l lanpak sluipverkeer Poel lastig leel 's-Heer Abtskerke chter visie dorpsraad Nieuw pand ROC Goes bijna klaar tespenbestrij ding eere té populair Watersporters krijgen clubhuis jaartje later Bouwer trekt bouwplan opeens in trheden kunnen het niet eens worden over oplossing Herdenking ramp Tsjernobyl Verwende huisdieren Man geslagen met glas Onderzoek naar koffieshops zeeuwse almanak Pantalon ^0113-315649 £.f)l «dactie@pzc.nl 314460 AA Goes Bitié-exploitatie: >nMidden-Zeeland: 0113-315520; «Vlaanderen: 0114-372770; p|; 020-4562500. =g23 april 2004 Olympische droom Palyama vervlogen editie Bevelanden-Tholen hlf Bosboom PXE - Een oplossing voor apverkeer door De Poel is ;i in zicht. De betrokken a kunnen het niet eens sover de beste aanpak. Ie wegen in het ge- -üen Goes en Heinkens- njden nu te veel auto's op wegen. Het gaat voor- iroon-werkverkeer. Door- veel fietsende scholie ren gebruik maken van de rou te, ontstaan er regelmatig ge vaarlijke situaties. De wegbeheerder, waterschap Zeeuwse Eilanden, studeert nu al jaren op een goede oplossing voor het sluipverkeer. De jong ste vondst, de beruchte doseerin- stallatie ter hoogte van Hotel Goes, moest vorig jaar mei voor goed buiten gebruik worden ge steld na een reeks ongevallen en vernielingen. De betrokken overheden (water- yRon Maqnée HBURG - Bewoners van gemeente Veere schakelen dewespenbestrijding in. raak, vindt het gemeente en daarom kunnen uneven best omhoog. enkele jaren brengt de «nte dertig euro in reke- voor het bestrijden van jverlast van bijen, hom- en wespen. Vooral in de amaanden is het erg ;en komt de bestrijdings- ssttijd te kort om alle mei- te behandelen. Vaak rden mensen dan doorver- naar gespecialiseerde ijven. Die rekenen door- es tussen de veertig en geuro. De gemeentelijke rijdingsdienst - die alleen arbeidsloon aan klanten doorberekent - werkt een stuk goedkoper. De dienst wordt dan ook veel ingescha keld. Alleen al vorig jaar zijn er 234 meldingen van overlast van wespen, bijen en hom mels geweest. De gemeente heeft overigens niet de plicht om de overlast van deze beestjes tegen te gaan. Het gemeentebestuur heeft nu besloten de kosten voor be strijden van de overlast met twee tientjes te verhogen. Hiermee hoopt de gemeente te bereiken dat de medewer kers 's zomers meer tijd heb ben om belangrijkere vormen van overlast het hoofd te bie den, bijvoorbeeld van ratten en kakkerlakken. Gezien het gevaar voor de volksgezond heid heeft de bestrijding van deze beestjes voorrang. schap, provincie en de gemeen ten Goes en Borsele) praten sindsdien over een alternatief. Eind vorig jaar besloten zij in elk geval te kiezen voor het we ren van sluipverkeer en niet voor het veiliger maken van de route, door bijvoorbeeld fietspa den langs de Sinoutskerkseweg aan te leggen. Hoe het ongewenste verkeer moet worden geweerd, blijft ech ter punt van discussie. Gistera vond bleek in de gebiedscommis- sie Zuid-Beveland van het wa terschap, bijeen in Kapelle, dat de partijen er op ambtelijk ni veau niet uit kunnen komen. Me dio mei komen de bestuurders bijeen in een poging de zaak vlot te trekken en tot een com promis te komen. De meningen verschillen vooral over de ruimtelijke toekomstvi sie op het gebied. Sommigen wil len de Poel als één gebied blij ven zien, waarvan het totale ka rakter behouden moet blijven. Afsluiten zou dan gebeuren na bij Hotel Goes. Uitloper Mieke van der Jaqt IR ABTSKERKE - De ra in 's-Heer Abtskerke imeer en betere woningen ouderen, aanpassing van (inde bouw voor jongeren stère, meer wandelgelegen- minder sluipverkeer en sr hondenpoep. Verder wil fmeenschap het dorp hou- wals het is. Met een goede #l. een druk bezet dorps- 8 een fijn JOP, tennisbanen m speeltuin. sravond werd tijdens een «komst van de dorpsraad iet dorpshuis Versvliet een jsplan gepresenteerd dat rliet hele dorp in werkgroe- Rs gemaakt op grond van tnquête. Aan die enquête ïH3 procent van de inwo- unee, belangrijkste conclusie is I Schrabbekerkenaren erg afen zijn over hun dorp. Ze adat het klein, samenhan- groen blijft en dat de seningen die er zijn, ge aaid blijven. Natuurlijk «knelpunten: het verkeer oorbeeld, dat zich maar ^]k afwikkelt over het klei- barpspleintje. Veel door- si autoverkeer komt terecht Van de Plasschestraat, die «woonwijk doodloopt. Ook is er naar Versvliet en de nieuw bouw maar één ontsluitingsweg, die ook nog langs de school loopt. De inwoners vinden dat er, voordat er verder wordt ge bouwd, een doorgang naar de Poel weg moet komen, 's Heer-Abtskerke krijgt veel verkeer te verwerken dat tussen Nisse en Kloetinge beweegt. Vooral op bezoektijden van het Oosterscheldeziekenhuis is het razend druk. De straten zijn smal, de voorrangssituaties, vooral op de kruising Gerbemes- seweg Disselweg, zijn onduide lijk en er gaan grote hoeveelhe den scholieren op de fiets door het dorp. Dat levert onveilige si tuaties op. In 's Heer Abtsker- ken zien ze maar een manier om de route veiliger te maken voor fietsers: een fietspad langs de Kloetingseweg. Ook de verkeers drempel in de Kloetingseweg ligt te ver van het dorp om hard rijders te onmoedigen. De krui sing Kloetingsewweg-Goese- straatweg wordt eveneens als on veilig beoordeeld. Wandelpad Om meer en veilig te kunnen wandelen in en om het dorp, zou den de inwoners graag zien dat het wandelpad aan de westkant rondom wordt doorgetrokken. Voorlopig is het nog heel gezel lig om op 's-Heer Abtskerke te breiding van het bedrijventer rein De Poel naar de westzijde van de Deltaweg. De leden van de gebiedscommis- sie lieten gisteravond weten dat wat hen betreft de keuze voor het weren van sluipverkeer nog niet is gemaakt. Zo zei bijvoor beeld M. Rijk veel meer te zien in het scheiden van auto- en fietsverkeer door de aanleg van een fietspad langs de Sinouts kerkseweg. J. Mol, dagelijks bestuurder van Zeeuwse Eilanden, wees erop dat er nog geen onomkeerbare besluiten zijn genomen. Wel ligt er een duidelijke voorkeur voor het weren van auto's. De aanleg van een fietspad is problema tisch, aldus Mol. Vanwege de noodzakelijke verwerving van gronden gaat dat in elk geval veel tijd kosten. De andere variant is dat het ge bied in twee delen wordt ge splitst, met de A58 als scheids lijn. Het zuidelijke deel blijft dan de Poel zoals die nu is; het noordelijke deel wordt voortaan beschouwd als een uitloper van de stad Goes. Het weren van sluipverkeer moet dan gebeuren op de Sinoutskerkseweg, ter hoogte van de A58. De gemeente Goes hecht aan de tweedeling. Als het sluipverkeer in het totale gebied wordt ge weerd, zou dat een belemmering voor ontwikkelingen kunnen be tekenen, zoals de plannen voor een manege en een eventuele uit- wonen, al zou een activiteiten commissie een welkome aanvul- lign kunnen leveren op hetgeen er al in het dorpshuis wordt ge organiseerd. Toch maken veel in woners zich wel wat zorgen over de toekomst. Er zijn al wei nig seniorenwoningen en die er zijn, lijken niet meer te beant woorden aan de eisen van deze tijd. Bij nieuwbouw moeten wo ningen voor ouderen, liefst ge lijkvloers, aandacht krijgen. De bestaande seniorenhuisjes zou den moeten worden gereno veerd. Voor ouderen is ook van belang dat de stoepen breed ge noeg worden voor rolstoelers en dat de thuiszorg wordt uitge breid. De alarmregeling met Poelwijck blijkt niet genoeg. Voor jongeren, die ook graag op het dorp willen blijven, moeten bestaande huizen worden aange past. Het dorp wil dat bij de uit gifte van kavels mensen die iets met het dorp te maken hebben, voorrang krijgen. Natuurlijk zijn er ook dingen waaraan gemeente, waterschap of woningstichting niets kunnen doen. Daaraan moet het dorp zelf werken. Hondenpoep bij voorbeeld en het parkeren van auto's op de stoepen. De dorps raad wil met de gemeente bin dende afspraken maken over de manier waarop in de toekomst kan worden samengewerkt. Van bovenaf is met een beetje goede wil de vorm van een mens in het nieuwe ROC-pand in Goes te her kennen. luchtfoto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De nieuwbouw van het Regionaal Oplei dingen Centrum (ROC) Zeeland aan de Besse- straat in Goes is aan de buitenkant zo goed als klaar. Binnen moet nog veel werk worden verzet. Het complex wordt na de zomer, bij het begin van het schooljaar, in gebruik genomen. Het nieuwe pand staat deels op de plaats waar voorheen Ter Welle, onderdeel van het ROC, stond. Er is voor gekozen diverse locaties van de school te concentreren op één plek. Aan de Bessestraat worden de opleidingen Verzor ging en Verpleging, Uiterlijke Verzorging, Wel zijn, Assistenten Gezondheidszorg en Educatie ge huisvest, evenals een deel van de activiteiten van sportopleiding Cios, die voornamelijk wordt on dergebracht bij Sportpunt Zeeland. De nieuwbouw, een investering van ongeveer 22 miljoen euro, biedt verder onder meer een centra le mediatheek, een open leercentrum en een multi functionele collegezaal. Na ingebruikname worden de huidige ROC-vesti- gingen in Goes gesloten. Het gaat om de panden in de Beukenstraat, de Rommerswalestraat, de J.P. Coenstraat en de Nieuwstraat. Het nieuwe gebouw is bewust ontworpen in de vorm van een mens. Van bovenaf is, met enige fantasie, de indeling in hoofd, romp en benen te zien. toners van 's-Heer Abtskerke zouden graag zien dat het wandelpad aan de westkant van het 'Wordt doorgetrokken; het is één van de punten in het dorpsplan. foto Willem Mieras door Ron Maqnée MIDDELBURG - Wethouder A. de Vries van Middelburg 'gaat ervoor knokken' dat de bouw van veertien geplande wo ningen in De Veersche Poort doorgaat. De ontwikkeling van de panden is voorlopig stilge legd vanwege onenigheid over de grondprijs. De ontwikkelingsmaatschappij VOF De Veersche Poort heeft het project Tuyn Tadorna met de veertien nieuwbouwwonin gen stopgezet. „Op basis van zeer recent verkregen informa tie moeten wij concluderen dat het project om financiële rede nen niet haalbaar is", aldus De Veersche Poort in een brief aan betrokken makelaar Orisant in Middelburg. „Wij moeten dit project dan ook uit de verkoop nemen." Het bedrijf zegt in de brief te hopen dat het project la ter dit jaar wordt voortgezet. Orisant Makelaardij heeft het slechte nieuws eerder deze week aan de inschrijvers doorgege ven. Orisant wijst hierbij uit drukkelijk naar het besluit van de ontwikkelingsmaatschappij. „Wij kunnen niets anders doen dan de verkoop van het project tot nader order stilleggen", al dus P. Verburg van de makelaar dij in de brief. Het nieuwbouwproject gaat om veertien zogeheten geschakelde villa's in de hogere prijsklasse. De woningen moeten tussen de 282.000 en 343.000 euro kosten. Over het hoe en waarom van het stilleggen van het project wil de ontwikkelingsmaatschappij niets vertellen. E. de Ceuster van De Veersche Poort zegt dat er financiële problemen zijn, BORSSELE - Op 26 april 1986 voltrok zich de ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl. „Ik vind het eigenlijk wal gelijk om te zeggen, maar die ramp heeft destijds gehol pen in de strijd tegen de bouw van nieuwe kerncentra les", zegt Els Verhage van de actiegroep Stop Borssele. Maandagavond herdenkt ze met haar actiegroep en sym pathisanten bij de hoofdpoort van de kerncentrale in Borssele het grootste nucleaire ongeluk uit de geschiede nis. pagina 12 waarschuwing met respect GOES - Een buizenstelsel door het huis voor de hamster, een cacaovrij paasei, regenjassen, niet één maar vier maal ontwormen per jaar: niets is de baasjes van tegenwoordig te veel om het hun huisdier naar de zin te maken. „Men sen willen het beste voor hun dier", aldus Ton de Witte die in Goes een dierenspeciaalzaak heeft, pagina 17 niets te gek voor troeteldier GOES - Een 21-jarige man uit Goes kreeg woensdaga vond in een café aan de Grote Markt in Goes een klap in zijn gezicht met een glas. De uitdeler was een andere 21-jarige cafébezoeker, met wie hij al enige tijd een con flict heeft. De Goesenaar liep enkele snijwonden in zijn gezicht op. Toen hij terugsloeg, brak hij een botje in zijn hand. Hij heeft aangifte gedaan van mishandeling. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen laat een onder zoek instellen naar de klandizie van de koffieshops Check point en Miami. Bij de grote koffieshop Checkpoint ko men dagelijks 1100 klanten over de vloer. Bijna 85 pro cent van hen komt van over de grens. Volgens burgemeester J. Lonink is alleen duidelijk dat de meeste drugstoeristen afkomstig zijn uit België of Frank rijk. „Verder hebben we absoluut geen beeld van waar ze precies komen, om wat voor mensen het gaat, wat hun achtergronden zijn en hoe vaak ze op en neer reizen. Zou den dat soort zaken geanalyseerd worden, dan kunnen we wellicht ons gedoogbeleid hei-zien of overheden over de grens bewegen om daar maatregelen te nemen zegt Lo nink. Naast dit onderzoek gaat de politie na hoe de bevoorra ding van Miami en Checkpoint is geregeld. De politie is volgens Lonink vooral geïnteresseerd in mogelijke ban den met georganiseerde misdaad. door Sanne Schelfaut THOLEN - Watersportvereni ging De Kogge uit Tholen be gint pas volgend voorjaar aan de bouw van het nieuwe club huis. Het bestuur wil eerst zeker heid en garanties over de exacte kosten van de bouw. Het was de bedoeling dat De Kogge dit jaar het nieuwe club huis zou openen, maar volgens voorzitter J. van den Donker is dat niet langer realistisch. „Wij hebben onze leden beloofd de ligplaatsgelden en de contribu tie niet te verhogen. Om die be lofte na te komen, is het van groot belang dat we precies we- ten wat voor kosten we op ons dak krijgen. We weten in grote lijnen wat het nieuwe onderko men kost, maar niet de details. Op dit moment laten we een aan nemer uitzoeken wat het uitein delijke bedrag wordt. Daar naast heeft onze bouwcommis sie een pakket van eisen opge steld over bijvoorbeeld de kwali teit van het gebouw. Voordat dat allemaal op elkaar is afge steld, zijn we zeker een paar maanden verder. Het is dus zo goed als zeker dat we het voor de winter niet redden. Het zal voorjaar 2005 worden", aldus Van den Donker. Voor de watersportvereniging is dat een teleurstelling omdat de club het nieuwe onderkomen wilde openen tijdens het huidi ge jubileumjaar. De vereniging moest eerder nog een teleurstel ling verwerken. Het gebouw dat buitendijks wordt neergezet, moest van de provincie Zeeland twintig procent kleiner worden gemaakt. „Dat is vooral bedoeld om de bezwaarmakers tegemoet te komen. Het wordt allemaal een stuk minder massaal. Voor ons is het vervelend omdat we als club willen groeien, zeker met de komst van Waterfront", stelt Van den Donker. Het huidi ge clubhuis aan de Kaaij wordt verkocht. Volgens de voorzitter is er een bod voor. Spaarpotje „De koper wil het clubhuis per 1 september in zijn bezit heb ben. Wij willen het eigenlijk pas per 1 oktober overgeven. Toch denk ik dat we daar wel uit ko men." Uit de opbrengst van de ze verkoop, het spaarpotje van de club (meer dan een ton) en een lening van maximaal een ton zal het nieuwe gebouw moe ten worden gefinancierd. De exacte kosten zijn nog niet be kend. een ruwe schatting wil Van den Donker niet geven van wege de huidige onderhandelin gen. Het nieuwe clubhuis is ontwor pen door wijlen J. Boelhouwers uit Tholen. maar welke wil hij niet zeggen. Orisant Makelaardij licht in de brief aan de belangstellenden een tipje van de sluier op. „De oorzaak van de haalbaarheid op dit moment heeft te maken met gewijzigde grondkosten", aldus P. Verburg aan de inschrijvers van het project. Ook wethouder A. de Vries weet waarom het project ineens in de ijskast is gedaan. De gemeente vraagt een hogere grondprijs dan het bedrijf vooraf heeft ge calculeerd. „De VOF is het pro ject aangegaan met een bepaal de grondprijs in gedachten. Die blijkt nu toch iets tegen te val len." Volgens De> Vries is het 'niet de manier' om eerst de ko pers een plan aan te bieden en dat vervolgens weer in te trek ken. Volgens hem hoort de grondprijs bij het risico van de ontwikkelingsmaatschappij. Het was een alarmerend klin kend, telefoontje dat onlangs binnenkwam bij het Vlissing- se kantoor. Of het klopte, zo klonk het aan de andere kant van de lijn, of op dat bureau een zekere heer J. werkzaam was. Zo ja, dan wenste men hem te spreken. En wel on middellijk graag. Want het be trof hier een kwestie van deli cate aard. Heer J. echter, verbleef op dat moment buitenslands - zaken reisje. En het moet gezegd: hij deed hel daar des avonds, na af loop van afmattende zakendi- ners, niet slecht in de cocktail bar: met ongekende zwierig heid begaf hij zich tussen de dames aan de bar; dat zijn broeksband minder knellend zijn buikpartij omspande gaf hem extra zelfvertrouwen - kijk mij eens afgevallen zijn! Eén berichtje uit Vlissingen bracht hem weer met beide be nen op de grond. Het kwam van een medewerkster van een lokale stomerij. Of heer J. misschien onlangs zijn pak had laten reinigen en zo ja, of hij niet had gemerkt dat hij de verkeerde pantalon had meegekregen. Dat heet geen afvallen, maar j tegenvallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27