elke woensdag in de Het is een prachtige tijd geweest Weekendtips PZC Terhole moet wachten op herinrichting weg Sterrenwacht wil Kuipers uitnodigen Beheerster Hof van Eede vertrekt na ruim twintig jaar door Frank Gijsel EEDE - In multifunctioneel cen trum Hof van Eede in Eede is gisteravond afscheid genomen van beheerster Dorien Blon- deel-de Taeye. Ruim twintig jaar was ze de drijvende kracht in het belang van veel verenigin gen uit de buurt. Onder haar leiding groeide het centrum uit tot een gezellige pleisterplaats. Ze draaide gedu rende de winterperiode moeite loos maanden van ruim tweehon derdvijftig uur. Liever had ze die belangstelling niet gehad, maar gisteren kon ze er niet on deruit. Velen kwamen haar bij het afscheid de hand drukken. Stichtingvoorzitter Piet van Bel- legem was tijdens zijn toe spraak vol lof over het werk van de beheerster. „Ze stond altijd klaar voor de verenigingen en ze heeft er veel goed werk gele verd." Terugblikkend weet mevrouw Blondeel te melden dat het een periode van hard werken was. „Het is het allemaal wel waard geweest. Als je nu kijkt hoeveel verenigingen en clubs gebruik maken van de accommodatie dan kunnen we heel tevreden en trots zijn over het resultaat. Op dit moment zijn we tijdens de wintermaanden bijna volledig vol geboekt. Ook vanuit België krijgen we veel verenigingen over de vloer om hier te sporten. We zijn een bloeiend centrum en daar ben ik best trots op." De hoogtepunten waren volgens haar ongetwijfeld de toneelvoor stellingen. „We hebben avonden gehad dat ze als haringen in een ton zaten in de gymzaal. Het is zelfs voor gekomen dat we op een avond vierhonderd mensen in de zaal hadden. Dat zou nu niet meer kunnen." Strenger Het werk speelde zich hoofdza kelijk in de avonduren en 's nachts af. Vooral op vrijdag was het gezelligheid troef in de Hof. „We keken niet al te nauw naar de klok. Als het maar gezellig was. Vanaf vorig jaar zijn we wat strenger gaan optreden en sluiten we om 1 uur." Opvallend was dat ze door haar klanten op handen werd gedra gen. Niet voor niets bevinden zich achter de bar drie veelzeg gende varkentjes: horen, zien en zwijgen. „Dat was mijn lijf spreuk. Ik heb veel dingen ge hoord, maar erg veel gezwegen. Bewust heb ik me nooit be moeid met de interne keuken van de verenigingen. Ik stelde me liever op de achtergrond in dienst van mijn klanten." Nu het laatste café in het dorp zijn deuren onlangs sloot, is het centrum nog meer dan ooit het trefpunt. Opvolging is verzekerd. „Mijn schoondochter Sandra zet het werk voort. Op die manier kan ik nog af en toe eens binnenlo pen, want ik zal het werk mid den tussen de mensen wel mis sen. Het was een prachtige tijd." zaterdag 24 april 2004 Dorien Blondeel-de Taeye staat nog één keer achter de bar van de Hof van Eede. PROV Houdt u van kunst, cultuur, film en theater, dan moet u zeker op woensdag de PZC lezen. De Kunst Uit bijlage met veel leuke tips voor het weekeinde, recensies van films en theaterprogramma's van landelijke Èn regionale voorstellingen en interviews met acteurs, kunstenaars en theatermakers. mm zeeuws, foto Camille Schelstraete door Edy de Witte TERHOLE - De gemeente Hulst is niet van zins om al voor de realisatie van de rondweg om Terhole plannen te maken voor de herinrichting van de Hulster- weg. De dorpsraad zou hiervoor op korte termijn al actie willen ondernemen. Wethouder E.de Deckere van de gemeente Hulst hield deze week tijdens de openbare dorpsraad- vergadering de boot echter af. Hij is van mening dat beter beke ken kan worden wat de invloed van de rondweg is op de ver keersstroom over de Hulster- weg. „We kunnen niet inschat ten welke invloed de rondweg straks heeft op het verkeer door Terhole. Bovendien zijn de fi nanciële middelen voor de aan pak van de hoofdweg door het dorp al in de rondweg gesluisd. Ook is de Hulsterweg nog steeds eigendom van Rijkswaterstaat", merkte De Deckere op. Dinsdag gaat de eerste schop de grond in. Eind van het jaar kan het doorgaande verkeer Terhole links laten liggen. Verbeterd Inmiddels is door enkele maatre gelen de verkeersveiligheid op de Hulsterweg al verbeterd. Op de kruising met de Notendijk is een schijnplateau aangebracht. De aanpassing van de belijning moet een snelheidsverlagend ef fect opleveren. Bromfietsers en scooters moeten binnen de be bouwde kom op de rijbaan rij den. Na het gereedkomen van de rondweg wordt de Hulster weg heringericht als 3 O-kilome terweg. De dorpsraad pleitte bij monde van voorzitter T. Konings ook voor een beveiligde voetgangers oversteekplaats en het behoud van de busverbinding door Ter hole. Verder ziet de dorpsraad weinig in het aanbrengen van versmal lingen. Konings: „Vanaf de No tendijk komt het nodige land- bouwverkeer de Hulsterweg op. Met deze voertuigen moet reke ning gehouden worden. Obsta kels werken alleen maar ave rechts." Uit het straten- en verkeersplan haalde de dorpsraad verder nog de renovatie van het wegdek, de riolering en trottoirs van de No tendijk, de Hoof straat, Vliet- straat en Pastoor Boumanstraat naar voren. Volgens De Deckere zal een ge plande wegeninspectie in de he le gemeente antwoord geven op de vraag of ook in Terhole op korte termijn herbestratings- werkzaamheden uitgevoerd zul len worden. Commissaris van de koningin Van Gelder met de vlag en het sp« le certificaat. foto Ruben0 door Ron Maqnée MIDDELBURG - Volkssterren wacht Philippus Lansbergen in Middelburg heeft vergevorderde plannen om astronaut André Kuipers naar Zeeland te halen. Tegelijkertijd wil de sterren wacht de oorspronkelijk uit Zee land afkomstige astronaut Lode- wijk van den Berg in Middel burg uitnodigen. De eerste maanden na zijn ruim tereis zal Kuipers wel helemaal volgeboekt zijn, maar tegen het eind van het jaar moet het moge lijk zijn om hem naar Middel burg te halen. T. Westerterp van de Sterrenwacht verwacht dat alleen de schouwburg groot ge noeg is voor het evenement. Tegelijkertijd wil de sterren wacht ook de Amerikaanse as tronaut Lodewijk van den Berg uitnodigen, die geboren en geto gen is in Sluiskil. In mei 1985 reisde Van den Berg mee met de Challenger-missie om etq menten uit te voeren. Als het tweetal naar Zeek komt, wil de sterrenwacht de Zeeuwse vlag tentoonste die Van den Berg op zijn nu heeft meegenomen. En) maanden na zijn reis deed dei tronaut Zeeland aan en overk digde een grote vlag die hiji zijn reis had meegenomen. Desgevraagd liet commissi van de koningin W. van Ga o| gisteren het dundoek uit depr vinciale kluis halen. Het biiji si om een forse lap te ga 120 bij 170 centimeter. VanG ve der kan bijna niet begrijpen! Van den Berg zo'n grote vi kon meenemen. „Op zo'n reu t het toch woekeren met de ruis te." Dat het ook echt om de vi gaat die astronaut Van den Bi ig heeft meegenomen, blijkt een speciaal certificaat. Hit staat dat de vlag 110 rondjes de aarde heeft gevlogen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 78