•Kill KJ II UI We willen graag cadeautjes kopen Binnen handbereik Nieuw in Zeeland! Ga spierziekte A»L»S» te lijf» Giro 100 000 Goese Koninginnedag,! nieuwe stijl legt nadruk op creativiteit Kolossale Amerikaanse cruiseschepen doen Zierikzeese haven aan SDV op het Buys Ballot College: gewoon doen! VMBO-opleiding Sport, Dienstverlening Veiligheid op het Buys Ballot College in Goes Buys Ballot College 'buys ballot.nl t.n.v. A.I.S. Centrum-Amsterdam Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 3 I 55 00 of www.deondernemer.com zaterdag 24 april 2004 s|4 door Mieke van der Jagt GOES - Hoe vier je Koninginne dag? Is er een handleiding voor? Het traditinele recept: een auba de door de schoolkinderen met de burgemeester op het bordes, een wedstrijd met versierde fiet sen en een optreden van een clown of een goochelaar in een gehuurde tent, begint wat sleets te raken. Sommige Oranjevereniging krij gen de vrijwilligers niet meer bij elkaar om een feestelijke dag te houden en lang niet alle dorpsbewoners doen nog mee met het versieren, zelfs niet in de dorpen die een reputatie heb ben hoog te houden. In het alge meen heeft de meivakantie, sinds een aantal jaren gebruike lijk, roet in het eten gegooid. De mensen stappen op het vliegtuig of de in auto. Helemaal in tegenstelling tot die trend, is de Koninginnedag Rondom de Stenen Brug in Goes ronduit 'booming'. In nog maar vijf jaar tijd is tussen café Baar- ends en boekhandel De Koperen Tuin een alternatieve Oranjever eniging onstaan die elk jaar meer volk op de been brengt. „We willen het dan ook anders doen", zegt Annelies Verburg van de Rondom de Stenen Brug. „We mikken meer dan andere vereniging op een jong publiek, al doen de kinderen, de ouders en de ouderen ook mee. Maar pu bers hebben een belangrijke plaats, net als creativiteit en kunst. Bovendien beginnen we niet voor dag en dauw, maar meestal rond de middag, Dat de den we aanvankelijk om de och tendprogramma's in de wijken niet in de wielen te rijden. Maar het bevalt prima." Dit jaar be gint het feest om 11.00 uur op Koninginnedag, want Z@ppelin, de jeugd- en jongerenzender op Nederland 3, komt een uur lang filmen. De Koninginnedagvie ring rondom de stenen brug wordt dan een uur lang live uit gezonden. Natuurlijk zijn er ook rondom de stenen brug traditionele acti viteiten. De vrijmarkt bijvotj Dl beeld, waain iedereen zijn o\g 11 tollige bullen te koop kan aas v bieden. „Dat past ook weha in het thema van dit jaar", Verburg. „Dat is 'Van Kitsd Van Kunst'. Kitsch is er altij genoeg op de vrijmarkt en halen wat dat betreft ook we wat binnen." Ook voor kuj$ wordt ruimschoots gezorgd D pupillen van 't Gors exposere hun werk en iedereen kan o echt linnen komen schilderen a der leiding van de kunstenaai en Ineke Otte. „Dat is toch wee eens wat anders dan een kleur, plaat"stelt Verburg vast. Open podium ik In de korte geschiedenis va Rondom de Stenen Brug, is j organisatie trendsetter gebfe ken. Het open podium voor jos ge bandjes bijvoorbeeld, heeft] op verschillende plaatsen navol ging gevonden. Deden de Goes organisatoren vorig jaar een m ces volle Idols, dit jaar zijn e overal dergelijke talentenjacl ten. Ook de Koninginnenach bij de Stenen Brug al vijf jaa vaste prik, vindt veel navolging Maar de Goesenaren hebbe nog wat troeven. De middag va de dag bijvoorbeeld, die morga al wordt gehouden, Toon Telle gen en F. van Dixhoom koma poëzie lezen volgens het prind pe: als er in Baarends muziek hj is er in de Kopenen Tuin poéh en andersom. Helemaal nieuw en nooit vet toond, is de air-roll van de gym nastiekvereniging Forza Gym nastica uit Goes. Die doet kun sten op een soort luchtkus sen-lange-mat op de speciaal daarvoor gecomponeerde tonen van het djembe-orkest onderla ding van Sjaak van Elk. De to neelvereniging Heer Hendrü heeft weer staat voorstelling bedacht met het thema van dj jaar. Het feest duurt tot 21.30 uur,als de lamiponnenoptocht onderbe geleiding van Excelsior enCoa- fetti, die om 20.30 uur begintoj de Grote Markt, bij de Stena Brug aankomt. Christelijke Scholengemeenschap voor. VMBO HAVO ATHENEUM GYMNASIUM Bergweg 4 Postbus 219 4460 AE Goes Telefoon: 0113.213010 Rut: 0113-250360 infoebuysballot.nl v door Inge Heuff ZIERIKZEE - Op de kade bij het Luitje staat een bus vol oude re toeristen klaar om naar Delft te vertrekken. Bij de toiletge bouwtjes staan zeker nog hon derd andere Amerikanen te wachten op de dingen die gaan gebeuren. Op deze vrijdagoch tend doen maar liefst twee crui seschepen Zierikzee aan. De Sal- vinia en de Symphony liggen zusterlijk naast elkaar tot een uur of elf. Daarna gaan zij elk hun eigen weg. Sinds een aantal jaren worden ze regelmatig in de binnenstad van Zierikzee gezien. Grote groe pen toeristen die onder leiding van een gids in een uurtje de meest belangwekkende histori sche bouwwerken te zien krij gen. Herkenbaar Amerikaans vanwege hun makkelijke schoe nen en kleding, baseballpetjes, grote badges met hun namen en hun ogenschijnlijke broosheid; de gemiddelde leeftijd lijkt bo ven de 75 jaar uit te komen. Van half april tot eind mei en van be gin september tot half novem ber doen de verschillende cruise schepen de haven van Zierikzee aan. „Tijdens het hoogseizoen kunnen we ze niet ontvangen", zegt havenmeester W. Fokker. „Dan ligt de haven veel te vol voor deze schepen." Er is ook buiten het seizoen nauwelijks plaats. De omvang van de sche pen is dusdanig dat de passa giers hun ogen dicht doen als het schip door de keersluis moet. Aan beide zijden is min der dan veertig centimeter ruim te over. Mooiste „Ik heb al heel wat cruises ge daan", vertelt Ellsworth T. Rundlett III uit Portland in de Amerikaanse staat Maine. „Maar vanmorgen heb ik het mooiste gezien van alle reizen." Rundlett doelt daarbij op het va ren door het Havenkanaal naar Zierikzee, 's ochtends vroeg ter wijl de zon boven het silhouet van Zierikzee opkwam en mist flarden boven het water hingen. Voor alle sportieve leerlingen die nu in klas 2 VMBO theoretische- of kaderberoepsgerichte leerweg zitten. Aanmelden kan nog tot 15 mei a.s. Bel voor meer informatie of een aanmeldingsformulier: 0113-213010 „Hij heeft me meteen uit bed ge haald om me dit te laten zien en het was schitterend", vult zijn vrouw Marilyn aan. Beiden zijn voor het eerst in Zierikzee. Ze hebben ei-voor gekozen om niet met de WV-gidsen mee te lo pen. „Ik ben een advocaat en moet al het hele jaar luisteren naar anderen", grapt Rundlett. „Bovendien kunnen we nu zelf bepalen wat we doen." Hun me de-opvarenden zijn dan al een half uurtje weg met een van de zes stadsgidsen. „De coördinatie van de gidsen die we onderweg inhuren, is al tijd wat lastig", vindt Ursula Benkert. Zij is reisleidster op de Symphony. „Maar Zierikzee doet het heel goed in ons reispro gramma. Alleen vinden de men sen dat er te weinig souvenir shops zijn en begrijpen ze niet dat de winkels pas om tien uur opengaan. Ze willen graag ca deautjes kopen voor thuis." Dit jaar komt organisator Avalon Waterways drie keer in Zierik zee, volgend jaar zes keer. De Symphony vaart in een week een rondje van Amsterdam via Enkhuizen, Arnhem, Antwer pen, Gent, Zierikzee, Dor drecht, Schoonhoven, Utrecht en Amsterdam. Ook andere cruiseschepen ko men met regelmaat in Zierikzee. Arvan Minninga vertoeft aan boord van de Salvinia. Hij heeft Friese grootouders en zijn woon plaats Pella in Iowa is ooit door Nederlandse immigranten ge sticht. Vrijwel alle mede-opva renden van de Salvinia zijn, vol gens Minninga, Amerikanen met Nederlandse voorouders. „Ik ben twee jaar geleden met een cruise in Friesland geweest, nu doen we Zuid-Nederland." Hij vertelt hoe er in Pella elk jaar een tulpenfestival wordt ge houden. „En wij hebben de grootste werkende windmolen van Amerika", zegt Minninga trots. „Die is in Nederland ge bouwd. Hij moest wel zo groot worden om wind te kunnen van gen tussen alle hoge gebouwen door." In de Zierikzeese haven is nauwelijks plaats voor de enorme cruiseschepen die de stad van tijd tot tijd aandoen. foto Dirk-Jan Gjeltema SDV start in klas 3 VMBO kaderberoepsgerichte leerweg SDV is een opleiding met heel veel sport SDV geeft gegarandeerde toegang tot het CIOS SDV geeft ook toegang tot alle andere MBO-opleidingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 68