PZC Feest met spetters en Oranjezon Herkenbaar Bl0f in Middelburg §3sn w© vieren. 1 MIDDELBURG BOEKENSTAD 17 Koninginnedag overal op Schouwen-Duiveland net even anders w CU Rondje Zeeland met pontje is af Dode man in water aangetroffen Te voet verder Van Felius terug in raad Middelburgse speelweek gaat door ondanks ruzie VANDAAG MODESHOW feestje?? Trots [ledactie: 0113-315649 vww.pzc.nl :-mail:redactie@ pzc.nl ,'ostbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: doord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; [eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; dationaal: 020-4562500. :aterdag 1 mei 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Maradona staat weer op eigen benen editie Schouwen-Duiveland door Ali Pankow ZIERIKZEE - In Renesse dwar relen koperklanken vanaf de kerktoren. In Ouwerkerk schalt een lawaaioptocht door de straten. In Burgh maken Pip pi's en piraten hun opwach ting. In Nieuwerkerk wordt van onder de paraplu uit volle borst een aubade gebracht. In Noordgouwe worden kleurrijke ballonnen opgelaten. Het feest voor Koninginnedag begint in elke kern op Schouwen-Duive land weer anders, maar overal zijn er versierde fietsen en skel ters, oranje gespoten kuiven en vooral veel lachende gezichten. De Oranjezon overheerst en de spetters beperken zich tot een storend buitje in de ochtend. Het overgrote deel van Renesse ligt nog te ronken als om half negen een delegatie van fanfare korps Luctor et Emergo onder leiding van Ronald Slager in dringende koraalmuziek vanaf de toren bij de Jacobuskerk laat klinken. Krap 25 toehoor ders wonen aan de voet het vroege concert bij. In de grote tent naast de kerk bieden ram melende borden en bestek een klankvariant. Straks gaan de dorpsbewoners hier gezamen lijk ontbijten als opmaat naar de verdere activiteiten als kin derspelen, vrijmarkt, optocht en puzzelwandeltocht. Voor de Burghse Schoole dolt een Pippi Langkous met een zeerover. Daar zijn er meer van: ze vormen het thema van de optocht die dit jaar al heel vroeg van start gaat. Een schel fluitsignaal doorklieft de ijle ochtendlucht. Het geldt als sein dat de muzikanten van de Wit te van Haemstede zich moeten opstellen. VVD-raadslid Dick Meulblok glimt van trots bij het zien van zoveel dorpsjolijt. „Dit is leu ker dan de raadsvergadering van gisteravond", moet hij er kennen. Dan concentreert hij zich weer op het hijsen van vlag en wimpel in zijn voor tuin. Straks moet hij de kersver se wethouder van zijn fractie Ton Croné begeleiden bij diens eerste officiële optreden op de Beatrixweide in Haamstede. Jammer dat het dan net even re gent. Het lijkt bijna symbolisch dat Croné's voorgangster Ger van de Velde-de Wilde zich iets later op de ochtend zonder eni ge verplichting koestert op haar eigen zonnige terras in Dreischor. In een klaslokaal in Noordgou we drommen rond elf uur veel kindertjes bijeen voor het optre den van Theater Grappaz, ofte wel Henkie met zijn Tentje. Henkie blijkt een vlotte acteur die snel weet te schakelen in personages. Zo is hij het ene moment koning die prinses Demy ten huwelijk vraagt en het andere moment indiaan Zaggum Soepas die de vredes pijp rookt met cowboy Martijn. Optocht In Zierikzee is inmiddels een in drukwekkend lange optocht van start gegaan met heel veel versierde fietsen en bijna even veel prinsjes en prinsesjes. De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer en majorettenkorps De Ministars gaan voorop. In Nieuwerkerk hebben de eer ste deelnemers aan de vrij markt zich geïnstalleerd met hun koopwaar. Het Oranjefes tijn speelt zich dit jaar af op en rond het plein voor het dorps huis. „De Ring is nog wat rom melig door recente bouwactivi teiten", luidt de motivatie van de Oranjevereniging. Burge meester Asselbergs opende hier eerder op de ochtend het pro gramma. Nieuwerkerk heeft er zin in vandaag, zo mag blijken uit de ferme wijze waarop het Wilhelmus hier wordt gezon gen. Die regenbui doet daar niks aan af. Lunch Na het koninginnenontbijt van vorig jaar is er nu een gezamen lijk lunch voor de kinderen. Een kleine zeventig kleintjes doen er aan mee. Ze lijken hun pannenkoeken en broodjes met In een tent op het Zierikzeese Havenplein verricht poppendokter Anton goed werk. Veel oranje in Zierikzee. worst bijna te vergeten als het clownsduo van Henk Verhage en Wim Hillebrand allemaal fratsen uithaalt met een totem paal. Bij de ballenbak huilt een jo chie dat nog te klein is voor de gezamenlijke dis dikke tranen. „We komen vanmiddag weer te rug, maar pappa heeft nu hon ger. We gaan eerst thuis wat eten", troost zijn vader. In Ouwerkerk beproeft een beeldschoon prinsesje haar ta lenten op de evenwichtsbalk. Er ligt wel een ferm pak stro on der, maar het ding is zo smal dat ze graag gebruik maakt vdn een steunende hand van paps. „Frites met je handen", kon digt een bestuurslid van de Oranjevereniging plots met lui de stem aan. Het is het sein voor het 'Bourgondisch smikke len' in het dorpshuis. Met ook nog kippenboutjes op een stok je sluit die maaltijd naadloos aan bij het thema 'Middeleeu wen' van de fraaie optocht die hier eerder deze dag door het dorp trok. Het Havenpark in Zierikzee biedt een glorieus aanzien. Het is de gemeentelijke plantsoenen dienst weer gelukt alle oranje, rode, witte en blauwe bloemen juist vandaag tot vol wasdom te brengen. Aan de borders zorgen de deelnemers aan de vrijmarkt voor een bont schouwspel. De tienjarige Dirk-Jan heeft een ge- foto's Marijke Folkertsma varieerde verzameling koop waar, waaronder 'De Nacht wacht' in mini-formaat. Hij heeft er een stevige prijs op ge zet: 7,50 euro. Kunst moet ten slotte betaald worden. Boris en zijn zusje Nika kunnen het niet over hun hart verkrijgen hun ei gen spulletjes te verkopen. Zij verdienen geld met het aanbie den van raadsels en behendig heidsspelletjes met ballen. Tus sen de kooplieden zijn ook jeug dige muzikanten neergestreken. Piet Hein krijgt eerbetoon op een dwarsfluit en verderop klinkt op blokfluit de evergreen 'My Bonny is over the ocean'. Poppendokter In de tent op het Havenplein verricht poppendokter Anton met zijn zeer rondborstige assis tente zeer goed werk en buiten leggen teams een moeilijk par cours af. Zij doen dat in duo's met een spons tussen hun hoof den geklemd. Overal klinken complimenten voor de vele vrij willigers die dit Oranjefeest or ganiseren. In Oosterland duiken her en der opmerkelijke figuren op. Het zijn de hoofdpersonen in de vossenjacht, onder wie een gevangenisboef, een agent, een soepoma en twee heel bijzonde re schoonheidskoninginnen, 's Avonds worden de Oranje feesten her en der besloten met concerten, Oranjebals en lam pionoptochten. In Oosterland liepen bij de vossenjacht twee wel heel opmerkelij ke missen rond. (advertentie) Vandaag komen er tien nieuwe landen bij Europa. Daarom heeft HEMA, speciaal voor vandaag, van de oerhol- landse tompouce een heuse Europatompouce gemaakt. Wat er overigens aan de uitbreiding vooraf ging, dat zie je vanavond om 19.57 uur op Nederland 1 en 2. 2004 Deze rubriek verschijnt in alle titels van NRp Dagbladen (opia voor mfonnatie oyer adverteren in deze rubriek, e-mail naar inteë nrp.nl o.v.v. NGVU! door Ron Maqnée MIDDELBURG - Blof heeft gis teravond in Middelburg in meer dere opzichten een spetterend optreden gegeven. De band wist met een lange reeks van aanste kelijke hits moeiteloos het pu bliek in te pakken. In tegenstelling tot het concert dat het viertal vorig jaar op de Markt in Middelburg gaf, waar bij veel nieuwe nummers op de rol stonden, koos Blof dit keer voor veel herkenbare nummers. Tel daarbij op het feit dat de bandleden een thuiswedstrijd speelden, en het concert stond garant voor een groot succes. Zonder problemen wist het vier tal dan ook het massaal aanwezi ge publiek te bespelen. Het publiek kon het allemaal prima waarderen. Luidkeels werd 1 Omarm' meegezongen, het al meer dan vijf jaar oude nummer Zaterdagof de kraker 'Blauwe Ruis'. Alleen de weergoden wilden maar niet meewerken. Al snel vielen de eerste druppels uit de lucht. Het publiek bleef echter mateloos enthousiast, iets wat de vier bandleden beloonden met twee toegiften. Het concert werd uiteindelijk afgesloten met een meer dan spetterend 'Hier'. MIDDELBURG - De term wordt al jarèn gebruikt, maar nu kan het ook echt: fiets een rondje met een pontje. De Zeeuwse toeristische veerdiensten zijn aan elkaar verbon den via fietsroutes. In het binnenkort te verschijnen boek je Fietsen Varen over Zee Land staan 29 routes beschre ven, uitgaand van de aanlegplaatsen van de veerdiensten. Naast de vaste verbinding Vlissingen-Breskens gaat het om achttien tijdelijke diensten, die alleen in de zomer maanden draaien, pagina 15: fietsrondje met pontje compleet STELLENDAM - In de haven van Stellendam is donder dagmiddag omstreeks half drie het stoffelijk overschot van een 44-jarige man uit Stellendam aangetroffen. Een voorbijganger zag het levenloze lichaam van de man in het water liggen en alarmeerde de politie. De man is vermoedelijk met zijn fiets de haven ingereden en daarna om het leven gekomen. De hond van de man werd op de kade aangetroffen. Het dier is opgevangen door de Die renambulance Rotterdam. BROUWERSHAVEN - Een 20-jarige inwoner van Schou wen-Duiveland werd in de nacht van donderdag op vrij dag omstreeks kwart voot twaalf aangehouden op de Pro vinciale Weg in Brouwershaven. De man reed zonder licht en zonder bromfietscertificaat. De verbalisanten sommeerden hem te voet verder te gaan. ZIERIKZEE - Oud-wethouder J. van Felius (Alert!) keert terug in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland. Zijn partijgenoot J. van der Made geeft zijn raadszetel op om plaats voor hem te maken. Van Felius was de afgelopen twee jaar wethouder, maar trad af naar aanleiding van Nobelgate. ,,Ik ben in de afge lopen weken vaak gevraagd of ik weer terug zou .keren in de raad. Ik ben natuurlijk mede-oprichter van de partij en heb veel stemmen getrokken. Partijgenoot Van de Ma de, die in de raad kwam omdat ik wethouder werd, vond ook dat ik recht had op een zetel en treedt daarom terug. Dat waardeer ik zeer." Of hij na zijn terugkeer ook het fractievoorzitterschap op zich zal nemen, is nog niet be kend. J. van Felius is niet de enige afgetreden wethouder die in de gemeenteraad zitting neemt. Zijn ex-collega L. Geluk van het CDA zit sinds afgelopen donderdag ook weer in de raad. door Ron Magnée MIDDELBURG - Welzijnsorga nisatie Stichting Kultureel Werk Middelburg (SKWM) houdt eind juli speelweek op zo wel de Nassaulaan als het Mei veld in Middelburg. Op de eer ste locatie vindt het huttenbou- wen plaats, op de tweede plek worden sport- spelactiviteiten georganiseerd. Opvallend, want de zomeractiviteit leek bijna niet door te gaan. Afgelopen week presenteerde welzijnsorganisatie SKWM een ruwe schets van het programma van de week. thema van dit jaar is Hollywood, met de nadruk op wood. Op de Nassaulaan vindt het traditionele huttenbouwen plaats. Op het Meiveld worden veel spelletjes georganiseerd als toneelspelen, decor schilderen, streetdancing, theater maken, djembé spelen, stuntman spe len, henneptatoeëren, sieraden maken, rappen, graffitispuiten en acteren. Het feit dat de zomeractiviteit op twee locaties doorgaat, is op- (advertentie) NIEUWE BURG MIDDELBURG om 11.30, 14.00 en 15.30 uur met kleding van: Bliek mode, De blauwe winkel, www.burg25.nl, Odds Kids, lincherie, Avalon, Serendipity, Intersport Erik Geluid: Hofman productions, Modellen: Modellenbureau Alliène merkelijk. De afgelopen maan den hadden de vrijwilligers die het huttenbouwen op het Mei veld organiseren en de SKWM-professionals ruzie. Eind vorige maand culmineerde de twist. Een groep van vijftig vrijwilligers zegde de medewer king aan de zomeractiviteit op. Directe aanleiding tot het con flict was het besluit van de wel zijnsorganisatie om de samen werking met één vrijwilliger op te zeggen. Zij was lid van de zogeheten Co- zo-groep, de commissie van vrij willigers die de zomeractiviteit coördineert. Op het besluit van SKWM kozen ook andere vrij willigers ervoor op te stappen. Enkele maanden werd vruchte loos overleg gevoerd tussen de vrijwilligers en SKWM, totdat vorige maand de breuk defini tief werd. Toch gaat wat de SKWM betreft de activiteiten gewoon door, op de Nassaulaan én het Meiveld. Doordat de groep vrijwilligers heeft opgezegd, zoekt de SKWM nog medewerkers voor de orga nisatie op het Meiveld. SKWM-directeur P. van der Lin den verwacht echter niet dat de vrijwilligers waarmee het SKWM in conflict is, meewer ken. Iedereen is welkom, zo stelt Van der Linden: „Behalve de vrijwilligers die hun medewer king hebben opgezegd. De leden oude Cozo-groep dus. We ver wachten niet dat die meehel pen." (advertentie) www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 zeeuwse almanak Een jonge Blof-fan kijkt en luistert naar het optreden op de Middelburgse Markt. foto Ruben Oreel (Advertentie) zondag 2 mei een hele dag lang op de Markt de grootste en leukste boekenmarkt van heel Zeeland een activiteit in het kader van de Kunst- en Cultuurroute Hij die hoog opgeeft van zijn eigen prestaties, staat niet zel den alleen in zijn bewonde ring. Maar af en toe kan het toch geen k waad, in tevreden heid terug te blikken op datge ne wat is bereikt. Zo zag één onzer lezers on langs in Duitsland de reclame zuil van een verjarende fabri kant van bustehouders. '100 jaar BH', luidde de tekst. 'De kleintjes werden onder steund, de machtigen getemd en de gevallenen opgericht.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 65