Komst Keniaan Komen onzeker PZC Alle wielertoppers naar de Omloop van Borsele Yerseke na winst op VCK in nacompetitie ,21 Voormalig wereldrecordhouder start wellicht in Middelburgse Oranjeloop uitslagen Renske treedt in de voetsporen van Baukje Middelkamp nu ook met meiden agenda donderdag 29 april 2004 ^nnr Bauke Boersma jUDDELBURG - Komt hij nu »el of komt hij nu niet? Het zijn ,pannende dagen voor Anton Vael van atletiekvereniging nica en Kees Adriaanse en toost Marinussen van de Mid- fclburgse protestantse gemeen- f De Ontmoeting. Daniël Ko- jen. het loopwonder uit Ke- jia, wordt morgenochtend om [1.00 aan de start van de trim- 0op van Dynamica verwacht, (laar of hij er ook daadwerke- ijkzal staan? .Daniël zit al sinds maandag op je ambassade in Nairobi", weet ;{ees Adriaanse. „In afwach- >van een visum. Maar of dat tijd gaat lukken? We ho pen het natuurlijk van wel. Het een vreselijke domper zijn ?an Oosten-Hage jeeft startschot ronde in Kapelle GOES - Keetie van Oosten-Ha- je, tussen 1966 en 1978 winna- van twee gouden, drie zilve- en drie bronzen medailles li] WK's op de weg, geeft mor- ;en het startschot van de Ronde .an Kapelle voor nieuwelin- jen-dames. De wielrensters moeten in Ka- ?ile een traject van veertig kilo meter afleggen. De wedstrijd ran de vrouwen is de laatste van je dag en wordt voorafgegaan iooreen dikke bandenwedstrijd a andere wielerwedstrijden voor de jeugd. Bij de jeugd kan gestart worden in de categorie- Én 1 tot en met 7. De afstanden variëren van zes tot 27 kilome ier, Inschrijven kan vanaf 11.30 uur i)ij Pizzeria Shoarma Kapelle jan de Biezelingsestraat. De dik te banden wedstrijd gaat om 12.30 uur van start, de jeugd be gint vanaf 13.30 uur en Keetie van Oosten-Hage geeft om 15.45 uur het startschot voor de nieu- ïelingen-dames. als hij er niet tijdig kan zijn. Dan kan ik mijn gezicht nooit meer bij Dynamica laten zien, ha ha." Maar het trio Adriaanse, Mari nussen en Vael vreest zo nu en dan het ergste. „Met de aan vraag voor het visum zijn we al sinds februari bezig", vertelt Joost Marinussen. „Dat is tegenwoordig zo'n enorm gedoe. De IND (Immigra tie- en Naturalisatiedienst) is zó bang dat geprobeerd wordt om mensen definitief naar Neder land te halen, dat ze allerlei ze kerheden willen. Aan alle eisen hebben we voldaan, maar nu is het toch afwachten of het in or de komt." Laag pitje Het is voor het drietal in het bij zonder, en voor de liefhebbers van de hardloopsport in het alge meen, te hopen van wel. Want Daniël Komen, dat is geen klei ne jongen. De opkomst van de bijna 28-ja- rige Keniaan, wiens loopbaan momenteel op een laag pitje staat, beleefde eind jaren ne gentig zijn hoogtijdagen. In 1996 liep hij een wereldrecord op de 3000 meter (7.20.67), een jaar later werd hij 's wereld snelste op de 5000 meter (12.39.47). De indoorrecords op dezelfde afstanden scherpte Ko men in 1998 aan (7.24.89 en 12.51.48). Maar zijn misschien wel meest memorabele prestatie leverde de kleine, rappe Keniaan in 1997. In juli van dat jaar werd hij tijdens het atletiekspektakel de Nacht van Hechtel de eerste atleet ooit die op de dubbele mijl onder de magische grens van acht minuten dook (7.58.61) en daarmee de grote Haile Gebr- selassie onttroonde. Die man komt dus, als de visum- problematiek tenminste geen roet in het eten gooit, op Konin ginnedag in Middelburg hardlo pen. „Die naam zei me echt niks toen ik vorig jaar in Kenia was", lacht Joost Marinussen. „Ik heb namelijk niets met sport. Maar onze dominee Van den Ham heeft elf jaar in Kenia gewerkt en wist maar al te goed wie Da niël Komen is." Project Marinussen was met enkele gemeentegenoten in het Keni- aanse dorp Eldoret, waar Komen ouderling is, vanwege het door De Ontmoeting op gestarte project 'Bouwstenen voor Kenia'. De Middelbur gers bekommeren zich daarbij vooral om het gebouw van het RITT (Reformed Institute for Theological Training). Daar werd vorig jaar de verrotte hou ten vloer in de grote bijeenkom stenhal vervangen door een ste vige, betonnen ondergrond, die dit jaar keurig netjes zal wor den betegeld. Gaandeweg bekroop Kees Adriaanse het gevoel dat hij 'iets' moest doen met Daniël Ko men. „Toen heb ik op een gege ven moment de stoute schoenen aangetrokken en Dynamica ge woon maar eens gebeld." Bij Anton Vael ging bij het ho ren van de naam Komen direct een klok luiden. Maar de wed- strijdcoördinator van de Middel burgse atletiekvereniging moest de statistieken er toch even op naslaan voor hij de klepel exact wist te localiseren. „Daniël Komen, dat is een heel grote in de hardloopsport", weet Vael inmiddels drommels goed. „Het is prachtig dat zo'n man bij ons komt lopen. En het is nog voor een goed doel ook. Want de opbrengst van de loop is geheel,voor het project in Ke nia." Tien dagen Komen, die volgens de oorspron kelijke verwachting vandaag in het gezelschap van een Keniaan- se dominee in Nederland arri veert, zal tien dagen in Neder land zijn. Daarbij doet hij de Oranjeloop van morgen in Mid delburg aan, geeft hij maandag acte de presence bij een training van Dynamica en start hij op vrijdag 7 mei ook nog in een trimloop in Oostkapelle. Als trekpleister Daniël Komen al komt, natuurlijk. De Keniaan Daniël Komen tijdens een wedstrijd in Lausanne in 1999. foto Patrick Aviolat/EPA door Eugène de Kok HEINKENSZAND - Het duel tussen VCK en Yerseke had al les in zich wat je van een beslis singsduel mag verwachten. Goed gevoetbald werd er niet, maar spelers rolden over elkaar heen in hun gevecht om de bal, supporters bezweken bijna van de spanning en de beslissing viel pas in de laatste minuten. Yerseke won met 2-1. De Koudekerkse doelman Joeri Nonnekes was de grote verliezer van de avond. De twee doelpun ten van Yerseke kwamen na twee blunders van zijn hand. Al in de zevende minuut trapte de keeper tegen de rug van de weg lopende Hermy Pekaar. De mee opgekomen verdediger van Yer seke keerde zich direct om, aar zelde niet en lobde de bal fraai over de nog te ver voor zijn doel staande Nonnekes. De poging van Pekaar raakte de lat, maar de bal kwam in de voeten van Bart van Steveninck, die de bal slechts voor het intikken had. VCK herstelde zich snel van de vroege achterstand en toonde zich in de eerste helft de beter voetballende ploeg. De ploeg van de vertrekkende Niek van den Houten was een aantal keer akelig dicht bij de gelijkmaker. Twee keer bracht Nic Moerland redding op de doellijn van Yerse ke na gevaarlijke inzetten van Bas de Regt en Sjoerd Remery. Moerland had toch al een druk ke eerste helft want de potige verdediger had zijn handen vol aan de naar Kloetinge vertrek kende Stefan Wielemaker. De Koudekerkse aanvaller was met fraaie acties een constante plaag voor zijn directe tegen stander, Moerland. Hij had han den en voeten nodig om Wiele maker af te stoppen. De talloze overtredingen leverden Moer land één gele kaart op, waar hij een aantal keren gevaarlijk dicht tegen een tweede aan zat. Trainer Nieuwenhuize besloot in de rust Moerland te behoeden voor een rode prent en wisselde hem voor Frans van Driel. De tweede helft ging verder waar de eerste eindigde. VCK bleef op zoek gaan naar de ge lijkmaker en was de gevaarlijk ste ploeg. De beloning kwam na een halfuur, toen de compleet vrijstaande Ronald Balthazar de bal voor het intikken had na een goede voorzet van invaller Sjoerd Gelok. Jeugdige supporters van VCK ontstaken het meegebrachte vuurwerk, de oudere supporters schreeuwden hun ploeg op nieuw naar voren. Alles leek er op te wijzen dat de Walchena- ren direct door zouden stomen naar een voorsprong, maar nog geen tien minuten na de 1-1 ging Nonnekes opnieuw in de fout. De doelman, die even daarvoor nog knap redde op een schot van Padden van de Water, kreeg een ogenschijnlijk ongevaarlijke kopbal van Lamper van de Ven niet onder controle. Via de han den van Nonnekes en de paal rol de de bal langzaam het doel in. VCK zette nog wel aan, maar het verzet bleek gebroken. Door de nederlaag moet de ploeg uit Koudekerke nog lan ger vechten om lijfsbehoud in de derde klasse veilig te stellen. Tegenstanders in die strijd zijn WHS en de winnaar van de drie kamp tussen vierdeklassers DFS, Wolfaartsdijk en Bevelan ders. Ook voor Yerseke is het seizoen nog niet afgelopen. Door de overwinning heeft Yerseke een periodetitel en speelt het zater dag tegen JPS in Tilburg. „In die nacompetitie zullen we het rustig aan gaan doen. Dat heb ben we voor deze wedstrijd al besproken", zei een glunderen de André Nieuwenhuize, die nog fijntjes wees op het feit dat hij de wedstrijd tegen VCK lie ver helemaal niet had gespeeld. „In de laatste twee wedstrijden moesten we één punt pakken, maar we verloren beide duels. Dat was absoluut niet nodig ge weest." VCK-Yerseke 1-2 (0-1). 7. Bart van Steveninck 0-1, 75. Ronald Balthazar 1-1, 86. Lamper van de Ven 1-2. Gele kaart: Michel Meul- meester, Dankfried Verhage (VCK), Nic Moerland, Hermy Pek aar en Elco de Schipper (Yerseke). Scheidsrechter: Rini Bruinooge (Wemeldinge). Aantal toeschou wers: 450. ioorKoen de Vries j-HEERENHOEK - Ze schreeu- fen het niet van de daken, maar djn er wel trots op. De organisa- oren van de Omloop van Borse- e, die zaterdag en zondag verre ien wordt, mogen ruim vijfhon- lerd deelnemers begroeten, iijna een kwart van het aantal icentiehouders in Nederland. het alleen het aantal deelne- ners is indrukwekkend, ook het iveau mag er zijn. Nagenoeg al- nationale toppers bij de nieu- relingen, junioren en de eli- B-vrouwen komen naar 's-Hee- enhoek, waar op de gerenoveer- e Molendijk de start- en finish- jn is getrokken. Daarmee roeit de Omloop van Borsele - ie dit jaar toe is aan zijn 21e li tie - alweer een beetje in bete- enis. „In de loop der jaren heb- en we een naam opgebouwd", eet Cees Raas, voorzitter van et organisatiecomité. Hij staat an het hoofd van een ploeg van )'n 150 enthousiastelingen, dele generaties hebben hier ge- iden. In de wielerwereld heeft e Omloop van Borsele een be- aalde naam en klank gekregen, n dit jaar hebben we een prach tig programma. Beter kan bijna niet." Opmerkelijk is de medewerking van de gemeente aan het evene ment. Die ging zelfs zo ver dat de op de Kuipersdijk (bij 's-Hee- renhoek) gelegen rotonde de montabel is. Bij wielerwedstrij den wordt het ding gewoon een dagje opgeruimd. Vooral de koers voor de vrou wen zal een publiekstrekker zijn. Omdat de wedstrijd mee telt voor de topcompetitie komt zaterdag iedere zichzelf respec terende Nederlandse renster aan de start. Wie vanaf 13.45 uur op de Molendijk aanwezig is, kan onder meer olympisch kampioene Leontien van Moor- sel de presentielijst zien teke nen. De winnares van de editie van vorig jaar staat voor het laatst aan de start. Na de Spelen zet ze een punt achter haar car rière. Ook Mirjam Melchers, de nummer twee van het laatste WK, Anouska van der Zee, Sis sy van Alebeek, toptalent Vera Koedoder, Debby Mansveld en Chantal Beltman zijn van de partij. Publiekstrekker is ook Renate Groenewold, de wereldkampioe ne schaatsen. Onder de onge- door Koen de Vries GOES - Als de voortekenen niet bedriegen, staat de op volgster van de vorig jaar ge stopte wielrenster Baukje Doedee al klaar. Het is haar achttienjarige zusje Renske, die dit jaar bij alle koersen van de junioren in de voorste gelederen te vinden was. Bij alle wedstrijden eindigde ze bij de eerste tien en vorige week overtrof de studente aan de Goese laboratorium- school zichzelf met de tweede plaats in een criterium in Den Dungen (bij Den Bosch). De anti-sprintster reed nota be ne met het complete peloton in haar kielzog als tweede over de streep. „Ze doet het heel goed. Volgens mij kan ze ook al bij de senioren mee", zegt Baukje Doedee over haar zusje. „Tja", zegt Renske, „ik ga na tuurlijk niet zeggen dat ik een talent ben. Maar Baukje zegt dat ik nu beter ben dan zij toen zij achttien was. Dat kan wel kloppen, want zij be gon pas op haar vijftiende. Ik deed op mijn negende al mee aan dikkebandenwedstrijden. Voorlopig kijk ik nog tegen haar op. Wat zij heeft gepres teerd, zou ik ook wel willen. Maar als het kan, wil ik nog beter." Renske Doedee, woonachtig in het gehucht Duivenhoek (tussen Kloosterzande en Graauw), doet er veel aan om beter te worden. „School gaat natuurlijk voor, maar de rest van mijn tijd steek ik bijna he lemaal in het wielrennen. Ik verwacht veel van de Omloop van Borsele. Dat is mijn koers. Er staat meestal lekker veel wind, de wegen zijn lek ker lang en er is meestal geen geduw en getrek. Het is een lekker rondje." veer 140 deelneemsters bevindt zich één Zeeuwse. Het is Karin de Krijger uit Breskens, van wie geen hoofdrol wordt verwacht. De vrouwen starten om 14.45 uur. Ze leggen 120 kilometer af, verdeeld over vijf ronden van 24 kilometer door het fraaie land schap op het grondgebied van de gemeente Borsele. Nieuwelingen Eerder op zaterdag komen de jongens nieuwelingen (15 en 16 jaar) in actie. Zij starten om 11.15 uur. Even leek het erop dat het organisatiecomité deze koers en de drie jeugdkoersen van zondag tevens het Neder lands kampioenschap had mo gen noemen, net als in 1999 en 2000 het geval was. Dat ging op het laatste moment echter niet door. Zondag staan drie groepen aan het vertrek. Om 11.15 uur star ten de meisjes-junioren (17 en 18 jaar) voor 72 kilometer, om 11.18 uur de meisjes-nieuwelin gen (48 kilometer) en om 14.30 uur de jongens-junioren, voor 120 kilometer. Bij de jeugdkoersen komen onge veer 25 Zeeuwen aan de start. Van enkele van hen wordt een hoofdrol verwacht. Zo is de Zeeuws-Vlaamse Renske Doe dee bij de meisjes-junioren niet kansloos voor een podium plaats. Bij de eerste klassieker van dit jaar finishte ze als vier de. Bij de jongens-juni oren staat Goesenaar Niek Rentmees ter als een van de favorieten ge noteerd en bij de jongens nieu welingen is Tim Dees uit Tholen een speerpunt. Er verschijnen dit jaar geen ren ners uit 's-Heerenhoek, toch een wielerdorp bij uitstek, aan de start. Cees Raas maakt zich er niet druk om. „Dat is een kwes tie van tijd." Hij attendeert er op dat dokter Zwartelé weer rondearts is. Voor de zoveelste keer. Hij mag dan sinds jaar en dag voorzitter van voetbalclub Patrijzen zijn, met het wielrennen is hij net zo goed vergroeid. Plannetje Het organisatiecomité is on danks het fraaie programma nog niet helemaal tevreden en broedt op een plannetje om nog meer toeschouwers te trekken. Om iets of iemand die weinig of niets met wielrennen te maken heeft naar het wielerdorp te ha len. Meer wil men er voorlopig niet over kwijt. Baukje Doedee (rechts) met vier van de jonge rensters van Theo Middelkamp. foto Willem Mieras door Koen de Vries GOES - Baukje Doedee stopte vorig jaar met prestatief wielrennen, maar dat bete kent niet dat ze voor de sport verloren is. Ze heeft zes rensters van wielervereniging Theo Middelkamp onder haar hoede geno men, waarvan er zondag vijf van start gaan in de Omloop van Borsele. De meesten van de rensters die Baukje Doedee op sleeptouw neemt, hebben wat in hun mars. Zo is Doedee bijvoorbeeld heel enthousiast over Anne Eversdijk uit Kapelle. Zij rijdt bij de nieuwelingen re gelmatig in de prijzen. Haar leeftijdgenoot Anne van der Horst uit Oost-Souburg is nog maar net begonnen, maar heeft nu al sterke benen. De andere vier meiden fietsen bij de junio ren. Denise de Kraker uit Goes is in de Om loop van Borsele niet van de partij. Ze heeft de ziekte van Pfeiffer. Suzan La- vooij uit Hansweert en Annelies Israel uit Kruiningen hebben nog wat moeite om in het peloton te fietsen. Nathalie de Roo uit Biezelinge, inderdaad familie van Jo de Roo, heeft meer ervaring, maar is aan de lichte kant. „Ze weegt drie keer niks", vol gens Doedee. „Ze is iemand voor bergop. En op de mountainbike is ze ook sterk." Het halve dozijn rensters van Doedee is ui termate goed gemotiveerd. „Op de trainin gen zijn ze er altijd en ze geven zich voor honderd procent. Als je die instelling hebt, kom je altijd ver." Spannend Dankzij die instelling heeft Doedee het uit stekend naar haar zin. „Ik kijk altijd uit naar de trainingen. En ook naar de wed strijden van zondag. Ik vind het span nend, net zo spannend als die meiden. Het is de eerste klassieker waarin ik hen aan het werk zie. Ik ben benieuwd." Zierikzee. Interne competitie. Voor laatste ronde: Han van der Made-Bas van de Graaf 0-1 Hans Baris-Hans Aan- geenbrug 0-1 Adrie de Jonge-Martin Krijger 0-1 Jan Verduijn den Boer-Arend Bandsma rem John van Dal- sen-Sjaak Spiegels 1-0 Johan Hoogstra- te-Henny de Jonge 0-1 Teun Brou wer-Herman Jukkenekke 0-1 André Tïlle- ma-Niels Meintema 1-0 Kees Polder- man-Alex de Nie 1-0 Jort Hardon-Paul Greefhorst 0-1 Dick Doeswijk- Jan Bom 1-0 Daan Baars-Chrïs van Eldik remise Marijn van Wijngaarden- Michiel Meer kerk 0-1 Tannie Blok-Jan Heiligers 0-1 Stand: 1 Bas van de Graaf 1165; 2 Hans Aangeenbrug 1149,83; 3 Martin Krijger 1137,67; 4 Richard van der Veken 950; 5 Arend Bandsma 827,33; 6 Sjaak Spie gels 802,83; 7 Peter de Vrieze 699,5; 8 Han van der Made 672; 9 John van Dal- sen 668; 10 Jan Verduijn den Boer 653,33; 11 Aat Brakel 650; 12 Hans Baris 646; 13 Henny de Jonge 618,33; 14 Adrie de Jonge 607,5; 15 Herman ukke- nekke 606,83; 16 André Tillema 603,17; 17 Johan Hoogstrate 580; 18 Teun Brou wer 569,5; 19 Pang Yuen 548,17; 20 Niels Meintema 542; 21 Stoffel Stoel 538,5; 22 Alex de Nie 536,17; 23 Patrick van den Berg 493,33; 24 Kees Polder man 482,67; 25 Paul Greefhorst 467,5; 26 Daan Baars 426; 27 Jort Hardon 422,83; 28 Jan Bom 417,17; 29 Chris van Eldik 413,83; 30 Michiel Meerkerk 410,5; 31 Henk Bremer 402,83; 32 Jan Heiligers 389; 33 Dick Doeswijk 376; 34 Jos Maaskant 371,33; 35 Marijn van Wijngaarden 244,67; 36 Tannie Blok 199,17; 37 Noraly Stange 188; 38 Emily Boot 142,83; 39 Mark van Rooten 106,17; 40 Henk Elshout 56; 41 Victor van den Berg 38,33; Lucky Day 28.04.2004: 2-26-27-28-29-31 -38-39-41 -55-57-58-59- 62-64-65-66-71-79-80. Rennes. EK landenteams. Vrouwen, groep B: Nederland - België 2-1. Krone- meyer - Romedenne 9-10 6-9 7-9, Nau- de - De Rijcke 9-0 9-4 9-2, Atkinson - Hannes 9-0 9-7 9-4. Mannen, groep A, eerste wedstrijd: Nederland - Denemarken 3-1. Bennet- Mads Korsjberg 5-9 9-4 4-9 5-9, Buit- Knudsen 9-6 9-0 9-3, Anjema-Sörensen 9-2 9-5 9-3, Berden-Mikkel Korsjberg 9-4 9-4 9-5. Hoofdklasse vrouwen VE: Phil- ten-Schelde 0-6, Souburg-Boskreek 5-1, MLTC-DOS 2-4. VD hoofdklasse: Bru ten-Ovezande 2-2, Hoek-Domburg 0-4, Halve Maantje-Golfbreker 4-0, Wester- schouwen-Kruiningen 0-4. VD Eerste klasse A: St.Annaland-Klappers 4-0, Hontenisse-Zierikzee 2-2, Scelvering- he-Gravelsteps 0-4, Stoof-Hulster Am bacht 4-0. VD Eerste klasse B: Hulster Ambacht-Souburg 3-1, Vogelvlucht-Zer Oirts 2-2, Beveland-Zierikzee 2-2, Yerse- ke-Ruucstoppelen 0-4. Standen. VE Hoofdklasse: de Schel de 4-21, de Boskreek 4-14, DOS 4-12, Souburg 3-9, MLTC 3-7, SJEF 3-6, Phil- ten 3-3. VD Hoofdklasse: Domburg 4-13, Kruiningen 4-12, Ovezande 4-9, Halve Maantje 4-9. Golfbreker 4-8, Bru ten 4-8. Hoek 4-4, Westerschouwen 4-1. VD Eerste klasse A: Stoof 4-14, Gra- velsteps 4-12, St. Annaland 4-11, Huls ter Ambacht 4-7, Zierikzee 4-7, Klappers 4-6, Hontenisse 4-5, Scelveringhe 4-2. VD Eerste klasse B: Ruucstoppelen 4-15. Zierikzee 4-9, Beveland 4-8, Yerse ke 4-8, Hulster Ambacht 4-7, Souburg 4-7, Vogelvlucht 4-5, Zer Oirts 4-5. Miinchen. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Horna (Per) - Mutis (Fra) 6-4 6-1. Tweede ronde: Verkerk (Ned/4) - Pashanski (SMo) 7-6 7-6, Krat- ochvil (Zwi) - Sargsian (Arm) 6-2 6-4, Olivier Rochus (Bel) - Kohlschreiber (Dui) 7-6 6-2, Waske (Dui) - Spadea (VSt/5) 3-6 7-5 7-6. Dubbel, eerste ronde: Verkerk/Srichaphan (Ned/Tha) - Benfele Alvarez/Moodie (Spa/ZAf) 7-6 6-4. Barcelona. Mannen, 990.000 euro: Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Eisner (Dui) 6-4 6-2, Marc Lopez (Spa) - Mantil la (Spa/15) 6-4 7-6, Feliciano Lopez (Spa/10) - Sanchez (Spa) 6-3 2-6 6-4, Za- baleta (Arg/16) - Vicente (Spa) 6-0 6-3, Verdasco (Spa) - Luczak (Aus) 5-1 opga ve Luczak, Vliegen (Bel) - Saretta (Bra) 6-2 1-6 6-3, Nalbandian (Arg/3) - Martin (VSt) 6-2 6-4, Patience (Fra) - Chela (Arg/9) 1-6 6-4 6-4, Canas (Arg) - Ancic (Kro) 6-4 6-4, Gonzalez (Chl/5) - Lapentti (Ecu) 7-6 6-0, Gaudio (Arg/13) - Popp (Dui) 6-0 7-6, Martin (Spa) - Massu (Chl/4) 6-3 5-7 6-2. Warschau. Vrouwen, 500.000 euro. Eerste ronde: Schnyder (Zwi/7) - Ta- tarkova (Oek) 6-3 6-4, Schiavone (lta/9) - Pisnik (Slv) 6-3 6-0, Daniilidou (Gri) - Dulko (Arg) 6-2 6-2, Nemeckova (Tsj) - Nayova (Slw) 6-3 6-2, Maleeva (Bul) - Li- kovtsjeva (Rus) 6-3 6-1, Farina Elia (Ita) - Chaldkova (Tsj) 6-4 6-1. Tweede ron de: Venus Williams (VSt/2) - Zuluaga (Col) 4-6 6-2 6-0, Smahsnova-Pistolesi (lsr/8) - Hantuchova (Slw) 6-4 7-5. Cagnes-sur-Mer. ITF-toernooi vrou wen, 60.000 euro. Eerste ronde: Grandin (ZAf) - Tamaëla (Ned) 4-6 7-6 7-6. Rome. Challenger mannen, 25.000 euro. Eerste ronde: Di Mauro (lta/3) - Wessels (Ned) 4-6 7-6 6-3, Vanek (Tsj/7) - Hemmes (Ned) 3-6 6-3 6-4. Oefeninterlands. Minsk: Wit-Rusland - Litouwen 1-0 (0-0). 76. Bliznioek 1-0. Bydgoszcz: Polen - Ierland 0-0. Kiev. Oekraïne - Slowakije 1-1 (1-0). 13. Venglinski 1-0,65. Varga 1-1. Jerevan: Aremenië - Toerkmenistan 1-0 (0-0). 68. Akopian 1-0. Tel Aviv: Israël - Moldavië 1-1 (1-0). 32. Covalenco 1-0 (e.d.), 69. Rogaciov 1-1. Sofia: Bulgarije - Kameroen 3-0 (1-0). 7. Berbatov 1-0, 54. Berbatov 2-0, 56. La- zarov 3-0. Rode kaart: 53. Mettomo (Ka meroen). Boekarest: Roemenië - Duitsland 5-1 (4-0). 21. Plesan 1-0, 23. Rat 2-0,35. Dan- ciulescu 3-0, 43. Danciulescu 4-0,84. Ca- ramarin 5-0, 88. Lahm 5-1. Letland - IJsland 0-0. Ronde van Romandië. Eerste etap pe, start en finish in Yver- don-les-Bains: 1. Svorada (Tsj) 175,2 km in 4.15.12, 2. Zanotti (Ita), 3. Pagliari- ni (Bra), 4. Strazzer (Ita), 5. Petacchi (Ita), 6. Reynes (Spa) Algemeen klas sement: 1. McGee (Aus) 4.19.31, 2. Pollack (Dui) 0.07, 3. Hamilton (VSt) 0.11, 4. Elmiger (Zwi) 0.12, 5. Moos (Zwi), 6. Zanotti 0.14. Ronde van Castilla en Leon. Eerste etappe, Belorado - Castrojeriz: 1. Gu tierrez (Spa) 156 km in 3.46.42, 2. Zabal- la (Spa), 3. Galparsoro (Spa), 4. Gonza lez (Spa), 5. Perez (Spa), 6. Gorka Beloki (Spa). Ruban GranitierBreton. Tweede etappe, Bourbriac - Nevez: 1Johnny Hoogerland (Yerseke) 172,7 km in 4.01.53, 2 Thébault (Fra) 0.01, 3 Del- pech (Fra) 0.08. Algemeen klasse ment: 1Veikkanen (Fin) 7.51.28, 2. Ger rans (Aus) 0.03, 3. Mangel (Fra) 0.05. I Donderdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 2. 3BSD 1 - Tabara. Locatie: Huis van Nassau, Zierik zee. Aanvang; 19.30 uur. Driebanden toernooi Colijnsplaat 406, kwartfinale. Locatie: Café Julia na, Colijnsplaat. Aanvang; 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45