Diep ontzag voor juf op de motor PZC Herkansing in Wim Hendrikstrofee Tom de Meyer is een vroege vogel Raadtgever blijft pieken Finalisten masters driebanden bekend ,21 Onderwijzeres Karin Adriaanse benieuwd wat haar op EK te wachten staat rsosp l uitslagen Terneuzen en Steen eens over overgang Lekaj Kampioenengala voor biljarters donderdag 22 april 2004 iomende weekeinde is het eer- s officiële Europees kampioen- ,kap motorcross voor vrouwen. ton Adriaanse uit Wissenker- b is er namens Nederland van I {partij. De onderwijzeres is ra- rui benieuwd ivat haar in het jinfje Triptis te wachten staat. 1-orBauke Boersma ODDELBURG - Ze drentelt al «hele tijd heen en weer, heeft *n rust in haar lijf. Lokaal in, iiaal uit. Gebouw in, gebouw ui, Dan valt plots haar oog op Kiifoto die op tafel ligt. „Waar- heb je die foto daar liggen?", ,jgt het grappige brutaaltje Dandy aan Karin Adriaanse. Omdat jij daarop zo lief lacht", ilwoordt de Zeeuwse motor iseren onderwijzeres uit Wis- tnkerke. „Oké, dan is het 5«i," En weg is Mand.v weer. ton Adriaanse glimlacht ge beerd. Mandy, olijk gezicht aald niet slecht van de ssriem gesneden, is één van tarzeer moeilijk lerende pupil- Êo op de Middelburgse Klim- K>-school. Een prachtige baan, Ie 27-jarige geboren Lewe- e. Maar ook zwaar. Het is pers geen doorsnee-klas. Jiet motorcrossen is voor mij ju ook een heerlijke uitlaat- i", vertelt Adriaanse, terwijl aar leerlingen van een pauze Bieten. „Je maakt met deze KÜngen nogal eens het een en aiermee en dat kan ik niet al- idevengoed loslaten. Maar als idan in het weekeinde op de color zit, valt alles van me af. laarom ben ik ook nooit zo blij jet de winter. Dan wordt er ietgecrosst en mis ik mijn ma- lieromstoom af te blazen." har leerlingen vinden het in al 'gaaf, zoals een van z in het voorbijgaan gauw jf. dat juf Karin aan motor- doet. „Ze weten allemaal nnmels goed wat mijn passie jen ze vinden het prachtig, bper jaar gaat de motor ook snaar school. Dan mogen ze ienaal een rondje meerijden en maken we ook nog een groepsfoto rond de motor. Da's een hoogtepunt voor ze. Bovendien, zo leerde Adriaanse door de jaren heen, heeft haar voor een vrouw toch vrij onge bruikelijke sport nog een aange naam voordeel als het haar werk betreft. „De leerlingen heb ben mede daardoor echt ontzag voor mij. De juf op de motor, die is sterk, dat vinden ze stoer." Maar stoer is Karin Adriaanse niet. Slechts haar stevige pos tuur komt tegemoet aan het beeld dat de buitenwereld" door gaans van een vrouw op een mo tor heeft. Geen tattoos, niet ordi nair kauwend op kauwgum, niet grof in de mond. Gewoon, een leuke en spontane jonge vrouw. En die stevigheid? Tja, dat is ei genlijk bittere noodzaak. Een teer modepoppetje heeft immers niets te zoeken op de viertakt (KTM 520) waarop Adriaanse rijdt. „Een zwaar ding, hoor", verzekert de Wissenkerkse. „Je moet wel wat kracht hebben om die in het gareel te houden." En dat heeft ze. Maar niet vol doende om in het mannenveld een hoofdrol te spelen. Bij ge brek aan crossende vrouwen in Nederland rijdt Adriaanse weke lijks haar rondjes tussen de man nen. „Meestal eindig ik zo in de middenmoot. Heb ik een slechte dag, dan doe ik vooraan in de B-finale mee. Rij ik goed, dan zit ik achterin bij de A-finale." Maar in welke serie ze ook rijdt, het gedrag van de mannen is het zelfde. „Ik voel me thuis in die wereld, word ook zeker geaccep teerd door het gros van de man nen. Maar er zitten altijd van die haantjes tussen die het ver schrikkelijk vinden als ze door mij worden voorbijgereden", lacht Adriaanse. „Het gebeurt ook vaak genoeg dat die types mij de baan uit willen rijden." „Ik ben ook niet altijd herken baar als vrouw omdat ik natuur lijk een helm op heb en vaak mijn staart in mijn racekleding stop. Nou, dan moet je na de fi nish die gezichten eens zien als ik mijn helm afzet. Dan zie je de frustratie er van afdruipen." Ach, ze moeten er maar aan wen nen. Adriaanse laat zich name lijk echt niet van de circuits weg houden omdat Nederland geen competitie voor vrouwen kent. En die komt er, naar het zich laat aanzien, op korte termijn ook niet. „Een aantal meiden heeft vorig jaar geprobeerd zo'n competitie van de grond te krij gen. Maar ze kregert nul op re kest van de bond (KNMV). Waarom? Tja, ze hadden al zo veel verschillende klassen, daar paste niets meer bij." Zonde, vindt Adriaanse. Want hoe goed ze zich ook thuisvoelt tussen de mannen, een aparte competitie voor haar en haar seksegenoten zou ze toejuichen. „Je moet realistisch zijn; vrou wen komen in alle sporten sim pelweg te kort tegen mannen. Er was een tijd dat ik dat onzin vond, dat ik dacht dat mannen Karin Adriaanse doet komend weekeinde mee aan de eerste officiële Europese kampioenschappen mo torcross voor vrouwen in het Duitse Triptis. foto Wim Kooyman door Frits Bakker KOEWACHT - Kunnen ze de sprint nog eens overdoen? Francois Franse te gen Dennis Raadtgever, in een eerlijk duel om de zege. Wat zou het een mooie herkansing zijn in de Wim Hen drikstrofee, die zondag wordt gere den. Twee rivalen met hetzelfde doel: de koppositie in de clubcompetitie. Over de eindsprint in de Omloop van de Braakman is nog lang nagespro ken Zondag komt er een nieuwe kans. Voor Raadtgever, die in een bloed vorm is, maar ook voor Franse. En met te vergeten voor Jurgen van Pelt, de topper van vorig jaar. De 20e Wim Hendrikstrofee wordt de tweede krachtmeting van dit voorjaar voor de ploegen in de clubcompetitie. De wedstrijd heeft een iets ander ka rakter dan de vorige edities. Ludwig Kouijzer van de Wieier- en supporters club Koewacht: „We blijven voor het eerst binnen de grenzen omdat het niet meer aantrekkelijk is om naar Bel gië te trekken. De kasseistrook bij Sin- aai, die de koers zo selectief maakte, is dit jaar opnieuw bestraat. Aan twee kanten liggen nu betonstroken waar de renners overheen kunnen rijden." De wijziging van het parkoers maakt het er voor de 144 renners niet minder zwaar op. Ze krijgen een omloop voor geschoteld met kasseien in de Water huisstraat, de Bonte Koe en de Platte- dijk bij Axel. Dat zijn stroken van driehonderd, vijfhonderd en achthon derd meter, waar de echte specialisten hun slag kunnen slaan. Kassei Net als in Parijs-Roubaix is er een tro fee te verdienen die gemaakt is van een kassei. De renner die de meeste punten haalt in de kasseispurten op de Waterhuisstraat en de Bonte Koe mag die herinnering mee naar huis ne men. De organisatie van de Hendrik strofee stond dit jaar voornamelijk on der leiding van Ludwig Kouijzer. De teamchef bij de politie in de regio Sluis, die ooit zelf bij de junioren fiets te, heeft nog wel een actief bestuur achter zich staan, maar moest het dit jaar doen zonder een voorzitter. Wal ter van Acker is om gezondheidsreden opgestapt. De samenwerking met de Belgen van Sint Gilles Waes is na vorig jaar geëin digd. Ludwig Kouijzer: „We zijn dat jaar in Overslag gestart om eens wat anders te doen. Dat was bij de Belgen tegen het zere been. Het liep toch al niet zo soepeitjes meer, omdat wij van de KNWU vanaf 2002 geen Belgische ploegen meer mochten toelaten. Daar hebben we ons tegen verzet, maar het heeft niet geholpen." Op de erelijst van de Hendrikstrofee staan in 21 jaar maar vier Belgische renners. Dirk de Cauwer won in 1990, Rufin de Smet in 1992, Johnny Dauwe in 1996 en Tom de Meyer vorig jaar. In het eerste jaar zonder Belgische clubs won een Australiër: Sean Sullivan. Tom de Meyer, die voor Bloks reed, was vorig jaar de enige Belg in koers. Hij won na een solo. De Wim Hendrikstrofee, met Wille- brord Wil Vooruit, Theo Middelkamp, Breda Knooppunt en Modderkolk als bekendste ploegen, gaat over een af stand van 157 kilometer. De start (om 13.00 uur) en finish zijn in de Eiken laan in Koewacht. De mooiste door komsten voor het publiek zijn op de Plattedijk (na 20 km), Bonte Koe (km 45), Plattedijk (km 62), Bonte Koe (km 86), Plattedijk (km 104), Bonte Koe (km 128 en 153). In totaal zijn er voor de eindsprint vijf doorkomsten op de aankomstlijn in Koewacht. De finish wordt rond 16.30 verwacht. door Frits Bakker NTUSTWEZEL - Hij was de enige Belg in koers, in een ron de die bekend is om zijn waaiers en kasseien. Dus dacht Tom de Meyer op die mooie zon dag: het wordt tijd voor een so lo De Antwerpenaar ging er op dertig kilometer van de finish vandoor en won de Wim Hen drikstrofee met een dikke mi nuut voorsprong. Hei zijn koersen die hem wel oggen. vooral in het vroege voorjaar. Want Dg Meyer is een vroege vogel. „Ik was er toen al- een nog lang niet klaar voor", vertelt hij nu, een jaar later. •Het was pas mijn vierde wers, nadat ik in de Dorpenom loop van Rucphen mijn sleutel- wenen een rib had gebroken." Drie, vier koersjes had hij gere den. In de ZLM Tour kon De Meyer amper honderd kilome ter in de wielen blijven. En in fe Hendrikstrofee ging het ^d, want de toonaangevende joegen (Bloks en Modderkolk) •lokken hard van leer. „Ik deel- ce een speldenprik uit om ie- ffland mee te krijgen", zegt De «eyer. „Maar toen ik achterom «ek, zag dat ik alleen was. Der- l'S kilometer had ik nog te doen, ik gaf mezelf niet zo veel Ransom te winnen." H'j deed het wel. Op slag was oij een bekende op de «euws-Vlaamse wegen. Drie weken geleden toonde hij in de Omloop van de Braakman weer zijn aanvalslust. Als één van de kopmannen in de ploeg van Wil- lebrord Wil Vooruit trok hij met Frangois Franse op avon tuur. Het enige smetje op het tactisch manoeuvre: Dennis Raadtgever glipte ook mee. „En achteraf bleek dat het niet zo gunstig was dat wij heel de dag het gewicht van de koers hadden gedragen. Dan is het toch moeilijk om af te maken." Dit jaar is hij vroeger in vorm dan ooit. De Meyer won al twee wedstrijden: de Grote Prijs Wilfried Peters in Mol en een kermiskoers in Henegouwen. „Zo snel was ik er nog nooit bij. Maar ik heb een mooie win ter gehad, niet ziek geweest, goed kunnen werken aan de conditie." Tot zaterdag voelde hij zich top, maar de ZLM Tour ver stoorde het ritme. „Ik ben op tien kilometer van het einde ge vallen, toen ik tegen een achter wiel reed. Mijn linkerkant is ge schaafd, dat heeft nog een paar dagen goed nagewerkt." Toch is hij er zondag bij. „Ik heb wat kunnen trainen, maar of de vorm zo goed is dat ik kan win nen? We moeten in elk geval iets minder op de voorgrond rij den dan in De Braakman, En voor wie we in de Hendrikstro fee gaan rijden, dat is wel dui delijk. Het hele peloton weet dat Franse de man in vorm is." De Belg Tom de Meyer komt over de streep als winnaar van de Wim Hendrikstrofee 2003. foto Peter Nicolai Dennis Raadtgever passeert als eerste de finish van de Omloop van de Braakman 2004. foto Wim Kooyman door Frits Bakker GOES - Dennis Raadtgever is een realist. De zege in de Om loop van de Braakman en de topvijf-klassering in de ZLM Tour zijn de 29-jarige renner uit Goes niet naar het hoofd ge stegen. „Voor een grote ploeg ben ik eigenlijk al te oud", stelt de Middelkamper vast. Hij heeft zijn ambities niet aan gepast, maar wil wel zo lang mogelijk de vormpiek houden die hij nu al weken koestert. „Ik denk er nog niet over om een rustperiode te nemen. Met deze vorm wil ik zo veel moge lijk wedstrijden rijden. Zondag de Wim Hendrikstrofee, over een kleine twee maanden het OZ Wielerweekend en tussen door veel koersen in België om dit ritme te houden. Vakantie? Zeker niet in de zomer, want op het NK in Rotterdam wil ik ook goed zijn. Het parkoers ligt me wel, daar moet ik lang mee kunnen met de besten." Snelheid, afstand, het maakt hem allemaal niets uit, zoals hij nu rijdt. Raadtgever reed za terdag ook soepel mee met de beste amateurs in de ZLM Tour. „Het verschil is dat ze de versnellingen langer doorvoe ren dan in de clubcompetitie, Maar om nu te zeggen dat het zo veel harder gaat?" Het is alleen wat overzichtelij ker in De Braakman, of in de Wim Hendrikstrofee. Raadtge ver: „Daar zijn het een stuk of vijftien renners die de dienst uitmaken, in de topcompetitie zijn het er wel vijftig. En daar speelt het ploegenspel een gro tere rol. In de ZLM Tour zag je ineens een ploeg keihard op kop rijden. Dan moet je zorgen dat je meezit, anders is het spel gespeeld." Zondag verdedigt hij zijn lei dende positie in de clubcompe titie. De 20e Wim Hendrikstro fee is de tweede krachtmeting in de cyclus. Raadtgever voelt zich op voorhand sterk. Het mag, wat hem betreft, weer een gevecht worden tegen de Wille- brorders, zoals in De Braak man. Raadtgever was in de fina le een kwelling voor de vijf ren ners uit de ploeg die de koers beheerste. Of hij het spel eer lijk heeft gespeeld? „Ja natuur lijk, geen twijfel mogelijk." Dat zwieperdje in de wedstrijd zelf? Toegegeven: „Ik moest even op de handrem." Maar de sprint met Franse was regle mentair, zegt hij. „Het was een zuivere sprint, niets aan de hand." Hij kon het wel hebben dat Franse hem even geen hand wil de geven. Dat hoort bij het spel. „Direct na de koers was hij heel kwaad op me, later niet meer. We rijden vaak samen in een groep op training. Daar gaf hij me twee dagen na de koers een hand." En zo hoort het ook. en vrouwen gelijk waren. Maar in sport is dat niet zo, daar kun je gewoon niet omheen. Daarom zou het leuker zijn als wij onze eigen competitie hadden." Misschien komt het er ooit nog van. Maar voorlopig moet Karin Adriaanse het doen met zo nu en dan een wedstrijd voor vrou wen die op particulier initiatief ontstaat. En met het eerste offi ciële Europees kampioenschap van komend weekeinde in het Duitse Triptis. De Wissenkerkse vormt er samen met Marianne de Mol en Esther Baaten de Ne derlandse afvaardiging. „Het is eigenlijk een open EK, want er doen bijvoorbeeld ook Amerikaanse rijdsters mee", weet Adriaanse. „Ik ben heel be nieuwd hoe het zal gaan, hoe wij ervoor staan ten opzichte van de buitenlandse meiden. Er zijn enkele Duitsen en Italiaan- sen die prof zijn in Amerika. Ik vraag me af hoe goed die zijn." Flinke hellingen Ook het parcours is nog een open boek voor Adriaanse, die zich zaterdag hoopt te kwalifice ren voor de A-finale in Triptis. „Zeker weten doe ik het niet, maar er schijnen flinke hellin gen in te zitten. Dat is niet in ons voordeel, in Nederland ken nen we dat immers niet. En de ondergrond schijnt hard te zijn. Dat is jammer, want ik ben op mijn best op een zachte achter grond. Hoe meer diepe sporen, hoe lekkerder ik me voel." Als Adriaanse zich nu ook maar eens lekker voelde bij het ver trek. Maar dat wil vooralsnog niet echt lukken. „Ik heb angst voor de start", geeft de onderwij zeres toe. „Ben meestal als een van de laatsten vertrokken en moet dan een enorme inhaalrace beginnen. Hoe het komt? Ik ben bang voor dat gedrang, heb daarbij ook veel te vaak iets mis zien gaan om er met een gerust hart in te kleunen. Ik train er wel op, maar in de wedstrijd wil het nog steeds niet lukken." Da's een minpuntje. Maar haar leerlingen maakt dat niet uit. Die hebben hoe dan ook diep ontzag voor de juf op de motor. door Peter Snelders HULST - De finalisten van de masters driebanden in Hulst zijn bekend. Jean-Paul de Kra ker, Alois van den Bunder, Meer- ten Dallinga en Patrick Vasseur waren al zeker van kwalificatie, en daar voegden zich via de pou- lewedstrijdcn Albert Lacante, Theo Freijzer, Cees A. Wissel en Cees J. Wissel bij. Er rust overigens geen zegen op het begin van de slothappening driebanden van de Zeeuws- Vlaamse Biljartbond. In eerste instantie lieten Louis Dallinga en Louis de Vos door omstandig heden verstek gaan. Later voeg de Frits Bakker (werkzaamhe den) zich daar bij. Op de wed strijddag zelf meldden zich in poule D Harry van Tiel en Jan de Rechter (werkongeval) af. Wedstrijdleider Walter Mortier kreeg het in die poule niet meer voor elkaar om de boel nog te completeren. Daardoor speel den in poule D de overgebleven twee deelnemers Cees J. Wissel en Jack Kayser twee keer tegen elkaar. Beide spelers wonnen een partij, maar Cees J. Wissel stroomt door naar de finaleron de omdat hij een hoger percenta ge caramboles scoorde. In poule A was Albert Lacante de sterkste. Na een remise in de openingspartij tegen Arie Vink stelde hij de eerste plaats in de poule veilig door in de slotont- moeting Koen Pöpsel in slechts 35 beurten te verslaan. Lacante beëindigde de poule met het fraaie moyenne van 0,875. Beter Dat het nog beter kan, bewees Cees A. Wissel. Hij won in poule C zowel van Johan de Witte als Aad van Geloven in respectieve lijk 43 en 32 beurten (naar 40 ca ramboles) en was dus vroeg ze ker van kwalificatie. Die resulta ten waren goed voor een moyen ne van 1,066. In poule B was Theo Freijzer de sterkste. Hij won van zowel invaller Ben de Waal als van Stanny la Heyne. Vanavond start het hoofdtoer nooi in café De Kroon in Hulst om 19.00 met de partijen Jean-Paul de Kraker-Cees J. Wissel, Alois van den Bun- der-Cees A. Wissel, Meerten Dal- linga-Theo Freijzer en Patrick Vasseur-Albert Lacante. De fi nalisten werken een halve com petitie af. EHSE Genève. EK. Mannen, enkelspel, tweede ronde: Palyama (Ned/6)-S- jepalkin (Rus) 17-14 15-6, Hagberg (Zwe)-Pang (Ned) 15-8 15-11. Derde ronde: Palyama -Croona (Zwe) 11-15 15-8 15-11 Dubbel, tweede ronde: Creemers/Wouters (Ned)-Bowman/ Smith (Sch) 15-5 15-12. Vrouwen, en kelspel, tweede ronde: Audina (Ned/1)-Persson (Zwe) 11-3 11-4, Yao Jie (Ned/4)-Tvrdy (Slv) 11-2 11-1, De Wit (Ned)-Cicognini (Zwi) 11-5 11-8, Meulendijks (Ned)-Alfredsson (Zwe) 11-2 11-0 Derde ronde: Audina-Ne- deltsjeva (Bul) 11-3 4-11 11-2, Yao Jie (Ned/4)-Rasmussen (Den) 7-11 11-4 11-7, Martin (Den/3)-De Wit (Ned) 11-2 11-6, Hongyan Pi (Fra)-Meulendijks (Ned) 3-11 11-3 11-4. Dubbel, tweede ronde: Audina/Bruil (Ned/2)- Kersnik/Tvrdy (Slv) 15-2 15-2. Ge mengd dubbel, tweede ronde: Clark/McEwan (Eng/Sch)-Bruil/Bruil (Ned/4) 15-9 15-5. New York. NBA Play-offs. Eastern Conference: Indiana Pacers-Boston Celtics 103-90. Stand: 2-0. New Jersey Nets-New York Knicks 99-81. Stand: 2-0. Western Conference: Sacramen to Kings-Dallas Mave. 83-79. Stand: 2-0. Hulst. Masters driebanden Zeeuws- Vlaamse Biljartbond. Poule A: Arie Vink-Albert Lacante 25-35 (45 beurten) remise. Koen Pópsel-Vink 27-17 (48), La- cante-Pöpsel 35-20 (35) Eindstand: 1 Albert Lacante, 2 Koen Popsel, 3. Arie Vink. Poule B: Theo Freijzer-Ben de Waal 22-17 (36), De Waal-Stanny la Hey ne 32-21 (53), Freijzer-La Heyne 22-23 (45) Eindstand: 1. Theo Freijzer, 2. Ben de Waal, 3. Stanny la Heyne. Poule C: Cees A. Wissel-Johan de Witte 40-20 (43), Cees A. Wissel-Aad van Geloven 40-12 (32), Van Geloven-De Witte 27-30 (50) remise. Eindstand: 1Cees A. Wis sel, 2. Johan de Witte, 3. Aad van Gelo ven. Poule D: Cees J. Wissel-Jack Kay ser 35-23 (71), Jack Kayser-Cees J. Wis sel 32-27 (54). Eindstand: 1Cees J. Wis sel, 2. Jack Kayser. Oss. Oefeninterlands. Mannen. Ne- derland-Pakistan 5-1 (1-1). 20. Abba^ 0-1 (sc), 24. Taekema 1-1 (sc), 60. Meijer 2-1. 65. Weusthof 3-1 (sc). 68. Weusthof 4-1, 69. Weusthof 5-1 Vrouwen. Ne- derland-Duitsland 3-0 (1-0). 9. Boom gaardt 1-0 (sc), 50. Van der Vaart 2-0. 70. Boomgaardt 3-0 (sc). Bijzonder heid: 31. Boomgaardt mist strafbal. Lucky Day: 5-9-13-14-18-19-26-28-29 -30-32-37-40-41 -45-62-63-64-65-72 (On der voorbehoud). Monaco. Mannen, 2,45 miljoen eu ro. Tweede ronde: Davidenko (Rus)-Corfetja (Spa) 6-2 6-1, Schüttler (Dui/4)-Lisnard (Fra) 6-1 6-2, Chela (Arg)-Haas (Dui) 6-4 1-6 6-3, Martin (SpaLGrosjean (Fra/8) 6-4 6-2, Arthurs (Aus)-Devilder (Fra) 4-6 6-3 6-4. Athene. Fed Cup. Groep B: Oekraï- ne-Nederland 2-1. Tatarkova-Krajicek 6-2 6-3, Beigerlzimer-Tamaela 6-2 7-6, Korittseva /Savtsjoek-Van de VenA/an Exel 3-6 4-6. Terneuzen. Voorjaarscompetitie Be- vobo Terneuzen. Eerste klasse A: Za- man Sport-JacobsTuin 3-0 (25-15 25-21 25-22), BN/De Stem-Dees Sport 0-3 (12-25 15-25 7-25), Rest.'t Oud Sas-Dow 1-3 (12-25 25-22 15-25 10-15). Stand: Dow 12-31 (kampioen), Rest.'t Oud Sas 12-27, Dees Sport 11-23, Zaman Sport 11-18, BN/De Stem 12-10, JacobsTuin 11-9, Delta 11-3 (degradatie). Eerste klasse B: De Pooter-BN/De Stem 2 1-2, Rabobank-NHI Terneuzen 0-3, Schelde- sport-PSOVZ 3-0 (regl.) Stand: Schel- desport 12-31 (kampioen en promotie). BN/De Stem 2 11-19, NHI Terneuzen 11-18, De Pooter 11-17, Rabobank 12-17, PSOVZ 12-13. Wim de Waal 11-11. Tweede klasse A: TeVoRe-De Hoop 1-2, Dow 2-Echo Audio 1-2, Dees Sport 2-Delta 2 3-0. Stand: Dees Sport 2 11-26, Dow 2 11-23, De Hoop 11-20, Echo Audio 11-18, Delta 2 11-10, URS 11-10, TeVoRe 12-9 (degradatie). Twee de klasse B: Garage Vervaet-Dow 3 2-1, Gemeente-Scheldesport 2 0-3, El.Van Fraeyenhove-NHI Terneuzen 2 3-0 Stand: WBAZ 12-26, El.van Frae- yenhove 11-24, NHI Terneuzen 2 12-16, Scheldeport 2 11-15, Gemeente 11-15, Garage Vervaet 11-13, Dow 3 12-10 (de gradatie). Derde klasse A: BN/De Stem 4-V&K/C1000 Hoek 1-2, Visser Smit Hanab-Zeeland Seaports 3-0. Stand: Visser Smit Hanab 11-30, V&K/C1000 Hoek 11-28, BN/De Stem 4 12-23, Yildiz 11-11, Zeeland Seaports 11-10, Henno Cysouw 11-10, Interpolis Philippine 11-9. Derde klasse B: PS OVZ 2-PSOVZ 3 0-3 (regl BN/De Stem 3-Yildiz 2 2-1 Stand: PSOVZ 3 14-33 (kampioen en promotie). PSOVZ 2 14-29, Yildiz 2 14-23, Hydro IS Partner 14-16, BN/De Stem 3 14-12, V&K/C1000 Hoek 2 14-12. Bedrijfsvolleybal Hulst. Vrouwen. Eerste klasse. Eindstand: 1. Notaris Vroome 21-59, 1. Ferket en de Maat 21-58, 3. Zaman Sport 21-57, 4. Van Wa terschoot 21-47, 5. Cerestar 21-47, 6. Voorwaarts 21-33, 7. Kaatje Jans Axel 21-23, 8. SC Morres 1 21-16. Tweede klasse: Jong Morres-PC Place 2-2 Eindstand: 1. Jong Morres 21-57, 2 WC Rhodos 21-55, 3. DiDi 21-52, 4 PC Place 21-44, 5. Total de Beule 21-42, 6. SC Morres 2 21-36, 7. Wentzler Pauwels 21-26, 8. Van Wesemael 21-24. Derde klasse: CVC Centea/K. Boehle-Roctus 4-0, de Bruijn-De sterre 0-4, SC Morres 3-Tence 4-0. Eindstand: 1. CVC/Boehlé 25-73, 2. SC Morres 3 25-73, 3. Tènce 25-61, 4. De Sterre 25-56, 5. Roctus 25-31,6. De Bruijn 25-8. Mannen. Eerste klasse: Party MaxS mash2000-Stuntmarkl 1 4-0. Eind stand: 1. Stuntmarkt 1 21-71, 2. Party Max/Smash 2000 21-63, 3. Avesta 21-52, 4. Kole Luctor 1 21-39, 5. Brandax 21-31, 6 Rhodos 21-29, 7. Doolaege/ Matthijs 21-25, 8. Taxado 21-18. Twee de klasse: ROC Westerschelde-Kole Luctor 2 0-4, Stuntmarkt 2-Ambulo 3-1. Eindstand: 1. Stuntmarkt 2 20-73, 2 ROC Westerschelde 20-39, 3. Warnier Telecom 20-39. 4. Ambulo 20-35. 5. Ko le Luctor 2 20-11. Hoei. Waalse Pijl. Mannen: 1. Rebel lin (Ita) 199,5 km in 4.31.33 (44,080 km/u), 2. Di Luca (Ita) 0.03, 3. Kessler (Dui) 0.09, 4. Scarponi (Ita) 0.12, 5. Vino- koerov (Kaz) 0.16, 6. Kloden (Dui) 0.18, 7. Vandenbroucke (Bel), 8. Serrano (Spa), 9. Markus Zberg (Zwi) 0.20, 10. Beltran (Spa), 26. Dekker 0.47, 53. Tan kink 1.53. Vrouwen, WB-wedstrijd: 1. Huguet (Fra) 97,5 km in 2.44.04 (35,656 km/u), 2 Kupfernagel (Dui) 0.09, 3. Edita Pucins kaite (Lit) 0.18, 4. Palmer-Komar (Can) 0.20, 5. Arndt (Dui). 6. Wood (Aus), 7. Worrack (Dui), 8. Brandli (Zwi), 9 Gol lan (Aus), 10. Heeb (Zwi), 15. Grimberg 0.32, 22. Melchers 0.40, 37. Gunnewijk 1.05, 43. Ghïta Beltman 1.32, 48. Van der Zee 2.49, 50. De Goede 2.54, 52. Chantal Beltman 3.03, 53. Van Essen 3.06. WB-stand: 1. Wood 202, 2. Zabiro- va (Rus) 154, 3. Melchers 115, 4. Brodt- ka (Dui) 79, 5. Huguet 75, 6. Worrack, Wright (Aus) 71, 17. Van Moorsel-Zijl- aard 35, 26. Gunnewijk 26, 30. Arenda Grimberg 21. Ronde van Nedersaksen. Eerste etappe, Wolfsburg-Duderstadt: 1 Hondo (Dui) 187 km in 4.54.02, 2. Cada- muro (Ita), 3. Siedler (Dui), 4. Kraft (Dui), 5. Haselbacher (Oos), 6. Roberts (Aus). Ronde van Trentino. Tweede etap pe, Livo-Roncone: 1. Cunego (Ita) 171 km in 4.50 23, 2. Simoni (Ita) 0.34, 3. Fi- gueras (Ita). 4. Golcer (Slv), 5. Tonkov (Rus) 0.41, 6. Trampusch (Oos) 1.00. Al gemeen klassement: 1. Cunego 9.39.25, 2. Golcer 0.49, 3. Simoni 0.53. TERNEUZEN - De voetbal clubs Terneuzen en Steen heb ben gisteravond een akkoord be reikt over de overgang van trai ner Ardian Lekaj van Steen naar Terneuzen. Interim-voorzitter Anton Her mus van Terneuzen is blij met de opvolger van de vertrekken de Paul Telussa. „Vooral ook voor de jeugd van Terneuzen is het mooi. Lekaj kan goed met de jeugdwerken." TERNEUZEN - De Biljart Fede ratie Terneuzen Stad houdt van woensdag 28 april tot en met vrijdag 7 mei het jaarlijkse kam pioenengala. De titelstrijd voor kampioenen uit de verschillen de klassen en spelsoorten van het afgelopen seizoen is in café Wilhelmina in Terneuzen. Alle avonden starten de partijen om 19.00 uur. Er wordt op han dicap gespeeld. Alleen Frits Bak ker speelt bandstoten, de andere deelnemers libre. Indeling poules Poule A: Frits Bakker (KOT) 100 caramboles, Gennaro Pecoraro (Concordia) 80, Nico Bolleman (BW) 60, Ruud van Velzen ('t Bier- winkeltje) 40, Leen Dey ('t Bier- winkeltje) 20. Poule B: Cees A. Wissel ('t Bierwin keltje) 120, Koen Pópsel ('t Bier- winkeltje) 80, Ad de Meijer (BV Dow) 60, André Snap (Concordia) 30, Edward Oele ('t Bienvinkeltje) 30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 55