Traditie regeert op Oranjefeest Tien nieuwe landen, dat gaan we vieren. cU Bl0f geeft spetterende show in Middelburg MIDDELBURG BOEKENSTAD Luchtgitaarspelers gaan voor de show 17 0118-419367 Rondje Zeeland met pontje is af Jongen gewond bij ongeval Kapelle Stichting: schelpdiervisserij ontzien Amaliaboom in Oudelande geplant VANDAAG MODESHOW Trots Koninginnedag 's ochtends vooral in het teken van kinderen Redactie: 0113-315649 Dwvw.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 1 mei 2004 editie Bevelanden-Tholen Maradona staat weer op eigen benen door Rolf Bosboom GOES - Met spijkerbroekhan gen, vingerhaken, stokvisknup pelen, koekhappen, playback- shows, solexraces, ringsteken en andere traditionele spelletjes werd gisteren overal in de regio Koninginnedag gevierd. Veelal uitbundig, soms wat ingetoge ner, maar overal gezellig. Een 'buienkansje', zo hebben de meteorologen 's ochtends de weersgesteldheid ingeschat. Het kansje is al voor negen uur een zekerheid. Ineens begint het Hink te plenzen, in veel te koude 'druppels. De kinderen op de vrijmarkt op het plein voor Kaj Munk in Hansweert, al vanaf acht uur in jouw, wijken echter niet van hun koopwaar. Paraplu's wor den dapper opgestoken, in af wachting van beter weer en nieuwe klanten. Dok muziekvereniging Schelde- galm laat zich niet afschrikken door een paar spetters en trekt toeterend en trommelend door iet dorp, met in haar kielzog jen bonte stoet versierde fiet sen, autopeds en andere twee-, pie- en vierwielers. De ochtenduren van Koningin nedag zijn bovenal voor de kin deren. In Baarland, bijvoor beeld, mogen zij zich uitleven in Oudhollandse spelletjes. Keer >p keer klinkt het kletterende jeluid van conservenblikken die ran de afvalcontainer worden Jegooid. Ook wordt het ringste ken beoefend, waarbij voor de gelegenheid het trekpaard is ver- rangen door een kruiwagen. Stoer n 's-Gravenpolder laat rond iwart over tien de zon zich voor iet eerst zien en wordt het toch advertentie vww.rederii-diikhuizen.nl nog een mooie dag. Een Ab- ba-potpourri schalt rond het dorpshuis. Hier zijn de lege blik ken eveneens voor deze dag op gespaard. Ook voor de rest blijft men de traditie trouw, met uit dagingen zoals koekhappen, fles sen kegelen, magneetvisjes en een megasjoelbak. De wat oude re jeugd hangt rond een brom mer, met de stoere blik'die moet duidelijk maken dat de fase van dit soort spelletjes inmiddels ver achter hen ligt. Tholen heeft het grootschaliger aangepakt. Leerlingen van di verse basisscholen nemen het op de velden van de Tholense Boys tegen elkaar op in alle onderde len, zoals een hardlooprace in zevenmijlslaarzen, een skippy balwedstrijd en touwtrekken, met de ouders als fanatieke coaches en supporters. Ook moet er op doel worden gescho ten. De schoen van een van de schutters vliegt achter de bal aan, zodat één penalty bijna twee keer raak is. „De nieuwe Kluivert?", vraagt een toeschou wer zich af. Buitengewoon druk is het, zoals gebruikelijk inmiddels, rond de Stenen Brug in Goes. Het park van de Oostwal, omgetoverd tot één grote vrijmarkt, ziet rond het middaguur zwart van de mensen. Bij café Baarends brengt opzwepende Afrikaanse percussie bezoekers in de stem ming. Op het Damplein staat Mad Allica op het podium en brengt luid maar verdienstelijk nummers van Metallica. Zappelin Op de brug zelf spelen twee le vende standbeelden een partij tje schaak. Even verderop laten de leden van gymnastiekvereni ging Forza zien waartoe zij in staat zijn. Zij worden gadegesla gen door veel mensen, onder wie tv-presentatrice Yvon Jaspers, die via zender Zappelin ervoor zorgt dat de Koninginnedagvie ring in Goes, Sluis en Ritthem ook landelijk aandacht krijgt. Na de lunch gaan de festivitei ten met onverminderde kracht voort. In Wolphaartsdijk bij voorbeeld. Terwijl koopjesja- (advertentie) Vandaag komen er tien nieuwe landen bij Europa. Daarom heeft HEMA, speciaal voor vandaag, van de oerhol- landse tompouce een heuse Europatompouce gemaakt. Wat er overigens aan de uitbreiding vooraf ging, dat zie je vanavond om 19.57 uur op Nederland 1 en 2. 2004 MIDDELBURG - De term wordt al jaren gebruikt, maar nu kan het ook echt: fiets een rondje met een pontje. De Zeeuwse toeristische veerdiensten zijn aan elkaar verbon den via fietsroutes. In het binnenkort te verschijnen boek je Fietsen Varen over Zee Land staan 29 routes beschre ven, uitgaand van de aanlegplaatsen van de veerdiensten. Naast de vaste verbinding Vlissingen-Breskens gaat het om 18 tijdelijke diensten, die enkel in de zomer draaien, pagina 15: fietsrondje met pontje compleet KAPELLE - In de Mauritsstraat in Kapelle is gisteroch tend een 11-jarig jongetje aangereden. Hij stak plotseling tussen geparkeerde auto's de straat over. Een 36-jarige au tomobiliste uit dezelfde plaats kon hem niet meer ontwij ken. De jongen is met een gebroken been overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. GOES - De stichting De Levende Delta doet een dringend beroep op minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) om de mossel- en kokkelsector in de Waddenzee te sparen. Volgens voorzitter H. Eversdijk en secretaris S. Duvekot moet het rapport van de commis- sie-Meijer over de toekomst van het natuurgebied niet on verkort worden overgenomen. Met name de beperkingen die de schelpdiervissers te wachten staan, zijn de stich ting een doorn in het oog. „We moeten helaas constateren dat het gas en de vogels hebben gewonnen en de mossel en kokkelsector het kind van de rekening is geworden", aldus de stichting. De bewindsman wordt voorgehouden dat de commissie-Meijer veel te weinig heeft geluisterd naar de praktijkdeskundigen van de visserij. De commis sie heeft voorgesteld de vissers zeven jaar tijd te geven om op natuurvriendelijke vangstmethoden over te gaan; die periode acht de stichting veel te kort. „Wij verzoeken u de sector de tijd te gunnen tot 2015." OUDELANDE - In het plantsoentje aan de Stationsstraat in Oudelande staat sinds gisterochtend een Amaliaboom. Wethouder M. Vermue-Vermue van de gemeente Borsele plantte de boom, ter gelegenheid nog van de geboorte van de dochter van prins Willem-Alexander en prinses Maxi ma. Na het planten werd naast de boom het Wilhelmus ge speeld en de vlag gehesen. Bomen zijn een heikel onder werp in Oudelande, sinds de plannen voor de kap van de bomen op de begraafplaats het dorp in twee kampen ver deelde. De veelbesproken bomen zijn inmiddels gerooid. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Bief heeft gis teravond in Middelburg in meer dere opzichten een spetterend optreden gegeven. De band wist in de stromende regen met een lange reeks van aanstekelijke hits moeiteloos het publiek in te pakken. In tegenstelling tot het concert dat het viertal vorig jaar op de Markt in Middelburg gaf, waar bij veel nieuwe nummers op de rol stonden, koos Blof dit keer voor veel herkenbare nummers. Tel daarbij op het feit dat de bandleden een thuiswedstrijd speelden, en het concert stond garant voor een groot succes. Zonder problemen wist hét vier tal dan ook het massaal aanwezi ge publiek te bespelen. Zelf genoten de bandleden ook zichtbaar van het concert. Hal verwege het optreden werd drummer Norman Bonink, oor spronkelijk uit Gelderland af komstig, door zanger Paskal Ja- kobsen lachend als 'parttime Zeeuw' afgeschilderd. Het pu bliek kon het enthousiasme van de bandleden zeer waarderen. Luidkeels werd Omarm meege zongen, het al meer dan vijf jaar oude nummer Zaterdag of de kraker Blauwe Ruis. Paraplu's Alleen de weergoden wilden niet meewerken. Al snel vielen de eerste druppels uit de lucht. Her en der staken bezoekers pa raplu's in de lucht. Die vervol gens door andere concertbezoe kers met een welgemikte PET-fles werden gemaand het attribuut in te klappen omdat het zicht werd belemmerd. Ondertussen wilde Blof de go den tarten met 'Het regent har der dan ik hebben kan.' Overi gens zonder effect, want al snel kwam de regen met bakken uit de hemel, en onweerde het flink. Het publiek bleef echter enthou siast, iets wat de band beloonde met twee toegiften. Het concert werd uiteindelijk afgesloten met het nummer Hier. Eerder op de avond speelden in het voorprogramma twee bands. Zo begonnen om kwart voor ze ven de leden van Copycat hun optreden. Ze hadden de lood zware taak om het publiek, dat nog maar mondjesmaat aanwe zig was, op te warmen. De leden sloegen zich er dapper doorheen met nummers van U2, Robbie Williams en Kane. Extra pro bleem was dat de geluidskwali teit te wensen overliet. Dat was met het optreden van Beef, de tweede show in het voorprogramma verholpen. De leden wisten het publiek met aanstekelijke reggae en ska uit stekend te vermaken en lieten een uitzinnig publiek achter. advertentie NIEUWE BURG MIDDELBURG om 11.30, 14.00 en 15.30 uur met kleding van: Bliek mode, De blauwe winkel, www.burg25.nl, Odds Kids, lïncherie, Avalon, Serendipity, Intersport Erik Geluid: Hofman productions. Modellen: Modellenbureau Alliène r-? rjfcriek verscni|fit ir. taais vüti MRr. Dagfraösn ;Ki riufovmitë averaovertsrën ifi dezö nibrtefc, fcfftóö nattr iofr zeeuwse almanak Hij die hoog opgeeft van zijn eigen prestaties, staat niet zel den alleen in zijn bewonde ring. Maar af en toe kan het toch geen kwaad, in tevreden heid terug te blikken op datge ne wat is bereikt. Zo zag één onzer lezers on langs in Duitsland de reclame zuil van een verjarende fabri kant van bustehouders. '100 jaar BH', luidde de tekst. 'De kleintjes werden onder steund, de machtigen getemd en de gevallenen opgericht.' (Advertentie) zondag 2 mei een hele dag lang op de Markt de grootste en leukste boekenmarkt van heel Zeeland een activiteit in het kader van de Kunst- en Cultuurroute Tijdens de zeskamp in 's-Heer Arendskerke moet een grote A zo snel mogelijk over het veld worden gemanoeuvreerd. Een jonge Blof-fan kijkt en luistert naar hel optreden op de Middel burgse Markt. foto Ruben O reel gers een platenspeler en andere trofeeën van de vrijmarkt in vei ligheid brengen, gaat alle aan dacht even uit naar de wedstrijd met buggy's. Ook beginnen daar de WK, ofwel de Wolphaarts- dijkse Kussengevechten. Wie van de balk wordt gemept, wacht een nat pak. Hilariteit al om als een jongen die aan de winnende hand lijkt, zo hard met het kussen uithaalt dat hij zijn tegenstander mist en zijn evenwicht verliest. In Nieuwdorp is, net als op veel andere plaatsen, de Idols-wed- strijd hét succesnummer van het jaar. Veel Borisjes en Maudjes in de dop melden zich aan. Het repertoire van K3 is onder hen favoriet. Op het podium voor dorpshuis Ammekore staan Na- dine en Evy, die in passende kos tuums heel aardig 'Wij zijn vriendinnen' zingen. Kampioen Veel bijval ontlokt Pieter de Vos, die slim inspeelt op de op lopende EK-koorts met 'Wij hou den van Oranje'. Af en toe is Pie ter de tekst kwijt, maar geluk kig sleept André Hazes hem er doorheen. Alleen de uithaal in 'Wij worden kampióén' is te hoog gegrepen, zodat hij aan het eind letterlijk een toontje lager zingt. Het applaus is er niet min der om. In de loop van de mid dag is het steeds meer de beurt aan volwassenen. 's-Heer Arendskerke staat in het teken van de zeskamp, waarbij teams met namen zoals Derde Helft, Lamme Tonnies en de Powerpuf- girls tegen elkaar strijden. Zo moeten zij een levensgrote A waaraan vier touwen zijn beves tigd, zo snel mogelijk over het veld zien te manoeuvreren. De Voorstraat in Colijnsplaat is omgetoverd tot één grote storm baan. Deelnemers rijden eerst een stukje op een hobbelfiets, gooien met een sokkenbol ser vies kapot, slaan een spijker in een balk, nemen een duik in een schuimbad en moeten dan, ter wijl ze er inmiddels uitzien als angstaanjagende sneeuwman nen, een spekgladde glijbaan op klimmen. Het publiek kijkt, zoals overal, glimlachend toe, in toenemende mate met een biertje in de hand. Langzaam maar zeker maakt ie dereen zich op voor het afslui tende avondfeest. Leerlingen van diverse basisscholen in Tholen nemen het tegen elkaar op in een hardlooprace in zevenmijlslaarzen, foto's Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Is dit serieus of niet? In 't Beest in Goes werd gistera vond de Zeeuwse voorronde voor het Nederlands Luchtgi taar Kampioenschap gehouden. Van gitaarspelen leken de vijf kandidaten in elk geval weinig kaas te hebben gegeten. Zij gin gen helemaal voor de show. Luchtgitaar spelen, doen alsof je gitaar speelt, is een ware kunst die sommigen zo perfect beheersen dat je haast vergeet dat er helemaal geen gitaar is. Toen er vier jaar geleden voor het eerst wedstrijden werden ge houden, werd er vooral lacherig over gedaan. Het eerste open Zeeuws kampioenschap trok welgeteld één deelnemer, van buiten de provincie. Dit jaar is er in elke provincie een voorron de. De winnaars gaan naar de fi nale op 5 juni in Paradiso in Am sterdam. De Nederlandse kam pioen mag eind augustus deelne men aan de WK in Finland. De deelnemers van gisteravond leken daar niet mee bezig te zijn. Hun optredens deden voor al denken aan parodieën op het woeste podiumgedrag van hard- rockiconen, waarbij gitaartech niek geen enkele rol speelde. Dennis van der Wel bijvoor beeld ging, met ontbloot boven lijf, wild tekeer op muziek van de Red Hot Chili Peppers en ont lokte vooral met zijn sprong in het publiek veel applaus. De jury lette naar eigen zeggen niet alleen op techniek, maar ook op 'artisticiteit, personality en de luchtfactor'. De keuze viel uiteindelijk unaniem op de eni ge dame in het gezelschap: Bar bara Lindhout, die meer indruk maakte met headbangen dan met haar luchtgitaarspel. Barbara Linthout wint de wedstrijd luchtgitaar spelen in t Beest in Goes. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 59