n de schaduw van de kampioene Bram Schmitz wacht nog op eerste race Ballegeer wil meer Hollanders bij Hoek ram van Lare volgt zijn vrouw Terèse altijd en overal uitslagen Anderlecht is kampioen V )ekker hoopt op een superdag in wielerklassieker zaterdag 24 april 2004 z21 yKarei Pleunis U1S - Haar fiets staat in het lengde van de keuken. Haar konde, behorende bij een ko- iklijke onderscheiding, hangt Dg in de woonkamer. Haar fo- van toen ze weer eens ergens reldkampioen of ergens win- y werd, heeft een mooie ats naast de trouwfoto's van kinderen gekregen. opmerkelijk ook, er zijn jjo's, de foto's van ongeboren en. Haar zoon wordt binnen- rt voor de tweede keer vader. iar dochter - vies van alles I met sport te maken heeft - irdt voor het eerst moeder, e, er is geen foto van de heer shuizes, Bram van Lare. (zou zomaar kunnen dat er uw leven in de familie komt de dag dat Terèse van Lare Madeira (30 april) wereld- mpioen triatlon op de olympi- he afstand wordt of op de dag 3mei) dat ze in het Belgische eel gehuldigd wordt als we- Idkampioen duatlon. Op deze igen zijn haar aanstaande ankinderen 'uitgerekend'. I neemt afstand. Hij, de man achter haar veelal in de ano- mteit vertoeft, praat. Over inrol in het succes, zijn bele- ng, zijn gevoel. ijmag de baantjes uitleggen in tl zwembad in Oostburg. Zelf remmen is er niet bij. Dat laat !nlichaam niet toe. Om de tijd doden laat hij de hond uit om rug te keren naar het zwem- id en de 'koorden' uit het wa- rte trekken. het zijn enige verdienste? ee, hij blies bijvoorbeeld de iatlonvereniging nieuw leven lDe club groeide van 37 naar Heden en de trainingsopkomst zeventig procent. Keren voor de foto. Beetje on- tnnig. Normaal staat hij op de thtergrond, nu moet dat plots pers. inspreekt zij. „Zonder Bram es ik er al lang mee gekapt. Ja, ij is mijn steun en toeverlaat, lis hij niet meegaat, is er hele rend met je vrouw op pad, ach ter je vrouw aanhollen." Bram stond hoogstpersoonlijk aan de wieg van de loopbaan yan zijn echtgenote. Want Bram van Lare, ooit een begenadigd en talentvol wielrenner, was al op jeugdige leeftijd patiënt, ge vangene van zijn eigen lichaam. Hij moest noodgedwongen de fiets in de schuur stallen maar kreeg na jaren sukkelen, jaren waarin zijn conditie steeds ver der achteruit holde, van een ver vangende huisarts het advies om toch maar weer het ros te be klimmen. Dat deed hij en dat deed haar uiteindelijk ook be sluiten om als bijna veertigjari ge actief te gaan sporten. Ze sloot zich aan bij een Bel gische club waar niet alleen kleintjes fietsen, maar ook een man als Peter Post nog regelma tig te vinden is. Waar het allemaal toe geleid heeft, is inmiddels genoegzaam bekend Terèse van Lare heeft als 55-jarige inmiddels veertien wereldtitels triatlon achter haar Informatie Tijdens de vele wedstrijden voorziet Bram van Lare zijn vrouw van informatie. Want bij grote wedstrijden zijn de ver schillen met tegenstanders niet door de atleten zelf waar te ne- Vroeger prepareerde hij trou wens ook nog haar fiets. Maar sinds een avontuur in Amerika doen ze dat samen. Bram stuur de zijn vrouw op pad zonder re servemateriaal. Dat was niet no dig, oordeelde hij. Er lag im mers een nieuwe tube op. Toen ging het fout en moest een ont goochelde en ontredderde Terè se kilometers lopen voor ze weer aan de finish was. 's Avonds op de hotelkamer was er, zoals Bram van Lare dat lachend uit drukt, 'wel beeld, maar geen ge luid.' Vanaf dat moment levert hij vooral morele steun en voorziet hij haar, vanachter de dranghek ken, van informatie wanneer dat nodig is. Het is het leven ach ter de sporter. Hij kan zich er in schikken. Want Bram van Lare is in feite een man die geniet van elke dag omdat hij er nog is, terwijl hij er al lang niet meer had kunnen zijn. Bij de verbouwing van zijn huis in Sluis viel hij twee jaar gele den nog door het dak, drie me ter naar beneden. Hij werd opge vist, met een ambulance buiten Sluis gebracht en vervolgens met de heli naar Brugge getrans porteerd. „Want zo goed ging het niet met me. Toen ben ik het zicht in één oog kwijtgeraakt." Veel eerder was Bram van Lare nierpartiënt. Drie jaar spoelen, eerst in het ziekenhuis, later thuis. De dag dat hij in 1994 ge transplanteerd werd. zal hi] nooit vergeten. Met spoed „Mijn vrouw zou deelnemen aan een wedstrijd tegen de voorma lig Oost-Duitse grens. Waren we daar doodmoe aangekomen, werd er om drie uur 's nachts op de deur geklopt. De politie uit Oostburg had ons opgespoord. We moesten met spoed naar Leu ven want ze hadden een nier voor me. We zijn als een gek naar België gereden. Als ik in slaap dreigde te sukkelen, reed Terèse. Maar die durfde niet zo hard. We moesten een gemiddel de van honderd dertig halen. Het was verschrikkelijk slecht weer." Bij de Belgische grens hebben ze me opgepikt en met een taxi en onder escorte naar het ziekenhuis gebracht. Daar begonnen ze op hun gemak aller lei testen te doen. De uitslag was niet goed, maar ze hebben me toch getransplanteerd." Rem „Ja, natuurlijk neem ik midde len tegen afstoting. De rest van mijn leven. Maar ik ben er nog. geniet. Van het lesgeven aan bui tenlandse jongeren. Aan wat mijn vrouw presteert. Aan het erbij kunnen zijn. En om als rem te fungeren voor z'n vrouw. Zeker nu ze binnen enkele jaren zomaar spontaan een knieschijf- en enkelbreuk opliep. „Ze zou haar program ma wat moeten beperken, zich wellicht louter moeten richten op de (kortere) olympische af stand. „Maar als je haar agenda ziet... Ik weet niet of ze zichzelf een beperking op kan leggen. Dat zou wel het beste zijn, heeft ook de dokter gezegd toen ze na weken aandringen daar einde lijk eens ging vragen hoe het kon dat die enkel telkens zo dik werd... „'Noem het maar metaalmoe heid' zei hij. Nou, dat duidt dus op slijtage. Dat zou betekenen dat ze het iets kalmer aan moet doen. Maar daar hoef je bij Terè se eigenlijk niet mee aan te ko men." GOES - Hoek-trainer Johan Bal- legeer is voorlopig niet van plan te reageren op het vertrek van Patrick Naudts. De technisch manager van de Zeeuws-Vlaam se hoofdklasser stapte gisteren op nadat hem te kennen was ge geven dat zijn functie zal wor den opgeheven. Duidelijk is dat Ballegeer geen directe invloed heeft gehad op de beslissing om het komend sei zoen zonder technisch manager te doen. Uit zijn woorden blijkt echter wel dat hij het samenwer kingsverband met Naudts niet optimaal vond. Bovendien, elke trainer die zich serieus neemt laat zich een succesvol samen werkingsverband niet door een sponsorcommissie ontnemen. Ballegeer: „Andere mensen heb ben geoordeeld over deze con structie. Daar ga ik niets over zeggen. Daarnaast zal ik Pa trick als mens nooit beschadi gen. Ik heb hem twee jaar meege maakt als speler en nu dus een jaar als technisch manager. Hij heeft vele verdiensten gehad voor de club." Volgende week treedt Ballegeer in overleg van Jan Verdegem, die tweede trainer wordt bij Hoek. Zijn functie wordt dan na der ingevuld. Ballegeer ver wacht dat Hoek naast Verdegem nog een derde persoon nodig zal hebben in de technische staf. „Ik denk dat we zeker nog een scout nodig hebben. Iemand die op zoek gaat naar talenten en die mischien de tegenstander van de volgende week gaat bekij ken." De trainer van Hoek hoopt dat de scout vooral op Nederlandse bodem actief zal zijn. „Ik vind dat we nu te veel Belgen in de se lectie hebben. Meer Nederlan ders is een een must voor de club. In dat verband merkt Ballegeer bovendien keer op keer dat tij dens wedstrijden het mes in ne gatieve zin aan twee kanten snijdt. „Waar we ook spelen, het is elke keer België-Nederland. Elke tegenstander is tegen ons extra gemotiveerd. En ik moet mijn spelers steeds oppeppen Genève. EK, halve finales. Vrou wen, enkelspel: Audina (Ned/1- Mar tin (Den/3) 11-4 10-13 11-8, Hongyan Pi (Fra/2) - Yao Jie (Ned/4) 11-411-6. Dubbelspel: Olsen/Jorgensen (Den/1) - Schenk/Grether (Dui/3) 15-12 15-10. Mannen, enkelspel: Jonassen (Den/1) - Joppien (Dui) 15-4 15-8, Gade (Den/2) - Boesen (Den/3) 15-6 15-2. Gemengddubbelspel: Robertson/Emms (Eng/1- Eriksen/ Sch- joldager (Den/3) 17-16 17-14, Rasmussen/ Olsen (Den/2) - Bergstrom/ Persson (Zwe) 15-3 15-10. Basketbal New York. NBA, playoffs, kwartfi nales. Eastern Conference: New Jer sey Nets - New York Knïcks 81-78 (stand best-of-seven: 3-0). Western Conference: San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 95-93 (Stand: 3-0). Bowlen Bowling Vereniging Renesse. Over- beeke Verhuur - Juwelier J.P.Staal 0-4, Maatschap van Damme - V.O.F.de Keij- zer 1-3, Schildersbedrijf v/d Ham - Rest.de Steenbok 3-1, Simar 2 - Schil dersbedrijf .de Meij 0-4. Alprokon - Pizze ria La Piazza 1-3, Rest.de Zeelandbrug - Bar de Stulp 1-3, Top Caravans - B.en B.Centrum Renesse 2-2, Schildersbe drijf Plandsoen - Bakkerij de Jonge 2-2. Paardensport Nisse. Zomeravonddressuurwed- strijd De Weelruiters. M2 paarden: 1 Florine Boogaard, Poeme Q, Weelrui ters, 161, 2 Henny Koens, Wirza, Weel- ruiters, 158, 3 Majorie Nelis, Kapelle, Zuid-Beveland, 156. M1 paarden: 1 Maaike Hamelink, Squa re Dimension, Allround, 160, 2 Esther de Puyt, Gideon, Zuïd-Beveland, 156, 3 Annelore Willeboer, Noorderglas Char- mander, 153. L2 paarden: 1 llsanne v.d. Gouwe, Odyssey, Weelruiters, 159, 2 Marriet Koster, Veralyn, Zuid-Beveland, 154, 3 Jeanine Commee, Rolls Royce, Paarde bloem, 152. L1 paarden: 1 Margreet Walraven, Ri- nola, Weelruiters, 173, 2 Lisa Bitter, Ru- bi's Tyler, Weelruiters, 164 3 Debbie Priester, Rambo, Weelruiters, 163. B paarden: 1 Renee Westrate, Orviel, Zuid-8eveland, 177. 2 Leonie Acda, Samwise, Weelruiters, 166, 3 Dianne Westdorp, Ravello K, Weelruiters, 157. M1 pony's cat D/E: 1 - Raïsa Rent meester, Latano, Weelruiters, 151. M1 pony's cat B: l Maxime Osse, Bren- do,Weelruiters, 167. L2 pony's cat D/E: 1 Sander Osse, Destiny, Weelrui ters, 177, 2 Sandra Beekman, B.B. Look at me, Zuid-Beveland, 162. L1 pony's cat D/E: 1 Annerien de Dreu, Xantos, Weelruiters, 159, 2 - Monique v.t. West einde, Pablo, Weelruiters, 154. L1 po ny's cat B/C: 1 Annika Roodhart. Henk, Weelruiters, 162, 2 - Michelle Eversdijk, Radja, Paardebloem, 153. B pony's cat D/E: 1 Meagan Ide. Randy, Vlaandertse Ruiters, 165, 2 Mariella Schouwenaar, Chinto, Allround, 158 en Pascal Ver- mue, Midnight Hunter, Vlaandertse Rui ters, 158, 3 Bo de Muynck, Meroeska, Weelruiters, 157. B pony's cat B/C: 1 Nathalie v,d Endt, Yvanhoe, Weelrui ters, 166, 2 Manon de Bruine, Blacky, Paardebloem, 162, 3 Tess v.d. Drift, Caprice S, Weelruiters, 153. EZSiïBIBSISMÊÊÊtKm Lucky Day: 6-9-17-19-26-28-30-31-39- 40-41 -44-53-60-67-71 -72-74-76-80 (on der voorbehoud) Holland Casino eredivisie. Roda JC - FC Utrecht 1-1 (0-1). 13. Tanghe 0-1, 90. Cristiano 1-1. Scheids rechter: Van Sichem. Gele kaart: Van Dessel (Roda JC). Aantal toeschouwers: 13.230. Roda JC: Kujovic; Sonkaya, Brouwers. omdat de naam van de tegen stander hen helemaal niets zegt. We missen het derbygevoel." Hoe het ook zij, Hoek speelt van daag de laatste uitwedstrijd van het seizoen. Ballegeer kan over een complete selectie beschik ken. In het duel met ARC staat voor beide ploegen nog het een en ander op het spel. De ploeg uit Alphen aan den Rijn heeft nog punten nodig om er zeker van te zijn dat aan het eind van het seizoen geen promo- tie-/degradatiewedstrijd hoeft te spelen. Hoek, momenteel zes de op de ranglijst, is nog op jacht naar de vijfde plaats die recht geeft op deelname aan de Amstel Cup. Bovendien aast Ballegeer op eer herstel. „We wilden meedraaien in de top en dat is gelukt tot de wedstrijd tegen Quick Boys. Daarna hebben we de rol gelost. We moeten nog twee wedstrij den laten zien wat we echt kun nen." Kloetinge Het al gedegradeerde Kloetinge zou buurman Hoek een helpend handje kunnen toesteken. Kloe tinge speelt thuis tegen Rijns- burgse Boys, dat twee punten meer heeft dan Hoek. Trainer Dolf Roks: „Het is de laatste thuiswedstrijd. We moe ten proberen er iets leuks van te maken. Het zou lekker zijn als we toch* nog een potje zouden winnen. Dat heb ik deze compe titie nog niet meegemaakt." Kloetinge moet Johan de Goede ren en Pieter de Munnik missen. Beide spelers zijn geblessseerd. BRUSSEL - Anderlecht is gister avond kampioen van België ge worden zonder te spelen. Door het puntenverlies van de enige overgebleven concurrent Club Brugge (1-1 tegen Moes- kroen) werd Anderlecht voor de 27e keer Belgisch titularis. Luigi Pieroni maakte overigens pas twee minuten voor tijd ge lijk in Moeskroen. ANP (81. Elberkani), Luijpers en Filipovic; Sonko (64. Cristiano), Van Dijk, Vicelich en Van Dessel; Kone en Redan. FC Utrecht: Terol; Lamey. Schut en Zwaanswijk (78. Keiler); De Jong, Broer- se, Tanghe en Shew Atjon; Zuidam (75. Kruys), Leitoe (89. Chaiat) en Bos- schaart. Gouden Gids divisie. Excelsior - Haarlem 3-0 (2-0). 22. Ka lou 1-0, 26. Gommans 2-0, 72. El Ham- daoui 3-0. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Hooyboer (Haarlem). Eindhoven - FC Den Bosch 0-3 (0-2). 39. Jansen 0-1, 41. Jansen 0-2, 65. Jansen 0-3. Scheidsrechter: Oskam. Gele kaart: Wel lens, Van de Langenberg (Eindhoven), Beekmans, Schops (Den Bosch). Hera cles Almelo - Sparta 0-1 (0-1). 8. Le- vtsjenko 0-1. Scheidsrechter: Haverkort. Gele kaart: De Fauw (Sparta). Stormvogels/Telstar - Helmond Sport 0-1 (O-O). 63. Sergio van Dijk 0-1Scheidsrechter: Van Meenen. Gele kaart: Pinto, Fledderus (Telstar). Em- men - MVV 1-1 (0-1). 36. Heymans 0-1,73. Berger 1-1 (strafschop). Scheids rechter: Kuipers. Gele kaart: Berger (Em- men), Brncic, Verberne (MW). VW-Venlo - FC Dordrecht 3-0 (0-0). 47. Van Loenhout 1-0, 71. Hofstede 2-0, 74. Jacobs 3-0. Scheidsrechter: Olde Olt- hof. AGOVV - Go Ahead Eagles 1-2 (1-1). 7. De Weerdt 0-1, 37. Lopes Monteiro 1-1, 71. Leferink 1-2 Scheids rechter: Vink. Gele kaart: Kuiper (GA Eagles). TOP Oss - Fortuna Sittard 3-1 (0-1). 11. Taihuttu 0-1,59. Rook 1-1, 78. Guyt 2-1, 85. Iliohan 3-1. Scheids rechter: Janssen. Gele kaart: Zandstra (TOP). Cambuur Leeuwarden - Veen- dam 0-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Gele kaart: Van Dijk (Cambuur). Stand: Excelsior 33-70, Den Bosch 34-68, Helmond Sport 33-63, Sparta 34-63, Heracles 33-60, Graafschap 33-59, VW 33-58, Emmen 33-58, GA Eagles 32-44, AGOVV 32-44, TOP 33-41, Stormvogels/Telstar 33-41, Haarlem 34-35, Veendam 33-34, Cambuur L 33-27, Dordrecht 33-26, Eindhoven 33-26, MVV 33-24, Fortuna S 33-19. Volleybal Hulst, bedrijfscompetitie, bekerfi nales Vrouwen: Ferket en de Maat- No taris Vroome 3-1 (25-19, 22-25,15-10 en 16-14). Mannen: Stuntmarkt 1- PartyMaxS- mash2000 2-3 (25-17, 20-25, 25-11. 15-25 en 13-15). Wielrennen Ronde van Nedersaksen. Derde etappe, Göttingen - Einbeck: 1 Roe- sems (Bel) 180,1 km in 4.38.44, 2. Kup- fernagel (Dui) 2.21, 3. Schreck (Dui), 4. Ziegler (Dui) 2.24, 5. Sweet (Aus) 2.56, 6, Boven (Ned) 3.23, 7. Traksel (Ned) 8.30, 11. Sentjes, 19. Scheuneman, 49. Van Duimen 29.26, 64. Dekkers, 69, Bos, 78. Smink, 79. Ten Dam, 88. Van der Wal, 89. Van Katwijk. Algemeen klassement: 1. Roesems 13.26.15, 2. Kupfernagel 2.26. 3. Sch reck 2.30, 4. Sweet 3.09, 5. Boven 3.36, 6 Hondo (Dui) 8.22, 10. Sentjes 8.45, 42. Scheuneman 15.52, 45. Traksel 24.41, 54. Van Katwijk 29.39, 57. Van Duimen, 60. Ten Dam, 69. Bos, 71 Dek kers, 76. Van der Wal, 78. Smink 35.59. Ronde van Trentin. Vierde etappe, Arco - Trente: 1Svorada (Tsj) 3.55.58, 2. Borrajo (Arg), 3. Gasparre (Ita), 4. Kha- lilov (Oek), 5. Salomone (Ita), 6. Aggia- no (Ita). Eindklassement: 1. Cunego (Ita) 17.31.03, 2. Golcer (Slv) 0.49, 3. Simoni (Ita) 0.53, 4. Figueras (Ita) 0.55, 5. Ton- kov (Rus) 1.06, 6. Trampusch (Oos) 1.25. Ronde van Georgia. Vierde etappe, individuele tijdrit over 29,9 kilome ter: 1. Armstrong (VSt) 39.51, 2. Voigt (Dui) op 0.22, 3. Horner (VSt) 0.45, 4. Julich (VSt) 1.00, 5. Vandborg (Den) I.24, 6. Ekimov (Rus) 1.25. Algemeen klassement: 1. Armstrong II.21.10, 2. Voigt op 0.10, 3. Horner 0.24. aal mets aan. Maar je moet et toch maar willen, voortdu Bram van Lare, even uit de schaduw van veelvoudig wereldkampioene Terèse van Lare. foto Wim Kooyman DEN HAAG - Ze zijn in het ver leden al een sterke tandein ge ileken. Nu Erik Dekker weer he lemaal op krachten is, moet ook Michael Boogerd daar van kun- ien profiteren. Amstel Gold Race had de samenwerking net geen succes, morgen volgt de herkansing. In Luik-Bastenaken-Luik, de s waai-van Boogerd al jaren dat hij die het liefst wint. En waarop Dekker nu plots ook ajn zinnen heeft gezet. Boogerd is altijd goed in Luik-Bastenaken-Luik. Tweede 9 achter Frank Vanden- iroucke, was hij er ook vorig aar dichtbij. De Tourtroeven ftler Hamilton en Iban Mayo stonden op het podium echter set even hoger. 'd is goed, liet hij vorig weekeinde in de Goldrace zien. lekker verkeert al weken in goe de vorm. De resultaten in de drie grote wedstrijden die hij reed laten dat zien: elfde in llilaan-Sanremo, vijfde in de van Vlaanderen en zeven dein Limburg. Dekker eindigde pas een keer eerder in de toptien van Luik-Bastenaken-Luik. Maar is volgens de Drent geen en- tel beletsel. „De aankomst is toch vlak?" Davide Rebellin en lom Boonen zijn volgens de Sabobank-kopmande grote ren ners van het voorjaar, dat zon dag na 'La Doyenne' wordt afge sloten. Zelf schaart Dekker zich ook in Let rijtje renners-in-vorm-zon- der-grote-zege. Oké, hij won in rijn eigen geboorteplaats Hooge- veen de Ronde van Drenthe, maar in de wereldbekerwedstrij den reikte Dekker steeds te wrt. „Wat ik afgelopen zondag ui de Amstel Gold Race heb ge daan was niet echt slim", kijkt Dekker terug op zijn optreden m Limburg, waar hij al na vijf tien kilometer mee reed in een zinloze ontsnapping. „We zullen weer rijden met drie kopman nen: Boogerd is de nummer één, Oscar Freire en ik zitten daar achter. Van Michael weet je niet alleen dat hij goed zal rijden, maar ook dat hij er nog steeds tojzit als er vijf man wegrijden. Dat kun je van mij niet zeggen. Bi] mij moet alles meezitten. Op de Cote de Saint-Nicolas, op rijf kilometer voor de finish, zal ik moeten aanklampen." Lukt dat, dan geeft Dekker zichzelf ingoede kans. GPD Wielrenner heeft nog niets kunnen betekenen voor topploeg T-Mobile door Peter van Leeuwen AALST-WAALRE - Twee jaar op rij be hoorde Bram Schmitz tot de opvallend ste Nederlandse renners in de Amstel Gold Race. Zijn optreden in 2003 was een van de redenen dat topploeg T-Mobi- le de geboren Achterhoeker een tweeja rig contract aanbood. Schmitz hapte toe, maar moet wegens aanhoudend blessure leed zijn eerste koers voor het sterrenen semble nog rijden. Er zijn momenten geweest dat hij niet te genieten was. „Het is zwaar geweest, net zo goed voor haar", knikt Schmitz (26) in de richting van echtgenote Priscilla, telg uit een vermaard wielernest. Vader Jan van Katwijk was beroepsrenner, net als broer Alain. Afgelopen najaar, kort na het wereldkampioenschap in Hamilton, trouwden ze. „Dat WK was mijn laatste koers, niet te geloven eigenlijk." In december wilde Schmitz de basis leg gen voor het voorjaar, de periode waar- woor de ploegleiding van T-Mobile hem vooral had aangetrokken. „Maar ik raak te aan de sukkel, kreeg last van mijn dar men, griep. Rond de feestdagen was ik echt doodziek, de griep sloeg bovendien op de spieren." Als een oud mannetje liep hij door het huis, herinnert Priscilla zich. Nee, het was niet altijd even gezellig in hun wo ning in Aalst, net onder Eindhoven. In het nieuwe jaar stapte Schmitz weer op de fiets. Hij besloot iets later naar het trainingskamp van de ploeg op Mallorca af te reizen. „Ik wilde gezond aanko men." Op het Spaanse vakantie-eiland begon de misère pas echt. „Na één dag trainen kreeg ik last van mijn knie. En ei genlijk is die pijn bijna tot nu steeds te ruggekomen." Televisie Hij vertelt het terwijl hij met een scheef oog de televisie in de gaten houdt. „Het heeft me lang moeite gekost om koersen op televisie te bekijken. Nu is dat voor bij. Waarschijnlijk omdat ik weer goed kan trainen. Ik ben benieuwd naar de nieuwe shirts, naar wie er goed rijdt." Het is inmiddels half april en Schmitz wacht nog altijd op zijn eerste koers. In de maanden die volgden op de trainings stage op Mallorca bleef de knie opspelen. „Soms was het even weg en dacht ik: hè, hè, het gaat weer. Het was des te erger als dan de volgende dag de pijn weer te rug was. Zeker omdat niemand je kan vertellen hoe en wanneer het overgaat." Beter weer In maart vertrok hij naar Lanzarote. Op zoek naar een andere omgeving, op zoek ook naar beter weer. Hij trainde er twee weken, een week vergezeld door Priscil la. „Wel zo gezellig." En, het belangrijk ste: „Ik rijd sindsdien haast pijnvrij. Ik ga nu echt denken aan een terugkeer in het peloton." De Amstel Gold Race, die hij zich zo vaak als doel had gesteld, haalde Schmitz niet. Jamer, de enige Nederland se jvereldbekerkoers ligt hem zo goed. Twee jaar geleden was hij lang mee in een ontsnapping, vorig jaar reed hij 40 ki- i lometer voor de finish zelfs alleen op 'kop. Het betekende mooie publiciteit voor zijn toenmalige werkgever BankGi- roLoterij, maar Schmitz baalde na af loop. „Ik had te vroeg met mijn krachten ge smeten. Ik had de Gold Race niet gewon nen, maar ik had in de finale wel lang meegekund, dat weet ik zeker." Schmitz heeft nog even tijd nodig. Luik-Bastenaken-Luik, de klassieker die morgen op het programma staat, zal hij zeker niet halen. „Ik sta nu waar ik eind januari, zo na het trainingskamp op Mal lorca, had moeten staan. Normaal neem je een deel van je basis van het jaar er voor mee. Nu niet. Ik heb het gevoel dat ik opnieuw begin." Het zal eind mei worden voor hij weer in koers is. „Belangrijk is dat ik dan klaar ben voor de rest van het seizoen. Te ge haast terugkeren, heeft geen zin. Het is niet moeilijk snel in vorm te komen, maar als ik terugkeer moet dat voor een langere periode zijn. Ik wil laten zien dat ik mijn contract waard ben." ANP Bram Schmitz in gelukkiger tijden. Samen met Bram de Groot op kop in de klim van de Gulpenerberg tijdens de Amstel Gold Race van 2002. foto Vincent Jannink/GPD men. naam. Houffalizë Baraquede r^\ Fraiturë-! Jr— (632m) /\lk 90e Luik-Bastenaken-Luik Gemiddelde O stijging hellingen Zondag 25 april 2004 totaal: 258 km La Gleize Aywaille 11,0 1St. Roch 7,7 2. Wanne 4,9 3. Stockeu 10,3 4. Wanneranval 10,f 5. Rosier Vecqu e 7. Redoute Spnmont 9. Sart-Tilman 10. St. Nicolas tjj a Foy MM Bastenaken Okm 258km wmm Luik-Bastenaken (98km) Bastenaken-Ans (160km) Wereldbekerwedstrijden Milaan - Sanremo Ronde v. Vlaanderen Parijs - Roubaix Amstel Gold Race Luik-Bastenaken-Luik 25/04 HEW Cyclassics Hamburg 01/08 Clasica San Sebastian 07/08 Kampioenschap van Z rich 22/08 Parijs-Tours 10/10 Ronde van Lombardije 18/10 Wereldbekerklassement 1. Steffen Wesemann (Dui) 116 2. Oscar Freire Gomez (Spa) 115 3. Daivde Rebellin (Ita) 100 4. Magnus Backstedt (Zwe) 100 5. Paolo Bettini (Ita) 94 6. Peter van Petegem (Bel) 94 7. Leif Hoste (Bel) 84 8. Erik Zabel (Dui) 80 9. Erik Dekker (Ned) 79 10. Michael Boogerd (Ned) 76 anp - bron: Soci t du Tour de France UCI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 83