jaudts neemt ontslag bij Hoek IC Cohen laat huldiging Leidseplein doorgaan Spelen vier punten te ver voor Dicky Palyama Naaktloper verdient honderd euro Jeroen Blijlevens zet opgelucht punt achter carrière 19 {gische manager voelt zich overbodig na kritiek van de sponsors imeback van tn Kortenaar «en doelpunten deUefa Cup Wauters en Ullrich missen LBL Ook Van Hanegem tekent bij Vriezema vraagt motivering Tennissters handhaven zich Acuna hervat training vrijdag 23 april 2004 fntsBakker Patrick Naudts is met ingang gestopt als tech- manager bij Hoek. De jg van de technische man iniet meer opgevuld. Het uren de sponsors van de jlclub vinden dat niet ils, maar het systeem heeft lid „Het blijkt bij Hoek perken: een manager die j Je trainer staat", aldus Boussen van de sponsor- k j-jarige Naudts heeft na jtieve carrière als profvoet- rrsjaar bij Hoek gespeeld snu bijna drie jaar tech- aanager. Hij wilde aan- èjk geen commentaar ge- 33 zijn beslissing („omdat -dingen ga zeggen waar ik ran krijg"), maar reageer- (ffzwaar aangeslagen. „Ik irkapot van." De rol van de kclie ex-prof stond al ter ssiesinds het vorig jaar tot Breuk kwam tussen hem en mest Faber lopt per direct iet voetballen ÜJHOVEN - Ernest Fa- heeft met onmiddellij- ingang zijn carrière als laald voetballer beëin- li.De 32-jarige verdedi- van PSV kampt met chronische blessure ij zijn achillespees. i medische staf van de a acht het onverant- dat Faber nog lan- topsport bedrijft. Fa tzit nu in een afkeurings- ïfdure. Adil Ramzi at volgend seizoen waar- jinlijk terug naar PSV. Hiddink wil de Ma- kaan, die dit seizoen rdt verhuurd aan FC ente, graag bij de selec- lalen. GPD trainer Angelo Nijskens. Ruzie in de privé-sfeer tussen de twee zwagers en een verschil van in zicht over tussentijdse verster kingen hebben ertoe geleid dat de trainer tussentijds werd ge dwongen om te vertrekken. Binnen de clubleiding en in de spelersgroep is altijd een Nijs- kens-clan gebleven. De kritiek op Naudts is vooral na deze win ter weer aangezwollen, toen de resultaten van Hoek in de com petitie en de beker zwaar tegen vielen. De manager werd onder meer verweten dat hij te weinig spelers en tegenstanders ging be kijken en in plaats daarvan op zaterdag naast de trainer op de bank zat. Het vertrek van Naudts is het di recte gevolg van gesprekken die hij de laatste weken heeft ge voerd met voorzitter Kees de Feyter en met de sponsorstich ting. „We hebben hem duidelijk gemaakt dat we afwillen van een manager", zei Boussen giste ren. Kees de Feyter: „Naudts mocht wel blijven, maar in een Patrick Naudts andere rol dan hij nu heeft ver vuld." De manager heeft daar gister morgen, na het gesprek van cle avond ervoor, zijn conclusie uit getrokken. „Ze willen niet dat ik blijf werken zoals ik het in die drie jaar heb gedaan", zei hij. Dat wordt door Naudts ge zien als een oneerlijke vorm van kritiek. „Ik heb al die jaren mijn ziel en zaligheid in deze club ge stoken, maar ik ben het slachtof fer van het systeem dat ze zelf hebben bedacht. Dat systeem deugt niet, zeggen ze nu. En dus vinden ze dat ik dan maar beter kan vertrekken. Dit komt aan als een dolksteek, ik ben er ka pot van." Het managers-model werd bij Hoek drie jaar geleden inge voerd, nadat Gerrit Emans, de vorige technische man, was ge zwicht voor een freelance-baan in het profvoetbal. Vanaf die tijd werkt Naudts voor de club. Hij is met zijn Belgische achter grond goed ingevoerd bij de clubs over de grens en heeft de laatste drie jaar met spelers on derhandeld over een overgang naar Hoek. Opgeheven hoofd De Belg, die vorig jaar zelf een bedrijf heeft opgestart, heeft ook daarna nog veel van zijn vrije uurtjes in Hoek gestoken. „Ze hebben me nu verteld dat ik maar twee dagen in de week bij Hoek was in plaats van wat was afgesproken. Maar ik kan met een opgeheven hoofd verzeke ren dat ik dag-in-dag-uit voor de club bezig ben geweest. Zelfs ook nu weer: de ruzie die er was met de jongens van de H-side hebben de voorzitter en ik opge lost." Zijn inzet voor de club wordt binnen de sponsorstichting niet in twijfel getrokken. Nico Bous sen: „Het gaat puur om het mo del: de manager die boven de trainer staat. Dat heeft onher roepelijk tof tweespalt geleid. Het werkt niet dat de één (de manager) met de spelers moet gaan praten en de ander (de trai ner) moet beslissen wie er op za terdag speelt. Daar zijn fricties uit voortgekomen die niet goed zijn voor de prestaties van het elftal." De sponsorgroep, die zelf twee weken geleden in twee kampen uiteen is gevallen, werd.vooral dit jaar bestookt met kritiek van de achterban. Boussen: „Er is dat gelazer geweest tussen Naudts en Nijskens. De zoge naamde Nijskens-clan bleef daarna als een rode draad dooi de club lopen. En met Ballegeer en Naudts op de bank liep het ook niet. Twee kapiteins op een schip is nooit goed. Daarom heb ben we ingegrepen." Boussen ontkent in dat opzicht dat hij 'de macht van de spon sors' heeft laten gelden. „Het is een beslissing geweest die we sa men hebben genomen: het be stuur en de sponsorstichting." Dat er sprake is van een gedwon gen ontslag, wordt door Bous sen ontkend. Naudts: „Maar als je een functie opheft, dan kun je niet anders dan zelf ontslag vra gen." Hoek gaat zich binnenkort bera den over een nieuwe opzet. Nico Boussen: „We zullen zeker weer mensen aanwijzen die gaan scou ten of met spelers gaan praten. Daar hebben we alleen geen ma nager meer voor nodig." ÖLLE-Marnix ten Korten- seert terug op het ijs. En ahet marathonpeloton. De woonachtige schaat- tomt volgend seizoen uit de marathonploeg van IVastgoed. fortenaar wil ook kijken of lympische Spelen van Tu- hlbaar zijn. Twee jaar ge- cbesloot hij te stoppen met De prestaties waren oest en ook parapsycholoog kon hem niet verder a.GPD fCASTLE/VlLLARREAL - «nwedstrijden in de halve «van de Uefa Cup waren ifflvond niet bijster produc tei Newcastle United-Olym- Marseille als Villar- •Valencia eindigde doelpunt- tln Newcastle kregen beide Sffl wel kansen op een sco- hieobi van de thuisclub zag •®zet gepareerd door doel- Barthez. Het dichtst bij een |»nt was Drogba van Mar- Zijn harde schot landde ïpaal. Bij het Spaanse on- pieVillarreal-Valencia wa- fpet name de gele kaarten Pop: zes stuks. Twee voor Rflsclub, vier voor de bezoe- k M'e United (Eng) - Olympi- Marseille (Fra) 0-0. Scheids- mlvanov (Rus). Gele kaart: P(Marseille). Aantal toeschou- f 50.000. wal (Spa)-Valencia (Spa) JSc'heidsrechter: Batista (Por). Kaart: Javi Venta, Fabricio pani (Villarreal), Amedeo Car- tfrancwco Rufete, Miguel An- Dai'id Albelda (Valencia), ^toeschouwers: 15.800. Opnieuw strandde Dicky Palyama in het zicht van de haven. Zijn loopbaan lijkt te eindigen zonder Olympische Spelen. door Alexander van Eenennaam GENEVE - Vier punten was hij verwij derd van Sydney, vier punten was hij ver wijderd van Athene. Badmintonner Dic ky Palyama beleefde gisteren in Genève een vervelend déja vu. Weer slaagde hij er niet in zich voor de Olympische Spe len te plaatsen. Bij de Europese kampioenschappen sneu velde hij in de kwartfinales, nadat hij de als eerste geplaatste Deen Kenneth Jonas sen aan de rand van de afgrond had ge bracht. Palyama stond in de eerste game verschrikkelijk goed te badmintonnen in wat zijn laatste kans heette. Natuurlijk wist hij dat, maar hij probeerde die ge dachte zo veel mogelijk te verbannen. Jo nassen werd gek van zijn tegenstander, bij wie alles lukte. Met 15-4 gaf Palyama zijn opponent wat denkwerk. Ook in de tweede game begon alles goed voor de Ne derlander, die vlot uitliep naar 11-3. Zelf zei hij dat het geen enkele rol had ge speeld. maar frappant was de vergelij king met de kwalificatieperiode voor Sydney 2000 op zijn minst. Destijds moest Palyama bij het Zwitsers Open winnen van de Thaise topper Polsana om de kwartfinales te bereiken en zo aan de eis te voldoen. Toen stond Palyama met 1.1-5 voor in de beslissende game, maar verloor hij alsnog. Dat gebeurde nu ook. Jonassen profiteer de van ademnood bij Palyama en keerde terug in de wedstrijd. Het werd 15-12 15-8. „Ik was er wel heel dichtbij", moest Palyama net als vier jaar geleden constateren. „Toch was het nu geen men taal probleem. Ik heb daar echt niet aan teruggedacht. Ik ben gewoon fysiek ge sloopt. Bij 11-3 kon ik niet meer. Ik had vijf, zes punten nodig om op adem te ko men. Daar profiteerde Kenneth van, die kreeg vleugeltjes." Koel De Gouwenaar was in Zwitserland op merkelijk koel na het missen van de hal ve eindstrijd. Emoties, zoals hij die een dag eerder na het bereiken van de kwart finales volop had getoond, bleven achter wege. „Vandaag geen tranen, nee. Giste ren werd het me allemaal te veel. Van daag niet. Ik voel me eigenlijk wel oké. Ik heb een geweldig jaar gehad, met ze ges op spelers uit de mondiale toptien. Ik weet ook dat ik erbij hoor, dat ik in Athe ne thuis hoor. Dat dat niet zo mag zijn, is zuur. Maar ik kan wel zeggen dat ik het hele jaar alles heb gegeven." De gedachten dwaalden weer af naar de foto Vincent Jannink/ANP gemiste kans. Palyama had twee kwartfi nales van een grandprixtoernooi moeten halen, of de halve eindstrijd van de EK. Het werd uiteindelijk een halve- en een kwartfinale van een gp-toemooi. Maar omdat hij de laatste, het Koreaans Open, niet van tevoren als kwalificatiemoment had aangemeld bij NOCNSF, gold deze prestatie niet voor Palyama. „Tja, ik kon ook niet ruiken dat ik daar de kwartfina les zou halen en bijvoorbeeld bij de All England in de eerste ronde tegenover de nummer één van de wereld zou staan." Hij zou via bondscoach Marlijn van Dooremalen kunnen proberen bij NOCNSF dispensatie te krijgen. Maar hij doet het niet. „Dit is topsport, ik heb het gewoon niet gered. Ik weet niet of Martijn Joop Alberda gaat bellen, maar voor mij hoeft het niet. Hij hoeft voor mij niet te bedelen." ANP door Rennie Rijpma AMSTERDAM - Bij het behalen van het landskampioenschap door Ajax, wordt Ajax gehul digd op het Leidseplein. Burge meester Cohen maakte gisteren bekend dat de huldiging kan doorgaan. Dit was eerder ter discussie ge steld nadat vorige week donder dag na de wedstrijd Jong Ajax - Jong Fevenoord ongeregeldhe- den waren uitgebroken. Spelers van Feyenoord werden door de Ajax-aanhang mishandeld op het veld. Volgens Cohen werkt Ajax goed mee in de jacht op de raddraaiers. Ook van het pu bliek dat aanwezig was bij de rellen op sportpark De Toe komst bij de Arena komen tips binnen. De politie heeft inmid dels een duidelijk beeld van wat zich op het veld heeft afge speeld. Ongeveer zeventig men sen zijn op het veld geweest. Vijf tot zeven van hen hebben ge schopt en geslagen. Zij werden afgeschermd door een groep van twintig tot dertig mensen. Volgens Cohen is de mensen die op het veld zijn geweest, maar geen geweld hebben gebruikt ju ridisch weinig te verwijten. Toch wil Ajax iedereen die op het yeld is geweest een stadion verbod opleggen. Dit verbod houdt in dat zij niet meer in de Arena en ook niet meer op De Toekomst mogen ko men. ANP Mare Molenaars - Een schorsing of een ptéjijk woord? Welnee. Bij «hockeyclub Oss kunnen ze wel waarderen dat een Wspeler woensdagavond Poedelnaakt het veld overstak Wns de hockey-interland tus- ün de vrouwen van Nederland 91 Duitsland. „Maar het moet ^'uurlijk geen gewoonte wor- tn dacht voorzitter John van fckd De wedstrijd was al behoorlijk op dreef toen plotseling een toe schouwer het speelveld betrad. Naakt. Fluitend rencle hij van de ene achterlijn naar de ande re, handig laverend tussen de verbouwereerde internationals. „Het ging om een wedden schap", weet Van Boekei. „Twee weken geleden was Fati- ma Moreira de Melo op televi sie. Op de vraag of ze voor geld in een blad als Playboy zou po seren, antwoordde ze afwij zend. Voor onze A-junioren was dat geen bevredigend ant woord. 'Als Fatima het niet doet, dan doen wij het wel', heb ben ze toen geroepen. Ik moet zeggen: ze hebben woord gehou den." De jeugdspeler die uitein delijk wel voor geld uit de kle ren ging, verdiende honderd eu ro met zijn actie. De mooiste be loning kwam echter na afloop van de wedstrijd. Fatima Morei ra de Melo bleek bereid haar handtekening te plaatsen op het dijbeen van de Osse streak er. „Ach, het paste wel in de sfeer waarin de interland werd gespeeld. We hebben een gewel dige avond beleefd, met veel pu bliek en veel gezelligheid. De actie van deze jongen heeft de feestelijkheden niet verstoord. Je moet daar ook met een glim lach naar kijken. Gelukkig kon den de speelsters de actie ook wel waarderen." Ageeth Boomgaardt dacht dat de streaker een cadeautje was van de bond. De Bossche inter national speelde haar 175e in terland. „Ik dacht nog: weer eens wat anders dan een foto collage." Die krijgt ze mogelijk alsnog. Van Boekei: „We hadden een ei gen fotograaf rondlopen. Ik hoop dat hij het moment gevan gen heeft. In dat geval zullen we Ageeth een afdrukje stu- LUIK - Raborenner Mare Wauters start zondag niet in de klassieker Luik-Bastenaken-Luik. De Belg ondervindt nog te veel hinder van een slijmbeursblessure aan zijn knie. Wauters liep zijn kwetsuur op bij een valpartij in Pa- rijs-Roubaix. De renner wordt vervangen door zijn land genoot Kevin de Weert. Ook Jan Ullrich rijdt niet mee. Na zijn zwakke optreden woensdag in de Waalse Pijl heeft de Duitser besloten om niet aan de start te verschijnen van de laatste voorjaars klassieker. De kopman, die nog altijd veel te zwaar is, ont brak ook al in de voorgaande vier wereldbekerwedstrij den. ANP/DPA ZEIST - Wim van Hanegem heeft zijn contract bij de KN VB verlengd. De zestigjarige assistent-bondscoach blijft tot en met het wereldkampioenschap van 2006 in Duits land in dienst van de voetbalbond. Dat maakte KNVB-di- recteur Henk Kesler gisterochtend bekend. Eerder al te kende bondscoach Dick Advocaat tot medio 2006 bij. De KNVB en Advocaat hebben nog geen beslissing genomen over de tweede assistent-bondscoach die bij het Europees kampioenschap in Portugal actief zal zijn. ANP RIJSWIJK- Namens Daniëlle Vriezema heeft de vakorga nisatie NL Sporter de Judo Bond Nederland gevraagd het niet-selecteren van de atlete voor de EK in Boekarest na der te formuleren. Vriezema werd begin deze week voor de titelstrijd gepasseerd en verspeelde daarmee haar (laat ste) kans op kwalificatie voor de Olympische Spelen. Vrie zema, mede als gevolg van blessure de laatste maanden niet optimaal presterend, werd in haar categorie gepas seerd door de Middelburgse Elisabeth Willeboordse. Ze suggereerde onmiddellijk juridische stappen te gaan ne men. Ralf Verbaasbank, bij NL Sporter met de zaak be last, zegt: „We onderzoeken of dit de juiste weg is."ANP ATHENE - De Nederlandse tennissters hebben zich ge handhaafd in de Europees/Afrikaanse zone. Het jonge Fed Cup-team won gisteren in Athene met 2-1 van Zuid-Afrika. Daardoor eindigde het team op de derde plaats in groep B. Het werd in de laatste groepswedstrijd een lastige middag voor de Nederlandse speelsters. De vijftienjarige Michaëlla Krajicek won in clrie sets van Cha- nelle Scheepers (7-5 2-6 6-2), waarna Elise Tamaëla het in een lange partij tegen Nathalie Grandin afmaakte: 6-2 4-6 11-9. Met de overwinning in de tas verloor Nederland het dubbelspel met Tessy van de Ven en Anousjka van Exel tegen Nicole Renken en Chanelle Scheepers. ANP ROTTERDAM - Feyenoord-speler Kike Acuna heeft giste ren voor het eerst sinds de rellen "na afloop van Jong Ajax - Jong Feyenoord een buitentraining afgewerkt. De Chi leen was het belangrijkste slachtoffer van de molestaties vorige week donderdag door Ajax-aanhangers en moest met een hersenschudding in het ziekenhuis worden opge nomen. Acuna trainde gisteren een halfuur. ANP door Ad Pertijs MEERLE - Het kwam voor ve len niet als een echte verrassing, maar Jeroen Blijlevens is sinds gisteren profwielrenner af. 31 jaar oud en met vier Tour-etap pes, vijf ritzeges in de Vuelta en twee Giro-ritten op zak, kwam 'Jerommeke' tot de conclusie dat verder gaan geen zin heeft, nu de dokters andermaal een vi rus hebben vastgesteld in zijn lijf. Zondag al begint hij zijn nieuwe sportcarrière. Als voetballer van Zundert 5, dat om twaalf uur in Rijsbergen aantreedt te gen WR 5. „Als wielrenner heb ik nooit mogen voetballen. Die schade ga ik nu inhalen." Het was gisteren (nog één keer) een drukte van belang in huize Blijlevens, net buiten de be bouwde kom van Meerle aan de weg naar Hoogstraten. Came raploegen lieten hem - bij ge brek aan een wilgenboom - de fiets in de schommel hangen, ve le radiostations hingen aan de lijn en onderwijl probeerde \touw Franske de tweeling Am ber en Tristan vocaal rustig te houden. Op zijn laatste werkdag (het te woord staan van de me dia in een keurig shirt van de sponsor hoort er immers bij) moest hij nog een keuze maken: „Vanavond naar Barend en Van Dorp of naar Studio Sport." Het werd het laatste. Nog een keer ondervond Blijlevens dat hij tus sen 1995 en 2001 een groot sprin ter is geweest. Het streelde hem. De somberheid van de laatste maanden was weg, merkte ook Franske. „Dit is een grote op luchting. Dat zie je aan hem." Zijn prachtige huis met inpan dig zwembad verraadt een finan cieel geslaagde carrière. Aan de rand van het bad hing gisteren schijnbaar achteloos zijn wie- Iershirt van Bankgiroloterij. Het nummer 132 van de Schelde- prijs er nog opgespeld. „Ik heb het nummer er bewust niet afge haald, omdat ik wist dat het mijn laatste koers was ge weest." De koers die vorige week woensdag nota bene aan zijn voordeur voorbij kwam, Franske: „Ik had al zo'n voorge voel. Omdat ik een beetje griepe rig was hadden we afgesproken dat ik niet naar de finish zou ko men in Schoten. Ze kwamen hier voorbij gereden, ik zag zijn gezicht en dacht: ik ga toch. Om dat dit wel eens zijn laatste wed strijd zou kunnen zijn." Blijle vens reed de koers niet uit. „Zo maar gelost op het vlakke. Ik wist genoeg, mijn besluit stond vast." Bloedonderzoek had enke le weken geleden uitgewezen dat hij weder ui n ccn virus onder de leden heeft. Hetzelfde als drie jaar geleden. Dat leverde hem vanaf de Tour van 2002 kwakkelmaanden op bij Lotto en een heel kwakkeljaar bij Domo. „Het betekende dat ik weer moest gaan rusten, weer medicatie nemen, kortom het had geen zin meer door te gaan." Geen wonder De in Rijen geboren Brabander raakte in de Tour van 2001 aan de sukkel. Lange tijd was een etappezege in de Driedaagse van De Panne van 2000 zijn laat ste wapenfeit. Geen wonder, dat Blijlevens drie jaar geconfron teerd werd met de vraag wan neer hij zou stoppen. Fel beant woordt hij de vraag hoe lang hij al tegen dit moment van stop pen heeft zitten aanhikken. „Dat is pas van de laatste we ken. Eigenlijk vanaf 'De Panne'. Ik reed de lange etappe uit en werd ziek. Steeds weer werd ik na een lange inspanning ziek. Na Gent-Wevelgem gebeurde hetzelfde. Dan ga je twijfelen. Na de Scheldeprijs zei ik tegen de ploegleiding: ik stop. Ze zei den: denk er nog even over na. Neem geen overhaaste beslis sing. Woensdagavond wist ik het echter nog altijd zeker." „Maar geloof me, al die jaren er voor ben ik er altijd in blijven geloven. Ik was ook pas 29 of 30. Toch geen leeftijd om te stop pen. Het was ook geen opgave om te blijven trainen. Natuur lijk, als je successen hebben lijkt alles vanzelf te gaan. Ook het trainen. Maar het plezier in het fietsen is nooit weggegaan. Ook de laatste jaren niet. Dus ga-je door. Ik had het gevoel dat het in één keer kon omdraaien. De illusie dat ik nog ritten kon winnen in de grote ronden had ik al opgegeven, maar op daar onder zag ik me terugkomen als winnaar. Een zo'n overwinning kon de ommekeer zijn. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19