Watje schrijft ben je zelf Filmers hopen op doorbraak PZC Lengte is handig bij afvangen in paalzone GEBOEKT Karen Mulder is nu rockster zaterdag 1 mei 2004 illustraties Philip Hopman Wat een feest in Het Land van Ooit dat vorige week zaterdag de grenzen opende voor een paar honderd jonge dichters. Ze kwamen uit het he le land - met broertjes, zusjes, vaders en moeders, klasgenoot jes; er was zelfs iemand hele maal vanuit Thailand naar Dru- nen afgereisd om zich in de Ko- ningssael van het attractiepark in de watten te laten leggen. 'Van harte gefeliciteerd! Het ge dicht dat je instuurde voor de poëzieschrijfwedstrijd Wat je schrijft ben je zelf is door de kin derjury bekroond. Dat betekent dat deze jury jouw gedicht sa- men met nog ongeveer tachtig andere gedichten tot de mooiste van de ruim 34.000 inzendingen heeft benoemd!' Zo begint de brief die twee maanden geleden in de bus viel bij Boaz van Vliet en Adar Yigit uit Middelburg. Ze hadden vo rig jaar meegedaan aan de ge dichtenschrijfwedstrijd van de Stichting Kinderen en Poëzie (SKEP) en mochten op 24 april in Het Land van Ooit hun prijs op komen halen. Boaz verdiende het dagje uit, een tas vol boeken en nog meer met een gedicht over wat hij met de 'eetjes' elke week wel zou willen meemaken: blije voetballer 9-0 springt in de lucht elf anderen verdrietig lopen boos weg Adar schreef een lieflijk gedicht over wat je in het echt precies zo kunt zien: een blij vogeltje springt rond rond rond andere vogeltjes komen fluiten De gedichten van Adar en Boaz staan met nog 125 gedichten van andere kinderen in de bun del Watje schrijft ben je zelf. En heus niet om op te scheppen, maar van die 125 mooiste van 34.000 zijn er liefst vier van kin deren uit Zeeland: van Pascal de Brauwer uit Middelburg, Esmee IJzer en Jordy Versteeg uit Oost-Souburg en Marloes Wondergem uit Serooskerke. Het allermooiste gedicht schreef Michel Gleis uit Dordrecht. Hij kreeg van de jury de Ereprijs voor: Liefste Op de voetbalvelden tegen de avond kom je daar dan heen? Dan neem ik ook eten mee. Dan gaan we naar de maan, ster ren, wolken kijken. Maar hoe laat kom je dan? Om zes uur ben ik daar. Datje de leukste bent van de we reld, en van heel Europa en nog veel meer landen en plaatsen. Een bijzondere prestatie lever den de kinderen van groep 5-6 van de Bijenburch in Middel burg. Hun bundel met twintig gedichten (waaronder die van Adar en Boaz) viel bij de jury zo in de smaak dat ze samen een eervolle vermelding kregen en met z'n allen op 24 april een dag je naar Het Land van Ooit moch ten. En wel hierom: 'Het was bij zonder aangenaam voor de schoolprijsjury om te mogen er varen dat eenvoud in woord en verwerking zo'n verrassend, prachtig en smaakvol geheel kan vormen. Deze inzending sprong zo uit tussen alle andere inzendingen dat de jury heeft be sloten aan groep 5-6 van OBS de Bijenburch een eervolle ver melding toe te kennen. Een prachtige interpretatie van het thema 'Wat je schrijft ben je zelf'De eenvoud van taal die de gevoelens en gedachten van de kinderen verwoorden, gecom bineerd met ieders vingeraf druk. Hoe kan men beter ver beelden dat iedereen uniek is en daarom ook vanuit zijn eigen be leving schrijft.' Kijk, daar is nou geen woord Frans bij. Het fantastische slotfeest met Kloont je het Reuzenkind, Rid der Graniet Sterker-Dan-Ik- Kan-Niet, Snip Snap Lieve Freule van de Rode Loper, tal van muzikanten, verhalenvertel lers en toneelspelers eindigde laat in de middag met een spette rend spektakel in het Manege theater. Menigeen die daar mee mocht maken hoe de popgroep Herrie de tent op stelten zette heeft op weg terug naar huis in Anderland vast en zeker ge dacht: volgend jaar hopelijk weer. Het kan, want er komt een nieuwe schrijfwedstrijd. Het the ma is 'Er woont een liedje in mijn hoofd.' Wil je meedoen? Vraag op school om informatie of ga eens kijken op www.skep.nl. Onuitputtelijk inventief in het bedenken van originele schrijf- en tekenwedstrijden is Jet Manr- ho van Stichting Autoped. In Lover, gedichten voor kinderen (BoekieBoekie #54) met zeven dertig gedichten in vier talen vind je een deelnameformulier voor De grote Poem-Express ver- taalwedstrijd voor jong en oud. Als je kans wilt maken op een van de vele prijzen moet je zo veel mogelijk vertalingen zoe ken voor het gedicht Me Poem van John Hegley. Moeilijk? Wel nee! Een helder hoofd.daar kom je het verst mee. Jan Smeekens Stichting Kinderen en Poëzie en Uitgeverij DiVers: Wat je schrijft ben je zelf; 12,50. Autoped: Lover/ BoekieBoekie #54; 6,50. Op de website www.boekie-boekie.nl vind je onder de knop 'Nieuws' alles wat je moet weten om mee te kunnen doen aan de vertaalwed- strijd. Je vindt daar ook het ge dicht van John Heglev. Als je met Florian Si mons, Michel Buying en Sven van Leeuwen praat over het maken van films, word je geconfronteerd met een grote dosis gedreven heid en enthousiasme. Deze nog jonge Temeuzenaars be steden een groot deel van hun vrije tijd aan het ma ken van films en clips. Zo werd Sluwe Harry, hun eerste anderhalf durende speelfilm met veel actie en hu mor, voor een volle zaal ver toond in bioscoop De Koning van Engeland in Hulst. De film, waaraan dertig personen mee werkten, is door henzelf geregis seerd, geproduceerd en gemon teerd. Ook de kleding voor de film is in eigen beheer ontwor pen en gemaakt. Onlangs werd de laatste hand gelegd aan een clip With or Wit hout You, genoemd naar het nummer van U2. In deze clip staat de liefde van Florian voor zijn vriendin Mendy centraal. Veel tijd om uit te rusten neemt het drietal niet. Inmiddels zijn ze begonnen met een tweede speelfilm waarin gebruik ge maakt wordt van de eerdere er varingen en leermomenten uit hun nog korte carrière. Eén ding hebben alle producties ge meen: hun christelijk overtui ging zorgt ervoor dat op het eind van de films alles goed komt, wat er ook gebeurt. Alle drie zijn ze bezeten van films en clips. „Het idee om zelf aan de slag te gaan is heel spon taan ontstaan", zegt Florian Simons. „We zijn gewoon begon nen en het gaat steeds beter." In de film waaraan het drietal nu werkt zullen, naast spanning en humor, vooral de speciale ef- Michel Buying, Sven van Leeuwen en Florian Simons (vlnr) op de rotonde waar de clip is opgenomen. fecten niet ontbreken. Het wordt een combinatie van een actiefilm en een thriller. „Het verhaal begint in de Mid deleeuwen. De hoofdpersonen zijn twee ridders en er komt een magisch drakenhoofd aan te pas. In de film wordt een sprong naar de huidige tijd gemaakt, waarin kinderen de schedel van dit drakenhoofd vinden en er al lerlei spannende avonturen mee beleven", licht Michel Buying toe. „Eind dit jaar moet de film klaar zijn. We hopen met deze productie te kunnen doorbre ken." Michel werkt in de Hulster bio scoop De Koning van Engeland en zou graag met deze tweede film het land in gaan. „We wil len ook deze film graag eerst in De Koning vertonen. Een bio scoop in Amsterdam heeft ook belangstelling getoond. Daar naast proberen we contacten te leggen met organisatoren van di verse filmfestivals en de Evange lische Omroep." Komende maand worden voor de nieuwe film, waarvoor Flo rian het script heeft geschreven, opnamen gemaakt in de Bel gische Ardennen, in en rond kas teel het Gravensteen in Gent, in Terneuzen en in een leegstaande foto Peter Nicolai fabriek in Koewacht. De se- mi-professionele apparatuur zo als camera's, belichting en alles wat er verder bij komt, is van henzelf. „Dat kost veel geld. Daarom proberen we onze dien sten ook aan te bieden aan parti culieren en bedrijven om het budget dat nodig is voor het ma ken van een speelfilm bij elkaar te verdienen." Piet Kentin Een goed bestuur, een fantas tische sfeer, sportieve suc cessen en ruim 400 enthousiaste korfballers. De Souburgse korf balclub Fortis staat als een huis. De junioren Chalana Janis- se (16) en Jacob van Maurik (18) dragen met hun team een aar dig steentje bij aan dat For- tis-huis. Vorige maand promoveerde het Al team in Amsterdam naar de landelijke overgangsklasse. Op het kunstgrasveld langs de spoorlijn werkt de ploeg een ste vige training af. Lopen, lopen, kijken, kijken. Trainer Lennard Debbaut zet zijn spelers op scherp. 'Lange-lijn-lopen', in snijden en de 'doorlopertjes', het hele scala aan korfbaltech nieken wordt doorgenomen. Chalana 'kwikzilvert' tussen de verdediging door en rondt af met een fraaie score. „Dat is haar sterkste punt," zegt Jacob bewonderend. „Ze is sneller dan haar schaduw bij wijze van spreke. Ze is niet voor niets de bestscorende dame in de ploeg." Jacob moet het - naast „Een dubbeltje op z'n kant," be kent Jacob, „maar de vijfde plek was voldoende voor promo tie." De korfballers zijn bezig aan een opmerkelijk seizoen. Niet alleen in de zaal, maar ook op het veld is het team bezig aan een succesreeks. „We zijn pas begonnen aan het tweede deel op het veld en we staan boven aan," zegt Chalana. „We willen met dit team kampioen worden, dat zou grandioos zijn. Ook voor onze trainers Lennard Deb baut en Harry Huijs zou heteen beloning zijn voor al hun in spanningen." Chalana Janisse (16) en Jacob van Maurik (18) van de Souburgse korfbalclub Fortis. foto Ruben Oreel de techniek - vooral hebben van zijn lengte. „Afvangen in de paalzone en zorgen voor de re bound. Een beetje lengte is daar bij dan wel handig." Als aanvoerder probeert Jacob zijn ploeg tijdens wedstrijddip jes op sleeptouw te nemen. „Je presteert als team, dus als aan voerder moet je het goede voor beeld geven, ook als het even niet lekker loopt." De komende maanden kan het een korfbalseizoen met een gou den randje worden voor de Al junioren. „We hebben een fan tastisch team en we proberen ons sowieso te plaatsen voor het Nederlands kampioenschap op 12 juni in Assen. Daar kunnen we dan revanche nemen voor die vijfde plek in Amsterdam," zegt Chalana. Ook in de bekercompetitie lig gen er voor de ploeg nog volop kansen op succes. „We zitten in de achtste finales en de kwartfi nale moet zeker haalbaar zijn," aldus Jacob. Drukke tijden bre ken er ook aan voor de levens grote mascotte Frosti, die alle korfbaltoppers opluistert met zijn aanwezigheid. „Een warm klusje", lacht Jacob. „Twee keer 35 minuten rondhuppelen in zo'n zweetpak is op zich al een formidabele prestatie. Maar hij verhoogt wel de sfeer bij de wedstrijden. Transpiratie voor Frosti, maar inspiratie voor ons team!" Hans Segboer Het voormalige topmodel Karen Mulder is in Frank rijk een nieuwe carrière begon nen. In navolging van haar voor malige collega-mannequin Car- la Bruni waagt de Nederlandse een serieuze poging als zangeres vaste voet aan de grond te krij gen in de voor buitenlanders moeilijk te veroveren wereld van de Franse lichte muziek. Karen Mulder, die enkele jaren geleden een diepe depressie had, heeft zich verzekerd van de steun van Daniel Chevenez, ex-lid van de groep Niagara. Hij schreef de muziek van de mees te nummers op de dezer dagen verschenen cd, die simpelweg Karen Mulder heet. De Nederlandse zette twee jaar geleden voorzichtig de eerste stappen op weg naar en zangcar rière met een remake van I am what I am, haar antwoord op de vele onwaarheden die rond haar depressie in de roddelpers ver schenen. Het werd een groot suc ces. GPD Henk OlimiTiprvPPn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46