Markt op nieuwe stek succes )elta de dupe van zwalkend rijksbeleid Leeuwenburch vertoont kunsten Akkoord nabij over ontwikkeling gebied Kop van Hontenisse \alstraat -Zuid nog leger door aantrekkingskracht kramen igBand geeft ibileumconcert Muzeeum dingt mee naar award Oude computers naar goede doelen Botsing door voorrangsfout Aanrijding op A58 Jongens beschadigen fiets Solexrace in Aagtekerke Ensemble Sonore zingt operakoorwerk ISHAMOE zaterdag 24 april 2004 w 13 prPriith Ramakers - Het was kiezen Itwee kwaden. Zo verklaart ilhouder P. van der Maden B Vlissingen de verplaatsing 0 de Vlissingse vrijdagmarkt 0de Spuistraat naar de Coos- Buskenstraat en de kop van iffalstraat. Het alternatief, de Kmanserve, viel af. De markt joigt levendigheid met zich tein de kop van de Walstraat. j bijna vijf maanden Coosje iskenstraat/Scheldeplein zijn 1 marktkooplieden tevreden de keuze. „De omzet is d, misschien nog iets beter 'in de Spuistraat en we jangoed in het zicht. We heb- bhet idee dat de niet-Vlissin- Rons hier sneller opmerken", John Schets, marktkoop- Dvan de Notenexpres. de Spuistraat kon de vrijdag- irkt niet meer blijven, door de jwvan het woon-winkelcom- De Fonteyne. De markt- oplieden zelf hebben de Zee eserve nooit serieus geno- a. „Dat is een doods plein, uit het zicht ligt. Die plek :het einde van de markt heb- 5betekend", weet Schets ze ghele Walstraat had kunnen sieren van de markt", be- cet H. van Wal, die een siga- r.inkel runt in de kop van de fctraat. „Vlissingen sluit met narkt op deze plaats haar si af. Ik heb de Coosje Busken- at altijd een onmogelijke als gevonden." •zou 'niet moeten mopperen' ade nieuwe locatie. „Ik heb USSINGEN - De Big Band de Zeeuwse Muziekschool staat tien jaar. (wordt zondag 16 mei ge- üti met een jubileumconcert iet Arsenaaltheater in Vlissin- Het concert begint om 10 uur. namelijk op vrijdag iets meer aanloop. Dat heb ik waarschijn lijk te danken aan de markt." De markt trekt publiek aan, waarvan hij nu ook profiteert. Aan de andere kant: „De men sen lopen nu helemaal niet meer door tot Walstraat-Zuid. Dat ge deelte gaat er met de dag slech ter uitzien en de ondernemers verkommeren. De gemeente kan haar fout nog rechtzetten, door de kramen in de hele Walstraat te zetten." Met een markt in de winkelstraat zou de Coosje Bus- kenstraat ook niet elke vrijdag voor verkeer afgesloten hoeven te worden. De binnenstad is op vrijdagen snel verstopt. Voor een ritje van de Oude Stad naar de Waterto ren, normaal hooguit vijf minu ten, moet op een vrijdag reke ning worden gehouden met drie kwartier. Van der Maden: „De oplossing is aanstaande. De Kenau Hasse laarstraat achter de boulevard gaat volgende week open en dan heeft Vlissingen een nieuwe doorgaande weg." Drukte Op de markt is het aangenaam druk. Trouwe marktbezoekster Annie de Ruiter uit Vlissingen begrijpt de voorkeur van de marktkooplieden voor de Coosje Buskenstraat niet goed. „Nu is het mooi weer, maar dit is een enorm trekgat. Ik vind de Zee manserve knus en wel echt een plein voor een markt. De Wal straat vind ik ook een goed idee. Maar waar de markt ook is, ik blijf toch komen." Y. van de Broek van Markies Verlichting is ondernemer in de Walstraat-Zuid. „Het is vrijdag middag", zegt ze, „het zou druk moeten zijn, maar er komt am per iemand voorbij. Ik heb het gevoel dat iedereen in de buurt van de markt blijft hangen." Ze heeft haar hoop gevestigd op de komst van de Hema, die over een paar maanden een tijdelijk onderkomen krijgt schuin tegen over haar winkel. Het huidige Hema-complex wordt gesloopt en nieuw opgebouwd in De Fon teyne. „We hebben een trekker nodig, bijvoorbeeld de Hema of een markt, waar mensen op af komen", zegt ze. De marktkooplieden op de Vlissingse vrijdagmarkt zetten op de nieuwe locatie nog meer om dan voorheen in de Spuistraat. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Het Zeeuws maritiem Muzeeum in Vlis singen is één van de drie genomineerde monumenten die in aanmerking komen voor de Bouwfonds Award voor vi tale monumenten. De monumenten komen in aanmerking voor de prijs omdat ze na een restauratie, aanpassing of verbouwing een nieuwe bestemming hebben gekregen en toegankelijker zijn geworden voor een breed publiek. Eind mei wordt bekend wie aanspraak mag maken op de titel 'meest vitale monument' en de cheque van 10.000 eu ro krijgt. Naast het Muzeeum zijn werf 't Kromhout in Amsterdam en het Glaspaleis in Heerlen geselecteerd uit 96 inzendingen. MIDDELBURG - De oude computers van Woongoed Mid delburg krijgen een tweede leven. De woningcorporatie schenkt volgende week de afgeschreven apparatuur aan enkele goede doelen. Woongoed werkt sinds begin dit jaar met een nieuw computersysteem. Hierdoor werden oude computers overbodig. Voor de afgeschreven computers zijn, via tips van de medewerkers, niéuwe bestemmingen voor gevonden. De oude computers gaan onder meer naar het Jeugdhonk Dauwendaele, Praktijkschool Het Bol werk en buurtcentrum 't Trefpunt aan de Nassaulaanhet Trefpunt. De apparatuur wordt volgende week overhan digd. VLISSINGEN - Op een parkeerplaats aan de Mercurius- weg in Vlissingen heeft zich gisteren omstreeks 15.30 uur een aanrijding voorgedaan. Een 51-jarige automobilist uit de gemeente Veere reed uit een parkeervak achteruit. Hij verleende daarbij geen voor rang aan een 58-jarige automobilist uit de gemeente Goes. Er was alleen blikschade. OOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Sou burg vond gistermiddag kort voor vijven een aanrijding plaats. Ter hoogte van de stoplichten op de Bermweg-A58-Veer- havenweg kwamen een 40-jarige automobilist uit Dender- monde (B) en een 32-jarige automobilist uit Oost-Sou burg met elkaar in botsing. Beiden reden op de A58 komende uit de richting van Mid delburg. Hun voertuigen raakten flink beschadigd. VLISSINGEN - Twee jongens hebben gisteren tussen 16.00 uur en 16.30 uur een fiets beschadigd die op de Bloe- menlaan in Vlissingen stond. De 73-jarige eigenaresse zag vanuit haar woning dat twee jongens aan het rommelen waren aan haar rijwiel. Ze ging de deur uit om te kijken wat ze aan het doen waren. Toen de Vlissingse bij haar fiets aankwam, gingen de jon gens er snel vandoor. Bij nadere inspectie van haar rijwiel zag de vrouw dat de jongens het zadel en de lamp van haar fiets vernield had den. door Rinus Antonisse HULST - De provincie en de ge meente Hulst sluiten binnen kort een overeenkomst over na tuur-, woon- en recreatie-ont wikkeling in de Kop van Honte nisse, globaal het gebied tussen het dorp Kloosterzande en de voormalige veerhaven Perkpol- der. Ook Rijkswaterstaat is er bij betrokken. Dit bleek gisteren tijdens een vergadering van de Statencom missie Ruimte in Hulst. Gedepu teerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) zei dat het nog wachten is op één onder zoek. Zijn de uitkomsten daar van bekend, dan kan mogelijk al volgende maand de overeen komst worden getekend. Uit zijn toelichting en die van de Hulster wethouder B. Pauw els (CDA) viel op te maken dat sprake is van een 'ruil' tussen provincie en gemeente. Hulst gaat akkoord met een vernat- ting van de polder Perkpolder nabij de veerhaven (binnenlaten van een lichte getij werking). Die krijgt de bestemming na tuurgebied. Ook wordt elders in de Kop binnendijkse natuuront wikkeling voorzien. Als tegenprestatie verleent de provincie planologische mede werking aan de aanleg van ver- blijfsrecreatieve voorzieningen (huizen) ten noorden van Kloos terzande en bouw van wat ge noemd wordt 'bijzondere woon vormen' in de nabijheid van de Westerschelde. Ook de komst van een golfbaan en de aanleg van een jachthaven in de oude veerhaven behoren tot de moge lijkheden. Of zo'n jachthaven - al lang een grote wens van de ge meente - ook haalbaar is met het oog op de scheepvaart op de Westerschelde, onderzoekt Rijkswaterstaat momenteel. Uit gangspunt is dat de pleziervaar tuigen op de druk bevaren rivier geen nautische problemen mo gen veroorzaken. Met name de vematting van de polder Perkpolder is voor zowel provincie als Rijkswaterstaat een begeerd project. Het moet worden uitgevoerd in het kader van het natuurherstel als gevolg van de tweede verdieping van de Westèrschelde. Daar is tot op heden buitendijks weinig van terechtgekomen en de Europese Commissie heeft Nederland daarvoor al in gebre ke gesteld. Door de kleine pol der een verbinding te geven met de Westerschelde, bijvoorbeeld via een sluis of buis, kan er zich echte Westerschelde-natuur ont wikkelen, van dezelfde aard als bij de verdieping verloren is ge gaan. Dat is juist wat de Europe se Vogel- en Habitatrichtlijnen voorschrijven. De in Hulst opgegane voormali ge gemeente Hontenisse heeft zich sterk gemaakt voor een plan Kloosterzande-aan-zee. Dit ter compensatie van het eco nomisch verlies door opheffing van de veerdienst Kruinin- gen-Perkpolder. Uitruilen Het 'uitruilen van belangen' tus sen de provincie en een gemeen te is niet nieuw. Eerder kreeg Reimerswaal van de provincie medewerking voor woningbouw aan de Kruiningse veerhaven, als dank voor het besluit geen beroep aan te tekenen tegen de komst van een Westerschelde Container Terminal. Wethouder Pauwels onder streepte dat de instemming met het vernatten van de polder Perkpolder niet betekent dat het gemeentebestuur aanspreek baar is voor andere ontpolderin- gen op het grondgebied. AAGTEKERKE - De stichting Solexrace Aagtekerke houdt za terdag 22 mei de solexrace. Vorig jaar werd de race in Aagte kerke voor het eerst gehouden. Deze keer wordt er gereden in vier klassen: ludiek, specials, da mes en minimotoren. Alle deelnemers rijden twee manches van dertien minuten. Aan het eind van de middag wordt de finale gehouden met al le deelnemers. De wedstrijd begint om 15.30 uur. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur in Amicitia in de Agha- tastraat. De laatste race is om streeks 18.30 uur afgelopen. De start en finish zijn in de Thibaut- straat. wMarcel Modde NNEMAIRE - De Delta rit door de rijksoverheid 'ge- xrimineerd' ten opzichte van Usselmeer en de Wadden- Dat zegt voorzitter L. van «Sar van het Natuur- en Re- stieschap De Grevelingen. dagelijks bestuur van het ap boog zich gisteren over 1besluit van Rijkswaterstaat ide recreatiebetonning op de jglmgen (en het Veerse te) met meer dan de helft te hinderen. Het steekt de ai-Hollandse gedeputeerde i-der Sar vooral dat daarover geen enkele wijze vooraf ^leg is gevoerd. Minister *.js liet op basis van eerdere REDACTIE WALCHEREN toitenruststraat 1 «30 EB middelburg lel: 0118-493000 fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek tonMagnée foen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 ?ostbus 31 f60 AA goes fa (0113)315500 ^(0113)315669 Email: redactie@pzc.nl "ternet ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: «00-0231231 5P maandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; «'erdagstot 12.00 uur onrust die over dit punt was ont staan eind vorig jaar, aan de Tweede Kamer weten niet te zul len tomen aan de betonning op de Zeeuwse vaarwegen en de Waddenzee. Begin deze maand kreeg het Grevelingenschap ech ter een brief waarin het toch voor een voldongen feit wordt gesteld. Van der Sar vindt het eenzijdige door Mieke van der Jagt KLOETINGE - Het Zeeuws En semble Sonore, dat bestaat uit leerlingen van zangpedagoge Teuny Begthel uit Goes, geeft komend voorjaar een reeks try-outs van een opera-voorstel ling die het ensemble voor no vember heeft ingestudeerd. Sonore is daarvoor uitgebreid met enkele oud-leerlingen van Begthel, die ook de cursus stern- vorming bij haar hebben ge volgd. Sonore, als ensemble te klein voor operawerk, studeert elk jaar een ander genre in. Bij de dirigente stond opera al lang op het verlanglijstje. Vorig jaar is het uitgebreide ensemble met oe fenen begonnen en inmiddels is het zo ver dat in drie promotie concerten telkens ongeveer de helft van het programma kan worden uitgevoerd. Volgens Teuny Begthel heeft het nogal wat voeten in de aarde om met twintig amateurs een goede operakooruitvoering te brengen. Niet alle koorleden lezen even gemakkelijk muziek, er wordt gezongen in vier verschillende talen, waaronder Italiaans, er is een choreografie en alles moet uit het hoofd gebeuren. Op het programma staan beroemde wer ken als het Zigeunerkoor uit II Traviatore van Verdi en het be kende slavenkoor uit diens Na- bucco. Het eerste promotiecon cert vindt plaats op Koninginne dag, 30 april in de Geerteskerk in Kloetinge. Het begint om 15.00 uur. Het volgende begint een half uur eerder in 't Kerkje in Ellewoutsdijk op 23 mei. Op 6 juni is er een try-out in Ril land, om 16.00 uur in De Poort van Antwerpen. Over een vierde concert wordt onderhandeld. besluitonverstandig en onbeta melijk'. De gedeputeerde vindt dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat zich bovendien schuldig maakt aan 'discrimina tie' van de Delta. „Want waar om gebeurt dit hier wel en blij ven Usselmeer en Waddenzee buiten schot?" De maatregel stuit bij het dagelijks bestuur unaniem op grote weerstand, zei Van der Sar na de vergade ring. Het verminderen van de be tonning, die de grenzen van de vaargeulen aangeeft, gaat vol gens Van der Sar ten koste van de veiligheid op het water. Het schap maakt zijn visie op de maatregel kenbaar in een brief op poten aan de minister. MIDDELBURG - De open week van de 22 openbare Archipel scholen op Walcheren is voor leerkrachten en kinderen het mo ment bij uitstek om hun kunsten te vertonen. Basisschool De Leeuwenburch uit Middelburg nam dat heel let terlijk op. Acrobaten, clowns en leeuwen streden gisteren in een circusvoorstelling om de aandacht van het publiek. Rinus Sinke is schooldirecteur, maar vandaag even niet. „Durft die leeuw door de brandende hoepel?", schalt door de microfoon. „En ja wel, dit verdient een applaus, mensen!" Hij moedigt zijn leeuwen aan om het onderste uit de kan te halen. Het gaat dan ook om het gezicht van zijn school, want vandaag mogen ouders en belang stellenden een kijkje nemen binnen de muren. „Wij hebben voor een circusoptreden gekozen omdat het de veel kleurigheid en vrolijkheid van onze school duidelijk laat zien", legt Sinke uit. Bovendien hoopt de directeur dat de onderlinge sa menwerking tussen zijn artiesten een goede afspiegeling is van de samenwerking en de onderlinge verbondenheid op school. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13