim Dijks- tra-Monique Fitters 1-6 6-1 2-6, ME: Thijs Slagboom-Luc Stroink 6-7 6-3 2-6, Dimitri van Hoof-Mel- vin Strupers 6-2 6-2, VD: Oranje/Dijkstra-Van de Horst/Akkermans 1-6 1-6, MD: Slagboom/Huis in 't Veld-Stroink/van Heesch 2-6 6-3 6-2, GD: Van Hoof/Oranje-Strupers/Fitters 6-1 6-1, Dijkstra/Huis in 't Veld-Van de Horst/van Heesch 6-4 7-5. De start van de 50 meter rugslag in Oostburg. foto Peter Nicolai door Jeroen Dellebeke OOSTBURG - Op de jaarlijkse sprintwedstrijd van ZV Schel- destroom in Oostburg hebben de Zeeuwse zwemmers een mooie gelegenheid gehad om hun persoonlijke records op de kortste zwemafstanden flink aan te scherpen. Enkele zwem mers waren zelfs goed voor startbewijzen voor het NK Sprint, eind mei in Emmen. Ook de Jaargangrecords bleven niet overeind en er werden en kele zeer snelle tijden geklokt in zwembad De Eenhoorn. De beste prestaties werden ge leverd door Ryan Verplanke en Stefan de Die. Verplanke kwam op de 50 meter vlinder slag tot 29,46, wat tevens goed was voor een nieuw Zeeuws Jaargangrecord bij de dames 25+. Stefan de Die was weder om in grote vorm en won al zijn afstanden bij de jongens jeugd. De beste prestatie lever de hij op de 50 meter vrije slag, met 23,95. Hij is daarmee de tweede Zeeuw die onder de 24-secondengrens duikt op dit onderdeel. Ook zijn 50 meter rugslag, schoolslag, vlinder en wissel slag waren van bijzondere klas se. Op alle onderdelen zwom hij zijn afstanden in limiettij- den, goed voor het NK Sprint in Emmen. Zijn resultaten wa ren eveneens goed voor nieuwe Zeeuwse Jaargangrecords voor jongens tot achttien jaar. De Zeeuwse recordtabellen op de korte afstanden zijn flink hei-zien na de wedstrijd. Zo wa ren er tevens Zeeuwse Jaar gangrecords voor Maartje van Keulen (50 rugslag), Ryan Ver planke (naast de vlinderslag ook de mg- en wisselslagafstan den) en Stephanie Rombout (50 vlinder). Rombout was goed op dreef, met schitterende tijden mag ook zij op alle sprintonderde len starten op het NK Sprint. Verdere startbewijzen voor dat NK waren voor Ryan Verplan ke (50 school, vhnder en de 100 meter wisselslag), Emke Erpe- linck (school- en vlinderslag), Naomi Gelderland (50 school), Naomi Smits (50 meter rug-, vhnder en vrije slag), Jacqueli ne Boonman (50 meter vlin der), Niek de Ridder (50 vhn der en 100 wissel), Carmen de Ridder (50 vrij), Monique Lin- denberg (50 vrij), Robbert Jan Zwijnenberg (50 vrij), Toby Aarnoutse (50 vrij) en Ellen van de Velde (100 meter wissel- slag). door Wim de Vos WEMELDINGE - Het verschil tussen de winnaar en de rest was wel erg groot tijdens de tweede wedstrijd om de ATB Zo mercup van X-treme, die in We- meldinge werd gehouden. Dick van de Berg uit Gapinge reed zo wat van begin tot het einde aan de leiding en duldde geen enke le tegenstand. Voor Van de Berg zijn wedstrij den als deze niet meer dan een training voor het grotere werk. Desondanks slaagt hij er telkens weer in om de accu op te laden en zichzelf voluit te geven. Ook in deze wedstrijdjes wil Van de Berg namelijk optimaal preste ren. Dat toonde hij vorig seizoen al aan toen hij ook met overmacht de ATB Zomercup won. Die prestatie wil hij ongetwijfeld herhalen en gelet op zijn over heersing van zaterdag in Wemel- dinge moet Van de Berg daartoe in staat worden geacht. Het was overigens jammer dat Patrick Tolhoek de voorkeur had gegeven aan het kampioen schap van de TMZ. Tolhoek is in Zeeland vooralsnog de enige die in staat is Van de Berg te klop pen. Dat bewees de Yersekenaar in de eerste wedstrijd, die hij winnend afsloot en waarin Van de Berg tweede werd. Sterke wedstrijd Als tweede eindigde zaterdag Patrick Heijnen uit Etten-Leur, terwijl Arjen Blaas uit Melisker- ke enorm verraste door een ster ke wedstrijd met een derde plaats te bekronen. Bij de veteranen was Adri Jonge- nelen. Baukje Doedee was de eerste vrouw en de derde finis her in totaal. door Roeland van Vliet THUIN - Mountainbikester Mir jam Dieleman is tijdens de eer ste Europacup-wedstrijd in het Belgische Thuin als elfde gefi nisht. De 23-jarige Vlissingse had goede benen, maar kampte de gehele wedstrijd met materi aalpech. De ketting van Dieleman ging er steeds af. Daardoor moest ze steeds van haar fiets af om hem er weer op te leggen. De Vlissing se rijdster kon na een vlugge re paratie meestal wel weer aanha ken bij de koplopers, maar als er weer geschakeld moest wor den, was ze weer de pineut. Dieleman won afgelopen jaar nogal verrassend de Europacup. Voorafgaand aan de wedstrijd in Thuin - de eerste van de slechts drie te verrijden Europa cup-wedstrijden - sprak ze de verwachting uit dat het heel moeilijk zou worden haar titel te verdedigen, maar gisteren had ze er toch meer van ver wacht. In het Italiaanse Male en in Groesbeek krijgt Dieleman in juni kans op revanche. De wedstrijd in Thuin werd ge wonnen door de Amerikaanse Mary McConneloug, die de Nederlandse Saskia Elemans net achter zich het. Bij de belof ten eindigde de Goese Ruud Rentmeester als zeventiende. Joël Dieleman uit Vlissingen kwam daarbij als 22e over de streep. GOES - Karin Krappen heeft gisteren in Yip Plaza twee Zeeuwse titels veroverd. De dartster uit Vlissingen kwam na het laatste toernooi van de Zeeuwse ranking zowel bij de mannen als vrouwen als sterk ste uit de bus. In het vrouwentoernooi 'toonde de dartster, die de laatste weken aan de lopende band internatio nale toernooien wint, dat zij in Zeeland op eenzame hoogte OUD-GASTEL - Marlies Jongerius-Kort heeft bij een wedstrijd over tien Engelse mijl in Oud-Gastel het par koersrecord verbeterd. De atlete uit Zierikzee deed 59,40 minuten over de afstand. Volgens de organisatoren was het de eerste keer in de twintigjarige historie van de race dat een vrouw het par koers binnen het uur aflegde. TILBURG - De volleybalsters van Savok hebben zich za terdag verzekerd van een plaats in de derde divisie. De Sasse promotieklasser werd derde in de promotieklasse, maar mocht onverwacht aan de nacompetitie meedoen, omdat kampioen Smash'75 van promotie afziet. In een driekamp met Spirit (tweede in promotieklasse A) en MWVC (tiende in de derde divisie) kwam Savok uit een ogenschijnlijk kansloze positie terug. De Zeeuws-Vlaamse equipe en Spirit wonnen met 2-0 van MWVC. In de onderlinge confrontatie met Spirit gaf nie mand aan het eind van de tweede set nog een cent voor de kansen van Savok. Na een 25-15-nederlaag in de eerste set stond Spirit bij een 20-11-voorsprong met één been in de derde divisie. „De meiden wisten het niet meer", aldus coach Piet Hubregsen. „Ik had mijn time-outs verbruikt en de kopjes gingen omlaag." Spirit, met veel meer lengte in de gelederen, beschikte over een zeer gevarieerde aan val en deelde lang de lakens uit. Totdat José Wintjes mocht serveren. Zij nam met een sterke reeks haar ploeg op sleeptouw. Savok kwam terug tot 20-18, moest toe staan dat het 23-20 werd, maar won in een zinderende slotfase met 25-23. In de beslissende derde set boog de Sasse formatie een 0-3-achterstand om in een 8-4-voorsprong. Piet Hubreg sen: „Daarna zijn we niet meer in de problemen geweest." Dat leidde tot een 25-15-zege en een plaats in de derde di- HULST - Net als vorige week ging de wedstrijd Rapi- de-DDHC in de vierde klasse D van de hockeycompetitie voor mannen niet door. Óok nu weer kon DDHC niet vol doende spelers op de been brengen. Afgelopen donderdag kreeg het wedstrijdsecretariaat van Rapide de medede ling dat DDHC weer met personele problemen kampte. Het duel staat nu voor zondag 23 mei op de rol. ASSENEDE - Kees Nieuwelink van de schaakvereniging HWP uit Sas van Gent zette een goede stap in de richting van de eindzege in het Schaak Grens Toernooi. In dit grensoverschrijdende toernooi tussen een aantal Neder landse en Belgische verenigingen, zette Nieuwelink in de zevende ronde clubgenoot Gert van Rij op een zijspoor. Van Rij, die de eerste editie van dit toernooi won, is door de nederlaag tegen Nieuwelink kansloos geworden voor de titel. Als de laatste ronde vrijdag 21 mei in De Roselaer in Sas van Gent gehouden wordt kan alleen de jeugdige Simon Provoost van SVWZV uit Oostburg koploper Kees Nieu welink bedreigen. In de zevende ronde boog Simon Pro voost tegen Adrie den Hamer een verloren positie knap om in winst. door Willy van Leeuwen staat. In de finale in Goes ver sloeg ze Diana van der Wart met 4-0. In het mannentoernooi bleef het tot de halve finale spannend of Krappen als eerste in het eind klassement zou eindigen. Na haar overtuigende 4-0-winst op Johan Rademakers kon Krap pen de titel niet meer mislopen. In de finale delfde Krappen het onderspit tegen Pascal Swarts. De Vlissingse verloor in een hoogstaande finale met 3-2. IJZENDIJKE - Game'78 draait prima mee in de vierde klasse van de landelijke competitie, maar verslikte zich gisteren in De Zoom. De Zoom, dat veel oud-spelers van Zierikzee in de gelederen heeft won in Clinge met 6-2. De Zeeuwse derby tus sen Tiola 2 en DOS eindigde in een draw: 4-4. Roosendaal 2 pak te zes punten in IJzendijke te gen Tiola 1. Tiola 2-DOS 4-4: Tiola deed goe de zaken door tegen DOS een ge lijkspel uit het vuur te slepen. Het waren de vrouwen van de thuisploeg die de basis legden voor een goed resultaat. Anneke Riemens en Imre van Overloop kwamen in hun enkelspel tot winst. Riemens verloor de eerste set tegen Eline Meijer met 1-6, maar kwam toen pas goed op gang om daarna nog tweemaal met 6-4 te winnen.Imre van Overloop en Alisha de Roover hielden gelijke tred in de eerste set, maar de Tiola-speelster greep op het nippertje de set winst in de tiebreak. Aanklampen In de tweede set probeerde De Roover nog aan te klampen, maar verder dan drie games liet Van Overloop haar niet meer ko men: 6-3. Bij de mannen was de thuisploeg wat minder succes vol. Dominique Asselman en Nick Strijdonk konden het niet bolwerken en verloren. Het was Daisy Boogaard die haar team weer terug op het goede spoor bracht. Samen met Anneke Rie mens sloot ze het vrouwendub- bel winnend af met 6-2 6-4 en ook samen met Dominique As selman vormde Daisy Boogaard een sterke combinatie tegen Dijkstra/ Meijer. VE: Anneke Riemens-Eline Meijer 1-6 6-4 6-4, Imre van Over- loop-Alisha de Roover 7-6 6-3, ME: Dominique Asselman-Brian Dijkstra 7-6 3-6 0-1, Nick Slrij- donk-Ferry Sonnemans 0-6 2-6, VD: Riemens/Boogaard-Meijer/de Roover 6-2 6-4, MD: Strijdonk/IJ- zer- man-DijkstraJSonnemans 2-6 4-6, GD: Asselman/Boogaard- Dijkstra/Meijer 7-5 6-1, IJzerman/ Van Overloop-De Roover/ Sonne mans 6-7 7-5 6-7. Game'78-De Zoom 2-6: Ga me'78 speelde zijn thuiswed strijd op papier wel tegen De Zoom, maar kwam veelal spe lers tegen uit Zierikzee. Fanny Kool speelde in de eerste set van haar enkelspel tegen Saskia Jan sen veel slice en daar had Jan sen veel problemen mee. Kool won de eerste set overtuigend met 6-3, maar verloor daarna met 4-6 en 1-6. Tessy Kint speelde tegen de talentvolle twaalfjarige Lesley Kerkhove uit Zierikzee, die ook won: 6-3 6-4. Tom Huis versloeg Peter Godrie met 7-5 en 6-1. De thuisploeg, die erg goed meedraait in deze klasse, pakte nog een punt in het mannen dub bel. VE: Fanny Kool-Saskia Jansen 6-3 4-6 1-6, Tessy Kint-Lesley Kerkho ve 3-6 4-6, ME: Tom Huis-Peter Godrie 7-5 6-1, Niek de Koster-Ca mel Folmer 3-6 1-6, VD: Kool/Adriaansens-Jansen/Kerkho ve 2-6 4-6, MD: De Koster/de Wit- te-Folmer/Verwey 6-3 7-6, GD: Hollestelle/de Witte-Jansen/ Ver- wey 2-6 2-6, Adriaansens/Huis- Jansen/Godrie 3-6 2-6 Tiola-Roosendaal 2 2-6: Tiola had een moeizame start, want de enkelspelen werden allemaal verloren. Tiola toonde toch vol doende karakter in het gemengd dubbel. Tanja van den Dikken- berg en Jose de Wit hadden nipt hun dubbel verloren in de tie break van de derde set, maar Van den Dikkenberg kon na af loop van het gemengd dubbel met Patrick Marteyn toch weer lachen. Olij dam/van Nijnatten werd met 6-2 4-6 en 7-6 verslagen. Ook Paul Hendrikse en Sharon de Witte verdienden een punt door een zeer overtuigende zege tegen Blok/Willemen met twee maal 6-2. VE: Sharon de Witte-Yvonne van Nijnatten 4-6 7-6 4-6, Jose de Wit-Marlou Willemen 7-5 2-6 3-6, ME: Patrick Marteyn-Jacky Wille men 3-6 6-3 2-6, Youri Loonstijn-Ruud Olijdam 3-6 3-6, VD: De Wit/van den Dikken- berg-Van Nijnatten/Willemen 4-6 6-3 6-7, MD: Hendrikse/ Loonstijn-Willemen/ Olij dam 2-6 2-6, GD: Marteyn/van den Dikken- berg-Olijdam/van Nijnatten 6-2 4-6 7-6, Hendrikse/de Wit te- Blok/Willemen 6-2 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21