Alles mogelijk na onderzoek N57 A PZC Tijdens onze algemene vergadering geven de leden de toon aan Zeeuwse economie vraagt om keuzes c Zonnebril op sterfte vanaf 39.- Veere laat ander tracé onderzoeken Maak er eert Kleintje van. "a> Borsele Borsele WEDSTRI www. pzc. n 1/weer woensdag 28 april 2004 door Jeffrey Kutterink GOES - De Zeeuwse economie heeft een oppepper nodig. Want hij staat er niet goed voor. Op geld uit Den Haag hoeft de pro vincie niet te rekenen en de uit breiding van de Europese Unie zorgt voor meer concurrentie. De provincie moet snel echte keuzes maken; niet pappen en nathouden. En gemeenten moe ten stoppen elkaar te beconcur reren, want daar wordt de eco nomie echt ziek van. Professor dr. Frans Boekema schetste gisteravond zijn kijk op de toekomst van de Zeeuwse eco nomie. Hij deed dat in theater de Mythe in Goes en gaf daar mee de aftrap voor een serie van vijf debatten die de PvdA over de economie organiseert. Blij wordt de hoogleraar aan de Universiteiten van Tilburg en Nijmegen niet van die toekomst. Misschien juist omdat de specia list in regionale economische vraagstukken geboren is in Vlis- singen en hij met hart en ziel aan de provincie is verbonden. Hij haalde onder andere rappor ten van de Stafgroep Econo misch Onderzoek van de Rabo bank van stal om te laten zien hoe zwak de Zeeuwse economie is. Daarna analyseerde hij de knelpunten. Het niet maken van keuzes, de concurrentie van de nieuwe Europese lidstaten, het te kleinschalig denken en het ge brek aan samenwerking is hem een doom in het oog. „Zeeland maakt geen duidblijke keuzes. De discussies over de Westerschelde Container Termi nal en de samenwerking tussen havens verlopen moeizaam. An dere regio's staan niet stil. De economie draait gewoon door." Daarbij komen de effecten van de uitbreiding van de Europes Unie aanstaande zaterdag. „Onderschat die niet. Er komei tien landen bij. Dat beteken een andere verdeling van de sub sidies in Europa. Het heeft bij voorbeeld een impact op de land bouw. Daar is véél ruimte ei zijn veel goedkope arbeidskrach ten beschikbaar. Ook voor toe risme gaat het veel betekenen Je moet je afvragen of Duitser straks nog wel naar de Zeeuws* kust komen om vakantie te vie ren. Vergis je niet hoe sne Noord-Duitsland en de Balti sche Staten zich ontwikkelen." Een groot probleem is volgen hem dat Zeeland de krachtei niet weet te bundelen. „Het ei landdenken is erg groot. Maa daar gaat Zeeland het niet me redden. Politiek Den Haag ze in op de Randstad, bouwt he Groene Hart vol en geeft gek aan stedennetwerken, zo heef het kabinet in de Nota Ruimt bekend gemaakt. Als Vlissingei straks een plannetje heeft ei naar Den Haag gaat voor geld i de stad kansloos. Kijk naar Bra bant-Stad. vijf steden waaron der Breda. Die ontwikkelen ge zamenlijk plannen en die kun nen in Den Haag wel op respon rekenen." Een pasklaar antwoord op ho het allemaal wel en beter moe heeft Boekema niet. Maar idee ën welke kant het op zou moe ten heeft hij zat. Zo moeten d (water- en spoorjwegen slimme worden benut. „Doe veel mee met logistiek Denk er eens an ders over dan enkel hetzelfde t* doen waar ze in Rotterdam a veel beter in zijn. Versterk d toeristische sector Niet mee van hetzelfde, maar biedt mee en kwalitatief beter voor min der geld. Zie de komst van mee ouderen als een kans en ver sterk de kennisinfrastructuur. door Miriam van den Broek DOMBURG - Het kan alle kan ten op met de N57 op Walche ren. De gemeenteraad van Veere heeft maandagavond opdracht gegeven binnen twee maanden een ander tracé te onderzoeken voor de weg tussen Middelburg en Vrouwenpolder. „Ik houd mijn hart vast", zegt gedeputeer de T. Poppelaars. „Straks moe ten we misschien helemaal op nieuw beginnen." Het was voor alle betrokken par tijen een grote verrassing dat de raad het voorstel voor de N57 af wees. „Al tien jaar praten we met bewoners, bedrijven en an dere betrokkenen over het tracé en de aansluitingen daarop", zegt gedeputeerde Poppelaars. „En dan gaat het met de besluit vorming toch nog mis. Als het onderzoek aangeeft dat het nieu we plan mogelijk is, moeten we misschien helemaal opnieuw be ginnen en wordt tien jaar werk weggegooid. Maar zo hoeft het niet te gaan. Er is ook een kans dat het huidige plan kan wor den uitgevoerd met wat aanpas singen." Daarnaast kan de minister be sluiten dat de N57 toch uitge voerd moet worden zoals ge pland. Poppelaars en wethouder J. Bostelaar van Veere denken dat het voorlopig zo'n vaart niet loopt. „Een aanwijzing is echt uitzonderlijk", zegt Poppelaars. „Eerst zal er gekeken worden of we er in gezamenlijk overleg uit kunnen komen." Hectisch Op het kantoor van Rijkswater staat in Middelburg was het de ochtend na de raadsvergadering hectisch. „We zijn in spoed bij een gekomen en koortsachtig de mogelijkheden in beeld aan het brengen", zegt W. Vinke, pro jectleider N57. „Tweeënhalve maand is erg kort voor de bestu dering van een nieuw tracé. In die tijd kunnen we niet zoveel onderzoeken. We moeten daarin een keuze maken. Maar de gevol gen voor het verkeer in Middel burg en de consequenties voor de verkeersbelasting en de ont sluitingswegen worden zeker in het onderzoek meegenomen. Het is een hoop werk waarop we niet gerekend hadden, maar het onderzoek zelf is geen mission impossible." Vinke wil over het nieuwe plan nog geen eerste in druk kwijt. Wethouder Bostel aar ziet al wel knelpunten. „Op meerdere plaatsen moeten paral lelwegen komen. Ik ben bezorgd wat voor gevolgen dat heeft voor de aanwonenden." Verbaasd Hoewel het alternatieve plan door zijn eigen partij is inge diend, was de wethouder ver baasd over de uitkomst van de vergadering. „Sinds de invoe ring van het dualisme ben ik niet meer zó betrokken bij de fractie. Ik had wel een amende ment verwacht, maar ik sta ver steld dat de WD en Dorpsbelan gen en Toerisme Veere halverwe ge de vergadering hun zienswij zen bijstelden en een omme zwaai maakten. Maar ja, dat is de kracht van de democratie." P. Louwerse van de PvdA/- GroenLinks, die met het nieuwe voorstel kwam, denkt dat de an dere fracties over de.streep zijn getrokken doordat er de laatste tijd veel nieuwe informatie over het tracé is vrijgekomen. Ook speelt volgens hem mee dat zijn plan inzichtelijk is gemaakt met een tekening en een gedetailleer de beschrijving. „Iedereen vraagt waarom we niet eerder met dit plan zijn gekomen. Maar wij hebben ons altijd al uitgesproken tégen het traject. Het probleem was altijd dat wei nig fracties ons daarin steun den. Telkens wezen ze erop dat er al een keuze voor een tracé ge maakt was." Het CDA en de PvdA in Middel burg hebben gisteren onmiddel lijk schriftelijke vragen gesteld over de gevolgen voor het ver keer in Middelburg. „Wij willen benadrukken dat de aanleg van de N57 van cruciaal belang is en dat vertraging van de aanleg zeer veel problemen zal veroor zaken", zeggen ze. Volgens Lou werse is de haast die Middel burg met de aanleg van de N57 heeft, heel betrekkelijk. „Door bezwaarprocedures kan het nog wel anderhalf jaar duren voor dat met de aanleg kan worden begonnen." In het bestaande plan had de N57 hier Vrouwenpolder aan moeten doen. Of dat gehandhaafd blijft in een eventueel heel nieuw tracé, blijft even afwachten. foto Ruben Oreel Grote teleur stelling? in CU aranin Bij Specsavers krijgt u bij elk montuur vanaf €39 altijd gratis standaard enkelvoudige glazen. Ongeacht de sterkte. Dat wist u waarschijnlijk al. Maar wat u nog niet weet is dat u nu tijdelijk in plaats van standaard enkelvoudige glazen ook kunt kiezen voor gratis enkelvoudige zonneglazen! Ongeacht de sterkte! En dat is met het komende zomerseizoen natuurlijk een leuk vooruitzicht... INCL. GRATIS GLAZEN www.speCsavers.nl Specsavers Goes, Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat), 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg, Lange Delft 17 (tegenover Hema), 0118 - 64 22 60 Zonneglazen aanbieding is geldig t/m 22 augustus 2004. Kijk vooi de voorwaarden op www.specsavers.nl of kom naar de winkel gemeente Ontwerp van de 7de wijziging bestemmingsplan "Landelijk gebied" gedeelte 's-Heerenhoeksedijk te Ovezande Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele maken bekend dat in het kader van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het ontwerp van de 7de wijziging van het bestemmingsplan "Landelijk gebied". gedeelte 's-Heeren hoeksedijk te Ovezande in de periode van donderdag 29 april 2004 tot en met woensdag 26 mei 2004 ter inzage ligt in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. Het gemeentehuis is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 Het ontwerp van de 7de wijziging van het bestemmingsplan "Landelijk gebied", gedeelte s-Heerenhoeksedijk te Ovezande voorziet in een juridische regeling tot het toekennen van een agrarisch bouwblok aan een perceel grond aan de 's-Heeren hoeksedijk (naast nr. 54) te Ovezande ten einde nieuvwestiging van een grondgebonden agrarisch bedrijf aldaar mogelijk te maken. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen be langhebbenden schriftelijk hun zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Borsele, Postbus 1,4450 AA Heinkenszand. dan wel mondeling op tele foonnummer 01 13-238427. Heinkenszand, 28 april 2004 gemeente INSPRAAK Bouw woning aan de Werrilaan (tussen nr. 28 en nr. 44) te 's-Heerenhoek De gemeente Borsele heeft een verzoek/bouwplan ontvangen van de heer L H. de Jonge tot het bouwen van een woning aan de Werrilaan (tussen nr. 28 en nr. 44) te 's-Heerenhoek. De gronden waarop de woning is gewenst, zijn gelegen in het bestemmingsplan "Landelijk gebied", waarin aan deze gronden de bestemming "Agrarisch gebied met maximale flexibliteit", is toegekend. Omdat op deze bestemming het bouwen van een woning niet is toegestaan, is het niet mogelijk om op basis van bovenge noemd bestemmingsplan bouwvergunning te verlenen. De woning dient ter vervanging van de woning Jurjaneweg 29 te Borssele. Laatstgenoemde woning is. als gevolg van de aanleg van de verbeterde ontsluiting van het Sloegebied, aangekocht en zal worden geamoveerd. Nu de gewenste woning dient ter vervanging van een bestaan de burgerwoning in het landelijk gebied, is het college voorne mens om aangaande het verzoek/het bouwplan toepassing te geven aan artikel 19, lid I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens over te gaan tot het opstarten van bovengenoemde procedure ligt het verzoek/het bouwplan tot het bouwen van een woning aan de Werrilaan (tussen nr. 28 en nr. 44) te 's- Heerenhoek van donderdag 29 april 2004 tot en met woens dag 26 mei 2004 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. Het gemeentehuis is geopend op maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur. Schriftelijke reacties kunnen gedurende bovengenoemde ter mijn worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Borsele, Postbus I, 4450 AA Heinkenszand of per e-mail info@borsele.nl. Indien er, naast de mogelijkheid tot het ambtelijk inwinnen van informatie tijdens de termijn van terinzagelegging, behoefte is aan een officiële inspraak-/informatiebijeenkomsc in het kader van de inspraak, kunt u zich hiervoor telefonisch aanmelden bij Jack Kooien (tel. 0113-238427) van de afdeling Ruimtelijke Ordening en Milieu. Na afloop van de tervisielegging zal dan een inspraak-/informatiebijeenkomst georganiseerd worden. Heinkenszand. 28 april 2004 Perkplantenactie o.a. Afrikaantje, Vlijtig liesje. Petunia. Lobelia Geurige Lavendel 6 stuks in draagtray 0 9 cm. Wie kweekt de zwaarste pom poen? Deelnemers tot 12 jaar mogen t/m mei GRATIS pom poenzaad komen ophalen bij EuropaTuin Goes. Er zijn leuke prijzen te winnen! De voorwaarden en deelname Ü*- formulier vind je bij de infobalie van EuropaTuin Goes. Bij Rabobank Noord-Beveland geven leden de toon aan. En 18 mei hebben zij de kans om daadwerkelijk iets van zich te laten horen, tijdens onze algemene vergadering. Vanaf 20.00 uur zijn zij van harte welkom in Zaal onder de Toren te Wissenkerke. De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering, de jaarrekening 2003, het jaarverslag 2003 en de overige stuk ken kunnen leden vanaf vandaag inzien op ons kantoor aan de Noordstraat 1a te Kamperland. Geeft u als lid van onze bank op 18 mei de toon aan tijdens onze alge mene vergadering? Hieronder vindt u de verkorte agenda: Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2003 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Rabobankfonds Noord-Beveland Lezing door Gerrie Knetemann Coöperatieve Rabobank Noord-Beveland U.A. gevestigd te Kortgene, gemeente Noord-Beveland. 22i Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38