Gemeente tegen bouw huizen in Poldersedijk Slabbekoorn zegt orkest vaarwel PZC PZC Omroep Tholen vraagt toch subsidie aan Twee vroege lintjes in Reimerswaal Dreigende wolken boven Noord-Beveland JVIaritima MIDDELBURG BOEKENSTAD Wethouder blijft bij gekozen locaties 's-Heer Arendskerke 13 Borsele wil toch bouw Boeiert Boete voor rijden zonder rijbewijs Celstraf voor dealen cocaïne Verwarde zoon bedreigde ouders Bewindvoerder moet jaar zitten Rommelmarkt Huifkartocht agenda Open dag atelier Watertoren Souburg moet zorgen voor een breder kunstaanbod donderdag 29 april 2004 KRUININGEN - Twee inwo ners van de gemeente Rei merswaal hebben gisteren al een lintje gekregen. E. Goed hart-Hoekman uit Yerseke werd gistermiddag in het ge meentehuis benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. A. Dek uit Kruiningen kreeg de onderscheiding gis teravond in de brandweerga rage in Kruiningen. Goedhart-Hoekman (56) zorgt al sinds het begin van haar huwelijk in 1977 voor haar zes jaar jongere broer, die lijdt aan het Syndroom van Down. Ook heeft ze tus sen 1979 en 1989 EHBO-les- sen verzorgd aan leerlingen van basisscholen aan Yerse ke, die ze opleidde voor het A-diploma. A. Dek (56) is al 35 jaar lid van de vrijwillige branweer in Kruingen, sinds 1978 als commandant van het 24 leden tellende corps. In deze perio de was hij zeven jaar lang commandant van de vrijwilli ge brandweer Rilland en veer tien jaar lang bestuurslid van de Vereniging van Bevelvoe renden op de Bevelanden. Bovendien was Dek in 1990 initiatiefnemer en medeop richter van de klederdracht vereniging Ons Boeregoed, die streeft naar de instand houding van het Zeeuws cul tureel erfgoed. Hij is ook se cretaris van Ons Boeregoed en lid van de toneelgroep. Vier jaar geleden heeft Dek zich bijzonder ingezet voor het realiseren van het clubge bouw en de viering van het tienjarig jubileum. KORTGENE - Dreigende wolken pakken zich samen boven Noord-Beveland. Het weer had gisteren veel gezichten. Zonneschijn werd afgewisseld door felle hagel- en regenbuien. foto Willem Mieras HOEDEKENSKERKE - De gemeenten Borsele wil bij de Raad van State afdwingen dat tussen de de kavels Boeiert- weg 1 en 3 toch mag worden gebouwd. Het Borselse colle ge meende aanvankelijk dat dat niet moest, maar de raad vond van wel. Tegen het plan werden vervolgens bezwa ren ingediend door omwonenden en Gedeputeerde Staten onthielden er hun goedkeuring aan met als argument dat de nieuwe bewoners last zullen krijgen van de paarden stalletjes van de buren. Dat nu, vindt de gemeente Borse le onzin en wil dus in beroep. De raad beslist daar donder dag 6 mei over. GOES - Een 17-jarige jongen uit Goes is gisteravond rond zeven uur in zijn woonplaats aangehouden. De poli tie zag de jongen in een personenauto over de van Hertum- weg rijden. Bij de Agrimarkt bij de van Doomeweg reed hij tegen een glasbak. Hij kreeg een boete omdat hij reed zonder rijbewijs en in een onverzekerde auto. MIDDELBURG - Een 39-jarige inwoner van Den Haag is gisteren in Middelburg voor dealen in cocaïne veroor deeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk en 240 uur werkstraf. De rechtbank achtte bewezen dat de man een aantal maanden aan zijn broer in Terneuzen de harddrugs leverde. De politie kwam de Hagenaar op het spoor tijdens een uitgebreid on derzoek in een Terneuzense drugszaak. MIDDELBURG - Een twintigjarige inwoner van Lewe- dorp kreeg gisteren in Middelburg een straf' gelijk aan het voorarrest en drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf opgelegd. Daarbij moet hij zich houden aan de voor waarden van de reclassering. De jonge verdachte zat slecht in zijn vel toen hij 15 februari dit jaar in de ouder lijke woning zijn vader, die op bed lag, met een klauwha mer bedreigde. Dezelfde dag had hij in de woonkamer zijn ouders de schrik op het lijf gejaagd door met een mes stekende bewegingen in hun richting te maken. Volgens de psychiater was verdachte sterk verminderd toereke ningsvatbaar geweest. Nadat de man veertien dagen had vastgezeten werd hij opgenomen in het psychiatrisch zie kenhuis De Mare in Halsteren. Officier van justitie A. Flikweert vond dat de Lewedorpenaar gebaat was met een behandeling, zodat hij een positieve wending aan zijn leven kan geven. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste- ren een 59-jarige man uit Oosterland voor seksueel mis bruik van een vrouw en verduistering veroordeeld tot achttien maanden gevangenisstraf, waarvan zes voor- 1 waardelijk. Aan het slachtoffer moet hij 1250 euro smar- tengeld betalen. De man trad op als bewindvoerder van 1 de vrouw, die hij in 2002 misbruikte. Ook beschikte hij over haar bankpas, waarmee hij sinds 2000 regelmatig pinde. Die bedragen kon hij niet verantwoorden. Hij ver klaarde een deel van het geld als honorarium te houden. door Rolf Bosboom 's-HEER ARENDSKERKE - De gemeente Goes weigert andere bouwlocaties in 's-Heer Arends kerke te onderzoeken dan de drie die zij al op het oog had. Wethouder M. 'I Hart maakte dat gisteravond duidelijk tij dens 'Kijk in de Wijk', het jaar lijkse bezoek van de gemeente aan het dorp. De laatste nieuwbouw in 's-Heer Arendskerke dateert van 1987. Sindsdien zijn er wel plannen geweest, maar tot uit voering is het door diverse oor zaken niet gekomen. Enkele ja ren geleden is de gemeente daar om begonnen alle denkbare loca ties in en rond het dorp onder de loep te nemen. Onlangs is besloten alle energie en tijd te richten op drie moge lijkheden: het gebied rond de Deestraat en Raadhuisstraat, woningbouw bij de vernieuwing van zorgcentrum Poelwij ck en een uitbreidingswijkje nabij de Landweg. Rondgang Delegaties van het gemeentebe stuur en de Stichting Overlegor gaan 's-Heer Arendskerke maak ten gisteren aan het begin van de avond een rondgang in een huifkar door het dorp, inclusief Eindewege, onder meer om de verschillende bouwmogelijkhe den met eigen ogen te bekijken. Later op de avond maakte voor zitter T. Quaak van de Stichting Overlegorgaan duidelijk dat hij de indruk heeft dat de gemeente wel werkt aan het oplossen van het probleem, maar wat hem be treft gaat het niet snel genoeg. De locaties die in beeld zijn, heb ben alle drie te maken met aller lei onzekere factoren. Het dorpsorgaan heeft nadruk kelijk het alternatief van 'Over de dijk' onder de aandacht ge bracht: een wijk aan de west- KAPELLE - Diverse jeugdvere gingen uit Kapelle en Biezelinge houden vrijdag de rommel markt 'Actie Bamboes' op het parkeerterrein aan de Vroon- landseweg in Kapelle. De markt beslaat zo'n vierdui zend vierkante meter. Om 9.15 is de rommelmarkt geopend, om 10.30 uur begint de verkoop bij opbod en om 12.00 uur sluiten de deuren. MSSE - De Vereniging Natuur verzorgt zaterdag huifkartocht over de bloem- dijken van Zuid-Beveland. 3e tocht vertrekt om 13.30 uur het informatiecentrum de Schaapskudde aan de tussen Hein- :enszand en Nisse. De excursie luurt ongeveer twee uur. kant van het dorp, bij de Polder sedijk. Daar kunnen op relatief korte termijn tientallen huizen worden gebouwd, aldus Quaak. Daarvoor zijn zelfs al schetsen gemaakt. „Over twee jaar staat het er." Hij kreeg direct tegengas van een bewoner van de Polderse dijk, die liet blijken dat de direc te omgeving bepaald niet op een dergelijke ontwikkeling zit te wachten. Belangen Die situatie illustreerde het pro bleem waarmee de gemeente kampt, aldus wethouder 't Hart. BROUWERSHAVEN - Tachtig werd hij gisteren, maar het vuur in zijn ogen is nog opvallend fel. Als Cees Slabbekoorn uit Brou werhaven zijn verontwaardi ging uitspreekt over misstanden in de wereld, veert hij op. Zoals hij ook zichtbaar opleeft als hij over muziek praat. Gisteren nam Slabbekoorn afscheid als voorzitter van het Seniorenor kest. Dat gebeurde met een con cert in de Brouwse Grote Kerk. De ogen van de scheidend voor zitter fonkelen als hij op de val reep zijn orkest nog even pro moot. Vijftig leden, waarvan de VLISSINGEN - Beeldend kun stenaar Jan van Munster heeft zijn oog laten vallen op de Wa tertoren in Oost-Souburg, langs de A58. Van Munster was de stu wende kracht achter het cen trum voor beeldende kunst Plus Min in Rcnesse. Het plan van aanpak ligt bij het college van B en W van Vlissingen. Dat beves tigt L. Riekwell van Buro Beel dende Kunst Vlissingen (BBK). Van Munster heeft het centrum in Renesse eind vorig jaar geslo- Overal zitten voor- en nadelen aan. Het gemeentebestuur moet heel zorgvuldig met alle belan gen omgaan. Dat proberen we zo efficiënt mogelijk te doen." Dat betekent dat alle energie wordt gericht op de drie geko zen locaties. Een onderzoek naar de mogelijkheden van bij voorbeeld de Poldersedijk is wat hem betreft niet aan de or de. 't Hart zei geen enkele voorspel ling te kunnen geven over de ter mijnen waarop eventueel kan worden gebouwd. Daarvoor is de gemeente afhankelijk van ve le andere partijen en van aller oudste een klarinetspeler van 89 jaar is. Muzikanten die bijna stuk voor stuk zo'n veertig tot zeventig jaar muziekervaring achter de kiezen hebben. En die, doordat ze op de middag kun nen optreden, veevuldig op ko men draven in verzorgingshui zen, bij Anbo-activiteiten of tij dens een bijeenkomst van De Zonnebloem. Mensen liggen de in Schore ge boren oud-politicus en -bestuur der Slabbekoorn na aan het hart. Geboren in een SDAP-ge- zin, en datzelfde geldt voor zijn vrouw Truus (78), loopt het so cialisme letterlijk als een rode draad door zijn leven en den ken. Hij werd in 1958 raadslid ten. In de nota beeldend kunst beleid 2005-2008 van BBK Vlis singen wordt ingegaan op de nieuwe functie die de Waterto ren kan krijgen. Het particulier initiatief van Van Munster wordt toegejuicht. Van Munsterheeft het idee om de Watertoren om te buigen tot een Ik Eiland, een werk- en ver- blijfplek met ateliers en units voor kunstenaars. Tegelijkertijd kunnen er ook exposities wor den gehouden. De Watertoren zal met de komst van Van Munster 'nadrukkelij ker de entree van de stad gaan lei noodzakelijke procedures. In de Deestraat wordt inmiddels gesproken met particulieren over het ontwikkelen van delen van het gebied. De onderhande lingen stemmen de partijen voor lopig optimistisch. Wat Poel wij ck betreft moet eerst duide lijk zijn hoe de plannen voor de vernieuwing van het zorgcen trum er precies uit gaan zien. Voor de omgeving van de Land weg loopt een uitvoerig archeo logisch onderzoek, dat duidelijk moet maken in hoeverre bebou wing daar mogelijk is. De ver wachting is dat daar eind dit jaar meer duidelijkheid over is. in de gemeente Kruiningen en schopte het in 1970 tot wethou der van de gemeente Reimers waal. Aanvankelijk in combina tie met zijn werk bij de douane, tot het door de jaren heen verbe terde wethoudersalaris hem aan spoorde („Ik voelde me met die twee functies een dief van arme mensen") tot een nieuwe stap in zijn loopbaan. Burgemeester In 1977 werd Slabbekoorn be noemd als burgemeester van de gemeente Brouwershaven. Een van de mooiste beroepen die er zijn. typeert hij zelf. Zijn werk gaf hem de kans tussen de men sen te staan, oude mensen te be- markeren'. Het karakteristieke gebouw wordt een 'werkplek met museale potentie'. „Gast- kunstenaars worden in het pavil joen uitgenodigd en we kunnen een internationaal programma presenteren", verwacht Riekwell. BBK heeft de Waterto ren, die eigendom is van de ge meente Vlissingen, vijftien jaar in beheer. Het was voor BBK een plek waar experimentele kunst goed uitkwam. Riekwell verwacht dat de Watertoren nieuwe stijl een spilfunctie kan krijgen in een diverser kunstaan bod in de regio. zoeken en er te zijn bij tal van vrolijke en droevige gebeurtenis sen. De kans om mensen als men sen te benaderen, zoals hij met verschillende voorbeelden weet te illustreren. Hij combineerde zijn werk met uiteenlopende bestuursfuncties, want hij was een verwoed verga- derdier. Zo was hij jarenlang be stuurslid van het Zierikzeese zie kenhuis, het Zeeuwse Streekla- boratorium en - 37 jaar lang - Vara-bestuurder. Voorzitter van het Seniorenorkest werd hij pas na zijn pensionering, maar dan wel voor honderd procent. Als liefhebber van hafabra-mu- ziek (harmonie, fanfare en brass band) ging zijn betrokkenheid verder dan een vertegenwoordi gende functie. Er kon geen repe titie of optreden op het program ma staan of Slabbekoorn was er - hoewel hij zelf geen muziek maakt - bij. Tot twee jaar gele den een valpartij hem fysiek da nig beperkte. En dan kun je wel voorzitter blijven, maar daar is het orkest niet bij gebaat, vindt Slabbekoorn. Moeilijk? „Ach, ik kan er toch nog steeds bij elke repetitie en bij elk optreden bij zijn?" En dat Kees Schout uit Wilhel- minadorp hem opvolgt, is hele maal geruststellend. Schout was jarenlang voorzitter van de afde ling Zeeland van de KNF. Met het optreden van het Seniorenor kest Zeeland werd de opvolging gisteren definitief. En Slabbekoorn zou Slabbe koorn niet zijn als hij niet zijn betrokkenheid bij mensen zelfs op zijn verjaardags- en af scheidsfeestje liet doorscheme ren. In plaats van cadeaus, heeft hij om donaties voor Unicef ge vraagd. door Freek Janssen THOLEN - Wellicht tegen beter weten in dient het bestuur van Omroep Tholen deze week een subsidieaanvraag in bij de ge meente voor het komende jaar. Afgelopen vrijdag hoorde het be stuur tijdens een persconferen tie dat de gemeente Tholen van plan was de subsidie stop te zet ten. „Het is een beetje een ongelukki ge timing", vindt voorzitter E. Tichem. „De aanvragen moeten deze eind week binnen zijn. We hebben heel veel werk gedaan om een goede aanvraag op te stellen en dan krijg je te horen dat de subsidie min of meer bij voorbaat al van tafel wordt ge veegd." Dit jaar kreeg de omroep geen geld, omdat uit onderzoek bleek dat te weinig mensen naar Om roep Tholen luisterden. Inmid dels heeft het bestuur een dona teursactie op touw gezet om toch geld binnen te krijgen. „De gemeente krijgt elk jaar 9500 eu- STREEKACTIVITEITEN HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; KWADENDAMME - Berkenhof, Lange- weegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlinder tuin, wandeltuinen geopend voor pu bliek; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - ro aan zogeheten gefiscaleerde opcenten van het rijk. Dat be drag komt uit het kijk- en luis tergeld en er wordt sterk geadvi seerd om het toe te kennen aan een lokale omroep, als die er is. Wij vinden daarom dat we recht hebben op dat geld, daar zijn we al een hele tijd met de gemeente over aan het discussiëren." Tichem denkt niet dat de aan vraag helemaal hopeloos is: „Er wordt veel actie gevoerd. De handtekeningenactie heeft al meer dan 1200 steunbetuigin gen opgeleverd. Ik denk dat ze de plannen er niet zomaar door heen krijgen." SINT-ANNALAND - Het ate lier van Jos Bogaard in Sint-An- naland houdt vrijdag open dag. Er is werk te zien van de cursis ten kinderatelier, jongerenate- lier en tekenen en schilderen voor volwassenen. Alle groepen maakten werken met groen. 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; VLAKE Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit en sjoelen, YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos- terschelde. Zorgcentrum Vredelust, 13.30 uur biljar ten in de hal;14.30 uur: Welfare; Dorpskern, 17.00-21.00 uur: Weekmarkt en Oranjekoopavond met kinderactivi teiten, demonstratie vrijwillige brand weer, muziekvereniging Mozart. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Edith Ramakers Advertentie U kunt deze dag ook bij ons vieren. Wij zijn de gehele dag geopend en in een feestelijke stemming geopend van 10.00-16.30 ~J^ JT tuincentrum I .Vlissingen. telefoon 0118 - 47 04 OO Üfci Advertentie VMBO-opleiding Sport Dienstverlening Veiligheid op het Buys Ballot College in Goes Aanmelden kan nog tot 15 mei a s. Bel voor meer informatie of een aanmeldingsformuliei 0113-213010 of kijk op www.buysballot.nl door Esme Soesman (Advertentie) zondag 2 mei een hele dag lang op de Markt de grootste en leukste boekenmarkt van heel Zeeland een activiteit in het kader van de Kunst- en Cultuurroute

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33