PZC Geen geld voor extra projecten Twee zwaargewonden bij ongeval Borrel en taart voor jarig zorgcentrum De Wieken Met jouw selectie gratis naar het EK auping 19 Gemeentelijke gezondheidszorg moet pas op de plaats maken BraH Alarm verjaagt inbrekers Opleidingen naar hogeschool Stroomkasten worden vervangen Renesse drinkt uit plastic Celstraf voor bewindvoerder Deuk in politieauto beboet k zeeuwse almanak Brugwachters Redactie: 0113-315649 I «ww.pzc.nl 1 :.mail:redactie@pzc.nl 'ostbus 314460 AA Goes i Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 29 april 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode V' -li 1844- 1998 Van Persie maakt lange neus editie Schouwen-Duiveland door Melita Lanting ZIERIKZEE - De komende vier jaren worden vrijwel geen nieu we projecten opgezet voor ge zondheidszorg. De gemeente Schouwen-Duiveland maakt een pas op de plaats. Lopende projecten worden voortgezet en afgemaakt. z\lleen kleine lokale initiatieven kunnen verder ont wikkeld worden. Dat blijkt uit een knelpuntenin- ventarisatie die is gemaakt voor de nieuwe nota gezondheidsbe- j leid. Lopende projecten die afge maakt worden, zijn onder meer J het preventief gezondheidson- i derzoek ouderen, valpreventie en het Galm-project. „Het probleem is dat de econo mische situatie voor de gemeen ten een stuk lastiger is gewor den. Gemeenten moeten bezuini gen en dus is er geen geld voor nieuwe projecten", vertelt F. Witkam van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg Oos- terschelderegio. De gemeente Schouwen-Duiveland maakt deel uit van dit samenwerkings verband. Witkam: ,,We zijn vier jaar gele den begonnen met een regionaal gezondheidsbeleid. Daarvoor is een nota opgesteld en die is nu aan herziening toe." Witkam stelt dat het niet louter om finan ciële redenen is dat er nauwe lijks aandacht is voor nieuwe projecten. „Wij vinden het niet verstandig nieuwe projecten op te pakken omdat we denken dat we alle energie nodig hebben voor een nieuwe wet die er aan zit te komen. Het gaat om de wet Maatschappelijke Onder steuning. In deze wet worden heel veel maatschappelijke za ken gebundeld. Bijvoorbeeld so ciale activering of mantelzorg. Maar ook zaken die nu nog in de wet Voorzieningen Gehandicap ten zijn geregeld vallen onder de nieuwe wet. De nieuwe wet is veelomvattend en zal ingrijpen op veel terreinen waar de ge meenten mee te maken hebben." Naast de genoemde gezamen lijke projecten heeft de gemeen te Schouwen-Duiveland ook nog twee lokale projecten. Het project eenzaamheidsbestrij- ding loopt al in verschillende plaatsen, en de stichting Wel-" zijn Ouderen gaat een project opzetten voor depressieve men sen. advertentie Global Soundsj Wereldmuziek voor een wereldprijs 6,99 vanavond iBrasseriemenu oranje paprikasoep en schol, zalm en lamsoor of hartige groenteflensjes en wortel-chcesecake 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: (0118) 886866 vrijdag 30 april Koninginnedag gesloten zondag 2 mei 11.00-17.00 uur lBoekenmarkt duizenden boeken tegen de laagste prijs 13.00-17.00 uur Bewoners van De Wieken heffen het glas op de feestelijke verjaardag van hun zorgcentrum. dc Winkel KERY Beeld &Geluid door Melita Lanting ZIERIKZEE - Met een 'lang zal De Wieken leven' begon giste ren het feest van het gelijkna mig zorgcentrum in Zierikzee. Het centrum bestaat twintig jaar en dat is gisteren gevierd met een feestje voor de bewo ners. Die zijn getrakteerd op een enorme slagroomtaart, een borreltje, een paar toespraken en een warm buffet. De 93-jarige J. den Haan-Deur- loo had de eer de taart aan te snijden omdat zij het langst in De Wieken woont. Mevrouw Den Haan heeft het volgens ei gen zeggen prima naar de zin in het zorgcentrum. „Ik woon hier een jaar of tien. Het is nog net zo als toen ik kwam." J. Wijsman valt met haar neus in de boter. Het is haar eerste dag in De Wieken. Terwijl ande ren aan het sjouwen zijn met haar meubeltjes, zit zij lekker ahn het gebak. „Ik slaap hier vannacht voor het eerst. Ik ken al wel veel mensen en dat vind ik gezellig. Als je alleen woont, vereenzaam je een beetje." Bij haar aan tafel zit W. Hijboer. Zij woont in een aanleunwoning van De Wieken. „Ik eet hier twee keer per week. De rest van de dagen kook ik zelf, want je moet nog wat te doen hebben. Ik vind het wel gezellig om hier te eten en het eten is prima." Armen en wezen De Wieken is nog een zelfstan dig zorgcentrum op christelijke grondslag. De geschiedenis van De Wieken begint in 1824. Toen kocht de diaconie een pand om aan armen en wezen onderdak te bieden. Rond 1880 betrok de diaconie een nieuw pand bm dat vervolgens in 1940 te verruilen voor weer een nieuw gebouw. Dat was voor die tijd een heel modern gebouw voor gegoede protestanten. In 1984 werd de eerste fase van het huidige gebouw in gebruik genomen. Dit pand wordt nog steeds gebruikt, al moet het hier en daar al wel weer aangepast worden aan de eisen van deze tijd. Zo is onlangs het restau rant verbouwd omdat De Wie ken ook maaltijden wil verzor gen voor ouderen die niet in het centrum wonen. Raadzaal Gisteren is de naam voor het ver bouwde pand onthuld door K. de Jonge, bedenker van de nieuwe naam. „Het heet De Raadzaal. Ik heb daarvoor geko zen omdat de beraadslagingen hier al bij de koffie beginnen." De Jonge is dagelijks in het res taurant te vinden. Altijd aan de zelfde tafel, samen met drie huis genoten. „Hier doe je ideeën op en hoor je nog eens wat." De vier mannen zijn actief betrok ken bij het wel en wee van het centrum. De 89-jarige De Jonge zit samen met Schot („Ik ben een jonkie, ik ben pas 83") in de cliëntenraad. Ze hebben nog een welgemeend advies aan het be stuur van het jarige zorgcen trum: blijf zo lang mogelijk zelf standig. „De lijnen zijn nu kort. Als er wat is, kunnen we de di recteur direct aanspreken - en dat willen we zo houden." (advertentie) Ga naar de Auping Match dealer, stel jouw ideale Match bed samen en maak kans op een geheel verzorgde reis voor twee personen naar Portugal, inclusief EK-kaarten voor de wedstrijd Nederland-Tsjechië. Bij de Match-dealer staat een speciale oranje Match voor jou klaar. Heb je liever een andere kleur? Jij kiest. Met de Auping Match stel je zelf je bed samen. De Auping oranje Match is slechts een van de 2.000.000 mogelijke combinaties. Wat je wil. Jij bepaalt. Uw dichtstbijzijnde Auping Match dealers vi n u graag de actievoorwaarden KOUDEKERKE Vision Store Woontrend Zeeland, Duinstraat 18A door Melita Lanting ZIERIKZEE - Twee mensen zijn gistermiddag rond kwart over één zwaar gewond geraakt bij een ongeval op de Nieuwe Kool- weg, even buiten Zierikzee. Een personenauto botste aan het be gin van de middag frontaal op een vrachtwagen. Beide inzittenden van de perso nenauto zijn met ernstig hoofd en beenletsel naar het zieken huis gebracht. De bestuurder van de personen auto, een 23-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland had geen rijbewijs en reed in de auto van zijn passagier, een 19-jarige vrouw uit Zierikzee. DOMBURG - Het alarm van een horecabedrijf in Domburg heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een inbraak voorko men. Rond half vijf braken onbeken den in bij het bedrijf op de Markt in Domburg. De inbre kers kwamen niet ver: ze waren nauwelijks binnen of het alarm begon te loeien. Daarop kozen ze het hazenpad. Uit het bedrijf wordt niets ver mist. Hij kwam vanuit de richting Burgh-Haamstede en kwam door onbekende oorzaak met zijn rechterwiel in de berm. Hij heeft waarschijnlijk te krachtig gecorrigeerd en daardoor is de auto gaan slingeren en botste hij frontaal op de vrachtauto. De brandweer heeft beide slacht offers uit de auto moeten knip pen omdat ze bekneld zaten. Ook de traumahelikopter is bij het ongeval geweest om assisten tie te verlenen. De man is per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis in Vhssingen. De vrouw is naar het ziekenhuis in Goes gebracht, maar in de loop van de middag is ze alsnog overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam. Ook de vrachtwagenchauf- VLISSINGEN - De Sosa-opleidingen voor maatschappe lijk werkers van de Hogeschool Inholland worden overge nomen door de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. De be sturen van beide onderwijsinstellingen hebben hierover overeenstemming bereikt. De Raden van Toezicht en het ministerie van Onderwijs moeten nog groen licht geven voor de overname, pagina 15 overname Sosa-opleiding ZIERIKZEE - De zes stroomkasten op het Havenplein in Zierikzee worden vervangen. Deze verdeelstations van de gemeente zijn sterk verouderd en vallen regelmatig uit. De voorziening wordt vooral gebruikt door de marktkoop lieden, die daarvoor betalen. Het wegvallen van de elektri citeit is met name in verband met koelmachines verve lend. Daarbij komt, aldus het raadsvoorstel, dat de kas ten slecht zijn beveiligd tegen misbruik. Hoeveel inkom sten de gemeente daarmee tot dusver is misgelopen, is on bekend. De nieuwe stroomkasten worden in de grond ver zonken. Met de vernieuwing is een investering gemoeid van ruim vijftigduizend euro. RENESSE - In het horecagebied van Renesse wordt het ook dit pinksterweekeinde verboden met glazen op straat te lopen. Het glaswerk wordt tijdelijk vervangen door on breekbaar plastic. De zone waarin de maatregel van kracht is, wordt op diverse plekken afgebakend met tien waarschuwingsborden. Horeca-ondernemers binnen het gebied mogen op hun terrassen wél dranken in glas of fles je serveren. Ze zijn echter verplicht er op toe te zien dat hun gasten niet gaan lopen met de verfrissing. Op iedere overtreding van die regel staat voor de terraseigenaar 1143 euro boete. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 59-jarige inwoner van Oosterland voor seksueel misbruik van een vrouw en verduistering veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Aan het slachtoffer moet hij 1250 euro smartengeld betalen. De man trad op als bewindvoerder van de vrouw, die hij in 2002 misbruikte. Ook beschikte hij over haar bankpas, waarmee hij sinds 2000 regelmatig geld pinde. Die bedra gen kon hij niet verantwoorden. Hij had verklaard een deel van het geld als honorarium voor zichzelf te houden. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren een 36-jarige inwoner van West- kapelle voor dronken rijden 750 euro boete en vier maanden voorwaardelijke rijontzegging opgelegd. De man ging 31 december vorig jaar in Westkapelle erg knullig tewerk bij het parkeren van zijn auto. Bij een achteruitrijma- noeuvre reed hij zelfs een deuk in een politieauto. De agenten hadden kort daar voor aanwijzingen gekregen over het gestuntel van de West- kapellenaar. Daarop hadden ze besloten maar eens poolshoogte te gaan nemen. Uit de blaastest kwam een score van 595 microgram. Dat is een alcoholpercentage dat ruim tweeënhalf keer zo hoog ligt als maximaal is toegestaan. (Advertentie) feur, een 28-jarige man uit Zalk, is voor onderzoek naar Goes gebracht. Of de automobilist ook te hard heeft gereden is nog niet be kend, de technische recherche onderzoekt het ongeval. Door het ongeval ontstond rond Zierikzee een verkeerschaos. Pas rond vier uur 's middags werd de weg weer vrijgegeven. 1 Noteer mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,50 Ik geef daarbij éénmalig toestem- Voor automatische in so stem ik toe in afschrijving va (postlbankrekeningnummer PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Ir treft u nadere informatie aan. 711688 555530" dl Noteer mij voor een abonne ment. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daama wil ik betalen: per maand met automati sche incasso (€19.45). O per kwartaal met automa tische incasso 56,60). per jaar met automatische incasso (€217,00) Stuui deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231 De twee inzittenden van de personenauto moesten door de brandweer uit het voertuig geknipt worden. foto Dirk-Jan Gjeltema Beide echtelieden hadden haast. Hij moest zijn avond dienst gaan draaien, zij moest hun dochtertje ophalen bij de oppas die op haar beurt weer op hete kolen zat want ze zou met haar lief naar de bio scoop. Het leek allemaal net te gaan lukken. De man zag de auto van zijn vrouw naderen aan de overzijde van het kanaal en zij zag hem. En toen, toen begonnen de bellen te rinke lende slagbomen te dalen en de brug te draaien. Soms is zo dichtbij ook zo ver weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37