PZC Vrolijkheid op Koninginnedag Tien nieuwe landen, dat gaan we vieren. cU MIDDELBURG BOEKENSTAD feestje?? 17 Nationale televisie present bij feestelijkheden in Ritthem Rondje Zeeland met pontje is af Dode man in water aangetroffen Alarm over zorggeld in nieuwe wet Vlissinger mishandelt plaatsgenoot Jongen beledigt agenten VANDAAG MODESHOW zeeuwse almanak Trots vww.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl 314460 AA Goes vdvertentie-exploitatie: Joord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ieeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. :aterdag 1 mei 2004 Maradona staat weer op eigen benen editie Walcheren MIDDELBURG - De term wordt al jaren gebruikt, maar nu kan het ook echt: fiets een rondje met een pontje. De Zeeuwse toeristische veerdiensten zijn aan elkaar verbon den via fietsroutes. In het binnenkort te verschijnen boek je Fietsen Varen over Zee Land staan 29 routes beschre ven, uitgaand van de aanlegplaatsen van de veerdiensten. Naast de vaste verbinding Vlissingen-Breskens gaat het om achttien tijdelijke diensten, die alleen in de zomer maanden draaien, pagina 15: fietsrondje met pontje compleet STELLENDAM - In de haven van Stellendam is donder dagmiddag omstreeks half drie het stoffelijk overschot van een 44-jarige man uit Stellendam aangetroffen. Een voorbijganger zag het levenloze lichaam van de man in het water liggen en alarmeerde de politie. De man is ver moedelijk met zijn fiets de haven ingereden en daarna om het leven gekomen. De hond van de man werd op de kade aangetroffen. MIDDELBURG - Grote groepen ouderen grijpen straks naast noodzakelijke zorg door de overdracht van alle niet-bedgebonden zorg uit de AWBZ naar de Wet op de Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Driehonderd miljoen korten op het Gemeentenfonds en tachtig miljoen uitdelen voor de uitvoering van Wet Maatschappelijke Ondersteuning/Participatie is een recept voor ellende, vin den Het Klaverblad, de .samenwerkende ouderenbonden en de Chronisch Zieken en Gehandicaptenraad. Het WMO-geld moet in elk geval een verplichte bestem ming kennen, stellen zij. In Zeeland worstelen nog veel ge meenten er mee, overzicht te krijgen waarin zij onder de nieuwe wet moeten gaan voorzien, zegt Marleen Vermeer, woordvoerder van Het Klaverblad. Zonder samenspraak met de Zeeuwse gemeenten en de cliëntenraden gaan ga ten vallen in de zorg en ontstaan grote verschillen in voor zieningen per gemeente, voorspelt zij. De Zalmsnip is al niet meer geoormerkt en bezuinigend Middelburg stopt al met de uitkering ervan, geeft zij als voorbeeld. VLISSINGEN - Een achttienjarige Vlissinger is gisteroch tend rond drie uur aangehouden op het Bellamypark in Vlissingen. De jongen had een 24-jarige plaatsgenoot mis handeld in het uitgaanscentrum, die daarbij verwondin gen aan hoofd en rug opliep. De 18-jarige Vlissinger is voor verhoor meegenomen naar het bureau en ingesloten. TERNEUZEN - De politie heeft gistermiddag een zestienjarige jongen uit Terneuzen aangehou den wegens belediging. De jongen was op de Axelsest- raat in zijn woonplaats staande gehouden omdat hij op een bromfiets reed zonder helm. Ook zaten de verplichte gele of oranje platen niet op de brom fiets. De Terneuzenaar reageer de hierop met het uiten van bele digende woorden aan het adres van de agenten. Hierop werd hij aangehouden. Tegen de jongen werd proces-verbaal opge maakt. Europa- BeSt beVangrilk- Vandaag komen er tien nieuwe landen bij Europa. Daarom heeft HEMA, speciaal voor vandaag, van de oerhol- landse tompouce een heuse Europatompouce gemaakt. Wat er overigens aan de uitbreiding vooraf ging, dat zie je vanavond om 19.57 uur op Nederland 1 en 2. 2004 van Bl0f por Ron Magnée - Blof heeft gis- in Middelburg in meer- ere opzichten een spetterend gegeven. De band wist iet een lange reeks van aanste- elijke hits moeiteloos het pu- liek in te pakken. Alleen de 'eergoden wilden maar niet an het optreden meewerken, a tegenstelling tot het concert advertentie NIEUWE BURG MIDDELBURG om 11.30, 14.00 en 15.30 uur met kleding van: Bliek mode, De blauwe winkel, wvw.burg25.nl, Odds Kids, incherie, Avalon, Serendipity, Intersport Erik 3eluid: Hofman productions, Vlodellen: Modellenbureau Alliène (advertentie) dat het viertal vorig jaar op de Markt in Middelburg gaf, waar bij veel nieuwe nummers op de rol stonden, koos Blof dit keer voor veel herkenbare nummers. Tel daarbij op het feit dat de bandleden een thuiswedstrijd speelden, en het concert stond garant voor een groot succes. Zonder problemen wist het vier tal het massaal aanwezige pu bliek te bespelen. Zelf genoten de bandleden ook zichtbaar van het concert. Hal verwege het optreden werd drummer Norman Bonink, oor spronkelijk uit Gelderland af komstig, door zanger Paskal Ja- kobsen lachend als 'parttime Zeeuw' afgeschilderd. Het pu bliek kon het allemaal prima waarderen. Het weer werkte echter niet mee. Al snel vielen de eerste druppels uit de lucht. Her en der staken bezoekers paraplu's in de lucht. Die vervolgens door ande re concertbezoekers met een wel gemikte PET-fles werden ge maand het attribuut in te klap pen omdat het zicht werd belem merd. Ondertussen wilde Blof de weergoden tarten met 'Het re gent harder dan ik hebben kan'. Overigens zonder effect, want al snel kwam de regen met bakken uit de hemel, en onweerde het flink. Het publiek bleef echter mateloos enthousiast, iets wat de vier bandleden beloonden met twee toegiften. Het concert werd uiteindelijk afgesloten met een meer dan spetterend (advertentie) 1 Hij die hoog opgeeft van zijn I eigen prestaties, staat niet zel- I den alleen in zijn beivonde- 1 ring. Maar af en toe kan het toch geen kwaad, in tevreden- heid terug te blikken op datge- ne wat is bereikt. j Zo zag één onzer lezers on langs in Duitsland de reclame zuil van een verjarende fabri kant van bustehouders. '100 jaar BH', luidde de tekst. 'De kleintjes werden onder steund, de machtigen getemd en de gevallenen opgericht.' 'Hier'. Eerder moest Copycat het publiek opwarmen. De le den sloegen zich er dapper door heen met nummers van U2, Rob bie Williams en Kane. Probleem was de geluidskwaliteit. Die liet te wensen over. Dat was met het optreden van Beef wel anders. De leden wisten het publiek met aanstekelijke reggae en ska uit stekend te vermaken. (Advertentie) zondag 2 mei een hele dag lang op de Markt de grootste en leukste boekenmarkt van heel Zeeland een activiteit in het kader van de Kunst- en Cultuurroute Een jonge Blof-fan kijkt en luistert naar het optreden op de Middelburgse Markt. foto Ruben Oreel Geverfde hoofden in Arnemuiden foto's Ruben Oreel door Ron Magnée RITTHEM/ARNEMUIDEN - Koninginnedag 2004 is op tal van plaatsen op Walcheren uit bundig gevierd. Zelfs de kinder televisiezender Z@ppelin was getuige van de feestelijkheden. 's Ochtends rond kwart voor ne gen is het al behoorlijk druk in Ritthem. Er staat dan ook wat op het programma. Binnen en kele minuten kan Yvon Jaspers van het televisieprogramma Mir@kel met een helikopter lan den in de buurt van het dorp. De presentatrice geeft een ver slag van de feestelijkheden in het dorp voor de nationale tele visie. Op het veldje even buiten het dorp zal ze worden ont haald door burgemeester Van Dok van Vlissingen. Inderdaad scheert even later een hefschroefvliegtuig laag over Ritthem richting het veld je. Peter Osté, trompettist van de muziekband Onda beent on dertussen snel naar de Dorps straat. Hij zal het hoge bezoek samen met zijn collega's muzi kaal onthalen. „Het Wilhel mus, Nederlands Jubelmars en Holland jubelt gaan we spe len,,, legt hij uit. „En Onda be staat volgend jaar honderd jaar", wil hij nog even kwijt. Ondertussen staan er al tiental len kinderen op prachtig ver sierde fietsen te wachten op wat komen gaat. Sowieso heb ben de inwoners van Ritthem kosten noch moeite gespaard om het dorp oranje aan te kle den. Dan draaien de burgemeester en Yvon Jaspers ineens de Dorpsstraat in, gezeten in een open wagen die voortgetrokken wordt door een flink trek paard. De leden van Onda klim men in een grote legertruck en het gezelschap vertrekt voor een rondje door het dorp. Onder de vrolijke klanken van Onda fietsen tientallen kinde ren, en de burgemeester in de koets, de legerwagen achterna. Langs de kant van de weg staan nagenoeg alle inwoners van Ritthem. Hoewel alle, één van de meest bekende inwo ners, wethouder C. de Keijzer van Vlissingen, schittert door afwezigheid. Burgemeester Van Dok excuseert hem. De Ke ijzer blijkt dienst te hebben tij dens de feestelijkheden op het Bellamypark, in zijn functie als loco-burgemeester. „We vroe gen ons nog af wie de ambtske ten mocht dragen", aldus een lachende Van Dok. Even latei- zit Yvon Jaspers alweer in de helikopter op weg naar Sluis waar ze wordt ontvangen door burgemeester Sala. Optocht in Ritthem te gaan in de Oude Haven straat. Een grote mand met deli catessen nemen de jongste be woners van dit versierde pand mee naar huis. Na wat vrolijke klanken van de muziekband Arne's Genoegen is het tijd om de duiven los te la ten. Een enorme zwerm van vo gels kiest het luchtruim, na geroepen door de spreekstal- meester van de dag, voorzitter Wim Schuit van de Oranjevere niging Arnemuiden. „Heren van de duiven bedankt. En de duiven natuurlijk ook be dankt." Ook worden in het dorp oranje ballonnen opgelaten. Nadat al le kinderen een exemplaar heb ben bemachtigd, is het tijd om ze lost te laten. Schuit: „En we tellen van tien tot één." Dan worden de ballonnen gelijktij dig opgelaten. De lucht boven Arnemuiden kleurt fel oranje. Een enkeling blijft vastzitten aan een boom, maar honderden vliegen omhoog en gaan rich ting Nieuw- en Sint Joosland Ondetussen maken de Amemui- denaren zich op voor een spelle tjesmiddag. En Jordi Roos voor een prijsuit reiking. De jonge inwoner van het dorp krijgt een prijs omdat hij de mooiste bijdrage had tij dens de Versierde optocht van die ochtend. Met een prachtige Bob de Bouwer-wagen wist hij de eerste prijs in de wacht te slepen. Skelterrijden in Westkapelle Prijzen Wie ook een ambtsketen draagt die ochtend is burgemeester K. Schouwenaar van Middelburg. Hij staat op het bordes op de hoek bij Westdijkstraat in Arne muiden. De Oranjevereniging van het dorp bestaat twintig jaar en heeft alles uit de kast gehaald om dit te vieren. De straten, de huizen, de winkels, de inwo ners: werkelijk alles is oranje en rood-wit-blauw in het dorp. Burgemeester Schouwenaar is naar het dorp gekomen om een aantal prijzen uit te reiken, on der meer voor het mooist ver sierde huis van het dorp. De felbegeerde prijs blijkt dit jaar naar de familie Van Belzen jww.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11