Nieuwbouwproject stopgezet PZC PZC Tijd voor tweede logeerhuis Duo hoort cel eisen voor zinloos geweld 13 Wespenbestrijding gemeente Veere té populair Grondprijs tegenvaller bij huizen in Veersche Poort weekenddiensten agenda Slagwerk Over 20 maanden is de ARM 17 weer nagelnieuw Betrapt bij omkatten trapkar Geld voor hulpverleningsinstanties Bon voor niet dragen autogordel Jas gestolen in Middelburg Botsing door voorrangsfout Onderzoek naar koffieshops Eis anderhalf jaar cel voor dodelijk ongeval Vrouw rijdt door na ongeval vrijdag 23 april 2004 rfnnr Ron Maqnée DOMBURG - Bewoners van de gemeente Veere schakelen vaak de wespenbestrijding in. Te vaak, vindt het gemeentebe stuur, en daarom kunnen de ta rieven best omhoog. Sinds enkele jaren brengt de ge meente dertig euro in rekening voor het bestrijden van de over- last van bijen, hommels en wes pen. Vooral in de zomermaan den is het erg druk en komt de bestrijdingsdienst tijd te kort om alle meldingen te behande len. Vaak worden mensen dan doorverwezen naar gespeciali seerde bedrijven. Die rekenen doorgaans tussen de veertig en vijftig euro. De gemeentelijke bestrijdingsdienst - die alleen het arbeidsloon aan klanten doorberekent - werkt een stuk goedkoper. De dienst wordt dan ook veel ingeschakeld. Al leen al vorig jaar zijn er 234 meldingen van overlast van wespen, bijen en hommels ge weest. De gemeente heeft overi gens niet de plicht om de over last van deze beestjes tegen te gaan. Er bestaat alleen zoiets als een onderzoeksplicht wan neer er sprake is van terugke rende overlast of wanneer er on duidelijkheid is over de dier soort. Het gemeentebestuur heeft nu besloten om de kosten voor be strijden van de overlast met twee tientjes te verhogen. Hier mee hoopt de gemeente te berei ken dat de medewerkers 's zo mers meer tijd hebben om be langrijkere vormen van over last bet hoofd te bieden, bij voorbeeld van ratten en kakker lakken. Gezien het gevaar voor de volksgezondheid heeft de be strijding van deze beestjes voor rang. Het nieuwe tarief voor de bestrijding van wespen, bijen en hommels gaat 1 juni in. rfnnr Ron Maqnée JIIDDELBURG - Wethouder A. Je Vries van Middelburg 'gaat ervoor knokken' dat de bouw ran veertien geplande woningen in De Veersche Poort doorgaat. De ontwikkeling van de panden is voorlopig stilgelegd vanwege onenigheid over de grondprijs. Inschrijvers van het nieuwbouw project Tuyn Tadoma in Middel burg kregen deze week slecht nieuws. Ontwikkelingsmaat schappij VOF De Veersche Poort heeft het project met de veertien nieuwbouwwoningen „Op basis van zeer recent ver legen informatie moeten wij concluderen dat het project om financiële redenen niet haal baar is", aldus De Veersche Poort in een brief aan betrok ken makelaar Orisant in Middel burg, „Wij moeten dit project dan ook uit de verkoop nemen." De ontwikkelingsmaatschappij in de brief te hopen dat het project later dit jaar toch wordt voortgezet. nt Makelaardij heeft het slechte nieuws eerder deze week de inschrijvers doorgege ven. Orisant wijst hierbij uit drukkelijk naar het besluit van de ontwikkelingsmaatschappij. Fietstocht DOMBURG - Het comité Fiet sen voor senioren houdt op don- èrdag 13 mei een fietstocht. 1 vertrek is om 13.30 uur van ille Zuidstraat 14 in Domburg. „Wij kunnen niets anders doen dan de verkoop van het project tot nader order stilleggen", al dus P. Verburg van de makelaar dij in de brief. Het nieuwbouwproject gaat om veertien zogeheten geschakelde villa's in de hogere prijsklasse. De woningen moeten tussen de 282.000 en 343.000 euro opbren gen. Over het hoe en waarom van het stilleggen van het project wil ontwikkelingsmaatschappij De Veersche Poort niets vertellen. E. de Ceuster van De Veersche Poort zegt dat er financiële pro blemen zijn, maar welke wil hij niet zeggen. Grondprijs Orisant Makelaardij licht in de brief aan de belangstellenden een tipje van de sluier op. „De oorzaak van de haalbaarheid op dit moment heeft te maken met gewijzigde grondkosten", aldus P. Verburg aan de inschrijvers van het project. Ook wethouder A. de Vries weet waarom het project ineens in de ijskast is gedaan. De gemeente vraagt een hogere grondprijs dan de ontwikkelingsmaatschap pij vooraf heeft gecalculeerd. „De VOF is het project aange gaan met een bepaalde grond prijs in gedachten. Die blijkt nu toch iets tegen te vallen." Vol gens De Vries is het 'niet de ma nier' om eerst de kopers een plan aan te bieden en dat vervol gens weer in te trekken. Volgens de wethouder hoort de grond prijs nu eenmaal bij het risico van de ontwikkelingsmaatschap pij. zaterdag 24 en zondag 25 april 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren toudekerkseweg 86, Vlissingen 21.0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 13.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij- Sus feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bniynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- Klboer. aterdag: A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 10118)644301. rondag: F.J.Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Mid- Klburg, tel. (0118) Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. DeVeerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17,30-zon. 23.00 uur: tv.Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. ion, 23.00-ma. 8.00 uur:F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 10118)571234. redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bezorgklachten: 0800-0231 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Tandartsen Walcheren D. Ruissen, Kanaalstraat 91, Oost-Sou burg, tel.(0118)461347. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. (0118)410910. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel-en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118)612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118) 412730. Thuiszorg Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur: Leen de Broeckert (fortepia no) en trio spelen Mozart; VEERE - Gemeentewerkplaats Zanddijk- seweg 8a, Kijkdag voor te veilen kleine gereedschappen en machines gemeen- VLISSINGEN - Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; Kerk Ger. Gemeente, 19.30 uur: Koor- en samenzangavond; Zorg Informatie Punt, Badhuisstraat 104, 10.00-16.00 uur: Open dag van Zorgstroom en SVRZ; WESTKAPELLE - Markt, 19.00-21.30 uur: Jongerenbus, OOST-SOUBURG - Verschillen de slagwerkgroepen staan mor gen vanaf 20 uur in dorpshuis De Zwaan in de Vlissingsestraat in Oost-Souburg op de planken. Er zijn onder meer optredens van muziekvereniging Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg, slagwerkgroep OKK uit Wemel- dinge en Mozart uit Yerseke. De Vries benadrukt dat er veel animo is voor de nieuwbouwpan- den. „Er blijkt veel belangstel ling voor de woningen te be staan, gelukkig maar. We zijn er trots op dat het hier in Middel burg nog goed loopt." Volgens De Vries is er nog steeds een kans dat het project doorgang vindt. „Ik heb begre pen dat er al ambtelijk overleg is gevoerd en dat er met de ma kelaar en de VOF over gespro ken is. Dit moet gewoon door gaan, daar gaan we voor knok ken." De ARM 17 wacht een ingrijpende restauratie. foto Marijke F ertsma door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Het wordt een klus van twintig maanden om de ARM 17 weer in originele staat terug te brengen. Gisteren is de restauratie begonnen door het schip in de houtloodsen van de Stads- en Com- merciewerf te i „Iedere plank, alle metalen stripjes en ie der spijkertje moet worden losgehaald, vertelt P. Weeda. Zijn bedrijf gaat samen met de vrijwilligers van de Museumhaven het schip restaureren. Het wordt een hele klus. Ieder onderdeeltje moet worden beke ken: kan het gerepareerd, moet het mis schien geconserveerd of moet het toch wor den vervangen. Als het schip klaar is, is al les los geweest. De ARM 17 is een sprietgetuigde hoog aars, een garnalen visser uit eind 1800, be gin 1900. „De enige die er nog is" zegt Weeda. „Later kregen deze schepen alle maal een gaffeltuig. Dat is gebeurd na een grote ramp met schepen uit Amemuiden. De schepen zijn toen in een vliegende storm terecht gekomen. Een spriettuig is nauwelijks te reven, dat blijft een groot zeil. Een gaffeltuig is wel makkelijk klei ner te maken, dat is dus veel veiliger." Het schip wordt van onderaf naar boven gerestaureerd. „We beginnen bij het vlak (de onderkant). Die moet er helemaal uit. Dan werken we langzamerhand naar bo ven." De ARM 17 wordt helemaal naar de originele staat teruggebracht. „Het schip is steeds meer als jacht ge bruikt. Het dek moet bijvoorbeeld weer naar beneden gebracht. Oorspronkelijk lag het dek heel laag, zo dat de schipper met zijn onderbenen tegen de rand van de boot kon leunen om hou vast te hebben als hij aan dek aan het werk was. Onder het dek was maar een kleine ruimte bedoeld voor de vis. Later, toen de boot een andere functie kreeg, is het dek omhooggebracht zodat je daar een ruimte kreeg om in te slapen." De restaura tie wordt gefinancierd met een europese subsidie. Daardoor is de duur van de restauratie aan tijd gebonden. „Het wordt krap om al les op tijd af te krijgen. Alleen met vrijwil ligerswerk gaat dat niet lukken en dus in mijn bedrijf ingehuurd voor een klein ge deelte. De vrijwilligers zijn echter wel heel belangrijk, we kunnen ook zeker nog extra handjes gebruiken." Over veertien dagen begint het daadwerkelijke restaura tiewerk. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Het logeer huis van Philadelphia in Middel burg, bedoeld voor verstande lijk gehandicapten, bestaat vijf jaar. Wat begon als een opvang huis ter ontlasting van het thuis front, is in die relatief korte pe riode uitgegroeid tot een plek waar vriendschappen op bloeien. De christelijke gehandicapten stichting Philadelphia Zorg opende vijf jaar geleden op ini tiatief van de oudervereniging het logeerhuis. In het huis kon den toen twee dagen in de week vijf gehandicapten verblijven. Vier a vijf gezinnen maakten in die tijd gebruik van de opvang. Inmiddels is het logeerhuis ze ven dagen en nachten in de week geopend en geldt er voor sommige dagen zelfs een wacht lijst. „Het wordt tijd dat we een tweede logeerhuis in Zeeland openen", zegt Marjo Kasse van het logeerhuis. „Daar wordt nog aan gewerkt." De medewerkers van Philadelp hia vangen in het huis gehandi capten op die thuiswonend zijn. „Een minimum- of maximum leeftijd hebben we niet", zegt Kasse. „Op dit moment is de jongste tweeënhalf jaar, de oudste achtentwintig. Maar ie mand van veertig die bij zijn ouders woont, is net zo goed wel kom." Buitenschools De gehandicapten kunnen naar het huis toe als de ouders een dagje weg willen of tot rust wil len komen. Er is geen maximum gestald aan de periode dat de ge- Leidster Patricia Broers (staand) met enkele tijdelijke bewoners van het Philadelph iahuis in Middel burg. foto Ruben O reel handicapte er verblijft. „Dat kan een dag zijn, maar ook twee weken", zegt Kasse. „Inmiddels hebben we ons arrangement uit gebreid met buitenschoolse op vang." 'Het logeerhuis is méér dan een opvanghuis, benadrukt Kasse. „Het sociale gebeuren neemt een steeds belangrijkere plek in. In de praktijk blijkt het voor gehandicapte kinderen heel moeilijk te zijn om vriend schappen te sluiten met de kin deren uit hun eigen buurt. Ze worden gepest of ze begrijpen el kaar niet gped. Bij ons leren ze kinderen kennen die hetzelfde zijn. Ze worden hier echt vriend jes van elkaar. Vier, vijf jaar ge leden kwamen ze met verjaarda gen bij elkaar over de vloer. Te genwoordig is het al zover dat de verjaardagen hier maar wor den gevierd, met een logeerpar tijtje toe. En niet alleen de kin deren bouwen een band met el kaar op. De ouders zijn ook erg betrokken." Lastig voor de gehandicapten is dat de samenstelling van de groep zo'n beetje elk dagdeel verandert. Daarormzijn de vaste rituelen heilig. Eten, drinken, ontspannen en spelen gebeurt op vaste tijden. „Daardoor heb ben we toch een rode draad door de dag. Dat geeft de kinde ren een houvast. Maar douchen en slapen doen ze op dezelfde tij den als thuis." Feestje De 55 gezinnen die momenteel gebruik maken van het logeer huis vieren zaterdag het jubi leum in kinderspeelpark Avon- turenland Valkenisse in Bigge- kerke. MIDDELBURG - Vier Middelburgers van 13, 14, 15 en 16 jaar zijn woensdagavond aangehouden voor het stelen van een trapkar. De jongeren hadden de trapkar een dag eerder gestolen bij een school in de Gerbrandylaan. Ze werden woensdagavond betrapt toen ze de kar aan het overspuiten waren. Eén van de kinderen is in verzekering gesteld. De andere drie zijn doorverwezen naar het Halt-buro voor een alternatieve straf. NIEUWDORP - De Delta Reddingshondengroep en de Lo tuskring Noord- en Midden-Zeeland hebben allebei een cheque ontvangen van 7750 euro. Het geld is afkomstig van het bedrijf Iieerema in Vlissingen-Oost, in samenwer king met ExxonMobil. Werknemers van Heerema konden kandidaten voor de financiële ondersteuning voordragen. Voorwaarde was dat die te maken hebben met veiligheid. De Delta Reddingshondengroep helpt met speurhonden bij het zoeken naar vermiste personen in bihnen- en bui tenland. De Lotuskring organiseert rampenoefeningen en speelt daarbij slachtoffers na. AAGTEKERKE - Op de Prelaatweg in Aagtekerke, de Blauwpoortseweg in Meliskerke en de Westkapelseweg in Zoutelande zijn gisteren zeven automobilisten bekeurd. Zij droegen geen gordel. MIDDELBURG - Uit de garderobe van een pand aan de Kousteensedijk in Middelburg is gisteren een jas weggeno men. Dat gebeurde tussen 9.30 uur en 13.00 uur. VLISSINGEN - Op de M. Lelystraat in Vlissingen zijn gis teren omstreeks 13.10 uur twee automobilisten met el kaar in aanrijding gekomen. Een 78-jarige automobilist uit Vlissingen reed'achteruit een parkeervak uit maar ver leende daarbij geen voorrang aan een 22-jarige automobi liste uit Lelystad. Er was enkel blikschade. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen laat een onder zoek instellen naar de klandizie van de koffieshops Check point en Miami. Bij de grote koffieshop Checkpoint ko men dagelijks 1100 klanten over de vloer. Bijna 85 pro cent van hen komt van over de grens. Volgens burgemees ter J. Lonink is alleen duidelijk dat de meeste drugstoeris ten afkomstig zijn uit België of Frankrijk. „Verder heb ben we absoluut geen beeld van waar ze precies komen, om wat voor mensen het gaat, wat hun achtergronden zijn en hoe vaak ze op en neer reizen. Zouden dat soort za ken geanalyseerd zijn, dan kunnen we wellicht ons ge doogbeleid herzien of overheden over de grens bewegen om daar maatregelen te nemen", zegt Lonink. De politie wil ook nagaan hoe de bevoorrading van Miami en Check point is geregeld. De politie is volgens Lonink vooral geïn teresseerd in banden met de georganiseerde misdaad. MIDDELBURG - Tegen een 25-jarige inwoner van Vlissin gen is gisteren bij de rechtbank in Middelburg voor zinloos ge weld negen maanden celstraf geëist. Een 26-jarige medever dachte uit Vlissingen hoorde een half jaar cel tegen zich ei sen. Officier van justitie L. Boogert achtte daarnaast een poging tot toebrengen van zwaar lichame lijk letsel bewezen. De twee ver keerden op 18 januari dit jaar in Vlissingen onder invloed van al cohol toen ze een fietser tegen kwamen. Toen de man om een vuurtje vroeg, werd hij door de oudste verdachte van zijn fiets geslagen. De man viel op de grond. Vervol gens schopte de 25-jarige Vlis- singer het slachtoffer meerma len in het gezicht. Een omstan der greep in en wist erger te voorkomen. Het slachtoffer liep MIDDELBURG - Officier van justitie L. Boogert heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 26-jarige inwoner van Rotterdam voor het veroorza ken van een dodelijk ongeval an derhalf jaar gevangenisstraf en drie jaar rijontzegging geëist. De automobilist maakte zich vol gens de officier schuldig aan roe keloos rijden toen hij op 28 juni vorig jaar op Schouwen-Duive- land twee fietsers schepte. Een 66-jarige vrouw uit Bernheze kwam om het leven. Haar man raakte door de aanrij ding zwaargewond. De verdach te herhaalde gisteren op de zit ting dat hij te hard had gereden, waardoor hij op de Weel weg met zijn auto uit de bocht vloog en de tegemoetkomende fietsers niet meer kon ontwijken. Dit werd bevestigd door zijn neef, die in de auto zat en door getui gen die de auto met hoge snel heid uit de richting van Elle- meet zagen komen. Ter plekke is 60 kilometer per uur toege staan, terwijl uit het technisch onderzoek bleek dat de snelheid van de auto 94 kilometer per uur moet zijn geweest. Uitspraak 4 mei. een hersenschudding op. De ver dachten reageerden laconiek op de beschuldigingen. De 26-jari- ge Vlissinger ontkende te heb ben gemept. Zijn 25-jarige kom paan echter zei dat de man dat wel gedaan had. Hij gaf toe het slachtoffer zelf twee keer in het gezicht te hebben geschopt. Bei den hebben een strafblad. De 25-jarige man is met name voor geweldsdelicten veroordeeld. De verdediging pleitte voor een werkstraf en een voorwaardelij ke gevangenisstraf. Uitspraak 4 mei. MIDDELBURG - Een 75-jarige inwoner uit Arnemuiden heeft gistermiddag een fikse hoofd wond opgelopen bij een aanrij ding in Midelburg. De bejaarde man wilde rond vier uur met zijn fiets de Nieuw- landseweg oversteken. Hij deed dit echter langzaam, en was niet niet op tijd overgestoken om de wagen van een 19-jarige automo biliste uit de gemeente Middel burg te ontwijken. De vrouw keek naar een invoegende vrachtwagen en zag daardoor de fietser niet. Nadat ze de man had geschept, reed de vrouw door zonder zich om het slacht offer te bekommeren. Zij is later aangehouden. De man is overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. (advertentie) T de \aQe<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13