zc K-selectie Oranje taat nu wel vast Voor Audina is het menens Besluiteloosheid duurt voort Langeveld gaat niet naar Hoek ondscoach Advocaat is geen man van verrassingen 19 rouwen EMM epromoveerd aar regioklasse Tien jaar na Senna sage hüraiim Ayrton Senna Foundation PSV stelt Van Persie ultimatum Boonen langer bij Quick-Step Desailly voor drie duels geschorst Zestienjarige in Belgische selectie Tacken verrast favorieten Ballerini vrijgesproken van doping zaterdag 24 april 2004 Selectie Oranje voor EK 2004 wJaap van Essen [1ST - Ruim een maand voor uk Advocaat zijn definitieve itlerslijst voor het EK moet in- leren bij de Uefa, staat de I-koppige selectie eigenlijk tl vast. Tenzij er nog mensen blesseerd afvallen, zijn het de .spelers die gisteren werden geroepen voor de oefeninter- nd legen de Grieken, plus de geblesseerde Arjen Robben sdoclman Sander Westerveld. Advocaat is geen man van *rassingen en liet de afgelo- tweek ook enkele malen we- dat er tot en met het EK in ï*ugal geen nieuwe gezichten ttr aan Oranje worden toege- Over 49 dagen start het ■Ldrie dagen later speelt Oran- iji Porto tegen Duitsland. Het 3 de ogen van de trainer, die sieren ook Johan Neeskens gafvallen als assistent, nu al snog zinvol om met de speel- iijzete experimenteren, fte jaar geleden miste Oranje :der bondscoach Van Gaal het Zijn opvolger Advocaat ield opvallend genoeg heel st aan de spelersgroep -edat echec beleefde en natuur- jjk ook veroorzaakte. Pas de saiste negen maanden werden ssidjesmaat enkele jongeren ]deselectie gehaald. Al met al sniikte Advocaat maar wei- ij spelers, hij putte doorlo- *d uit een groepje van onge- dertig man en had daar- d nog enkele voetballers op [reservelijst, die echter nooit ?den opgeroepen, eselectie van 23 waarvan nu g twee man nog ontbreken, voor het overgrote deel Ugedienden, spelers die ook der Van Gaal al de ruggeng- Bt van het elftal vormden, iaiwkomers zijn alleen Van rVaart (die al debuteerde on- Van Gaal), Sneijder, Heitin- en Van der Meijde. Heel mis- OES - De handbalsters van SM komen volgend seizoen de regioklasse. De num- m drie van de eerste klasse Moveert onverwacht, omdat mpioen Verburch 2 niet kan Mioveren en Hellas 4, de num- xrtwee uit de andere eerste niet wil promoveren, is hartstikke mooi voor vindt EMM-trainer John otlofs. ïtteam van de Terneuzenaar i na een goed seizoen op 'derde plaats in de eerste klas- Kampioen Verburch 2 kon '-dier niet promoveren, omdat r eerste team van de club uit >idijk al in de regioklasse Mt. Daardoor promoveerde eerste team van nummer iOdis en kwam er via een slissingsduel nog een plaats 'das 4 uit Den Haag zag ech- af van die wedstrijd, omdat team niet wilde promoveren, '«rdoor komt het eerste team ^ede Middelburgse vereniging MM straks op het vierde ni- tau van Nederland uit. Roe- fe..Wij wilden heel graag pro beren, want we zijn ambiti- Ons tweede team is dit sei- kampioen geworden en Nt daardoor volgend seizoen ■a de eerste klasse. Dus we heb- het deze week even gevierd ïleen paar flessen champag- schien dat Nigel de Jong en Ma rio Melchiot nog een kansje ma ken de laatste 23 te halen. Wie een lijstje maakt met de posities waarop de diverse internatio nals kunnen spelen, komt name lijk tot de conclusie dat de posi tie van rechtsback als enige slechts door twee spelers (Reizi ger en Heitinga) ingenomèn kan worden. Voor alle andere plek ken in het team komen altijd mi nimaal drie en meestal vier spe lers in aanmerking. Tijdens het EK zal de selectie drie keepers tellen. Advocaat maakt er geen geheim van dat Sander Westerveld 'in principe' de derde man achter Van der Sar en Waterreus is, maar de doelman van Real Sociedad is lange tijd geblesseerd geweest. Opvallend genoeg heeft de bondscoach Maarten Stekel burg inmiddels tot een soort stand-in voor Westerveld be noemd. Nogal merkwaardig, want de jonge Ajacied speelde in de laatste anderhalf jaar wel geteld negen competitieduels en is bij zijn eigen club bankzitter. Ten opzichte van de laatste in terland (0-0 tegen Frankrijk) is er wel het een en ander veran derd. Destijds ontbraken Frank de Boer, Seedorf, Kluivert, Van Bronckhorst en Stam, voorname lijk wegens blessures. Zij keren allemaal terug terwijl er voor Melchiot, De Jong en Bosvelt geen plaats meer is. Advocaat maakte er een maand geleden al geen geheim van dat hij nog eens wil oefenen met een 'nieuw' spelconcept, de zoge naamde 'ruit op het midden veld'. Daarbij wordt het centra- 12 Van Nistelrooij 1 Van der Sar 13 Robben* 2 Waterreus 14 Overmars 3 Westerveld* 15 Makaay 4 Cocu 16 Kluivert 5 Stam 17 Van Hooijdonk 6 Heitinga 18 Van Bommel 7 Bouma 19 Reiziger 8 Davids 20 Van der Meyde 9 Van der Vaart 21 Zenden 10 Sneijder 22 F de Boer 11 Seedorf 23 Van Bronckhorst ©de Stentor/GPD geblesseerd 24 De Jong 25 Melchiot 26 Bosvelt 27 Hasselbaink 28 R. de Boer 29 Hofland 30 Boateng 31 Landzaat 32 Kuijt 33 Van Persie 34 Stekelenburg goed nieuws zijn voor Clarence Seedorf, op wiens lijf een derge lijke rol geschreven lijkt. De le duo van de vier man tellende t vraag is wel welke twee spelers middenlinie gevormd door een zeer verdedigende en een zeer aanvallende speler. In het na jaar probeerde Advocaat de speelwijze al eens uit tegen de Belgen. Dat werd nogal een mis lukking, vooral omdat de spe lers hun verdedigende taken niet goed oppakten. Woensdag in Eindhoven tegen de Grieken zal Advocaat het nog eens proberen en dat kan dan het spitsenduo gaan vor men. Nu Kluivert weer fit is, heeft de bondscoach de koppel tjes immers voor het uitkiezen. Oranje is nu al 24 oefenduels op rij ongeslagen en heeft tegen Grieken een overduidelijke staat van dienst: zeven duels, ze smaal winst. Het zijn echter nietszeggende cijfers, want de laatste ontmoeting dateert al weer van dertien jaar geleden. De Grieken boeken recent juist uitstekende resultaten. Ze plaatsten zich als eerste in de groep voor het EK, en lieten daarbij Spanje achter zich. Selectie: doel: Van der Sar, Water reus; verdediging: Frank de Boer, Bouma, Van Bronckhorst, Heitin ga, Reiziger, Stam, Zenden; mid denveld: Van Bommel, Cocu, Da vids, Seedorf, Sneijder, Van der Vaart; aanval: Hooijdonk, Klui vert, Van Nistelrooij, Van der Mey- de, Makaay, Overmars. GPD pagina 29 alles wijkt voor Oranje i Al II IMOLA - De Duitse Formule 1-coureur Nick Heidfeld trainde gisteren voor de Grand Prix van San Marino met de beeltenis van Ayrton Senna op zijn bolide. Bijna tien jaar geleden, op 1 mei 1994, overleed de Braziliaan Senna tijdens deze Grand Prix op Imola. In de beruchte Tamburello-bocht botste Senna op een beton nen muur, met dodelijke afloop. Twee dagen eerder overleed ook de Oostenrijker Roland Ratzenberger in het harnas. Gisteren, voorafgaand aan de Grand Prix, sloot Heidfelds teambaas Eddie Jordan een snelle rentree van de Nederlander Jos Verstappen bij zijn renstal uit. Hij zei dat hij van plan is de contracten van de huidige rijders te respecteren. Zowel Heid feld als Giorgio Pantano heeft een verbintenis tot het einde van dit seizoen. Jordan zei wél te willen zoeken naar een oplossing om Verstappen nog dit jaar of op zijn laatst in 2005 terug te laten keren in de Formule 1. foto Max Rossi/RTR EINDHOVEN - PSV wil uiter lijk dit weekeinde horen of Ro bin van Persie ingaat op het aan bod van de club. De linksbuiten van Feyenoord kan een contract tekenen voor vier of vijf jaar. Afgelopen dinsdag leken beide partijen dicht bij een akkoord, maar enkele aanvullende per soonlijke eisen van Van Persie blijken zo exorbitant hoog, dat PSV nu op de rem is gaan staan. „Het is graag of helemaal niet", vond trainer Guus Hiddink. Bij PSV bestaat het vermoeden, dat de zaakwaarnemer van Van Per sie het aanbod uit Eindhoven ge bruikt om bij andere geïnteres seerde clubs (Werder Bremen, Schalke 04 en Arsenal worden genoemd) een hoger salaris in de wacht te slepen. GPD door Alexander van Eenennaam GENEVE - Niemand hoeft te denken dat Mia Audina van daag in de finale van de Europe se badmintontitelstrijd niet vol uit zal gaan. De Rotterdamse wil en zal goud winnen. Ze staat nu tegenover de Franse Hon- gyan Pi, die in de halve finales de Nederlandse titelverdedig ster Yao Jie met 11-4 11-6 uit schakelde. Bij de vorige EK liet Audina de finale tegen Jie lopen, maar van daag is het menens. „Deze keer zal ik dat zeker niet doen", refe reerde Audina aan haar zilveren plak in Malmö in 2002. Toen hoopte ze in de finale Camilla Martin te treffen, de sterke Deense die ze in Genève in de halve eindstrijd aftroefde. Het werd toen in Zweden Yao Jie en daarmee was de lol er voor Audi na af. „Het goud ging immers toch naar Nederland", verklaar de ze gisteren in Zwitserland haar toenmalige houding. Gisteren kreeg Audina, in 1996 in Atlanta winnares van olym pisch zilver, de gelegenheid te gen Martin, de winnares van zil ver in Sydney 2000. Ze pakte die kans in drie games: 11-4 10-13 11-8. „Ik ben zo blij", zei ze na afloop, „de sterkste tegen standster in dit toernooi heb ik nu gehad. Zij is met de Chinese topdrie van de wereld in Athene de sterkste concurrente." Audina genoot ervan dat ze nu in een maand tijd van allevier die badmintonsters heeft gewon nen. Ze versloeg de Chinesen Zhang Ning, Zhou Mi en de mon diale nummer één Ruina Gong ook in april. „Ik ga nu lekker naar Miami op vakantie", glom Audina, „in de wetenschap dat ik van allevier heb gewonnen. Het was in Athene mentaal niet lekker geweest om tegen een van hen de baan op te moeten in de wetenschap dat je de laatste onderlinge partij hebt verlo ren." Audina en Martin speel den in Genève voor de veertien de keer tegen elkaar, Audina won voor de zesde maal. „Een partij van wereldklasse", vond bondscoach Martijn van Doore- malen. „Ik heb zelden een partij gezien waarin zo weinig fouten werden gemaakt. Zelden", bena drukte de coach die met negen tien jaar de langst zittende Ne derlandse bondscoach is. Yao Jie maakte in haar partij te gen voormalig landgenote Pi (beiden uit China) wel te veel fouten. „Mijn lichaam is moe, maar mijn hoofd ook. Ik wilde graag, dit is immers het laatste grote individuele toernooi voor de Olympische Spelen. Jammer dat het niet is gelukt, in Athene hoop ik voor een verrassing te zorgen. "ANP r zijn van die dagen dat je je ■Schaamt tot het menselijk ras te be ften. Vorige week donderdag was Mndag. Ajax-aanhangers vonden het afloop van Ajax 2-Feyenoord 2 no- "?enige Rotterdamse spelers te moles- Toppunt van triestheid was dat ^uels tussen de BI- en de Dl-teams ^Feyenoord en Ajax als gevolg daar- !D moesten worden afgelast. Hoe leg 'zoiets aan kinderen uit? inacven gênant was het daarna dat "isen waarvan je verwacht dat ze 'ftiets meer beschaving beschikken *aar in de haren vlogen. Er wordt »l in oplossingen gedacht, maar in Quieten. fandeel directeur Slop van Ajax: ■^iemand de schuldige is, dan zijn de supporters. Het is veel te gemak lik achteraf te zeggen dat we niet "bende veiligheidsmaatregelen heb- 'a getroffen." Jorien van den Herik, voorzitter van Feyenoord: „Ajax en de KNVB zijn ver schrikkelijk nalatig geweest." KNVB-voorzitter Henk Kesler: „Van den Herik moet zich schamen voor zijn uitlatingen." Burgemeester Deetman van Den Haag: „De KNVB is laks bij het tegengaan van voetbalgeweld." Menig liefhebber zal zich afvragen wan neer dit voetbalgeweld nu eindelijk zal stoppen. Voorlopig nog niet, mag gecon cludeerd worden uit onderstaande bloemlezing van stukjes uit de PZC van de afgelopen jaren. En dat ligt niet al leen aan de voetbalvandalen... 13 januari 1977: Drie tweedekamerle den willen dat minister Van Doorn van CRM een bijeenkomst coördineert van vertegenwoordigers van de KNVB en VVCS, de WON, de vereniging van scheidsrechters, justitiële en politione le autoriteiten, de directie van de NS en vertegenwoordigers van departemen ten over de wandaden die gepleegd wor den voor, tijdens en na voetbalwedstrij den. 5 augustus 1981: Relschoppers worden sneller opgepakt. Daartoe is besloten op een bijeenkomst van de gemeentelij ke politiecorpsen, de rijkspolitie, de centrale recherche-informatiedienst en de spoorwegpolitie. 17 juni 1985: Een overgrote meerder heid van de clubs in het betaalde voet bal wil meer en strengere veiligheids maatregelen. 30 september 1986: Voorzitter Van der Linden van de Nederlandse Politie bond vindt dat het betaalde voetbal na de rellen van het afgelopen weekeinde bij PSV-Feyenoord moet worden opge heven. 2 oktober 1986: Burgemeester Peper van Rotterdam zal in het drie hoeks-overleg met politie en justitie aandringen op hogere eisen tegen voet balvandalen, die voor de rechtbank worden gedaagd. 18 augustus 1987: De politievakbond ACP eist van de KNVB en de overheid dat eindelijk eens keiharde maatrege len worden genomen om een herhaling van de rellen zoals die zondag bij de start van de eredivisiecompetitie heb ben voorgedaan in Tilburg en Eindho ven te voorkomen. 23 oktober 1989: Na de ernstige inciden ten tijdens Ajax-Feyenoord, waarbij veertien mensen door het ontploffen van twee fragmentatiebommen gewond raakten, zijn politie, clubs, overheid en de KNVB het erover eens dat het zo niet langer kan. 16 mei 1993: Staatssecretaris Terpstra wil op 'zeer kort termijn' met de voet balwereld praten om de zorg van de Tweede Kamer over te brengen over de recente 'betreurenswaardige inciden ten' met supporters. LANAKEN - De Belgische wielrenner Tom Boonen heeft zijn contract bij Quick-Step - Davitamon verlengd. Hij rijdt ook de komende drie seizoenen voor de formatie van teammanager Patrick Lefevere. De beoogde opvolger van de onlangs gestopte Johan Museeuw won dit seizoen de E3 prijs, Gent - Welvelgem en de Scheldeprijs. „Dit is een grote dag voor ons en voor de ploeg", aldus Lefevere. „Tom is al een goede renner en in de toekomst zal hij zijn kwaliteiten verder kunnen laten zien. We zijn heel blij dat hij bij ons verder kan groeien." Ook Boonen reageer de tevreden: „Ik ben heel blij dat het team vertrouwen heeft in mij." ANP LONDEN - De tuchtcommissie van de Europese voetbal bond Uefa heeft Marcel Desailly voor drie wedstrijden ge schorst. De speler van Chelsea kreeg de straf voor het uit delen van een elleboogstoot aan Fernando Morientes in het Champions League-duel met Monaco. De Uefa bass- eerde zich op de videobeelden van de wedstrijd. De scheidsrechter had het incident niet gezien. Desailly mist nu de tweede ontmoeting in de halve finales. Monaco won het eerste treffen met 3-1. ANP/RTR BRUSSEL - Bondscoach Aime Anthuenis heeft de pas zes tienjarige Anthony Vanden Borre opgenomen in de Bel gische selectie voor het vriendschappelijke duel met Tur kije van woensdag. De verdediger van Anderlecht heeft sinds februari pas 378 minuten gespeeld in de hoofd macht van de Brusselse voetbalclub. Ajacied Wesley Son- ck is terug na een blessure. Ook zijn ploeggenoot Jelle Van Damme, Geert de Vlieger (Willem II) en Thomas Buf fel (Feyenoord) zijn geselecteerd. België en Turkije ontbre ken deze zomer beide bij het EK in Portugal. ANP/RTR MIERLO - Emile Tacken heeft na de eerste dag van de na tionale titelstrijd voor springruiters de leiding. Met Miss Montana bleef de 25-jarige Limburger gisteren in Mierlo als enige foutloos over de twee manches van de openings rubriek. In zijn spoor volgen routinier Piet Raymakers met van Schijndel's Kris en de jeugdige international Gert-Jan Bruggink met Joël. Dat Tacken zich onder scheidde in aanwezigheid van nagenoeg de complete Ne derlandse top - alleen Van der Vleuten, Wim Schroder en Dubbeldam ontbraken wegens deelneming aan de wereld bekerfinale - was verrassend. „En dat voor een kleine zelf standige", zei hij zelf, gekscherend. ANP FLORENCE - De Italiaan Franco Ballerini is gisteren vrij gesproken van het gebruik van verboden prestatiebevor- derende middelen tijdens zijn wielercarrière. De rechter in de Toscaanse stad Pistoia vond dat daar onvoldoende bewijs voor was. De voormalige coureur, die nu technisch commissaris is bij de Italiaanse bond voor beroepsren ners, werd beschuldigd van anabolicagebruik in 1998. Ballerini won dat jaar onder meer voor de tweede keer in zijn loopbaan Parijs-Roubaix. ANP/SID door Rudy Booqert GOES - Voetballer Björn Lange veld (25) ziet af van een over stap naar zaterdag-hoofdklas ser Hoek. De Souburgse midden velder verklaart zich hiermee so lidair aan Patrick Naudts, die donderdag zijn ontslag indiende omdat zijn managersfunctie werd opgeheven. „Schandalig", vindt Langeveld dat. Langeveld: „Patrick Naudts en Kees de Feyter (voorzitter) wil den mij er graag bij hebben. Ze vonden mij een belangrijke spe ler en dat deed me goed. Maar een deel van de sponsors zag het niet zo zitten om mij terug te ha len. Dat maakte me aanvanke lijk niet zo veel uit, want ik wist welke mensen het wél in me za gen zitten. Maar dat Naudts nu weg is, heeft me aan het denken gezet." Dolksteek Patrick Naudts stopte donder dag met onmiddellijke ingang als technisch manager bij Hoek. Het bestuur en de sponsor-stich ting achtte het niet meer wense lijk om een organisatie te hand haven, waarbij een manager bo ven de trainer functioneerde. Naudts ervoer dat als een dolk steek in de rug en diende zijn ontslag in. Langeveld: „Doodzonde. Pa trick heeft zoveel in de club ge stoken en nu gaan de sponsors zich met het beleid van de club bemoeien." „Bij een voetbalclub moet rust zijn", vindt Langeveld. „Bij Hoek gebeurt altijd wel wat, maar dit gaat te ver. Patrick heeft me teruggehaald, tex-wijl enkele sponsors daartegen wa ren. Ik heb geen zin om het hele jaar tegen kritiek te moeten voetballen. Ik vind het jammer voor de supporters, spelers en voor mezelf, maar ik wil met ple zier voetballen en me niet bezig hoeven houden met randzaken. Het vertrouwen is er gewoon niet meer." Conditie Langeveld wil volgend seizoen hoe dan ook voetballen, maar hij weet nog niet waar. Vorig sei zoen stopte hij bij Hoek om een jaar in de Caraïben te gaan wer ken, maar daar vond hij geen emplooi. De oud-speler van RCS, NAC, RBC en Kloetinge hield zijn con ditie dit seizoen op peil bij zater dag-eersteklasser Oostkapelle. Een poging om overschrijving te krijgen naar deze club mislukte, waardoor hij geen officiële wed strijden kon spelen. „Ik wil zo graag weer wedstrijden spelen, want dat heb ik echt gemist." (Advertentie) 5 december 1996: Vreselijk, schandalig, triest, dramatisch, de maat is vol. Er moet iets gebeuren. Kamerleden van vrijwel alle fracties buitelden gisteren over elkaar heen in hun boosheid over het weer oplaaiende voetbalvandalis me, door sommige politici aangeduid als voetbalcriminaliteit. 18 februari 1997: KNVB smeekt poli tiek om middelen tegen voetbalvanda lisme. 7 juli 1999: De meeste clubs in het be taald voetbal hebben geen concreet plan ter bestrijding van voetbalvanda lisme. 31 januari 2002: Kamer eist harde lijn van KNVB tegen voetbalclubs. 13 augustus 2002: Staatssecretaris Ross wil nauwe samenwerking tussen rijk, voetbalclubs, gemeenten en politie bij het tegengaan van voetbalvandalisme. Koen de Vries De beste plek voor het vinden van werk is nogalcijdJobTrack.nl OJobTrack.nl Mii de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19