ijnds september 2001 bezitten wij een Bur ton. Aangezien er geen dak op onze auto j, het raam niet veel meer is dan een wind >1 en er ook geen deuren in zitten, rijden wij fijdecht open. Afgelopen zomer zijn we er in hkeer vanuit Tjechië bijna 1.300 kilometer {te naar Breda gereden. Je aandacht voor het Èeer verslapt geen moment, aangezien je erinue in de wind zit. Je beleeft de wereld veel intenser. Je ruikt en ziet veel meer van de omge ving en je rijdt wat vaker binnendoor. Het is een echte nekkentrekker; busjes hellen over naar één kant als je ze passeert omdat iedereen je wil zien. Als het regent zie je mensen soms in een deuk liggen, maar heel vaak zien we de neuzen tegen de ramen gedrukt van de passerende au to's Michel Bayings Burton kitcar Compliment van de boswachter Toen ik afgelopen zomer na een lange en warme werk dag thuis langs onze Fiat Punto cabrio onder de carport liep, leek het of zij mij vragend aan keek. Binnen stond de spaghet ti en de tomatensalade op tafel gedekt en de kinderen maak ten zich klaar om aan tafel te gaan. Er schoot mij één ge dachte te binnen: zon cabrio italiaans eten picknicken. Ik hoefde maar een vraag te stellen en iedereen begreep wat ik bedoelde. De picknick mand snel gevuld, een mooi flesje Chianti mee en vijf minu ten later reden wij lekker een verkoelend stukje richting de Veluwe. Twintig minuten later zaten we te genieten van ons diner. Zelfs de boswachter gaf ons een compliment over de combinatie van het lekkere eten en de leuke cabriolet. André van Garling Fiat Punto 206-harem?! Sinds deze zomer rijd ik in een Peugeot 206 CC. Ik ben opgegroeid met een vader die autofiel is. Mijn vader heeft nu al zijn vrouwen - mijn moeder, mijn zus en ikzelf - in een 206 CC rondrijden. Mireille Nagelmakers Peugeot 206 CC Roadster par sang Drie jaar geleden heb ik een Corvette Sting Ray conver tible gekocht die in 1963 in de USA op kenteken is gezet. Hij heeft een body van fiberglass, wat in de jaren vijftig en zestig vrij uitzonderlijk was. De auto heeft geen stuurbekrachtiging, noch enigerlei andere elektro nica die assisteert bij het rijden of remmen. Het is een roadster pur sang die het ultieme gevoel van cabriorijden teweeg brengt. Gemiddeld rijden mijn zoon en ik er tussen de 3000 en 5000 km per jaar mee. Ruud Zeiler Chevrolet Corvette Sting Ray Wat een Xperience! Ik ben een werkende, onaf hankelijke vrouw van 35 jaar. Ik had een BMW 316i en door een baanverandering had ik de mogelijkheid om kleiner te gaan rijden. Toen zag ik de Smart Roadster, waanzinnig wat een Xperience. Vooral 's avonds vind ik het te gek om te rijden, allemaal lichten van binnen, net een cockpit. Kan m'n benen maximaal strekken, m'n haar gaat niet door de war en de stoel zit perfect. Een vrouwvriendelijke auto met ballen! Ivonne van der Lee Smart Roadster Beschaving Waarom ik zo gek ben met mijn zwarte Alfa Spider? Het is de meest beschaafde sportwagen/cabrio die er be staat. Ik ben nu 60 jaar en ik vind dat ik nog steeds zonder gêne in deze sportieve cabrio kan rijden. Lubertha van Marle Alfa Romeo Spider vrijdag 23 april 2004 Band met de garagist De aanhanger bij onze VW is van een Kever welke door midden is geslepen. Hij is in dezelfde zwarte lak ge spoten en ook de afdekhoes is hetzelfde als die van de ca brio. Het gedeelte waar eerst de motor zat is in gebruik als bagageruimte met daarin een koelbox op 12 volt, een para solvoet en twee klapkrukjes. In het voorste deel zitten een ronde picknicktafel, de parasol en nog twee klapstoelen. P. Verhoof VW 1303 LS Prachtige Willys afgezaagde Benz We moesten een badkamermeubel voor mijn dochter meenemen van de Makro, in onze Golf cabrio; en het paste helemaal, met het dak open! We hebben nu een nieu we Audi A4 Cabrio, waar inmiddels weer zo'n 52.000 km op staan die we zeker voor de helft open hebben afgelegd. Heerlijk rustig toeren op vakantie, en ook zakelijk een ge not. Want als een dag lekker gelopen is, rij ik met open dak naar huis als beloning. Fokko Bakker VW Golf Tjiptease met de Tjaffer Onze Mega Tjaffer laat zich het beste omschrijven als een 200 procent cabrio. Een soort stripteasedanseres in autoland. Wanneer wij haar helpen met uitkleden resteert er na twintig minuten een aanlokkelijk automobieltje dat nog het meeste weg heeft van een kart. De dakdelen, deu ren, ruiten, kofferdeksel en zijkanten worden in de schuur gestald, en de pret kan beginnen. Wanneer we worden inge haald, wordt er hoogst zelden niet omgekeken. Nelleke en Bert Kok Mega Tjaffer Picknickplek op wielen I Als trouwe Mini-rijders waren we de roestige vehikels iHLbeu en zijn we een aantal jaren op zoek geweest naar sn kunststof autootje dat ooit in Nijmegen werd gebouwd. Arno Huibers als ik het goed heb, bouwde naast Lotus-Cater- nams begin jaren negentig deze Engelse autootjes die sterk opeen Mini lijken; maar dan in buggyvorm. Twee jaar gele oen hebben we hem in Engeland gevonden en naar huis ge reden. Ondanks onze recente huisaankoop afgelopen zomer vonden we tijd om de auto compleet te vernieuwen. Na het overspuiten restten ons welgeteld tien dagen voor de brui loftvan vrienden, maar hij was op tijd klaar! Gelukkig maar dat mijn vrouw (en kinderen!) net zo gek zijn met Mini's als ik. De wagen wordt bijna dagelijks gebruikt. Hester en RölfRoozéboom Mini Pimlico kitcar Klaar voor de cap Een jaar of vijf geleden heb ik mijn ongerestaureerde Volkswagen Karmann Ghia cabriolet gekocht bij een Adelaar. Ik ben wat te onrustig om onbelangrijke dingen ie doen zoals het aflossen van een hypotheek, dus de keuze '«s snel gemaakt bij het aanzien van deze leuke cabriolet. Si dat voor een prijs waarvoor je geen normale middenklas se kunt rijden! Mijn Karmann komt ieder jaar fluitend door apk, en dat zal niet opgaan voor de moderne auto's als die de leeftijd van 34 jaar hebben bereikt. Het leukste van de auto vind ik de kleur. Met Koninginnedag is het leuk rij den en straks als 'ons' Oranje met de beker uit Porugal kmt, ga ik ze persoonlijk van Schiphol halen en zorg ik voor een rondrit door de stad. Dat moet een mooi plaatje worden met Van Nistelrooy en Van der Vaart met de beker opschoot. Pedro Brinker VW Karmann Ghia Badkuip? Lezer W. Kerckhoff stuurde deze foto van zijn W. Kerckhof, prachtige Willys Overland Jeepster uit 1948. Willys Jeepstei Het is een Amerikaanse auto met een viercilin- der benzinemotor. Mijn Mazda MX5 is een feest. Als ik een paar da gen niet heb kunnen rijden verzin ik iets waarvoor ik mijn auto nodig heb. Erg leuk is dat de MX5-rijders groeten als ze elkaar tegenkomen. Zou het af gunst zijn of houden andere mensen niet van mooie auto's? Het lijkt erop dat men op par keerplaatsen expres hun auto deur tegen m'n auto stoot. Ik krijg er steeds meer krassen en deuken bij. Ik wil nog even op merken dat ik er een vreselijke hekel aan heb als de MX-5 om schreven wordt als vrouwenau to. Het is gewoon een auto voor liefhebbers. Hélène Petersen Mazda MX-5 Katja Schaurman viel op d'r Vier jaar lang elke zaterdag werken, drie vierkante me ter nieuw plaatwerk, laswerk, alles gereviseerd. Aan mijn open Austin Healey kikkeroog uit 1958 zit geen boutje of moertje dat ik'niet in de hand heb gehad en weer teruggezet met een likje vet. Hoogtepunt was een probleemloze rit naar Italië van 3000 kilometer. En dat Katja Schuurman tijdens een ledenwerfactie uitgere kend in deze mooie cvabrio een tv-opname ging maken. Henk Weghorst Austin Healey Gezandstraalde Porsche Mijn stoere MG B heeft al menig mannenhart op hol gebracht als ik ging rijden voor een ijsje, een bood schap, een picknick of een classic-rally. Maar mijn grootste verovering is mijn huidige echtgenoot! Zoals gewoonlijk zat hij weer met zijn vrienden in de kroeg, en met mijn charmes was hij niet bij zijn bier en vrienden weg te krij gen. Totdat ik hem uitnodigde voor een ritje in mijn MG B langs al mijn bezittingen. Ik reed voor en hij, altijd Tri umph gereden, wilde voor deze keer wel een keertje mee in een MG B. We reden langs mijn huis met Beagle en kwa men aan bij een boer waar ik paard reed. Het enige wat hij toen kon zeggen was: Wanneer gaan we trouwen? We zijn inmiddels bijna vijf jaar getrouwd, we hebben twee zonen, een Beagle en de MG B in de garage als het re gent. Gerdien Luesink-Van Egmond MG B Hengst met karen Mijn huidige cabrio, een Porsche Carrera uit 1993, komt uit Oman. Na mijn aan koop heb ik ruim veertien uur moeten poetsen, cleanen en waxen om de door zon en zand dof geworden lak te laten glan zen. Wanneer ik echt onge stoord van mijn Porsche wil ge nieten zet ik de wekker op 5.00 uur in de ochtend. Op dat tijdstip kun je nog lekker door rijden. Guido Kartner Porsche Carrera Stoomcabrio! Sinds juni 2003 ben ik eige naar van een Opel Astra Ca brio met Bertone uitvoering. Heel de zomer lekker de blits gemaakt met de twee zoons in deze ruime vierpersoons slee! Zonnend naar Antwerpen, re laxend over de wegen. Klapstuk was de intocht van Sinterklaas op school per Stoomcabrio! Nog weken later heette hij de auto van Sinterklaas Vanmiddag haalde ik mijn jongste zoon met fiets in de kofferbak op van het spor ten, en met een heerlijke stoel- verwarming aan en een lekker muziekje uit de zes-speakerin- stallatie zijn we naar huis gere den. Wie doet je wat?! Joep van Lierop Opel Astra Bertone Koeien! Het gevoel dat de koeien hebben die in het voorjaar de wei in mogen. Marcel Jansen Smart cabrio Meer dan honderd lezers reageerden op de oproep om iets te vertellen over hun cabrio. De redactie werd overspoeld met foto's, lief desverklaringen en aanbiedingen om te ko men kijken. Op deze pagina een (soms inge korte) selectie. Met dank aan alle inzenders. Toen ik 18 was had ik geen geld. Toen ik 30 was had ik een gezin. Toen ik 42 was dacht ik: 'Nu of nooit'. In 2000 liep ik in België tegen een Triumph Spitfire van 1978 aan. Een gaaf exemplaar dat als verzamelobject bij een ge pensioneerde garagehouder in de showroom stond. Hij had hem al dertien jaar, gekocht voor zijn vrouw, maar ze had er nagenoeg niet mee gereden. Omdat de auto zo'n mooie lijn heeft kon hij er geen afscheid van nemen. Na wikken en wegen kon ik de Spitfire van hem kopen. Echter op voorwaarde dat ik hem voor mezelf hield. Mijn genegen heid voor de Spitfire smeedde een band tussen ons beiden. Vervolgens gingen we samen op pad om nieuwe onderdelen te kopen, om de auto weer technisch in orde te krijgen voor de apk. We zijn drie dagen samen aan het sleutelen ge weest en toen liep hij als een naaiinachientje. Inmiddels is de Spitfire helemaal gestript, overgespoten en weer in el kaar gezet. De auto is in november 25 jaar geworden en komt binnenkort op Nederlands kenteken. Nu nog zonnige dagen en dan lekker cabrio rijden. Peter Berkers Triumph Spitfire Steeds maar deaken Verleidster Ik heb een '73er Convertible Ford Mustang en ik kan u vertellen dat zo'n auto een geweldige ervaring is. Het rij den in een 31 jaar oude auto brengt iets meer risico met zich mee dan een moderne auto - hij heeft af en toe zijn ku ren, maar dit wordt meer dan goed gemaakt door het ge luid van de twee uitlaatpijpen. Hans Peeters Ford Mustang Populair bij de jongens Laten we eerlijk zijn, met een cabrio heb je bekijks. In het begin had ik daar moeite mee, maar je raakt er aan ge wend. Ik ben verzot op mijn Z3 en mijn dochter Priscilla van elf, die geniet. Zeker als haar klasgenootjes, over het al gemeen jongens, zeggen dat haar moeder toch een hele ga ve auto heeft. Bijgevoegd een foto van de Z3 en mijn doch ter in een gekke bui. Lida de Rooy BMWZ3 Ik ben met een dertig jaar oude Mercedes 280 coupé naar IZuid-Spanje gereden, heb daar de auto onthoofd en heb ;em daarna als cabriolet door Marokko en de Sahara gere- ka. Dankzij de aangebrachte verstevigingen was de weglig- ang nog steeds goed. Op dit moment staat de auto gestald lp een Afrikaanse camping. Later vlieg ik erheen om de reis sjort te zetten, waarschijnlijk richting Mali en Kameroen. Frank Thunnissen Mercedes 280 coupé-cabriolet trouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41